Straszenie „Putinem” buduje szacunek dla pana Władimira Putina Prezydenta Federacji Rosyjskiej

Pan Władimir Putin Prezydent Federacji Rosyjskiej Źródło: пресс-службы и информации Президента kremlin.ru

Straszenie „Putinem”, którego wizerunek jest opluwany i przekazywany przez propagandę niektórych krajów zachodnich w najgorszej z możliwych konotacji – w istocie w długiej perspektywie czasowej buduje szacunek dla pana Władimira Putina Prezydenta Federacji Rosyjskiej. Ponieważ prawdziwą przyczyną tego prześladowania są podziw i zazdrość. Wielu polityków na Zachodzie, chciałoby umieć tak rządzić jak pan Prezydent, a wiele Narodów chciałoby być chociaż w części tak rządzonych! Pan Władimir Putin więc, nie jest obiektem żadnej nienawiści, tylko zazdrości, podziwu i pożądania. Przykładowo, gdyby pan Władimir Putin był dzisiaj przywódcą Unii Europejskiej, nie tylko nie byłoby żadnego kryzysu wywołanego przez przemyt nielegalnych imigrantów, ale w ogóle nie byłoby mowy o żadnym brexicie, czy też obniżeniu standardów demokracji w Polsce. Unia Europejska z takim przywódcą, byłaby zupełnie inną organizacją. Czego sobie bardzo byśmy życzyli.

Generalnie nie ma odpoczynku od „Putina”, “geniusza zła”, “machiawelicznie” usiłującego rozbić jedność “znakomicie funkcjonującej” Unii Europejskiej, czy też rozdającego cukierki dzieciom i budującego mosty dla ludności w Afganistanie – NATO. To demiurg zła „Putin” próbuje się podpiąć do Europy gaz-rurką od południa, jak mu zablokowali, okazuje się że już jest podpisany projekt na północy. Dla „Putina” 1:0, bo jednak gaz-rurka będzie – jakie to dziecinne, żeby zbudować jedną mówił, że zbuduje dwie, w efekcie Niemcy godzą się na jedną dla siebie i wszyscy będą zadowoleni, to się nazywa unikanie uzależnienia od rosyjskiego gazu w ramach pakietu energetycznego Unii! Czy też znowu słyszymy jak wysłannicy “złego” „Putina” bombardują dzieci w Syrii (tak na marginesie – jak Ci Rosjanie mają dobre te samoloty, że potrafią bombardować akurat dokładnie dzieci), to przez „Putina” zwiększa się fala uchodźców w Europie, nie żeby tam jakaś Turcja po drodze – uzbrojone po zęby państwo policyjne, skądże od razu winna Rosja – która wysłała do Syrii wszystkiego kilkanaście samolotów! To jest Szanowni Państwo coś niesamowitego w samej swojej konstrukcji – jaka powalająca skuteczność!

Gdyby tego było mało, to mamy jeszcze więcej „Putina”, który nie pozwala Europejczykom o sobie zapomnieć, pomagają mu w tym jego “medialne diabły”, jak wiadomo sztucznie implementowana (na pewno podstępem) telewizja RT.com, której rośnie globalna widownia w takiej prędkości, że konkurencyjne stacje po prostu wyszukują sztucznych powodów do tego, żeby tylko móc zaszkodzić rosnącemu konkurentowi. To jednak mało, przykładowo w Niemczech sprawdza się, czy przypadkiem rosyjskie służby specjalne nie manipulują poprzez media tamtejszą opinią publiczną. To taka mała zemsta państwa niemieckiego za informacje o napaści na nieletnią Niemkę rosyjskiego pochodzenia przez sprawców prawdopodobnie motywowanych inno-kulturowo. Oczywiście niemieckie media stanowiące bardzo silny oligopol na zamkniętym rynku są najmniej podatne na jakiekolwiek próby manipulacji na świecie – proszę spróbować tam kupić tytuł lub założyć, ale „Putin” musiał dostać za swoje.

