Trzeba odwołać Donalda Tuska bo przynosi wstyd Europie i Polsce

Trzeba odwołać pana Donalda Tuska z funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej, ponieważ najwyraźniej albo sobie nie radzi z obowiązkami, albo nie jest do ich realizowania w rzeczywistości potrzebny. Dlatego trzeba go odwołać, ponieważ przynosi wstyd Europie i Polsce swoją biernością w sprawach najwyższej wagi, gdzie powinien uczestniczyć jako formalnie najważniejszy urzędnik unijny o kompetencjach politycznych najwyższego rzędu.

Na temat jego poprzednika pana Hermana Van Rompuya, mówiło się że do przesady starał się być wszędzie. Nawet jeżeli nie zabierał głosu merytorycznie, to swoją osobą reprezentował to, co jest w Unii Europejskiej najważniejsze – wszystkie państwa unijne, wszystkich obywateli Unii Europejskiej. Tymczasem pan Donald Tusk, podobnie jak nie był w Mińsku na ważnych rozmowach pokojowych, tak też i nie brał udziału w niesłychanie istotnych rozmowach na temat Grecji, czyli de facto przyszłości Unii Europejskiej.

Nie było pana Tuska w Berlinie, gdzie w nocy decydował się przyszły kształt Europy, jest to ostateczny dowód na jego nieprzydatność lub nieumiejętność w pełnieniu powierzonej mu funkcji. Co przesądza wprost o jego nieprzydatności dla spraw publicznych, a tym samym jego etat i pieniądze jakie są na jego obsługę wydawane – to marnowanie środków publicznych. Proszę się zastanowić, po co nam przewodniczący czysto polityczny, pełniący funkcje reprezentatywne i mający za zadanie łączyć interesy krajów Unii, który nie tylko nie umie tego robić lub nie chce, ale nie jest nawet zapraszany przez najważniejszych decydentów politycznych, którymi obecnie są dwa kraje unijne – pro forma, żeby po prostu był i uścisnął dłonie, jako reprezentant całej Wspólnoty? To jest niepojęte!

Może to świadczyć o dwóch rzeczach. Po pierwsze pani Merkel musiała się zawieść na panu Tusku, prawdopodobnie dotarły do niej informacje na temat mechaniki zachowania się rządu w Polsce – w okresie kelnerowania sprawie ukraińskiej i straszenia Europy – Federacją Rosyjską, przez co prawdopodobnie pan Tusk stracił wiarygodność jako polityk, nawet techniczny. To jest prawdopodobnie najpoważniejsza przyczyna jego ciągłych nieobecności, tam gdzie dzieją się ważne sprawy.

Po drugie być może pan Tusk sam zorientował się, że „fucha”, którą otrzymał to pilnowanie żyrandola, czy też może kandelabru, jeżeli się nie zna języka angielskiego i języka francuskiego na poziomie pozwalającym używać lekkości i przenośni wysublimowanych form przekazu, co jest niezbędne w dyplomacji – języku pozorów i dorozumień. Bez takiej kompetencji, człowiek z Europy Środkowej, który zamiast uczyć się języków wolał grać w piłkę, po prostu nie nadaje się w Unii na funkcje publiczne. To marnowanie czasu struktur europejskich, ponieważ ważna funkcja jest dysfunkcyjna oraz narażanie tego nieszczęsnego człowieka na poważne stresy. Przecież pan Tusk na pewno musi to wszystko wewnętrznie przeżywać, nie jest niepełnosprawny umysłowo i nie ma wyłączonej świadomości na otoczenie. Doskonale rozumie, że nie zabrano go do Mińska, ponieważ nie był tam mile widziany ani pożądany przez odpowiednio Rosję i Białoruś oraz Ukrainę. Lata polityki antybiałoruskiej i odstawiony “cyrk” antyrosyjski w ostatnim mniej więcej roku jego premierowania w Polsce zrobiły swoje, na tyle że nawet Ukraińcy nie potrzebowali pośrednika w rozmowach. Tylko człowiek z “inteligencją pantofelka” mógłby tego nie rozumieć lub wybitny “kłamca” i “cynik”, byłby w stanie zachowywać się tak, żeby sprawiać wrażenie nie postrzegania rzeczywistości. To, że go teraz zabrakło w urzędzie kanclerskim to już przypieczętowanie jego porażki personalnej i politycznej.

