Szaleństwo nienawiści do własnego państwa trzeba zatrzymać!

graf. red.

Szaleństwo nienawiści do własnego państwa trzeba zatrzymać, ponieważ prowadzi do anarchii! To w jaki sposób tłum odnosił się do pana Andrzeja Dudy Prezydenta RP podczas jego ostatnich publicznych wystąpień na Pomorzu, to niestety smutne dziedzictwo ostatniej kampanii wyborczej. Podobnie był traktowany pan Prezydent Komorowski, jeszcze ostrzej pan premier Donald Tusk, a o buczeniu i wyciu pod „Gloria Victis”, nawet nie ma po co wspominać, bo było to tak żałosne i haniebne, że wyklucza tych ludzi ze zdolności honorowych.

Prezydent, to Prezydent – reprezentuje całe państwo i każdego z nas, czy to się komukolwiek podoba, czy nie. Dlatego nawet jak robi sobie kampanie wyborczą, to należy mu się elementarny szacunek, przejawiający się przykładowo – co najmniej milczeniem. Jeżeli ktoś próbuje zakrzyczeć Prezydenta państwa, dopuszcza się najdelikatniej mówiąc próby obrażenia majestaty Rzeczypospolitej. Nie chodzi o to, że Prezydent ma mieć szczególne prawa i przywileje, bo jest Prezydentem. To w końcu urząd i jak się spotyka z obywatelami, to musi mieć świadomość realiów. Chodzi o coś zupełnie głębszego i ważniejszego, otóż jeżeli można gwizdać i buczeć na Prezydenta państwa, to znaczy, że wszystko można? A jak wszystko można, to już jest anarchia. A anarchia, to jest szanowni Państwo, to CZEGO musimy się wystrzegać najbardziej, bo mamy do niej genetyczną predyspozycję.

Państwo opiera się na woli Suwerena, poprzez prawo i instytucje, w tym ludzi, którzy stoją na straży prawa i poprzez instytucje reprezentują i wyrażają interes państwa. Możemy się nie zgadzać z polityką rządu i pana Prezydenta, co więcej – w niektórych aspektach, po prostu należy obecne (i poprzednie) władze – bezwzględnie krytykować, jednak nie może być tak, żeby wypowiadać posłuszeństwo władzy państwowej! Ponieważ w ten sposób wypowiada się posłuszeństwo własnemu państwu! Proszę pamiętać, że mamy do czynienia – mimo całej ułomności systemowej, jednak z demokracją, a nie z uzurpacją.

Owszem, pod pewnymi aspektami mamy do czynienia z problemami polegającymi na podkopywaniu instytucji demokratycznych, jednak to że grupa ludzi w togach się wzajemnie nie uznaje, nie wynika jeszcze przesłanka, że mamy nie uznawać własnego państwa. Trzeba tylko to zrozumieć i mieć to na uwadze – NAJPIERW INTERES WSPÓLNY, POTEM INTERES PRZYSZŁYCH POKOLEŃ, A NA KOŃCU – INTERES WŁASNY, ROZUMIANY POPRZEZ INTERES WSPÓLNOTY. Czy to naprawdę jest takie trudne do pojęcia? Jeżeli komuś toga przesłania flagę, to niech po prostu zmieni pracę. Nie ma czegoś takiego, jak dożywotnie zobowiązanie lub przywileje. Interes jednostki w warstwie resetu przywilejów musi ustąpić interesowi ogółu. Obecny spór toczy się o to, kto ma to regulować, bo fakt, że regulują to sami uprzywilejowani przez system – nie jest normalny, zdaje się nie można być „czarnym Piotrusiem” we własnej sprawie?

Smutne jest to wszystko i po prostu szkoda, że kampania prezydencka zaczyna się od spotu jednego z kandydatów, w którym są niepotrzebne nawiązania do „brzozy”, że krzyczy się w obecności Prezydenta państwa, w tym adresując pod jego adresem słowa, których nie powinno się używać w przestrzeni publicznej. To wszystko jest smutne, bo sprowadza naszą retorykę publiczną na poziom szlamu i obrzucania się nim. Jeżeli zaczynamy od obrzucania się, to na czym skończymy? W sumie to strach myśleć, bo silniejsze scenariusze są trudne do przetworzenia.

