Ogólna

Szanowni Czytelnicy! Szanowne Czytelniczki! To już 7-y rok razem!

 Szanowni państwo! To już 7-y rok razem. 15 września 2011 roku opublikowaliśmy pierwszy tekst. Nadal jest aktualny: tutaj. Bardzo dziękujemy, że nadal jesteście z nami i razem współtworzymy naszą „obserwatorową” społeczność. Obserwując statystyki odwiedzić portalu, możemy być optymistyczni, ponieważ udało się zbudować pewien stały rdzeń osób stale odwiedzających portal w poszukiwaniu interesujących ich treści. Mamy świadomość, że część z państwa czyta nasz portal – jak i liczne przedrukowujące nasze teksty portale – w ramach obowiązków służbowych, nie mamy nic przeciwko temu, szanujemy wszystkich naszych Czytelników tak samo. Dobrze, że jesteście z nami. Pamiętajcie proszę, że nasz malutki sukces jest w jakiejś mierze podstawą waszych sprawozdań, a to jak wiadomo przekłada się na premie, dodatki służbowe i inne składowe wynagrodzenia. Będzie nam miło, jeżeli zdecydujecie się państwo na dalsze formy wsparcia dla naszej społecznej działalności.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przedrukowują nasze teksty. Proszę pamiętać, że nasze treści z zasady są wolne i każdy może je wykorzystywać w całości lub w części, zmieniać tytuł – jeżeli ma taką potrzebę, jednak zawsze prosimy podać autora, datę wydania w źródle, nazwę źródła i link do źródła konkretnego tekstu. To ważne, ponieważ dzięki temu, nasze oprogramowanie pozwala nam dowiedzieć się o państwa zainteresowaniu. Jeżeli jednak ktoś o tym zapomni raz lub dwa, to nic się nie dzieje. Życzymy wszystkim dalszych sukcesów, proszę swobodnie wykorzystywać nasze teksty i grafiki – portal to działalność społeczna, jeżeli ktoś chce, może korzystać – zawsze dla dobra publicznego. Będzie nam miło, jeżeli zdecydowalibyście się państwo, chociaż na symboliczne – dobrowolne – regularne wsparcie dla naszej fundacji. Możemy również przygotować dla państwa teksty dedykowane, w tej sprawie prosimy o kontakt z redakcją. Ważna informacja – jeżeli chcecie używać naszego logotypu w Internecie –  proszę to wcześniej zgłosić redakcji.

W szczególności pozdrawiamy naszych przyjaciół ze środowiska mundurowego i kościelnego, państwa branże są w stałym kręgu zainteresowań naszej publicystyki. Zachęcamy do pogłębienia kontaktów z redakcją.

Proszę pamiętać – zagregowane wsparcie przełoży się na więcej, dobrej jakości tekstów. Szacujemy, że liczba czytelników w j. polskim publikacji naszego portalu, publikowanych przez podmioty trzecie, przekracza około 3-5 razy ilość czytelników portalu (odwiedzających bezpośrednio). Łączny zasięg treści szacujemy na podstawie dostępnych statystyk na około 80-130 tys. odsłon miesięcznie plus odbiorcy zagraniczni.

