Szczepienie odpłatne z dostępem na zasadzie aukcji!

Syringe By Photograph by Erich Schulz, Brisbane – en:Image:Syringe.jpg, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=349398

Potrzebne jest szczepienie odpłatne z dostępem na zasadzie aukcji. Nie ma żadnego powodu, żeby nie pozwolić ludziom bogatszym i tym, którym naprawdę się śpieszy, a mają pieniądze – kupić szczepionkę na zasadach komercyjnych i się zaszczepić poza systemem szczepień publicznych na Covid-19.

Uzasadnieniem dla tego pomysłu jest trudna moralnie sytuacja, do jakiej doszło w związku z nieprawidłowościami przy szczepieniach niektórych osób w jednej z bardzo ważnych placówek w Warszawie. Zawsze jest bowiem tak, że ci którzy mogą więcej, po prostu mogą więcej. Elita się zawsze wyżywi. Tak było, tak jest i tak będzie. Nie da się tego zmienić, ponieważ taki jest porządek rzeczy, nie bez powodu w klasycznej Grecji, formą czystego demokratycznego wyboru było losowanie (a nie głosowanie). Uwaga nie ma tu znaczenia dlaczego konkretne osoby zaszczepiono poza kolejnością, to nie nasza sprawa, ale nie ma się co dziwić, bo każdy, kto miałby okazję – powinien z niej skorzystać. Lepiej jest być bowiem żywą świnią, niż martwym orłem – zawsze i wszędzie.

Nie ma niczego złego w komercjalizacji szczepień na Covid-19, jeżeli tylko miałoby to niewielki charakter i było powiązane z bezwzględnym karaniem dla osób, które dopuszczą do szczepienia osób w systemie publicznym, poza kluczem (kolejką) ustaloną zgodnie z rozporządzeniem. Jeżeli byśmy dopuścili do komercjalizacji szczepień, to jak najbardziej na komercyjnych zasadach, najlepiej w oparciu o aukcję elektroniczną z ustaloną ceną minimalną – szczepień o określonej godzinie, w określonym miejscu. Byłoby to w interesie nas wszystkich. Ponieważ, wyeliminowalibyśmy w ten sposób parcie na system osób mających pieniądze, pozycję i znajomości. Byłby to taki naturalny, systemowy wentyl, a zarazem – być może istotne źródło dochodów, pozwalające na zaszczepienie osób w systemie publicznym. W praktyce bogaci sfinansowaliby biedniejszym szczepienie.

Byłoby niesłychanie ciekawym eksperymentem psycho-społecznym, jakbyśmy się dowiedzieli ile ludzie są w stanie zapłacić za taką szczepionkę. W świetle dostępnych informacji z mediów społecznościowych osób z USA, w rejonie tzw. Doliny Krzemowej, są chętni zdolni zapłacić po kilkadziesiąt tysięcy USD za szczepienie poza kolejnością. Gdyby w naszych realiach było to, chociaż po kilkaset Złotych za szczepionkę, to jeden zaszczepiony na licytacji, finansowałby około kilkunastu szczepionek dla osób biedniejszych – i nie byłoby w tym nic złego, pod warunkiem, że skala takich szczepień byłaby stosunkowo nieznaczna (mówimy o 1-2% dostępnych szczepionek).

Mamy kapitalizm, co więcej mamy wolny rynek, co powinno być ostatecznym uzasadnieniem – nie ma czegoś takiego, jak równość – to fikcja. Nie ma żadnego powodu, dla którego mamy nie pozwalać bogatszym ludziom na korzystanie z ich pieniędzy, nawet w przypadku pandemii. Z tej prostej przyczyny, ponieważ swoim ciśnieniem i wpływem – skorumpują, zdewastują i wypaczą każdy system powszechny. Poza tym, czy to nie jest przypadkiem tak, że cenimy sobie nade wszystko wolność? Jeżeli tak, jeżeli jesteśmy wolnymi ludźmi, to pozwólmy działać wolnemu rynkowi! Dlaczego szczepionki nie mogą być normalnie dostępne do kupienia? Jeżeli kogoś będzie na to stać, niech sobie wybierze jaką chce tylko szczepionkę, to gdzie ma być zaszczepiony i kiedy. Nie ma powodu, dla którego mielibyśmy na to nie pozwolić, z jednym tylko ograniczeniem, że marnotrawstwo byłoby wykluczone z systemu. To znaczy zakup byłby możliwy tylko w profilowanej sieci i tylko na zasadach uprawnionych i pod nadzorem lekarza itd. To jest właśnie rozumienie wolności.

