Studia online po polsku w Londynie Polski Uniwersytet na Obczyźnie w Londynie

graf. red.Polski Uniwersytet na Obczyźnie (PUNO) w Londynie istnieje juz od prawie 80 lat.

PUNO zostałuznany jako jednostka uniwersytecka przez UnięEuropejskąoraz posiada status wyższej uczelni w Wiekiej Brytanii. Od początku roku akademickiego 2018/2019 PUNO wprowadza studia w systemie online.

Jest to na pewno atrakcyjnapropozycjadla ogromnej rzeszy młodej Polonii rozsianej po całym świecie.  Programy studiów są na najwyższym poziomie i pozwalają uzyskać cenne kompetencje zawodowe.

Polski Uniwersytet na Obczyźnie

PUNO jest spadkobierca Uniwersytetu Polskiego Zagranica który został założony pod koniec 1939 w Paryżu, a więc po wkroczeniu wojsk hitlerowskich do Polski i zamknięciu przez Niemcow polskich wyzszych uczelni w kraju. Uniwersytet powstał z inicjatywy Oskara Haleckiego w celu zapewnienia ciągłości polskiego szkolnictwa wyższego, własnie ze wzgledu na niemiecki zakaz funkcjonowania instytucji naukowych i kulturalnych na terytorium Polski. Po zajęciu Francji przez Niemcow w 1940 r., uniwersytet przeniósł swojądziałalnosćdo Wielkiej Brytanii.

Rzad Rzeczypospolitej na uchodźctwie utworzył oficjalnie nowa uczelnięjako Polski Uniwersytet na Obczyźnie w roku 1949. W tymże roku uczelnia otrzymała tymczasowy statut uniwersytecki, a 3 lata poźniej, 15 grudnia 1952 r. uzyskała pełne prawa akademickie.

Na PUNO studiowało wielu Polaków, w tym żołnierze armii Andersa oraz wszyscy ci, którzy pozostali w Wielkiej Brytanii po wojnie, bojąc siępowrotu do komunistycznej wówczas Polski. W późniejszych latach PUNO przyciągało i przyciąga Polaków przebywających na emigracji. Jakby nie było, uniwersytet nadal ponad 100 stopni magisterskich i jeszcze więcej doktorskich.

Studia online na PUNO

Oferta edukacyjna PUNO na rok akademicki 2018 / 2019 obejmuje następujące kierunki rocznych i dwuletnich studiów podyplomowych, realizowanych przez uniwersytet w języku polskim:

– Psychodietetyka

– Mediacje & Negocjacje

– Nauczanie Języka Polskiego

– Psychologia Stosowana

– Zarządzanie Opieką nad Osobami Starszymi

– Akademia Trenerów

– Interwencja Kryzysowa

– Zdrowie Publiczne

– Seksuologia Społeczna

Zajęcia beda się odbywac standardowo, w trybie weekendowym (zazwyczaj jeden weekend w miesiącu). Studenci uczestniczący w wykładach i ćwiczeniach w trybie online mają te same prawa i obowiązki, co osoby znajdujące się w sali wykładowej (niezależnie z jakiego miejsca na świecie łączą się z uniwersytetem). PUNO nie zapewnia słuchaczom online dostępu do internetu w ich lokalizacji. Własny, stabilny dostęp do internetu jest wymogiem studiowania na Polskim Uniwersytecie na Obczyźnie w Londynie.

Wysokość czesnego jest ta sama dla wszystkich. Studiowanie online pozwala zdalnie uczestniczyć w każdych zajęciach i redukuje koszty dojazdu do PUNO w Londynie. Dyplomy i świadectwa są identyczne dla wszystkich studentów.

Szczegóły dotyczące rekrutacji na poszczególne kierunki: tutaj… 

 

Wiecej informacji:

E-mail

info@puno.edu.pl

telefon

+44 (0)20 8846 9305

prof. Mirosław Matyja

10 myśli na temat “Studia online po polsku w Londynie Polski Uniwersytet na Obczyźnie w Londynie

 • 19 czerwca 2018 o 05:43
  Permalink

  Kuźnia prawicowych oszołomów

  Odpowiedz
 • 19 czerwca 2018 o 08:21
  Permalink

  @Dawid Warszawski
  I tak właśnie nas skutecznie podzielono, niech i ja ulegnę, wiem że
  – lewica niemal w 100% składa się z oszołomów. Tak’że ważyłbym
  słowa 🙂
  ….kiedyś pisałem ze nie istnieje dla mnie podział na lewą,prawą
  nogę i “to co pośrodku”, JENO, na tych co myślą i działają
  propolsko, pro-narodowo i na zaprzańców kosmopolitycznych
  gotowych za marne drobne rozpuścić Polskę w eurokołchozowym goownie.
  Rzut świeżym okiem na Paryż, niezłe bagno- sądzę że w Londynie
  jest większy(lewacko-kosmopolityczny) syf… https://bialyrasizm.pl/ubogacenie-kulturowe-paryz/

  https://marucha.wordpress.com/2018/06/18/niemiecka-szkola-zakupila-muzulmankom-burki-by-wesprzec-ich-integracje/ 🙂