Niezwykle ważni są dla nas wszyscy, którzy przysyłają teksty. Zarówno osoby fizyczne – niezależni twórcy, autorzy, poeci, jak i kilka firm i podmiotów. Dziękujemy wszystkim, interesuje nas w zasadzie każda problematyka społeczna, polityczna, gospodarcza, wojskowa – zgodnie z działami tematycznymi oraz co jest zawsze najważniejsze – POEZJA i LITERATURA. Zachęcamy wszystkich twórców do debiutów literackich, to jest portal, gdzie dzięki kontekstowi, który przyznajemy czasami bywa problematyczny – przeczyta państwa wiele osób. Szczególnie dziękujemy panu Adamowi Gabrielowi Grzelązce – wybitnemu Poecie z Poznania, którego twórczość możemy podziwiać dzięki doskonale układającej się współpracy. Prosimy państwa Czytelników o zwrócenie uwagi, na bardzo ważny kontekst społeczny problematyki podejmowanej przez pana Adama. W szczególności ważna jest problematyka związana z wieloma kontekstami wyzwań opieki nad dziećmi w ramach przewidzianych prawem. Bardzo nam zależy na tym, żeby wspierać twórczość pana Adama, co będziemy czynić zawsze – jak wiadomo kultura, w tym poezja jest zawsze publikowana na pierwszym miejscu w portalu. Niestety trzeba zauważyć, że są Czytelnicy i Czytelniczki, którzy pomijają Poezję (co widać w statystykach), bardzo prosimy – poświęcić chwilę na tą przyjemność! Naprawdę warto! Twórczość pana Adama Gabriela Grzelązki jest dla wydawcy portalu, największą wartością do jakiej udało się nam przyczynić.

Niestety inni twórcy nie wykorzystują w pełni swojej szansy, jak np. pani Izabella Gądek – doskonale zapowiadająca się pisarka, ostatnio bardzo opóźniająca się w kolejnych publikacjach.

Dziękujemy naszym zagranicznym współpracownikom, niestety niektórzy zawiedli nasze oczekiwania, zachowując się w sposób jałowy i marnując po prostu nasz czas i potencjał. Jednakże nie ma czegoś takiego, czego jeszcze nie moglibyśmy wspólnie osiągnąć. W szczególności słowa podziękowania należą się panu Vladimirowi Kharitonovowi [Владимир Харитонов], którego wspaniałym wysiłkiem możemy przyczyniać się do pogłębiania dialogu polsko-rosyjskiego, jak i przede wszystkim być obecni we wspaniałej przestrzeni kulturowej języka rosyjskiego. Jest to dla nas bardzo ważne i mamy nadzieję, to będzie kontynuowane z dalszymi sukcesami.

Bardzo bliskie są nam nasze zaprzyjaźnione rosyjskie czytelniczki, których zaangażowanie jest jasnym światłem w ciemnym tunelu wszelkich przeciwności i niemocy.

Zapraszamy wszystkich do współpracy, jeżeli są osoby, które chciałyby tłumaczyć nasze teksty to je serdecznie zapraszamy do kontaktu z redakcją.

Dziękujemy również wszystkim tym, którzy z jakichkolwiek przyczyn, czasami dla nas niezrozumiałych – zakończyli współprace z redakcją. Zapraszamy serdecznie nasze drzwi są zawsze dla państwa otworem – w szczególności pozdrawiamy Feliksa i Bacę, których niezapomniane felietony bardzo wiele wniosły do publicystyki naszego portalu.

Słowo do krytyków – dziękujemy, nic tak nie dodaje Czytelników jak wasz jad, plucie, kłamstwa i insynuacje. Śmiało plujcie dalej, wszystkiego najlepszego – jeżeli to komuś poprawia nastrój, powoduje że wyładuje swoją agresję na nas, a nie np. na dziecku lub psie – nie ma ograniczeń, tylko proszę nie atakować naszych Czytelników. Cieszy nas w szczególności to, że udało się pohamować wodospady rusofobii, która kiedyś objawiała się masowo, dzisiaj już mniej – jednak mieliśmy rację? Smuci natomiast fakt, że nawet stali krytycy (są tacy), nadal nie wyzbyli się głupoty antysemityzmu. To parszywa cecha dla która nie będzie tutaj NIGDY tolerowana.

Jeżeli chodzi o kwestie organizacyjne, jak wszystko na to wskazuje i nie stanie się nic nadzwyczajnego, to nasz portal przetrwa dla państwa, jednak prosimy o zwiększenie zaangażowania. W szczególności dziękujemy panu Rysie, którego również prosimy o wyrozumiałość, albowiem to wszystko naprawdę nie jest łatwe, a niestety jest obarczone wielkim ryzykiem.

