W Szwecji otwarto autostradę z trakcją elektryczną a w Polsce spór o apel pamięci i TK

Niestety nie udało się nam, jesteśmy biedni, bo bywamy rządzeni przez głupców, mamy problemy z powszechnym zdobyciem wykształcenia na odpowiednim poziomie, ponieważ jesteśmy biedni i większości ludzi z naszego społeczeństwa wystarcza do szczęścia „tdik czwórka” z 1999 roku i płacenie za studia córki lub syna na uczelni, której przeważnie nie powinno być. Później kolejne pokolenia, wykształconych na powiatowych kursach wszelkiej maści, podejmują decyzje życiowe, jak również decydują politycznie – oglądając nasze wspaniałe – w większości – media, skutek jest taki, jaki widać. Czy jest źle? Czy jesteśmy niezadowoleni? No, nie wypada, ponieważ stać nas na rosół w niedzielę, czteropak codziennie, flaszkę wiadomo, czego w piątek wieczorem, a jak się ktoś rozochoci, to dobrze, bo będzie miał bonus w postaci pięciu stów, oczywiście przeważnie z podatków kogoś innego, kto często jest tak zestresowany z ilości pracy, że mu ani flaszka wiadomo czego, ani wiadomo co wynikające z rozochocenia się – nie pomaga, po prostu pada na twarz jak tylko wejście do domu. Tylko czy ktoś przejmuje się przedsiębiorcami, którzy przeważnie własnym majątkiem odpowiadają za skuteczność podejmowanych decyzji i działania ludzi, którym zawierzyli? Nie, to nikogo nie interesuje – natomiast podatki i inne ciężary publiczne płacić trzeba. Nie ważne, czy ma się, czy się nie ma, – z czego!

W zamian za to, władza zafundowała nam urozmaicenie jednego z największych świąt narodowej pamięci. To, tak jakby było mało rozrywek z okolicznościami wokół Trybunału Konstytucyjnego, to proszę bardzo, oto masz Narodzie dobrą zmianę jeżeli chodzi o upamiętnianie kwestii historycznych, fundamentalnych dla świadomości i tożsamości narodowej. To już chyba nie był przypadek, to może być celowe działanie, mające na celu odwrócenie uwagi opinii publicznej od świata realnego, na rzecz przejścia w dryf informacyjny i koncentrowanie uwagi na kwestiach wywołanych, znaczy się wygodnych i bezpiecznych dla moderatorów naszego życia publicznego. Proszę Państwa w takich kwestiach – nie ma przypadków, a odwołanie jednego z ludzi ekipy, który najdelikatniej mówiąc, okazał się „trudny” na polu propagandowym, gdzie dostał w zasadzie nieograniczoną władzę wykonawczą – tylko potwierdza prawdopodobieństwo twierdzenia, że pan prezes Polski nie jest zadowolony z aktywności dobrej zmiany na froncie propagandowym. Muszą wymienić kadry, a jak mówił Lenin – kadry to podstawa, żeby móc w sposób o wiele sprawniejszy funkcjonować w realiach, które sami kreują. Tutaj mamy do czynienia z przegięciem w drugą stronę, które często bywa po prostu idiotyczne i śmieszne, jak również żałosne. W konsekwencji nikt inteligentny i na poziomie, a takim jest prezes Polski – nie może tolerować dysfunkcji na tak ważnym odcinku wspomnianego frontu. Ponieważ nie może sobie pozwolić na przypadki, nawet te przypadkowe.

Tymczasem w Szwecji otwarto autostradę z trakcją elektryczną dla samochodów, co doskonale sprawdza się w napędzaniu pojazdów ciężarowych, właśnie na naszych oczach powstaje nowa rewolucja w dziedzinie transportu.

Jednak u nas, Pan Prezydent podpisał ustawę o TK, przedstawił założenia w sprawie ustawy o tzw. frankowiczach, z których chyba bardziej cieszą się właściciele akcji banków – sądząc po wzrostach. W między czasie mieliśmy wspomnianą rocznice, urozmaiconą o trudną i niezrozumiałą sytuację, której bez zohydzenia nie da się w ogóle kwalifikować.

Jedyne światełko w tunelu przedstawił pan Minister Morawiecki, którego „Strategia na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”, jest dokumentem na tyle obiecującym i poprawnie diagnozującym naszą rzeczywistość, że przynajmniej pasowałoby się nad tym pochylić. Jednak dyskusji prawie w ogóle nie ma poza niszowymi portalami, poza totalną i nie merytoryczną krytyką w jednej z gazet polskojęzycznych. Potem się ktoś dziwi, że w Szwecji jest lepiej niż u nas, a My po prostu tracimy czas, zamiast iść do przodu, nie tylko kręcimy się w kółko, ale przede wszystkim mamy problem z kierownictwem kraju.

