Trzeba zwiększyć wymagania wobec elit – o roli głównych aktorów publicznych w państwie (cz.2)

fot,. red.

Ten problem „mediów nietykalnych” dodatkowo komplikuje złożoność spraw publicznych, bo czynniki zdolne do naturalnego porządkowania spraw publicznych nie tylko nie są obiektywne, ale przede wszystkim służą obcym interesom. Bez mediów służących interesowi narodowemu, nie może być mowy o weryfikacji elit. Ponieważ wszystko, co robią media z przeciwnych obozów, to zwalczają się nawzajem i atakują przeciwników politycznych. To nie służy Polsce, ani Polakom. Chyba, że jako coś pozytywnego uznajemy – utrzymywanie nas w stanie półniewolniczym.

Jak spowodować, żeby społeczeństwo miało możliwość oddziaływania na elity przez media, jeżeli wiadomo, że nie ma jej przez system wymiaru sprawiedliwości – po prostu trudno powiedzieć. Jesteśmy w miejscu, w którym od wewnątrz nie da się zmienić systemu, do póki płynie ciepła wodą w kranie. A sklepy dyskontowe oferują nadal tanie piwo i kiełbasę, która ma tyle łoju w sobie, że świetnie nadaje się na grillowanie.

Niestety porażającą rolę w tych procesach pełni pewien Kościół, ponieważ jego hierarchiczne struktury poprzez swoje możliwości oddziaływania – sterują nas tam, gdzie już byliśmy. To chyba w ten sposób można najbardziej elegancko podsumować. Jest to dziwne, bo to są przeważnie wystarczająco intelektualnie sprawni ludzie, żeby zrozumieć, na czym opiera się także i ich wygodne i dostatnie życie. Dlaczego więc przyczyniają się do rozkładu społeczeństwa u podstaw jego wartości?

To nie jest instytucja wspierająca zmiany, chociaż bardzo skutecznie pomagali budować opozycję przeciwko państwu w okresie PRL-u. O wiele mniej się im chciało działać na rzecz odzyskania niepodległości w trakcie zaborów, ale to już widocznie taka specyfika struktury ponadnarodowej. Nie można jednak w żaden sposób lekceważyć jej potęgi i możliwości. Jeżeli będą chcieli, sprowadzą nas wprost do piekła. Tkwią w samym środku, doskonale potrafią wpływać na nastroje społeczeństwa i mogą zrobić wszystko, co tylko zaplanują. W tym przypadku nie ma sposobu, żeby ich weryfikować. Widać po latach, jak wielkim błędem był tzw. Konkordat, który usankcjonował de facto ponad państwowy status tej instytucji. Przykłady unikania pociągania do odpowiedzialności hierarchów Kościoła, w tym nawet w przypadku czynów pedofilskich – to kpina z państwa. Nie ma w tym kraju równego statusu ludzi wobec prawa. Mamy nadludzi w sutannach, którzy – jako element elity – są poza prawem. Nie podlegają pod Kodeks Karny.

Hierarchowie odwdzięczają się systemowi, strzegąc przywilejów elit – dostarczają bardzo dużo, bardzo marnej co prawda jakości, ale spełniającego swoją funkcję „opium dla ludu”, a ten lud jeszcze im za to płaci.

Wnioski? Chyba nie są potrzebne. Zawsze staraliśmy się wskazać jakieś rozwiązanie, ale w tej kwestii jest o to trudno. Zwłaszcza w warunkach prawa, które ogranicza swobodę wypowiedzi, zwłaszcza w środkach masowego przekazu. Te zaś są gotowe dorobić łatkę „oszołoma” lub jak trzeba „agenta”, każdemu kto pokazuje w jaki sposób system ogranicza wolność i trzyma ludzi w podporządkowaniu.