Planujemy zorganizować spotkanie czytelników, publicystów i sympatyków portalu, będzie to sobota, miejsca jeszcze nie znamy – najlepiej, jeżeli udałoby się to zrobić u jednego z czytelników, z tego co wiadomo powstaje pewna grupa inicjatywna. Jest to kwestia do uzgodnienia, albowiem bezpieczeństwo jest tutaj absolutnym priorytetem. Prosimy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z redakcją, wymienimy opinie i jak mamy nadzieję uda się doprowadzić do spotkania może jeszcze w tym, a jak nie to na pewno do końca pierwszego kwartału przyszłego roku.

Na spotkaniu poznacie państwo się wzajemnie, oczywiście będzie redaktor naczelny, wiodący autor – krakauer, webmaster Józef, inne osoby z redakcji i pani prezes – jeżeli jej czas pozwoli.

Bardzo liczymy na wsparcie naszych czytelników z zagranicy, w tym w szczególności przemiłej pani „Królowej” z Niemiec. Serdecznie pozdrawiamy pana Michała z Izraela, dziękujemy że pan i inni – jesteście z nami, wasz udział w naszym projekcie jest bardzo ważny. Liczymy się z waszymi opiniami. Zapraszamy do publikowania!

Prosimy o dalsze wsparcie dla naszej działalności – naprawdę liczy się każda kwota. Z naszych obserwacji, tego co państwo piszecie – wiele osób ma opory przed przelewaniem małych kwot np. 5 PLN. Wiadomo, że koszty przelewu to jedno, ale właśnie z takich kwot składają się większe kwoty, pozwalające na czynsz za biuro (nadal wirtualne), serwer, domeny, oprogramowanie, pracę informatyków (wielkie koszty). Proszę pamiętać, że portal jest otwarty – nie pobieramy żadnych opłat i nie ma żadnych warunków finansowych dla dostępu. Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej, ani działalności pożytku publicznego. Funkcjonujemy tylko dzięki państwa dobrej woli. Wpłacacie kiedy chcecie, ile chcecie i bez żadnego zobowiązania. Cieszymy się z każdej kwoty, jednak to co jest obecnie – jest poniżej koniecznych potrzeb związanych z kosztami utrzymania portalu.

Potrzebujemy:

 • Zatrudnić pracownika (pensja minimalna) – to bardzo ważne, jest potrzebne w tym zakresie wsparcie.
 • Wolontariuszy tłumaczy.
 • Wolontariuszy prawników.
 • Wolontariuszy dziennikarzy/reporterów.
 • Udostępnienia lokalu (w dowolnym miejscu w Polsce).
 • Wolontariuszy informatyków.
 • Wolontariuszy konsultantów – ekspertów w różnych dziedzinach.
 • Wolontariuszy fotografów.
 • Wolontariuszy w zakresie składu tekstu i druku.
 • Pieniędzy.

Zapraszamy wszystkich państwa do współpracy! Prosimy o wyrażanie opinii na forum komentarzy poniżej, jak i kontakt z redakcją: obserwatorpolityczny@obserwatorpolityczny.pl – odpowiemy na każdą wiadomość, proszę pozostawić telefony – oddzwonimy na życzenie.

Ponieważ zbliża się koniec roku i trzeba opłacić serwer i cały szereg innych wydatków jak np. coroczny przegląd serwisu – prosimy o każde wsparcie. Wszystkie osoby zamierzające udzielić bezpośredniego wsparcia finansowego fundacji proszone są o wpłacanie pieniędzy na poniższe konto bankowe:

Fundacja Pisanie Książek
Złota 61
00-819 Warszawa

63 1020 1097 0000 7102 0229 0724

z dopiskiem – „DAROWIZNA”

Słownie cyfry z numeru konta: [sześć, trzy – jeden, zero, dwa, zero – jeden, zero, dziewięć, siedem – zero, zero, zero, zero – siedem, jeden, zero, dwa – zero, dwa, dwa, dziewięć – zero, siedem, dwa, cztery]

