Ten rząd rozmija się z priorytetami

graf. red.

Ten rząd rozmija się z priorytetami, których nie może dostrzec, ponieważ funkcjonuje w realiach przymusu realizacji ciągu obietnic wyborczych. Expose pana Mateusza Morawieckiego było dowodem na bezsilność planistyczną, w zasadzie ogólną demonstracją bezradności. Pan premier nie przedstawił niczego, co byłoby odwołaniem się do odziedziczonych, aktualnych i zbliżających się problemów naszego kraju. Co opozycja doskonale wykorzystała. Proszę nie szukać expose pana premiera, to strata czasu. Proszę od razu zapoznać się z przemówieniem pana Zandberga. Jest lepsza jakościowo jako przemowa, a dodatkowo bezlitośnie i totalnie zakopuje pana premiera, wraz z dobrą zmianą i jej propagandą para-sukcesów.
Podajmy więc trzy przykłady problemów, z którymi pan premier się rozminął. Po pierwsze problemem odziedziczonym jest to, że system emerytalny się zawala. Nie będzie nas stać na jego utrzymanie. Trzeba rozliczyć ludzi, którzy wprowadzili nas na minę emerytur kapitałowych. Koniecznie trzeba też mówić ludziom prawdę. Rozdawanie pieniędzy pożyczanych ma socjal nie ma większego wpływu na dzietność. Tutaj mechanizm jest prosty: składkę zamieniamy w podatek, płaci go każdy i każdy dostaje emeryturę pozwalająca na przeżycie w minimalnym standardzie. Tak, to oczywiście oznacza głodowe emerytury. Jednak lepsze są głodowe emerytury wydawane w aptekach i na promocjach w dyskontach, niż slumsy i Polacy pożywiający się na śmietnikach. Wypchnięcie emerytów z rynku, zaprowadzi nas tam gdzie jest Ameryka Południowa, tylko klimat to bezwzględnie zweryfikuje. Wszyscy musimy mieć tego świadomość, koszty społeczne załamania systemu byłyby szokujące.
Po drugie wygenerowano wielki problem z energią. To szeroki temat zaczynając od dogmatu węgla, poprzez energetykę prosumencką a na marnowaniu szans rolnictwa na produkcję biopaliw kończąc. Potrzebujemy gigantycznych nakładów na energetykę. Pieniądze unijne wydano na aquaparki, zamiast na to, co jest fundamentem cywilizacji. Już dzisiaj z Polski zwija się przemysł, który nie może udźwignąć kosztów energii. Przykładem jest wygaszanie tego, co zostało z huty w Krakowie.
Po trzecie jest też problem, który narasta, a może ujawnić się z całą mocą. Chodzi o niedobory wody, czy mówiąc wprost pustynnienie naszego kraju. To jest zadanie na juz, dzisiaj i najpóźniej jutro. Sejm powinien zacząć pracę od małej retencji na skalę ogólnokrajową. Jeżeli nie będzie wody, to zmaleje i zmieni się profil produkcji rolnej. To spowoduje wzrost cen wszystkiego i ubożenie ludności wiejskiej. W efekcie za 15 lat możemy racjonować żywność a wcześniej wodę. To jest realne zagrożenie, które NA PEWNO się zmaterializuje. Jeżeli chcemy zachować nasz standard życia, musimy sobie zapewnić wodę. To wymaga pracy i zaangażowania na skalę całego kraju.
Te trzy zagadnienia mają znaczenie strategiczne dla naszego kraju. Podobnych spraw o najwyższej wadze jest jeszcze kilka i właśnie na nich pan premier mógłby się skupić. Jednak ostatnim polskim politykiem, który mówił o sprawach strategicznych wprost był… Edward Gierek.
Dobrą zmiana ma problem, bo spowolnienie gospodarcze nas dotknie, a to oznacza spadek wpływów budżetowych. Jakby ktoś zapomniał, proszę pamiętać, że nasze finanse publiczne opierają się na podatkach pośrednich. Jeżeli więc będzie mniej obrotu w gospodarce, to będzie także mniej wpływów podatkowych, a koszty sztywne są niezmienne. Jednak tym razem, to może być coś głębszego, niż prosty deficyt. Ponieważ mamy doświadczenie z poprzednich kryzysów i wiadomo, że wówczas jest problem z pożyczaniem pieniędzy. Gospodarka kapitalistyczna to system naczyń połączonych. Wzrost kosztów pozyskania nowych kredytów, powoduje także wzrost kosztów kredytów już posiadanych. Rynki długu publicznego są globalne o bezwzględnie dyskontują każde wahnięcie.
Generalnie jak zacznie się kryzys, to otworzy się szeroka, długa i bardzo stroma równia pochyła. Prosta linia do piekła wzrostu kosztów obsługi długu publicznego i spadku dochodów budżetów publicznych. W przypadku naszego profilu zadłużenia, trzeba pamiętać, że jeszcze nasze wydarte biednemu społeczeństwu Złote, trzeba wymienić na walutę. Tutaj się zaczną kolejne schody, bo waluty raczej nie stanieją wobec Złotego.
Jeżeli dobrą zmiana będzie wstrzymywać się z działaniami na rzecz reform, w oczekiwaniu na wybory prezydenckie, to zawirowania mogą być głębsze, trwać dłużej i mogą nas o wiele więcej kosztować. Wiele wskazuje na to, że ktoś nam pomoże się potknąć i będziemy mieli skumulowanie pecha, co może doprowadzić do realnych problemów gospodarczych w naszym kraju, które będą stymulowały niepokoje społeczne. DLATEGO PROSZĘ ZACHOWAĆ ZAWSZE SPOKÓJ I STABILIZOWAĆ SWOJE ŚRODOWISKA LOKALNE. Nie można dać się podpuszczać, każdy kto chce chaosu jest WROGIEM NARODU I PAŃSTWA. Proszę pamiętać, że my nie mamy innej alternatywy, niż własna państwowość. Dlatego jakkolwiek by ona nie była ułomna i słaba, to należy zrobić wszystko dla jej ochrony.

