Szczucie na Andrzeja Dudę jako prezydenta elekta RP już rozpoczęte

Długo nie trwało zanim niektóre mainstreamowe media opanowały powyborcze zdumienie, wystarczyła banalna w istocie i niemająca żadnego znaczenia ceremonia wręczenia informacji o wyborze na funkcję, a już szczucie na pana Andrzeja Dudę, jako prezydenta elekta RP można uznać za rozpoczęte. To druga faza, po tym jak szczuto na niego (i jego rodzinę) w trakcie kampanii, co w wielu przypadkach wykraczało poza ramy, nawet złośliwej krytyki.

W trakcie uroczystości pan Duda zwrócił się z banalnym apelem do rządzących, żeby nie majstrowali przy ustroju państwa, na kanwie tego, co zrobili już z ustawą o Trybunale Konstytucyjnym i od razu podniósł się krzyk. Najpierw politycy nieco mniej rozgarnięci oburzyli się, że pan Duda, nie może mówić rządowi, że ma nie rządzić, czy wręcz zakazywać jego działalności. Do tego doszło kilku konstytucjonalistów i pośrednich prawników rozprawiających o tym, że na gruncie Konstytucji nie ma żadnego między-okresu, jest ciągłość władzy itd. Potem rzucili się niektórzy dziennikarze i publicyści w zasadzie – z wyjątkiem nielicznych prześcigający się w projekcji idiotyzmów i pospolitej głupoty, na temat tego, co powiedział i co rzekomo miał na myśli pan Duda oraz, że oto pokazuje swoją prawdziwą twarz itd.

Ponieważ niektóre media cierpią, jeżeli nie mogą szkalować, kłamać i pluć – wzięto się za rozmienianie na drobne dosłownie wszystkiego, przy czym przekaz informacyjny w dominującej większości jest intencjonalny. Tak jakby prezydent elekt zakazywał rządowi i parlamentowi prowadzenia ich działalności.

To niesamowite w istocie, ponieważ nic się nie stało, a pan Duda wszystko, co zrobił, to jedynie zaapelował do rządzących, żeby już bardziej nie psuli kraju, co jest jak najbardziej uzasadnione. Jeżeli nie byli w stanie przeprowadzić ważnych zmian ustrojowych przez prawie osiem lat rządów, czego najlepszym dowodem jest odgrzewanie takich starych kotletów jak ustawa o Trybunale Konstytucyjnym pamiętająca 2013 rok, to może lepiej jakby rzeczywiście już się nie brali za psucie państwa?

Pan Andrzej Duda powiedział do liderów rządzącej koalicji dokładnie to, co mówi im, na co dzień ulica, ale czego oni nie chcą słyszeć lub czego prawdopodobnie nie chcieliby usłyszeć, gdyby przypadkiem uchylili okna swoich limuzyn – w końcu to zawsze jakiś sposób na kontakt z rzeczywistością. Ludzie powiedzieli Platformie Obywatelskiej i jej koalicjantowi – Polskiemu Stronnictwu Ludowemu – STOP. Powiedzieli to dwukrotnie, najpierw 20% wyborców popierających pana Kukiza, który wcale nie ukrywa, kogo chciałby odpędzić od koryta, a potem powiedzieli to wyborcy pana Dudy w drugiej turze. Nie ma znaczenia ile milionów Polaków go poparło, liczy się to, że poparła go większość. Na tą chwilę, należałoby, co najmniej uczciwie podyskutować z jego apelem, tezami i uwagami, albowiem to on jest przyszłością Rzeczpospolitej na następne pięć lat, a kadencja rządzących kończy się zdaje się zaraz po wyborach.

Do tego wszystkiego jeszcze urzędujący prezydent nie był w stanie się zmusić do osadzenia swojego następcy w jednym z będących w dyspozycji państwa pałaców prezydenckich, albowiem potrzebuje aż dwa pałace! To jest coś niesamowitego, w znaczeniu politycznym i czysto ludzkim, jak bardzo przegrana powoduje niezdolność do pragmatycznego myślenia. W interesie państwa było, żeby sam pan Komorowski zaraz po wyborach zaprosił nowego prezydenta wraz z rodziną i poprosił o objęcie jednego z pałaców – najlepiej, żeby ten sobie wybrał, który chce na ten czas, zanim obejmie już władzę, tak żeby w ten sposób miał więcej czasu na przygotowanie się i dogranie swoich współpracowników! To Komorowski powinien się martwić gdzie się przenieść i jak, bo już jest przeszłością, a Duda – jest przyszłością! Nie ma znaczenia, czy to się nam podoba, czy nie podoba, liczy się to jak powinno być, żeby było jak najlepiej dla państwa, a w interesie państwa jest stworzenie jak najlepszych warunków dla swojego prezydenta. Z kolei tak uszanowany Duda, powinien do dnia przejęcia władzy, honorowo milczeć i wypowiadać się, jeżeli już musi, tylko po ustaleniach z obecnie funkcjonującą Kancelarią Prezydenta, czyli de facto swoją. Tak, powinna wyglądać ciągłość władzy, właśnie w ten sposób powinno to funkcjonować w rzeczywistości.

