To tylko kwestia czasu jak terror upomni się o Muzułmanów

Al Shabaab – organizacja terrorystów islamskich z Somalii dokonała brutalnego mordu w Kenii w oddalonym o około 200 km od kenijsko-somalijskiej granicy kampusie uniwersytetu „Garissa University College”. Mordercy dokonali selekcji studentów, mordując 150 Chrześcijan raniąc 79-ciu, a Muzułmanów puszczając wolno. Kenia pogrążona jest w szoku o szczegółach dramatu informuje kenijski „Daily Nation” [tutaj], część zwłok przetransportowano do Nairobi celem oddania ich rodzinom. To wielki dramat.

Żaden istotny głos potępienia tego mordu z muzułmańskiej strony świata nie nadszedł, nic takiego się nie wydarzyło. Idiotyczne i niepotrzebne karykatury muzułmańskiego Proroka wzburzyły świat Islamu, ale jak giną niewinni ludzie mordowani przez ich współwyznawców to Muzułmanie w dominującej większości milczą. Trzeba to zapamiętać.

Papież Franciszek wspomniał zamordowanych w modlitwie. Cała chrześcijańska społeczność na świecie jest wstrząśnięta i zadaje sobie pytanie, – dlaczego Muzułmanie nas zabijają? Zresztą w ogóle, dlaczego zabijają ludzi inaczej wierzących z taką natarczywością, napastliwością i gorliwością? Dzisiaj to pytanie zadają sobie spokojni ludzie i nie znajdują odpowiedzi, albowiem nikt z nich nigdy nie skrzywdził żadnego Muzułmanina, jak również najczęściej takiej osoby nawet nie widział. Ludzie nie rozumieją powodów, dla których są celem dla muzułmańskich terrorystów. To, co się dzieje jest niepojęte, niezrozumiałe i nie do zaakceptowania, jako nowy stan w otaczającej nas rzeczywistości. Nie minie dużo czasu, a o tym problemie zaczną myśleć tacy ludzie, dla których chrześcijańskie przykazania pokoju i wybaczania nie stanowią nadrzędnego dogmatu ich życia.

To smutne, ale trzeba to powiedzieć, Muzułmanie nie odcinając się od bandytów przeprowadzających tego typu zbrodnie jak mord e Kenii – biorą na siebie odpowiedzialność tego typu morderców jak al Shabaab, które zresztą zapowiedziało kolejne mordy. Obecnie Chrześcijanie są najczęściej zabijani w wyniku prześladowań na świecie, tak się składa, że najczęstszymi mordercami są ludzie podający się za Muzułmanów, którzy przeważnie wyrośli lub przyjęli tradycję Islamu. To smutne, ale trzeba podejść do tego zagadnienia w taki sposób, jakim ono jest. To nie jest kwestia lęków, to jest kwestia nie pozwolenia na zabijanie.

Po pierwsze jest oczywistym, że za bezpieczeństwo mniejszości religijnych odpowiadają władze państwa, w którym dana mniejszość żyje. Radykalni Muzułmanie powinni pamiętać, że dotyczy to także ich współwyznawców w Europie. To, że Ci ludzie są dzisiaj bezpieczni, nie znaczy, że będą bezpieczni już w najbliższej nocy.

Problem polega na tym, że dominująca większość Chrześcijan i zapewne dominująca większość Muzułmanów pragnie współżyć w pokoju, obie wielkie kultury nie muszą się fraternizować, ale nie ma powodów, dla których nie powinny się szanować. Obecne zachowanie radykalnych Muzułmanów podkopuje zaufanie do wspólnot Muzułmańskich na całym świecie! Wiele osób zadaje pytanie – jak mamy z Nimi nadal żyć, jeżeli Oni nas zabijają BEZ POWODU? Niesłychanie trudno jest określić, w jakim kierunku to potoczy się dalej, ale już dzisiaj możemy być pewni, że nadejdzie taki dzień, w którym Muzułmanie otrzymają odpowiedź, mierzoną miarą ich win i wyrządzonych krzywd. Wówczas zacznie się nakręcać spirala nienawiści i zemsty.

Niestety radykałów nie brakuje z żadnej strony jednakże cywilizacja zachodnia, w znacznym stopniu powoduje samo powstrzymywanie się radykałów, którzy zajmują się innymi sprawami, niż nienawiścią. Z niezrozumiałych przyczyn nie udało się to w cywilizacji Islamu, przynajmniej w takim stopniu, w jakim powodowałoby to samo powstrzymywanie się tych ludzi od okrucieństw.