Strzeżmy się prowokatorów w czasach chaosu. Naprawdę są siły, ludzie i nawet państwa, dla których to, żeby pośliznęła nam się noga lub jeszcze lepiej, żebyśmy się wzięli za gardła – byłoby bardzo pożądane. Jest możliwe, że w tej chwili takie ośrodki, w sposób celowy lub poprzez ciąg zdarzeń prowadzą, do wystąpienia kolejnych zdarzeń, które mogą zrodzić zdarzenia innego typu. Stąd, jest niesłychanie ważne, żeby mieć świadomość zagrożeń i NIE DAĆ SIĘ SPROWOKOWAĆ. Emocje nie są potrzebne, bo każdy ma swój rozum i zagłosuje z własnym sumieniem. Jesteśmy dojrzałym społeczeństwem, wyjątkowo odpornym na głupotę elit. Wystarczy tylko, że zachowamy rozsądek i poddamy tych ludzi ocenie. Uwaga, proszę się nie dać nabrać na najbanalniejszą prowokację – nie mam na kogo głosować, więc nie idę na wybory. Ponieważ tutaj chodzi o to, żeby pójść zagłosować, przeciwko komuś. Bądźmy racjonalni w ocenach i ostrożni w wyrażaniu opinii.

W okresie wyborczym, trzeba się ograniczyć i powstrzymać od negatywnych emocji. Proszę o tym pamiętać w komentarzach. Niech rozsądek zwycięży.

28 thoughts on “Szaleństwo nienawiści do własnego państwa trzeba zatrzymać!

 • 14 lutego 2020 o 05:33
  Permalink

  Strzeżmy się prowokatorów.

  Mamy skłonność do anarchii, na czym jeżdżą nasi niby sojusznicy i nas rozgrywają jak chcą.

  Autor ma rację, że spór między osobami w togach jest wtórny dla społeczeństwa, bo kogo by nie wybrali na stanowisko sędziego – zawsze wybiorą prawnika, co jest o wiele lepsze niż np. historyka.

  W dodatku ten prawnik musi zdać egzaminy sędziowskie.

  Dlatego Autor ma rację.

  Strzeżmy się prowokatorów, a osobę WYBRANEGO PREZYDENTA RP , należy zawsze szanować – kto to nie był.

  Ja np. Pani M K-B, po Jej uściskach z demonstrantami w Pucku – bym nie szanował, choć powinienem gdyby Ją wybrano.

  Ale miejmy nadzieję, że nie będę musiał Jej szanować.

  Bo za Jej sympatyczną sylwetką kryje się APARATCZYK, były minister spraw zagranicznych i historyk, co to odkrył, że Nazistowski Niemiecki Obóz Zagłady w Oświęcimiu wyzwoliła Armia Ukraińska …

  Amen.

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2020 o 05:50
  Permalink

  To jest prawda: A anarchia, to jest szanowni Państwo, to CZEGO musimy się wystrzegać najbardziej, bo mamy do niej genetyczną predyspozycję.

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2020 o 08:32
  Permalink

  @Inicjator
  Ten “prawnik” zawsze będzie wrogiem Państwa bez względu na nazwę tego Państwa chyba że będzie ono onanisytsyczną republiką prawników pod umowną nazwą Mamonia.
  Prawnicy to pierwsi hamulcowi w rozwoju nawet nie tyle Państwowości co Ludzkości, i to tuż przed polityłkami i mediastami od grymołakmów po łałktorzyny. To taki hamulcoy anarchistyczny triumwirat bez którego nadal będziemy konserwować archaistyczny nieporządek rzeczy zamiast podażąć ku gwiazdaom i do Nowych Światów. Nawet arteakt przymusu zwany religiami nie jest tak drapieżny jak ten triumwirat. Mamoniarstwo i chcistwo razem z lenistwem pasożytniczym jest groźniejsze niż jakiekolwiek koronawirusy, a strzeżone przez triumwirat pogrąży Ludzkość w upadku i zapewni masowe wymieranie.

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2020 o 08:55
  Permalink

  Owszem jest to święta prawda. Popieram takie stanowisko.

