Strach przed konfrontacją jako czynnik psychologii wojny

fot. red.Strach przed konfrontacją jest fundamentalnym czynnikiem psychologii wojny. Wojnę można wygrać, zanim się ją rozpocznie, właśnie w percepcji przeciwnika – a zwłaszcza w percepcji jego klasy rządzącej i w dalszej perspektywie w szerokich kręgach społeczeństwa. Najlepiej przy pomocy tejże klasy rządzącej, rozsiewającą głupią retorykę.

Kluczową linią obrony, a zarazem linią atakowaną jest kultura i wewnętrzny sposób funkcjonowania społeczeństwa. Inaczej działa psychologia na rzecz konieczności obrony, jeżeli wychodzi się z domu gdzie jest rodzina, miejscowości gdzie są przyjaciele i kraju, który traktuje się jako dobro i na dobro się odpowiada, a inaczej jeżeli wszystko robi się pod przymusem.

Istotą skutecznego oporu jest spowodowanie, żeby wszyscy mieli ten sam nadrzędny priorytet – bez względu na inteligencje, poziom zamożności, posiadanie rodziny, wiek i cokolwiek – tym priorytetem musi być PAŃSTWO I NARÓD. Bardzo dobrze, jeżeli można dodać do tego jeszcze Boga, oczywiście we własnej narodowo-homogenicznej interpretacji na użytek budowania własnego patriotyzmu. Jednakże to państwo jest najważniejsze i musi być priorytetem dla każdego, Naród jest nadrzędny dla państwa w tym znaczeniu, że jego celem istnienia jest zabezpieczenie możliwości bytowych dla Narodu.

Jeżeli człowiek broni swojej ziemi, swojej rodziny, swojego stylu życia i swojego prawa do wiary w to w co lub w kogo wierzy, to jest nie do pokonania metodą rozmiękczania percepcji, chyba, że mamy do czynienia ze sterowaniem percepcją mas przez podmioty uznawane za naturalne autorytety w przywołanych powyżej dziedzinach.

Dzisiaj Zachód sam sobie zaszczepił, wyhodował i sobie aplikuje coś tak niesamowitego, czego nie da się wyobrazić w ogóle nawet w najśmielszych snach alkoholowo-halucynogennych, nawet jakby badać pragnienia osób psychicznie chorych w zakładach zamkniętych, to raczej nikt nie wymyśliłby ograniczeń systemowych wyłączających SPÓJNOŚĆ NARODOWO-PAŃSTWOWĄ Z PEŁNĄ NEGACJĄ RELIGII. Gdyby jeszcze było wiadomo, czym demiurdzy tego procesu chcieliby zastąpić obecną kulturę? Jednak tego nie ma, nie nastąpiła rewolucja technologiczna, nie pojawiły się żadne nowe idee – nie ma niczego, czym można zastąpić stary i sprawdzony zachodni imperializm oparty na okrucieństwie, cynizmie, kłamstwie i przemocy. Bez niego Zachód nie może istnieć, ponieważ zjada własny ogon.

Doszło do takiego zdziwaczenia, że Zachód boi się konfrontacji i nie jest w stanie do niej stanąć. Fikcja wojen w oparciu o tzw. operacje chirurgiczne jest chyba jedną z bardziej żałosnych, jakie zna świat. Proszę sobie poczytać co się działo w Bagdadzie podczas „chirurgicznych” bombardowań. Proszę sprawdzić listę celów – bezprawnych – bombardowań Jugosławii. Jeżeli tak wyglądają operacje chirurgiczne, to nie dziwmy się że z zemsty za najnowsze operacje dronów bojowych, inno-kulturowi mściciele rozrywają się w zachodnich miastach.

Wietnam pokazał, że nie da się prowadzić wojny, jeżeli się ją relacjonuje w telewizji. To samo zostało potwierdzone w pierwszej wojnie czeczeńskiej, rola mediów i przekazów medialnych jest szokująca – to totalne rozmiękczanie własnej opinii publicznej. Amerykanie nigdy już po doświadczeniu z Wietnamu nie popełnili i nie popełnią tego samego błędu.

Niestety polityka jest brudna i brutalna, a jej przedłużeniem jest wojna. Tak było, tak jest i tak będzie zawsze. Oczywiście stawka w takiej rozgrywce jest inna obecnie, niż była w czasach mieczów i strzał. Jednakże zasady są takie same, ten kto zabije przeciwnika i zajmie jego terytorium – wygrywa. Jakie to proste! Nie da się tego przekłamać. Właśnie dlatego tak niesamowicie ciekawe jest to, po co Zachód wydał biliony Dolarów i Euro na wojny w Iraku i Afganistanie oraz zrobienie piekła w Libii (Syria to głównie efekt sponsorów znad Zatoki) – jeżeli nie ma z tego żadnej, ale to absolutnie żadnej, nawet najmniejszej korzyści. Co więcej, widać wyraźnie, że w miejsce opróżnione przez Zachód wchodzą Chińczycy lub Rosjanie.

Musimy się przygotować jako społeczeństwo do konfrontacji. Strach przed konfrontacją jest czynnikiem psychologii wojny i jako taki, trzeba przyjąć do wiadomości. Nie jesteśmy szczęśliwą wyspą, którą ominą zagrożenia. Wręcz przeciwnie jak się zacznie, to na pewno zobaczymy pełnię fajerwerków!

Zresztą niewiele trzeba, wystarczy że Ukraina upadnie jako państwo, zobaczymy w Przemyślu kilka milionów ludzi. Dodajmy z bronią i ostrzelanych! Czy dysponujemy dzisiaj siłą zdolną do opanowania naszego własnego terytorium, tak żeby osoby niepożądane nie tylko tutaj nie weszły, ale nawet żeby nie myślały o tym, żeby tutaj wejść? Widać jak państwa Zachodnie pilnują swoich granic na Morzu Śródziemnym. Czy jesteśmy gotowi strzelać do próbujących się dostać nielegalnie do Europy ludzi? Śmiało proszę odpowiedzieć na to pytanie, proszę się nie bać odpowiedzialności.

Nasza cywilizacja wcale nie odrzuciła kultu siły i okrucieństwa. One nadal są, trochę musi się wydarzyć, żeby wydobyły się na światło dzienne. Jest tylko kwestią czasu, kiedy przeciętni ludzie będą prosić tych, którzy są silniejsi, żeby bronili ich domów, ich kafejek i ich stylu życia. Jest to naprawdę kwestią bardzo bliskiego czasu. Strach przed konfrontacją z obcymi spowoduje, że to co jest naturalne będzie pierwszorzędne i pożądane. Bardzo wiele zależy dzisiaj od liderów środowisk narodowo-radykalnych, żeby przygotować się na ten moment, kiedy będą potrzebni społeczeństwom. Nie można przesadzić i iść w skrajność jak to już było po I-szej Wojnie Światowej. Nie można jednak dalej tolerować faktu, że osoba będąca Patriotą, czczącym własny Naród jest obrażana i poniżana przez ludzi, którzy całe swoje prawo do opluwania czerpią z haniebnej ideologii wyższości opartej na słabości.

Nadchodzi czas silnych ludzi i silnych Narodów. Strach przed konfrontacją będzie stymulował zmiany w nastrojach politycznych. Żeby ruchy narodowo-radykalne mogły zająć należne im miejsce potrzebują adekwatnej strategii wejścia do mainstreamu polityki. Droga radykalizmu jest zła, ponieważ odstrasza ludzi ze środka opinii publicznej. Przykładowo rasizm to głupota, poniżanie innych ludzi ze względu na kolor skóry jest wyrazem słabości intelektualnej. Co więcej budowanie wspólnoty na poczuciu nienawiści do innych jest mizerne i nie wystarczy dalej, niż do kolejnej butelki, czy kartonu z tanim winem. Jeżeli mamy zamiar budować ruch narodowy na poważnie, to musi on orientować się tylko na Naród i państwo, którym służy.

Na tą chwile w naszych realiach nie ma czynnika zdolnego do przeciwstawienia się retoryce strachu, która jest uprawiana na masową skalę wobec naszego społeczeństwa. Nasze społeczeństwo funkcjonuje w warunkach skandalicznego upodlenia ekonomicznego i ubezwłasnowolnienia prawnego. Polityka jest taka jaką każdy widzi, pojedynczy obywatel nie ma szans dostać się do Sejmu, jeżeli nie gra w partyjne układanki. Państwo jest istotnie teoretyczne, ponieważ pozwala na to, żeby poniżać Polaków w ich własnym kraju – mizernymi wynagrodzeniami i wymaganiami, których nie stawia się nawet na Zachodzie. Polak, żeby dostać pracę musi znać obcy język, pracę w swoim własnym kraju! Jest to tak żałosne upodlenie i skundlenie, że w ogóle nie ma o czym mówić.