Już z całą odpowiedzialnością można powiedzieć, że nie ma znaczenia, kto z obecnych elit rządzi państwem, albowiem wszyscy rządzą źle i w sposób niedostateczny, poniżej oczekiwań (znowu ten problem percepcji), a na pewno nie adekwatnie do wyzwań i potrzeb, przed jakimi stoimy. Niestety nie pierwszy raz w historii tak jest. Ze względu na okoliczności, trzeba sobie zadać pytanie – czy niestety, nie ostatni? Jak nasze państwo upadnie, to znowu w wyniku nieudolności elit.

Zapamiętajmy ten moment, w Szwecji otwarto autostradę z trakcją elektryczną a w Polsce spór o apel pamięci i TK. Nie miejmy później pretensji jak wydarzy się nieszczęście, a będziemy do niego nieprzygotowani, czy też, że np. rozwijamy się zależnie i uzależniliśmy się w około 65% gospodarczo od jednego z sąsiadów. Nie będziemy jednak wchodzić w szczegóły, ponieważ one są tak kompromitujące dla naszych elit, że chyba naprawdę byłoby lepiej, jakby losować polityków rządzących, zamiast pozwalać im się wybierać.

12 thoughts on “W Szwecji otwarto autostradę z trakcją elektryczną a w Polsce spór o apel pamięci i TK

 • 3 sierpnia 2016 o 04:47
  Permalink

  Bardzo trafne podsumowanie naszej rzeczywistości.

  Odpowiedz
 • 3 sierpnia 2016 o 06:47
  Permalink

  Smutne, ale konieczne podsumowanie realiów.

  Decydujące jest to, że miliony wykształconych na Powiatowych Uniwersytetach młodych ludzi – masowo wchodzą do gospodarki i Administracji.

  Kim ten rozwój oparty na wiedzy – realizować?

  Smutne.

  Odpowiedz
 • 3 sierpnia 2016 o 08:22
  Permalink

  Dlaczego takiej autostrady nie zbudowano w Polsce? Przecież setki polskich firm mogłoby dostarczać wodę dla budowniczych autostrady, setki biur rachunkowych pomogłoby rozliczać finanse budowy, setki firm doradczych pomogłoby wypełnić dokumenty aby uzyskać finansowanie ze środków UE, setki hurtowni chętnie dostarczyłoby surowce, agencje pracy dostarczyłyby pracowników z Ukrainy. Brakuje chyba tylko tych co potrafią zbudować taką autostradę.

  Odpowiedz
  • 3 sierpnia 2016 o 14:12
   Permalink

   @Bior
   Komentator “ujal”…. przerost formy nad trescia …..mozna stworzyc swietne “ramy” tylko obszar pomiedzy ramami swieci pustka….

   Odpowiedz
 • 3 sierpnia 2016 o 08:48
  Permalink

  Krakauerze,mediamatołki zajmują się nie do końca skuteczną dymisją Kurskiego,a od 3 lat podobno padającą Rosją,a sprawy żywotne dla narodu polskiego zostawiają Prezesowi i jego kamarylom !

  Odpowiedz
 • 3 sierpnia 2016 o 09:53
  Permalink

  Szanowny Krakauerze, najpierw Pan sam celnie diagnozuje problem: w każdym powiecie po uniwersytecie, w każdej wsi po WSI. Każda z tych Alma Mater wydaje nic niewarte kwitki, a potem zadaje Pan pytanie retoryczne jak sadzę. Pozwoli Pan, że je zacytuję: cytuje: “Jedyne światełko w tunelu przedstawił pan Minister Morawiecki, którego „Strategia na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”, jest dokumentem na tyle obiecującym i poprawnie diagnozującym naszą rzeczywistość, że przynajmniej pasowałoby się nad tym pochylić. Jednak dyskusji prawie w ogóle nie ma poza niszowymi portalami, poza totalną i nie merytoryczną krytyką w jednej z gazet polskojęzycznych” koniec cytatu.
  Kto nad tym dokumentem ma dyskutować zdobywszy tak “gruntowne” i “wszechstronne” wykształcenie? Kiedy każdemu starczy na czteropak i na grilla. Poza tym niech Pan zauważy. że ludzie zaczynają się bać “dobrej zmiany” i przypomnieli sobie przypowieść z bajki A. Mickiewicza, że “lepszy w niewoli kąsek byle jaki, niż na swobodzie przysmaki”. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • 3 sierpnia 2016 o 11:38
   Permalink

   W cytacie fragmentu bajki A. Mickiewicza popełniłem błąd. ” lepszy na wolności kąsek byle jaki, niźli w niewoli przysmaki”. w rozumieniu co nieco opacznym. Przepraszam.