Na pocieszenie można powiedzieć tylko tyle, że w dominującej większości państw Zachodu, jest dokładnie ten sam problem. Rolę Kościoła dominującego pełni tam już nowa ideologia – Genderowej poprawności politycznej. Widać to przykładowo w przypadku tworzenia sztucznych problemów związanych z tzw. retoryką nienawiści i innymi, temu zjawisku towarzyszącymi potworkami. Proszę zwrócić uwagę, że po tym jak we Francji osoby innokulturowe rozstrzelały redakcję gazety drukującej karykatury związane z ich religią, nikt już takich rzeczy nie drukuje… Czyli pewną istotną granicą w życiu publicznym jest kaliber 7,62 mm.

Nie podlega dyskusji i jest widocznym, że elementem spajającym dobrą zmianę był sprzeciw przeciwko niskiej jakości elit neoliberalnych i europejskich. Jak wiadomo pieniądz gorszy, wypiera pieniądz lepszy. To tak działa, takie są mechanizmy rządzące naszym społeczeństwem. Brak elit, powoduje że nie da się ich odtworzyć. Ponieważ, ci którzy zajmują ich miejsce – zawistnie strzegą swojej pozycji. Ostatnie myślące o Ojczyźnie elity, mieliśmy do połowy XVII wieku, potem było już tylko gorzej z niewielką przerwą na Marszałka i późniejszych patriotów. Nie brakowało ich także w okresie PRL-u. Jednak, ten stan, który mamy dzisiaj, z wyjątkiem nielicznych wyjątków – nie podlega w ogóle klasyfikacji.

20 komentarzy do “Trzeba zwiększyć wymagania wobec elit – o roli głównych aktorów publicznych w państwie (cz.2)

 • 29 listopada 2019 o 05:13
  Permalink

  Smutne, ale prawdziwe.

  Dowodem na głupotę medialną tzw. “elit” w Naszym Nadwiślańskim Macondo jest wczorajszy atak na wypowiedź p. Czarzastego o wyzwoleniu Polski przez Rosjan/ZSRR.

  Grożono mu nawet doniesieniem do prokuratury o szerzenie totalitarnej ideologii …

  Ja rozumiem, że obowiązuje narracja o głównej roli tzw. “żołnierzy wyklętych” w wyzwalaniu terenów Polski.

  Dochodzi “wyzwolenie” jakiegoś obozu koncentracyjnego na terenie Czech przez Brygadę Świętokrzyską, co czcił osobiście sam Pan Premier RP.

  Reszta dokonała się sama, tzn. tak jak w Krakowie w styczniu 1945 roku – faszystowskie Niemcy, ich siły zbrojne i aparat policyjny – SAMI OPUŚCILI teren naszego kraju.

  To znaczy zmierzamy do narracji, że nie było żadnej okupacji, tylko LEGALNA STRUKTURA Generalnej Guberni, a represje Narodu zaczęły się DOPIERO od wkroczenia Rosjan / Sowietów …

  Czyli było dobrze z tymi Niemcami nad Wisłą, aż przyszli Sowieci i zaczęło się ZŁO.

  Nie było żadnych zniszczeń, żadnego Holokaustu – wszyscy Polacy dzielnie wspomagali Tysiącletnią Rzeszę w dziele umacniania jej roli Cywilizacyjnej na Wschodzie i obrony Zachodu przed Wschodnią Dziczą …

  Takie z tego oskarżenia pana Czarzastego można wysnuwać wnioski.

  Czy nikt tego nie nadzoruje w Państwowej TV?

  A co będzie 8-9 maja 2020 roku w Moskwie, gdy na trybunie obok pana Putina stanie pan Donald Trump?

  Bo to, że pan Putin nie przyjedzie 28 stycznia 2020 roku do Oświęcimia – to już wiadomo z rządowych rosyjskich komunikatów.

  Kiedyś Wielki Historyk Grzegorz Schetyna, jako Minister Spraw Zagranicznych ogłosił Światu, że Oświęcim to wyzwoliła Armia Ukrainy …

  Dlaczego w tak żenujący sposób zachowują się nasze pożal się Boże elity?

