Sondaże przedwyborcze, czyli PiS może samodzielnie rządzić!

W jednym z najnowszych ogólnopolskich sondaży przedwyborczych (TNS Polska), dotyczących wyborów do Sejmu – Prawo i Sprawiedliwość cieszy się 32% poparciem, Platforma Obywatelska 22% a SLD 10% i żadna inna partia może nie wejść do parlamentu.

W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ BĘDZIE SAMO RZĄDZIĆ W NASZYM KRAJU – BO ZE WZGLĘDU NA METODĘ OBLICZANIA PODZIAŁU MANDATÓW – OTRZYMA POWYŻEJ 231 MIEJSC W SEJMIE.

Chociaż jeszcze dużo czasu do wyborów, proszę się z tą myślą oswoić. To bardzo ważna informacja dla wszystkich Polaków, dla giełdy, dla każdego z nas. Samodzielne rządy Prawa i Sprawiedliwości są w naszym kraju REALNE I PRAWDOPODOBNE.

Trudno ocenić, czy jest to efekt przechodzenia wyborców PO do PiS, w co nie da się uwierzyć na masową skalę, czy też zniechęcenia i wyrażenia przez nich postawy biernej – „nie idę głosować”, a równolegle aktywizacji osób dotychczas nieaktywnych, jednakże kierunkujących swoje sympatię w stronę prawicy w ogóle.

Tusk może zapłacić cenę za wykastrowanie lewicy przez słynne komisje śledcze, które nie ustaliły grupy trzymającej władzę i wykazały głęboki brak sensu dla śledzenia frazy „lub czasopisma”. Winnych bano się wskazać, ale lewicę opluto, zaszczuto, jej kandydata na Prezydenta sprowadzono do parteru metodami s……….j prowokacji a na to wszystko jeszcze potem ma się do lewicy pretensje, że jest postkomunistyczna. Stąd i wynik 10% szału nie robi, ale zapewnia wejście do Sejmu i ewentualne stanie się języczkiem u wagi , zwłaszcza jeżeli mielibyśmy tutaj do czynienia ze składową na większość. Dzięki mądrej kampanii i dobraniu odpowiednich ludzi – posługujących się umiejętnie prostą i wiążącą retoryką – SLD ma szanse odebrać pewną część elektoratu prawicy, chodzi oczywiście o elektorat głównie nastawiony roszczeniowo, zdolny do wyłączenia klepki patriotyczno-religijnej. Tutaj można coś ugrać, nawet 30% generalnego kapitału Prawa i Sprawiedliwości, jednakże to wymaga naprawdę odważnych decyzji już dzisiaj i czegoś więcej niż formuła zwykłego logo, która jest znana od lat.

Z pewnością szokuje brak w Sejmie ludowców, to byłoby wydarzenie bez precedensu, gdyby ta partia nie była w stanie „zrobić” progu wyborczego. Z jednej strony otworzyłoby to możliwości rozegrania sprawy KRUS i innych związanych z rolnictwem, przy pomocy jednej prostej ustawy, której nie miałby się kto przeciwstawić a z drugiej strony jednak, brak tej partii w parlamencie może oznaczać, że to właśnie jej poparcie skonsumowało Prawo i Sprawiedliwość. Jednakże co jest pocieszające, w przypadku PSL zawsze tak jest, że ludowcy dostają o wiele mniej w sondażach niż w rzeczywistości, już nie raz chciano ich zatopić, nie dawano im szansy, nawet dziennikarze mijali prominentnych polityków PSL na korytarzach Sejmu bez słowa! Organizacja, dyscyplina i duże zasoby realnych struktur – zawsze robią swoje, w przypadku PSL sprawdza się marketing szeptany – 5% zawsze zdobędą. Naprawdę musiałyby się dziać na wsi procesy, których nie dostrzegamy, może jakieś niezadowolenie? Trudno ocenić co? Przecież wieś jest naprawdę największym beneficjentem pomocy unijnej, jak również jest hojnie dotowana (socjal) przez państwo!