   Odpowiedz
 • 3 sierpnia 2016 o 10:32
  Permalink

  Panie Krakierze należy Ci się bonus o wysokiej wartości już z sam tytuł powtórzę go: W Szwecji otwarto autostradę z trakcją elektryczną a w Polsce spór o apel pamięci i TK i w zasadzie na tym można by zakończyć. Tytuł tak trafny i niestety oddaje całą prawdę o tym zapyziałym kraju. Ktoś napisał na łamach OP, że górnictwo jest nasze nie rentowne i to jest nieprawda dlatego jest nie rentowne, że kierują nim nie tylko nieudacznicy ale ludzie, którzy już powinni być tam gdzie ich miejsce. Na ten temat to się wypowiadał już kilkakrotnie były min. Górnictwa pan Markowski. A kto rządził górnictwem to wystarczy spojrzeć trochę do tyłu i zobaczyć co to byli za orły i gdzie oni są obecnie. Osobiście znam przypadki jak tu słusznie nazwano bez żadnego wykształcenia zawodowego a ukończeniu szkolenia na “powiatowych kursach wszelkiej maści” awansowali na b. wysokie stanowiska górnicze , nie mówię tu już nic o niesamowitym przyroście zatrudnienia zwłaszcza od czasów pani S. NP. na jednej z kopalni to jest stanowisko nadsztygar d/s parkingów. Tych przykładów można mnożyć, może następnym razem. Pozdrawiam OP.

  Odpowiedz
 • 3 sierpnia 2016 o 15:21
  Permalink

  Hmm…..uwazam i to juz od dluzszego czasu, ze losowanie politykow, poslow do sejmow oraz wszelakich radnych itd., czyli reprezentantow spoleczenstwa do podejmowania decyzji i ich egzekutywy jest bardziej i to duzo bardziej demokratyczne niz te “targi proznosci” ( “kampanie wyborcze” ) polaczone z prostytucja i z perwersja za pieniadze podatnika zgrzytajacego zebami..

  Odpowiedz
 • 3 sierpnia 2016 o 15:33
  Permalink

  NIE JESTEŚMY BIEDNI TYLKO POLSKOJĘZYCZNI RZĄDZĄCY NIE MAJĄ GŁÓW DO RZĄDZENIA !!!

  Na co idzie podatek drogowy?
  Podatek od środków transportowych miał być przeznaczony na powstawanie kolejnych i remont już istniejących dróg. Podatki płacimy od kilkudziesięciu lat. Dlaczego więc polska infrastruktura drogowa nadal jest w tak opłakanym stanie?
  W 1997 roku dokonano największej w historii zmiany w konstrukcji podatku, przekształcając jego część w zwiększoną akcyzę od paliw silnikowych. Od tego momentu podatek stał się więc częścią ceny paliwa.
  RODZI SIĘ PYTANIE: ILE TEJ KASY OD TAMTEJ PORY WPŁYNĘŁO DO PAŃSTWOEJ KASY I NA CO O NA POSZŁA ??? !!!

  A MOŻE KTOŚ POWINIEN JUŻ GNIC W KRYMINALE???

  Odpowiedz
 • 3 sierpnia 2016 o 16:10
  Permalink

  jesteśmy na dobrej drodze do wprowadzenia winiet, może do tego dojdziemy za 3 lata (po przetargach i dialogu) ha ha ha ha ha !!!!!

  Odpowiedz
 • 3 sierpnia 2016 o 19:05
  Permalink

  Autorze, nawiążę tylko do współczesnego “wykształcenia”.

  Dziennikarz, na ulicy jednego z miast w Polsce zadawał młodym ludziom pytanie co sądzą o wprowadzeniu cyfr arabskich w matematyce. Zdecydowana większość młodych była przeciwna, część młodych uznała, że jak ktoś chce to niech korzysta z cyfr arabskich. Komentarz uważam za zbędny – w każdym bądź razie jest to przyszłość Narodu, która będzie rządziła Polską.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.