Poza tym już tradycyjnie całe dawki propagandy ukraińskiej, której władze twierdzą, że prowadzą wojnę z Federacją Rosyjską, bo „Putin” wkroczył na tzw. wschodnią Ukrainę, tymczasem rzeczywistość jest banalna – był potrzebny pretekst, żeby nie płacić wcześniej pożyczonych pieniędzy. Prawda jakie to banalne? Można powiedzieć, że „Putin” powoli staje się dobrym wytłumaczeniem wszelkiego rodzaju plag i nieszczęść. O pada deszcz! Kto jest winny – wiadomo „Putin”, nawet jeżeli nie bezpośrednio, to przecież nie można wykluczyć, że Rosjanie czegoś nie zmajstrowali w górnych warstwach atmosfery.

Tymczasem jednak nie wszyscy ludzie są tak zmanierowanymi jałowymi odbiorcami informacji, jak chciałaby ich widzieć propaganda ich reżimów. Ta cała nienawistna propaganda skierowana przeciwko Rosji i panu Władimirowi Putinowi Prezydentowi Federacji Rosyjskiej, przyczynia się w długim okresie do budowy szacunku dla jego osoby i podziwu dla Rosji. Nawet, swojego rodzaju zazdrości, że to państwo ma akurat takiego przywódcę, którego nazwisko jest dzisiaj znane na całym świecie, bo nie ma chyba miejsca, gdzie nie słyszano by o panu Władimirze Putinie. Nawet powierzchowny obserwator, widząc jak wiele nadaje się zawsze w sposób negatywny przeciwko panu Putinowi, w końcu musi zadać sobie pytanie – dlaczego? Co ten człowiek zawinił? Co zrobił złego? Przecież całą i zarazem jedyną „winę” pana Władimira Putina, można streścić w zdaniu, że: realizuje On rosyjskie interesy, które jako pierwszy przywódca Rosji po upadku ZSRR potrafi zarazem na nowo redefiniować.

Jak można więc winić kogoś za miłość Ojczyzny, jej uszanowanie, troskę, czynienie dla niej wszystkiego co najlepsze, patriotyzm, dobre rządzenie, troskę o współobywateli, a zarazem także o innych rosyjskojęzycznych, których kłamstwa, oszustwa i podłości pozostawiły poza sztucznie i w wielu przypadkach niesprawiedliwie wyznaczonymi granicami Federacji Rosyjskiej? Niech każdy przywódca na świecie, będzie tak „winny” swojemu Narodowi jak pan Władimir Putin jest winny Rosjanom, to nie tylko nie będzie wojen, ale po prostu będzie lepiej na świecie, ponieważ zniknie to wielkie zachodnie kłamstwo i te oceany hipokryzji, dla których jest potrzebny obraz Rosji jako wroga, bo bez wroga – agresywny system liberalnego kapitalizmu w wydaniu anglo-saskim nie może istnieć. Poza tym wróg, żeby mobilizował poddanych do posłuszeństwa musi być groźny. To prawie cała tajemnica tej sztucznie powodowanej nienawiści.

Dzisiaj w obliczu prób wycofania się pana Baracka Obamy z całego zła jakie na świecie wyrządził jego kraj, jak również porażki integracji państw zachodnich, kiedy to elity tych państw są mniej, bardziej lub totalnie skompromitowane – na różnych płaszczyznach – tylko Rosja i Chiny jawią się jako silne organizmy państwowe, przy czym Chinom również już się kończy okres prosperity, zastosowano wobec nich bardziej wysublimowane metody niż proste i bezprawne sankcje wobec Rosji. Jednakże pomimo tych rzeczywistych strat, bo przecież nikt kto obserwuje sytuację na rynku ropy naftowej, nie uzna jej za normalną – Rosja ma się bardzo dobrze, chociaż niektórym Rosjanom zaczynają doskwierać wyzwania dnia codziennego.

Po wojnie domowej na Ukrainie, NATO zaczyna przerzucać uzbrojenie do Europy Środkowej, jakie będą tego skutki długofalowe jeszcze nie wiadomo. W każdym razie możemy być pewni, że o wszystko będzie obwiniony „Putin”, który powoli staje się najbardziej popularnym i szanowanym politykiem na świecie, także w Europie.

