Trzeba wskazać i napiętnować zdrajców

fot. IG

Trzeba wskazać i napiętnować zdrajców. Kryzys migracyjny na polsko-białoruskiej granicy nie ma precedensu w naszej współczesnej historii. W najbliższym czasie omówimy jego warstwy: polityczną, humanitarną i militarną. Dzisiaj zastanówmy się nad jego esencją: lojalnością wobec państwa, głównie z istoty swojej natury ukierunkowaną „do wewnątrz”. Ponieważ, to czego doświadczyliśmy jest samo w sobie czymś tak niesłychanym, że chyba nawet najbardziej kreatywni propagandyści, nie śniliby o czymś tak perfekcyjnym i podanym na tacy. Realnie, to jak część naszej elity odniosła się do kryzysu i jak go rezonowała jest po prostu modelowe, wzorcowe i można na tym weryfikować podręczniki, a nawet pisać ich nowe rozdziały – pod hasłem „Zdrada” zapisano zgłoskami z gówna całe stronice, a nawet rozdziały i może tomy!

Szczytem wszystkiego są słowa osoby pełniącej funkcję szefa jednego z międzynarodowych Kościołów chrześcijańskich, który pozwolił sobie na odmówienie prawa ludziom do obrony ich granic, co więcej zastosował taką manipulację w nazywaniu zła dobrem, że w ogóle trzeba się zastanowić nad tym, czy to jest nadal Kościół chrześcijański i czy na pewno mu służy. To naprawdę niesamowite, zwłaszcza, że kamienie, kłody i gaz nie były rzucane w polskich Żołnierzy i Funkcjonariuszy przez Anioły! Nie dostały skrzydełek i się nie przemieszczały! Co więcej, za wściekłym tłumem osób inno-kulturowych, domagających się swojego prawa do migracji, nie stały zastępy Archaniołów, tylko wojsk i służb Białorusi – jednoznacznie atakujących Państwo Polskie. TO NAWOŁYWANIE WIĘC JEST JAWNĄ ZDRADĄ. Trzeba z tego wyciągnąć wnioski i konsekwencje. Albo ta instytucja się oczyści z oszołomów piętnujących moralnie działania broniące prawa i porządku, albo nie ma dla niej – z takimi przywilejami jakie ma – tutaj miejsca. A nie jest to pierwszy przypadek, że ta instytucja w istocie ponadnarodowa, istotnie przyczynia się do osłabienia, jeżeli nie likwidacji naszego państwa.

Popatrzmy jednak na genezę zagadnienia i na niemądrych po szkodzie. Otóż, generalnie jeszcze nic złego się nie stało! Kiedyś Prezydent Francji radził nam siedzieć cicho i z perspektywy czasu wiadomo, że miał rację. Udział w awanturze irackiej był po prostu udziałem w wojnie napastniczej i nasi politycy, którzy podjęli o tych działaniach decyzje polityczne, a zwłaszcza ci którzy brali czynny udział w okupacji Iraku, powinni odpowiadać co najmniej przed Trybunałem Stanu. Braliśmy również udział w działaniach w Afganistanie, skąd się wycofaliśmy porzuceni przez naszych największych sojuszników, za których poruczeniem tam weszliśmy. Rzekomo dostarczaliśmy krajom zachodnim broń precyzyjną z zapasów własnych do działań w Libii, ponieważ bardzo szybko wyczerpali swoje zapasy. Jedynie co, to nie wmieszaliśmy się i nie przyczyniliśmy do dramatu w Syrii, przynajmniej oficjalnie – z flagą i z przytupem. Oczywiście nie ponosimy winy za tragedię tam na miejscu w krajach pochodzenia migrantów, jednak trzeba mieć świadomość, że jako część Zachodu, którym tak bardzo chcieliśmy być ponosimy w części winę kolektywną. Ponieważ to Zachód zniszczył Irak, to Zachód okupował Afganistan, to Zachód przyczynił się do wojny domowej w Syrii i to Zachód zniszczył legalny rząd w Libii doprowadzając do chaosu w tym kraju. Mamy więc część winy kolektywnej, co więcej okazaliśmy się politycznie głupi, ponieważ np. z poprzednimi władzami w Iraku do I-szej wojny w Zatoce, mieliśmy doskonałe relacje. Niestety jednak głupców u nas nie trzeba siać, mamy wiele samosiejek.