  Jednakże zwracam uwagę, że anarchia nie zaczęła się dziś i teraz. To sami anarchiści u władzy obecnie zbierają teraz żniwo swojej anarchii sprzed lat i tej obecnej, gdyż mając władzę w państwie nie szanują innych poglądów i nie realizują interesów narodu, jako całości.
  https://demotywatory.pl/4975263/Samuel-Pereira-czytanie-ze-zrozumieniem-nigdy-nie-bylo-jego
  https://demotywatory.pl/4975550/Tymczasem-w-Polsce
  https://demotywatory.pl/4975284/Tymczasem-w-Krakowie
  https://demotywatory.pl/4975036/No-to-prosze–Oblicz-za-pomoca-rozanca-calke-od-0-do-Pi-z

  Bo jak ocenić wynurzenia premiera Morawieckiego, który rzekomo rzucał kiedyś w PRL koktajlami Mołotowa w milicję? To jest nic innego, jak brak szacunku do władzy jaka by ona nie była i obecnie negatywny wręcz przykład dla młodych pokoleń, bo jak się nie zgadzają z władzą to będą robić to samo dziś, co kiedyś robił rzekomo premier, jeszcze pewnie w pieluchach. 🙂
  https://demotywatory.pl/4975692/Premier-Morawiecki-przyznaje-osobiscie-ze-rzucal-koktajlami
  https://demotywatory.pl/4974698/Ludzie-sa-tacy-zaskoczeni-kiedy-nagle-zaczynasz-z-nimi

  Jak jest obecnie traktowana Policja? Gdy słyszę oglądając nagrania z demonstracji, gdzie lecą wyzwiska od faszystów lub słynne napisy HWDP, to co można myśleć o prawicowej narracji, która była podobna kiedyś, a dziś spotyka się podobną z przeciwnej strony. A strony sporu są już tak wymieszane, że nie wiadomo komu i o co chodzi? Współczuję policjantom, którzy w demokratycznej rzekomo III RP muszą znosić takie upokorzenia, z reguły ze strony pseudo-narodowców.
  https://demotywatory.pl/4975514/Bycie-dobrym-czlowiekiem-nie-zalezy-od-twojej-religii-statusu

  To jest wynik anarchii styropianu i nie przewiduję, aby było lepiej, dopóki władza nie zacznie szanować różnych poglądów różnych ludzi, dopóki nie zacznie łączyć a nie dzielić na lepszy i gorszy sort, dopóki nie będzie się definiować jako prezydent nie wszystkich Polaków. To się nie zmieni, ale faktycznie trzeba to zatrzymać i obecna władza PiS może tą destrukcję zatrzymać, ale sama musi zweryfikować swoją postawę wobec społeczeństwa. Nie ma nic gorszego od dzielenia społeczeństwa, od niszczenia zasad państwa świeckiego, a oni to zaczęli oficjalnie robić stosując odpowiedzialność zbiorową i nie szanując zapisów Konstytucji.
  https://demotywatory.pl/4973731/Odkad-zawierzyli-jej-energie-elektryczna-to-podrozal-prad
  https://demotywatory.pl/4975061/Byla-wyjatkowa-atrakcja-turystyczna-na-Kaszubach-i-juz-jej-nie
  https://demotywatory.pl/4974597/PiS-powstal-13VI2001r-Juz-skonczyl-18-lat-Moze-by-sie-tak
  https://demotywatory.pl/4974452/Nigdy-nie-dziel-ludzi-ze-wzgledu-na-wyznanie-pochodzenie

  No ale są też pozytywne aspekty kampanii podobno. 🙂
  https://demotywatory.pl/4975960/Zakochana-psychofanka-na-spotkaniu-z-prezydentem-Miec-Cie
  Więc jest jakaś odmiana i stres od razu uleczony. 🙂

  https://demotywatory.pl/4974756/Pamietacie-jak-przed-era-internetu-ludzie-sadzili-ze