Czy klasa polityczna myśli, że Polacy żyjący za grosze i poniżani przez zarządzających gospodarką będą umierać za wygodne życie elit? Mimo wszystko trzeba się przygotowywać na możliwą konfrontację, ponieważ będziemy ponosić konsekwencje wszyscy, elity sobie poradzą. Ten kto wymyśli, jak zrobić żeby ludzie przestali się bać, będzie doskonałym przywódcą Narodu. Bezwzględnie pierwszym ruchem powinno być uprawnienie Polaków do posiadania broni osobistej, w tym broni maszynowej. Każdy powinien mieć prawo do samoobrony, a nic nie jest bardziej demokratyczne, niż 7,62 mm! Jeżeli uda się dać Polakom wolność osobistą w postaci prawa do broni, to wszystko w tym kraju wyglądałoby inaczej. Ludzie przestaliby się bać, mieliby swój los w swoich rękach. To pierwszy krok, którego potrzebujemy żeby upodmiotowić społeczeństwo przed elitą oraz żebyśmy mogli się bronić przed zagrożeniami, które mogą nadejść z zewnątrz. Ludzie uzbrojeni nie będą się bać…

40 myśli na temat “Strach przed konfrontacją jako czynnik psychologii wojny

 • 28 sierpnia 2018 o 06:15
  Permalink

  Mocno obserwatortowy tekst, daje do myślenia

  Odpowiedz
 • 28 sierpnia 2018 o 07:56
  Permalink

  “Gdyby jeszcze było wiadomo, czym demiurdzy tego procesu chcieliby zastąpić obecną kulturę?”
  Ależ wiadomo i się z tym nie kryją. Cały przekaz jest temu podporządkowany. Produkt jest pozycjonowany wszędzie.
  Chcą to zastąpić KONSUMPCJĄ, głównie bezmyślną w tym wzajemną opartą o chwilowe doznania fizyczne oraz modelem ładny “zdrowy wygląd – duch niekonieczni i najlepiej by go nie było, zdrowe łono, moc uciech i bezmózgowie” a jak brakuje na życie to zawsze można się “puszczać” bo kary przecież nie ma. Takie Dobrowolne niewolnictwo. A zamiast samodzielnego analitycznego i twórczego myślenia, czytanie wątpliwej jakości bredni dla zmylenia nazywanych książkami tudzież pisanie takich bredni na poziomie minimum leksykalnego i sowicie okraszonych wyuzdaniem i wulgaryzmami. A jak ktoś chce “powalczyć” z systemem to przecież ma te oficjalne “Internety” i “może sobie stronę założyć”.
  Ludzie mają wierzyć w “pracę”, “ekonomię”, “pieniądze”, “politykę”, “biznes”, “unie”, “pakty” (chyba z “diabłem), “psychologię” i że JA jest najważniejsze (poniekąd jest warunkiem dostatecznym ale na pewno nie jest najważniejsze), a ewentualne pomaganie to “pińc zeta” na “robta co chceta”.
  I to wcale nie jest zabawne.
  Taki “marsjańsko wenusjański erzac rzeczywistości pod eskimoskim nadzorem” choć faktycznie to nieco bardziej złożone, ale to w końcu “Internety”, te oficjalne, legalne, pod nadzorem i koncesjonowane.

  Odpowiedz
 • 28 sierpnia 2018 o 08:03
  Permalink

  Ogólnie – bardzo dobrze napisane i świetnie ujęte. Jakieś tam detale są może i dyskusyjne ale to drobiazgi.

  Odpowiedz
 • 28 sierpnia 2018 o 08:37
  Permalink

  Pesymistyczne to wszystko.

  A broń w domach Polaków – to nieszczęście.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 28 sierpnia 2018 o 09:19
  Permalink

  Amerykańska kultura oparta na posiadaniu broni nie ustrzegła ich od 274 przypadków jej użycia w 2018 r. i to nie w obronie własnej a jako akt agresji. Co by było w przypadku Polaków? Aż strach pomyśleć!

  Odpowiedz
 • 28 sierpnia 2018 o 09:44
  Permalink

  “Dzisiaj Zachód sam sobie zaszczepił, wyhodował i sobie aplikuje coś tak niesamowitego, czego nie da się wyobrazić w ogóle nawet w najśmielszych snach alkoholowo-halucynogennych, nawet jakby badać pragnienia osób psychicznie chorych w zakładach zamkniętych, to raczej nikt nie wymyśliłby ograniczeń systemowych wyłączających SPÓJNOŚĆ NARODOWO-PAŃSTWOWĄ Z PEŁNĄ NEGACJĄ RELIGII.
  No właśnie, i tu kłania się (lewacka) IV Międzynarodówka….
  Tyle że ‘to dzisiaj’ infekowało już (lewicowi psychole) zachodnie społeczeństwa jeszcze
  przed II wojną. Dziś obserwujemy ‘wypadkową ich pracy”…
  Francuski Obóz „Antyterrorystyczny” w Polsce

  https://www.youtube.com/watch?v=s07mPKNToFE&t=381s

  Odpowiedz
 • 28 sierpnia 2018 o 10:24
  Permalink

  /Wojciech/ Z tym, że dziś nikt, a szczególnie młode pokolenia nie boją się konfrontacji. Nie mają najmniejszego pojęcia co w każdej chwili im zagraża. Opanował ich “tittitainment” termin wprowadzony przez Z. Brzezińskiego a oznaczający coś w rodzaju “cycki i rozrywka”. Reszta zsuwa do marketów. I spokojnie czekają. Konsumują. Nie zawsze jednak te amerykańskie wojny są bezinteresowne. Dla przykładu w Afganistanie znaleziono ogromne złoża rud metali rzadkich, gazu i ropy. Stąd także można atakować Iran i miękkie podbrzusze Rosji. Przez Syrię miała przebiegać trasa wielkiej rury gazowej z Kataru i Emiratów do Europy, wypierając stąd Rosję. Saddamowi i Kaddafiemu zachciało się natomiast odejść w handlu ropą od dolara. I mają za swoje. ITD. ITD. W tych selektywnych wojnach zabili już ponad 20 milionów ludzi. I nikt nie protestuje. Biedni ci Przemyślanie. Ale będą mieć co chcieli.

  Odpowiedz
 • 28 sierpnia 2018 o 10:30
  Permalink

  Zachód popełnił jeden jedyny błąd, myśląc że wygrywając z komunizmem radzieckim ekonomicznie może już dalej zapanować nad światem i go zniewolić w drodze podbojów ekonomicznych lub uderzeń chirurgicznych, a to było tylko wygranie małej bitwy cywilizacyjnej, która okazała się w skutkach zbyt kosztowna. Taniej byłoby utrzymywać komunizm w bloku wschodnim i tolerować go w byłych koloniach mając przewagę technologiczną i chroniąc swoje gospodarki, niż teraz borykać się z globalizacją i jej skutkami. Ten kto wpuścił świadomie zachodnich cynicznych i egoistycznych rządnych tylko zysku kapitalistów w to bagno globalizacji, jest mistrzem cybernetycznego sterowania polityką światową po to, aby wreszcie ograniczyć i zniszczyć zachodni imperializm – zadać mu ostateczny cios.

  Na miejscu Sz. Krakauera nie przejmowałbym się tak bardzo co ich tam na zachodzie czeka, tak jak oni nie przejmowali się nami gdy byliśmy pod zaborami i w 1939 roku. Natomiast nasze służby specjalne i armia powinny być przygotowane za zamknięcie granicy zachodniej oraz blokadę granicy z Ukrainą na wszelki wypadek.

  No i proszę z tą bronią nas nie rozśmieszać, chce pan przydzielić kałacha chłopcom w rurkach? Najpierw trzeba odbudować armię, powszechny pobór do wojska i tylko tym którzy odbędą zasadniczą służbę wojskową i są bezwzględnie zdrowi na umyśle o wysokim poziomie inteligencji można pozwolić na posiadanie broni. Inaczej czeka nas jatka ze strony idiotów. Nie chcę przemykać ulicą chyłkiem w nadziei, że mnie jakaś zabłąkana kula wystrzelona przez idiotę nie trafi. Już dziś policja ma większe przyzwolenie na użycie broni palnej niż było to w czasach PRL no i mamy zupełnie niepotrzebne ofiary śmiertelne. A co będzie przy powszechnym dostępie do broni?