Krajowa scena polityczna nie tylko nie zdała egzaminu, ale przede wszystkim w części wykazała postawy haniebnie zdradzieckie, wrogie wobec państwa polskiego, jego instytucji ich działań i co najbardziej haniebne – Funkcjonariuszy i Żołnierzy. Uwaga, można się nie zgadzać z polityką rządu, w tym sensie, że można domagać się przyjęcia wszystkich migrantów i np. dawania im mieszkań i 500+ – jak najbardziej, można mieć takie poglądy polityczne. Co więcej ze względów humanitarnych byłaby to postawa warta rozważenia, szacunku i pochylenia się, albowiem nad losem człowieka zawsze trzeba się pochylić. Jeżeli większość naszego społeczeństwa uznałaby, że chce przyjąć np. 50 mln innych-kulturowo ludzi lub więcej, a następnie demokratycznie pozwolić im na wybór nowych władz w kraju – to byłoby w pełni demokratyczne i tu docieramy do granicy, czy należy to uszanować? Jednak generalnie politycznie można to zrozumieć.

Można również zrozumieć krytykę wobec działania instytucji. Generalnie one u nas szału nie robią, działają mniej lub bardziej nieudolnie i się generalnie im nie udaje bardziej, niż się mogłoby udać przy zachowaniu minimalnej staranności. Zawsze można lepiej, bardziej starannie, większym nakładem sił – zresztą było widać, że nielegalni migranci przeciekają przez strefę ochronną, co było najlepszym dowodem na jakiś poziom bezradności instytucjonalnej państwa. Jednak nie można się zgodzić i nie można tolerować czegoś takiego jak ataki na Żołnierzy i Funkcjonariuszy. Aczkolwiek są one bezwzględnie użyteczne, albowiem w ten sposób poznaliśmy sprawy zdrajców i zaprzańców, którzy – przeciwstawiają się polskiej racji stanu. Można bowiem nie zgadzać się politycznie z decyzjami, to trzeba szanować. Nie można jednak pluć na mundur, albowiem człowiek w mundurze ma rozkaz i ograniczone środki do jego realizacji, przy olbrzymim ryzyku. Właśnie dlatego i właśnie w ten sposób trzeba wskazać twarze zdrajców, odnotować ich nazwiska i czyny. Niech nic z tego, co tutaj robiono, wyrażano i jak pluto – na naszych ojców, braci, synów, mężów, matki, córki, żony – nie będzie zapomniane. Szanując bowiem państwo, trzeba przestrzegać prawa, a do tego trzeba szanować tych, którzy bronią państwa – czyli nas wszystkich – w tym akurat wypadku przeciwko zagrożeniu zewnętrznemu.

A jakby te dzieci, te kobiety w ciąży, ci inwalidzi z amputowanymi kończynami – byli przywiązani do białoruskich czołgów? To, co wówczas? Wojsko Polskie może do nich strzelać? Czy Żołnierz ma się zastanawiać nad tym, czy będzie oceniany i rozliczany? Szanowni Państwo – jeżeli chodzi o zagrożenie zewnętrzne, które się dzieje – nie ma miejsca na nadinterpretacje, warunkowanie i dywagacje moralne. Wróg u bram, oznacza wojnę. A jak jest wojna, to bliższa ciału koszula, oczywiście najlepsza jest ze spadochronów, a wiadomo kto ma najlepsze spadochrony na świecie – prawda?

Trzeba wskazać i napiętnować zdrajców. To rola dla prokuratury, ale także mediów. Nie może być tak, żeby teraz udawać, że nic się nie stało i w pewnej amerykańskiej telewizji w Polsce, pewna osoba nie wypowiedziała, tego co wypowiedziała – i inni? Co z ludźmi, którzy niszczyli umocnienia graniczne? Co z sędziami, którzy ich uniewinnili? Potraficie sobie Państwo wyobrazić sytuację, w której ktoś w pewnym małych bliskowschodnim kraju – nie jest to Liban – niszczy umocnienia graniczne i sąd stwierdza, że nie ma problemu? Nie ma przestępstwa? To poryw serca czy coś podobnego? Przecież tu nie tylko coś się otwiera w kieszeni, tu jest jakaś jedna wielka bezkształtna porażka – trzeba to przerwać i nazwać czarne-czarnym, nie można mieszać gówna z perfumerią! BO inaczej ZGINIEMY, a z dużą pewnością można stwierdzić, że ZGINIE WIELU Z NAS. Wówczas idioci będą sobie mogli mówić o wolności, standardach i innych prawach – ale wielu z nas nie będzie żyć. Słowo zawsze przegrywa z siłą, a dzisiaj potrzebna jest siła. Siła jest tylko wtedy, jak jest JEDNOŚĆ – więc warto milczeć.

Zdecydowanie apelujemy do wszystkich naszych Państwa Czytelników o wspieranie działań rządu Rzeczpospolitej w kryzysie migracyjnym, a w szczególności o bezwzględne wsparcie dla wszelkich służb i ich działań. Proszę pamiętać – alternatywą jest chaos, a chaos to owszem szansa na nowy początek, jednak nie warto płacić ceny za taką jego formę. Naprawdę, po pokoleniach przelewających krew polską – nie warto. Trzeba się uczyć, pracować, oszczędzać i mądrze działać, a nie wystawiać się na cios.