  Miliony samochodów elektrycznych i klękanie na grobie dowódcy Brygady Świętokrzyskiej NSZ – to osobisty wkład Naszego historyka-bankowca i aktualnego Premiera RP w obecną rzeczywistość.

  Rozumiem, że są różne przypadki chorobowe u ludzi i nie należy się z tego naśmiewać, ale żeby z takich “kwiatków” robić przekaz na cały świat?

  To już Polish_Jokes nie wystarczają?

  Nikt nie ogłosi końca propagowania głupoty przez Polaków?

  A jest coraz gorzej, aberracja trwa, a psychiatrów mało.

  Smutne.

  Odpowiedz
  • 29 listopada 2019 o 11:50
   Permalink

   Poziom intelektualny wnuczków poraża, ale taki mamy klimat. Niestety, lud nie myśli, więc tacy mogą teraz być na topie ze swoją żenującą polityką histeryczną. Brak elit umożliwia im publiczne funkcjonowanie. Na pewno nie służy to obecnie Polsce, jak i wtedy działalność kolaborantów faszystowskich i zachodnich imperialistów nie służyła wyzwoleniu i odbudowie Polski. Moja rodzina wiele od nich wycierpiała, tylko dlatego, że chciała godnego życia, bez jaśnie pańskiego i plebańskiego zniewolenia. Brak inteligencji społecznej tylko ludzi poraża.

   Odpowiedz
 • 29 listopada 2019 o 06:17
  Permalink

  No nie mamy szczęścia do elit… Nie mamy!

  Odpowiedz
 • 29 listopada 2019 o 08:38
  Permalink

  @Autor:”Trzeba zwiększyć wymagania wobec elit”
  Z tego co opisuje Autor, to nie ma powodu zwiększać wymagań w stosunku do elit. Są wysokie. Szwankuje system weryfikacji z powodu istniejącego “de facto” oligopolu w mediach. Ale to się powoli zmienia, bo walki polityczne i zwiazane z tym “manipulowanie rzeczywistością medialną” spowodowały powrót do zdrowych odruchów z PRLu (nieufność do oficjalnego przekazu i szukanie źródeł informacji w internecie). Pomogłoby rozdrobnienie na rynku mediów ale na to nie zgodzi się żadna z głównych sił politycznych, bo wie, że po wygranych wyborach dostaje własną tubę propagandową (media państwowe).

  Odpowiedz
  • 29 listopada 2019 o 16:05
   Permalink

   @naiwny

   Szukanie źródeł informacji w tzw. niezależnym internecie powoduje jeszcze gorsze konsekwencje. TAM, dziennikarzem może być każdy zatem nawet idiota, wystarczy gadane/wygląd/. No i te źródła. Głównie zza wielkiej kałuży CNN/FOX/BBC czy organizacje takie jak OECD, Batorego itd. itp. Z kolei ciekawe strony zafascynowane sa nacjonalizmem – ot, tacy nawiedzeni antyszczepionkowcy. Ludzie nie potrafią wyłowić cennych informacji sposród tego mixa wszystkiego. Zapewne jeszcze potrafiliby, tylko teraz pytanie jacy to są ludzie? bo jesli intelektualiści to może ok, gorzej jak to jest bohater programu Matura to Bzdura.

   Myślę, że najpierw potrzeba abyśmy się wyzbyli tzw. święto…bliwości. Dlatego nawet jesli amerykański TVN działa na korzyść amerykanów/anglosasów to jednak bierze udział w ujawnianiu afer wobec księży, któ®zy dopuszczają się tzw. pedofilii, czynów pedofilskich i wszelkiego rodzaju wałków, ale też głupot jakie mówią na kazaniach. Media to nagłaśniają, a to dobry znak. Na całym świecie największy odpływ młodych ludzi z kościoła ma miejsce właśnie w Polsce. No więc idzie to w dobrym kierunku bo tak oczyszczeni młodzi ludzie są otwarci na porzadną naukę. Bez zbędnego klęczenia. Co dalej… zobaczymy.

