Szczepienie elit

graf. red.

Szczepienie elit stało się nowym symbolem tekturowego państwa dobrej zmiany. Nieudolność rządzących, niezdolność do kształtowania prawa i wiążących procedur, doprowadziły do w istocie haniebnych nadużyć. Hańbiących zarówno osoby, które tą hańbę umożliwiły, czyniły, jak również i – w pewnym stopniu, w świetle niektórych opinii zwłaszcza publicystów zbliżonych do narracji rządowej – na niej skorzystały.

Mamy stan pandemii. Ludzie umierają, z bardzo wielu przyczyn – w tym także ze względu na powikłania wynikające z działania wirusa w ich organizmach. Statystyki muszą zmuszać do refleksji nawet najbardziej zaciekłych korona-sceptyków, którzy nadal twierdzą „że nie ma żadnego wirusa”. Pojawiły się szczepionki, jak na razie w ilościach bardzo niewielkich, jednak już są. Pojawiły się pierwsze szczepienia. Rząd stworzył oczywiście kolejny narodowy program, tym razem szczepień. Jego istotą jest gradacja wartości uprawnienia do bycia zaszczepionym. Na pierwszeństwo mają liczyć przedstawiciele zawodów medycznych, co chyba nie podlega żadnej dyskusji, Żołnierze i inni funkcjonariusze oraz osoby najmniej odporne – najstarsze i mające ciężkie choroby. Można dyskutować z tą kolejnością, jednak taka została ustalona i podana do publicznej wiadomości, teraz mówi się o szczepieniu nauczycieli, co również jest systemowo uzasadnione, ponieważ włączenie szkół pozwoliłoby milionom rodziców normalnie funkcjonować zawodowo.

Jednak doszło do niesłychanych nadużyć, w jednej z renomowanych warszawskich placówek medycznych zaszczepiono celebrytów, artystów, polityków, biznesmenów oraz osoby z tzw. warszawskiego salonu towarzyskiego, które sprawują najważniejsze funkcje w biznesie. W tym przykładowo mówi się o zaszczepieniu wysoko postawionej manager jednej z zagranicznych telewizji w Polsce, małżeństwa będącego właścicielami jednej z największych firm spożywczych w kraju (miliarderzy) i innych bogatych i wpływowych ludzi.

Z ujawnionych komunikatów wynika, że doszło do skandalu i prawdopodobnie jakiejś próby publicznego manipulowania faktami. Ponieważ najpierw mówiono, że ci ludzie mieli brać udział w akcji promocji szczepień, ale równolegle w jakiejś części znaleźli się na liście niemedycznych pracowników szczepiącej ich placówki medycznej. Osoby odpowiedzialne już poniosły konsekwencje personalne. Uczelnia prowadząca placówkę medyczną – szczepiącą ludzi poza kolejnością ma dostać karę finansową. Nie ma żadnych informacji o tym, czy osoby, które wykorzystały okazję i zaszczepiły się poza kolejnością poniosą jakiekolwiek konsekwencje? Przykładowo, czy będą przeniesione na koniec kolejki? Może będą miały nakazany zwrot kosztów szczepienia? Nie ma do tego przepisów prawnych, więc wszystko co można, to przeprowadzić publiczny ostracyzm. Gdyby nie oczywista okoliczność, że każdy kto by mógł i by chciał, prawie na pewno skorzystałby z takiej okazji. Ponieważ tutaj chodzi o zdrowie i życie. Uwaga, my tu nie będziemy nikogo osądzać. Jednak liczą się fakty, te zgody na szczepienia, nie miały niczego wspólnego z moralnością, czy prawidłowym rozumieniem zasad współżycia społecznego.

Wiadomo, że ci co mają więcej, zawsze mogą więcej. To nie podlega żadnej dyskusji. Tak było zawsze, jest i będzie. Rządzący mogli przeznaczyć część szczepionek do szczepienia odpłatnego, tak żeby zainteresowani na zasadzie aukcji, mogli sobie po prostu kupić szczepienie wcześniej. Miałoby to ten sens, że pozwoliłoby bogatym i wpływowym na działanie etyczne, a zarazem spowodowałoby że te osoby nie konkurowałyby o szczepionki ze zwykłymi ludźmi poprzez sieć swoich znajomości, a jedynie pieniędzmi. Pieniądze zaś, to jest coś, czego dzisiaj nasze państwo bardzo potrzebuje, ponieważ walka z pandemią i same szczepienia są bardzo kosztowne. Jeżeli okazuje się, że podróbki szczepionek, sprzedawane w tzw. „darknecie” są sprzedawane po około 800 Euro, to mówimy o mniej więcej 15-20 krotnym przebiciu ceny legalnego i oficjalnego zakupu. Czyli za 1000 dawek szczepionki, mielibyśmy pieniędzy na 15-20 tyś. dawek. Szkoda, że nie zorganizowano takiego systemu, po prostu z powodów pragmatycznych. Bo tutaj jest jak jest – po prostu! Zresztą tak jest wszędzie.

Istotą problemu nie jest już nawet to, że zaszczepiono kilku celebrytów, menagerów i bardzo bogatych ludzi. Nie ma to w istocie znaczenia, oni nie złamali prawa – niech im będzie na zdrowie. Problem polega na tym, że rządzący nie przewidzieli zawczasu takiej okoliczności. Proszę to dobrze zrozumieć, przecież było oczywistością, że w przypadku towaru tak deficytowego i tak ważnego, na pewno dojdzie do nadużyć. Być może więc chodziło o to, żeby do nadużyć miało dojść? Oczywiście i zapewne – przypadkowo…

24 thoughts on “Szczepienie elit

 • 12 stycznia 2021 o 05:33
  Permalink

  Nie ulegajmy stylowi narracji rządzących.