  Odpowiedz
  • 14 lutego 2020 o 13:48
   Permalink

   “To sami anarchiści u władzy obecnie zbierają teraz żniwo swojej anarchii sprzed lat i tej obecnej..”
   DOKŁADNIE – Miecławie.
   Dlatego trzymam mocno konserwatywne poglądy, nieważne o jakim
   zabarwieniu…
   Anarchizm = lewica… (wszystkie odcienie). Końcówka PRLu, od późnego Gierka na scenie
   kontestowała bezbożna lewica laicka, z tym agnostycyzmem marksistowskim to wówczas różnie bywało
   w tamtym czasie niektórzy lewicowcy dali się pokropić wodą święconą, prawda niektóre chrzty nie przyjmowały się zbyt dobrze, niektórzy z nich głodowali też na potrzeby zachodnich “wolnościowych” mass-mediów,
   gdy zniknęły kamery i jupitery obżerali się “kościelnymi darami” 🙂
   …zapomniałem jak nazywa się taka postawa, sqr*stwo , a to była/jest cecha
   charakterystyczna lewicy laickiej, może uprzejmie z łaski swojej – przypomnisz? 🙂
   w ramach protestu w kościołach bądź – leżeli krzyżem w nawie głównej ,
   jak widzisz takie chrzty – wychrztów, zdały się “psu na bude”. Dziś (od dobrych pary dekad) ponownie ony kroczą w pierwszym szeregu , (tym razem i czasem) eurobezbożników…. 😂 BO jak wiesz – czym skorupka
   za młodu…. itd…
   Paka…

   Odpowiedz
   • 14 lutego 2020 o 21:13
    Permalink

    No przeca ci się pomyliło coś pod beretem. 🙂 To przeca o tą anarchię świętą i prawicową chodzi, co to najpierw na msze wędrowali, kamyczki święcili, żeby następnie po wyjściu z bożnicy na demonstracjach rzucać nimi w ZOMO w religijnym uniesieniu. Ci nawróceni to zaledwie garstka cwaniaków, chcąca się ustawić, przewidując upadek systemu, który z uwagi na prawicowe ograniczenia poznawcze stawał się coraz bardziej niewydolny.:-) Więc szybciutko wyczuli, gdzie będą konfitury i pomogli kościelnej prawicy wywrócić system i ustanowić już naturalny, czyli feudalny. Dla uwiarygodnienia przyjęcie chrztu to podstawa. Coś jak agenci CBA pod przykryciem. 🙂

    To ci sami prawicowcy dzisiaj rządzący pod auspicjami Kościoła, zmieniali system, np. emerytalny, przy całej nieświadomości swojej katolickiej masy ludzkiej, pozbawiając ją w przyszłości normalnej egzystencji. To nie lewica zmieniła system, tylko właśnie prawica.
    Oto ciekawy materiał poglądowy, cyt.:
    „Chodzi o wyznawane wartości i pokazanie ich na tle haseł Solidarności, nauczania Kościoła, a także historycznego kontekstu lewicowości PRL. Przypomnijmy, jak było przed 1999 r. Wtedy płaciło się składki od całych dochodów, a przy wyliczaniu wysokości emerytury brano pod uwagę dochody tylko do 250% średniego wynagrodzenia. W ten sposób najlepiej zarabiający płacili częściowo na emerytury najbiedniejszych. Tak było w PRL, która realizowała zasadę solidarności pokoleń. Uznawano też, że zróżnicowanie emerytur powinno być mniejsze niż zróżnicowanie dochodów.
    Reforma emerytalna Akcji Wyborczej Solidarność rezygnowała z solidarności społecznej – emerytura ma być taka, jaką każdy sobie wypracuje. Żadnej solidarności. I to zostało uchwalone przez partie zaliczające się do jądra Solidarności. A także związane z Kościołem, który opowiada się za chrześcijańskim „jeden drugiego brzemiona noście”. Okazało się, że pieniądze są ważniejsze od wartości. Obłuda w pełni zatriumfowała.” Źródło: Wiesław Żółtkowski, Emerytalna obłuda, Przegląd nr 48/2019, s. 41.