   Odpowiedz
 • 29 listopada 2019 o 11:09
  Permalink

  Elity to już były. Po co komuś teraz w kolonii jakieś elity? Żeby przeszkadzały i mąciły w głowach? Nie wystarczy TVP, FoxTVN, Polsat czy RM Rydzyka? Wzorcem, elit mogą być PAD zwany Adrianem, Prezes, Ziobro, Gowin lub Sasin.

  Odpowiedz
 • 29 listopada 2019 o 12:38
  Permalink

  Wrocław, Gdańsk, Warszawa, itd. … czy to jeszcze Polska?

  @naiwny. …“manipulowanie rzeczywistością medialną” spowodowały powrót do zdrowych odruchów z PRLu (nieufność do oficjalnego przekazu i szukanie źródeł informacji w internecie).
  Dokładnie. Zatoczyliśmy koło. Nikt zdrowy na umie nie traktuje poważnie
  “różnych gazet czy telawizji…”

  Odpowiedz
 • 29 listopada 2019 o 17:53
  Permalink

  Czy mamy jakieś elity ? . ja co do tego mam wątpliwości. Oczywiście moje pytanie nie dotyczy OP .

  Odpowiedz
 • 29 listopada 2019 o 19:17
  Permalink

  No to Sz. Krakauer wreszcie postawił mocny akcent na pewien Kościół obnażając hipokryzję jego hierarchii i de facto poziom intelektualny kleru, co można wyczytać między wierszami.
  Mocne stwierdzenie zakończone pytaniem w tym fragmencie, cyt.:
  “Niestety porażającą rolę w tych procesach pełni pewien Kościół, ponieważ jego hierarchiczne struktury poprzez swoje możliwości oddziaływania – sterują nas tam, gdzie już byliśmy. To chyba w ten sposób można najbardziej elegancko podsumować. Jest to dziwne, bo to są przeważnie wystarczająco intelektualnie sprawni ludzie, żeby zrozumieć, na czym opiera się także i ich wygodne i dostatnie życie. Dlaczego więc przyczyniają się do rozkładu społeczeństwa u podstaw jego wartości?” – daje nam jedną odpowiedź. Mamy do czynienia ze strukturą, która dba tylko o własne przyziemne i ciemne interesy, a nie o interes narodu, z którego się wywodzi i nad którym panuje duchowo.

  Dosadnie napisała to w ostatnim nr 47/2019 “Fakty i Mity”, p. Senyszyn porównując Kościół z mafią i coś w tym jest. Trudno jest odmówić jej racji. Przecież na przykładzie ukrywania pedofilii kleru można spokojnie stwierdzić, że Kościół działał jak zorganizowana grupa przestępcza o charakterze mafijnym. Gdyby przykładowo jakiś dyrektor szkoły z kuratorem oświaty przenosił nauczyciela do innej szkoły po wpadce na pedofilii, ukrywał te fakty, mataczył, nakazywał ofiarom milczenie, zastraszał itd. – to odpowiadaliby karnie za tworzenie zorganizowanej grupy przestępczej. A biskupi są przecież nadal bezkarni mimo oczywistego ukrywania tych spraw przed świeckim wymiarem sprawiedliwości.