36 komentarzy do “Trzeba wskazać i napiętnować zdrajców

 • 7 grudnia 2021 o 08:36
  Permalink

  Słuszna idea w szczególności wobec pewnego kościoła, którego zachowanie się jest dwuznanczne moralnie i po prostu chore. jak jego przywódca może stać obok ludzi którzy negują boskość Jezusa i udawać że to ekumeniczna modlitwa? to żenada a ten pan jest porażką na tym stanowisku. ostatnim prawdziwym papieżem był jan 23

  Odpowiedz
  • 7 grudnia 2021 o 12:55
   Permalink

   Jeśli to miała być złośliwość to blado wypadłeś, tak właśnie przedstawia się dzień codzienny ‘na unitarce”, prigotowka żołnierza-spadochroniarza. 🙂
   Także w Polsce Ludowej trening wyglądał bardzo podobnie, sądzę że w temacie nic nie zmieniło się,
   “musowo” przejść trening “na sucho”. Do jednostek powietrznodesantowych nabierano ochotników- dobrowolców po przygotowaniu wstępnym w stosownych do miejsca zamieszkania – aeroklubach… gdzie w użyciu
   był spadochron SD1-M, w JW używano wtedy radzieckich
   D-5, jak i SD1-M, były też spadochrony
   wyczynowe, głównie do celów sportowych (działań precyzyjnych) … 🙂
   Nawiążę jeszcze do twojej zgryźliwej (?) uwagi z której wynika że… (jesteś ignorantem w temacie) odsłuchałeś (sobie) linkowanego red. p. Macieja Maciaka, w (temacie zakupu spadochronów)albo i nie! I stąd twoje rozterki
   …łamaczu algorytmów szyfrujących!
   I na dodatek ‘Narodofcu”, z bożej łaski …

   Odpowiedz
 • 7 grudnia 2021 o 09:16
  Permalink

  T. Love – To wychowanie https://www.youtube.com/watch?v=tp2F8C6vD7o

  “pozdrawiam ludzi, którzy myślą że ten kawałek ma patriotyczne przesłanie” 🙂

  Niestety mamy długą tradycję lewackiego politpoprawniactwa: https://pl.wikipedia.org/wiki/Antypatriotyzm Że, odwołam się tylko
  do 1968 r. czy młodzieżowego nihilizmu lat 80′ dziś to moralnie skrzywione pokolenie nadaje ton…
  a stąd już tylko krok do kosmopolityzmu.
  “Kosmopolityzm (z gr. kosmos „świat”, polis „miasto” i ismos „pogląd”) − pogląd sprzeciwiający się podziałom kulturowo-politycznym i terytorialnym. Zwolennicy kosmopolityzmu uważają za swoją ojczyznę nie kraj czy inny sformalizowany obszar, ale cały świat niezależnie od pochodzenia. Dążą oni do politycznej i społecznej jedności świata, wolnego od podziałów i konfliktów, stopionego w jedną wspólnotę ogólnoludzką.

  „Jestem obywatelem świata”, taka miała być odpowiedź Diogenesa na pytanie, gdzie jest jego kraj ojczysty. Od użytego w tym wyrażeniu greckiego słowa kosmopolites pochodzi wyraz kosmopolita. Sokrates miał powiedzieć podobnie, że należy nie do Aten ani do Grecji, lecz do świata. Kosmopolityzm propagowali później stoicy. Seneka Młodszy w liście do Lucyliusza pisał, że cały świat jest jego ojczyzną (łac. patria mea totus hic mundus est).

  W krajach bloku wschodniego zarzut domniemanego „kosmopolityzmu” bywał w pewnych okresach używany do dezawuowania przeciwników politycznych, jako przeciwieństwo do popieranego przez władze internacjonalizmu.

  Współcześnie kosmopolityzm jest promowany między innymi przez globalistów, część anarchistów[1] i trockistów[2] oraz pewne nowe ruchy religijne takie jak Ananda Marga[3]. Za: wiki.