  No i na koniec: “Bardzo wiele zależy dzisiaj od liderów środowisk narodowo-radykalnych, żeby przygotować się na ten moment, kiedy będą potrzebni społeczeństwom.”
  Ich poziom inteligencji niestety nie daje żadnej gwarancji na ochronę społeczeństwa. Ich wiedza jest z reguły znikoma, a umiejętności wątpliwe. Bo to nie “prymitywna ustawka”, tylko polityka i racjonalna obrona. Jest powód, aby się takich środowisk obawiać, gdyż są prowadzone na religijnym sfanatyzowaniu a to może doprowadzić tylko do tragedii narodowej. Od ochrony społeczeństwa jest zdaje się wojsko i służby bezpieczeństwa wewnętrznego równego rodzaju, a nie towarzystwa wzajemnej adoracji żyjące jakimiś historycznymi fantazmatami.

  A prawdziwi inteligentni narodowcy nie będący jednocześnie rasistami i szowinistami nie są w Polsce zorganizowani, oni unikają istniejących sfanatyzowanych i prymitywnych grup prowadzonych przez religijnych i politycznych mocodawców.

  Odpowiedz
 • 28 sierpnia 2018 o 12:56
  Permalink

  Władza zawsze opiera sie na strachu i sankcjach.

  Odpowiedz
 • 28 sierpnia 2018 o 15:53
  Permalink

  Dywagcje i analizy felietonu daja synteze wspolczesneho zycia, komentarz@Rudy spuentowal to znakomicie: wladza opiera sie zawsze na strachu i sankcjach,tak zawsze i wszedzie…..

  Poglebienie tematu przez @Zbigniew, @Wojciech, @Mieclaw uwypukla te dzisiejsza spoleczno-polityczna architekture oraz powolne dochodzenie do “stanu wrzenia” niby aluzje co do gotowosci obrony granicy zachodniej i wschodniej nomens omens moga stac sie ad hoc aktualne……

  ……cos od niedzieli przy okazji festynu miejskiego w miescie Chemniz ( byle Karl-Mark-Stadt) wybuchly niepokoje spoleczne**** i niech sie po wsze czasy myle ale to ma absolutne znamiona wojny domowej****: 2 innokulturowych, mlodych emigrantow poklocilo sie na festynie i jeden nozem zadzgal drugiego, byla awantura i strach nawet panika wybuchla,jedni ludzie plakali inni krzyczelibo ludzie boja sie takich rzeczy a na festyn( “swieto piwa + wesole miasteczko z karuzelami i gabinetem smiechu ) to przewaznie chodza tu wszyscy od dzieci w wozksch po seniorow o lasce…policja nie wiedzlala jak uspokoic ludzi i zaraz ugrupowaly sie spontaniczne demonstrscje nie z setek ale z paru tysiecy ludzi, coraz inni przyjedzali pociagami i samochodami z innych miejscowosci i tutejsi urzadzili sobie polowanie na ludzi innego koloru skory czy “obcego” wygladu,gonili ich nawet pare km…przy okrzykach i oswiadczeniach w mediach min. przez czlonkow partii AfD ( Alternatywa dla Niemiec ): “jak panstwo nie chroni i nie daje bezpieczenstwa swoim obywatelom,to obywatele musza sami sie bronic i ksztalowac”lige obrony kraju “( Landabwehr ) !!!!……,niby zarzad AfD sie zdynstansowal przed “samosadami”(“SelbstJustiz ) ale jest tu wielka afera a policja tych parenascie tysiecy “tubyczej” ludnosci nie mogla powstrzymac….ludzie plakali ( !) i kladli kwiaty tam gdzie ten zadzgany nozem lezal i byla plama po krwi na bruku ulicznym i “wladza” to ucisza i ucisza cala maszynetia medialna i potepia i potepia a ludzie placza i krzycza i sa zdolni w swoim podenerwowaniu i desperacji do kazdego czynu i cos im wszystko jedno jakie bedzie mialo to konsekwencje..tez zyja jak Polacy w upodleniu ekonomicznym ( wiekszosc spoleczenstwa w systemie neoliberalizmu zyje w nedzy i niepewnosci jutra ) i czuja ponizenie ,nikt tu sie tymi szerokimi masami ludzi nie zajmuje,przez Angele Merkel z bylego NRD to czuja sie oni tak oszukani i nabrani w butelke, ze nawet nie umiem tego zjawiska nalezycie opisac, miedzy kpina a wysocebolesna groteska…..a nedza,nawet doglebna przy uginajacych sie polkach i przy wysokiej ponadpodazy i tzw.deflacji ( towary i uslugi nawet znacznie tanieja a nie znajduja kupca, nie ma na nie zbytu ) oraz przy rzekomo przepelnionych podatkami kasach panstwowych, ubezpieczen zdrowotnych,emerytalno-rentowych …..totez nastroje spoleczne sie radykalizuja i cos mi sie wydaje,ze tym razem rewolucja nawet ta krawa to nie przyjdzie z Rosji czy Francji ale z terenow bylego NRD…..to wygalada na prawdziwy.poczatek wojny domowej……..przeto sformulowane przez @krakauera mysli co do ochrony granic zachodnich i wschodnich z uwagi na rozklad panstwa Ukraina a raczej radykalizacji i powstania prawdziwego panstwa faszystowskiego,bo takie przez terrror nabiera “sily” moga tu raptownie i to z dnia na dzien byc aktualne…..

  Co do powracajacej jak bumerang maniakalnej tezy autora pragnacego powszechnego posiadania broni w Polsce to przywoluje tu chociazby dzisiejsze opinie @Incjator i @wlodek oraz wszyskie juz od lat trwajace na lamach OP opinie komentatorow, nawet te ostre w formie, ze powszechne posiadanie broni i wogole teza “konstytucyjnego prawa do powszechnego posiadania broni w Polsce” jest wrecz bulwersujaca i byla by czysta tragedia nie znajaca granic….czyzby ten caly dzisiejszy wywod autora to tylko po to,by w elegancki i zakamuflowany sposob ponownie przemycic te od dawien dawna lansowana idee, byc moze nawet na konkretne lub tylko intelektualne “zamowienie” producenta ten broni…..czy ja tu sie myle ???

  Odpowiedz
 • 28 sierpnia 2018 o 18:17
  Permalink

  Coś mi się wydaje, że jankesi wygrają lub też przegrają w Polsce wojnę zanim ją rozpoczną. W sieci jest trochę tekstów ile to już nam dróg i mostów zdewastowali wiadomo również, że jankeski czołgista bez autostrady ani rusz.

  Odnośnie powszechnego posiadania broni, zgadzam się z tym co pisze @Miecław. Czyli tylko i wyłącznie osoby przeszkolone i o dużym wskaźniku odpowiedzialności.
  W przeciwnym wypadku będzie to strzelanina w najmniej odpowiednich miejscach, przecież wiemy co dzieje się za Atlantykiem.

  Odpowiedz
 • 28 sierpnia 2018 o 18:51
  Permalink

  @ wieczorynka jako uzupełnienie
  Przeczytałam i obejrzałam jak Prezydent FR spędził kilka dni w plenerze, może warto wziąć przykład.

  Polska nie jest krajem, który obroni się sam. Dlatego zostawmy temat zawodowcom. Przeciętna osoba niech postrzela sobie na strzelnicy. Jednak granic Polski powinni bronić dobrze wyszkoleni i uzbrojeni w nowoczesną broń żołnierze.

  Odpowiedz
 • 28 sierpnia 2018 o 19:48
  Permalink

  @krolowa bona. 28 sierpnia 2018 at 15:53

  No to Niemcy zgotowali sobie bigos z imigrantami, a prawdopodobnie fala agresji i nienawiści będzie narastać poprzez determinowanie wzajemnej nieufności. Oj będzie się działo w najbliższych latach i wzmocnienie naszej zachodniej granicy będzie wręcz koniecznością dla zapewnienia bezpieczeństwa Polakom. Tylko niech żadnemu Polakowi nie przyjdzie do głowy brać udział w tej niemieckiej “wojnie domowej”. Ich problem skoro naważyli piwa, a my mamy już dość ich kolonializmu. Teraz oni zaczynają być skolonizowani, niech poczują jak to jest przyjemnie, gdy od 1000 lat przyjeżdżali i zajmowali nasze ziemie tworząc non stop V kolumnę, a na koniec chcąc pod wodzą Hitlera usunąć nas z powierzchni ziemi. Współpraca gospodarcza na partnerskich warunkach – tak, ale nic poza tym i nic ponad to. Teren Polski powinien być raz na zawsze dla nich zamknięty.

  Odpowiedz
 • 28 sierpnia 2018 o 21:10
  Permalink

  @krolowa bona. ….czy ja tu sie myle ???
  Niestety – TAK.
  BO, pomyłki to ‘krolowej” niekiedy specyalność.