20 komentarzy do “Ten rząd rozmija się z priorytetami

 • 23 listopada 2019 o 06:10
  Permalink

  Przeczytałem, jestem w szoku. Ciesze się że ktokolwiek jeszcze myśli.

  Odpowiedz
 • 23 listopada 2019 o 09:09
  Permalink

  Jak obuchem w głowę… prosto między oczy…

  Odpowiedz
 • 23 listopada 2019 o 11:59
  Permalink

  Jasne, spraw priorytetowych do rozwiązania jest wiele, i zwykle dostrzega się je z pozycji opozycji lub jeśli tworzy się swój pierwszy rząd. Przy drugim lub kolejnym rządzie widzi się już sprawy inaczej. Wtedy rządzący znają już finansową rzeczywistość, wiedzą nieco więcej o swoich możliwościach i deklarują już swoje priorytety inaczej. Co to znaczy?
  Otóż następuje rezygnacja z rzeczywistych priorytetów na rzecz priorytetów zastępczych, tj. politycznych, patriotycznych i obyczajowo-światopoglądowych. Wprowadza się wówczas pod dyskusję, jako istotne problemy, przykładowo obawy przed wydumaną zewnętrzną agresją, co pomaga wywołać atmosferę zagrożenia i wokół tego scalać społeczeństwo przy jednoczesnym usprawiedliwieniu dlaczego nie można realizować priorytetów rzeczywistych. Innym wyjściem jest tworzenie atmosfery zagrożenia wobec nadchodzącej nowej obyczajowości, czego też nie da się uniknąć, ale walcząc z tym sprawia się wrażenie, że się działa.