Człowiek który został mianowany na funkcję powyżej swoich kompetencji i merytorycznych i interpersonalno-środowiskowych nie powinien pełnić dłużej tak ważnej funkcji, ponieważ daje świadectwo krajowi z którego pochodzi. Gdyby pan Tusk dostał się na funkcje z konkursu – to jego sprawa, niech się kompromituje jak chce, ile chce, kiedy chce i gdzie chce. W tym przypadku jednak tak nie jest, został mianowany tylko dlatego, ponieważ był premierem w rządzie w Polsce, a to zobowiązuje, a zarazem obciąża środowisko z którego się wywodzi.

Z powyższych względów trzeba go jak najszybciej odwołać z tej funkcji, przy czym tak naprawdę powinien sam ustąpić. Nie można mieć bowiem złudzeń, na tej funkcji nikt mu nie przedłuży kadencji, a po co powodować dysfunkcję, a zarazem przynosić wstyd własnemu krajowi?

Rosyjskie tłumaczenie tekstu: [tutaj]

55 myśli na temat “Trzeba odwołać Donalda Tuska bo przynosi wstyd Europie i Polsce

 • 4 czerwca 2015 o 04:56
  Permalink

  Podoba mi się to o inteligencji pantofelka, to oddaje istotę problemu

  Odpowiedz
  • 4 czerwca 2015 o 09:21
   Permalink

   Tusk nie może więcej niż mu Merkel pozwala

   Odpowiedz
 • 4 czerwca 2015 o 05:36
  Permalink

  Co to za redaktor który piszę teksty w swoim imieniu i się nie podpisuje? PISowiec jakiś, który tylko negować potrafi

  Odpowiedz
  • 4 czerwca 2015 o 07:20
   Permalink

   A kto inny jak nie wscieklizna pisowska…potrafią tylko burzyć i siać wsród społeczeństwa nienawiść…jeżeli będą rządzić to wszystkie finanse pójdą na pomniki i kościoły BOZE broń naród od tych zalewającą zółcią !!!!!!

   Odpowiedz
 • 4 czerwca 2015 o 05:58
  Permalink

  Tusk wpadnie w alkoholizm jak to przeczyta, bo gość ma na pewno zagwozdkę. Nie dość że odszedł z partii i państwa – to prawie partia upadła i straciła władze to jeszcze rzeczywiście niczego nie może, nawet go nie zapraszają. Dobrze że autor podkreślił lata anty białoruskiej polityki. Pełen indolencji politycznej rząd w Polsce przez lata izolował Białoruś, której milicje szkoliła niemiecka POlicja w rozpędzaniu demonstracji!!! A niemieckie koncerny robiły interesy dziesięciolecia!!! to była polityka rządu pana Tuska i jego ministra pożal się Boże sami wiecie państwo którego

  Odpowiedz
 • 4 czerwca 2015 o 06:17
  Permalink

  Zgadzam się swoją biernością przynosi wstyd – nie chce takiego przedstawiciela POlski, to że ten pan jest w ogóle politykiem to powód do hańby

  Odpowiedz
  • 4 czerwca 2015 o 09:21
   Permalink

   Zgadzam się Tusk jako towar eksportowy się nie udał

   Odpowiedz
 • 4 czerwca 2015 o 06:43
  Permalink

  Donald Tusk, to szczwany lis. On nie musi nic robić .Wystarczy ,że jest lojalny względem Merkel.
  Najpierw się obłowi a za 2 lata wróci i …stanie do wyborów prezydenckich ( utinam falsus vates sim ) …wygra wybory. Bo tak kapryśna jest demokracja.

  Odpowiedz
  • 4 czerwca 2015 o 07:54
   Permalink

   …albo jako”swoj czlowiek” bedzie wcisniety przez cesarzowa na jakis urzad w ONZ lub do innej “przechowalni bagazy” , gdyz za mlody na emeryture a za duzo bedzie po tych wystepach w Brukseli wiedziec, wiec….