  Nie zabezpieczyli odpowiedniej ilości szczepionek na czas, nie uruchomili systemu MASOWYCH szczepień, tylko gadają.

  Tym GADANIEM usiłują przykryć swoją nieudolność.

  Statek ze szczepionkami, jak kiedyś w PRL-u statki z cytrusami na święta – walczy chyba ze sztormami w Zatoce Biskajskiej …

  W ponad 6 000 punktach szczepień – czekają na szczepionki.

  Do wczoraj zmarły 31264 osoby.

  Nie podano ile już zaszczepiono, coś około 200 000 w 2 tygodnie?

  Po prostu rządzący dali plamę i nie potrafią zorganizować właściwej liczby szczepionek oraz je dostarczyć we odpowiednich warunkach do punktów szczepień.

  Wobec spodziewanych wielkich liczb szczepień – to co się stało w WUM (ponad 200), to malutki pikuś.

  Więcej fiolek ze szczepionkami może się rozbić podczas transportu (ach te sztormy na Zatoce Biskajskiej …).

  Brak szczepień zastępuje gaworzenie ministrów.

  Makabra, bo ludzie umierają CAŁY CZAS.

  Odpowiedz
  • 12 stycznia 2021 o 22:23
   Permalink

   @Inicjator
   WOW!!!
   No tos Pan odkrył (tragiczna) prawdę, Kolego….
   – “ludzie cały czas umierają”…

   Patrz Pan, a ja byłem przekonany, że są nieśmiertelni…

   Ps.
   może byś Pan już przestał z tą żałosna farsa..

   Zresztą i do Szanownego Krakauera musiałbym się doczepić..
   Czy musi Pan nakręcać te, nota bene, bardzo prymitywna psychomanipulacje i socjotechnikę ?
   – jeśli tak Panu zależy na tej “szczepionce” to oddam Panu swoją działkę, ba, załatwię Panu działkę mojego 80-letnego wujka, który i tak ma ją gdzieś…

   Och Ludzie, co się z Wami porobiło…, czy Wy nie macie już innych problemów i tematów, jak “KORONA, KORONA, KORONA, KORONA, KORONA, KORONA, I PO TYSIAC RAZY KORONA” !?

   Odpowiedz
 • 12 stycznia 2021 o 06:42
  Permalink

  W sumie to bardzo typowe, takie polskie – nikt nie jest winny, a na pewno nie możni i bogaci, którzy są beneficjentami sytuacji. Ciekawe gdzie wylądują zwolnione (zdymisjonowane?) managerki? I ja się pytam czy te panie będą miały emeryturę za pracę dla instytucji publicznej?

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2021 o 07:02
  Permalink

  Mam zupełnie inną ocenę sytuacji. Jest to typowa medialna nagonka na , dość nieudolnych, rządzących. Nikt t nie zwrócił uwagi na fakt, iż te osoby zostały powiadomione o takiej możliwości i miały godzinę na podjęcie decyzji. Z nagonki tej wynika, że lepiej byłoby utylizacja tych szczepionek niż ich wykorzystanie dla osób z poza kolejki. Natomiast jak pojawi się informacji o utylizacji, niewykorzystanych dawek szczepionki, będzie nagonka na niegospodarność rządu. Brawo – pokrętna logika.

  Odpowiedz
  • 12 stycznia 2021 o 07:59
   Permalink

   No tak, to ja dzisiaj zadzwonię do Ciebie jako “funfla” że we wtorek, środę lub czwartek mogą zadzwonić moje pielęgniarki z wezwaniem na szczepienie – ale będziesz miał tylko godzinę na to, żeby przyjechać… to tak było szanowny panie. Elity się porozumiały, a że być może zostały podpuszczone i to czubek góry lodowej to inna sprawa. Po prostu jest jak zawsze burdel, serdel i pierdel – kto pierwszy kradnie, ten krzyczy łapać złodzieja. Jednak bezwzględnie PiS to zło, ale PO to porażka. Taka Polska właśnie.

   Odpowiedz
 • 12 stycznia 2021 o 07:56
  Permalink

  Rząd przykrył aferą celebrycką nieudolność szczepień.

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2021 o 09:14
  Permalink

  Mamy tutaj Polskę w pigułce:
  1. Nieudolność organizacyjna władzy.
  2. Typowe dla nas cwaniactwo, czyli wepchanie się bez kolejki.
  3. Oderwanie od rzeczywistości tzw. elit [politycy, celebryci], którym wydaje się, że wszystko mogą i że się nie wyda.

  Ale pandemia kiedyś minie, a obecnie w cieniu pandemii rodzą się inne bardzo poważne zagrożenia na przyszłość, jak np przeniesienie Lasów Państwowych, które już obecnie prowadzą gospodarkę rabunkową najcenniejszych drzewostanów, z resortu środowiska do resortu rolnictwa, a to oznacza, że lasy będą traktowane jak pole ziemniaków. Albo pomysł aby zlikwidować możliwość odmowy przyjęcia mandatu, czyli wprowadzenie państwa policyjnego i zastraszanie obywateli, na których spadnie obowiązek udowadniania niewinności, a nie jak obecnie, że to władza ma udowodnić winę…

  Odpowiedz
 • 12 stycznia 2021 o 10:31
  Permalink

  Ależ nie rozumiem tego oburzenia i domagania się jakiejś tam równości, sprawiedliwości społecznej itp. przeżytków komunizmu. Przecież komuna w Polsce się skończyła 4 czerwca 1989 roku i te zasady przestały w sferze wartości obowiązywać. Przypomnę, że teraz mamy demokrację medialną i kapitalistyczną z feudalizmem w tle.
  Pamiętam jak ogłosiła to pani Szczepkowska w DTV ku uciesze gawiedzi. 🙂
  https://www.youtube.com/watch?v=JkuYYu8PL_I
  A gdy zapytałem tych cieszących się na drugi dzień, czy wiedzą co ich czeka to mnie wyśmiali.

