Trzeba przedłużyć wszystkie kadencje – wszystkich o rok a Sejmu i Senatu o dwa lata (cz.1)

fot_red

Trzeba przedłużyć wszystkie kadencje – wszystkich o rok, a Sejmu i Senatu o dwa lata. W ten prosty sposób znika nam problem – czy robić wybory w maju, czy nie robić? Przy całym szacunku dla pana prezesa, który ma rację, że jeszcze nie ma powodu wprowadzania w Polsce stanu nadzwyczajnego – na pewno ich zorganizowanie nie będzie pomocne w walce z epidemią, ponieważ istotą walki z wirusem, którego nie widać – jest izolowanie ludzi od siebie.

Organizacja wyborów to żmudny proces, wymagający gromadzenia się ludzi, którzy ten proces przygotowują i go przeprowadzają – szkoleń i wszystkiego, co jest niezbędne do ich przeprowadzenia. To bardzo dużo papierologii, która wymaga spotkań i aktywności w całym kraju. Dodatkowo, jeżeli w efekcie spowodujemy, że w danym dniu, chcielibyśmy, żeby mniej więcej połowa społeczeństwa odwiedziła wszystkie szkoły w kraju w których będą lokale wyborcze, to nie dziwmy się potem, że będziemy mieli scenariusz włoski do kwadratu lub do sześcianu. Przecież dzieci wrócą do szkoły kolejnego poniedziałku, chyba że będzie tak źle, że nie otworzymy szkół, tylko jak wówczas można wmawiać ludziom, że wybory będą bezpieczne?

Uwaga, to nie jest żadne proroctwo, to nie jest żadne szacowanie oparte na jakiejkolwiek wiedzy medycznej – to jest ELEMENTARNA WIEDZA O MATEMATYCE – I LOGARYTMACH. Wirus przenosi się w populacji w tempie logarytmicznym. To jest ostateczny argument przemawiający za uniknięciem wyborów w maju tego roku, po prostu z ostrożności. Tak jak i wszystkich niepotrzebnych zgromadzeń. One wszystkie już dawno powinny być zakazane i surowo karane.

Jeżeli przedłużymy wszystkie kadencje, dosłownie wszystkim władzom publicznym o rok, to nic się nie stanie, wszystko się przesunie o rok. Natomiast Parlament, powinien mieć wydłużoną kadencję o dwa lata, żeby był stabilnym fundamentem dla rządu, którego głównym zadaniem, w tej chwili – jest wydźwignięcie kraju ze stanu epidemii i zwalczanie jej skutków zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych. Jest to bardzo ważne, bo tu chodzi o odpowiedzialność. Dobra zmiana doprowadziła finanse publiczne do przegrzania, wydano wszystkie pieniądze, jakie można było wydać – doprowadzając do wzrostu inflacji. Wydawano pieniądze wedle kryterium rozdawnictwa populistycznego, więc teraz niech, ci którzy za to odpowiadają poniosą tego konsekwencje. Przy czym zawsze mogą podać się do dymisji, tylko co wówczas? Proszę wziąć pod uwagę to, że za pół roku stan wyjątkowy może być na serio, a wówczas żadna władza nie zyska na popularności.

Nie byliśmy przygotowani na globalną epidemię, nikt nie był na to przygotowany. Jednak to się już stało i będzie miało wpływ na nasze życie, w stopniu, którego jeszcze nie potrafimy sobie wyobrazić. W budżecie nie ma rezerw pozwalających na utrzymywanie branż, które nie są produkcyjne. Gospodarka wolnorynkowa – sama się reguluje, a rolą rządu jest stymulowanie jej pozytywnych aspektów. Ponieważ nie mamy żadnych rezerw, to nie mamy czym stymulować gospodarki. Nasze państwo opiera się na tym, co wypracowujemy i co możemy pożyczyć od innych, którzy wierzą, że będziemy dalej pracować i przez to będziemy w stanie spłacić długi.

JEST OCZYWISTOŚCIĄ, że nasz budżet się załamie, ponieważ jest oparty w dominującej części na podatku VAT i akcyzie. Mniej ruchu w gospodarce, to mniej pieniądza w obrocie, a mniej pieniądza w obrocie oznacza mniejsze wpływy podatkowe i mniejsze wpływy firm. To zaś, przerzuca się na wszystko i będzie wszystkiego mniej.

TO SAMO będzie z Funduszem Ubezpieczeń Społecznych, ponieważ drastycznie zmniejszy się ilość wpłacanych składek, a zwiększy się ilość wniosków o wszelakie zasiłki. Poza tym rząd obiecał wypłacić „naste” emerytury i renty dla uprawnionych już w kwietniu.