Popłuczyny i przybudówki lepiej, żeby nie weszły. Naprawdę o wiele lepiej dla naszego kraju będzie, jeżeli partie, które wykluły lub wykiełkowały się na nawozie z partii wielkich – nie weszłyby do Sejmu. W ten sposób kilkoro polityków skończyłoby karierę, albo przynamniej miałoby ją istotnie przyhamowaną, jednakże to dobrze, gdyż przeczyściłaby się scena polityczna z planktonu, który reprezentuje głównie samego siebie i skupia się na swoich miejscach na listach wyborczych.

Ten sondaż z pewnością ożywi wiele gorących głów, zobaczymy jak będzie się zachowywał główny rozgrywający na naszej scenie polityczno-społecznej, czyli Kościół dominujący. Jeżeli rzeczywiście jego najwyżsi dostojnicy chcą ukarać liberalną część prawicy za to w jaki sposób pozwolono ich traktować, a zwłaszcza za nie mającą precedensu nagonkę pedofilską, to możemy się zacząć martwić. Wsparcie ze strony Kościoła dominującego może przesądzić o wyniku prawicowej-prawicy, w taki sposób, że zachodzi niebezpieczeństwo wejścia do parlamentu drugiej partii prawicowej np. partii pana Jarosława Gowina, jako realnie kreującej się siły – równoważącej języczek u wagi jakim chciałoby być SLD.

Całość naszej układanki jest bardzo ciekawa. Czasu do wyborów sporo, wiele się wydarzy, wiele trupów z szaf wypłynie (chociaż pewna willa na pewnej działce swego czasu spłonęła), na pewno będzie ciekawie. Na dzień dzisiejszy istnieje prawdopodobieństwo, że Prawo i Sprawiedliwość będzie mieć w Sejmie więcej niż 231 posłów. Żartem dziejowym byłoby, gdyby PiS zdobyło tylko 230 lub prawie tyle i nie miało z kim zrobić koalicji, wówczas czeka nas powtórzenie wyborów, podczas których nasili się nie tylko kampania brudnych oszczerstw i ataków, ale prawie na pewno powróci „seryjny samobójca”.

Rosyjskie tłumaczenie tekstu [tutaj]

28 myśli na temat “Sondaże przedwyborcze, czyli PiS może samodzielnie rządzić!

  • 23 stycznia 2014 o 11:20
   Permalink

   ” Ci którzy decydują nie są wybierani, a ci którch się wybiera nie mają NIC do decydowania”.
   Horst Seehofer
   przewodniczący CSU i premier
   Bawarii

   Odpowiedz
 • 23 stycznia 2014 o 08:15
  Permalink

  Takie wulgaryzmy to pisał albo gimnazjalista albo pijak! Od osób publikujących wymaga się większej kultury!

  Odpowiedz
  • 23 stycznia 2014 o 08:22
   Permalink

   Drogi panie, ani gimnazjalista, ani pijak. Proszę swoje inwektywy wsadzić sobie głęboko pomiędzy zwoje kory mózgowej i przypomnieć sobie sytuację pana Cimoszewicza, w jak skurwysyński sposób – bo inaczej tego określić nie można – został pozbawiony szans na kandydowanie na stanowisko prezydenta kraju. Żyjemy w kraju totalnego zakłamania i pełnej ignorancji – tylko mocne słowa docierają, tylko w pewnym stopniu szokując można zwrócić uwagę na pewne istotne wedle nas fakty. Będziemy nazywać rzeczy po imieniu – nie musi pan czytać. Nie ma “jeszcze” obowiązku czytania naszej gazetki 🙂

   Odpowiedz
   • 23 stycznia 2014 o 11:24
    Permalink

    Redakcja – autor tekstu ma całkowitą rację.
    Jest takie powiedzenie – “psy szczekają, karawana jedzie dalej”.
    Pozdrawiam.