  Takim sposobem doświadczony rząd, w obawie przed utratą koryta, deklaruje jako swoje główne zadania priorytety zastępcze, których realizacja nie wymaga większej fachowości, a jedynie dostępu do kasy w taki sposób, aby efekty były spektakularnie widoczne dla przeciętnego obywatela. To nic, że jest to lipa i wyrzucanie pieniędzy w błoto, ale przecież najważniejszy jest pewien priorytet, o którym jawnie się nie mówi: UTRZYMANIE SIĘ PRZY WŁADZY ZA WSZELKĄ CENĘ. Reszta priorytetów rządowych jest względem tego wtórna, a rolą rządu jest tu wykazanie stosownego poziomu hipokryzji w przekonywaniu, że jego cele zastępcze są istotne i jak najbardziej słuszne, a nawet pilne.

  Tak więc w powodzi hipokryzji i hałaśliwej propagandy przedstawia się wybrane zadania, te najłatwiejsze do realizacji, jako najpilniejsze potrzeby państwa. Walczy się o ich realizację zaciekle, najczęściej na forum parlamentarnym, bo “przegadać” opozycje mając zależne od siebie media publiczne, to żadna sztuka. Byle to działało do kolejnych wyborów, a potem odnowa wynajduje się inne “ważkie” problemy i deklaruje walkę o ich realizację, która polega nie na rzeczywistym rozwiązywaniu problemów, lecz często na roszadach organizacyjnych, tworzeniu okolicznościowych reguł prawnych i mnożeniu przepisów, bo zadekretowanie czegokolwiek uważa się za rozwiązanie problemu.

  Odpowiedz
 • 23 listopada 2019 o 12:19
  Permalink

  Bardzo potrzebny, poważny i propaństwowy Artykuł.

  Perspektywa roku to kryzys gospodarczy (tuż za progiem) i może on być bardzo szybko, wystarczy jakieś załamanie na świecie, jakaś strzelanina z dużą ilością trupów, a ropa zaraz skoczy po 200$ za baryłkę i dolar w Polsce zacznie szybować powyżej 5 złotych.

  Perspektywa kilku-kilkunastu lat to (narastający) kryzys systemu emerytalnego a Nadwiślańskim Macondo, co Autor dobrze opisał.

  Kolejne lata, to obniżanie naszych możliwości przemysłowych, jakości życia i “elektro mobilności”, bo nasz system energetyczny się sypie i drożeje, bo takie będą narastające koszty CO2 …

  Dojdzie klęska suszy w rolnictwie i braku wody w miastach.

  Według mnie już jest za późno na tzw. małą retencję, ale kiedyś to trzeba zacząć.

  Sprawy braku energii i wody nie nastąpią nagle, tylko stopniowi i będą narastać.

  Obecnie rządzący nie widzą tych spraw, bo zajmuje ich jakość urządzeń do głosowania w Sejmie i najbliższe wybory prezydenckie.

  Taki jest ich horyzont czasowy: kilka dni – maksimum kilka miesięcy.

  Reszta się nie liczy, bo w dodatku PADA SŁUŻBA ZDROWIA …

  Premier myśli że ugasi wiele problemów poprzez tzw. kreatywną księgowość na skalę Państwa, co zna z Banku …

  Tylko dochodzi niechętne Nadwiślańskiemu Macondo OTOCZENIE ZEWNĘTRZNE, gdzie nie pomogą F-35 i inne drogie zaoceaniczne zabawki militarne.

  Rusofobia kwitnie, tylko nie wiadomo jak się na tym RUSKIM ZEMŚCIĆ za przegrane przed 156 laty powstanie styczniowe.

  Czarno to wszystko widzę, a obecnie mamy ostatnie miesiące względnego spokoju i względnej sytości.

  Rząd dobrej zmiany, jak wszystkie rządy w Naszym Nadwiślańskim Macondo – zawsze się wyżywi.

  Dominujący Kościół też SWOJE UGRA.

  A reszta niech wegetuje – jeśli nie potrafi wyemigrować.