  Wieczorynko. Amerykanie jadą na psychotropach i innych antydepresantach, skutek – ‘niekiedy” zmieniony stan świadomości.
  Stąd, osoby przeszkolone stanowią największe potencjalne zagrożenie dla otoczenia – czyli b.mundurowi, jak i w służbie czynnej…najciemniej jest zwykle pod latarnią. 🙂

  Odpowiedz
 • 28 sierpnia 2018 o 21:39
  Permalink

  W sieci pojawiają się teksty, że Niemcy zamierzają przyjmować do wojska osoby inne obyczajowo i kulturowo aby się szybciej i łatwiej integrowały.
  Jeżeli jest to prawdą to skutki takich pociągnięć łatwo przewidzieć.

  Odpowiedz
 • 29 sierpnia 2018 o 03:45
  Permalink

  @Mieclaw,28.08’2018,19:48

  Eh ! To nie “Niemcy zgotowali sobie ten bigos z imigrantami” to im “ktos” zgotowal, cesarzowa rzadzi tu bez parlamentu jak w transie,ludzie sa tak.oburzeni i przerazeni, gdyz ten problem to powstal ni stad ni z owad , cos jakby iluzjonista wyciagnal go z kapelusza…w kraju,w ktorym kazdy wwozony banan jest policzony,zwazony i ma swoj numer a tutejsi sa przez wladze tak sprawdzani i represjonowani….( “poddani, pisalam.o tym pare razy…),ze nie ma mowy zeby zyc choc jeden dzien bez regul czy tam “niepunktualnie” (tj.w planowy,zorganizowany sposob az rzygac sie chce….)

  Co do reszty komentarza wszystko sie zgadza…

  @wieczorynka
  Nie zupelnie tak…..nie do wojska tylko dla wszystkich razem i to kobiet i mezczyzn po ukonczeniu 18-ego roku zycia dla tutejszych i tych nowoprzybylych imigrantow ma byc cos na wzor “armi zbawienia” “roczna obowiazkowa sluzba “na rzcz spoleczenstwa i panstwa np.w szpitalach.i domach seniora, w ochronie srodowiska,w szkolach,takze w wojsku i wszedzie indziej, gdzie sa potrzeby ale jest to bardzo dyskusyjne bo albo jest konstytucyjny obowiazek poborowy do wojska,ktory w 2011 zawieszono byl przymus lub mozna bylo isc do tzw.”wojskowj sluzby cywilnej” z powodow moralnych ( ZivilDienstLeistende ) ale to byla sluzba wojskowa z poboru ale to co teraz sekretarka partii CDU wymyslila bylo by “praca przymusowa” co jest ( teoretycznie) zabronione i do tego organizacyjnie bardzo,bsrdzo drogie,takze nie wiadomo.czy ludzie “odrabiajacy” te roczna sluzbe powinni otrzymywac wynagrodzemie czy zold i kto niby ma go wyplacac i z jakich kas takiej masie ludzi ( moze i nawet 2-3 czy 4 mln ludzi lub nawet wiecej ),kto mial by im zaplacic ubezpieczenie zdrowotne i.od wypadkow itd. Nie przecze, ze integracja takze dla tubylcow mogla by miec faktycznie miejsce i sluzyc zjednoczeniu rozwarstwionemu spoleczenstwu i dla bardzo,bardzo wielu bylo by ratunkiem by wyjsc z domu pelnego przemocy i wogole ochrona przed wpadka w bezrobocie,gdyz mozna sie w danej branzy dalej ksztalcic czy pracowac ale z uwagi na konstytucyjne zakazy i wielkie koszty dla panstwa nie mysle,ze oni to wprowadza no i bylo by za duzo demokracji i spolecznej solidarnosci ,antagonizm klasowy nie wystepowal by tak ostro i bylo by ludzmi trudniej rzadzic a tak kieruje sie ich jak @Wojciech podnosi do brania udzialu w “tittitaiment” i kieruje do supermarketow i sie wie co taki delikwent mysli i co.kupuje i.mozna nim do woli manipulowac i dawac mu kredyty,wtedy nie strajkuje tylko przyjmuje najnizej platna prace i ciula na raty do banku przyjmujac leki na uspokojenie….” zycie nie je bajka”…

  Odpowiedz
 • 29 sierpnia 2018 o 13:43
  Permalink

  @wlodek
  “Amerykańska kultura oparta na posiadaniu broni nie ustrzegła ich od 274 przypadków jej użycia w 2018 r. i to nie w obronie własnej a jako akt agresji. Co by było w przypadku Polaków? Aż strach pomyśleć!”

  Włodku, te 274 przypadki to chyba tylko w samym Chicago.
  Z pewnych powodów od czasu do czasu zaglądam na polskojęzyczną stronę amerykańskiej Polonii.
  Szczególnie obserwuję co dzieje się tam właśnie.
  Takie wiadomości są tam na porządku dziennym:
  http://dziennikzwiazkowy.com/chicago/szesciu-zabitych-ponad-50-rannych-po-kolejnym-krwawym-weekendzie/
  I to regularnie, co tydzień…

  @królowa…
  – a tak, dla ciekawości podpowiem, że tym zamordowanym w Chemnitz był “Niemiec” pochodzący z Rosji.
  Co innego by było gdyby to był “normalny” Niemiec. Trochę by “popłakano”, nastawiano zniczy i może by się uspokoiło.
  W tym przypadku, rosyjscy przesiedleńcy (a jest ich tam w okolicy wielu) prawdopodobnie tak prędko “nie popuszczą”
  – nikt już z nich nie wierzy w skuteczność niemieckiej policji…

  Odpowiedz
 • 29 sierpnia 2018 o 14:08
  Permalink

  50latek,myślałem o ofiarach, tak masz rację przypadków użycia broni było ok 1000.Pozdro.

  Odpowiedz
 • 29 sierpnia 2018 o 14:50
  Permalink

  @ Królowa g.03:45 29 sierpnia.
  Jakoś trudno mi uwierzyć, że emigranci dadzą się zatrudnić w domach seniora czy też szpitalach, pytanie też czy seniorzy lub osoby chore będą sobie takiej opieki życzyły.
  Jeżeli osobą zastrzeloną był Niemiec pochodzący z Rosji to raczej przewiduję scenariusz o którym pisz 50-parolatek.

  W każdym bądź razie nadmierna ilość emigrantów sprowadzona w krótkim czasie to nie jest dobry pomysł, co wynika z opisywanych faktów.

  Odpowiedz
 • 29 sierpnia 2018 o 15:37
  Permalink

  @50-parolatek. Patrz:krzyk58
  28 sierpnia 2018 at 21:49
  ——————–
  Wczoraj na wezwanie lokalnych ruchów prawicowych na ulicach niemieckiego miasta pojawiło się blisko pięć tysięcy osób, które otwarcie kwestionowały politykę imigracyjną kanclerz Angeli Merkel, wzywając ją do odejścia ze stanowiska.

  Atmosferę podgrzała dodatkowo obecność blisko tysiąca lewicowych kontrdemonstrantów, dlatego też w ruch poszły butelki i kamienie, natomiast policja użyła armatek wodnych. Rannych w wyniku zamieszek miało zostać sześć osób, w tym jeden policjant.

  Lewica……i w tym miejscu musiałem tradycyjnie już splunąć. 🙂

  Odpowiedz
 • 30 sierpnia 2018 o 06:21
  Permalink

  @wieczorynka,29.08’2018,14:50
  No przeciez jestem tego samego zdania,co.komentatorka……i widze,czuje i przezywam codziennie co to.za obopolna tragedia i jakie to oszustwo ze strony handlarzy ludzmi i ze strony izynerow z fabryk mysli politycznej jak Truman,Brzezinski,Soros czy McCain ,ze tysiacami i milionami,masowo w bardzo krotkom czasie ludzi z zupelnie innych kultur,tradycji,socjalizacji poslugujac sie wizerumkiem Usa serii TV jak “Denver Clan” lub “Dallas” przywiedziono do Europy no na pastwe losu gdyz tu nie ma mieszkan,pracy i wogole dla nich zadnej perspektywy a ci co pracuja w szpitalach.i domach seniora to wyselekcjonowani z tlumu i mieli juz takie wyksztalcemie u siebie lub tu podjeli nauke,jest ich malo a w tym sektorze brakuje ilesc tam tysiecy.personelu,wiec.to.jedyne co.sie udaje..oczywiscie,ze.poczatkowo pacjenci.chcieli ludzi swojej.kultury ale jakos z braku laku zaaranzowali sie wzajemnie…

  @50-parolatek….ten zamordowany ( nozem ) 35-cioparolatek to Daniel H. ,Niemiec tam urodzony i wychowany, matka byla Niemka a ojcem Kubanczyk,wiec mial

  Odpowiedz
 • 30 sierpnia 2018 o 06:53
  Permalink

  Ten drugi ciezko raniony mezczyznazyzn.jest Niemcem pochodzenia rosyjskiego,jest wogole ok. 22osob rannych ale nie wolno.powiedziec w jakim stanie sie.znajduja,Syryczyk i Iranczyk -podejrzani o dokonanie czynu siedza w areszcie sledczym,jest afera….bo politycy ignorowali.od lat wszystkie problemy i oburzenie,ze jest tyle niemieckich dzieci.zyjacych w nedzy i glodzie….