    W kontekście powyższego o anarchii lewicowej nie można mówić. To była i jest anarchia prawicowa, niszcząca wspólny powojenny dorobek Polaków.
    W swoim przeinaczaniu faktów, osiągnąłeś już granice absurdu. 🙂

    Odpowiedz
 • 14 lutego 2020 o 09:20
  Permalink

  Ad 1. Żaden prezydent czy król nie reprezentuje całego państwa ami wszystkich obywateli. To anachronizm mający swe korzenie w dalekiej przeszłości. Ci ludzie reprezentują siebie, swój urząd i wspierających ich interesantów.
  Ad 2. Anarchia jest podstawą funkcjonowania państwa jako element z którego wyrasta potrzeba ustalenia praw i porządku.
  Ad 3. Współczesne państwo to suweren który posiada narzędzia w postaci urzędów realizujących jego, suwerena, potrzeb w sposób umożliwiający realizację celów. III RP to nie jest współczesne państwo w rozumieniu epoki w jakiej się znajdujemy. To nie jest demokracja w raczej miękka uzurpacja.
  Ad 4. Negowanie zaistniałej relacji pomiędzy reprezentantami suwerena a suwerenem jest tak naganne że aż trudno podejść do pozytywnej oceny tego artykułu. Autor chyba zapomina co jest istotne dla sprawy, sprawców i sprawujących władze.
  Ad 5. Suweren pozbawiony emocji a będący pod wpływem indoktrynacji obcych mediów jest …….?
  Pozdrawiam i życzę wyczucia nastrojów.

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2020 o 10:04
  Permalink

  Chyba nie ma osoby która bardziej znieważyła majestat Rzeczpospolitej niż prezydent Andrzej Duda. Może wymieńmy?:

  – podpisuje wszystko co mu się podsunie pod nos
  – zero reakcji kiedy parę lat temu Kaczyński nie podał mu ręki. Zero honoru
  – psioczenie na doświadczonych i bardzo dobrze wykształconych sędziów
  – psioczenie na sąsiadów
  – psioczenie na Unię
  – wygadywanie głupot w przemówieniach
  – kiepski a nawet żenujący j. angielski
  – agresja słowna

  Reszta władzy nie lepsza. Zaczęło się (przypominam) od S***SZAJ DZIADU. Ktoś ten pra-początek zwyrodnienia z ust prezesa jeszcze pamięta? Potem chamówa w jeszcze lepszym wydaniu a wczoraj pani posłanka pokazuje środkowego palucha.

  Ja pytam, JAK można jeszcze bardziej poniżyć, upodlić i zchamić Rzeczpospolitą? Wisienką na torcie byłaby kradzież jeszcze jakiegoś mebla z kancelarii prezydenta.

  Prosty chłopak jestem, ale w pierwszych dniach prezydentury w swoim orędziu namawiałbym do przyjaźni i jedności.

  Odpowiedz
  • 14 lutego 2020 o 13:26
   Permalink

   Doprawdy, raczył pan wymienić ‘dziesięciorzędne plusy-ujemne” w wykonaniu urzędującej głowy naszego eurolandu.,
   A wystarczyło tylko wskazać jeden “negatyw” w postaci – oszalałego filosemityzmu. BO, Np. “każdy z nas jest po trosze… żydem”. 🤣
   Jeśli już składamy jakieś deklaracje przynależności, to wypraszam sobie.
   (Nic o mnie- beze mnie…) Gdyż jestem raczej ‘po trosze” – Czukczą.
   To co raczył był pan wymienić – w moim mniemaniu podkreśla urodę
   polityczną p. Prezydenta, a już czynienie zarzutu z –” kiepski a nawet żenujący j. angielski” zakrawa ‘normalnie na jakieś jajka”. 🙂
   Ps. Podkreślę że “ni w ząb” nie znam owego pogańskiego języka….i dobrze mi z tym. 🙂
   Przypominam (sobie) że niedawno w podobnym duchu odnośnie brzmienia roli i znaczenia ‘owego uniwersalnego języka” wypowiadał się @50latek (nick aktualnie chyba brzmi nieco inaczej)

   —————-
   Mateusz Piskorski: Czy Putin po 2024 będzie rządził? Działania m.in. Turcji, Iranu i Rosji w Syrii https://www.youtube.com/watch?v=ukYrYZQZutI

   Odpowiedz
 • 14 lutego 2020 o 11:41
  Permalink

  Państwo znieważyło i wyrzuciło na śmietnik dwa powojenne pokolenia rodaków, które odbudowały i zbudowały nową Polskę. Symbolem tego znieważania i rzucanych obelg jest dziś Duda. Jak wiec domagać się szacunku dla niego?