Konto fundacji jest prowadzone przez bank:
PKOBP Oddział 9 w Warszawie ul. Nowogrodzka 35/41, 00-950 Warszawa
Symbol SWIFT banku to: BPKOPLPW

PROSZĘ PAMIĘTAĆ – NIE PROWADZIMY ŻADNYCH INNYCH ZBIÓREK, ŻADNYCH AKCJI SKARBONKOWYCH, INTERNETOWYCH, SMSOWYCH I JAKICHKOLWIEK. JEDYNĄ FORMĄ WSPARCIA FINANSOWEGO DLA FUNDACJI JEST WPŁATA NA WW. KONTO BANKOWE – Z WŁASNEJ I NIEPRZYMUSZONEJ WOLI Z KONIECZNYM DOPISKIEM DAROWIZNA. NIKT NIE MA PRAWA PRZYJMOWAĆ W NASZYM IMIENIU ŻADNYCH ŚRODKÓW W GOTÓWCE, SPRZEDAWAĆ CEGIEŁEK I INNYCH BZDUR. O WSZELKICH PRÓBACH TAKICH DZIAŁAŃ PROSZĘ NAS BEZZWŁOCZNIE POWIADOMIĆ – MY ZA TYM NIE STOIMY. TYLKO PRZELEW NA KONTO. NIE MA INNEJ FORMY WSPARCIA FINANSOWEGO.

Redakcja.

30 komentarzy

 1. Gratulacje za wytrwanie i najlepsze życzenia w dalszej pracy. dla Polski.

  Bo tu naprawdę o Polskę chodzi.

 2. Cieszę się że jesteście – codziennie was czytam i wracam do starych tekstów – wasze zawsze są świetne! Robicie dobrą robotę dla naszego Narodu i państwa.

 3. Gratuluje, będą na was pluli ale się nie przejmujcie. Wiele osób was czyta, dla całych środowisk jesteście jedynym głosem prawdy i rozsądku. Naprawdę w wielu gabinetach w budynkach okładanych cegłą klinkierową was czytają w godzinach pracy… z czystej sympatii.

  • @Mjr….”was czytaja w godzinach pracy….z czystej sympatii…”??????
   tak,tak,nienawisc to najwyzsza forma uznania /”Hass ist die höchster Stufe der Anerkennung”…/

 4. Bardzo dobrze że piszecie bez cenzury i w sposób dający do myślenia. Wspieram swoim małym przemysłem w kwocie 50 zł miesięcznie. Pozdrawiam was, a szczególnie pana Krakauera, redaktora Klasę i webmastera Józefa.

 5. Sprawozdanie z dzialalnosci, analiza socjologiczna czytelnikow/ odbiorcow tekstow, aluzje, dedykacje, misja i manifest istnienia,nawolanie do wspolpracy,glos wolajacego na puszczy (?)….nalezy powyzszy tekst raz jeszcze z rozwaga przeczytac,chyba odkryje sie nowe aspekty….czy tu autorem jest nasz ukochany WEB.JOZ. ?

  TAK TO JA PISAŁEM, PLUS OBOWIĄZKOWE FRAGMENTY O WSPARCIU PRZEKLEJAMY, RESZTĘ ZMIENIAŁA PANI PREZES. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

 6. Wielka Polska Katolicka

  Ruskie k##wy jak zawsze skomlą o kasę. Dlaczego nie pójdziecie żebrać na Kreml do swojego pana Putina?

  • @Wielka Polska Katolicka….wyrazajac taka nienawisc znamionuje komentator najwyzsza forme uznania (“Hass ist die größte Form der Anerkennung” ),kazdego ranka waruje tu @WPK “na czerech lapkach” jak pies,by pokrzepic wlasna dusze tekstami OP ,to sie nazywa wiernosc….