Możemy być pewni, że jakby funkcjonował równoległy obieg – prywatnych szczepień, to z czasem, jego cena zmalałaby na tyle istotnie, że byłoby to szczepienie konkurencyjne wobec systemu publicznego, który z tego co już wiadomo – nie do końca działa dobrze, przynajmniej w części powiatów. Uwaga, tu nie można krytykować władz, ponieważ każdy system jak startuje, to ma prawo do biegu jałowego i do błędów, to jest normalne i zwyczajne, ponad 6000 punktów medycznych i około 7500 zespołów szczepiennych, to przy pełnej mocy około 3,5 mln osób możliwych do zaszczepienia miesięcznie. To jest olbrzymia sieć, olbrzymi proces, wielka ilość ludzi! Trzeba uzbroić się w cierpliwość i być istotnie tolerancyjnym na błędy i niedomagania systemu. W naszym interesie jest ich ujawnianie, zwłaszcza jeżeli dotyczą łańcucha logistycznego, zakłócającego czas dostaw. Generalnie, jeżeli w pierwszym okresie zmarnujemy 10-15% szczepionek, to nic złego się nie stanie (z dostępnych informacji zmarnowało się jak na razie kilka fiolek ze szczepionką – w sensie, nie zostały wykorzystane w terminie). Jeżeli to jest prawda, to można mówić o SUKCESIE działań rządu i stworzonego przez niego systemu!

Żyjemy w systemie kapitalistycznym, który cechuje się atawizmem, ci którzy „mają więcej” po prostu „mogą więcej”. Nie powinno się z tym walczyć. Natomiast nie ulega żadnej, podkreślmy to, najmniejszej wątpliwości, że takie osoby jak pan Prezydent, pan premier, Marszałkowie Sejmu i Senatu, Ministrowie, Wojewodowie,. Marszałkowie Województw, Prezydenci Miast na Prawach Powiatu, Starostowie Powiatów, te wszystkie osoby powinny być zaszczepiane poza jakąkolwiek kolejnością, ponieważ na nich opiera się państwo. O Wojsku, Policji i oczywiście służbach specjalnych, nawet nie ma co wspominać, to powinno być automatyczne i oczywiste jak najszybciej jak się da, ale uwaga – na zasadzie dobrowolności. Ponieważ, to szczepienie to jest jednak pewien eksperyment, a jako taki – jest obarczony pewnym ryzykiem. Dlatego, decyzja powinna być zawsze indywidualna.

Jeżeli powyższe kogoś oburza, to niech sobie da na wstrzymanie, ponieważ stworzony system – dostępu do publicznej szczepionki jest istotnie niesprawiedliwy dla autentycznie potrzebujących – np. osób z nadwagą. Osoby z nadwagą powinny być szczepione poza wszelką kolejnością, ponieważ są szczególną grupą ryzyka, mają najmniejsze szanse na przeżycie w przypadku zarażenia wirusem. Ma to tym bardziej charakter bezczelnej prowokacji władz, ponieważ równolegle uruchomiono kolejny podatek – od cukru! Osoby z nadwagą płacą więc większe podatki od innych, jeżeli spożywają cukier, ale nie mają z tego żadnych przywilejów.

25 myśli na temat “Szczepienie odpłatne z dostępem na zasadzie aukcji!

 • 5 stycznia 2021 o 05:14
  Permalink

  Po pierwsze, to jak na razie nie istnieje jeszcze szczepionka, która chroni przed zarażeniem – ta obecna wg. jej twórców ma jedynie łagodzić przebieg choroby.