  Nie przesadzałbym jednak z twierdzeniem, że kler odznacza się jakąś nadzwyczajną inteligencją. Tak nie jest. Wręcz przeciwnie, inteligentni duchowni i wierni prawdziwemu chrześcijaństwu to rodzynki w morzu głupoty i atawizmów. Gdyby kler choć trochę myślał, to nie podcinałby kiedyś systemu demokracji socjalistycznej, dzięki której się rozwijał w Polsce Ludowej. Zaślepieni walką z mityczną komuną nie zauważyli, że naród wrzucili w zachodnią strefę kolonialną, co spowoduje ich upadek, bo Kościół już zachodniej imperialnej oligarchii nie jest potrzebny. Mają inne doskonalsze narzędzia manipulacji społeczeństwem i podporządkowania go sobie, niż religia. Oczywiście rozwój religijności Polaków i Polski zachodnim imperialistom jest na rękę, podobnie jak kiedyś Hitlerowi, bo wiedzą, że takie społeczeństwo nie podniesie się na wyższy poziom cywilizacyjny i będzie cały czas trwało w zależności od zachodnich elit biznesowych, nie mogąc wytworzyć własnych z uwagi na religijne ograniczenia poznawcze. Zachodowi wystarczy, że będzie miał u nas pożytecznych politycznych lokai i wiernych poddanych.

  Tak na marginesie dodam, że po 1990 roku znajomy ksiądz, który o dziwo okazał się patriotą, pyta mnie, co to teraz będzie? Ja odpowiadam mu, że “zachodnia kolonia i latynizacja” zgodnie z opinią Gierka. On na to: “I co oni najlepszego narobili?” – mając na myśli swoich biskupów i JP II. Był naprawdę przybity tym co się stało z Polską i naszymi perspektywami, także perspektywami Kościoła. Nawet ochota na picie mu przeszła, gdy tak sobie pogadaliśmy o zagrożeniach dla narodu ze strony zachodniego imperializmu. Sam chyba do końca nie zdawał sobie sprawy z tego co oni zrobili przeciwko Polsce, takie odniosłem wrażenie.

  Odpowiedz
  • 30 listopada 2019 o 10:57
   Permalink

   Też postawię (pytanie) zastanawiam się Miecławie czy kiedykolwiek przejrzysz na oczy i przestaniesz mówić językiem ‘Minieja Izrailewicza Gubelmana” (Fakty i Mity))? Bo jak słusznie zresztą zauważył (Niemiec!) kard. Muller:

   „Jest antychrześcijańska fala w Polsce, tak niszczycielska jak kolaboranci w czasie rozbiorów w XVIII i XIX wieku, kiedy Polska była podzielona pomiędzy Rosję, Prusy i Austrię”- powiedział w rozmowie z telewizją EWTN kard. Gerhard Müller.

   Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary podczas wizyty w Polsce w ostrych słowach wypowiedział się na temat środowisk walczących z Kościołem Katolickim. Wciąż w nakreślonym wcześniej kontekście historycznym hierarcha wskazał:

   „Byli wówczas i zdrajcy. Myślę, że ci ludzie, którzy są przeciwni katolickiej tożsamości Polski to zdrajcy i wrogowie polskiej kultury i tożsamości”.

   Jak przypomniał kard. Müller, Polska to nie tylko terytorium naszego kraju i nie tylko ludność na nim zamieszkała, ale również „tożsamość kulturowa zakorzeniona w nadprzyrodzonej wierze, w relacji do wyznawanej wiary w Jezusa Chrystusa”.

   „Mam nadzieję, że ci ludzie przestaną niszczyć własną polską tożsamość. Bez wiary katolickiej Polska będzie niczym, tylko pustym terytorium, które można by wypełnić ludźmi żyjącymi (…)”- wskazał hierarcha.

   Do czego TO zmierzają “lewoskrętni” mówi w krótkim monologu:Stanisław Michalkiewicz: mowa nienawiści staje się ważnym czynnikiem rewolucji komunistycznej https://www.youtube.com/watch?v=UJSLtUHUFEU

   W KK rolę humbejwinów ( tzw. pożyteczni durnie jak określał tych durni “wiecznie żywy”) pełnią lewi katole (katolewica), zorganizowany pod patronatem eurobolszewickich hierarchów (są tacy!) laikat świecki. ☺

   Почему Сталин не остановил гонения на Церковь в 20-х гг.?
   https://www.youtube.com/watch?v=9d7RGAHf9vQ