    Odpowiedz
 • 23 stycznia 2014 o 09:57
  Permalink

  No wkońcu ktoś pisze realnie o tym co się dzieje!

  Odpowiedz
 • 23 stycznia 2014 o 10:19
  Permalink

  Panie “redaktorze”, aby sobie wspominac potraktowanie towarzysza cimoszki i jeszcze nad tym ubolewac, to ewidentnie musi pan tesknic za komuną. nie potrafi pan ukryc swoich sympatii politycznych to zmien pan zawód, obiektywizmu w tym tekscie zero tylko jakies zalosne skamlanie nad losem jeszcze bardziej zalosnej lewicy

  Odpowiedz
  • 23 stycznia 2014 o 10:28
   Permalink

   Proszę pana – na “główce” portalu jest napisane – obiektywnie – subiektywnie. Lojalnie ostrzegamy czytelników, że możemy być skrajnie subiektywni, jak również obiektywni do bólu, co także jest cieniem subiektywizmu. Jeżeli pan uważa ówczesne potraktowanie pana Cimoszewicza za zgodne z demokratycznymi standardami państwa prawa, to my panu dziękujemy za takie państwo. Proszę pamiętać, następnym krokiem są samobójstwa w podziemnych garażach 🙂 Webmaster Józef

   Odpowiedz
 • 23 stycznia 2014 o 11:00
  Permalink

  Autor tego tekstu nie jest obiektywny. Mysle ze mozna zauwazyc postkomunistyczne upodobania autora. Gdyby artykul byl obiektywnie naisany nie czytalibysmy na przyklad o pefofilii ksiezy czy o partii Gowina. Nie wpadlby mi do glowy pomysl nt. rzekonywania,ze SLD z dobrymi wiatrami moze zabrac co najmniej 10% a Platforma zostalaby na takim samym poziomie. Nazwa Liberalizm Prawicowy mowiac o PO to błąd- polecam poczytac nt. libertynzmu, bo to pojecie jest czesto mylone w Polsce.

  Odpowiedz
  • 23 stycznia 2014 o 11:29
   Permalink

   Jasne jak słońce, najlepiej jest nie łączyć faktów, przypiąć łatkę komunisty, bardzo ładnie – prosimy tak dalej, ale zapewniam – to nas nie powstrzyma. Serdeczności. Webmaster Jóżef

   Odpowiedz
 • 23 stycznia 2014 o 11:02
  Permalink

  Do wyborów jest jeszcze trochę czasu i wszystko może się zmienić o 180 stopni. Co ciekawe, kilka dni temu, pojawił się sondaż w którym PiS miał 29%, a PO 27%, dlatego specjalnie się nie podniecam wynikiem TNS. Co do reszty, autor ma 100% racji.

  Odpowiedz
 • 23 stycznia 2014 o 11:44
  Permalink

  PiS może i prochu nie wymyśli, ale przynajmniej dokończy lustrację rosyjskiej agentury w polskim wojsku i nawiąże ścisłą, dwustronną współpracę wojskową z USA i NATO.

  Niestety, ale po dojściu do władzy PO i tragicznej śmierci nie tylko Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ale polskiej elity politycznej, wojskowej, ekonomicznej i finansowej w katastrofie smoleńskiej dwustronne stosunki wojskowe z USA nagle zaczęły się psuć.

  Bliższa współpraca wojskowa z USA może również zaowocować przeniesieniem kilku głównych baz wojskowych USA z Niemiec do Polski, co wzmocniłoby nie tylko jej bezpieczeństwo, ale też przyniosło niezły zastrzyk gotówki, bo Amerykanie dobrze płacą za dzierżawę i zatrudniają miejscowych.