44 myśli na temat “Straszenie „Putinem” buduje szacunek dla pana Władimira Putina Prezydenta Federacji Rosyjskiej

 • 25 lutego 2016 o 06:05
  Permalink

  Dobre podsumowanie problemu na Zachodzie. Wspaniałe zdjęcie pana Prezydenta!

  Odpowiedz
 • 25 lutego 2016 o 07:41
  Permalink

  Cenne uwagi Krakauera,ja moim wnukom zalecam, bądź jak Prezydent Putin wyrażaj głośno czego chcesz,i stań w obronie swoich interesów ,jeśli masz rację to nie przejmuj się opiniami innych,kochaj swój kraj,bądź wysportowanym mężczyzna,będą się ciebie bali ale w głębi duszy szanowali.!

  Odpowiedz
  • 25 lutego 2016 o 20:10
   Permalink

   Wlodek & Mykoła, laurka dla prezydenta FR wyśmienita, jednocześnie jest to zagrożenie ze strony celebrytek. Ja piszę ze zwykłej zazdrości gdyż dawno wiek celebrytki mam za sobą. Natomiast całkowicie się zgadzam, że pan Władimir Putin jest mężem opatrznościowym Rosji.
   Pozdrawiam duet.

   Odpowiedz
   • 15 marca 2016 o 11:55
    Permalink

    Ja też podziwiam Putina! Niech rządzi Rosją jak najdłużej. Podkreślam – Rosją … 😀
    Nikt w tak krótkim czasie nie uzależnił budżetu tego państwa w tak dużym stopniu od surowców naturalnych jak on. I od Polski, jako jednego z największych ich odbiorców.

    Odpowiedz
 • 25 lutego 2016 o 07:58
  Permalink

  Piękne zdjęcie wspaniałego człowieka! To prawda zazdrościmy im takiego polityka – mężczyzny, a nie to co te nasze….

  Odpowiedz
 • 25 lutego 2016 o 09:02
  Permalink

  Panie Prezydencie Włodzimierzu Putinie jesteś WIELKI, gratuluję narodom rosyjskim takiego PREZYDENTA.

  Odpowiedz
 • 25 lutego 2016 o 14:56
  Permalink

  Jestem pewna, że dla szanownego pana Krakauera oraz dla wszystkich czytelników Obserwatora.. będzie interesujące, aby przeczytać (politolog Rostisław Iszczenko) , gdzie autor opisuję najbliższe losy Europy Wschodniej w ramach UE
  http://cont.ws/post/209657

  Odpowiedz
  • 29 lutego 2016 o 04:25
   Permalink

   @Helena
   ten polecony przez komentatorke artykul jest zdaje sie arcyciekawy ale opublikowany w j. rosyjskim…niestety po b.wielu latach abstynencji jezykowej jest ten tekst dla mnie niezrozumialy …czy ktos pokusi sie o by go przetlumaczyc …moze OP zaproponuje wydawcy wspomnianego artykulu redebit na lamach OP w j.rosyjskim i w j.polskim ? Prosze dac znac, czy moze do tego dojsc …

   KTO ZA TŁUMACZENIE ZAPŁACI???
   WEB. JÓZ.

   Odpowiedz
   • 29 lutego 2016 o 08:54
    Permalink

    Wielu czytelnikow OP zna swietnie j.rosyjski np.@krzyk58, czy moze redakcja OP nawiazac z komentatorem @krzyk58 kontakt z prosba o charytatywne tlumaczenie i generalnie zwrocic sie na lamach OP do czytelnikow moze ktos zareaguje na to np. sama komentatorka @Helena, ktora najprawdopodobniej zna oba jezyki i polski i rosyjski, bo polecala w j.polskim tekst w j.rosyjskim…..

    ZGADZAMY SIĘ Z PANIĄ, NIESTETY ZAANGAŻOWANIE CZYTELNIKÓW WE WSPARCIE DLA PORTALU JEST ŻADNE – Z WYJĄTKIEM KILKU SZLACHETNYCH WYJĄTKÓW! TO SIĘ MUSI ZMIENIĆ, BO PRZESTANIEMY ISTNIEĆ. PROSZĘ DOŁĄCZYĆ DO NASZYCH APELI O WSPARCIE FINANSOWE DLA PORTALU ORAZ W MIARĘ MOŻLIWOŚCI SAMEMU SIĘ PRZYCZYNIAĆ. WEB. JÓZ.