   Odpowiedz
 • 4 czerwca 2015 o 06:55
  Permalink

  Donald Tusk gra tak jak mu orkiestra pozwala, w tym sensie się zgadzam że powinien zrezygnować z funkcji ale w ramach protestu przeciwko prawie pełnemu ubezwłasnowolnieniu jego osoby przez kanclerz Niemiec i prezydenta Francji

  Odpowiedz
  • 4 czerwca 2015 o 09:22
   Permalink

   Właśnie o to chodzi! Nie podskoczy wyżej niż może, a nie może nic.

   Odpowiedz
  • 4 czerwca 2015 o 08:02
   Permalink

   Tak, bo to papuzki nierozlaczki …jak cesarzowa odejdzie to Europa oddetchnie sobie….i Francja bedzie mogla otworzyc usta….potem Wlochy, Hiszpania, Grecja i Portugalia odwaza sie otworzyc usta, moze UE wyjdzie jeszcze na prosta…

   Odpowiedz
 • 4 czerwca 2015 o 07:42
  Permalink

  Tusk przynosi wstyd Niemcom bo przeciez nie jest Polakiem

  Odpowiedz
 • 4 czerwca 2015 o 07:56
  Permalink

  BBBBB Cudakowi i BBBBBBBBB najlepiej wychodzi opluwanie PISu i pozowanie do zdjęć z panią Anmielą Merkel. Kiedy ten BBBBBBB sprzykszy się pani Merkel – ta wymierzy mu takiego kopa że zatrzyma się na BBBBBBB i wróci na BBBBB.Doprowadził do podziału Polaków, zniszczył polski przemysł a potem dla BBBB czmychnął do Brukseli by tam szkodzić za jeszcze większe pieniądze.

  Odpowiedz
 • 4 czerwca 2015 o 08:01
  Permalink

  Autotorze tekstu, całkowicie wypełniłeś przeslanki do wszczęcia przeciwko tobie postępowania karnego, z paru paragrafow.
  Dzięki takim obszczymordom jak ty, Polska traciła w historii swoją niepodległość, bo nikt inny lepiej niż sami Polacy twojego pokroju, nie potrafi lepiej psuć i wyniszczać ten kraj.

  Odpowiedz
  • 4 czerwca 2015 o 10:11
   Permalink

   Panie prawnik, musi pan się mocno zastanowić o czym pan mówi, bo jak narazie to właśnie za rządów Tuska i jego kamratów (zupełnie bez kompetencji zresztą) było najwięcej afer oraz skandali, za Tuska Polska podpisała z Niemcami i Rosją najbardziej niekorzystne kontrakty, z których teraz musimy się wywiązać… Dużo zła wyrządzonego przez Tuska i jego marionetkę Komorowskiego możnaby tu naświetlić, tylko po co… Wystarczy że teraz przynosi wstyd Polsce piastując urząd, który go przerasta już totalnie;]]] Farage powiedział Tuskowi prawdę w twarz i aż serce rosło, gdy słuchałem tych słów i patrzyłem na blednącego Tuska…

   Odpowiedz
 • 4 czerwca 2015 o 08:06
  Permalink

  Największy szkodnik Polski wśród polityków.

  Odpowiedz
 • 4 czerwca 2015 o 08:06
  Permalink

  To funkcja czysto polityczna,i
  dekoracyjna,anglicy sobie nigdy
  nie pozwola na wtrącanie się UE
  za jednym zamachem mogą
  rozwalić UE od środka
  a więc Angela ma nie łatwo
  i musi przystać na propozycje Anglii.
  A funkcja pana Tuska jest bo jest.
  ,,hej cicha wieś spokojna,,
  aaa kotki dwa szare bure obydwa…
  a zycie swoje pisze scenariusze..

  Odpowiedz
 • 4 czerwca 2015 o 08:37
  Permalink

  Tusk w tym układzie jest postacią tragiczną

  Odpowiedz
  • 4 czerwca 2015 o 09:22
   Permalink

   To on od początku był tragiczny już w POlsce.