  A więc już nikt nie może się dziwić i podważać to, iż: “Wiadomo, że ci co mają więcej, zawsze mogą więcej. To nie podlega żadnej dyskusji. Tak było zawsze, jest i będzie.”
  – no właśnie, a skoro komuny już nie ma, to pospólstwo powinno położyć uszy po sobie i czekać potulnie na swoją kolejkę do zaszczepienia, nawet kilka lat, jak na inne usługi medyczne, zgodnie z grafikiem przygotowanym przez rządzące “jaśnie państwo” (nie) dobrej zmiany. Czapka w rękę i w pokłonie czekać w kolejce, bez dyskusji. Dziennikarzy przywołać należy do porządku, żeby nie robili dymu z oczywistej sprawy, bo bogaci i celebryci mają pierwszeństwo. Pismaki mają zamknąć ryje i koniec.

  Proszę tylko tego bogatego i celebryckiego oraz politycznego dna moralnego nie nazywać w felietonach elitą.:-) I tyle.

  Odpowiedz
  • 12 stycznia 2021 o 15:49
   Permalink

   @Miecław. “Pamiętam jak ogłosiła to pani Szczepkowska w DTV ku uciesze gawiedzi. ” 🙁

   Dokładnie, tak było – potwierdzam. I gawiedź – ryknęła w radosnym paroksyzmie ( czego “potwierdzeniem” był pierwszy, “niekomunistyczny” gabinet.. no kogo tam, BO jakoś mi nie przechodzi “ta godność”!

   A ‘ona”, wzięła i zmutowała, ale podobne (alternatywne) kombinacje to już nie na czerep gawiedzi.

   Było w TVP w głównym wydaniu DTV – było. Więc “nie ma”!

   Telewizor – rzecz święta. Taka domowa świątynia ludu.

   Ogłoszą – że nie ma, to nie ma. Ogłoszą że ‘buszuje i jest śmiertelny”, ( odsyłam do rachuby “buchaltera” Inicjatora) to musi być! A “Wybawieniem będzie śmierć” …no, zaraz tam … scypionka
   oczywiście!

   Odpowiedz
  • 12 stycznia 2021 o 19:28
   Permalink

   @Miecław. “Czapka w rękę i w pokłonie czekać w kolejce, bez dyskusji. ”

   Czekaj tatka-latka! Z niecierpliwością! 🙂

   Na pewno doczekasz swojej “działki”, gdyż co ma wisieć nie utonie!

   “Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą…”it.dalyj…

   Jak Partia mówi że zaszczepi (wszystkich chętnych) to… nie tylko mówi.

   https://marucha.wordpress.com/2021/01/12/co-nas-czeka-po-wielkim-resecie/

   “Jak się ludziska zgodzą na szczepienie to będzie można ich zaszczepić za pięć lat czymś jeszcze gorszym i potem znowu i znowu, aż zamienią się w szympansa i to będzie już naprawdę inny gatunek istoty żywej, modyfikowanej. Czy Bóg pozwoli na powstanie czegoś pozbawionego własnej woli? Bo rozumu to to coś już nie ma.” 🙂

   Odpowiedz
   • 13 stycznia 2021 o 11:49
    Permalink

    @krzyk58

    To, to coś, zwane niby człowiekiem, własnej woli także nie ma, tylko wdrukowane programy społeczne do działania w środowisku w którym żyje, a zdeterminowane przez to środowisko. Wolna wola to mit, religijny mit. Utrwala on fałszywą świadomość, że człowiek może racjonalnie podejmować decyzje życiowe i ma wybór, który tylko zależy od niego, no u fanatyków religijnych wszystko zależy od woli boskiej podobno.:-) Ale dzięki temu sofizmatowi ludzie żyją w błędnym przekonaniu zdając się na wolę boska i swoja wolną wolę, a tu okazuje się, że wszystko zależy od poziomu naszego wyedukowania i doświadczenia, a nie od mitycznego boga i mitycznej wolnej woli.
    Jakie ci programy wdrukują rodzice, środowisko i religia od dzieciństwa, na takich potem działasz praktycznie do końca życia, jeżeli jesteś ograniczony intelektualnie, tylko niektórzy ci najbardziej inteligentni wydostają się z tej matni na wyższy poziom świadomości i samostanowienia. Reszta służy bogu, który nie istnieje, do tego okupacyjnemu u nas, politykom i różnym cwańszym mendom, co to potrafią się ustawić kosztem innych dla własnego zysku.