  Odpowiedz
  • 7 grudnia 2021 o 11:54
   Permalink

   Panie @Krzyk58

   Ale Pan wyraźnie skacze ze skrajności w skrajność i szufladkuje ludzi. Nawet wśród tych otwartych na świat są ludzie mający świadomość regionalizacji, to leży w naturze człowieka; czy jest to lewica czy prawica. Żyjemy niedaleko Ślązaków, Kaszubów i Górali i przecież tam świadomość pozostała bez względu na rocznik ’80, i niepotrzebne są dodatkowe prawa uwzględniające ich wszystkich. Panikuje Pan po prostu. Platforma Obywatelska też jest otwarta na wszystko, a przecież większość tam to głównie prawica. Tylko proszę mi nie wyjeżdżać z tymi głupotami korwinowskimi o rzekomych ukrytych socjalistach wśród prawicy bo wy prawicowcy NIGDY się do błędu nie przyznajecie i macie obsesję związaną z lewicą do tego stopnia właśnie, że nalepiacie SWOIM łatki i SWOICH stygmatyzujecie bo wy po prostu potrzebujecie kozła ofiarnego aby nim wytłumaczyć wady i niedoskonałości.

   Cienkie bolki jesteście 🙂

   Odpowiedz
   • 7 grudnia 2021 o 14:13
    Permalink

    @Grzegorz z .. . Noo.. 🙂
    https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/8308665,obowiazkowe-szczepienia-schetyna-projekt-lewica.html
    Totalniaki … świetnie że funkcjonują ‘gdzieśtam”, na marginesie politycznym, gdyż mielibyśmy ‘piękny” terror i apartheid (para)”medyczny”, kak w Jewropie czy Rosji, co wcale nie znaczy że będzie normalnie, co to- to nie , socjaliści z partii PiS też potrafią nieźle przyp*lic, zwłaszcza teraz gdy na “froncie białoruskim” – pieredyszka … na dwa fronty nie dałoby rady stąd “jesienna odwilż”. 🙂
    Cichym marzeniem totalniaków są ‘wzorcowe” koncłagry, już gdzieś-tam funkcjonują!
    A wam TO pasi! (bez pytajnika!)

    Odpowiedz
    • 7 grudnia 2021 o 21:42
     Permalink

     Уже Германия завидует Польше. Новости из Польши. https://www.youtube.com/watch?v=J4h8GUSeXV4&t=114s
     Że Komunisty (Lewica) to tylko “normalne” pridurki (euro) chyba (mam nadzieję) Sz. Komentatorzy zgodni są z moją (skromną) opinią. 🙂 Dumam tak sobie 🙂 że do aliansa dołączy i “sam” Grzegorz … utworzymy wspólnymi ( i w porozumieniu) siłami blok antykomunistyczny (antylewicowy)!
     Dobrze wykoncypowałem?
     🙂 ONY (komuchy) miast zbijać kapitał polityczny na …. uparli się przebić w swoim szaleństwie
     zarządzających terrorem medycznym. Zachodzi takij wapros: półgłówki (pożyteczne durnie), czy ignoranci, a może “i to i to”? 🙂

     Dobrej Nocy

     Odpowiedz
 • 7 grudnia 2021 o 12:34
  Permalink

  Bardzo dobry i potrzebny artykuł.
  Gratulacje!

  Odpowiedz
  • 7 grudnia 2021 o 18:03
   Permalink

   SZANOWNY PANIE ALEX46 TAKI KOMENTARZ JEST NIE DO ZAAKCEPTOWANIA – NIE WYKLUCZAMY NIKOGO, MOŻE PAN PISAĆ CO PAN CHCE ALE NIE MOŻNA OBRAŻAĆ INNYCH LUDZI (NAS PAN MOŻE JEŻELI PAN CHCE) POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

   Odpowiedz
 • 7 grudnia 2021 o 16:59
  Permalink

  Chyba jednak pociąg odjechał czterysta lat temu, chociaż nie było wtedy kolei żelaznej. Wolna elekcja i Henryk Walezy debile przywołali kogoś z zewnątrz żeby rządził krajem wówczas mocarstwem. Potem Zygmunt III Waza najgorszy król, co ma najwyższy pomnik w Polsce. Dalej po potopie szwedzkim nie rozliczono zdrajców. Dopiero tuz przed rozbiorami szlachta zrozumiała do czego służą latarnie i to już było za późno. Teraz tez nic z tego nie wyjdzie. i chyba tak to jest bez dynastii nie ma odpowiedzialnych elit. Bo bez dynastii nie ma nikogo odpowiedzialnego za całość kraju. Ale jak dynastia wymiera na syfilis …

  Odpowiedz
  • 7 grudnia 2021 o 19:33
   Permalink

   @daniel. Masz p. na myśli TO????: https://pl.wikipedia.org/wiki/Konfederacja_targowicka
   Błąd taktyczny – należało wieszać tych co to na fali rewolucyi żenili nam Polakom “nowoczesność,
   postęp i oświecenie”. “Tym wszystkiem” nie kręcili rodowici Polacy… to ony wówczas i przez cały wiek XIX
   “kręcili nami”, jest takie powiedzenie: kręci niczym chłopem w sądzie …. a tak naprawdę (rodowa) szlachta nie wieszała (raczej była wieszana) a podpuszczony rewolucyjny “ideami francuzkiemi” – neoficka tłuszcza, motłoch… wot i wsio.