   Odpowiedz
   • 30 listopada 2019 o 12:19
    Permalink

    To jest właśnie kwintesencja manipulacji naszą świadomością. Stoisz po stronie okupanta, ale trendu nie zmienisz, bo świadomość dociera coraz głębiej i robi rewolucję społeczną w świadomości ludzi.
    A to już jest szczyt hipokryzji, gdy przedstawiciel instytucjonalnego bandyty, który zniszczył słowiańską kulturę i wiele kultur na świecie, dopuścił się ludobójstwa w imię szerzenia wiary (wg. szacunków historyków 50 mln. istnień ludzkich zabito w imię walki z herezją i podbojami nowego świata), teraz stwierdza, że:
    “Myślę, że ci ludzie, którzy są przeciwni katolickiej tożsamości Polski to zdrajcy i wrogowie polskiej kultury i tożsamości”.
    Nic bardziej mylnego, to są najwięksi patrioci. Obecne wzorce świadomości koniecznego wyzwolenia Polski spod okupacji religijnej pochodzą z XIX wieku, od oświeconej szlachty, która zrozumiała co stało za przyczyną upadku I RP. Kto popierał zaborców i kto niszczył polską tożsamość kulturową idąc na współpracę z zaborcą. Okres II RP to nowa fala laicyzacji, która została przegrana systemowo w PRL, bo okupant zawiódł i zdradził ponownie. Obecna fala będzie ostatnia, ale trochę to potrwa.
    Trzeba mieć tupet, aby zarzucać zdradę tym, którzy bronią się przed ekspansją wstecznych dogmatów i prozelityzmem Kościoła.

    Ale obecna przyczyna laicyzacji Polski i Europy leży w historii Kościoła. Wskazał na to już w 2013 r. w felietonie Sz. Krakauer:
    “Dzisiejsza Europa, która staje się nie tylko laicka, ale po prostu ateistyczna – ukształtowała się właśnie dzięki takim czynom jak rzeź katarów, czyli innowierców których Kościół zwalczył tak jak umiał najlepiej, wtedy jeszcze kiedy był w stanie zrobić to pod płaszczykiem konieczności religijnej (początek XIII wieku).” – https://obserwatorpolityczny.pl/caedite-eos-novit-enim-dominus-qui-sunt-eius/#comment-137303
    Chyba jeszcze nie trollowałeś na OP wtedy, bo nie ma tam twojego obronnego komentarza?

    Potwierdzenie tego znajdziesz w literaturze. Przykładowo ks. dr Antoni Naumczyk pisał: “Świat starożytny, średniowiecze i czasy najnowsze (…) nie znały potęgi światowej o takim zakresie władzy, tak zaborczej i tak bezwzględnej (…). Papiestwo jest w całym tego słowa znaczeniu potęgą i to potęgą światową. Obejmuje dziś wszystkie kontynenty i wszystkie rasy, w jednych krajach jest u szczytu swej władzy, w innych o nią walczy”. Źródło: “Biblijne podstawy rzymskiego papiestwa”, 1961, s. 5.

    Nawet ze zdziwieniem odnotowałem, że Szymon Hołownia, publicysta katolicki, wystąpił z apelem: „Niech jak najszybciej opustoszeją te kościoły, w których Pan Jezus jest członkiem PiS, w których szczuje się heteroseksualistów na gejów”. Źródło: Przegląd nr 40/2019, s. 6.

    I jeszcze jeden cyt.:
    „Kościół przygląda się biernie temu, jak Polska staje się ostoją intelektualnej ciemnoty, mentalnego i medycznego i kulturalnego średniowiecza. Dla pieniędzy i dóbr, i dla władzy, sprzeciwia się nawet nauczaniu papieża Franciszka (co jest już przecież herezją)” – Eliza Michalik, publicystka. Źródło: Fakty i Mity nr 42/2019, s. 4.
    To wyżej cytowane, to jest właściwe źródło nieszczęść Kościoła, a nie laicyzacja, która i tak nie obejmie całego społeczeństwa, bo wielu ludzi nie potrafi samodzielnie myśleć, potrzebuje ostoi w wierze i religii.

