Społeczeństwo

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu wystąpi o wykaz spotkań przedstawicieli ZBP z poprzednim kierownictwem KNF

 W ocenie Stowarzyszenia SBB piątkowe oświadczenie Związku Banków Polskich potwierdza wyszczególnione we wcześniejszych pismach SBB patologie występujące w nadzorze nad rynkiem finansowym. Poczucie sprawiedliwości ZBP zostało poruszone tylko w przypadku afery związanej z wyłudzaniem kredytów ze SKOK Wołomin. Tymczasem liczne afery powstałe i kontynuowane pod nadzorem Pana Andrzeja J. i jego zastępców, występujące w bankach pozostały przez lobbystów bankowych ZBP niezauważone. Lista afer powstała za poprzedniego kierownictwa jest szokująco długa, a ich skutki ponoszone są do dzisiaj. Straty polskiego społeczeństwa i gospodarki wielokrotnie większe, niż te związane z problemami SKOK-ów łączą się z następującymi aferami finansowymi:

 •  kredyty indeksowane, denominowane do walut obcych,
 •  opcje walutowe,
 •  polisolokaty,
 •  AmberGOLD,
 •  SK Bank

 
Powyższe afery spowodowały już straty szacowane przez SBB na ponad 100 mld. Straty te poniosło polskie społeczeństwo oraz polska gospodarka.

Sposób obrony urzędników KNF przez ZBP potwierdza, iż przenikanie się sektora bankowego z urzędami odpowiedzialnymi za nadzór nad bankami tworzy sytuacje patologiczne. Niedopuszczalne jest, by lobbyści bankowi udzielali poręczeń za urzędników sprawujących nadzór nad bankami. Rodzi to podejrzenia o brak obiektywizmu nadzoru wobec banków, za które lobbyści bankowi ZBP próbują się obecnie, w specyficzny dla siebie sposób, odwdzięczyć. Patologią jest też nagradzanie urzędników KNF intratnymi stanowiskami w sektorze bankowym.

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu próbowało uzyskać wykaz spotkań kierownictwa KNF z przedstawicielami ZBP, jednak poprzednie władze urzędu nie przekazały takich informacji. Wystąpimy więc ponownie o udostępnienie tych danych, jak i zwrócimy się do Prokuratury o zbadanie tego wątku w ramach trwającego śledztwa, które jest prowadzone również na podstawie zawiadomienia Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu

7 komentarzy

 1. No, to jest to!

  Czyli Coca-Cola.

  Wkręcić się w nurt wielkiej afery. może jakiś okruch spadnie dla SBB?

  Minister od Sprawiedliwości (i Delfin), może też zastosować “areszt wydobywczy”, żeby się czegoś od przedstawicieli SBB dowiedzieć.

  Nie ma niewinnych, są tylko źle przesłuchiwani …

  Przykładem “doprowadzenie na przesłuchanie” z Warszawy do Szczecina dawnego wiceprezesa KNF, pobitego przez ludzi związanych ze SKOK Wołomin.

  Ja to bym uważał.

  Ktoś te straty wielomiliardowe SKOKÓW musi pokryć, a przynajmniej za nie karnie odpowiedzieć.

  Tu jest Macondo.

  Amen.

 2. Krystian Chojnicki

  Walczcie! Walczcie! Nie popuszczajcie ani na milimetr. Banki nas wyzyskują, a elity polityczne na to pozwalają. Wierzę w was! Dobrze że OP was wspiera! Tak trzymać.

 3. Gratuluje odwagi i fachowosci i SBB za dociekliwosc w odkrywaniu prawdy o wypaczeniach sektora finansowego i degeneracji systemu politycznego, ktory zezwala, ba nawet aprobuje takie patologie jako systematyczne zjawiska a nie wyjatki kryminogennych jednostek i OP, ze donosi o takich fenomenach……jest sobie co pomyslec… co to za system i co to za uklad, zeby robic takie przekrety i narazac na panstwo i jego gospodarke i obywateli na miliardowe straty, o stratach moralnych poszczegolnych osob dotknietych taka zaraza nawet nie wspominam…

  ***
  Chce tu na marginesie wspomniec, ze takiej “krysztalowej jutrzenki” ( “World Pleyer “(!!!) = “Gracza swiatowego” (!!!) )), jaka byl w globanym systemie finansowym “Deutsche Bank” ( “Bank Niemiecki “) i ktorego szef ,niejaki Joseph Ackermann obchodzil swoje urodziny i urodziny cesarzowej w urzedzie kanclerskim za publiczne pieniadze po podobnych i wiekszych nawet skandalach bez pomocy pieniedzy podatnika nie da sie uratowac przed plajta…

  Ja sie pytam po co takich bandytow ratowac…???

  “Deusche Bank” to ma cos 20tysiecy pozwow o odszkodowania w sadach Usa , min. doprowadzil do kompletnej plejty miasto Cleveland/USA, takze niemieckie miasto zlotnikow i jubilerow Pforzheim / Baden-Wuertenberg / “Deutsche Bank” doprowadzil do pleity ale cos tu szybko zrobiono politycznie by o Pforzheim nie pisac i nie mowic i by sprawa ucichla….ale czasami ktos sie zapomni i pusci z geby troche pary i wiadomo, ze te roszczenia oszukanych i wykiwanych na calego ludzi, zarzadow miast i innych ofiar,glownie z Usa nie beda mogly byc pokryte z aktywow “Deutsche Bank”, bo on juz zadnych aktywow nie ma….tak to globalne hieny finansowe zeruja na tkance ludzkiej i wyzeraja jej szpik kostny …

 4. ….a w tle (cieniu) ludzie ‘ludzie których nie ma”.

 5. @krzyk58,10.12’2018,07:57…czy moglby komentator wyjawic o co to chodzi w tej literackiej przenosni, bo ja “nie czaje”….

 6. @krolowa bona. Mógłbym – ale mi się ‘nie chce”. Sygnalizuję jeno:
  https://www.sumlinski.pl/

 7. Królowo, a czego ty oczekujesz od krzyka? W kwestiach trudnych milczy lub podpiera się poglądami innych ( najczęściej z prawicowej stajni) zgodnie z zasadą to “nie ja to inni”!Poproś go o melodię lub piosenkę w tym jest naprawdę dobry, ma gust szkoda że nie w polityce! Pozdro.!

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.