    Odpowiedz
   • 29 lutego 2016 o 17:45
    Permalink

    Pozwolę sobie na małą uwagę odnośnie zbierania funduszy. Jestem człowiekiem prostym i niezbyt wykształconym, więc nie będę się za bardzo wymądrzał. Podam tylko dwa powody dlaczego JA żadnego drobnego datku nigdy nie przekazałem. Może te wyjaśnienia pomogą Fundacji opracować skuteczniejszą politykę zbiórek funduszy.

    Nie należę do lokalnego TWA wśród komentatorów, ale dość często czytam komentarze. I zauważyłem że JW Moderator lubi ingerować w komentarze, zmieniając/edytując nazwiska, nazwy itp. W regulaminie nigdzie nie znalazłem ostrzeżenia, że pewne nazwy/nazwiska mogą być “wyiksowane”, nigdzie nie znalazłem listy nazw zakazanych. Moja Mama zawsze mnie uczyła, żeby nigdy nie ufać ludziom, którzy zmieniają moją wypowiedź.

    Nigdzie na stronach Fundacji nie znalazłem aktualnych informacji o prezentujących się tu autorach. W szczególności osoba JWP Krakauera pozostaje tajemnicza. Nie mówię, żeby ujawniać dane osobowe, ale pewien “szkic o autorach” przybliżyłby czytelników do OP, może nie tylko TWA dawałoby datki na Fundację. Zasłanianie się sugestiami że to dla Was groźne eliminuje jakąkolwiek chęć wsparcia, przynajmniej z mojej strony. Moja Mama zawsze mnie uczyła, żeby nigdy nie powierzać pieniędzy ludziom, którzy chowają się w cieniu mrocznej tajemnicy.

    Przyznaję że jestem biedakiem i niewiele mógłbym Wam pomóc. (Każdego dnia muszę dokonywać wyboru pomiędzy zupą a drugim daniem, bo na oba mnie nie stać 🙁 ) Ale może te moje wyjaśnienia odnoszą się też do innych ludzi, może warto na nie zwrócić uwagę? Może nie, nie wiem wiele o dzisiejszych Polakach. Pozdrawiam, A.

    PS: Za kilka tygodni jedziemy do Polski – rozejrzę się wtedy, popytam, popatrzę. Ciekawi mnie co zobaczę, pewnie niewiele zrozumiem i tak.

    SZANOWNY PANIE CENZURA NA FORUM WYNIKA Z PRAWA, REGULAMIN JEST PONIŻEJ OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA. NIE MOŻNA ZGADZAĆ SIĘ NA PUBLIKOWANIE OPINII SZKALUJĄCYCH KONKRETNE OSOBY BO ZA TO PONOSI SIĘ ODPOWIEDZIALNOŚĆ – TAKI MAMY W TYM KRAJU SYSTEM.
    AUTOR NIE UJAWNI SWOJEJ TOŻSAMOŚCI PONIEWAŻ CHCE DOŻYĆ KOLEJNEGO DNIA. MYŚLI PAN ŻE TO SĄ ŻARTY?
    SZANOWNY PANIE – WSPARCIE DLA FUNDACJI JEST W PEŁNI DOBROWOLNE – NIKT NIE MA TAKIEGO OBOWIĄZKU – ALE MOŻE TO ZROBIĆ KAŻDY, JEST TO POMOC W PEŁNI BEZZWROTNA. JEŻELI PAN NIE CHCE LUB NIE MOŻE PROSZE SIĘ NIE POŚWIĘCAĆ. POZDRAWIAM WEB,. JÓZ.

