System przeciwlotniczy i przeciwrakietowy Patriot otrzymuje nowy interfejs rodem z gier komputerowych

Inżynierowie z firmy Raytheon integrują Interfejs żołnierz-Maszyna (Warfighter-Machine Interface – WMI) z wersją PDB 8.1 systemu Patriot, unowocześnienie, które zostanie wprowadzone w najbliższym czasie. Jest to nowa technologia dowodzenia i kierowania, dzięki której koalicyjni operatorzy sprawdzonego w boju systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot™ produkcji Raytheon mogą przeglądać złożone dane w zupełnie nowy, łatwy do zrozumienia sposób.
Interfejs WMI zastąpi pikselową grafikę i skomplikowany system katalogów funkcjami, które doskonale zna każdy gracz – grafiką 3D, czytelnymi stronami stanu systemu oraz funkcjami wyszukiwania. Przeprowadzone przez Raytheon testy pokazują, że interfejs WMI poprawia czas reakcji żołnierzy i obniża prawdopodobieństwo wystąpienia błędu podczas walki, a także skraca czas potrzebny do wyszkolenia operatorów do obsługi systemu Patriot.
– Raytheon stale ulepsza, aktualizuje i unowocześnia system Patriot, tak aby wyprzedzał on ewoluujące zagrożenia. – powiedział Tom Laliberty, wiceprezes zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale zintegrowanych systemów obrony Raytheon – Dzięki włączeniu opartego na najnowszych technologiach interfejsu WMI do wersji PDB 8.1 szesnastu partnerów programu Patriot otrzyma interfejs użytkownika dający im kompleksowy obraz pola walki.
W 2018 roku Wojska Lądowe USA zdecydowały o wdrożeniu interfejsu WMI we wszystkich 60 jednostkach ogniowych i 15 batalionach Patriot zarówno w systemach dowodzenia i kierowania na poziomie batalionu, jak i baterii. Wersja PDB 8.1 z interfejsem WMI ma osiągnąć wstępną gotowość operacyjną w Wojskach Lądowych USA w roku 2022. Następnie, gdy partnerzy Patriot będą modernizować swoje systemy do wersji PDB 8.1, interfejs WMI będzie już częścią tej modernizacji.
O Raytheon
Raytheon Company, której obroty w 2018 roku wyniosły 27 mld dolarów i która zatrudnia 67 000 pracowników na całym świecie, jest liderem w zakresie technologii i innowacji, specjalizującym się w sektorach obronności i bezpieczeństwa, rynku cywilnym i cyberbezpieczeństwie. Historia innowacji firmy obejmuje 97 lat. Firma oferuje najnowocześniejszą elektronikę, integrację systemów realizacji misji, produkty i usługi C5I™ oraz wsparcie w zakresie wykrywania, efektorów i realizacji misji dla klientów w ponad 80 krajach. Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts. Można nas obserwować na Twitterze @raytheon.
Grono 16 państw – użytkowników systemu Patriot obejmuje:
- Stany Zjednoczone
- Holandię
- Niemcy
- Japonię
- Izrael
- Królestwo Arabii Saudyjskiej
- Kuwejt
- Tajwan
- Grecję
- Hiszpanię
- Republikę Korei
- Zjednoczone Emiraty Arabskie
- Katar
- Rumunię
- Polskę
- Szwecję
ANDOVER, Mass., 17 czerwca 2019 r.
***
Informacja redakcji:
Wszelkie prawa do tekstu i zdjęcia zastrzeżone dla Raytheon. Wyłączenie licencji CC 3.0.
Zabawkowe rakietki to i zabawkowy interface… Turcy nie bez powodu kupują S 400
Ludzkość czeka smutny los, gdy kiedyś to wszystko się wymknie spod kontroli. Niestety.
Żołnierze będą mieli świetną zabawę i to za nasze pieniądze.
“sprawdzonego w boju”
Raczej używany bojowo =. Okazało się, że sprawdza się najwyżej średnio.
A ile zestawów Patriot broni polskiego nieba? Pytam, bo na końcu artykułu Polska jest wymieniona jako użytkownik.