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2020 o 12:42
  Permalink

  @Wojciech
  Zniewżają się ludzie i wyrzucają na śwmietnika sami uparcie trwając w jakimś w kamień zakutym micie państwa, gospodarki,wskaźników i wyścigu któego nie sposób wygrać bo stoi to w założeniu ogólnej nieprzydatności i nietrwałości czegokolwiek. Jak się uczepić językowych uwarunkowań to dlaczego jeszcze nie latamy co najmniej po całym ukłądzie słonecznym i nie kolonizujemy czego się tylko da? Ano bo zajmujemy się sportem dla niepełnosprawnych umysłowo zwanym polityłką.
  Jakieś inne usprawidliwienie poza zajmowaniem się dziedzinami które są przydatne dla mądrych inaczej?
  Ktoś wyjaćni w jakim celu hołdujemy takim patologią jak polityłka, dzienikażulstwo, mędzizm, sojobredzizm, histobzdurzyzm, z ekonozłodzieizmem włoącznie. Przecież co spojrzeć na rzekomo nowoczesne dziedziny to hamulec na hamulcu. A kto te hamulce zaprojektował?
  Ludzie?
  Ci którzy sami siebie obrażają, z tymi dwoma pokoleniami które o tak pozowliły na rozwaleniedzieła ich rąk.
  Bo przecież wolność i demozdacja i wyłbory i różne izmy.
  Ludzie sami sobie plują w twarz upracie twierdząc że to ktoś inny.
  I całe to kółko różńcowe zczeźnie zasialne gazociągami jakby perspektywa miała góra kilkadziesiąt lat.
  A ma tysiąc i dziesiątki tysięcy.
  Co najmniej.

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2020 o 13:27
  Permalink

  BEZ WAZELINY !!!
  — czytając zamieniamy tylko TRZY na PIĘC —
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/dlaczego-prezydent-duda-to-zdrajca-narodu-polskiego-2018-07
  KRAKAUER !!! na szacunek trzeba sobie zasłużyć prawda …
  ps…
  KACZYŃSKI przeświadczony o własnej nieomylności, jednoosobowo kieruje armią karnych wykonawców i otacza się dworem pochlebców. Jednocześnie bez sentymentów pozbywa się tych zdolniejszych, w których widzi głównie potencjalnych konkurentów.

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2020 o 15:38
  Permalink

  W komentarzu wyślę jedynie linka. Trzeba na to poświęcić półtora godziny, ale zapewniam że warto. Większość widzów chce obejrzeć jeszcze raz, w obawie czy coś im nie umknęło: https://www.youtube.com/watch?v=foBVtJEVaMk
  Warto będzie podyskutować też i o tym filmie.

  Odpowiedz
 • 14 lutego 2020 o 18:41
  Permalink

  Kto nie szanuje własnego kraju nie powinien w nim żyć.

  Odpowiedz
  • 14 lutego 2020 o 19:43
   Permalink

   Zgadzam się granice są otwarte obywatele świata mogą wyjechać.

   Odpowiedz
 • 14 lutego 2020 o 20:21
  Permalink

  Sprawdziłam datę urodzenia pana Morawieckiego – 1968 rok. Nie zdziwię się jak pan Morawiecki powie za którymś razem, że brał udział w Powstaniu Warszawskim.

  SZANOWNA PANI NAWET JEŻELI TO NIE BĘDZIEMY TEGO NEGOWAĆ W SPOSÓB JEDNOZNACZNY, WEB JÓZ,.

  Odpowiedz
  • 14 lutego 2020 o 21:35
   Permalink

   Joz Web, rozumiem Redakcję, ja jako czytelniczka jak na razie mogę delikatnie wyrażać swoją opinię choć ponoć ma się to zmienić, przygotowują jakieś nowe ustawy. Pozdrawiam