   Odpowiedz
 • 4 czerwca 2015 o 08:55
  Permalink

  Typowa mściwa i zawistna wypocina szczujni. Rzygam, gdy czytam.

  Odpowiedz
  • 4 czerwca 2015 o 09:19
   Permalink

   Gentlemani NIGDY nie(u)pijają się przed godz.10:00.
   Gdybyś przestrzegał Waść podstawowych kanonów, nie byłoby
   problemu tzn. efektu nadużywania, wczesną porą.
   🙂

   Odpowiedz
 • 4 czerwca 2015 o 09:03
  Permalink

  Widać że tekst trafił w sedno – autor wykazał zupełną nieprzydatność i fasadowość pana Tuska na najważniejszym formalnie stanowisku w Unii i kogoś bardzo, ale to bardzo zabolało. Niestety wszystko co PO i zwolennicy pana Tuska potrafią, to obrażać, grozić pozwami (ale nie w przypadku afer) ewentualnie krzyczeć szczujnia i PiS, a to nie PiS… nie w tym przypadku. PiS chciałby mieć takie pióro. Wielu by chciało.

  Odpowiedz
  • 4 czerwca 2015 o 18:16
   Permalink

   Przylaczam sie do analizy”@Zuczek”

   Odpowiedz
 • 4 czerwca 2015 o 09:04
  Permalink

  Autor bardziej etyczny od komisji etyki PE. Czyli lepiej pokazywać się i pleść 3 po 3, niż być powściągliwym ale merytorycznym urzędnikiem pełniącym ważną funkcję, pokazującym że kraj dorósł do wspólnotowej polityki.
  A na końcu artykułu brakło tylko sakramentalnego mlaśnięcia.

  Odpowiedz
 • 4 czerwca 2015 o 09:04
  Permalink

  Oj biedny ten nasz D. Tusk.Dlaczego my go nie lubimy?

  Odpowiedz
 • 4 czerwca 2015 o 09:06
  Permalink

  Rzeczywiście media polskojęzyczne tak to opisały jakby Grecja nie była w Unii

  http://wyborcza.pl/1,91446,18034761,Niemcy_W_Berlinie_tocza_sie_rozmowy_ostatniej_szansy.html

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1454354,Nocne-rozmowy-w-Berlinie-Brak-kompromisu-ws-Grecji

  http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,18036595,Grecy_walcza_o_pieniadze_w_Berlinie___Dramatyczna.html

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/w-berlinie-tocza-sie-rozmowy-ostatniej-szansy-ws-grecji/1mz0w6

  A wypowiedzi Tuska w sprawach kampanijnych w Polsce to było oczywiście w ramach jego prywatnych wypowiedzi BUHA HA HA HA HA HA !!!!

  Odpowiedz
  • 4 czerwca 2015 o 09:17
   Permalink

   no w Polskim radio wyraźnie napisano kto brał udział w rozmowach, nie ma tam Tuska. Tylko potulni dzienikarze zagranicznych mediów w Polsce nie zwrócili na to uwagi żeby już nie pogrążać PO które pikuje w glebę

   Odpowiedz
   • 4 czerwca 2015 o 09:23
    Permalink

    Bo łże-media nie podają prawdy, albo piszą o kotkach w Clevland które się okociły i bawią się włóczką a nie prawdę o faktach

    Odpowiedz
   • 4 czerwca 2015 o 18:25
    Permalink

    O tych kotkach , ktore sie w Clevland okocily i bawia sie wloczka to ja czesto czytam, tyle jest niewykastrowanych kotow, ze ciagle. sie one koca …i robia taki koci cyrk …nieprawdaz ?

    Odpowiedz
 • 4 czerwca 2015 o 09:08
  Permalink

  ŚWIETNE SPOSTRZEŻENIE ! Dodałbym jeszcze że to bierność Tuska jest jedną ze składowych takiego a nie innego traktowania rządu Grecji przez Niemcy i Francję. Dlaczego Tusk nie reprezentował obywateli Unii Europejskiej na tych rozmowach ?