   Odpowiedz
   • 8 grudnia 2021 o 15:48
    Permalink

    @krzyk58
    “Błąd taktyczny – należało wieszać tych co to na fali rewolucyi żenili nam Polakom “nowoczesność, postęp i oświecenie”. “Tym wszystkiem” nie kręcili rodowici Polacy… ”

    Z tego co pan napisał jasno wynika, że jest zwolennikiem FEUDALIZMU, co akurat mnie nie zaskakuje. Bo gdyby nie ci od postępu i oświecenia, to mielibyśmy dzisiaj dalej 80% analfabetów tyrających boso na Panów i Plebanów. No i państwo rządzone przez urzędników Watykanu, dodam, że bardzo pazernych i gotowych za kasę sprzedać Polskę temu kto da więcej. Ale ma pan pecha, bo po pierwsze w drugiej połowie XIX wieku oświeceni władcy zlikwidowali feudalizm, a po drugie tzw. komuna wykształciła i to darmo swoich obywateli i już nie dadzą z siebie zrobić niewolników. A jak ktoś próbuje, to głosują nogami emigrując za godziwą pracą do UE…

    Odpowiedz
  • 8 grudnia 2021 o 14:59
   Permalink

   @daniel
   “Teraz tez nic z tego nie wyjdzie. i chyba tak to jest bez dynastii nie ma odpowiedzialnych elit. Bo bez dynastii nie ma nikogo odpowiedzialnego za całość kraju. Ale jak dynastia wymiera na syfilis …”

   Gratuluję wiedzy historycznej, bo tego nie uczą w szkołach, a faktycznie przykra dla nas prawda jest taka, że Dynastia Jagiellonów wymarła z powodu wrodzonego syfilisu. Podobno niektórzy elekcyjni też mieli z tym problem, ale w wersji nabytej…

   Pełna zgoda co do oceny Zygmunta III Wazy – to był NAJGORSZY WYBÓR jakiego można było wtedy dokonać, a w połączeniu z liberum veto i kontrreformacją oznaczał początek końca Rzeczpospolitej.

   Odpowiedz
   • 8 grudnia 2021 o 17:14
    Permalink

    @Niechodzący … . Pacz pan, Lenin też tak miał, nie dam głowy czy “wrodzony”, raczej nabyty.
    Zresztą , jaka różnica…

    ” bo po pierwsze w drugiej połowie XIX wieku oświeceni władcy zlikwidowali feudalizm”
    Hmmmm! 🙂

    “komuna wykształciła i to darmo swoich obywateli i już nie dadzą z siebie zrobić niewolników. ”
    Też niezły odlo… tzn. OKSYMORON. Podumaj! 🙂

    Odpowiedz
    • 8 grudnia 2021 o 21:11
     Permalink

     @krzyk58
     ““komuna wykształciła i to darmo swoich obywateli i już nie dadzą z siebie zrobić niewolników. ”
     Też niezły odlo… tzn. OKSYMORON. Podumaj! 🙂”

     Wiem, że jest pan gorliwym zwolennikiem wprowadzenia w Polsce współczesnej wersji Targowicy, czyli totalitarnego systemu opartego na fundamentaliźmie religijnym. A tu Zonk, bo tzw. komuna wykształciła obywateli i pomimo, że obecnie nauka w Polsce mocno podupadła, to i tak nie ma i nie będzie już powrotu do ciemnogrodu. Proszę sobie zapamiętać, że Targowica drugi raz u nas nie przejdzie…

     Odpowiedz
     • 8 grudnia 2021 o 21:40
      Permalink

      @Niechodzący.
      W sensie: wykształciła co jest niezap. FAKTEM – a wykształceni wykształciuchy, z awansu społecznego w podzięce, “wzięli i obalili” niczym 1/2 ‘litry” Ot, tak sobie, BO nawoływali
      do masowego niezadowolenia b. towarzyszy PZPR z różnych zachodnich fal. TO ( w wielkim skrócie) miałem na myśli!

      “Proszę sobie zapamiętać, że Targowica drugi raz u nas nie przejdzie…”

      Tak , tak WIEM – RUSOFOBIA jest podstawą bytu “tej części tu zamieszkującej od ….”

      Zero zdziwień!

      Odpowiedz
 • 7 grudnia 2021 o 19:04
  Permalink

  Wojciech Olszański i Marcin Osadowski: pierwszy wywiad po wyjściu z więzienia nasi “Kamraci Wyklęci”

  https://www.youtube.com/watch?v=J4h8GUSeXV4

  Ze swej strony rekomenduję odsłuchać hurtem, a dla niecierpliwych i tych co to (lubią) ‘po łebku” od ok. 1:10
  do 1_13.