    Odpowiedz
   • 29 lutego 2016 o 20:55
    Permalink

    @alatarnik – … Jestem człowiekiem prostym i niezbyt wykształconym,…. 🙂

    Życzę większości ‘krajowców” tak lotnego
    przelewania myśli na klawiaturę….podobnej “prostoty” i podobnego(tak sadzę) poziomu edukowania… 🙂

    “Przyznaję że jestem biedakiem i niewiele mógłbym Wam pomóc”. Nikt nigdy (a zwłaszcza TU) nie zagląda nikomu do skarbony czy “pugilaresa” – lecz W Polsce
    (jeszcze) pokutuje mit bogatej i sytej Hameryki, 🙂
    niektórzy mają wyobrażenie że “ten biedny’ z hameryki,
    nie chce “schylać sie” po ‘dulary” leżące,
    ‘tak sobie”
    na ulicy.. 🙂
    ….

    “Bogactwo i ubóstwo” ukazało się w 1981 roku, zawiera dane z lat 70., które dziś nie są już aktualne. Ponieważ ekonomia jest w dużej mierze nauką spekulatywną (zwykle nie możemy stwierdzić, że dane twierdzenie jest prawdą a zjawisko regułą), po 35 latach możemy spojrzeć na dzieło Gildera bardziej krytycznym okiem. Jego entuzjazm okazał się w dużej mierze chybiony. Większość pieniędzy przeszła z rąk klasy średniej do kieszeni superkorporacji. Rozwój, tak wywyższany przez autora, jest dziś celowo blokowany, aby wcześniej stworzona słabsza technologia miała czas na sprzedanie się. Nawet demokracja, ten pozorny sojusznik kapitalizmu, została poważnie nadwątlona i stoi w obliczu zagrożenia przez plutokrację – rządy bogatych. Entuzjazm, jaki przyświecał pisaniu Bogactwa i ubóstwa i w latach 80. towarzyszył budowniczym kapitalizmu, powinien dziś zostać poważnie zweryfikowany.

    Ps. Analiza dotyczy wspomnianego “dzieła” G.Gildera.

    Ps2. Pozwoli Pan że zapytam…intryguje mnie nick,
    czyżby przejaw tęsknoty i nawiązanie w ten sposób do pewnej noweli H.Sienkiewicza?

    Odpowiedz
   • 29 lutego 2016 o 21:01
    Permalink

    Przepraszam za zabieranie głosu w takim razie. Życzę Wam powodzenie i łączę wyrazu szacunku, A.

    SZANOWNY PANIE PROSZĘ SOBIE ZABIERAĆ DO WOLI – NIE MAMY NIC PRZECIWKO, NIE MAMY NIC DO UKRYCIA, DZIAŁAMY LEGALNIE – PEŁNA SPRAWOZDAWCZOŚĆ JEST NA STRONIE FUNDACJI. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

    Odpowiedz
   • 29 lutego 2016 o 22:33
    Permalink

    @krzyk58 Wielce Szanowny Krzyku58,
    Dziękuję za miły komentarz adresowany do mnie, jak rozumiem. To wszystko jest skomplikowane., tak jak życie każdego z nas jest skomplikowane i zwykle w tego typu dyskusjach dochodzi do poważnych nieporozumień. No bo przecież skąd Pan/Pani ma wiedzieć kto odpisuje, skąd ja mam wiedzieć do kogo piszę, jak mamy znać nasze “konteksty”? Zgaduję, że obydwoje jesteśmy wychowani w duchu “czytania między wierszami”, ale jaką wartość ma to czytanie jeśli nie znamy kontekstu?

    Postaram się jednak trochę odpowiedzieć.

    (1) Wszystko jest rzeczą względną, wykształcenie też. Często spotykam się z ludźmi doprawdy mądrymi i wykształconymi, więc wiem jak mało wiem. Edukację mam PRLowską, ile tylko się wtedy dało. Wystarczyło na włóczenie się po świecie, ale moja Mama zawsze mnie uczyła, żebym nigdy nie uważał że wiem wszystko….

    (2) Z tą biedą to było trochę nieuczciwe z mojej strony. Nawet biorąc pod uwagę względność tych pojęć, mam stałą pracę, zaliczam się do tzw klasy średniej. Wielu ludzi w okolicy żyje gorzej, wielu z nich jest doprawdy biednych. Zbyt wielu. Ale moja Mama zawsze mnie uczyła, żebym nigdy nie myślał że jestem bogaty i mogę żyć ponad stan i obiecywać na wyrost.