    “Czy istnieje wolna wola?
    Jak się okazuje, łatwo nami manipulować, bo jesteśmy nie tylko dość nieracjonalni, ale też zbyt optymistyczni. Tę skłonność psychologowie społeczni nazywają „skrzywieniem optymistycznym”. Oznacza ona, że ludzie z reguły oceniają swoje życiowe szanse lepiej niż gorzej. Zakładają, że wbrew statystykom akurat ich małżeństwo się nie rozpadnie, lokata finansowa przyniesie oczekiwane zwroty, a mimo wysokiego bezrobocia akurat ich dzieci znajdą dobrą pracę. Wydałoby się, że dobrze jest być optymistą. Ale w skali makro oznacza to również większą tendencję do przeceniania swoich możliwości i podejmowanie ryzykownych decyzji. Stąd ogromna popularność kredytów, pożyczek i innych ryzykownych układów finansowych. Błędy poznawcze wiodą nas na manowce właściwie w każdej dziedzinie życia. Głosujemy na pewnych polityków nie tylko dlatego, że się z nimi zgadzamy, ale dlatego, że podoba nam się, jak wyglądają. Łatwiej też nam się z kimś zaprzyjaźnić, jeśli mamy coś wspólnego – kończyliśmy ten sam uniwersytet, mamy wspólnych przyjaciół czy nosimy to samo imię. Stąd taki wielki sukces Facebooka. Umożliwił nam poszukiwanie „swoich” i budowanie swoistych klanów przynależności grupowej. Czy na te wszystkie mentalne pułapki jest jakiś ratunek? „Poznać naturę błędów poznawczych i próbować oszukać swój umysł” – radzi Mlodinow. Immanuel Kant mógłby się zdziwić – zdaje się bowiem, że nie ma czegoś takiego jak wolna wola…”
    http://www.focus.pl/artykul/wolna-wola-dobre-sobie-rzadza-toba-neurony

    Pytanie, czy wolą boską jest, aby Polacy byli narodem poddanym i skolonizowanym gospodarczo przez zachód? A może to właśnie brak wolnej woli i podporządkowanie się przez to okupacyjnej religii oraz wynikająca stąd bezmyślność działania na skutek braku przemiany moralnej (Abramowski) i odpowiedniej edukacji, a także doświadczenia życiowego spowodowała, że staliśmy się neo-kolonią?

    Odpowiedz
 • 12 stycznia 2021 o 15:22
  Permalink

  Wymowa artykułu jest nieco demagogiczna, bo to (“Nieudolność rządzących, niezdolność do kształtowania prawa i wiążących procedur…”) nie jest czymś nadzwyczajnym, nie tylko u nas. Czy rządzący są dobrzy czy słabi, nie zależy od tego typu zdarzeń, lecz od siły mediów, które za nimi stoją. Można z jednej strony nagłaśniać złamanie procedur jako działania osobiste ludzi (a więc niezależne od rządzących), a z drugiej – jako przejaw ułomnego działania systemu władzy. Efekt końcowy może jednak okazać się korzystny dla władzy, bo uzasadni potrzebę większej kontroli nad społeczeństwem, które jest jakie jest (czyli bez tzw. “kręgosłupa moralnego”, a więc wymagające większego “dokręcenia śruby”).

  Kolejny akapit, kolejne zdanie: “Mamy stan pandemii”. Po tym jak WHO zmieniła ostatnio definicję pandemii, to można tak to nazwać, chociaż daleko temu stanu brakuje do epidemii znanych ze średniowiecznych i późniejszych opisów. A sam wirus istnieje jak najbardziej, podobny do innych, np. HIV (też z “czułkami dokującymi”):
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludzki_wirus_niedoboru_odporno%C5%9Bci#/media/Plik:HI-Virion-pl.svg

  Teraz powoli z fazy paniki (w dużej mierze medialnej) przechodzimy do fazy nadziei szczepionkowej (też o podobnym charakterze), czyli od skrajności do skrajności.
  A szczepionka już pierwsza się u nas pojawiła: Comirnaty (Pfizer – BioNTech). Jest to szczepionka nowego typu (genetyczna), bo opierająca się na mRNA (informacyjnym RNA) instruującym komórki, a nie na wirusowym DNA (wirus osłabiony, “martwy” lub jego fragment).
  Można o tym poczytać na wiki:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Szczepionka_RNA
  Doświadczenia ze stosowania tego typu szczepionek są na razie nikłe.

  Niewyjaśnione kwestie dotyczą m.in.:
  – jakie są konsekwencje działania szczepionki na cały organizm, bo rzeczywiste zakażenia odbywają się jedynie przez komórki z układu oddechowego,
  – wytwarzane są przeciwciała bez żadnej formy zachorowania, a problemem jest które przeciwciała, gdyż tego typu szczepionka przeciw Dendze dobrze zapobiegała przeciw jednemu szczepowi, a pogarszała sytuację w przypadku zakażeń innymi szczepami – staniemy się bardziej wrażliwi na wirusy, również z powodu zwiększonej przepuszczalności ścianek komórkowych:
  https://szczepienia.pzh.gov.pl/filipiny-wstrzymaly-program-szczepien-przeciw-dendze/
  Szczepionka przeciw Dendze została wycofana (Filipiny) z uwagi na skutki uboczne: zmniejszenie odporności na inne wirusy, w rezultacie czego ludzie (szczególnie starsi) znacznie częściej umierali na choroby wirusowe po tym szczepieniu (sukces połowiczny).
  Podobna kwestia ta może dotyczyć koronawirusa:
  http://www.ronpaulinstitute.org/archives/peace-and-prosperity/2021/january/10/a-nursing-home-had-zero-coronavirus-deaths-then-it-vaccinates-residents-for-coronavirus-and-the-deaths-begin/

  Inną sprawą jest jeszcze obecność przeciwciał oraz pamięć immunologiczna.
  Przy szczepieniach DNA przeciwciała są obecne kilka lat, a przy mRNA – kilka miesięcy.
  Z kolei pamięć immunologiczna przy szczepionkach DNA trwa wiele lat, a przy mRNA – nie wiadomo. Rząd na razie zapowiedział, że te szczepienia będą coroczne.
  Ja rozumiem, że obserwacje i badania na ludziach są konieczne, bo przecież w ten sposób dopiero zgromadzi się dane dla statystyki, więc wyboru nie ma.