  Po drugie, JAWNE dzielenie ludzi na tych bogatych, którzy mogą dużo więcej i całą resztę społeczeństwa, to proszenie się o wywołanie buntu społecznego.

  Odpowiedz
  • 5 stycznia 2021 o 08:55
   Permalink

   I znowu, po trzykroć – NIE! Moje veto dotyczy sformułowania użytego we frazie – ‘po drugie”. 🙂

   Dzielenie na tych co to wyszczepią się i tych rzekomo gorszych, to jest autentyczna linia przyszłego możliwego podziału i niewykluczonego apartheidu Nie tędy co pan sugeruje przebiegać będzie “cienka, czerwona linia’!

   Odpowiedz
 • 5 stycznia 2021 o 05:21
  Permalink

  Poza szczepieniami jest jeszcze EWIDENCJA zaszczepionych.

  O tym się nie mówi, a to może okazać się ważne, jak już ruszy akcja szczepień.

  Czy systemy informatyczne z punktu szczepień np. w Przasnyszu pozwolą potwierdzić DWUKROTNE szczepienie danej osoby na lotnisku np. w Rzeszowie i to po kilku miesiącach?

  Czy będą wydawane jakieś zaświadczenia i czy obejmą dane, które są wymagane przez służby innych państw, np. nazwa szczepionki, jej seria, data i miejsce produkcji, itp.?

  Czy to już jest przygotowane?

  Bo zamiast całej PIANY przeciwko osobom, co pominęły KOLEJKĘ (Pan tu nie stał!) szczepień – na tym powinno się aktualnie skoncentrować nasze Nadwiślańskie Macondo.

  O samym SPRAWDZENIU gotowości punktów do szczepień – też nic nie wiadomo, a tu istotna jest zdolność do przechowywania szczepionek w niskich temperaturach …

  Przestańmy bić pianę, tylko skoncentrujmy się na uruchomieniu PROCESU szczepień.

  29161 zmarłych do wczoraj – powinno wystarczyć …

  Odpowiedz
  • 5 stycznia 2021 o 14:13
   Permalink

   BZDURY WAŚĆ PLECIESZ W PISOWSKIM STYLU !!!

   Odpowiedz
 • 5 stycznia 2021 o 07:50
  Permalink

  W mojej ocenie pomysł bardzo ciekawy. Jednak cały czas utrzymuję się w koncepcji “ekonomizacji’ ochrony zdrowia. Z pełną perfidią określa “ekonomizacji” a nie efektywność czy racjonalność. Ekonomizacja nie ma z tym nic wspólnego. Natomiast wyjaśnienia wymaga typ zastosowanej aukcji. Wydaje się że aukcje jednostopniowe nie mają zbytnich szans ze względu na czas. Istnieje cała gama aukcji dwustopniowych i jest tu możliwość zastosowanie uczestnictwa zdalnego. Dodatkowo można przyjąć dwa kryteria; dostęp do szczepionki oraz czas dostępu. Jednak prawdziwym chichotem Pani Natury byłoby zastosowanie wzorca aukcji charytatywnej.

  Odpowiedz
 • 5 stycznia 2021 o 08:02
  Permalink

  to jest uczciwe co proponujecie. Myslę że wiele osób by na tym skorzystało. Dodatkowo byłby z tego dochód, a kasy nie ma i jest potrzebna.

  Odpowiedz
 • 5 stycznia 2021 o 08:23
  Permalink

  ROZMAWIAJĄ DWIE MYSZKI. ZASZCZEPISZ SIĘ TĄ AMERYKAŃSKĄ SZCZEPIONKĄ ??? NIECH JĄ NAJPIERW
  NA LUDZIACH PRZETESTUJĄ !!!

  Odpowiedz
 • 5 stycznia 2021 o 08:31
  Permalink

  Korwin mówił tak samo – szczepionka za darmo nie jest szanowana, jakby każdy musiał za nią zapłacić chociaż symbolczne 50 zł z wyjątkiem emerytów i rencistów (mających najniższe świadczenia) i pensjonariuszy DPS, to by była szanowana.