  PiS byłby również bardziej zaangażowany w rozbudowę Grupy Wyszehradzkiej stanowiącej już teraz przeciwwagę dla Niemiec, Francji i Włoch w Unii, oraz parłby do uniezależnienia się od rosyjskich dostaw gazu i, na dłuższą metę, ropy, której Rosja i tak będzie produkować coraz mniej już od 2019 roku i chyba w gorszym gatunku, niż obecnie sprzedawana do Europy lekko zakwaszona (zasiarczona) ropa uralska.

  Odpowiedz
  • 23 stycznia 2014 o 16:08
   Permalink

   Jak to się dzieje i – dlaczego ci wariaci, widza wszędzie “ruską agenturę?????!!!!
   A jednocześnie nie zauważają, agentury, Syjonistycznego Zachodu ??? !!!
   Takie postrzeganie geopolityki jest grozne dla zdrowia psychicznego.
   Normalnie, “szajba solidarnościowa.”

   Odpowiedz
  • 23 stycznia 2014 o 19:51
   Permalink

   ‘ Sensacyjne doniesienie “Washington Post”: CIA zaplaciła Polsce 15mln.dolarów za tajne wiezienia.”
   Do czego zdolna jest władza “pookrągłostołowa”, do jeszcze jakich swiństw,na co ją stać, w temacie przypodobania się naszym… śp+ A.Lepper, jak zawsze to co mówił, mówił z sensem i uzasadnieniem, przydałby się dziś. Może kiedyś dowiemy się kto to był ten, “seryjny samobójca”.
   Pisząc “pookrągłostolowa”, mam na uwadze “Solidarność”,(wszystkie “kanapy”), rózne mutacje PZPR, i KrK.
   Współwinni “istniejącego stanu rzeczy”.

   Odpowiedz
  • 23 stycznia 2014 o 20:05
   Permalink

   …bliższa wspólpraca wojskowa z USA… itd, itp.czowieku , “puknij sie w pusty baniak”. To co piszesz jest żalosne ,śmieszne i grozne.ZSRR – podziękowaliśmy za “pobyt”, swoją drogą, pobyt nieuciążliwy dla Polski i Polaków, zabezpieczone granice zachodnie,itp.
   I mielibyśmy “zaprosic nowych okupantów” , gdzie duma i honor, to co proponujesz, to zwykłe świństwo, w ogóle, zawsze piszesz bzdury i bajki. Jak ktos,- kto szczerze NIENAWIDZI Polski i Polaków. Jeśli masz odrobinę honoru – WSTYDZ się.

   Odpowiedz
   • 24 stycznia 2014 o 02:11
    Permalink

    Myślę i staram się oceniać sytuacje realnie. “Gościliśmy” sowieckich pasożytów militarnych przez niemal 50 lat i jeszcze pokrywaliśmy z nawiązką wszystkie koszty tej “opieki”. Armia USA płaci państwom, na których terytorium są jej bazy grube miliony, a czasem ponad miliard dolarów rocznie i jedynie w Niemczech część kosztów ich utrzymania pokrywa niemiecki skarb państwa.

    Co do znajomości Rosjan/Sowietów i Amerykanów to mam sporo osobistych doświadczeń z obu nacjami, szczególnie pracując na budowie rurociągu orenburskiego jako tzw. “liaison officer” między Amerykanami, Polakami i Rosjanami (wtedy Sowietami) przez w sumie niemal dwa lata w latach 1979-1981.

    Z Amerykanami też pracowałem później w latach 1982-1989, a w latach 1973-1987 formalnie mieszkałem na stałe w dawnym województwie legnickim, a także krótko zielonogórskim, i z Czerwonoarmiejcami handlowałem, czym tylko się dało, ale głównie benzyną i dieslem. Jakby mogli to by rozkradli i sprzedali wszystkie bazy, gdzie stacjonowali. Nie rozumiem kto i czego powinien się wstydzić.