  Odpowiedz
  • 8 grudnia 2021 o 20:35
   Permalink

   Panie @Krzyk58

   To jest jakiś inny link, nic tam nie widzę o Olszańskim

   Odpowiedz
   • 8 grudnia 2021 o 20:57
    Permalink

    @Grzegorz z … . Co racja to racja. 🙂 Przepraszam, ale komputer momentami nie nadąża za (moim)
    (na)tłokiem myśli. Tak sobie myślę że TO dobrze świadczy o panu, gorzej o pozostałych kom. znaczi’t
    przechodzą do porządku dziennego nie wnikają w sedno problemu. “krzyk” wystawia sobie a Muzom!
    A oto i rzeczony “rolik”. https://www.youtube.com/watch?v=2DO2FTUZsgo Pozdrawiam

    Odpowiedz
 • 8 grudnia 2021 o 16:15
  Permalink

  krzyk: …szlachta (…była wieszana) czy masz na myśli bohatera tego wierszyka, co zażył trucizny bojąc się latarni? Powszechnie uważany za zdrajcę.
  “Książę Prymas zwęszył linę wolał proszek niż drabinę”.

  Odpowiedz
  • 8 grudnia 2021 o 17:24
   Permalink

   @daniel.
   Jaka szlachta? TO frankici-neofici, jeszcze nawet w “pierwszym pokoleniu – uszlachceni”…później,
   było już tylko gorze, gorze… 🙂

   Ps. Oświeceniowych (neofickich) rusofobów tamtych czasów coś BOLAŁO? Co? I z “tym” walczyli nie tylko piórem! TO co obserwujemy na własne oczy to nihil novi!! TO ma zapuszczone korzenie
   Rosjanie w miarę upływu czasu z’orientwali się jakie goowno łyknęli w roku 1772 (pierwszy rozbiór)
   i czym TO skutkowało przez cały XIX w. czego zwieńczeniem był ów nieszczęsny 1917 r. (Stalin uratował). 🙂

   Odpowiedz
  • 8 grudnia 2021 o 18:15
   Permalink

   Szlachta „zgadza się” na rozbiór

   Tak jak w przypadku pierwszego rozbioru zaborcy zażądali od Polski ratyfikacji traktatów rozbiorowych przez sejm. Zależało im na dopilnowaniu wszystkich procedur, żeby nie można było podważyć legalności kolejnego podziału. Nad wszystkim czuwać miał nowy ambasador rosyjski w Rzeczpospolitej Jakob Sievers. Sejm zwołano na czerwiec 1793 r. do Grodna. Duża część szlachty zbojkotowała sejmiki, na których wybierano posłów na sejm grodzieński, ale ostatecznie odbyły się one pod asystą wojsk rosyjskich, dzięki czemu posłów wybrano. W czasie obrad szlachta manifestowała swoje przywiązanie do Rosji, aby z jej pomocą przeciwstawić się Prusom. Wiele osób, m.in. marszałek wielki koronny Fryderyk Moszyński, szczerze wierzyło, że taka taktyka była ostatnią szansą na ratowanie tego, co z Polski zostało.”
   W tamtym układzie geopolitycznym mieliśmy malutkie pole manewru (ale mieliśmy!). Niestety,
   zwyciężyła opcja pruska,(sojusz z Prusami) co i tak poskutkowało II rozbiorem, na rozbiór naciskał
   “sojusznik” …pruski…. za to zyskaliśmy “sławę” na zachodzie kondotierów rewolucyi … ((((
   a na wschodzie mówiono z litością “taki mody i już ..Polak”. ((

   Odpowiedz
   • 8 grudnia 2021 o 18:55
    Permalink

    “Król polski, po pierwszym rozbiorze, pragnąc zachować swoje dobra w Galicji, składa przysięgę na wierność cesarzowi Austrii. To już jakaś paranoja! I tak pod przewodnictwem króla – jakobina, zaprzysiężonego na wierność cesarzowi, odbywają się obrady Sejmu Czteroletniego i powstaje Konstytucja 3-go maja, będąca odbiciem haseł Zgromadzenia Narodowego i Konstytuanty francuskiej. Konstytucja ta przyczyniła się do wybuchu wojny z Rosją i do powstania konfederacji targowickiej. Na jej czele staje jakobin Szczęsny Potocki. Za radą innego jakobina, Hugona Kołłątaja, akces do niej zgłasza król – jakobin. Na czele ruchu rewolucyjnego w Polsce stają też wolnomularze. W takiej sytuacji wkraczają do Polski wojska rosyjskie pod pretekstem walki z rewolucją i jakobinizmem. I tak dochodzi do drugiego rozbioru Polski. Tym razem bez udziału Austrii.