  Odpowiedz
  • 5 stycznia 2021 o 14:36
   Permalink

   @Buntownik

   Opowiada Pan kompletne bzdury wyjęte z gardła kucykom. Skuteczność szczepień i logistyka w dobie PRL była rewelacyjna. I nikt na tym nie zarabiał.

   Ja zresztą przekonany jestem przez chemika iż sposób przewożenia busami i tirami szczepionek na duże odległości wewnątrzkrajowe spowoduje rozpad tych szczepionek i w efekcie na miejsce dowieziemy wodę. Zdaje się że na przewóz mamy około 15 h (po szybkich obliczeniach). Zatem polskie korki są tu przeszkodą. Zresztą nawet gdy dowieziemy to na miejscu wypadałoby mieć kolejną porcję suchego lodu. Nie mamy. Ok, w promieniu 100 km koło mnie, mamy zakład w Dusznikach Zdrój. To za mało. Moglibyśmy szybko przewozić małe ilości (to też ważne aby na bieżąco szczepić i nie trzymac tego bez sensu w lodówkach) ale brak lotnisk regionalnych, brak chętnych przewoźników i brak zakładów produkujących suchy lód. To jest wszystko tak pop****one, że będziemy pakować w siebie zwykłą wodę.

   Dlatego ja mam te szczepionki głęboko w d***

   Musze się dowiedzieć czy jest jakiś sposób komercyjny szczepienia w Czechach. To mądry naród. I rzeczywiście mają małe lotniska. Jest pewnie drugi sposób. Przekroczenie granicy i zasłabniecie symulowane. Wiadomo jak oszukać pulsoksymetr. Wystarczy oziębić lekko palucha. Pytanie czy to powód do szczepionki. Pewnie nie ale w szpitalu można trochę poleżeć i doczekać się tam prawidłowo dowiezionej, przetrzymywanej i rozmrożonej szczepionki.

   I to tyle.

   ps. krzyknął bym “Republika Macondo!” ale ktoś tu od tego na tym forum już jest.

   Odpowiedz
 • 5 stycznia 2021 o 08:35
  Permalink

  KRAKAUER !!! SZEPIONKĘ KUPIŁ MORAWIECKI ZA PODATKI POLAKÓW WIĘC DLACZEGO MA BYĆ PŁATNA
  BA*ANIE ???!!!

  DODATKOWO PŁATNA I TYLKO DLA CHĘTNYCH, TO JAKBY PAN MIAŁ PROBLEMY Z ROZUMIENIEM TEKSTU. POZDRAWIAM WEB. JÓZ. PS. SPOKOJNIE NAS MOŻE PAN OBRAŻAĆ I BLUZGAĆ BEZ CENZUROWANIA SIĘ 🙂

  Odpowiedz
  • 5 stycznia 2021 o 14:16
   Permalink

   WEB,TO PAN MASZ PROBLEMY !!!

   Odpowiedz
 • 5 stycznia 2021 o 08:41
  Permalink

  Zwyczajna manipulacja . Podbijają w ten sposób znaczenie scypionki. To naprawdę działa! Dzięki takim
  w sumie prostym przedbiegom lemingi ochoczo ruszą do punktów wyscypeń (?)
  Chamska i nachalna agitpropaganda znowu jak przed “wstąpieniem do … w 2004″ zadziałała i czyni cuda wchodzi na wyżyny absurdu i (tragi)groteski, myślę że już powaliła prymitywizmem wczesne lata 50′, kiedy to ‘ich” dziadowie raili nam Polakom nastojaszczij “nowy wspaniały świat’.
  …są chętni zdolni zapłacić po kilkadziesiąt tysięcy USD za szczepienie poza kolejnością.” (!!) ‘Spore sumy tu padają… “( słowa z licytacji poniemieckiego magla na złomie u Badury…) 🙂
  Ja TAM deklaruję (się) publicznie iż nie chcę zarobić i swój przydział odstępuję innym np. Dudzie czy Morawieckiemu…. 😨
  Na zdrowie – Господа!

