Stowarzyszenie Wiara i Czyn: List Otwarty do Jarosława Gowina, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Copyrights Stowarzyszenie Wiara i Czyn

Szanowny Panie Premierze,
W jednej z ostatnich wypowiedzi powiedział Pan, że będzie bronił promowania ideologii gender na uczelniach wyższych. „Położę się Rejtanem, jeżeli ktoś będzie próbował na uczelniach ograniczyć wolność słowa zwolennikom ideologii gender”, uwłaczając jednocześnie pamięci patriotycznego gestu posła Sejmu Rozbiorowego, Tadeusza Reytana. W świetle ostatnich doniesień o fałszowaniu badań i analiz dotyczących studiów genderowych, przez eksperta i guru tego kierunku, kanadyjskiego naukowca Christophera Dummitt’a, do czego sam naukowiec się przyznał, należałoby uważniej przyjrzeć się programowi gender studies, wykładanemu na polskich uczelniach jako kierunek. Taki obowiązek spoczywa na Ministrze Szkolnictwa Wyższego. Emocjonalna i nieracjonalna obrona tej pseudonauki, świadczy o braku profesjonalnego podejścia, jakiego spodziewać by się można ze strony ministra.

Nie od dziś obserwujmy z niepokojem lewicujące tendencje środowisk akademickich oraz nieodpowiedzialne eksperymenty typu gender studies, przeprowadzane na młodych Polakach, a także marnotrawienie czasu i środków finansowych na studia, które nie stanowią żadnej dziedziny nauki. Artykuł 18. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej mówi, iż „Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej”. Studia genderowe i promowana ideologia, stoją w sprzeczności z tym zapisem Ustawy Zasadniczej. Zwracamy się z prośbą o udzielenie informacji, jakie środki  prawne zostały podjęte w celu ochrony wartości społecznych zapisanych w Konstytucji?

Zwracamy uwagę na to, że „Program Prawa i Sprawiedliwości 2019” zakłada, że głównym celem w procesie wychowawczym i edukacyjnym młodzieży jest „wykształcenie się odpowiednio dojrzałej, niezależnej i „krytycznej” postawy polskiej młodzieży wobec współczesnych mód i przekazów kulturowych, ideologicznych czy kontrkulturowych”. W związku z powyższym, apelujemy do Pana, Panie Ministrze, o zrewidowanie swojego stanowiska i podjęcie skutecznych działań chroniących polskie uczelnie od ideologicznych eksperymentów ideologii gender.

Z poważaniem
(-) Krzysztof Kawęcki
Prezes Stowarzyszenia Wiara i Czyn

5 thoughts on “Stowarzyszenie Wiara i Czyn: List Otwarty do Jarosława Gowina, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

 • 15 listopada 2019 o 05:13
  Permalink

  Jesteśmy potęgą naukową w świecie i tysiące polskich naukowców zajmujących się badaniem wpływu np. “zielonego wirującego czajniczka” – na Potencjał Obronny Nadwiślańskiego i Banasiowego Macondo, powinni móc dalej prowadzić swoje badania, dostając jeszcze większe środki.

  No bo WOLNOŚĆ BADAŃ jest nieograniczona.

  Tylko niech to robią za pieniądze (granty) – PRYWATNE.

  A reszta to ideologiczny bełkot.

  Chodzi o wydawanie środków publicznych na ISTOTNE BADANIA, mogące przynieść efekty, w tym kulturowe.

  A tu cisza i tysiące uczelnianych nisz dla samotnych dziwaków badających jakieś tam GENDER.

  Co to jest, do czego służy i czy można z tego zrobić paszę dla polskich krów?

  Czy w związku z tym wzrośnie ich mleczność?

  Były już rozprawy doktorskie “O jedzeniu zupy łyżką” ….

  Ktoś te wszystkie uczelnie powinien PRZEWIETRZYĆ, bo tam rzeczywiście panuje zaduch, pełno kurzu i brudne okna.

  A znajomość języków obcych wśród (głównie starszych) – naukowców – NIKŁA.

  Ale musimy z tym jakoś żyć.

  Skoro jest 500 plus na każde dziecko, to może też być 4000 plus na wiecznego Adiunkta, publikującego po polsku w np. w “Bieszczadzkim (sudeckim) przeglądzie przyrodniczym” …

  Amen.

  Odpowiedz
 • 15 listopada 2019 o 05:21
  Permalink

  Obserwatorze Polityczny czy możesz być jeszcze bardziej na prawo? na prawo od OP są już tylko groby ND-ków

  Odpowiedz
 • 15 listopada 2019 o 10:56
  Permalink

  Równie dobrze jak na adres “pobożnego” Gowina, pisać można na…Berdyczów!
  Amen

  Odpowiedz
 • 16 listopada 2019 o 13:11
  Permalink

  Prawo, lewo. Sztuczny podział. Co zrobi prawa lub lewa strona jak zostanie już tylko prawa lub lewa strona? Dokona kolejnego podziału komórkowego? Będzie prawa prawa i prawa lewa lub lewa lewa i lewa prawa? Co przyniesie postępująca radykalizacja?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.