  Odpowiedz
 • 30 sierpnia 2018 o 15:51
  Permalink

  @krzyk58. 29 sierpnia 2018 at 15:37

  Plucie na lewicę to specjalność ograniczonego intelektualnie prawactwa. Jakoś nie dociera, że to nie lewica, jako taka, jest odpowiedzialna za imigrację i wszelkie problemy na tzw. zachodzie, tylko zdegenerowany system liberalnego kapitalizmu używającego wszelkich idei lewicowych i prawicowych w sposób oczywiście wypaczony, aby w zależności od potrzeb realizować swoje niecne cele.

  No i rada – nie pluj zbyt często, bo tak się składa, że plucie pod wiatr jest niezbyt przyjemne i można opluć się samemu.

  Odpowiedz
 • 30 sierpnia 2018 o 20:54
  Permalink

  @Miecław.Wiem, że jesteś niereformowalny, zarozumiały i pyszny
  również – ale to twój problem/błogostan, jeśli ci ‘z tym” do twarzy?
  Główną ideologią rozwoju lewactwa jest Trockizm. Zakłada on, że nie ma czegoś takiego jak stabilizacja, spokój, czy stan docelowy. Według trockizmu- niezależnie od etapu rozwoju muszą odbywać się ciągłe naciski na rozwijanie marksizmu i międzynarodówki. Jeżeli uda się coś wywalczyć- nie należy spoczywać na laurach, tylko przeć dalej. Oczywiście w razie powodzenia nie można też przesadzić z tempem zmian, lecz należy zachować swego rodzaju ‚vacatio legis’, bo głupio by wyglądało, gdyby już kwadrans po sukcesie zacząć drzeć niezadowolonego ryja o więcej- to mogłoby zrazić do trockizmu wielu sympatyków. Dlatego okres ‚vacatio legis’ można spożytkować na zbudowanie swego rodzaju Linii Maginota (której nie można obejść wokół), aby zabezpieczyć się przed „cofką” i utratą ostatnich zdobyczy (przywilejów). Z czasem społeczeństwo przyzwyczai się do zmian, a wówczas można powoli zacząć prace nad kolejnym krokiem naprzód (czyli ku jeszcze większemu lewactwu). Trockizm zakłada ciągłe dążenie do „komunizmu idealnego”, ale historia pokazała dziesiątki razy, że przy każdej próbie wprowadzenia komunizmu, po przejściu 10% drogi zaczynają się nieodwracalne patologie i upadek finansowy, choć większość lewaków nadal mylnie uważa, że da się „dobrze i umiejętnie wprowadzić komunizm”. To tak, jakby 100 razy wejść do ogniska i zawsze się poparzyć, po czym stwierdzić, że mimo wszystko da się „dobrze i umiejętnie wejść do ogniska”, a wszystkie poprzednie próby były nieudane z powodu faszystów. Gdyby w jakichś eksperymentalnych, sterylnych warunkach na siłę forsować komunizm do „ostatniego stadium rozwoju”, to najpierw zakneblowano by wszystkich wolnościowców i konserwatystów oraz obciążano by podatkami wytwórców dóbr, kosztem dotowania NGO, skin coachów i kocich behawiorystek, potem wymieszano narody i rasy, następnie wprowadzono by kontrole i inwigilacje na wzór Orwella, a na koniec „elita” komunistyczna całkowicie odcięłaby się od społeczeństwa i zamknęła w pałacu na wzór Wersalu sprzed rewolucji, gdzie pod fontannami za miliardy dolarów uprawiałaby gejowski seks analny z kazirodczymi krzyżówkami jastrzębio-koto-piżmaka i borsuko-pstrągo-koczkodana pod wpływem narkotyków, a zwykli ludzie wokół pałacu zdychaliby z głodu i przemęczenia. Dlatego rozwój trockizmu należy zahamować w możliwie jak najwcześniejszym momencie, aby nie podzielić losu Szwecji. Ostatnio zastanawiałem się, co byłoby, gdyby to Trocki wygrał rywalizację ze Stalinem, który zamiast niego wylądowałby w Meksyku z czekanem w makówce.
  (BRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR!!!!!) 🙂 Być może teraz byłoby dokładnie odwrotnie- komunizm pewnie posypałby się gospodarczo na długo przez pierwszym Woodstockiem, a Europa środkowa i wschodnia byłaby teraz siedliskiem lewactwa, z kolei zachód byłby konserwatywny, jako ideologiczna kontra zimnej wojny. Chichotem historii jednak wpadliśmy w łapy Stalina, co… uratowało nad przed komunizmem (przynajmniej na dzień dzisiejszy, bo ostatnie zmiany są bardzo niepokojące). Amen… 🙂
  https://bialyrasizm.pl/negocjacje-z-lewakami/
  Plucie, jak i inne czynności fizjologiczne wykonuję zwykle ustawiając się z wiatrem – rozumiesz co mam na myśli? Wynika to zapewne z jakiegoś tam doświadczenia życiowego? A może to
  wrodzona intuicja wdrukowana (prawie) każdemu człowiekowi nie pozwala mi pluć pod wiatr czy wejść po raz kolejny w ognisko?
  Tradycyjnie już, pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
 • 30 sierpnia 2018 o 23:22
  Permalink

  @krzyk58. 30 sierpnia 2018 at 20:54

  Jestem “biczem” na prawacką indolencję umysłową. Jedynie ciemnota mnie nie znosi, bo obawia się mojej skromnej wiedzy, bo nie uważam się za wszystko-wiedzącego. Ale że z reguły walę prosto z mostu i obnażam głupotę, więc to boli i to nie tylko ciebie. Ludzie nie lubią, jak ktoś im mówi prawdę i do tego ma rację, nawet jak nie wiedzą, że tak jest to czują podświadomie, że jest coś na rzeczy. Więc wolą unikać dyskusji ze mnę dla spokojności sumienia, a ja mam spokój, bo nie muszę wysłuchiwać żali i głupot.

  Na niereformowalnego się godzę, to zaszczyt i duma trzymać się pryncypiów, reszta nie trafiona i wynika z twojego negatywnego nastawienia.

  Moja rada, przestań czytać rasistowskie bzdety i zacznij myśleć. Trockim to już historia, tak jak komunizm. Obecni trockiści, czy pseudo-marksiści nawet nie rozumieją tamtych idei, bo to nie są już te same warunki środowiskowe i punkty odniesienia. Często wypaczają pierwotne idee, które w tamtych XIX/XX wiecznych warunkach miały sens, a obecnie co najwyżej można podawać je jako przykład walki o godne życie najniższych klas społecznych. Tyle w temacie.