  Ps. Zawsze uważałem komentatorów OP jak i zespół redakcyjny za inteligentną elitę (były jednak momenty że nachodziły mnie mniejsze lub większe wątpliwości). Czyżby moja zdolność analityczna (nos, “siódmy” zmysł) nie myliła się?
  A moje uprzednie wątpliwości potwierdzają regułę?

  “Znowu grają przed Naszymi oczami spektakl.
  Tym razem z dobrym i złym zaszczepieńcem.

  Czy ktoś z Państwa stoi w kolejce do szczepienia?

  Nie znam ani jednej osoby gotowej przyjąć szczepionkę.
  Być może obracam się w środowisku wywrotowców, ale chcących się zaszczepić nie znam!

  Media jednak alarmują, że jacyś postkomunistyczni celebryci wpychają się w przedszczepienną kolejkę by zdobyć to – na co rzekomo czekają inni.

  Szczerze mówiąc nie wiem: czy to prymitywna ustawka skoordynowana z Rządem PiS – czy oni pokazują tylko swój prawdziwy charakter, a więc prymitywnych – komunistycznych rozpychaczy?

  Ja im ze szczerego serca życzę jak najwięcej zdrowia, a przede wszystkim mam nadzieję, że WSZYSCY celebryci się zaszczepią.
  Zdaje się, że pisowcy zaliczyli takich – jak ja – do operacyjnej “grupy zero” – więc z góry proponuję celebrytom ukłuć się w moim imieniu.
  (…)
  Po wielu różnych “teoriach spiskowych” dotarła do mnie w 1979 roku informacja, że “jest choroba weneryczna która kończy się śmiercią, a dotarła do Polski z Afryki”.

  Każdą z tych informacji musiałem przetrawić i poznać dowody – na jej prawdziwość.
  Ostatnią wyżej podaną, a więc zabójcze AIDS rozpoznano na świecie rok później – niż moi “foliarze” przed nią ostrzegali.

  Czy więc możliwe jest – by medialni – teoretyczni oponenci PiS działali wspólnie w w porozumieniu – by wywołać histerię szczepień i histerię pożądanego towaru?

  Jeżeli ten PIERDOLONY PISowski Rząd Morawieckiego spróbuje przymuszać mnie do samookaleczenia pod postacią szczepień – to wejdę na wyższy poziom oporu.”

  Rzut (o)szczepem https://www.youtube.com/watch?v=Yo6XvfpwBQ0

  Ale celebrytom życzę dużo zdrowia – przy ich kompletnym braku rozumu.

  Niezależnie od tego – czy mamy do czynienia ze spektaklem dla naiwnych – czy faktycznie chamy się rozpychają, trzymajmy się od tego – jak najdalej.
  I nie traćmy czasu na komentowanie rzekomego sporu.

  „Wybieram ryzyko zarażenia się COVID”: ponad połowa pracowników służby zdrowia w szpitalach w Kalifornii odmawia szczepień. http://www.zerohedge.com/covid-19/im-choosing-risk-getting-covid-over-half-health-care-workers-california-hospitals-refuse
  ——————————————————————–

  https://marucha.wordpress.com/2021/01/04/nie-ma-takiej-opcji-by-krym-i-donbas-cofnely-czas-i-zgodzily-sie-na-zycie-w-banderowskiej-nazistowskiej-ukrainie/#more-89670

  Odpowiedz
  • 5 stycznia 2021 o 23:35
   Permalink

   @Krzyk58
   “Zwyczajna manipulacja . Podbijają w ten sposób znaczenie scypionki. To naprawdę działa! Dzięki takim
   w sumie prostym przedbiegom lemingi ochoczo ruszą do punktów wyscypeń (?)”

   Tak, Szanowny Kolego, to nic innego, jak prymitywna socjotechnika…

   A tak na marginesie, coś podobnego (afera z bezkolejkowcami) “wyskoczyło” również w Niemczech, więc “reżyserka” jest chyba ponadnarodowa…

   Odpowiedz
 • 5 stycznia 2021 o 09:07
  Permalink

  JAK WSZYSTKO CO PISOWSKIE. ŻADNEGO RACJONALNEGO,LOGISTYCZNEGO PRZYGOTOWANIA !!!