    (3) Dziękuję za wskazanie książki Gildera (nie znałem – braki w moim wykształceniu). Wyraźnie ma ona wartość głównie historyczną, bo tak jak piszesz, rozwój potoczył się troszkę inaczej. Oh tak, klasa średnia tutaj się kurczy a rozpiętości majątkowe w Stanach robią się przerażające. Ale moja Mama zawsze mnie uczyła, że w każdym systemie bogaci robią się bogatsi a biedni muszą na nich tyrać. (Nie żartuję z tym, Ona jest ekonomistką. Słów używała innych, ale taki był sens i ma to dowód.)

    (4) Jeśli chodzi o “nicka”, to tak nazwał mnie kolega dawno temu, jeszcze w czasach NCSA Mosaic. Siedziałem na wczesnym Internecie szukając polskich tekstów, Polaków, itp – aż robotę zawaliłem, terminy przegapiłem. Od tamtego czasu w (sporadycznych) kontaktach z Polską używam imienia “Andrzej Latarnik” aby samemu sobie przypominać o niebezpieczeństwie…. No własnie, pewnie powinienem zabrać się do pracy zamiast tu się rozpisywać. Bo moja Mama zawsze….

    Odpowiedz
 • 25 lutego 2016 o 19:05
  Permalink

  Nie mogą nic zrobić z jedynym na świecie suwerennym krajem, to się czepiają Jego przywódcy.

  Małe pieski ujadają i szarpią za nogawki spodni – nic więcej.

  A Rosja robi swoje.

  Nie dajcie się! Tak trzymać!

  Odpowiedz
 • 26 lutego 2016 o 09:39
  Permalink

  Wieczorynko nie przejmuj się, że minął Ci wiek celebrytki. Podaję przykład mojego wujka Maksa, który w wieku 74 lata pojechał do sanatorium i poznał tam panią nawet z cenzusem naukowym, on robotnik ale to nie miało znaczenia. Każdą sobotę i niedzielę spędzał u tej pani w Krakowie. Tylko ja mogłem z nim porozmawiać na wszystkie tematy, również zapytałem jak spędzają czas, opowiedział mi i to było piękne. Każdy wiek i pora ma swoją urodę i piękno i tak było jest i będzie wszystko zależy od nas. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 26 lutego 2016 o 17:57
  Permalink

  … Dla porządku należy także nadmienić, że dla wielu Rosjan pomysł budowy w ich ojczyźnie państwa liberalno – demokratycznego jest jakoś chorobliwie ponętny i atrakcyjny.

  Jednak Rosja będzie wówczas anglosaską kolonią, rozbrojoną, eksploatowaną i sponiewieraną. Ciekawe kim my byśmy wówczas byli? Zdaje się, że najlepiej te sprawy pojmował jednak Aleksander Sołżenicyn, rozumiejący, że imperialną podstawą jego ojczyzny jest najpierw wspólne wschodniosłowiańskie państwo, a później realizacja wszystkich innych geopolitycznych celów. W tym patronat nad całą Słowiańszczyzną. Taka wielka nowożytna Sarmacja, a dla innych Wielka Tartaria. Od Władywostoku po Bałkany i Łabę. My zaś w roli obrońcy chrześcijaństwa, lecz nie przed Wschodem, ale gnijącym Zachodem albo Kalifatem Europa?

  Słowiańska idea. http://www.mysl-polska.pl/798

  … W chwili obecnej, czyli po upadku komunizmu, politykę rosyjską należy zdecydowanie uznać za konserwatywną kulturowo i skierowaną na afirmację chrześcijaństwa.

  Tłumaczy to siłę zderzenia polityczno-kulturowego pomiędzy Zachodem i Wschodem, które narasta na naszych oczach po chwilowym odprężeniu po upadku ZSRR i okresie tamtejszej wielkiej smuty. Jakkolwiek ma ona swoje źródła w konflikcie mocarstw o swoją pozycję w świecie i strefy wpływów, to ma także przejaw światopoglądowy. O ile na Zachodzie trwa rewolucja obyczajowa skierowana przeciwko chrześcijaństwu, o tyle na Wschodzie mamy do czynienia z postępującą powoli kontrrewolucją, prowadzoną w sposób mądry, czyli powolny, ale konsekwentny.