  Niepokoi natomiast to, że kapitaliści na siłę warunkują ponownie religijność ludu albo konsumpcjonizm (na zachodzie i u nas także) prowadząc do feudalizmu. Wkrótce może się okazać, że twoje, jak i moje dzieci będą musiały się zmierzyć z nowymi formami niewolnictwa, kiedy zniszczą nam podstawowe prawa i wolności oraz każą kierować się prawem boskim!!!
  Jakie więc wybierasz prawo boskie? Te z religii okupacyjnej, pochodzenia wiadomego? Czy słowiańskie prawo natury i kosmocentryzm? Ja już wybrałem. 🙂

  Nie rozumiesz lewicowych świeckich idei, tych prawdziwych Chrystusowych można by rzec, więc wszystko co wydaje się lewicowe mieszasz z błotem, przyprawiając łatkę trockizmu, a pewnie nawet Trockiego w originale nie czytałeś.
  No i czas żebyś się przyzwyczaił do mojej krytyki, skoro piszesz bzdury, bo dobre czasy sprzed 1 marca 2017 roku, kiedy to ty wszystkich komentatorów beształeś i sobie na nich używałeś już się dla ciebie skończyły. 🙂
  Tylko trochę ci odpuszczę na wcześniejszą prośbę @WEB. JÓZ., ale wobec oczywistych, rasistowskich, szowinistycznych bzdur prezentowanych na forum nie pozostanę obojętny i będę je obnażał na miarę mojej wiedzy.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 31 sierpnia 2018 o 07:27
  Permalink

  @krzyk58
  Żadna tajemnica że ja jestem krytyczny wobec każdych poglądów włącznie ze swoimi, szczególnie ze swoimi (co pozwala mi ewoluować). Tak jak mam czasem uwagi nie tyle do Ciebie, co do tego co tu zamieszczasz, a już pisanie cyrylicą generalnie jest słabe pod artykułami napisanymi w języku polskim, tak wobec @Miecława po określeniach “rasistowskich, szowinistycznych” mam nadzieję odpuścisz całkowicie bo to zaleciało “eskimosizmem” a co najmniej “myślą wojenną filogóralstwa golańskiego” budowaną przeciw “niegóralom” w oparciu o “nauki urojone” i “golański wikipedjizm”.
  Rad z “białego rasizmu” nie brał bym do serca bo one też na “golańskiej doktrynie” zbudowane. Generalnie przechył w dowolną stronę jest niezdrowy. Świat istnieje bo jest w równowadze ale nie w równowadze obdzielania się kijami a po prostu w równowadze. Nie ma ani kija, “rasizmu”, “szowinizmu”, “fałszywego świadectwa PRZECIW bliźniemu”. Nauka (ta prawdziwa, raczej słabo dostępna dla gawiedzi) dawno dała odpowiedzi na wiele pytań.
  Co z tego że @Miecław WIERZY w bzdury publikowane w KONCESJONOWANEJ części sieci “Internet” albo w KONCESJONOWANĄ zawartość “edukacji”? Co z tego że upowszechnia od czasu bzdury a podobno i tych bzdur naucza? Ludzie są różni i potrzebują w coś wierzyć. Jego WIARA jest taka jaka jest, a jak sam @Miecław – “wiara ” twierdzi to “ciemnota”, a po mojemu – podważanie dogmatów wierzącego jest jak walka z wiatrakami. Kto czytał Cervantesa i zrozumiał to wie dokąd to prowadzi.

  Odpowiedz
 • 31 sierpnia 2018 o 09:25
  Permalink

  @Miecław. Jestem “biczem” na prawacką indolencję umysłową. Jedynie ciemnota mnie nie znosi, bo obawia się mojej skromnej wiedzy, bo nie uważam się za wszystko-wiedzącego. Ale że z reguły walę prosto z mostu i obnażam głupotę, więc to boli i to nie tylko ciebie. Ludzie nie lubią, jak ktoś im mówi prawdę i do tego ma rację,
  …………. i do tego ma rację…I TU, już nie byłbym taki przekonany
  co do Twojego ‘monopolu na rację”. https://demotywatory.pl/4838999/Tylko-dlatego-ze-ty-masz-racje-nie-znaczy-ze-ja-jej-nie-mam
  Więcej “Miecławów”, a poważny nurt lewicowy (z wątkiem Narodowym,
  nie przeczę -słuszny,) ośmieszony zostanie “na amen’. Miecławie,
  Wyciągając z lamusa (Kozłówki) stare kosmopolityczno-komunistyczne śmierdziuchy
  robisz niedźwiedzią przysługę słusznej skądinąd sprawie. Więc,
  ‘wal tak dalej”
  – skoro nie rozumiesz przyczyn i źródła zła tkwiących
  nieustannie w komunistycznej lewicy. 🙂

  Odpowiedz
 • 31 sierpnia 2018 o 10:48
  Permalink

  Dla zwolenników powszechnego uzbrojenia Polaków proponuję przejechać się drogą główną w godzinach szczytu. Teraz wyobraźcie sobie, że wszyscy mają broń … ja bym zabijał ssynów co mi na ogonie siedzą, albo omijają korek wcinając się na siłę.

  Odpowiedz
 • 31 sierpnia 2018 o 12:59
  Permalink

  @krzyk58. 31 sierpnia 2018 at 09:25

  No widzisz, bardzo mnie cieszy, że wreszcie tą prawdę linkowaną w democie dostrzegasz, bo do tej pory tylko twoja prawda się liczyła. 🙂 Można też użyć słów Piłsudskiego, że “racja (prawda) jest jak dupa, każdy ma swoją” i z tego powodu nie można się obrażać, ale znosić trzeba też krytykę, jeżeli ta racja (prawda), czyli “dupa”, jest krzywa, gruba, brzydka itd. Wtedy trzeba tą “dupę” ruszyć i po poćwiczyć, żeby ładniej wyglądała, czyli przekładając to na naszą dyskusję, ja ćwiczę krytyką twój umysł, żeby był mniej wypaczony. 🙂

  A kto ostatecznie ma rację to pokazuje historia najnowsza, co prawactwo zrobiło z polską gospodarką. Natomiast kto z nas ma rację, to już ci odpowiedzieli kiedyś inni komentatorzy uznając moje racje, inni mogą uznać twoje i na tym polega demokracja oraz etyka świecka. Możesz wybrać sobie stanowisko i opcję, która ci najbardziej odpowiada, ale wara od destrukcji państwa świeckiego i zawłaszczania go przez fanatyków religijnych. A co dziś czytam, że na sztandary do Straży Pożarnej MSWiA planuje wprowadzenie odwołania się do boga, czyli klasyka – prozelityzm religii okupacyjnej w akcji. Gdy niedługo dojdą do władzy młode oświecone pokolenia, będą musiały to wszystko posprzątać, żeby przywrócić idee państwa świeckiego integrującego wszystkich ludzi w jedno państwo, i ja w miarę moich możliwości będę im służył radą i pomocą.
  Trzeba zachować równowagę, między ideą państwa świeckiego a prawem wolności sumienia i wyznania. Taka równowaga jest prawnie przewidziana przez Konstytucję, ale niestety fanatycy jej nie przestrzegają.

  Źródło zła tkwi w fanatycznie religijnej prawicy, która doprowadziła PRL do upadku i wykańcza III RP. Ale już niedługo Polacy przejrzą na oczy i powiedzą sprawdzam, zwłaszcza młode pokolenia. To może dlatego fanatyczna zmiana chce w przyśpieszonym tempie zrobić z nas Iran i zmienić konstytucje na teokratyczną, po to jest instalowanie wszędzie religii w instytucjach, aby zapewnić sobie w przyszłości władzę i feudalną kontrolę nad młodymi pokoleniami. Nic z tego i uprzedzam, że upadek będzie bardzo bolesny dla fanatyków, bo skończy się to pogardą i izolowaniem społecznym fanatyków oraz upadkiem instytucjonalnego kościoła. Oczywiście ja po nich płakał nie będę, tak jak oni nie płaczą po rozwaleniu socjalizmu.

  Odpowiedz
 • 31 sierpnia 2018 o 17:41
  Permalink

  @Miecław. …co prawactwo zrobiło z polską gospodarką. ??
  No chyba że za prawaka uznamy tow. Balcerowicza i s-kę. 🙂
  BO, można tak sobie, z marszu skręcić na prawactwo? Nie sądzę.

  NSZZ “Solidarność” i skupiona wokół związku siła polityczna
  w w najczystszej postaci lewica laicka, d. komuniści,
  rewizjoniści postpezetpeerowscy, trockiści itp. reasumując: nieciekawe towaŻystwo.

  “Natomiast kto z nas ma rację, to już ci odpowiedzieli kiedyś inni komentatorzy..” Nadal twierdzisz że racja jest “w tłumie” ?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Trockizm_w_Polsce

  Dariusz Zalega: Narodziny trockizmu w Polsce
  http://www.1917.net.pl/node/3284
  Dariusz Zalega: Trockizm w PRL – zapomniana opozycja (cz. IV)
  http://1917.net.pl/node/3287

  Dariusz Zalega: Trockizm w PRL – zapomniana opozycja (cz. V)
  http://www.1917.net.pl/node/3288

  Dariusz Zalega: Trockizm w PRL – zapomniana opozycja (cz. VI)
  http://www.1917.net.pl/node/3289
  Dariusz Zalega: Trockistowskie analizy radzieckiej strefy wpływów.
  http://www.1917.net.pl/node/3285
  Mimo iż tylko nieliczni emisariusze IV Międzynarodówki docierali do Polski, trockizm stał się stosunkowo popularny w środowisku lewicowej młodzieży końca lat (Lewicowa młodzież w końcówce 60′
  – cóz TO za “zwierzę” BO raczej nie “tubylcy”…)., zwłaszcza wśród tzw. komandosów. Adam Michnik wspominał: “Co było dla nas atrakcyjne w ich myśleniu? To, że dzięki trockizmowi można było być
  zbuntowanym, antysowieckim, a jednocześnie być komunistą-marksistą” 🙂

  Dość!! 🙂 Mam nadzieję że rzuciłem ci trop którym pójdziesz dalej, dodam że
  wspomniany portal omijam szerokim łukiem – domyślasz się co jest powodem.