Siła podających się za islamskie organizacji terrorystycznych bierze się z dwóch generalnych źródeł. Po pierwsze z kodu kulturowego, który pochwala męczeństwo za sprawę a po drugie z pieniędzy bardzo bogatych Muzułmanów, jak również masowych składek zwykłych Muzułmanów. W krajach Islamu działają liczne organizacje zbierające środki na wsparcie dla wiernych w krajach biedniejszych, czy też zdefiniowanych w jakiś sposób, jako „zagrożeni”. Słabością tego świata jest to, że źródłem tych pieniędzy są generalnie kraje uprzemysłowione potrzebujące ropy naftowej i gazu. Powielenie ich modelu gromadzenia środków na wsparcie dla prześladowanych i zagrożonych Chrześcijan jest bardzo proste. Prędzej czy później takie mechanizmy się pojawią i upowszechnią, a trzeba powiedzieć, że Muzułmanie zabijają wszystkich innych: Hindusów, Chińczyków, Japończyków, nie tylko ludzi Zachodu lub Żydów w rozumieniu „ludów księgi”.

Dlatego tylko kwestią czasu jest, jeżeli Muzułmanie nie opanują sami problemu ludzi, którzy psują im opinię, jak terror upomni się o Muzułmanów. To nie jest ani groźba, ani przepowiednia. To jest niestety logika procesów, akcja wywołuje reakcję. To naprawdę smutne.

Łączymy się w bólu i smutku z rodzinami ofiar dramatu w Kenii. Tym dramatyczniejszych, bo kładących się długim cieniem na kluczowych dla Chrześcijan świętach. Nie ulega wątpliwości po tych wydarzeniach, że należy bardziej zaangażować się na rzecz pomocy państwom zagrożonym przez islamski terroryzm w Afryce, a zwłaszcza należy uregulować dramat Somalii, przynajmniej w taki sposób, żeby zagrożenia z tego kraju nie rozlewały się na otoczenie. Nie można tolerować dłużej Somalii, jako bezpiecznego matecznika dla bezwzględnych terrorystów.

10 myśli na temat “To tylko kwestia czasu jak terror upomni się o Muzułmanów

 • 5 kwietnia 2015 o 11:27
  Permalink

  To co się dzieje ma na celu zwalczać lub osłabić Islam, rękoma samych Muzułmanów oraz przy pomocy ich środków, a w rejonach nasączonych ropą pieniędzy nie brakuje.
  Celem tych morderstw jest wykluczenie Muzułmanów ze świata ludzi cywilizowanych.
  Przed 800 laty to europejscy Chrześcijanie byli mniej cywilizowani od Arabów – wyznawców Islamu.
  Musi być jakaś Trzecia Siła, której zależy na rozpętaniu antagonizmu pomiędzy Muzułmanami a Chrześcijanami, bo to Oni są głównie mordowani.
  Jakoś nie słyszałem o atakach na społeczności żydowskie, może tylko przez przypadek okoliczno\sci miejsca i czasu.
  Takie przygotowanie Dżihadu, czy ukierunkowanie Państwa Islamskiego – jak się zna Muzułmanów poprzez kilkudziesięcioletnie z nimi ŚMIERTELNE walki – nie jest trudne do zrealizowania przez inteligentnie prowadzone wywiady, mające ciągłość struktur, celów i kadr oraz bezgraniczne środki finansowe i najnowsze technologie.
  Takie działania odsuwają lub nawet eliminują zagrożenie dla Państwa, którego istnienie i usytuowanie jest obrazą dla Świata Islamu, a To Państwo musi istnieć, bo taka jest wola Boga – wyrażana w Biblii od kilku tysięcy lat. Takie myślenie było u podstaw reaktywacji Tego Państwa po II-giej wojnie światowej, gdzie Holokaust dał jego twórcom podstawy moralne do tego, że Oni „mogli więcej”. I to przekonanie nadal obowiązuje, jest racją stanu Tego Państwa.
  Jest wiele opinii, że zamach 11 września oraz podobne – przypisywane Al. Kaidzie, mógł być inspirowany przez Tę Trzecią Siłę.
  Jeśli dobry wywiad działa w perspektywie POKOLEŃ, ma nieograniczone środki i brak skrupułów – to może mieć nawet kilka “własnych organizacji terrorystycznych”.
  Że mogą one zabić jakieś setki współrodaków tych wywiadów „prowadzących” te organizacje?
  Trudno, jakieś koszty muszą być – tak przypuszczam, przy założeniu że jest to wszystko pod 80% kontrolą „służb – założycieli” tych organizacji terrorystycznych.
  Te brakujące 20% braku kontroli – to również wkalkulowane koszty działalności, mającej naprawdę długofalowe cele.
  Co uprawdopodobnia powyższe rozumowanie?
  Niedopuszczenie do braku jedności wśród krajów Arabskich i skuteczne poróżnianie Muzułmanów wyznających różne jego odmiany.
  I to się dzieje przez prawie 70 lat!
  Nie chcę kontynuować tego fikcyjnego w pełni rozumowania, ale podejrzewam, że nawet potężne środki finansowe łożone przez bogatych sponsorów z krajów bogatych w ropę – są pod kontrolą tych inteligentnych wywiadów „założycieli”.
  Reasumując: to sami Muzułmanie finansują i organizują walki oraz zamachy terrorystyczne, których ostatecznym celem będzie likwidacja Islamu.
  Oczywiście, to wszystko w perspektywie kolejnych 80 lat.
  70 plus 80 = 150 lat.
  Tyle było ostatnio ofiar TERRORYZMU w Kenii, a numerologią jest nasączona Tora i Oni w to wierzą …
  W krótszej perspektywie Państwo, które istnieje dopiero od 60-ciu paru lat – zyska wiele korzyści taktycznych i będzie na lepszej pozycji przetargowej, gdy Islam zostanie kompletnie zneutralizowany jako cywilizacja bez prawa istnienia w CYWILIZOWANYM świecie.
  To „porządkowanie” świata zrobione zostanie rękoma Chrześcijan i niewierzących z Krajów „ogólnie rozumianego” Zachodu.
  Naród wybrany przez Boga musi mieć zapewnione trwanie i rozwój.