  Na koniec warto zauważyć, że afera z celebrytami spowodowała zwiększone zainteresowanie szczepieniami, i skutecznie zwiększyła przekonanie ludności co do potrzeby zaszczepienia się.

  Odpowiedz
  • 12 stycznia 2021 o 20:43
   Permalink

   W aspekcie kiepskiej legislacji, to jest problem odwieczny i szczególnie dotyczący systemów feudalno-kapitalistycznych. W PRL pracowano nad zmianami prawa solidnie i długo zanim coś uchwalono. Nie było takich gniotów jak obecnie.

   „Państwo praworządne to połączenie ludzi pod powagą ustaw” – Immanuel Kant. Źródło: I. Kant, Metaphyssiche Anfangsgründe der Rechtslehre. Metaphysik der Sitten, Erster Teil, Hamburg 1986, s. 129.
   „Prawo powinno być tak zredagowane, by chroniło obywatela przed pomyłkami i dowolnością sędziów, przed szkodliwym wpływem doktryny i szykanami adwokatów” – Fryderyk Wielki, król pruski. Źródło: Fryderyk Wielki, Dissertation sur les rai sons d’établir ou d’abroger les lois, Berlin 1748, s. 3.

   Odpowiedz
 • 12 stycznia 2021 o 18:46
  Permalink

  Jest jak zwykle oto wyszło szydło z worka jak zawsze w naszym nadwiślańskim macondo, wszystkie świnki równo chrumkają, ale niektóre chrumkają równiej! Orwell! Orwell panie i panowie wiecznie żywy! Tylko w naszych post-pańszczyźnianych stosunkach społecznych.

  Odpowiedz
 • 13 stycznia 2021 o 09:37
  Permalink

  Ale wiecie że nie ma żadnych szczepionek na najmodniejsza obecnie chorobę (jeśli nie jedyną bo na inne nikt już nie umiera)? Każdy szanujący się Naukowiec i poważny Lekarz (nie mylić z wykonawcami procedur “Ministerstwa” nie wiedzieć czemu zwanego “Zdrowia”) jest to w stanie stwierdzić z pomocą odpowiednich narzędzi, choć badanie i dekompozycja są “nielegalne” i prawnie zagrożone (nawet zejściem na “modną chorobę”).
  Powiedzieć że Świat idzie w piach to nadużycie bo piach ludobójcze patogeny zwane politykami już też sprzedały żeby było na wódkę. Całość jest mimo wielu górnolotnych frazesów, emocjonalnych “narodowych” uniesień i całej masy pompatycznie wygłaszanych bzdur, ta całość, jest zwykłym SKOKIEM NA KASĘ.

  Odpowiedz
 • 20 stycznia 2021 o 10:26
  Permalink

  Spójrzmy na to z innej strony. Tak nie musi być, ale oczywiście może:
  “Pandemia w niebezpieczeństwie !!!” Opanowały ją Chiny, zaszczepili się Żydzi, coraz lepiej kontroluje reszta Azji. Poradzą sobie z nią też Rosjanie. Czyżby na marne miało pójść pół miliona amerykańskich ofiar śmiertelnych i niezarobione miliardy dolarów? Pfizer ogranicza więc dostawy dla Europy. Wznowi je, a nawet powiększy, gdy przyjdzie III fala, większa od dwu wcześniejszych. Europa to już zrobiła. W zakresie dostępu do zaawansowanych technologii całkowicie uzależniła się od Ameryki. Natomiast na współpracę z konkurencyjną Rosją nałożyła embargo, by nie wpuścić jej myśli naukowej. Czyżby wraz z nią mogli by Rosjanie przemycić myśl społeczną, też konkurencyjną z amerykańską.
  Amerykanie przyjęli taktykę komercyjną, polegającą na tym by ani wojny ani pandemii nie gasić tak długo jak długo da się na niej zarabiać. Jak więc długo Europejczycy będą w stanie płacić Amerykanom za szczepionki, będą dostawali ich tyle by mogli podtrzymywać swoją działalność gospodarczą, ale epidemii nie opanować. Ten wirus to dla amerykańskich koncernów kura znosząca złote jajka. Liczba europejskich ofiar nie ma dla nich znaczenia. Sięgnijmy pamięcią 90 lat wstecz. Hitler prowadzi działalność w DAP (Niemieckiej Partii Robotniczej), trafia do więzienia, publikuje swoją Mein Kampf i zmierza ku objęciu władzy. Znajduje finansowe wsparcie w Stanach Zjednoczonych. Gdy już zdobywa władzę wsparcie rośnie, więc potężnieje przemysł i siła zbrojna. Pojawia się nowy sojusznik w postaci Polski. W 1938 z polskim poparciem i pomocą zajmuje Czechosłowację by zwiększyć swój potencjał o 1/3. Amerykańskie inwestycje w Hitlera procentują . Wybucha druga w Europie wielka wojna. Amerykanie zarabiają na dostawach dla Wielkiej Brytanii. Gdy już w Europie już tylko Związek Radziecki jest zdolny do pokonania III Rzeszy, amerykańskie dostawy płyną właśnie tam, by wojna trwała długo i skończyła się po amerykańskiej myśli. Gdy III Rzesza jet praktycznie złamana, Amerykanie wysyłają do Europejskie łupy grabieżców odzianych w mundury amerykańskich obrońców Europy. Łupy były tak wielkie, że na 100 lat uczyniły z Ameryki Światowego Hegemona. Dzisiaj ta historia się powtórzyła by dać szansę na przedłużenie hegemonii na następny wiek. Hegel nam powiedział , że “Historia uczy, że ludzkość niczego się z niej nie nauczyła”. Wspomnijcie relacje i argumenty uciszonego ostatnio krnąbrnego amerykańskiego eksperta od broni biologicznej dr. Francisa Boyle. Jeżeli jednak można mieć nadzieję, że tym razem może się to skończyć inaczej, to możemy liczyć tylko na ratunek od Rosji w sojuszu z Chinami. Tylko te dwa państwa zechcą i będą w stanie pandemię opanować. Polskie swary mają tylko takie znaczenie jak pchły w futrze Cerbera (miał je?) pilnującego by nikt z Hadesu się nie wydostał.

