Spalenie koptyjskiego kościoła w Qesm Al Fayoum (fotorelacja z Egiptu)

Poniżej przedstawiamy fotorelację uzyskaną od osoby zaprzyjaźnionej z redakcją, z tragedii jaka się rozegrała w jednym z sierpniowych dni w Egipskiej miejscowości Qesm Al Fayoum, gdzie spalono Kościół koptyjski. W kolejnym wpisie przedstawiamy spalony Monastyr w tej samej miejscowości.

Zdjęcia nie wymagają komentarza, prezentujemy te odzwierciedlające stan i piękno Kościoła sprzed wydarzeń i po tej tragedii. Dziewiąte zdjęcie przedstawia atak na Kościół – próby niszczenia Krzyży. Zdjęcie wykonano z dość odległej perspektywy z innej strony niż prezentowana na zdjęciach zewnętrznych.

Autor zdjęć Mina Coptic (pseudonim).

 

 

 

 

 

Uwaga! Copyright Obserwatorpolityczny by Mina Coptic 2013. Wszelkie prawa do wszystkich powyższych fotografii zastrzeżone, redakcja Obserwatorpolityczny.pl posiada prawo do publikacji na wyłączność. Prosimy nie kopiować tych zdjęć bez pozwolenia, możemy poprosić o zgodę na dalszą publikację po skontaktowaniu się z właścicielem praw autorskich, w tym celu prosimy o kontakt z redakcją.

2 myśli na temat “Spalenie koptyjskiego kościoła w Qesm Al Fayoum (fotorelacja z Egiptu)

 • 29 września 2013 o 10:09
  Permalink

  Smutne to wszystko.
  Wychodzi mi na to, że muzułmanie (zakładam, że tylko niektórzy), to ludzie skrajnie nietolerancyjni.
  To źle wróży dla rozwoju w tamtym rejonie świata, bo rozwój zakłada tolerancję i wzajemny szacunek, a nie wykluczanie. Amen!

  Odpowiedz
 • 29 września 2013 o 11:19
  Permalink

  Od przejęcia władzy przez armię sytuacja się ustabilizowała. Z pewnością wydarzenia inspirowane przez jedno z egipskich ugrupowań politycznych są marginesem zachowań społeczeństwa i nie maja poparcia nawet wśród wyznawców islamu. W mojej opinii Egipt na chwilę obecną, zwłaszcza w kurortach nie jest bardziej niebezpieczny niż kiedykolwiek w ich historii.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.