  Wniosek: żal ludzi 60 plus.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 23 listopada 2019 o 14:04
  Permalink

  Trzeba by jeszcze wspomnieć o służbie zdrowia, edukacji, kulturze lub innowacyjności. Fundamentem istnienia państwa jest jednak energetyka. W całości prawie odziedziczona po obrzydliwym komunizmie i oparta na węglu kamiennym i brunatnym. Zniszczenie w 3/4 gotowej elektrowni atomowej było aktem kryminalnym elit solidarnościowych i cofnięciem cywilizacyjnym o 50 lat. I nie ma wyjścia. Nieco pomoże na krótki czas import węgla z Rosji, poza tym zieje pustką, brakiem koncepcji, polityki i pieniędzy. Odcięcie od rosyjskiego gazu i możliwość przebudowy na nim części energetyki zbliża kraj do katastrofy. Większej niż przyniosła wojna i niemiecka okupacja. Oto cały dorobek tego co zaczęło się finansowanym przez tajne służby obcych mocarstw i Watykan karnawałem i skończyło satelicką zależnością od militarnego mocarstwa i władzą obskuranckiej formacji narodowo katolickiej.

  Odpowiedz
 • 23 listopada 2019 o 14:44
  Permalink

  Reasumując: Zandberga w premiery, i jak nożem uciął uspokoi się publika
  (motłoch) na lewicowych, lewackich i liberalnych forach.
  Pamiętajmy że 1/3 straconego czasu po 89′ przynależy ‘poskomunistam
  i ich satelitam”.

  Odpowiedz
 • 23 listopada 2019 o 15:31
  Permalink

  Reasumując: Zandberga w premiery, i jak nożem uciął uspokoi się
  na lewicowych, lewackich i liberalnych forach.
  Należy pamiętać że 1/3 (albo i więcej) straconego czasu po 89′ przynależy ‘poskomunistam
  i ich satelitam”.
  To oni wprowadzili nas do NATO i UE!!!
  Akceptowali zbrojną agresję Zachodu na Serbię, czy Irak…

  Jeeeerzyjj! Linkowana diagnoza dotyczy okresu poprzedniego, kiedy
  rządzili postkomuniści, liberałowie i złodzieje… patrz na daty wystawienia
  “faktury” (2015.06.10) i myśl “troche” do jasnej ch. BO “kura też ma mózg” , jestem prawie pewien że i ty potrafisz.
  Wówczas było źle, a może jeszcze gorzej, czy ktoś (zdrowy na umie)
  chciałby “ich” powrotu???
  Uchowaj Boże!
  🙂
  ——————————-

  Korwin-Mikke, Braun i Winnicki masakrują PiS w Sejmie – To przejdzie do historii https://www.youtube.com/watch?v=5dGZ-nROzJ4

  Serce roście, patrząc na te… wystąpienia. 🙂

  Odpowiedz
  • 23 listopada 2019 o 23:45
   Permalink

   Uchowaj boże nas przed nawiedzoną konfederacją. 🙂

   Odpowiedz
 • 23 listopada 2019 o 15:40
  Permalink

  A ja bym powiedział że ten rząd w ogóle się rozmija z rzeczywistością

  Odpowiedz
 • 23 listopada 2019 o 19:18
  Permalink

  Priorytety Moraczewskiego, był słuszne.
  Priorytety Gomułki, Gierka, były słuszne.
  Jakie sa priorytety poststyropianu?
  KASA!!!

  Sporo zrobiono, by rozwalić każdy działający w Polsce system społeczny, czy gospodarczy.
  Przerwać łańcuchy produkcyjne, dostawcze, wyprzedać za bezcen wszystko, by sie indywidualnie wzbogacić.
  Sensowna odbudowa tego w ramach demokracji, a nie scentralizowanego zarządzania, potrwa dziesięciolecia.
  Chłystki które się dorwały do władzy, mają tylko jeden plan.
  INDYWIDUALNE, profity.
  Po nich, choćby potop?