  Czy Rosja jest Katechonem?

  http://www.mysl-polska.pl/799

  Odpowiedz
 • 26 lutego 2016 o 18:15
  Permalink

  Поляки , не верю глазам своим. Только за эту публикацию готов забыть весь понос который читал до этого о России. Уважаю вас , что можете мыслить и говорить не спрашивая разрешения. Если к России с душой то она последнюю рубашку для тебя снимет и встанет рядом на смерть , против любого врага ,всегда.

  Odpowiedz
  • 26 lutego 2016 o 19:54
   Permalink

   Спасибо друг за тёплые слова… спасибо.

   Odpowiedz
  • 27 lutego 2016 o 12:10
   Permalink

   Привет от Польский! Многие поляки считают, что Россия сегодня в надежде мира в борьбе против империализма США !! Еще раз сердечный привет!!

   Odpowiedz
 • 26 lutego 2016 o 18:46
  Permalink

  Boże daj nam takiego Prezydenta chociaż na rok!!!

  Odpowiedz
  • 27 lutego 2016 o 01:35
   Permalink

   Co, za dużo masz pieniędzy? Za “mądrego” Putina w ciągu kilku miesięcy rubel stracił wobec bazowej wartości dolara jakieś 110-120%, wobec złotego – około 100%.
   Faktycznie – geniusz jak diabli …

   Odpowiedz
   • 27 lutego 2016 o 09:35
    Permalink

    Bezwiednie puściłeś bąka,w “kompanji arcybiskupów”. 🙂
    Nie zauważyłeś w ostatnich latach “dziwnego” splotu
    okoliczności/podchodów z/ i wokoło Rosji?

    Fakt, błędem była wiara w szczere intencje Rosji/
    prezydenta Putina w “naszych partniorów”….

    Odpowiedz
   • 27 lutego 2016 o 21:11
    Permalink

    Proszę sobie poszukać w internecie jakie jest zadłużenie Rosji i jakie Rosja ma rezerwy złota, powinno się te wskaźniki porównać z obecną sytuacją ekonomiczną w Polsce – miłej lektury.

    Odpowiedz
 • 26 lutego 2016 o 20:50
  Permalink

  Славяне! Рад за вас! Не все у вас американские зомби!!! Слава Польше!!

  Odpowiedz
  • 27 lutego 2016 o 12:15
   Permalink

   Да, это правда! В Польше есть много людей смотрели трезво на мир! Слава России !! Слава Путину !! Привет из Польши в русских славянских братьев и сестер !!

   Odpowiedz
 • 27 lutego 2016 o 07:46
  Permalink

  Martinez,lepiej stracić parę rubli niż suwerenność i zgodzić się na rolę posłusznego pieska USA.Popatrz i analizuje sytuacje w U.E.I przede wszystkim myśl samodzielnie i nie kopiuj Sorosa!

  Odpowiedz
  • 29 lutego 2016 o 17:36
   Permalink

   No popatrz – teraz Rosji bardziej grozi to, że stanie się naszym posłusznym pieskiem. Jeżeli nie będzie – nie kupimy ropy i gazu. A jak nie kupimy ropy i gazu to co będzie, jak myślisz? 😉

   Odpowiedz
   • 29 lutego 2016 o 20:20
    Permalink

    …A jak nie kupimy ropy i gazu to co będzie, jak myślisz? ?

    Jak to co – DOOPA blada, oczywiście u Polaka,
    “nasi,polskojęzyczni” wyżywią(zatankują) się sami. Rosjanie obejdą się bez czego takiego jak
    np.Polska – natomiast gaz i ropa z Kataru czy Niemiec oczywiście ROSYJSKIE “u pośrednika” to
    początek końca solidaruchów… 🙂

