Szok i niedowierzanie

Analizy przyczyn przegranej Bronisława Komorowskiego dokonywane przez jego sztab przypominają dowcip o radzieckich uczonych, którzy rzucili małpie kamień i zastanawiali się czy nie zjadła go dlatego, że był szary, czy też dlatego, że był okrągły.

Odpowiedź jest bowiem tak samo oczywista – bo po prostu mieliśmy Prezydenta (a także jego otoczenia) dość. Mieliśmy tak bardzo dość, że woleliśmy nawet zagłosować wbrew własnym przekonaniom, byle tylko się go pozbyć. Parafrazując klasyka, gdyby przeciwnikiem Bronisława Komorowskiego było krzesło, zagłosowalibyśmy na krzesło. Choć proszę uwierzyć, że nie była to łatwa decyzja (co doskonale widać po wynikach wyborów – frekwencji, ilości głosów nieważnych oraz głosach rozkładających się prawie po równo na obu kandydatów).

I nie jest to wcale efekt lepszej kampanii pana Andrzeja Dudy (mimo iż obiektywnie – była lepsza), ani nagłego wzrostu sympatii do PiS. Bo my po prostu głosowaliśmy PRZECIW Panu. Przeciw Panu i całemu Pana otoczeniu. Bo przez ostatnie kilka lat nie działaliście na rzecz tego, „by żyło się lepiej – WSZYSTKIM”. Bo traktowaliście nas jak zło konieczne i nie interesowało Was nasze zdanie. A Pan, mimo iż miał być Prezydentem wszystkich Polaków, nie działał na rzecz swoich obywateli i nie bronił ich praw. Dodatkowo ilość strzelonych przez Pana gaf chyba dawno już przekroczyła limit dopuszczalny jak na głowę państwa. A w dzisiejszych czasach zmiana poglądów o 180 stopni w ciągu weekendu naprawdę nie pozostanie niezauważona. Tak samo jak nagłe, pozoranckie inicjatywy na kilka dni przed wyborami. Czy Państwo macie nas za durniów?

Więc nawet gdybyście wysyłali dziennie o 20 tyś. identycznie brzmiących tweetów więcej, to też by nie pomogło. Ani nawet występ Prezydenta w „Tańcu z gwiazdami”. Między innymi właśnie dlatego, że mimo otrzymywania tak ogromnej pomocy ze strony mediów i dysponowania tak ogromnymi środkami (ludzkimi, finansowymi, realną władzą i możliwościami) i tak potrafiliście to popsuć.

Na wiece urzędującego Prezydenta podobno przywożono publiczność autokarami. Naprawdę nie zastanowiło Was, że coś jest nie tak? Że chyba nie tak to powinno wyglądać? Że powinni tam być „prawdziwi” wyborcy? Może w telewizji to wszystko ładnie się prezentuje – ale w prawdziwym życiu już nie. W debacie przed I turą nie wziął Pan udziału – a co Pan będzie z motłochem gadał i na pytania motłochu odpowiadał. Tylko że ten „motłoch” to my, Pana wyborcy. Zapomnieliście już chyba, że te wiece i debaty są dla NAS, a nie dla Was. I to my decydujemy o waszych wzlotach i upadkach. A przynajmniej od dzisiaj zamierzamy tak robić. Dlatego o wyborcę trzeba się starać – i to przez CAŁĄ kadencję. Nie tylko przed wyborami. Bo my widzimy dużo, a i pamięć mamy dobrą. Dodatkowo jesteśmy chyba trochę mądrzejsi niż się nas o to w pewnych kręgach podejrzewa. Hasła „Andrzej Duda was wyduda” naprawdę obrażają naszą inteligencję. Jak również sugestie, że „za mało agitowaliście w Internecie”. To co jest w Internecie (a przede wszystkim to co jest w Internecie popularne) kreujemy my, zapamiętajcie to sobie.

Nie rozmawiacie z nami, nie słuchacie nas, nie szanujecie nas. Takie są konsekwencje. A skutkiem braku kontaktu ze społeczeństwem jest dodatkowo zaskoczenie konsekwencjami. Prawo i Sprawiedliwość wcale nie było lepsze, o czym przekona się na jesieni.

12 thoughts on “Szok i niedowierzanie

 • 27 maja 2015 o 09:14
  Permalink

  Zgadza się! To były kolejne “wybory” pomiędzy dżumą a cholerą. I tak już jest od 25 lat! Co prawda głosowałem na znaną i uleczalną cholerę a obywatele wybrali znaną im dżumę śmiertelną – to jest inna para kaloszy!

  Odpowiedz
 • 27 maja 2015 o 09:16
  Permalink

  100% 🙂
  (tym samym popełniłem swój najkrótszy komentarz)

  Odpowiedz
 • 27 maja 2015 o 10:18
  Permalink

  Przeczytałem ten tekst w domu na głos. Pełna akceptacja.

  Odpowiedz
 • 27 maja 2015 o 15:56
  Permalink

  Ja oddałem swój głoś na Pana Grzegorza Brauna 🙂

  Odpowiedz
 • 27 maja 2015 o 18:14
  Permalink

  Miniony i słusznie pan prezydent oprócz mówiąc najdelikatniej popełnionych gaf (polityka zagraniczna to nie gafy) wykazał się też poczuciem humoru (akcja szogun) doceniłam to poczucie humoru i zagłosowałam na krzesło.

  Odpowiedz
 • 27 maja 2015 o 18:16
  Permalink

  Doskonałe podsumowanie buty PO.
  Nie przygotowali “pałacyku MSZ” dla A.Dudy, bo nie zakładali takiej potrzeby …

  Odpowiedz
 • 27 maja 2015 o 22:52
  Permalink

  Na ten szok i niedowierzanie zapracowali sobie solidnie przez wiele lat…w krotce przestana sie dziwic …

  Odpowiedz
 • 27 maja 2015 o 23:50
  Permalink

  Jak ktoś głosował i nie wiedział na kogo oddac głos to ja mu współczuję, może jeszcze lekarz nie jest potrzebny ale powinien uważac i o nim pomyślec.

  Odpowiedz
 • 28 maja 2015 o 14:27
  Permalink

  Zgadzam się całkowicie, choć martwi mnie nienawistny ton wypowiedzi. Własnie z takim pojmowaniem rzeczywistości też tej politycznej mieliśmy skończyć głosując na p. Dudę. Szkoda ,że u niektórych wybór (naturalnie bardzo trafny)prezydenta był formą jakiejś zemsty której końca nie widać (jak czytam i pisowi ma się oberwać mimo że nie rządzi od dawna). Ja również nie mam kompletnie zaufania do PO i Bronisława i nie daję wiary ich trosce o społeczeństwo bo kpili ze społeczeństwa dość długo,za długo. Głosowałam na Dudę bo chciałam zmiany i nie byle jakiej zmiany tylko zmiany na lepsze i owszem pewności nie mam, że moje oczekiwania zostaną spełnione ale na jesieni głosuję na PIS żeby Duda nie miał wymówki że bez większości w sejmie nie da rady spełnić obietnic. Będę konsekwentna i dam szansę na te zmiany.Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • 28 maja 2015 o 17:23
   Permalink

   “Będę konsekwentna i dam szansę na te zmiany.”
   A po czterech latach, gdy już pani będzie (mocno)
   rozczarowana PiSem, proponuję “zagłosować” na PO
   lub mutację.(Nowy program – nowe nadzieje). 🙂

   I tak w kółko “Macieju”… 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.