  Odpowiedz
  • 6 kwietnia 2015 o 00:31
   Permalink

   Argumentacji komentatora “inicjator_wzrostu” nie mozna nic zazucic ! i muzulmanie zdaje sie dobrze powyzsze tezy znaja …,

   Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2015 o 11:54
  Permalink

  Kluczowe jest zadnie: “Muzułmanie nie opanują sami problemu ludzi, którzy psują im opinię”.
  Nie są zjednoczeni, a ktoś jeszcze te różnice pomiędzy ich odłamami – powiększa.
  Dla “pokoju” na Bliskim Wschodzie w jego otoczeniu – istotne jest, żeby trwały tam stale wojny i zamachy, byle jak najdalej od granic Państwa Izrael.
  Obecny terror przeniesiony na inne obszary w pełni wpisuje się w tę strategię.
  Brak jedności wśród Muzułmanów będzie sprzyjał uznaniu Islamu za religię nie przystająca do “naszej” cywilizacji, której ton nadaje Zachód.
  W wyniku tej oceny może dojść do wojen “rozstrzygających OSTATECZNIE kwestię muzułmańską” …
  Obym się mylił, bo mogą ginąć miliony niewinnych ludzi w świecie pełnym nierówności, biedy z nędzą, przemocy i nienawiści.
  Jest to sposób na pozbycie się problemów z biednym Południem przez bogatą Północ.
  Oznacza to, że ogłoszenie KOŃCA HISTORII świata mogło być przedwczesne.
  Ona trwa, świat nadal istnieje, tylko zmieni się jego konfiguracja.

  Odpowiedz
  • 6 kwietnia 2015 o 02:16
   Permalink

   Wielce ubolewam nad tym stanem rzeczy i przyznaje komentatorowi “jaszczurka3” racje !!!

   Odpowiedz
  • 6 kwietnia 2015 o 06:09
   Permalink

   A to b.zle , ze pan ludzmi tak pomiata, co pan zrobi, jak zaczna panem pomiatac ?