  Odpowiedz
  • 20 stycznia 2021 o 16:14
   Permalink

   @Pozorovatel

   Całkiem możliwy scenariusz, tym zbrodniarzom światowym nigdy wierzyć nie można.
   Właśnie przeczytałem odpowiedź zacnego naukowca na potwarz ze strony 34 “naukowców” PAN i jestem zdruzgotany poziomem profesorów z PAN. No jeżeli my mamy takich doradców rządu i ludzi mających reprezentować najwyższy poziom nauki i moralności, to ja się nie dziwię, że nie mieścimy się w żadnych rankingach naukowych na świecie, skoro myślących naukowców się ruguje z nauki i podcina im skrzydła. Prezes powinien ich natychmiast zwolnić, bo nie spełniają kryteriów obrony interesu narodowego, no chyba że prezes z takimi współdziała p-ko narodowi. To taki prof. Zieliński powinien być jako niezależny ekspert doradcą i nawet ministrem nauki a nie polityk Czarnek, bo naukowiec z niego żaden.

   Warto najważniejsze fragmenty merytoryczne w zakresie krytyki szczepionek opartych na mRNA zacytować w tym miejscu:
   “Prof. Roman Zieliński odpowiada 34 naukowcom z PAN”
   (…)
   Badania kliniczne producentów konstruktu mRNA szacują częstość występowania objawów chorobowych w grupie placebo wynoszącą 0,75% (Pfizer) do 1,3% (Moderma). Tym samym serwujemy konstrukt mRNA ludziom zdrowym, którzy w minimalnym stopniu narażeni są na powikłania. Dodam również, że badania kliniczne się nie zakończyły, mają trwać do 2023 r., a produkt mRNA jest dopuszczony w jedynie trybie „emergency”. Należy także odkreślić, że jak dotąd model szczepionki mRNA nigdzie się nie sprawdził.
   Koty zaszczepione mRNA zdychały, a Moderna po wielu latach badań nad szczepionką mRNA przeciwko wirusowi grypy, zawiesiła te badania, ze względu na liczne skutki uboczne.
   Podawana obecnie szczepionka mRNA firmy Pfizer nie przeszła wszystkich wymaganych badań klinicznych i ma charakter szczepionki eksperymentalnej, która jest testowana na ludziach. Firma ta szacuje ryzyko poważnych skutków ubocznych jak 1:1000, co przy zamiarze zaszczepienia 30 mln Polaków dałoby 30 000 takich przypadków. Już wiadomo, że jest to wartość niedoszacowana ponieważ w Wielkiej Brytanii ten odsetek wynosi 2,79% (za panelem CDC z 18.12.2020 r.)
   W związku z tym, że szczepionka mRNA jest niedopracowana, firma Pfizer nie wzięła na siebie odpowiedzialności za wynikłe z jej użycia skutki uboczne. Skoro takie jest podejście producenta do swojego produktu, jakim jest szczepionka mRNA, to jako niezależny naukowiec nie mogę wykazywać politycznej poprawności i nie zauważać problemu.
   Problem syncytyny
   Autorzy Stanowiska polemizują z wypowiedziami internetowymi, za które nie mogę ponosić odpowiedzialności: (cyt.) „rzekomo negatywny wpływ szczepionki na procesy rozrodcze powodowany ma być podobieństwem białka kolca wirusa i białka syncytyny. W wypowiedziach internetowych mylone są pojęcia homologii i reakcji krzyżowych”.
   Trudno odpowiadać mi za to, co pisze się w internecie. Ja tych pojęć nie mylę. Homologia jest terminem ewolucyjnym i oznacza podobieństwo sekwencji, struktury i funkcji ze względu na wspólne pochodzenie. Wyróżnia się zarówno ortologię jak i paralogię. Zależności te powszechnie wykorzystuje się w analizach bioinformatycznych. Termin ten może odnosić się do genów lub białek. Jeśli chodzi o białka, to stopień ich podobieństwa wyraża się podobieństwem aminokwasowym lub podobieństwem strukturalnym.
   W odniesieniu do rozpatrywanych białek, tj. białka kolca S i ludzkiej syncytyny, ich całkowite podobieństwo aminokwasowe wynosi 30%. Jednakże podobieństwo kluczowych fragmentów strukturalnych jest znacznie wyższe (>70%). Nawet 30% podobieństwa aminokwasowego przekłada się na podobieństwo strukturalne 75-90%. Przy tak wysokim podobieństwie tych białek, zwłaszcza strukturalnym, istnieje uzasadniona obawa, że system immunologiczny może zostać skierowany również na własne białko syncytynę.
   Problem ten podnieśli lekarze niemieccy (Gallaher B. 2020). Ja referowałem ich stanowisko stwierdzając, że nie wiadomo czy reakcja z białkami syncytyny zajdzie, gdyż takich badań nie przeprowadzono. Zatem twierdzenia zawarte w Stanowisku są kłamstwem. Na homologię białek wirusowych i endogennych zwraca również uwagę Lyons-Weiler (2020). Zdaniem Autorów Stanowiska, nie wykazano wpływu (cyt.) „szczepienia przeciw COVID-19, na zdrowie reprodukcyjne kobiet”.