  Odpowiedz
 • 23 listopada 2019 o 23:43
  Permalink

  Kasa poszła nie tylko na akwaparki. Ile poszło na Kościół? Ile poszło na pomoc publiczno-prawną dla biznesu zasilając ostatecznie prywatne konta, nie tworząc rozwoju przemysłowego kraju faktycznie. Można dużo wymieniać, ile i na jakie bzdury zmarnowano środki unijne.

  Odpowiedz
  • 24 listopada 2019 o 08:21
   Permalink

   Akurat zainwestowane w Kościół jak twierdzisz, to moim zdaniem dobrze wydane 🙂 pieniądze, może by tak sprawdzić ile wydaje się na wdrażanie lewicowo-genderowych programów albo inne ‘zrównoważone rozwoje”.
   W przypadku “szlabanu” lewicowo-genderowy ‘pobożny min. Gowin –
   Rejtanem wyłoży się”, porwie koszule i zje własny krawat.
   Miecławie czy ty myślisz że tam w sielsoviecie predsaditiele, czy inna rada komisarzy ludowych dają lekką ( Komu w unii potrzebna mocna i rozwinięta gospodarczo Polska?) rączką bezcelowo? To były i są środki docelowe… 🙂
   Ps. Panie Boże miej Nas w opiece swej – Od powietrza, głodu, ognia i WOJNY… i…eurolewicy- wybaw nas Panie!

   Odpowiedz
   • 24 listopada 2019 o 17:08
    Permalink

    No bo widzisz ta unijna rada komisarzy ludowych to jest mądrzejsza niż ta bolszewicka ongiś. Tamci nawiedzeni chcieli budować wspólnotę proletariatu i pomagali innym narodom przetrwać wojnę, odbudować się po wojnie, bo ich celem nie było niewolenie ekonomiczne tylko budowa nowego systemu, podobno sprawiedliwości społecznej. Ale że lud mało kumaty, za to bardzo religijny w niektórych narodach, to nie wyszło i wszystko pierdykło.:-)

    Obecna rada unijna ma jeden cel. Trzymać za mordę kraje podporządkowane w ekonomicznej zależności, coby kraje starej unii, wróć poprawka, coby kraje kolonialne mogły sobie żyć swobodnie i dostatnio, a ich stopa zwrotu zysku była duża. A więc nowego zakładu przemysłowego konkurencyjnego nie pozwolą wybudować, bo to byłoby przeciwko ich interesom, ale akwaparki już tak, przecież muszą mieć gdzie wypocząć w swojej kolonii. Dotacje na Kościoły, jak najbardziej to im odpowiada, bo im bardziej jest lud pobożny, tym bardziej posłuszny kolonistom. To już nawet Hitler zauważył.

    No ale powinieneś inwokację poszerzyć o: … i od europrawicy- wybaw nas Panie! Bo to wszystko prawactwo do tego doprowadziło. 🙂

    Odpowiedz
 • 24 listopada 2019 o 19:24
  Permalink

  Doskonale ujęte zagrożenia . I to śmiertelne . Inicjator dodał jeszcze, sensownie, upadającą służbę zdrowia .
  Chore jest to , że obecna waadza ( celowo ) nie jest w stanie wycofać się choć z 1 (jednej ) swojej bzdury . A może to zrobić np. z 500+ na pierwsze dziecko BEZ limitu zarobków !
  Nawet by zyskała jakieś punkty u swojego elektoratu . Bo tę bzdurę można łatwo zbić propagandowo – czyli “chcieliśmy jak najlepiej , ale nie będziemy karmić bogaczy kiedy idzie stagnacja ” .
  Bo naprawdę zadziwia dawanie kasy tak bogatym ludziom jak np. asystentki prezesa NBP z pensjami po 50 tys. plus . To łajdactwo !!!

  Ale wątpię w opamiętanie . Ten rząd pod wodzą “zwykłego posła” właśnie poszedł na całkowity RYMPAŁ wybierając dwoje 67 latków na sędziów TK , choć sami zrobili poprzednio RYMAPAŁ skracając kadencję urzędujących sędziów do 65 r. życia , a niejaka Pawłowicz wygłosiła na komisji sprawiedliwości jak zwykle chamski tekst o ograniczeniach umysłowych ludzi po 65 roku życia !