  Odpowiedz
 • 19 czerwca 2018 o 08:40
  Permalink

  Oferta dostosowana dla docelowego przeznaczenia polskich niewolników na zachodzie. Czy ta seksuologia społeczna, to ma zachęcać do pracy w wiadomej dziedzinie i usługach na zachodzie? 🙂 Aż takie jest zapotrzebowanie? Bo chyba nie jest to poważny kierunek medyczny, który nawet w Polsce jest tylko specjalizacją bodajże. Poza tym to tylko studia podyplomowe, a nie widzę na stronie, żadnych prawdziwych kierunków właściwych studiów? Zgodnie z polskimi przepisami to nie jest Uniwersytet, więc jak może prowadzić seminaria doktoranckie. No ale na zachodzie wszystko jest możliwe, biznes&biznes. Jeżeli emigracja powojenna takie uczelnie kończyła tam na zachodzie to nie dziwię się, że po przejęciu władzy w Polsce po 1989 roku, prowadzi kraj wprost do upadku.

  Odpowiedz
 • 19 czerwca 2018 o 09:58
  Permalink

  @Miecław.
  “Jeżeli emigracja powojenna takie uczelnie kończyła tam na zachodzie to nie dziwię się, że po przejęciu władzy w Polsce po 1989 roku, prowadzi kraj wprost do upadku. 🙂 Zgoda.

  Toż to, panie, była i jest lewicowa pralnia mózgów – dosłownie!

  Odpowiedz
 • 19 czerwca 2018 o 12:27
  Permalink

  @krzyk58. 19 czerwca 2018 at 09:58

  Masz poczucie humoru uznając, że “jaśnie państwo” pozostałe na zachodzie przeszło lewicową pralnie mózgów. 🙂 Odwracania uwagi od prawackiej indolencji umysłowej ciąg dalszy.

  A tak na marginesie zawsze się zastanawiałem nad stanem umysłów i świadomości emigracji londyńskiej, co to po wojnie potraktowani zostali przez Anglików, jak stado nikomu niepotrzebnych już baranów, a jednak tak potraktowani woleli pracować u nich poniewierani jako zwykli robotnicy, niż wrócić do kraju i budować nową ojczyznę na zasadach sprawiedliwości społecznej. Nawet niektórym nie starczyło honoru i podjęli się kolaboracji z zachodem przeciwko nowemu ustrojowi i władzy w kraju, akceptowanej i uznanej przez światowe mocarstwa i ONZ. A więc przeciwko własnemu ludowi, który masowo poparł władzę. No ale ja zwykły człowiek z ludu, nie dane jest mi zrozumieć tej “jaśnie pańskiej” mentalności, co to własnego ludu nawet za Polaków nie uznawała? Ale czy oni byli jeszcze Polakami, i czy są nimi mając w kieszeni na wszelki wypadek podwójne obywatelstwo?

  Odpowiedz
 • 19 czerwca 2018 o 19:36
  Permalink

  Szkołę podstawową, średnią, studia kończyłam w PRL i jakoś sobie radzę z rozumieniem tego świata.

  Teraz zmieniam temat, wynik meczu w piłce kopanej Polska-Senegal 1:2.
  Chciałam napisać, że kibicuję Rosji jednak nie napiszę gdyż nie wszystkim odpowiada wyrażanie pozytywnej opinii o Rosji.

  Odpowiedz
 • 19 czerwca 2018 o 22:27
  Permalink

  Wieczorynko, jak chcesz oglądać zwycięstwo reprezentacji Polski ,włącz TVP Historia. ( jeszcze urywki z nieistniejącej PRL,pokazują)!A poważnie, napisałem synowi”Poznaj ruski charakter, drużyna gorsza od Polski, a jak walczą! Nazwiska nie grają! Brawo Rosja a Polacy nic się nie stało! Pozdro”!!!

  Odpowiedz
 • 19 czerwca 2018 o 23:19
  Permalink

  @wlodek. 19 czerwca 2018 at 22:27
  Kibole wyją z rozpaczy, dostać takie lanie i to od kogo? 🙂
  Zimny prysznic mają, zobaczymy na ile im to pomoże?

  Odpowiedz
 • 7 sierpnia 2018 o 08:24
  Permalink

  W tzw. okresie stowarzyszeniowym (dostosowawczym?) za sprawą Balcerowicza, zgodnego z zaleceniami i nakazami UE,
  zlikwidowano wiodące biura projektowe, ośrodki badawczo-rozwojowe, ośrodki doradztwa technicznego, zakłady doświadczalne, szkolnictwo zawodowe, niemal wszystkie ośrodki oryginalnej polskiej myśli naukowej, technicznej, medycznej i rolniczej (materiały branżowe GUS 1990-2002, Warszawa).
  To wszystko stało się w ramach wyrównywania poziomów między Polską a Unią Europejską. W dziedzinie nauki i szkolnictwa wyższego dla Polski przewiduje się tylko pięć wyższych uczelni (na podstawie biuletynu informacyjnego AGH z Krakowa z kwietnia 2003 r.).

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.