Tymczasem mamy festiwal szczucia rozpoczęty, a odchodzący prezydent nie był w stanie zdobyć się na prosty gest, osadzający swojego następcę w realiach ciągłości funkcji. Tak nie powinno być. Teoretycznie to gesty, ale gesty i atmosfera – to wykładnik prowadzenia rozmów. W interesie wszystkich jest to, żeby było jak w rodzinie…

8 thoughts on “Szczucie na Andrzeja Dudę jako prezydenta elekta RP już rozpoczęte

 • 31 maja 2015 o 06:46
  Permalink

  Niesmaczne jest to zachowanie przegranych i obniża wynik PO jesienią.

  Odpowiedz
  • 1 czerwca 2015 o 07:24
   Permalink

   “….obniza wynik PO jesienia ..” no to jest chyba zdaje sie wielce oczekiwane …?

   Odpowiedz
 • 31 maja 2015 o 10:38
  Permalink

  Oni rozdmuchają wszystko, nawet to że Czarnecki zajął miejsce żony Dudy, żeby tylko go ośmieszyć

  Odpowiedz
 • 31 maja 2015 o 17:10
  Permalink

  Moim zamiarem nie jest obrona pana Andrzeja Dudy na to za wcześnie, natomiast przytoczę wypowiedź Wojaka Szwejka gdy chodzi o polityków i robiące łaskę politykom opiniotwórcze media “..ja tam jestem idiotą z urzędu…” i nie dotyczy to tylko politykierów i dziennikarzy w Polsce.

  Odpowiedz
 • 31 maja 2015 o 17:36
  Permalink

  To jest taktyka podsrywania, żeby się uzbierało na tyle małych bobków aż się cel na nich pośliźnie

  Odpowiedz
 • 31 maja 2015 o 23:40
  Permalink

  No i powstaje nowa organizacja pana Petru,to koło ratunkowe dla P.O. albo wejscie
  awaryjne,no ciekawa
  jest ta demokracja,
  ktora zyje własnym życiem…

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2015 o 12:11
  Permalink

  Opisujecie Państwo sprawy ważne, dlatego proszę o odpowiedź:
  Jestem katolikiem, ale nie podoba mi się plan polityczny Prezydenta elekta Andrzeja DUDY – chodzenie na pasku kleru i zakusy na (po zwycięstwie PIS w wyborach samorządowych) stworzenie Państwa katolickiego. Nie ma na to mojej zgody jako obywatela RP.
  Proszę o poradę, jak można zgodnie z prawem WYPOWIEDZIEĆ POSŁUSZEŃSTWO OBYWATELSKIE PREZYDENTOWI I RZĄDOWI RP ?
  Proszę o pilną podpowiedź, gdyż jestem na to zdecydowany w przypadku przejęcia władzy przez PIS i prezydenturę Andrzej Dudy

  SZANOWNY PANIE NIE JESTEŚMY KANCELARIĄ PRAWNĄ, TYLKO REDAKCJĄ CZASOPISMA I PORTALU INTERNETOWEGO, CHOCIAŻBY Z TEGO POWODU JESTEŚMY OSTATNIM MIEJSCEM, ŻEBY ZADAWAĆ PYTANIE TEGO TYPU. NIE DOSTANIE PAN ODPOWIEDZI – PONIEWAŻ TO NIE JEST POSTAWA KTÓRA ZASŁUGUJE NA PUBLICZNE POPARCIE, PROSZĘ PRZEMYŚLEĆ CO PAN CHCE ZROBIĆ I JAKIE SĄ TEGO KONSEKWENCJE. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
  • 2 czerwca 2015 o 07:15
   Permalink

   Przede wszystkim wziac czynny udzial w wyborach powszechnych do sejmu i dokonac zgodnego z przekonaniem wewnetrznym wyboru, mozna tez samemu zalozyc swiecka partie polityczna !!! Odnosnie odzielenia laickiego panstwa od kosciola nalezalo by sie juz b.b.dawno zwrocic do trybunalu konstytucyjnego i po tym ewentualnie do Trybunalu UE w Luxembourgu ad. zgonosci praktygowanego w Polsce systemu z umowami o UE, ktore wymagaja rozdzialu miedzy panstwem a kosciolem !!! Mysle , ze w/w komentarz jest “proba ” osob z PiS it’d dla redakcji OP, przeciez droga sadowa / T.Konstytucyjny i EuT / jest otwarty dla kazdego, wnosek o “zapytanie” zgodnosci z umowami o UE stawia sie w rodzimim sadzie polskim. Dlaczego nikt tego nie robi, ani zadna partia np.Ruch Palikota ani zafna osoba prywatna, ugrupowanie osob prywatnych ???? Zastanawiam sie nad tym juz od dluzszego czasu ??? Grymasze, grymasze, ale tak naprawde nie chce nic zmienic !!!! ¿¿¿¿

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.