  Więc będą to ciągnąć do upadku . Tak myślę .

  Ws. energetyki mamy kleszcze UE ws. CO2 . PiS roztropnie broni węgla , bo wie , że bez niego zdechniemy z zimna , ale zrobiło wszystko co złe ws alternatywy – np. kupując droższy o min 30 % gaz z USA i np. rozmontowując ( chore !) całkiem nową linię energetyczną łączącą Białoruś z Polską , aby broń Boże , nie przyszło nikomu do głowy kupować od nich “wrażej” energii atomowej . Chore ? Chore !

  Tych rzeczy chorych można wymienić całą masę . Rządzący mają trochę syndrom bunkra Hitlera , żyjąc w jakimś matrixie i wierząc w cuda i …. USA , które właśnie chcą nam jeszcze ukraść polską miedź ( patrz opis dilu w Sputniku ) .

  Wystąpienie Zandberga genialne ! Nie rozdrabniał się na żadnych sodomitów , ale , ale co NAJWAŻNIEJSZE – podkreślił służalstwo w stos. do USA i straty stąd wynikające . To ważne !

  Miecławie – Konfederacja ma tę zaletę , że mówi o podległości USA to co Zandberg , poza tym podkreśla jasno ATOMOWĄ grozę ustawy 447 Just ! To już ważne , bo plugawie się to przemilcza w MENDIACH . Chcą co prawda jeszcze zmusić kobiety do rodzenia potworków ( i wychowania ich z poświęceniem ) , ale to nie przejdzie .

  Krzyku szalony – jak zwykle ozwała się Twoja schiza ws. Krk i “lewactwa” . Krk jest ważnym elementem naszej tożsamości . Ale nie taki – “złoty , ale skromny” . LGBT nie popieram jako ideolo walczącej , ale miej RESZTKI rozumu !
  Chodzi o GIGANTYCZNĄ kasę wchłanianą przez nasz Krk jak przez gąbkę ! Jest w Googlach tekścik ( nie chce mi się szukać ) , dowcipny ale rzetelny o 27 (!!!) sposobach nielegalnego i niekontrolowanego WSYSANIA kasy przez polski Krk . Ja nie będę namawiał do jakichś numerów z wiarą starosłowiańską jak Miecław , bo to nie ma sensu , ale Krzyku miej choć SZCZYPTĘ uczciwości ! Na Krk idą MILIARDY zł. corocznie , zaś sodomici są raczej sponsorowani przez Zachód i skąpo przez samorządy .
  Genialnym przykładem polskiego Krk jest Sławoj L. Głódź . GENERAŁ z emeryturą generalską rzędu 16 tys. zł . To jest choroba tego państwa , tak jak jego pałac w Gdańsku z danielami w lesie .
  Złoty ale skromny , co ?
  Zważ ( choć już nie umiesz ) że NIGDZIE w świecie kapelani nie mają takich szarż ! Góra to KAPITAN ! Kumasz Krzyku ? Wątpię !
  Tylko SKROMNOŚĆ może uratować polski Krk.
  Przy okazji Krzyku , tacy eurolewicowi Niemcy upierają się przy “ruskim” tanim gazie !
  ( i nie zalewaj mnie polsko-rosyjskim bełkotem w odpowiedzi)

  Miarą choroby naszego rządu Autorze jest też ZWIĘKSZENIE ilości ministerstw i REKORD 100 (!) wiceministrów . Wytknął im to , życzliwy dla nich RAZ jako chorobę właśnie !
  Francja , ojczyzna rozbudowanej ( lecz dobrej ) biurokracji ma ich bodaj 2 ( dwóch ) . Jest różnica !
  Podobnie jest zresztą z generałami . Macondo jak pisze Inicjator .