   Odpowiedz
   • 15 lutego 2020 o 08:17
    Permalink

    CZYŻBY? -“Na czasie i w temacie”. Nie tylko Rosja ma “swoich” liberałów (demokratów) d. z reguły komuniści-(trockiści), oni walczą też ‘oficjalnie’, co najmniej od “placu bołotnego”
    ze znienawidzonym reżimem WWP, o ‘różne wartości i prawaczłowieka”, ….sterowani smyczą z zewnątrz.
    Wypisz-wymaluj, to samo w Polsce…. twoja (nie tylko twoja) retoryka jest jednoznaczna, w Rosji zaliczałbyś się do kręgu ‘inteligentnych i predysponowanych już z racji urodzenia do sprawowania władzy nad tym narodem”, w Polsce też nie chce być inaczej. W programie partii rządzącej PiS przeszkadza mi tylko TO że oni w niczym nie różnią się od opozycji czy ‘różnych” komunistów, wszyscy mają te same “wartości” we krwi, wpisane w geny po 1989 r. I, TU widzę dramat – kwadraturę koła!
    Czy Wy poniali?
    Jak mówią ‘na bezrybiu i rak – ryba”, albo ‘pośród ślepców i jednooki – królem”, dlatego (nie mam wyboru) życzę PiSowi jak najlepiej (byle(by), nie ‘oni”)!

    Odpowiedz
    • 15 lutego 2020 o 14:18
     Permalink

     @krzyk58 – ciebie to sam diabeł nie pojmie, bo już takie bzdury wypisujesz, co jest dowodem na twoją zoologiczną nienawiść do mitycznej komuny, przez którą musiałeś sam zapracować na swoje życie! Tak to niestety z mojej perspektywy wygląda. 🙂
     A prezes nad prezesami to się na pewno na ciebie obrazi za przypisanie jego opcji politycznej jakiś tam komunistycznych praktyk. No nie może być, jak można tak religijnym ludziom przypisywać cechy tych wyklętych komunistów? 🙂

     A tak na serio. Co się ma twoje odniesienie do Rosji, do naszych polskich problemów, do szamba, które sobie stworzyła prawica? Zostaw Rosję w spokoju, oni sobie swobodnie poradzą bez nas i naszych rad, czy opinii! Bez przemiany moralnej, żaden system sprawiedliwości społecznej się nie utrzyma, w Rosji także, czego dowodem był upadek ZSRR. Obecnie wszędzie na świecie jakakolwiek przemiana moralna została zatrzymana przez kapitalizm z pomocą religii, a postęp w ewolucji ludzkiego umysłu cofnięty i zdegenerowany zachodnią kulturą głupoty.

     Przecież sam widzisz, że ta nasza liberalna i mniej liberalna prawica spod wszystkich znaków transformacji (PO-PiS, PSL i inne pseudo-narodowe opcje), codziennie daje przykład i wyraz swojej indolencji umysłowej, przykład zaprzeczenia wartości chrześcijańskich, przykład małostkowości i skarlałego charakteru, braku honoru i chęci nikczemnej zemsty.

     Nikt niczego przeciwko nim nie musi wymyślać i falsyfikować, oni sami dostarczają internautom tyle pożywki do śmiechu i napiętnowania, że to jest lepsze od obecnych wulgarnych w formie i treści programów niby satyrycznych lecących w TV. Kiedyś młode pokolenia założą muzeum głupoty styropianowo-kościelnej, gdzie będzie można sobie pooglądać te wszystkie memy i demoty, jako przykład miernej inteligencji starych styropianowych pokoleń, które wykształcone w wysokiej kulturze PRL, zdegenerowały się na zachodnim wikcie i w tym prawicowym szambie.

     Ku rozwadze polecam pewną mądrość:
     „…. tylko ludzie małej wiary i skarlałego serca łatwo akceptują gotowe stwierdzenia, niczym podane na półmisku danie. Tylko ludzie nijacy, znieczuleni i chłodni wyrażają od razu na wszystko zgodę, by potem podobni chorągiewce chwiać się za lada podmuchem. Inni – częstokroć ci najbardziej wartościowi – dokonują wewnętrznego przeobrażenia w surowym zmaganiu się ze starymi nawykami myślenia”. Źródło: Cyt. za: B. Grott, Religia. Cywilizacja. Rozwój. Wokół idei Jana Stachniuka, Wyd. Nomos, Kraków 2003, s. 7.

     Odpowiedz
    • 15 lutego 2020 o 16:19
     Permalink

     Jeśli już to do sterowania używa się лейци a smyczy i obroży do prowadzania omnibusie !!!

     Odpowiedz
 • 15 lutego 2020 o 00:11
  Permalink

  Wywieszono w Katowicach zdjęcia tych, co wolą wysługiwać się obcym, nawet wchodząc w szkodę swoim…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.