   Nie jest to prawda, gdyż badania przeprowadzono tylko u szczurów, przy czym nie ma opublikowanej pracy w impaktowanym czasopiśmie na ten temat. Jest jedynie krótka notka w ulotce produktu mRNA. U człowieka nie prowadzono takich badań, zatem nie wiadomo jak produkt mRNA wpływa na ciążę. Należy dodać, że z zasady nie zaleca się podawania mRNA kobietom w ciąży. Dodatkowo w I ulotce dla UK, nie zalecano zachodzenia w ciążę w ciągu 2 miesięcy od podania mRNA.
   W kolejnych ulotkach ten zapis usunięto (REG 174, Charakterystyka 2021). Należy też dodać, że szlaki sygnałowe w komórce z udziałem syncytyny są bardzo słabo poznane. Dlatego obawy o ewentualny wpływ szczepionki na zdrowie reprodukcyjne ludzi są w pełni uzasadnione, tym bardziej, że syncytyna uczestniczy zarówno w procesie prokreacji, jak i jest obecna w plemnikach. Jestem uprawniony do wypowiadania się w zakresie proteomiki ponieważ moje kwalifikacje zostały potwierdzone w przyznanym mi grancie sieci badawczej COST (FA 0603).
   (…)
   Ponadto zgodnie z opinią wybitnych polskich prawników, powołujących się na przepisy Komisji Europejskiej, szczepionka mRNA jest organizmem zmodyfikowanym genetycznie. Autorzy Stanowiska również nie wypowiedzieli się w tej fundamentalnej kwestii.
   Konstrukt mRNA jako jedyna możliwość walki z pandemią
   „Członkowie Komitetu z całą mocą podkreślają, że jedyną naukowo umocowaną metodą kontrolowanego przerwania epidemii SARS-CoV-2 jest zaszczepienie się szczepionką przeciw COVID19”. No cóż, mamy argumentum ad numerum. Słuszność poglądu wynika z faktu, że wielu specjalistów się pod nim podpisało. Niestety, jest to mocno nienaukowe stwierdzenie! Nie uważają tak bowiem ani twórcy szczepionki (Polack i inni 2020) ani CDC (V-safe 2020; Requirement 2021).
   Na zakończenie chciałbym powiedzieć, że liczba 34 wybitnych naukowców, którzy podpisali się pod Stanowiskiem oraz wspomagających ich, a wymienionych w Stanowisku innych instytucji, nie musi automatycznie oznaczać, że to gremium ma rację. Autorzy Stanowiska popełnili wszelkie możliwe błędy logiczne jakie zazwyczaj spotyka się w sposobie argumentowania osób, które chcą zdezawuować dany pogląd wbrew istniejącym faktom.
   (…)
   Mój niepokój wywołuje fakt, że zewsząd dowiaduję się o utytułowanych naukowcach, w tym zajmujących wysokie stanowiska, twierdzących że przepływ informacji genetycznej jest wyłącznie jednokierunkowy. Jak jeden mąż, jednym tchem bezlitośnie krytykują oni powszechnie znane i powszechnie obowiązujące, przynajmniej dotąd, podstawy genetyki i biologii molekularnej. Wyśmiewają Centralny Dogmat Biologii Molekularnej, twierdząc bezpodstawnie, że F. Crick jedynie „żartował”. Wracają czasy łysenkizmu, kiedy to nauka zaprzedała się bieżącej polityce.
   Jako niezależny naukowiec nie mogę milczeć i dlatego powtarzam, że w komórkach człowieka i innych Eukariota może podlegać ekspresji endogenny, retrotranspozonowego pochodzenia enzym, odwrotna transkryptaza. Stwarza to potencjalną możliwość (chociaż nie pewność), że mRNA ze szczepionki mógłby być przekopiowany na cDNA, w genomie człowieka i każdego organizmu eukariotycznego.
   Obecnie aktywnych jest około 100 transpozonów LINE, które odpowiadają za 5% insercji u nowych urodzeń. O roli i ekspresji retrotranspozonów, w tym u człowieka, jest mnóstwo literatury naukowej. Ignorowanie tego faktu i nie dopuszczanie do dyskusji innych osób, wyśmiewanie ich i pokazywanie ich jako oszołomów, nie jest godne naukowca. Tytuł zobowiązuje, przede wszystkim do działania na rzecz społeczeństwa i informowania go, a nie zamiatania pod dywan głosów, które są odmienne od głównego nurtu.
   https://wolnemedia.net/prof-roman-zielinski-odpowiada-34-naukowcom-z-pan/

   Odpowiedz
   • 20 stycznia 2021 o 17:34
    Permalink

    https://wolna-polska.pl/wiadomosci/prof-dr-roman-zielinskiw-szczepionce-otrzymamy-inwazyjna-czastke-podobna-do-zlosliwego-wirusa-lub-zlosliwych-komorek-nowotworowych-2020-12

    https://wolna-polska.pl/wiadomosci/prof-maria-majewska-eksplozja-zachorowan-i-zgonow-po-szczepieniach-covid-2021-01

    https://bacologia.files.wordpress.com/2021/01/plakat.jpeg?w=809

    Государство не справилось и переложило всё на плечи людей
    https://www.youtube.com/watch?v=oMgZaFQTAt4&t=1424s