  ‘Chodzę z latarnią” po najnowszej historii i nigdzie nie napotykam
  owej mitycznej prawicy – jeno wszędzie i zewsząd lewica, lewactwo, komuna i postkomuna w różnych mundurkach…
  mam na myśli okres po 89’, a ‘to wszystko płynie jak nie z Brukseli (innych stolic nie chce mi się wymieniać) to z Watykanu. Amen.
  I bądź Pozdrowion

  @Zbigniew. Przyznam że jestem nieco onieśmielony treścią merytoryczną pańskich komentarzy.
  – Mam świadomość żemoja chaotyczna pisanina to nie ta liga, stąd zwłoka
  w odpowiedzi za co przepraszam.
  1. Przyznam że nie rozumiem (do końca) sformułowania ” a już pisanie cyrylicą generalnie jest słabe pod artykułami napisanymi w języku polskim,” rozumiem że wszelkie ‘rusycyzmy” w przeciwieństwie do aktualnie jedynie słusznego języka po prostu
  rażą, nie są na miejscu?
  ” Rad z “białego rasizmu” nie brał bym do serca bo one też na “golańskiej doktrynie” zbudowane.”
  Mam świadomość że ‘niektórzy” siedzą już przeszło dwa stulecia okrakiem na barykadzie,
  by mieć możliwość (totalnej) kontroli, być jednocześnie tu i tam.

  Odpowiedz
 • 31 sierpnia 2018 o 19:04
  Permalink

  @PrawNIK. Nie takim stylu mieliby – mieć. 🙂
  Normy, zasady, prawo użycia broni, to wszystko byłoby
  wg prawa, panie prawnik

  Odpowiedz
 • 31 sierpnia 2018 o 20:24
  Permalink

  @krzyk58. 31 sierpnia 2018 at 17:41

  Ale jakoś w tej trockistowskiej polityce III RP okupacyjna religia ma się dobrze w Polsce oraz kolejne rządy prawicy? Tak to wygląda. A te brednie o trockizmie są nadinterpretacją pewnych działań, czy zdarzeń, które tak naprawdę są realizowane w interesie kapitalizmu, wygląda to więc na fałszywą flagę.

  Niestety Balcerowicza i spółkę, podobnie jak SLD należy zaliczyć do prawicy bo realizowali kapitalistyczny program i to z poparciem kościoła. Prawica podobnie jak lewica ma różne odcienie w skali od fanatyzmu ideologicznego i religijnego po bardziej dojrzałe programy społeczne i świeckie, ale nikt po 1989 roku nie wyszedł z programem totalnej zmiany polityki na socjalizm, czy wręcz komunizm. No chyba tylko niezarejestrowana partia ZMIANA, ale wiadomo, że Piskorski siedzi, a ten ruch nie ma praktycznie poparcia społecznego. Podobnie jak Ruch Sprawiedliwości Społecznej Ikonowicza z niewielkim poparciem, ale nikt na szerszą skalę nie pójdzie za Ikonowiczem, bo rozwalał PRL działając w opozycji, stąd w zasadzie nikłe jego poparcie, poza tymi którym udzieliła jego organizacja jakiejś realnej pomocy.

  Prawda jest taka, że po 89 roku, rządzą tylko opcje prawicowe, nazwa partii nie ma tu znaczenia, liczy się program jaki jest realizowany.
  Koniec jakiejkolwiek ideologicznej lewicowości i świeckości państwa nastąpił, gdy rozwiązano PZPR, co było błędem kierownictwa tej partii, bo szeregowi uczciwi partyjni i ideowi robotnicy i chłopi poczuli się oszukani i zdradzeni, pozostawieni na pastwę losu można powiedzieć.

  Co z tego, że w to miejsce powstała odtworzona partia PPS, ale nie mieli szans na poparcie, poza tym fakty są takie, że jej założycielami byli dawni opozycjoniści (Ikonowicz, Pinior, Lipski) z wielkimi ambicjami, sądzili że dadzą radę być konkurencją polityczną, ale niestety zostali zwykłymi kanapowcami, którzy wcześniej aktywnie przyczyniali się nie do budowy PRL, tylko do jej zniszczenia. Normalny człowiek lewicowy takim ludziom nigdy nie zaufa. Są już niechlubną historią i co by teraz Ikonowicz nie zrobił, to Polacy go nie poprą, pomijając już fakt, że są zbyt zmanipulowani prawicową polityką i praniem mózgu, aby wybierać lewicę, której praktycznie nie ma. NIE ISTNIEJE.

  Pamiętaj liczy się czystość idei. Aby to wszystko zmienić, musiałyby powstać nowe partie złożone z młodych ambitnych lewicowych ludzi – narodowców, robotników i chłopów (inteligencja się nie nadaje – nie ma przysłowiowych “jaj” i zawsze spełniała funkcję usługową wobec każdej władzy). Te partie powinny realizować egalitarny system, podobnie, jak dawniej np. PPR, KPP, PSL Wyzwolenie, czy WICI. Oczywiście tamte historyczne organizacje i partie nie powinny być jakimś tam specjalnym wzorem, aby im nie wyciągano błędów poprzedników, bo tamci działali w innych niedemokratycznych warunkach społeczno-politycznych.
  Obecnie w warunkach demokracji już nie muszą walczyć, jak tamci, ale muszą stoczyć walkę o budowę wyższej świadomości społecznej. Kto się podejmie takiego wyzwania w takich warunkach ideologicznej i religijnej okupacji? Gdy jedni się modlą tylko a inni tylko konsumują i używają życia? Kto się poświęci? I czy warto, bo za 50 lat nowy IPN poleci zniszczyć ich pomniki? 🙂

  I na Peruna, zacznij myśleć!!!! 🙂 Bo niestety tak to wygląda i jest mało optymistyczne. Feudalizm i religijny fanatyzm puka do drzwi Polaków, wielu już te upiory przeszłości wpuściło do swoich domów i serc. Nawet interesy życia na tym robią. Efekty przyjdą wkrótce.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 31 sierpnia 2018 o 21:49
  Permalink

  Panie krzyk , pan śmiesznie konfabuluje ! A niby w USA , gdzie prawo ma znacznie większą wagę , użycie broni nie jest sankcjonowane ?
  Wolne żarty ! PrawNIK ma rację – JATKA !
  Szczególne “walą” te brednie prawaków o “obronie miru domowego” !
  Leżę i kwiczę – pokaż mi JEDNO użycie broni w Polsce do obrony owego miru . Gromada lumpów wdziera się do zadbanego ( oczywiście ) domu prawicowego katola , a ten uczyniwszy znak krzyża odpiera atak . Ło Boże ażem się uśmiał !

  Człeku , mój dziadek był w II RP oficerem . Miał oczywiście broń . ŻADNE z jego dzieci NIE ŚMIAŁO wejść do jego gabinetu ! Kumasz ? Chyba mało !
  Jak wyglądałoby to dziś w rozwichrzonej ( jak sam wiesz ) rzeczywistości – otóż tak jak pisał PrawNIK , lub jeszcze gorzej , gdy tysiące szczeniaków po dopalaczach wzięłyby “broń do obrony miru domowego” swojego zgreda na sobotni wieczór w klubie czy remizie !

  Jest jeszcze gorsza statystyka – w USA w ciągu JEDNEJ GODZINY (!!!) jest więcej przestępstw z bronią niż w Japonii przez ROK !
  Zdecydowanie wolę Japonię !

  Co do ustawicznego mylenia przez Ciebie lewactwa ( współczesnego ) z lewicą początku XX w. to nie myl g..a z czekoladą ! Wypomina Ci to Miecław . Jakoś myśl lewicowa powstała w umęczonej I WŚ Europie SZCZEGÓLNIE mocno , po tym , jak “utrwalony porządek społeczny , tak porządny i religijny ( wg. cyt. przez Ciebie idoli ) posłał na zatracenie KILKANAŚCIE milionów niewinnych mężczyzn aby bili się za wiarę i cesarza .
  Niestety , ale krwawa i niszcząca ( ale i budująca ) dla Rosji Rewolucja Październikowa kazała reżimom kapitalistycznym złagodnieć . To jest AKSJOMAT ! Tak jak to , że w II RP spora część mieszkańców to byli biedni , bezrobotni analfabeci !
  PRL to zlikwidował !