    Odpowiedz
   • 15 października 2014 o 21:53
    Permalink

    Ty d####u bo inaczej nie powiem a jeśli ktoś ma pusty b####k to ty i przydało by ci sie tak parę razy dziennie z#####c barana w ścianę ,jak sciana nie pęknie to może ty chociaż trochę zmądrzejesz atakujesz jedynego człowieka który pisze z sensem i na jakiej podstawie stwierdziles ze on nie nawidzi polski ?? Ja kocham polskę i uważam dokładnie jak on a jak bliżej ci do ruskich niż usa to wyjazd na białoruś albo na krym tam cię przyjmą z otwartymi rękami.jakim i#######m trzeba być zeby pisać takie rzeczy.chyba ze ci płacą za ta propagandę !!! I normalny człowiek by takich glupot nie pisał

    Odpowiedz
 • 23 stycznia 2014 o 13:31
  Permalink

  Szczęśliwie, w tym roku będzie nieco łatwiej nadzorować prawdziwość publikowanych wyników sondaży.

  Odpowiedz
 • 24 stycznia 2014 o 10:40
  Permalink

  @obserwer48
  ” Myślę i staram się oceniać sytuację realnie”.
  Pomyśl co jeszcze i za ile są w stanie przehandlować nasi”? politycy,(slużby, to tylko narzędzie). Mam na myśli wszystkie opcje”pookrągłostołowe”.
  Mam na myśli sensacyjne info w temacie “tajnych więzień”. I czy “sojusznikowi” mozna i powinno się ufać ???
  To ze “te geldy”, były i są w dobrych rękach, jest oczywiste, wszak żyjemy w “państwie prawa”( jakby jakis niedowiarek mial wątpliwosci).
  Dlatego że gościliśmy” jednych, nie życzymy sobie “drugich pasożytów”, obce bazy na terytorium państwa to podlegośc i namacalna zależnośc. Perkal i paciorki (przestarzala i zuzyta technika m.in. wojskowa nam niepotrzebna)to nie ten adresat, to nie Afryka.
  Piszesz, że”Radzianie handlowali” i w tym procederze uczestniczyles, pomijam watek kryminogenny.
  Patrz: jw. co jeszcze i za ile moga sprzedac “nasi poljaki”.

  Odpowiedz
  • 25 stycznia 2014 o 00:59
   Permalink

   Bez przesady! Wolę z Yankesem zgubić, niż z Kacapem znaleźć. W Niemczech (wtedy jeszcze Zachodnich też mieszkałem i pracowałem z amerykańską firmą na terenie bazy USA w północnych Niemczech). W legnickim “Kwadracie” też bywałem, robiłem zakupy w ichniejszych kantynach, gdzie polska szynkę i inne wędliny można było kupować za psie pieniądze i bez ograniczeń podczas gdy w polskich sklepach wszystko było na kartki, a w sklepach tzw. komercyjnych (dziwoląg komuchowskiej nowomowy) ceny były astronomiczne.

   Dodam tylko, że w sklepach na terenie baz wojskowych USA nie ma innych towarów, jak tylko te, przysyłane z USA. Nikomu nie wierzą, jeśli chodzi o żywność. Nie wiem tylko, gdzie kupowali świeże mięso, warzywa i owoce, a pytać nie wypadało.

   “Pomyśl co jeszcze i za ile są w stanie przehandlować nasi”? politycy (…)”
   To, na co im wyborcy pozwolą. Skrzyknij swoich ideologicznie bliskich kolesiów, załóżcie partię polityczną, opracujcie program, przedstawcie go publicznie wyborcom, znajdźcie lobbystów, którzy pomogą wam to sfinansować i przedstawcie ich listę tak, jak tego wymaga prawo i hajda do Sejmu.