    Swoją drogą to ciekawe. Wolnomularze rządzą Prusami – i Polską też tacy rządzą, a Rosjanie, na prośbę targowiczan (masonów) wkraczają do Polski pod pretekstem walki z rewolucją i jakobinami, czyli wolnomularze „walczą” z wolnomularzami. Trochę to przypomina obecną sytuację. Na Ukrainie rządzą Żydzi, w Polsce rządzą Żydzi, w Ameryce – też i w Rosji. A tu Ukraina „walczy” z Rosją, Polska też „walczy” z Rosją, choć na razie tylko na pyskówki, mając „poparcie” Ameryki. A ona niby też „walczy” z Rosją. A za sznurki pociągają Żydzi.

    W Paryżu pojawia się Kościuszko i błaga o pomoc. Proponuje wysadzenie wojsk pomocniczych rewolucyjnej Francji na wybrzeżu Morza Czarnego, by odciągnąć Rosję. Jednak klęska wojsk rewolucyjnych nad Renem uniemożliwia to posunięcie. Pomimo trudnej sytuacji dostaje pieniądze na powstanie, by odciążyć Francję. Powstanie nad Wisłą, zwane insurekcją kościuszkowską, wiąże Rosję, Prusy i Austrię i tym samym ratuje rewolucję francuską. Sam Kościuszko głosił jej hasła: wolność, równość, braterstwo. ” 🙂

    Odpowiedz
    • 8 grudnia 2021 o 21:06
     Permalink

     WEB. JÓZEF
     AJ-DA. Zaiksowaniec był clou , esencją …. 🙂 O ile dobrze kojarzę (a kojarzę). 🙂

     PANIE KRZYK PROSZĘ PROMOWAĆ WARZYWA – OWOCE – ZALECAM, SĄ SMACZNE 🙂 POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

     Odpowiedz
     • 8 grudnia 2021 o 21:29
      Permalink

      WEB.JÓZEF
      Zaprawdę powiadam, Wam – lubię owoce, a jużci gdy nie masz ci ich na drzewach. Warzywa jakby
      mniej ale też je trawię .. a “TO wszystko” wpisane było w kontekście rosyjskim, wiele
      wyjaśniającym, skąd wyrastają nasze ‘odwieczne” niep[orozumienia, a o czym też wspominał niedawno (linkowany zresztą) P. Z. z miasta Łodzi. 🙂
      Skoro już jesteśmy w sosie owocowo-warzywnym – klasyk gatunku gra i śpiewa “Fajne japka, fajne gruszki’…
      POZDRAWIAM

      Odpowiedz
   • 8 grudnia 2021 o 19:19
    Permalink

    @krzyk58

    Widzisz, mam godnych następców do prostowania twoich feudalnych neuronów. 🙂
    Robisz bokami, żadnych racjonalnych argumentów nie przedstawiasz, jednym słowem jesteś jak ta zdarta płyta odstawiona na strych i kuźwa straszysz ludzi.:-)
    Czasami z pewnym zacięciem linkujesz KIP, więc może ku oświeceniu po raz enty zapoznasz się z prawdą tam napisaną – cyt. mały kawałek:
    “W czasie sejmu rozbiorowego w 1773 r. po stłumieniu konfederacji barskiej, idiotycznej ultrakatolickiej ruchawki, zaborcy przystąpili do rozbioru Polski. Zrujnowana i wykrwawiona nie miała szans się przeciwstawić.
    Król Stanisław August Poniatowski błagał o pomoc Kościół, który miał świetne układy ze wszystkimi sąsiadami Rzeczypospolitej. Nuncjusz Garampi odpowiedział mu: „Gdybym zaprotestował, rozgniewałbym i obraził dwór wiedeński”.
    Gdy cesarzowa Maria Teresa zwróciła się do papieża Klemensa XIV z wątpliwościami moralnymi co do rozbioru, „Ojciec Święty, któremu Polacy zawsze ślepo wierzyli, pospieszył jej odpowiedzieć, w imieniu nieba i ziemi, że inwazja i rozbiór były nie tylko właściwe politycznie, ale i w interesie religii; że w Polsce Moskale mnożą się niebywale; że wprowadzają tam po kryjomu religię schizmatycką; i że dla duchowego dobra Kościoła było konieczne, ażeby dwór wiedeński rozciągnął swe panowanie możliwie daleko” (wg Lelewela).
    Jeśli Kościół, potężna siła w Europie, moralny autorytet przynajmniej dla państw katolickich, nie zaprotestował, to kto miał zaprotestować? Po za Turkami — nikt w Europie…
    Nic więc dziwnego, że głównymi sprawcami ratyfikacji traktatów rozbiorowych przez polski sejm byli biskupi: Młodziejowski — jako kanclerz — był organizatorem sejmu, Ostrowski przewodniczył senatowi i delegacji podpisującej traktaty rozbiorowe, Massalski płomiennymi mowami za rozbiorem zyskał dla Kościoła miano „czwartej potencji rozbiorowej”. Za „zasługi dla Polski” biskupowi Ostrowskiemu papież na prośbę Rosji i Austrii zapłacił złotodajną godnością prymasa Polski i Litwy.
    Historia pokazała, jak obca była Polakom narzucona przez Kościół nietolerancja. Już w kilka lat po wymuszonym przez Rosję równouprawnieniu prawosławnych i ewangelików nikt ich w Polsce nie dyskryminował. Gdyby nie prawne ramy kontrreformacji — nietolerancji i prześladowań narzuconych Polakom przez kler — Polska pozostałaby potęgą, a z pewnością nie byłoby rozbiorów.
    Kolejny raz Kościół zasłużył się Polsce — i to po wielokroć — po I rozbiorze, kolaborując z zaborcami w zabranych prowincjach. Zaraz po rozbiorze biskupi złożyli przysięgę nowym władcom, podjęli z zaborcami aktywną współpracę i wezwali lud do posłuszeństwa: „Przysięgamy Jego Mości królowi Prus i jego prawnym następcom w rządach, jako nam najłaskawszemu królowi i władcy kraju być poddanym i wiernym, posłusznym i oddanym. Dbać o uczucia wierności dla króla, o miłość ojczyzny, posłuszeństwo wobec praw”. To fragment roty przysięgi biskupów polskich (?) królowi Prus po I rozbiorze.”
    Więcej ciekawostek tu: http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/08/jak-watykan-zniszczyl-polske/