  • BO, TU jest POLSKA. Niestety taka oczywistość nie przebije się przez pancerną skorupę zaburzeń osobowościowych “różnych WPK”……………………..
   Oczywiście będących przeważnie jurgieltnikami różnych zachodnich
   “fundacji” promujących “demokracje i prawa człowiecze”. 🙂
   Póki co, życzę nie stu lat a pełnego ‘oczka”…też nieźle brzmi. Nieprawda’ż? Niełatwa jest “miłość w czasach zarazy’ więc, trzymajmy się – jakoś. Alleluja,i do przodu!

   @krolowa bona “krolowa bona
   8 września 2017 at 06:03” Doprawdy, nie rozumiem złośliwości.
   Którą nogą “wstaliśmy” z łoża (boleści)? Jakieś koszmarki nocne
   odreagowujemy?

 7. Gratulacje dla Redakcji i wszystkich tych którzy wspierają Was merytorycznie i finansowo! Z nie cierpliwością czekam na spotkanie!Pozdro.

 8. Myślę że ja mogę być przykładem osoby, która was czyta w godzinach pracy…

 9. Obserwatorpolityczny.pl = Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji (i Izraela).

 10. zadzwoń teraz

  Przeważnie sie z wami nie zgadzam, jednak publikujecie moje komentarze i piszecie ostro. Pozdyawoam

 11. Jesteście mądrym głosem wolnych Polaków. Niestety znakomitej mniejszości społeczeństwa, któremu wyprano mózgi. Zachęcam: Tak trzymać i nie popuszczać!

 12. PIS wykorzystuje bezwładność umysłową ludzi, którzy mało wnikają w to co słyszą oraz bezdenną głupotę polskojęzycznych mediów, które takiego świńskiego manipulowania ludźmi nie tępią, które za każdym razem powinny robić raban i nazywać rzeczy po imieniu, tak jak na to zasługują – żeby była burza i docierała do ludzi….
  Ale – nikt nie robi nic…
  A kolejne porcje parszywej obłudy bez żadnych problemów są skutecznie tankowane w ogłupione już do reszty i łatwowierne Polact”f”o…
  JAK MYŚLICIE TO PONIŻEJ TO KTO NAPISAŁ ???
  “Kaczyński to wielki i wybitny polityk, który osiągnął bardzo wiele…Jest większym fenomenem, niż myśleliśmy wcześniej. Ponieważ to przykład prawdziwego polskiego self-made man-a!” BUUUU,HA,HA,HA,HAAAAAA !!!
  [czytaj: selfmejdmen] człowiek zawdzięczający wszystko wyłącznie sobie, swoim zdolnościom i własnej pracowitości; selfmademan.(a może tylko głupocie polact “f”a?)
  W Polsce mamy 6 mln ludzi cierpiących na choroby psy…czne, a w ostatnich wyborach na PIS głosowało 5 711 687 wyborców. Wnioski nasuwają się same,prawda!
  Tylko din…ury były gł…ze od Po…ów. Skoro jednak one wyginęły ileś tam milionów lat temu…

 13. Panie…..na bezrybiu i rak ryba. Jak nie PiS to co PO, PSL,SLD czy inne
  lewactwo? Jest jak jest, i dlatego niech jest PiS.
  Może kiedyś będziemy za Zmianą?
  Na PO głosowało: 3 661 474 wyborców,

  Kukiz15′ ……… 1 339 094 wyborców

  ‘Nowoczesna” …..1 115 370 osób

  PSL………779 875 osób

  TO jeszcze nie wszystko p.”jerzyjj” – “byli takie czuby” – co to “głosowali” na: SLD,Twój Ruch,Unia Pracy Zieloni na to curiosum
  zagłosowało…PAANIE, dasz pan wiarę??! Całe 1 147 102 Polaków.
  Jak ci ludzie MUSZĄ cierpieć ‘na psyche”, niepomni niczego,
  nawet prezydentury Olka czy premierostwa “prawdziwego mężczyzny” – co to wie jak kończyć 🙂 Pomijam pozostały plankton , mirabelki.
  Tak’że wyluzuj Waść z imputowaniem elektoratowi PiSu ‘czegokolwiek….” Amen.
  Bądź Pozdrowiony

  • do krzyk58
   … włącz myślenie używajac szarych komórek jeśli je jeszcze posiadasz i myśl głową, nie przyrodzeniem!