Proszę pamiętać, że te pieniądze, które państwo wypłaca biorą się z podatków, składek lub pożyczek, ich siła nabywcza wynika z tego, co wypracowali inni, ale czego nie skonsumowali. Ponieważ pieniądza od pewnego czasu jest więcej w gospodarce, niż towarów, które służą jego pokryciu – wzrastają ceny.

Zapraszamy w najbliższych dniach na 2-gą część felietonu.

11 thoughts on “Trzeba przedłużyć wszystkie kadencje – wszystkich o rok a Sejmu i Senatu o dwa lata (cz.1)

 • 23 marca 2020 o 04:44
  Permalink

  Postulat słuszny.

  Popieram.

  To powinno uspokoić nastroje i pozwolić zająć się WSZELKIM WŁADZOM – walką z epidemią koronawirusa.

  Odpowiedz
 • 23 marca 2020 o 06:02
  Permalink

  JEST OCZYWISTOŚCIĄ, że nasz budżet się załamie, ponieważ jest oparty w dominującej części na podatku VAT i akcyzie. Mniej ruchu w gospodarce, to mniej pieniądza w obrocie, a mniej pieniądza w obrocie oznacza mniejsze wpływy podatkowe i mniejsze wpływy firm. To zaś, przerzuca się na wszystko i będzie wszystkiego mniej.

  Odpowiedz
 • 23 marca 2020 o 08:45
  Permalink

  Zaproponowane rozwiązanie jest banalne w swojej logice i właśnie dlatego niemożliwe na tej scenie idiotele politycznego.

  Odpowiedz
 • 23 marca 2020 o 10:51
  Permalink

  Nie popieram.

  Przy normalnym Rządzie sprawa jest oczywiście do przemyślenia. Rząd jednak mamy kiepski, niedouczony, tandetny i zwyczajnie głupi i naiwny. Poza tym, tutaj nie ma służby żadnej dla narodu lecz walka o stołki i władzę. Wiadomo to nie od dziś. Dlatego też nie ma co się litować nad trudną sytuacją.

  Przedłużenie Rządowi o 2 lata służby to jak powiesić sobie pętle na szyi.

  A ponadto…

  Prezes okopał się i z tego wykopu rządzi Polską. Tak robią tchórze. Teraz zrobił to samo przy koronawirusie a w latach 80-tych w trakcie strajków zniknął. Tutaj pojawia się problem wyborów, bo jak one odbędą się późno to duże prawdopodobieństwo, że Duda ich nie wygra. Przegrana pociągnęłaby za sobą pewne skutki, z pewnością byłaby punktem zapalnym do obniżenia słupków także partii PiS. I wówczas właśnie pojawi się diabełek łażący za prezesem. Już nie mówię o tym, że ten facet złamał Konstytucję i może za to beknąć, podobnie zresztą jak za Smoleńsk, ale zwyczajnie straci ochroniarzy, bo z tego co mi wiadomo nie będzie mu ochrona przysługiwała. Kto mu domu przypilnuje? A ten facet się trzęsie, a może inaczej… bohater to to nie jest.

  Okopanie przez pana prezesa było niezłym szachem, sądzę jednak, że MAT należy do kogoś innego.

  A jeszcze do tego dochodzi przebiegunowanie, nie wiem czy świata, ale na pewno Europy. Wartości zaczniemy ciągnąć ze wschodu, natomiast PiS nie jest partią do tego zdolną. Lepiej byłoby popłynąć finansowo, kulturowo i politycznie już dziś. Mniej będzie bolało. Na pewno jednak już dziś musimy wszyscy zacząć od siebie. Przyzwyczajanie do przywództwa wschodniego będzie łatwiejsze jeśli uwierzymy w dobre intencje Rosji. A przecież czy może być gorzej od USA? Jestem pewien normalności po stronie rosyjskiej a zagrożenia po stronie amerykanów. Bliższa ciału koszula.

  pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 23 marca 2020 o 16:47
  Permalink

  KRAKAUER PROPONUJE BEZMYŚLNIE UMOŻLIWIENIE PISOM…TOŁOM KONTYNUOWANIE ROZPOCZĘTYCH PRZEKRĘTÓW !!!

  Odpowiedz
 • 23 marca 2020 o 17:59
  Permalink

  Jak nie korona wirus to wybory, może warto zmienić płytę.

  Odpowiedz
  • 24 marca 2020 o 14:58
   Permalink

   DO WIECZORYNKA !!!
   Typowe objawy dla zakażenia koronawirusem to: katar, czasami kaszel, pocenie się, bóle mięśni , czyli dokładnie to samo, co podczas zwykłego przeziębienia.
   Proszę mi pokazać jednego lekarza rodzinnego, który chorego z takowymi objawami zgłasza do sanepidu i wykonuje u niego testy wirusologiczne, szczególnie w stosunku do nieznanego wirusa, na którego jeszcze testów nie opracowano.
   Czyli, po prostu,
   nie mamy żadnych metod rozpoznawania tego nowego wirusa, a lekarz pierwszego kontaktu już wie, że to koronawirus i wykonuje odpowiednie testy na potwierdzenie swojej hipotezy.
   Tego nawet w psychiatryku by nie wymyślili.
   Wygląda więc, że cała histeria jest po prostu realizowaniem Programu MKultra, opracowanego przez CIA pół wieku temu, czyli praniem mózgów mniej wartościowego społeczeństwa!