    A co do Michalkiewicza to spuść kurtynę milczenia na człowieka, który przynosi wstyd prawicy, wręcz ją niszczy, podobnie jak niszczy religię, wiarę chrześcijańską swoim zachowaniem i niegodnym chrześcijanina postępowaniem. Ten człowiek za grosz nie ma honoru, a bóg to już dawno go opuścił i biedny rozum postradał. Własny syn się go wstydzi. Wstyd to jest zbyt mało. Drastyczny cytat, ale muszę go tu przytoczyć, niestety:
    „Popatrzcie na tę twarz. To Stanisław Michalkiewicz, zajadły antysemita, publicysta Radia Maryja, przyjaciel Korwina-Mikke, homofon, człowiek, który publicznie nazwał zgwałconą przez księdza dziewczynę ku*wą. (…) po przegraniu sprawy sądowej publikuje w Internecie prawdziwe dane dziewczyny, narażając ją na ogromną falę internetowego hej tu i nienawiści. (…) Jeszcze raz popatrzcie na tę twarz, bo trudno o wstrętniejszego człowieka” – Jakub Żulczyk, pisarz. Źródło: Fakty i Mity nr 47/2019, s. 4.
    I znowu podobno prosi czytelników o wsparcie finansowe. Czy znajdą się tłuczki, które za niego zapłacą karę sądową?
    https://pl.sputniknews.com/opinie/2019112011386209-stanislaw-michalkiewicz-przesadzil-jego-slowa-potepia-tomasz-terlikowski-a-nawet-wlasny-syn-sputnik/
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=J_4QSBIspjA (od 7,35 minuty)

    Po tych wypowiedziach i zachowaniu on nie powinien być wpuszczony do żadnego Kościoła i ekskomunikowany.

    Odpowiedz
    • 30 listopada 2019 o 18:26
     Permalink

     Wyłapałem w locie twoje stwierdzenie “Nawet ze zdziwieniem odnotowałem, że Szymon Hołownia, publicysta katolicki…’
     …T. Terlikowski….
     I w tym momencie westchnąłem i “odechciało mi się wszystkiego”.
     Ignorancja czy …?

     Odpowiedz
     • 30 listopada 2019 o 19:45
      Permalink

      Jaka ignorancja? To tylko oświecenie i powrót rozumu. Są dopiero w połowie drogi do normalności, ale jest nadzieja na oświecenie Terlikowskiego i Hołowni. 🙂
      Wyższy poziom człowieczeństwa wymaga krytycznego spojrzenia na zbrodniczą historię Kościoła papieskiego, a wnioski z tego płynące prowadzą ku oświeceniu intelektualnemu i przywróceniu rozumu w miejsce ślepej wiary w okupacyjne dogmaty. Jeszcze Słowiańska Polska nie zginęła, jeżeli Terlikowski i Hołownia zaczynają myśleć, jak przystało na ludzi rozumnych i chrześcijan w ich przypadku. 🙂
      Natomiast tobie się nadal dziwię, że aż taki jesteś odporny na krytyczną wiedzę?

     • 1 grudnia 2019 o 08:11
      Permalink

      “ale jest nadzieja na oświecenie Terlikowskiego i Hołowni.”
      Naprawdę – nie jarzysz?
      Wymienieni panowie prezentują m.in. w xxxxxxxxxx przekaziorach dla tubylców, posoborowy ‘postempowy”, oświeceniowy,
      nowinkarski(moderujący KK) punkt widzenia b. znacznej cz. kleru oderwanego od Tradycji
      – nic więcej, jak dla mnie NIE DO PRZYJĘCIA. Nigdy nie byli strawni…
      Jestem TAM – gdzie jak twierdzą oświeceni (iluminati)
      i ‘postempowi” panuje jeszcze “zaścianek, ciemnogród i zarazem co oczywiste – Średniowiecze”.
      https://www.zbawienie.com/ateizm.htm 🙂

     • 1 grudnia 2019 o 09:58
      Permalink

      Wy tam na tym zaścianku to faktycznie jesteście na bakier z nauką. Tyle post-prawdy dawno nie czytałem. To obraża generalnie ludzki rozum.