    “Całkiem możliwy scenariusz, tym zbrodniarzom światowym nigdy wierzyć nie można.” Powiedz TO
    kom. “Inicjatorowi” i całej licznej rzeszy ogłupionych chamską agitacją, w tym WEB. JÓZEFOWI.. 🙂
    Cieszy że załączasz myślenie. Smuci że mieszasz miód z goownem. No, bo pri cziom TU p. Czarnek,
    (duży rozkrok) należało pójść po linii i potępić takie persony (non grata) jak niejaki Śimon (czy jak mu tam) itp. persony , którymi rzygam “jak słyszę!!” (a ze środków masowego ogłupiania załączam tylko radio i to
    w ściśle zakreślonym czasie od 6:30 do 7:30. I chwati’t!) I … rzygam! A ile pada z mojej strony ‘pod adres” słów “na dzień dobry”
    ogólnie uznawanych za obelżywe i ile “życzeń”, wcale nie pobożnych, Bóg jeden wie … 🙂

    Bill Gates zainwestował w szczepienia 10 miliardów dolarów i… oszacował zwrot inwestycji!

    To jest dla niego jedynie biznes. Szczepienia to najlepsza inwestycja, jaką podjął kiedykolwiek!

    To jest zysk 20:1, więc jeśli spojrzysz tylko na korzyści ekonomiczne, to całkiem duża liczba w porównaniu do czegokolwiek innego.

    „To nie jest historia szczepionek. To jest historia zarządzania populacją”.

    Benjamin Rush, sygnatariusz Deklaracji Niepodległości:

    Jeśli nie wprowadzimy wolności medycznej do Konstytucji nadejdzie czas, kiedy medycyna zorganizuje się w tajną dyktaturę, aby ograniczyć sztukę leczenia tylko jednej klasy ludzi, bez przywilejów dla innych. Ten czas jest teraz!

    “Jeden z najważniejszych dokument roku 2020. Film rewelacyjnie porusza większość elementów związanych z tematami programu szczepień, rola WHO, Billa Gatesa, Tedrosa Adhanoma, Anthony’ego Fauci i innych.

    Film ten zagłębia się w mechanizmy propagandy mediów głównego nurtu, pokazuje jak giganci technologiczni z Doliny Krzemowej wpływają na nasz umysły, jak wielka farma i inne agencje niszczą nasze zdrowie, ten nowy film Mikki Willisa łączy te wszystkie punkt w jedną całość i wyświetla niesamowity obraz powiązań i interakcji systemu globalnego nadzoru a ludzkością.

    https://www.bitchute.com/video/6zBOr9d0gDUq/

    Odpowiedz
    • 20 stycznia 2021 o 20:04
     Permalink

     @krzyk58
     I tutaj, szanowny Kolego, zgadzamy się w 100%…
     – ja też już tym wszystkim, po prostu RZYGAM !!!

     Poniżej ciekawy link, przybliżający (i rozszerzający co już napisano) wiedzę o mRNA:
     https://d3konspiracja.neon24.pl/post/159704,szczepionka-mrna-o-czym-powinnismy-wiedziec

     Nie wiem jakim sposobem możemy się jeszcze obronić, ale Kolega Pozorovatel chyba ma rację, jedynie Rosjanie wraz z Chińczykami mogą wyciągnąć nas z tego bagna…

     Odpowiedz
     • 20 stycznia 2021 o 21:43
      Permalink

      @Dojrzały.

      ” Rosjanie wraz z Chińczykami mogą wyciągnąć nas z tego bagna…”

      Niestety, ale wszystkie znaki na … i tu następuje wyliczanka, wskazują że nie mogę podzielić
      pańskiego delikatnego optymizmu. Na potwierdzenie mojej dyskretnej diagnozy niech posłuży zalinkowany
      vidorolik z Siergiejem Michieewem, to ten mużyk co to w ruskim studio TV ‘obił facjatę”
      “obrońcy polskości”, i “wartości zachodniego świata” niejakiemu M. pozostanę przy pierwszej literze nazwiska, co by nie lokować śmierdzącego/cuchnącego (niep. skr.) produktu …

     • 20 stycznia 2021 o 22:12
      Permalink

      Wszedłem w ten link i się nie zawiodłem. Głupoty szurowskie jakiegoś autora który wstydził się pod tym podpisać nazwiskiem.

      Z chęcią za to przeczytałem link pana Miecława. Jakaż to rozpiętość intelektualna.

 • 21 stycznia 2021 o 09:18
  Permalink

  @Grzegorz…
  Kolego, nie chodzi o interpretację autora, chodzi o pewne fakty (powiązań), a te można sprawdzić i w zasadzie pokrywają się z rzeczywistością….
  – nie ludz się Kolego, że w Świecie w którym żyjemy coś przebiega przypadkiem…
  Przypadkiem, to co najwyżej może Ci mucha w zupę wlecieć…

  Widzę, że Świat (jego rozwój) odbierasz z własnego punktu widzenia. To tak nie przebiega, Ty (ale także MY) t.j. zwykły “zjadacz chleba” (a zarazem “tylko płatnik podatków”) nie masz NIC DO POWIEDZENIA, co najwyżej możesz więcej pracować…
  – wszystkie plany “rozwoju” tworzone są na “górze” t.j. w naszym przypadku “góra” to ci najbogatsi o największych wpływach. W praktyce to banki, koncerny itp.
  Politycy (nasi) to nic innego, jak ich “ramię wykonawcze”.
  Ale, nie mam ochoty na te rozważania, jeśli sam tego nie dostrzegasz (i wyciągać odpowiednich wniosków), to nie ma sensu tego dalej ciągnąć..
  – żyj dalej w przekonaniu o swojej “mocy sprawczej”

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.