  Trockizm był epizodem . Potem , za Michnika , modnym tylko wśród elit Europy . Natomiast po upadku ZSRR zaczął się twardy neoliberalny kapitalizm . Nie było się po prostu kogo/czego bać !

  Co wyprawiały USA na półkuli zachodniej , jak zawracały koło historii – bo nie było straszaka – ZSRR nie muszę Ci mówić . Wygoogluj sobie ile państw zniszczyli , zmienili , zajęli . Ot choćby dla zysków United Fruit .

  Odpowiedz
 • 31 sierpnia 2018 o 22:00
  Permalink

  @Miecław. TY masz prawo nazywać to religią 🙂 Ja – nie.
  ‘Lubie se niekiedy posłuchać” p. Międlara, mówi jak jest i do rzeczy.
  Wiem taki KK i główny pasterz (Bergolio czy jak mu tam…) są Tobie ideowo bliscy, może nawet
  nie domyślasz się jak bliscy… 🙂 Ot, choćby TO, jeno wysłuchaj do końca co ma do powiedzenia p. Międlar “Obłudnik Powszechny” i abp Marek Jędraszewski | J. Międlar
  https://www.youtube.com/watch?v=U0WHf0oDIvc&t=7s

  A ,NSZZ “Solidarność” i “czapa” to lewica trockistowska w najczystszej postaci, dlatego PRL musiał ulec ciemnej mocy “prawdziwej jewropejskiej lewicy”.
  Amen.

  Ps. Lipski.. przeca to wolnmularz, “masun” nie wiem którego stopnia…lewicowiec , więc uchowaj Boże. 🙂

  Odpowiedz
 • 2 września 2018 o 11:14
  Permalink

  @krzyk58. 31 sierpnia 2018 at 22:00

  No chyba katolicyzm jest religią, co do tego nikt nie ma wątpliwości? Więc nie wypaczaj sensu komentarza.

  Wiesz doskonale, że NSZZ “Solidarność” to była “fałszywa flaga” zachodniego kapitału wykorzystującego naiwność i ciemnotę polskiego ludu oraz wszystkie możliwe ideologie walczące z PRL. Od trockizmu, “jaśnie pańskich” ambicji i nienawiści do PRL, aż po katolicyzm i wiele innych -izmów, po to, aby zniszczyć system, który zagrażał de facto zachodniemu biznesowi i stał na przeszkodzie w drodze do pokonania Rosji. Dlatego też na czele związku umieszczano ludzi z różnych opcji i o różnych poglądach, aby prowadzili to w określonym pożądanym kierunku. Dlatego też duże zaangażowanie kościoła i watykańskiego wywiadu w te działania. Poczytaj trochę, jest cała masa literatury na ten temat i nie nazywaj ich lewicą, bo to czystej wody prawica i prawactwo. Takie są fakty.

  A co do J. Międlara. Co z tego, że teraz obrażony piętnuje wypaczenia w kościele. A gdyby pozwolili mu nadal na jego psychopatyczne, rasistowskie i szowinistyczne wystąpienia, to siedziałby cicho i nie ujawniał lobby homoseksualnego? Zachowuje się teraz jak obrażona stara baba i punktuje kościół. Ale w sumie to bardzo dobrze, ale on nadal służy okupacyjnej religii a nie Polsce, i tak trzeba spojrzeć na jego działalność.
  Wystarczy obejrzeć ten jego prymitywny show i już wiadomo z kim mamy do czynienia. https://www.youtube.com/watch?v=9MdZKOZwg9I

  Mimo wielu wad, jakie ma episkopat, to bardzo dobrze, że go pogoniono. Nie ma miejsca w szeregach kościoła, ale i w Polsce nie powinno być miejsca, dla ludzi siejących nienawiść, fanatyków religijnych narzucających swój wypaczony i obcy system wartości.
  Szkoda tylko tych wszystkich młodych “narodowców” słuchających go, ponieważ sądzę, że co najmniej 95% z nich, to są potomkowie chłopów i robotników, którzy wyzwolenie z niewolnictwa feudalnego zawdzięczają lewicy laickiej i tej mitycznej “komunie”, a teraz służą ponownie “jaśnie państwu” i okupacyjnej religii, którzy ich prowadzą na zgubę. Gdyby mieli tego świadomość, żaden z nich nie poszedłby na spotkanie z kimś, kto służy kapitalizmowi i obcej religii.

  Zacznij myśleć @krzyku58 i schowaj urazy do “komuny” za utracony majątek. 🙂 Bo po wojnie miałeś szansę, jak miliony rodaków sam uczciwie zapracować za swoje życie i utrzymanie, a nie jak ostatni “społeczny debil” żyć z pracy niewolników. Możesz być wdzięczny, za tak niepowtarzalną szansę pracy w systemie sprawiedliwości społecznej. A to se juz ne wrati. Teraz młodzież w większości na prekariacie zaczyna od niewolnictwa i służenia nowemu “jaśnie państwu”, tylko niektórzy wybiją się na wolność i niezależność.

  Odpowiedz
 • 4 września 2018 o 02:31
  Permalink

  @PrawNik “ujal”, lepiej nie mozna, super !!!

  ***@fly – swietny wywod !!! i to tak po koleji : co do do prawdy “smiesznych konfabulacji komentatora @krzyk58, ktore trzeba opatrywac glosa ( “szkola glosatorow w prawie ), gdyz czytajac @krzyk58 powstaje konglomerat z mydla i powidla nie majacy nic realnego, konglomerat ten (“mydlo i piwidlo) opiera sie na perwersji i ironii ( poczatkowo komentarze @krzyk58 brakam za super ironie i kabaretowy parsyflaz …..) i osobiscie przez @krzyk58 stworzonego systemu wartosci i nomenkleatury, ktore to nie sa znane( prawie ) nikomu oprocz samego @krzyk58-ka, prowadzi to niestety niejednego czytelnika na manowce,nie daje szynsy na podjecie wnioskow,gdyz zgubna jest analiza i nazewnictwo komentatora @krzyk58….., plastycznie przedstawia to zjawisko uzyta “przenosnia literacke” i apel by nie mylic g*wna z czekolada…..no wlasnie !!! To eureka !!! Niestety nikt lub prawie nikt nie docenia faktu, jakim byl wplyw ZSRR na uksztaltownie panstwa i prawa i stosowana “lagodnosc” w systemie kapitalistycznym poprzez zaopatrzenie w prawa i swiadczenia socjalne i prawa obywatelskie a co moglo miec tylko miejsce po pregiezem ZSRR,widac to -co komentator podnosi – jak w scenerii neorealistyczego filmu dzisiaj: jaki to neoliberalny system spoleczno-polityczny i wrecz zbrodnicze bogacenie sie po trupach 99% ludnosci swiata nastal z uwagi na to ,ze nikt tu nie stawia ani barier ani wzorcow a ekspansjonizm wujka niszczy kraj po kraju i zostawia zgliszcza…wlasnie stacje TV i radiowe oznajmiaja, ze w Afganistanie nowy amerykanski general przejal dowodctwo …a wujek zza wody to ani.mysli,by sie wyniesc z tego regionu i czyha na stosowna okazje by polozyc tam “druga lape”,gdyz Afganistan az tryska od rozmaitych zloz mineralnych i surowcow min. tzw. rzadkich metali do produkcji komorek,tabletow,komputerow,nowoczesnej broni w tym dronow i elekrycznych silnikow samochodowych itd… itd…w tymze celu niszczy i rozklada panstwo po panstwie…to batywa sue imperializmem……te zamiary kamuflowane sa przez szeroki “tititiment ” i nagonka mas do supermarketow

  @Mieclaw,02.09’2018,11:14 – popieram caly cierpliwy i kolejny wywod odnosnie notorycznego mylenia przez@krzyk58 “g*wna z czekolada”…….taki perwersyjny konglomerat to nic innego jak wroga propaganda i niestety wielu czytelnikow prowadzi na zwykle manowce i nie dopuszcza do prawdziwej analizy,gdyz extrakonserwatywnej i ortodoksyjnej prawicy nie wolno przykladac nawet dla ironii latki lewicy ,bo to kompletnie inna przypadlosc i zupenie inna inszosc…..bez prawdziwej analizy faktow i historii nie bedzie nigdy wiadomo co tu zmienic trzeba… poza tym w humanitaryzmie i swieckosci widze odejscie od procesow herezyjnych kk i palenia na stosie, nie pojmuje jak mozna wypowiadac laurki i pochwaly pod adresem kk, co wieczyscie demonstruje tu @krzyk58 robiac ciagle “z tata wariata”…..mysle a moze to na zamowienie….?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.