   Odpowiedz
 • 23 marca 2020 o 18:18
  Permalink

  Nikt nikomu niczego nie proponuje, drogi Jerzyjj!

  Zaczyna się gra o przetrwanie i wszelka polityka musi odejść z naszych rozważań.

  To że pandemia jest idealną porą do “przekrętów” – to oczywiste.

  Ale czy mamy jakieś inne rozwiązania?

  Koszty muszą być.

  Po prostu tak działa wirus!

  On (WIRUS) nie kieruje się ani PRAWEM ani SPRAWIEDLIWOŚCIĄ, ani wyznawaniem jakiejś religii czy prawdziwym (lub nie) – PATRIOTYZMEM.

  Amen.

  Odpowiedz
  • 24 marca 2020 o 09:46
   Permalink

   W TYM WYPADKU TYLKO UŻYWANIE SZARYCH KOMÓREK DEFINITYWNIE ROZWIĄŻE PROBLEM !!!

   Funkcje szarej komórki
   Kora mózgowa stanowi najwyżej zorganizowaną część ośrodkowego układu nerwowego. W jej obrębie mieszczą się nadrzędne ośrodki nerwowe, nadzorujące pracę organizmu i kreujące zjawiska świadomości, zwłaszcza w obrębie umiejętności charakterystycznych wyłącznie dla gatunku ludzkiego, takich jak myślenie abstrakcyjne, planowanie działań oraz pisanie i czytanie. Świadomość, czyli najwyższe osiągniecie rozwoju człowieka, ostatecznie zależy więc od sprawności działania poszczególnych komórek nerwowych.

   Pierwszą śmiertelną ofiarę znaleziono w 2002 roku.
   Gdzie?
   Oczywiście w 1500 000 000 Chinach.
   Trzeba brać pod uwagę cierpliwość Chińczyków, którzy w tej kohorcie ok. kilku milionów zgonów rocznie, wykonują badania wirusologiczne, pozwalające na odkrycie jednego przypadku.
   Przypomnę,
   najbardziej znana znachorka warszawska p. mgr prof. Lidia Brydak, w czasie gazetowej epidemii świńskiej grypy w 2009 roku, podniosła cenę badania wirusologicznego do ok. 100 dolarów.
   Biorąc pod uwagę te kilka -kilkanaście milionów zgonów w Chinach rocznie, pomnożone przez 100 dolarów, daje kwotę kilkuset milionów dolarów na same badania.
   To by znaczyło, że ten dzielny Naród Chiński został okradziony przez te 40 lat badań, na miliardy dolarów.
   Teraz rozumiesz Dobry Człeku, dlaczego taka bieda panuje w tym Kraju.

   http://biotalerz.pl/dr-jerzy-jaskowski-chinski-wirus-wuhan-uzyteczni-idioci-akcji/

   Odpowiedz
  • 24 marca 2020 o 15:00
   Permalink

   DO INICJATOR !!!
   Typowe objawy dla zakażenia koronawirusem to: katar, czasami kaszel, pocenie się, bóle mięśni , czyli dokładnie to samo, co podczas zwykłego przeziębienia.
   Proszę mi pokazać jednego lekarza rodzinnego, który chorego z takowymi objawami zgłasza do sanepidu i wykonuje u niego testy wirusologiczne, szczególnie w stosunku do nieznanego wirusa, na którego jeszcze testów nie opracowano.
   Czyli, po prostu,
   nie mamy żadnych metod rozpoznawania tego nowego wirusa, a lekarz pierwszego kontaktu już wie, że to koronawirus i wykonuje odpowiednie testy na potwierdzenie swojej hipotezy.
   Tego nawet w psychiatryku by nie wymyślili.
   Wygląda więc, że cała histeria jest po prostu realizowaniem Programu MKultra, opracowanego przez CIA pół wieku temu, czyli praniem mózgów mniej wartościowego społeczeństwa!

   Odpowiedz
 • 23 marca 2020 o 21:39
  Permalink

  Wycofuję jednak swój poprzedni wpis, odnośnie korona wirusa. Tak jak można zagłaskać kota na śmierć, tak być może uda się pozbyć korono wirusa. Proszę zatem o rozwijanie tematu. Z góry uprzedzam, że moje koty nie są zainteresowane tymi wirusami w koronie ja zresztą też nie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.