    Odpowiedz
    • 8 grudnia 2021 o 21:16
     Permalink

     @Miecław.
     Nie odniosłeś się do “nowej/starej, “świeckiej/religijnej ” tradycji zainicjowanej znowu (o zgrozo!)
     przez p. Prezydenta sprawującego Urząd w Najjaśniejszej Rz.
     Ty walcz chłopie z fanatyzmem religijnym, jesteś harcownikiem wystawionym wyłącznie na katolicki odcinek?
     🙂

     Odpowiedz
     • 8 grudnia 2021 o 23:22
      Permalink

      @krzyk58

      Niet, mylisz się. Mówiąc językiem natowskiej dyplomacji: Jestem głęboko zaniepokojony udziałem Prezydenta w tej wiadomej zainicjowanej na nowo tradycji. 🙂

      Katolicki odcinek jest niestety głównym problemem polskich Słowian, więc robię co mogę, aby oświecić Polaków, w tym ciebie.:-)

      Odpowiedz
  • 8 grudnia 2021 o 18:48
   Permalink

   “Siódmego października, jak zawsze w pierwszy poniedziałek po świętym Michale, nastąpiło otwarcie skonfederowanego sejmu. Marszałkiem obrano prawie jednogłośnie Stanisława Małachowskiego, zwanego polskim Arystydesem, co nie było znowu tak wielką pochwałą; każdego nieprzyłapanego na grubszym złodziejstwie zwano wtedy w Polsce Arystydesem. Było ich w całym kraju aż kilkunastu.”

   „Trzynastego października otyły poseł pruski Buchholtz złożył notę sejmowi, w której jego pan, opasły Fryderyk Wilhelm, uprzejmie, po mnóstwie komplementów, proponował związanie z Polską przymierza.

   Sejm oniemiał z radosnego wzruszenia. Do nich taka nota? Do nich, co od 25 lat otrzymywali od państw sąsiednich nie noty, ale aroganckie rozkazy, brutalne jak kopniaki. I to od Prus! Od tych Prus, co samowolnie poszerzały o kilometry granice zaboru, co bezprawnie nakładały takie cło na zboże spławiane Wisłą, że zabiły cały handel; jeszcze tak niedawno nie można było utrzymać w Warszawie wysokiego lokaja, bo werbownicy szwabscy porywali dorodnych mężczyzn w biały dzień ze środka ulic. Zdawkowe, obyczne zwroty grzecznościowe noty dyplomatycznej wydawały się sejmowi anielskim kwileniem, wnet kazał ją wydrukować i rozrzucić po kraju, by i obywatele mieli frajdę. Pięćdziesięciu posłów podrałowało do Buchholtza złożyć mu podziękowania, ledwo nie wysłano poselstwa dziękczynnego do Berlina. Pierwszy kamyk pruski w folwark Katarzyny zrobił wrażenie lawiny.” 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.