   Odpowiedz
   • 25 stycznia 2014 o 18:00
    Permalink

    Ja , akurat preferowałbym odwrotną kolejność, w dziale:” zgubiono/ znaleziono”.
    Każdy ma wybór taki, na jaki zasługuje.
    Tyle samo może , a może i mniej przeciętny “zjadacz hamburgerów i coca-coli”
    w ojczyznie demokracji, w kwestii “skrzyknięcia się i wyboru”.Czyli w praktyce – nic.
    Może(i powinien ) głosować na demokratów lub na republikanów, co na jedno wychodzi. No chyba że naprawdę ktoś chciałby coś wreszcie zrobic,(dla Ameryki) Patrick Buchanan – to będzie ośmieszony i uznany za oszołoma. Znamy te mechanizmy z polskich realiów.
    Za rady i porady odnośnie sposobu “wpłynięcia” na Wiejską,dziękuję, na razie nie skorzystam – aczkolwiek , bedę miał “na uwadze.”
    Poczekam na totalną kompromitację solidarnościowców(do nich zaliczam mutacje SLD)
    To tylko kwestia niedługiego czasookresu(na pewno nie pomogą “pączkowania”), Polacy doskonale wiedzą kto jest kim.
    I jaką rolę ma do odegrania.
    Różni premierzy w róznych systemach spoleczno – politycznych głosili te same lub też zbliżone politycznie hasła.
    “…rozmamłana słowiańszczyzna.”…
    “…polskość, to nienormalność”…itd, itp.
    Wspólny mianownik ?? nie ukrywana niechęć, pogarda dla “tubylców” słowiańskich.
    I m.in. dlatego “tak tu jest – jak jest.”

    Odpowiedz
 • 25 stycznia 2014 o 08:27
  Permalink

  Ja podziwiam tych wszystkich którzy chcą powrotu PISu do władzy. Oczywiście nie mówię tu rydzykowych fanatykach marzących o narodowo-katolicko-policyjnym państJa podziwiam tych wszystkich którzy chcą powrotu PISu do władzy. Oczywiście nie mówię tu rydzykowych fanatykach marzących o narodowo-katolicko-policyjnym państJa podziwiam tych wszystkich którzy chcą powrotu PISu do władzy. Oczywiście nie mówię tu rydzykowych fanatykach marzących o narodowo-katolicko-policyjnym państJa podziwiam tych wszystkich którzy chcą powrotu PISu do władzy. Oczywiście nie mówię tu rydzykowych fanatykach marzących o narodowo-katolicko-policyjnym państwie.
  Raczej myślę o tych którzy łudzą się że PIS zrobi jakieś reformy zaniechane przez PO. Zapomnijcie! Nie pamiętacie co robili jak byli u władzy? To przecież było ciągłe bredzenie o agentach,tajnych współpracownikach, zdrajcach i pachołkach Rosji.
  Czy wy naprawdę myślicie że jak Pis będzie rządził, i wszyscy będziemy musieli skandować cytuję: “Jarosław ty nas zbaw” i powiewać chorągwiami coś w Polsce

  Odpowiedz
 • 25 stycznia 2014 o 08:28
  Permalink

  Ja podziwiam tych wszystkich którzy chcą powrotu PISu do władzy. Oczywiście nie mówię tu rydzykowych fanatykach marzących o narodowo-katolicko-policyjnym państwie.
  Raczej myślę o tych którzy łudzą się że PIS zrobi jakieś reformy zaniechane przez PO. Zapomnijcie! Nie pamiętacie co robili jak byli u władzy? To przecież było ciągłe bredzenie o agentach,tajnych współpracownikach, zdrajcach i pachołkach Rosji.
  Czy wy naprawdę myślicie że jak Pis będzie rządził, i wszyscy będziemy musieli skandować cytuję: “Jarosław ty nas zbaw” i powiewać chorągwiami coś w Polsce zmieni?
  Przecież jedyną zmianą jakiej chce Pis to przekształcenie Polski w narodowo-katolicki skansen rządzony po wieczne czasy przez Kaczyńskiego i Rydzyka!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.