   Odpowiedz
 • 6 kwietnia 2015 o 05:55
  Permalink

  W zwiazku z powyzsza, b. wazna publikacja chce zwrocic uwage na :

  1.
  Ruch / protesty w kazdy poniedzialek tzw.” spacer poniedzialkowy”/ “PEGIDA ” = “PATRIOTSCHISCHE EUROPEA GEGEN ISLAMISIERUNG DER ABENDLANDES” /, = “PATRIOTYCZNI EUROPEJCZYCY PRZECIW ISLAMIZACJI OKSYDENTU=ZACHODU”/. Ruch ten powstal.ok. 6 miesiecy temu w Dreznie i Lipsku, objal takze inne miasta w Niemczech i jak do za nosi prasa wystepuje w Hiszpani, Francji, w Czechach, choc w mniejszym stopniu. Obywatele demostruja pokojowo z b.roznymi pza Radio i-i TV-Programostulatammi: przecie islamizacji j cudzoziemcom /azylantom/ wojnie na Ukrainie, przeciw nienawistnej polityce UE w stosunku do Rosji, demokracja bezposrednia/plebiscytami, przeciw specialnemu podatkiwi zwanym oplata od kazdego wszystko jedno czy ma czy nie ma aparat tv lub radiowy za PROGRAM RADIOWY I TELEWIZYJNY. ! itd.itd. ja nie jestem za i nie jestem przeciw i wogole nie wiem co o tym myslec a poltyka zagrywa, ze nic nie wie i nic.sie nie stalo i chce swoja ignorancja zatuszowac.te szerokie protesty !!!
  2.
  A propos Somalia ! Doszczetnie wykonczona i wykorzystana przez “zachod”, zrownana z ziemia ! UE zaplacila tamtejszemu korupcyjnemu rzadowi duze sumy pieniedzy za polawianie ryb u wybrzezy Somali, inne panstwa np. takze niestety Rosja , Chiny it’d. stoja ze swoimi wielkimi, supernowoczesnymi statksmi-fabrykami i lowia masami, masami ryby az do kompletnego wylowienia wszystkiego i zniszczenia dna morza nowoczesnymi sieciami (“ciaganie po dnie morza= niszczenie mechaniczne dna morskiego i wszelkiego tam zycia” ) . Somalczycy obserwuja to “golym okiem” , nie tylko cale wioski wzdluz wybrzeza gloduja ale i cale panstwo, czy to nie jest barbarzynstwo i przrstepstwo przeciw ludzkosci ? A dziwota wielka, jak.ci wyglodniali biedacy albo zarabisja jako piraci i inwestuja w Afryce albo kto nie moze “pracowac” jako pirat to na roznych lodkach z drewna i kartonow lub gumowych “uciekaja” do UE, polowa umieta podczas tej ucieczki, lowia ich trupy we Wloszech np. na wyspie.Lampedusa !!! Moze wreszcie UE zmieni polityke i nie bedzie “krasc” zywnosci biedakom lub zarzucac Afryke b.tania subwencjonowana zywnoscia i ubraniami. niszczac calkowicie rolnictwo i przemysl w Afryce !!!! Tylko wtedy skoncza sie te wedrowki ludow ( azylanci, ekonomiczni emigranci ) !!!
  Ludzie boykotucie ryby z “zagranicy” , jedzcie ryby z rodzimych wod srodkowych: karp, pstrag, szczupak i inne nie pamietam polskich nazw oraz z hodowli w Polsce, to bedzie poczatek wkladu w pokojowe wspolistnienie miedzy narodami. Swoim poslom w regionie przedstawcie problem, niech kazdy aktywnie dolozy swoja cegielke do pokoju, od tego mozna by zaczac !

  Odpowiedz
  • 6 kwietnia 2015 o 22:49
   Permalink

   Szanowna maluzonko Zygmunta I “Starego”. Napisała pani

   Odpowiedz
   • 7 kwietnia 2015 o 01:57
    Permalink

    Oj! …chyba kawalek tekstu “porwal” komputer…Uwaza komentator/-ka “Anonim” ze dobrze, ze ja o tych problemach mowie, wydaje mi sie, ze trzeba wiecej o tym miwic, glownie o przyczynach powstawania rozmaitych problemow by im zapobiec i bledow w przyszlisci unikac, a nie biadolic i zalamywac rece jak dochodzi do takich tragedii , mysle tu naturalnie i Kenii i Somali, ale jest wogole o czym mowic !!!”Anonim”prosze sie ze swoja opinia zameldowac ! O.K.

    Odpowiedz
 • 9 kwietnia 2015 o 13:34
  Permalink

  Szokujące pytania do biskupa xxxx!O zbrodnię sprzed lat!

  (…)

  SZANOWNY PANIE NIE MOŻNA PRZEDRUKOWYWAĆ BEZ ZGODY AUTORA CUDZYCH TEKSTÓW!

  WEB. JÓZ.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.