  Odpowiedz
 • 5 stycznia 2021 o 09:15
  Permalink

  To poważna sprawa jest i widzę w tle konflikt i bunt społeczny. Ludzie się rzucą ludziom do oczu, widząc że celebryci są szczepieni a oni umierają.

  Odpowiedz
 • 5 stycznia 2021 o 10:01
  Permalink

  Koszt zakupu, dystrybucji szczepionki, to kilka miliardow zł.
  Chętnych do zaszczepienia jest jak na razie 47% populacji.
  Urabianie opinii publicznej trwa…..

  Nakłady na marketing tego produktu muszą być niesamowite.
  A więc i prowizje zaangażowanych.

  Osobiscie, jestem sceptyczny.
  Wszak- “a kto umarł, ten nie żyje”…..

  Odpowiedz
 • 5 stycznia 2021 o 12:24
  Permalink

  Musisz to wiedzieć (994) Jak to Francuzi się nie szczepią? Jak to, jak to?! 😉

  https://www.youtube.com/watch?v=FFTgaAneIAw&t=1357s

  O tym i owym…….

  @jerzyjj48@gmail.com. Pieprzysz, czyli bredzisz od rzeczy. “Eseldowskie” & pozostali towarzyszy” byłoby logiczne?! Skoro założenia globalne są – chore!!

  Odpowiedz
 • 5 stycznia 2021 o 12:26
  Permalink

  Idź się człowieku i zaszczep, władze medyczne Portugalii wszczęły postępowanie, mające zbadać przyczyny nagłej śmierci 41-letniej pielęgniarki w Porto, na północy kraju. Kobieta zmarła dwa dni po zaszczepieniu się przeciwko Covid-19. To nie szczepionka to jakis produkt, który jest w dalszym ciągu badany, tylko, że juz teraz na społeczeństwach panstw, które podjęły decyzję o szczepieniach.

  Odpowiedz
  • 5 stycznia 2021 o 14:39
   Permalink

   @poren

   tak, tak, a Heniek zmarł po wypróżnieniu, a Hanka i Tolek jak popili na sylwestra, Boguś kopnał w kalendarz a wcześniej uprawiał seks. Wszyscy wcześniej dostali szczepionkę.

   Uważam że i Hanka, i Tolek, i Heniek, i Boguś powinni zdominować wszelkie badania i statystyki.
   Po co się szczypać? Od razu z grubej rury!

   kuźźźźźźźźźźźźźwa

   Odpowiedz
 • 5 stycznia 2021 o 14:22
  Permalink

  WEB,TO TY MASZ PROBLEMY !!!

  Odpowiedz
 • 5 stycznia 2021 o 14:55
  Permalink

  2021-01-05 09:09

  gruby
  @ITwannaBE napisał:

  “Ty nie masz zajmowac sie niepotrzebnymi i nieistotnymi sprawami, tylko POWAZNYMI.”

  Jeśli ktoś pragnie skupiać się na telewizorze i podawanych w nim tematach (taniec, gotowanie, kto z kim gdzie i kiedy) to jego sprawa. Problem powstaje w momencie w którym stado oderwanych od telewizora raz na cztery lata idzie i głosuje jak im telewizor kazał po czym w wyniku głosowania powstaje prawo które reszcie niekompatybilnej z telewizorem zakazuje tego czy owego co zostało obśmiane w przekaziorach.

  “Co to kogo obchodzi jaki ktos ma nick, ty patrz ile w picie zanosisz wladzy, ile vatu z kazdym zakupem przekazujesz. Jakim prawem zabieraja pieniadze i komus daja a innym nie “bo tak mowi prawo” niezgodnie z konstytucja.”

  Konstytucja to taka umowa. Rządzący są gotowi do użycia przemocy celem utrzymania (tych wygodnych dla nich) zapisów. Jaką konkretnie sankcją zagrozili rządzeni rządzącym za łamanie konstytucji ?