  Odpowiedz
  • 24 listopada 2019 o 20:48
   Permalink

   ” – Konfederacja ma tę zaletę , że mówi o podległości USA to co Zandberg”

   Inaczej ująłbym (rozłożył punkt ciężkości) i już by ‘grało niczym u gruźlika w płucach”. TO Zandberg znany eurolewicowiec, euroentuzjasta, euroatlantysta….etc.powtarza niczym papuga za KONFEDERACJĄ………..
   Pamiętaj że: ‘Kogo w ogóle ta Lewica wprowadziła: liberałów gospodarczych, zwolenników podnoszenia wieku emerytalnego, naiwnych euroentuzjastów, przeciwników górnictwa, zwolenników energetyki jądrowej, zwolenników członkostwa w NATO, antykomunistów. Nazwiska takie jak Zandberg, Rozenek, Czarzasty, Gawkowski, Scheuring-Wielgus, Nowicka, Wieczorek, Senyszyn, Zawisza, Dyduch, Kwiatkowski z pewnością nie przyniosą chwały w Sejmie. W istocie więc sprawdziło się to, o czym pisano na Lewicy Narodowej, że Lewica nie wprowadzi nikogo porządnego.’
   Genialne podsumowanie z “lewicynarodowej” na który to fragment powołuję się już po raz trzeci, i na pewno nie ostatni. Amen.

   “i nie zalewaj mnie polsko-rosyjskim bełkotem w odpowiedzi.”
   Cóż na to poradzę, że WAM osobliwie (Tobie i Mateuszowi C. ) śmierdzi ‘kacap i rosyjski bełkot”?? Nic! ‘Mogie” jeno przemówić (do rozumu, (?) mówił dziad do …)
   w bliskim mi języku rosyjskim, a, że tobie nie pasi – twój problem
   jak mówią :”twój cyrk – twoje “maupy”… 🤔
   Ps. Tylko na Boga , już nie prostuj , tzn. nie pisz ze “skrzywiłem ” sens twojej wypowiedzi odnośnie owego “ruskiego bełkotu”. Słowo się rzekło…

   @Miecław. “No ale powinieneś inwokację poszerzyć o: … i od europrawicy-”
   Doprawdy, nie wiem kogo masz na myśli pisząc ‘europrawicy” ? W Sejmie skróś 🙂 widzę lewicę pobożną i bezbożną, ‘nijaki’ PSL i 11 sprawiedliwych,
   ale TO żadna europrawica, jeśli już to raczej wychodzi mi że – eurosceptycy.

   Odpowiedz
  • 24 listopada 2019 o 23:38
   Permalink

   @fly. Oczywiście te zalety Konfederacji mogę uznać, choć podejrzewam, że to jest retoryka pod zdobycie rozgłosu. W całej swej masie są niespójni, bo złożeni z różnych odcieni skrajnej prawicy. Ale będzie z nimi zabawnie w sejmie i najważniejsze, że teraz PiS będzie pod solidnym ostrzałem argumentów ze swojej skrajnej prawej strony oraz lewej strony. To właściwie będzie prawdziwa opozycja totalna, a nie poprzednio wydmuszki intelektualne z PO-PSL udające opozycję totalną. 🙂

   @krzyku58 – a PO-PSL to nie europrawica? Tylko PO trochę bardziej liberalne obyczajowo, ale to jest to samo prawackie zło. A PSL,przecież to jest czysta modląca się i zachowawcza prawica, do tego wcale nie eurosceptyczna. Nie wspomnę już, że ich szef chciał wpisania do Konstytucji wiecznej podległości UE. Oni wszyscy, razem z lewicą burżuazyjną SLD rozkładali Polskę na łopatki w ostatnim 30-leciu.

   Odpowiedz
 • 24 listopada 2019 o 19:36
  Permalink

  Największym głupstwem jest bowiem uwierzyć we własną propagandę . A PiS to zrobił i robi !
  To taka nasza Hussarya Arrinera i Syrena Nova ( z Kutna ) i 1 000 000 samochodów elektrycznych .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.