 14. Sz. Redakcja “Obserwatora Politycznego”.
  Najszczersze gratulacje z tytułu Waszej wytrwałości, cierpliwości i uporu w dążeniu do utrzymania Fundacji przy życiu.
  Bezprzecznie cieszy, że ja i pozostali czytelnicy będziemy mogli Was dalej czytać.Tak trzymać do, jak to mówi Jurek Owsiak “końca świata i jeden dzień dłużej”. Pozdrawiam serdecznie Rysa

  SZANOWNY PANIE NIE DZIĘKUJEMY, ALBOWIEM NIE JESTEŚMY W STANIE PODZIĘKOWAĆ SŁOWAMI ZA WSZYSTKO, CO PAN ZROBIŁ DLA REALIZACJI MISJI OP… POZDRAWIAM, LICZĄC NA SPOTKANIE WEB. JÓZ.

  • Witam Pana,
   – po przeczytaniu kilku Pana wypowiedzi, wnioskuję, iż to Pan jest za zorganizowaniem jakiegoś spotkania i ewentualnie za zainicjowaniem jakiejś oddolnej obywatelskiej inicjatywy.

   W którymś miejscu pisze Pan (czy któryś z komentatorów, już nie pamiętam), iż nasze posty to “wołanie w próżnię” i w rzeczywistości nie zmienią niczego. To “bicie piany” i nic więcej. Dopiero zainicjowanie jakiegoś rzeczywistego ruchu społecznego może cokolwiek zmienić. Jestem podobnego zdania. Tylko zorganizowana i stanowcza “odpowiedź plebsu” jest w stanie zmienić cokolwiek.

   Jeśli rzeczywiście, to Pan organizowałby to spotkanie, to proszę o krótką informację mailową.

   Pozdrawiam

   • Sz.Pan @50-parolatek. W swoich komentarzach wnioskowałem o bardziej aktywne działania na rzecz skonsolidowania wiedzy i doświadczenia tak wielu czytelników i komentatorów dla zainicjowania ruchu społecznego w mediach obywatelskich od prawa do lewa. W ub. roku prywatnie zapoczątkowałem spotkanie z komentatorami Włodek i Winetu, które potwierdziło potrzebę bezpośredniego kontaktu między nami. Wiedząc o ostrożności prawnej naszego Sz. Web Józefa nie można sobie pozwolić na
    indywidualne podejście do organizacji takiego spotkania na szerszą skalę, bo to rzutowałoby na przyszłą działalność OP.
    Więc bardzo dobrze, że Redakcja OP dojrzała już do tego działania i jak rozpracują to organizacyjnie powinni nas o tym powiadomić. Ja również upoważniam redakcję do udostępnienia mojego adresu e-mailowego zainteresowanym komentatorom. Jeśli redakcja będzie zainteresowana analizą sytuacji w branży budowlanej, czy małych i mikro przedsiębiorstwach także oddaję do ich dyspozycji swoją wiedzę jako dorywczy wolontariusz. Pozdrawiam bratnią duszę “społecznika” Rysa.

    SZANOWNI PAŃSTWO – REDAKCJA NIE MA WASZYCH ADRESÓW EMAILOWYCH. TO SĄ DANE OSOBOWE – A MY NIE GROMADZIMY ŻADNYCH DANYCH, NIKOGO. ZAPEWNIAMY PEŁNĄ ANONIMOWOŚĆ. PROSZĘ PRZESŁAĆ EMAILE NA ADRES OBSERWATORPOLITYCZNY@OBSERWATORPOLITYCZNY.PL POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

 15. Moi drodzy, oby tak dalej!!! świetnie się was czyta, rzetelne, bogate i merytoryczne artykuły, to jedna z najlepszych stron tego typu w Polsce. Gratuluję i życzę kolejnych (conajmniej) 7 lat!