  Ponieważ przekonaliśmy się już że społeczeństwo nie jest gotowe bronić ani konstytucji ani macic przemocą konstytucja będzie nadal łamana a macice przejdą pod kontrolę ministerstwa miłości. Dlatego że poddani władzy na to pozwalają. Nie ma sankcji nie ma umowy.

  Co do naiwnego żeńskiego podejścia do rzeczywistości “my pośpiewamy wieczorem na ulicy i władzy rura na pewno zmięknie”: nie zmięknie. Ta władza w jej umysłowym ograniczeniu nie rozumie perswazji innej niż czysta przemoc. Manifestacjami i transparentami można było dyskutować z ryżym wujem – szast-prast i “acta” trafiła do kosza. Aktualna ekipa nie komunikuje werbalnie – oni rozumieją tylko argument siły zgodnie z “pogłaszcz chama to kopnie, kopnij chama to pogłaszcze”.

  W aktualnym stanie prawnym dyskusja z rządem na jego poziomie jest ryzykowna. Kiedy zomo (kto stoi dziś tam gdzie stało zomo ?) każe się rozejść albo użyje pał i armatek to jest to zaprowadzanie porządku publicznego. Kiedy manifestanci informują zomowców że albo zomo wróci do koszar albo zostanie potraktowane kamieniami i butelkami z benzyną to jest to groźba karalna.

  I to jest problem: z jednej strony władza nie rozumie co do niej mówią z drugiej strony użycie języka rozumianego przez władzę jest przestępstwem. No ale ktoś tą władzę wybrał, ta władza ma ważny i aktualny mandat od suwerena. Więc w sumie wszystko jest w porządku, to że Polacy przynoszą do domu 32% tego co zarobią też
  ==============

  Niezły głos na temat….
  Nie da się bez “kryterium ulicznego” zmienić rzeczywistości.
  I ryjow przy korycie…..

  Odpowiedz
 • 5 stycznia 2021 o 17:29
  Permalink

  Dobry pomysł, niech płacą, a nie szachrują na boku i spod lady.
  No i każdy Polak powinien wreszcie zrozumieć do czego doprowadził w 1989 roku, zwłaszcza ci 50 + , bo mieli wtedy prawo głosu. To należy podkreślić bo idee mają swoje konsekwencje:
  “Mamy kapitalizm, co więcej mamy wolny rynek, co powinno być ostatecznym uzasadnieniem – nie ma czegoś takiego, jak równość – to fikcja. Nie ma żadnego powodu, dla którego mamy nie pozwalać bogatszym ludziom na korzystanie z ich pieniędzy, nawet w przypadku pandemii. Z tej prostej przyczyny, ponieważ swoim ciśnieniem i wpływem – skorumpują, zdewastują i wypaczą każdy system powszechny.”

  Aczkolwiek ja znając mentalność polskich bogaczy, co to zgodnie z powiedzeniem lokalnym “za złotówkę, to by sukę do Warszawy gonili”, jakoś nie wierzę, że chcieliby płacić za szczepionki. Nadal kombinowaliby po tzw. znajomości i poza kolejką bo to przecież żadnego honoru nie ma, to nie ten poziom ludzi na prawdziwy wolny rynek i kapitalizm. Kapitalizm w Polsce też jest na niby, jak socjalizm w PRL.:-)
  https://demotywatory.pl/5046414/Dziennikarz-Polsatu-Marcin-Fijolek-zadzwonil-do-Krystyny-Jandy

  No i ostatnia uwaga:
  “Lepiej jest być bowiem żywą świnią, niż martwym orłem – zawsze i wszędzie”.- no niby racja, ale w kraju żywych świń można też nie przeżyć, gdy jest ich za dużo do koryta i wygrywa zwykle świnia bogatsza, cwańsza, bardziej układna lub z referencjami. 🙂

  A więc wolę pozostać orłem na wymarciu niż gonić się przy korycie ze świniami.
  Honor ponad wszystko, a wiara ponoć cuda czyni. 🙂
  https://demotywatory.pl/5046011/Alternatywy-4-rez-Stanislaw-Bareja
  https://demotywatory.pl/5046268/Podsumowujac-ten-rok-

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.