    Odpowiedz
   • 29 lutego 2016 o 20:25
    Permalink

    Cd. – “Białoruś kupuje złoto”. W linku jest wzmianka o największych kupcach złotego kruszcu,
    jak myślisz – na obrączki dla “demoliberałów”
    wiadomego pochodzenia? 🙂

    http://www.prawica.net/3631

    Odpowiedz
   • 15 marca 2016 o 11:49
    Permalink

    Odpowiadam na post niejakiego Krzyka. Wisz, chyba z elementarną logiką coś u ciebie nie tego … 😀 Polska jest jednym z największych odbiorców ropy i gazu z Rosji. My możemy kupić ropę i gaz praktycznie wszędzie, Rosja jest na nas skazana, ze względów geograficznych. Jej budżet obecnie w ponad 50% jest uzależniony od sprzedaży surowców naturalnych, które kupujemy my.
    Innymi słowy – trzymamy Puciate, bananowe cysorstwo za jądra i jak coś się nie spodoba, możemy mocno ścisnąć.

    Odpowiedz
 • 27 lutego 2016 o 12:32
  Permalink

  Bardzo potrzebna obserwacja odnosząca się do stanu rzeczywistego. Jestem przekonany że pan Putin wygrałby każde wybory w każdym kraju zachodnim, w tym nawet w Polsce. Nawet nie dlatego bo jest wielki i potężny, On po prostu mówi ludziom prawdę. Poszukajcie sobie w rosyjskim internecie jest wiele filmów z Putinem.

  Odpowiedz
  • 28 lutego 2016 o 21:25
   Permalink

   Pan Putin to zasługuje co najwyżej na Trybunał w Hadze
   za zbrodnie dokonane na Ukrainie i Syrii.

   PROSZĘ JE WYMIENIĆ? MOŻE PAN? CHĘTNIE O TYM NAPISZEMY – PROSZĘ PODAĆ PRZYKŁADY. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

   Odpowiedz
   • 29 lutego 2016 o 20:05
    Permalink

    Jeszcze jeden jajcarz, a może temu xxxxx(auto –
    – cenzura)o ksywce “Gordon czy Kondom” ,
    poprzestawiało się ‘coś’ pod sufitem? Może
    p.”Gordo-nie” miałeś na myśli p. O’Bambę?!
    Duraków ci u nas (zawsze) dostatek… 🙂

    Odpowiedz
 • 28 lutego 2016 o 22:21
  Permalink

  TYLKO BEZ PRZESADY ,

  TAM ZAWSZE JEDNO I TO SAMO , BEZ SYSTEMU JAKICHKOLWIEK DEMOKRATYCZNYCH
  WYBOROW , …

  ” ZA RODINU , ZA STALINU , ZA PUTINU…” byle do wiosny,
  byle do lata…byle ta pogode szlag trafil !!!

  Odpowiedz
  • 29 lutego 2016 o 20:28
   Permalink

   Co tam Panie…w pogodzie? 🙂

   Ps. Nie pytam – “w polityce” z wiadomych względów!

   Odpowiedz
 • 29 lutego 2016 o 20:46
  Permalink

  Martinez,módl się o zdrowie bo o rozum za późno!W 2016 r Niemcy, Francja, Italia zwiększyły import gazu i ropy od 40 do 70 %.I nie wypowiadają się w tematach trudnych dla dzieci,FFFFFFFFFF,przepraszam inaczej nie mogę p.Józefie!

  Odpowiedz
  • 15 marca 2016 o 12:00
   Permalink

   Zupełnie oderwałeś się od rzeczywistości, jak twój idol Putin …

   Odpowiedz
 • 5 marca 2016 o 18:00
  Permalink

  Nieźle dajecie w beret! Mieszkam w Rotterdamie od pięciu lat, na przeciwko mieszkają dość zamożni Rosjanie, wczoraj przyszli do nas z wódką, kiełbasą, kawiorem i zrobiliśmy słowiańską imprezę. Okazało się, że przeczytali na holenderskim portalu, że Polacy piszą obiektywnie o ich Prezydencie. Wczesniej mieli nas za rusofobów, a fajne są te rosjanki…

  http://www.ninefornews.nl/paniek-zaaien-over-poetin-is-teken-van-respect-en-jaloezie/

  Odpowiedz
 • 15 marca 2016 o 13:52
  Permalink

  Martinez,twój koniec bliski ,w USA zwycięzy Trump a on nielubi iberopomiotu,a tutaj za obrażanie Władymira ………!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.