  Odpowiedz
  • 4 czerwca 2015 o 19:02
   Permalink

   Tusk robi to co cesarzowa rozkazuje, podobnie Francja, ktoraa w tym wydaniu cierpi na napady strach,gdyz sama znajduje sie tuz przed totalnym upadkiem, cesarzowa musi uwolnic UE od sie i od €uro bo innaczej moze byc zle !!!
   LUDZIE ZOBACZCIE PROGRAM NIEMIECKIEJ TV “PHOENIX” “PHÖNIX RUNDE “z 12.05’2015, /pt. “Die Uhr tickt -Griecheland vor dem Staatsbankrott”
   http://www.phoenix.de/mediathek-phoenix-runde-die uhr tickt-griecheland vor-dem-staatsbankrott
   dostep jest bezplatny,
   E-mail: info@phoenix.de
   W w/w programie dokladnie jest mowa, ze Merkiel i Schaeble (Niem.Federalny Minister Finansow) walcza o swoja skore !!! i problem Grecji nie rozwiazuje kryzysu €uro, gdyz Francja, Wlochy, Portugalia, Hiszpania, Irlandia znjduja sie w tragicznej sytuacji, zobaczcie co mowi Prof.Friedrike Spiecker i Prof.Markus C. Kerber i wyjasnia czym sa dlugi np.Grecji, to sa zyski Niemiec. i ze moga miec 2panstwa tej samej produkcyjnosci i wydajnosci w tym samym czasie …mimo ze w/w program jest w jez.niem. b.b polecam , prosze przetlumaczyc sobie na j.polski (internet ), gdyz bedziecie mogli te sieczke i propagande z prasy z rzadkospotykana wiedza fachowa i prawdziwym stanem. rzeczy i “wina” Merkel i Schaeuble porownac !!! Sami Panstwo stwierdzicie jakie to “przekrety” i niedorzecznosci prezentuja meanstrem media i wogole prawde o €uro …to to jest …

   Odpowiedz
 • 4 czerwca 2015 o 09:13
  Permalink

  I bardzo dobrze że padł taki postulat – to rząd Grecji powinien zaproponować odwołanie marionetkowego polityka z funkcji, której nie wypełnia. Nie zajmował się Ukrainą w Mińsku, nie zajmował się Grecją w Berlinie – po co nam taki polityk? To jeszcze za nasze pieniądze? Szkoda tej kasy lepiej biednym dać

  Odpowiedz
  • 4 czerwca 2015 o 09:24
   Permalink

   Grecy rzeczywiście mogliby się głośno zapytać gdzie jest przedstawiciel – prezydent Europy jak Niemcy ich griolują

   Odpowiedz
   • 4 czerwca 2015 o 19:15
    Permalink

    Pewnie ,ze Grecy by sie mogli glosno zapytac ale moze lepiej , ze Donka nie bylo, bo to pionek cesarzowej i przy rozmowach mogl by tylko niemiecka strona niepotrzenie wspierac !!!! Ale Grecy powinni sie pytac tak jak inni CO TU JEST GRANE ?

    Odpowiedz
 • 4 czerwca 2015 o 09:15
  Permalink

  To prawda nieznajomość francuskiego na pewno przeszkadza panu Tuskowi, ale to nie jest jego wina, jak wiadomo z książki jego zony – wolał rzeczywiście grać w piłkę

  Odpowiedz
 • 4 czerwca 2015 o 09:15
  Permalink

  realia są jakie sa, Tusk jest taki jaki każdy widzi. Czego się spodziewaliście>? Wulkan to jest na galapagos a nie u Tuska!

  Odpowiedz
  • 4 czerwca 2015 o 09:25
   Permalink

   No dobrze niech sobie ralia będą jakie chcą, ale czemu zawsze jest ze stratą dla nas?