  Pozdrawiam!

 16. Fasci di Combatimento

  Myślę że jesteście bardzo elitarnym portalem. Dla ludzi mających poglądy na rzeczywistość – prawdziwa uczta!

 17. WALDEMAR SPOD CZESKIEJ GRANICY

  Mam nadzieję i życzę z całego serca kolejnych 7 lat i jeszcze więcej…

 18. Tysięcy lat dla – OP!

  “wielka polska katolicka”-BRAWO ZA UZNANIE I SZACUNEK W FORMIE ZWRACANIA SIE DO PANA PUTINA.

  ” Per Pan ”
  ,”ruskie kurwy”? Jak wy to razem przełykacie i wydalacie z siebie? Chyba macie połączony
  razem – otwor gębowy , z odbytem-.

 19. Serdeczne podziękowania za dotychczasową działalność Redakcji Obserwatora Politycznego.

  Wasz portal to chyba jedyne miejsce (w obszarze w którym egzystuję), gdzie mogę spotkać jeszcze jakąś NORMALNOść.

  Oby przyszłość okazała się co najmniej taka, jak obecna. Czego życzę Redakcji, jak i czytelnikom.

  Co do wolontariatów, ew. jeśli mógłbym być w czymkolwek przydatny, to jestem chętny do pomocy.

  Oczywiście w miarę moich możliwości i co najważniejsze, czasu. Zawodowo jestem jeszcze aktywny, a moja praca wiąże się z częstymi zagranicznymi podróżami, tak, że nie zawsze jestem “uchwytny fizycznie”.

  W grę mogłyby wchodzić:
  – “informatyków” – co prawda, produkty M$ (Microsoft) z Redmond są mi znane w pełnej gamie, jednak z wiadomych względów nie mam ochoty zajmować się tym amerykańskim badziewiem, propozycja moja dotyczy ew. unix’a, a w szczególności linux’a (w pełnym zakresie). Oczywiście, “informatyk” to określenie relatywne i w sumie mało precyzyjne. Branża jest bardzo szeroka, więc nie jestem w stanie niczego sprecyzować. Ogólnie jednak, branża IT jest mi bardzo dobrze znana.

  – “konsultantów – ekspertów w różnych dziedzinach” – branża energetyczna (przetwarzanie i gospodarowanie energią cieplną z naciskiem na chłodnictwo, odzyskiwanie i ponowne wykorzystywanie już raz przetworzonej energii)

  W sprawie ewentualnego spotkania, jeśli byłoby to możliwe, to chętnie wziąłbym udział w takowym.
  Całe życie należałem do tzw. “społeczników”, więc gdyby wynikła z tego jakaś inicjatywa, może mógłbym się do czegoś przydać. Tym bardziej, iż od prawie 30 lat żyję na emigracji (co prawda, niedalekiej, bo za rzeką 😉 – Odrą), posiadam wielośrodowiskowe i wielonarodowe kontakty. Oczywiście, jestem również równoprawnym Obywatelem RP.
  Nie wiem, jak ma to być zorganizowane, ale nie zawsze mogę, czy nie zawsze posiadam możliwość codziennego czytania (gruntownego) OP, więc mogę po prostu przeoczyć Państwa ustalenia. Z tego względu, jeśli to możliwe proszę Redakcję, ew. “organizatora” (pełna zgoda na przekazanie mu mojego adresu emailowego) o krótkiego informacyjnego maila.

  Serdecznie pozdrawiam

 20. WALDEMAR SPOD CZESKIEJ GRANICY

  Gratuluje i życzę dalszych sukcesów. Deklaruję wpłacanie 50 zł miesięcznie. Pozdrawiam

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.