      “Czołowi teolodzy, socjolodzy i psycholodzy świata po raz pierwszy szczegółowo zbadali psychikę ateistów i innych niewierzących, i rozproszyli pewne stereotypy na temat „bezbożników”. Opowiedzieli o tym na spotkaniu Papieskiej Rady ds. Kultury w Watykanie, a pełna wersja ich raportu została opublikowana na stronie internetowej Uniwersytetu w Kent.
      „Nasze obserwacje są bezpośrednio sprzeczne z konwencjonalnymi stereotypami. Na przykład ludzie wierzą, że ateiści nie mają obiektywnej moralności i celu w życiu, ale jednocześnie są bardzo aroganccy i mają zupełnie inny zestaw wartości w porównaniu z wierzącymi. Wszystkie te stereotypy okazały się fałszywe” – opowiada Jonathan Lanman z Uniwersytetu Queens w Belfaście (Wielka Brytania).
      Antropolodzy, socjolodzy i psycholodzy od dawna badają różne czynniki, które wpływają na skłonność danej osoby do wierzenia w nadprzyrodzone siły i istoty. W kwietniu 2012 roku naukowcy wykazali, że ludzie o analitycznym sposobie myślenia rzadziej wierzą w nadprzyrodzone siły i zjawiska niż ci, którzy polegają na intuicji w rozwiązywaniu problemów.”
      https://wolnemedia.net/naukowcy-odkryli-tajemnice-psychiki-ateistow/

      “Ateizm idzie w parze z rozwojem intelektualnym – okazuje się np. że w religijnym społeczeństwie amerykańskim zdecydowana większość członków Narodowej Akademii Nauk to ateiści (źródło); jest bardziej otwarty na zróżnicowanie kulturowe niż religia (pisałem o tym w poprzedniej notce) i najwyraźniej nieźle chroni przed demoralizacją – np. w Stanach Zjednoczonych odsetek ateistów wśród więźniów jest znacznie mniejszy niż odsetek ateistów w całym amerykańskim społeczeństwie (źródło).”
      https://ateista.boklazec.net/2007/11/11/duchowosc-ateistow/#more-170

      https://demotywatory.pl/4961203/A-co-jesli-Bog-nie-istnieje
      https://demotywatory.pl/4961743/Czy-to-jest-waszym-zdaniem-normalne-zeby-religia-miala-tyle

      Na ostatnim democie masz przyczynę zaścianka, religia szkodzi umysłowi, takie są fakty.

 • 30 listopada 2019 o 20:49
  Permalink

  Журналист Максим Шевченко о том, какую экономику создают последние годы. Как увеличивается разница между столицей и остальной страной. Почему без социализма ничего не изменится.
  Москва превращается в Тель-Авив. М. Шевченко
  https://www.youtube.com/watch?v=wZZpIAmAeWI&t=715s

  Павел Пожигайло об атаках на культуру, семью и образование
  Прозападные либеральные лоббисты в последнее время активизировались. Практически одновременно предпринимается попытка протолкнуть через парламент два совершенно разрушительных, вредных для страны законопроекта: «о домашнем насилии», который нанесёт удар по семье, и о культуре, который уничтожит культуру. В случае с последним пока опубликована только концепция закона, а первый могут попытаться принять в Госдуме до конца года.

  Нас втягивают в глобальный либеральный проект
  https://www.youtube.com/watch?v=LOgL8IosjCo&t=434s

  Поколение созидателей: Я счастлив, что жил в СССР
  https://www.youtube.com/watch?v=LzLU90HGlqw&t=20s

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.