   Odpowiedz
   • 4 czerwca 2015 o 09:57
    Permalink

    Bo my jesteśmy od ponoszenia strat i konsekwencji, swego czasu mówił o tym pan minister z rządu pana premiera Tuska. Po prostu tak tutaj jest. Artykuł zwraca uwagę na istotny problem jakim jest bierność pana przewodniczącego Tuska w najważniejszych sprawach dla Unii Europejskiej. Za to miał czas zaangażować się w wyborach prezydenckich w Polsce – rzekomo jako osoba fizyczna. Czy jest jakiś regulamin urzędników unijnych, kiedy są osobami fizycznymi a kiedy reprezentują nas wszystkich, czyli np. obywateli Polski będących wyborcami pana Dudy?

    Odpowiedz
 • 4 czerwca 2015 o 09:35
  Permalink

  Pis iory to już nie mają się do czego przyczepić autor tekstu co się podpisać nie potrafi Pis

  Odpowiedz
 • 4 czerwca 2015 o 10:02
  Permalink

  Nie żebym żałowała pana Tuska, ale rzeczywiście nie można o nim powiedzieć zbyt wiele pozytywnego. Zadłużył nasz kraj i mamy przez niego same kłopoty.

  Odpowiedz
 • 4 czerwca 2015 o 13:00
  Permalink

  No nareszcie zaczynacie zauważac, że Tusk to jest jeszcze większa cccccc od byłego prezydenta. Nawet się już nie nadaje na ccccc pani Merkel. I jeszcze jedno to on się
  ccccccc do Polaków anie odwrotnie, żałuję, że nie ma już PRL, bo można by mu znależc robotę jako I sekr. POP PZPR
  w jaiejś cegelni, ale cegelń już też nie ma i to jest dramat
  tego człowieczka.

  Odpowiedz
  • 4 czerwca 2015 o 19:30
   Permalink

   Jak ja Donka uslyszalam przed paroma laty w niemieckim.radio pomyslalam kto to jest, kto to jest i co i jak (jakim jezykiem ) on mowi o szczesciu zniszczenia PRL , mysle to wywiad z jakims z cegielni ….!!! Wogole nie moglam sie po tej wypowiedzi Donka polapac i potem zastanawialam sie jak on sie wywindowal …kariera Nikodema Dyzmy…ale tylko przy pomocy Konrad Adenauer Stiftung /Fundacja/ i cesarzowej, bo innaczej nie mogl by wogole zaistniec …

   Odpowiedz
 • 5 czerwca 2015 o 10:58
  Permalink

  To co piszesz K. B. jest to przykre ale prawdziwe. cały czas
  się zastanawiam kiedy naród polski zmądrzeje, co się jeszcze musi stac aby ten naród zaczął myślec inaczej, żeby nie było tak :”ja nie czytał książki, gazet ale na wszystkim się znam
  a zwłaszcza itd. itd.” A szkoda!!!

  Odpowiedz
 • 7 lutego 2016 o 17:22
  Permalink

  Jeszcze nie, bo jeszcze ta głupia formacja czerwona bolszewicka kadzi Polsce. Jeszcze niech tam sobie posiedzi ten rudo-czerwony oszust – Pinokio. Za szybko, jeszcze niech pokaże co potrafi, albo niech w całości obwiesci światu swoją głupotę. A ten artykuł to chyba czerwony bolszewik pisał, albo ktoś mało edukowany. Śmieszne, że z jednej strony ludzie chcą walczyć z tą podłą czerwoną bolszewicką zarazą, a z drugiej sami tą zarazę bronią przed całkowitym unicestwieniem.

  SZANOWNY PANIE AUTOR NA PEWNO BĘDZIE SERDECZNIE WDZIĘCZNY ZA TAK MIŁY JEGO UCHU EPITET. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 7 lutego 2016 o 17:33
  Permalink

  Niestety Obserwator Polityczny nie ma zawsze racji, bo chociażby takim artykułem odwołać Tuska, bo on przynosi wstyd Europie i Polsce, jest hasłem spaczonym, bo Tusk przynosi wstyd tylko Niemcom, a to Polakom jakoś niespecjalnie przeszkadza. Niech sobie siedzi tam ten XXXXX, bo przynajmniej poza Niemcami nikomu innemu za dużych szkód nie narobi.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.