Polityka

Śmiało Ameryko! Może za 8 mln lat znowu coś wypełznie z oceanu na ląd i życie się zacznie od nowa?

 Śmiało Ameryko! Wystrzeliwuj swoje inteligentne i sprytne rakiety na Rosję. Jak będziemy mieli szczęście, to może za około 8 mln lat znowu coś wypełznie z oceanu na ląd, i życie zacznie się od nowa. Oczywiście najpierw odparowane oceany będą musiały się skroplić, a cykl życia się w ogóle odrodzić, po tym jak w wyniku termonuklearnej hekatomby powierzchnia dużej części świata się zeszkli. Jednak Make America Great Again! Żaden problem – po co ograniczać się do zabijania Rosjan w Syrii, jeżeli tak wielu można ich zabić na raz w Sankt Petersburgu, Woroneżu, czy oczywiście Moskwie!

Zachowanie się pana Donalda Trumpa Prezydenta Stanów Zjednoczonych w mediach społecznościowych to, albo wynik buzowania charakteru, albo przemyślanej strategii całych sztabów i struktur, które za tym człowiekiem stoją. W obu przypadkach skutek może być ten sam, ponieważ ryzyko konfrontacji w zimnowojennym stylu, to zagrożenie dla życia na tej planecie.

Na szczęście pan Władimir Putin Prezydent Federacji Rosyjskiej ma więcej zdrowego rozsądku, niż chyba wszyscy politycy na Zachodzie. Spokojny ton retoryki jaką słyszymy z Moskwy wskazuje na dwie okoliczności. Po pierwsze Rosjanie bacznie słuchają i obserwują, to co inni deklarują i robią. Po drugie, znają wartość słów i rozumieją ich rolę w komunikacji. Anonsowanie całemu światu w porze śniadania, że zamierza się rozpocząć termojądrową nie jest działaniem świadczącym o byciu racjonalnym mężem stanu.

Informacje sprzed kilku tygodni wskazują na to, że od amerykańskich bomb i pocisków miała zginąć duża ilość rosyjskich wolontariuszy organizacji humanitarnych, jak i ich ochroniarzy. To wskazuje na to, że w tej wojnie przeszliśmy już nieco dalej, niż wariant proxy. Po tych aktach agresji, Federacja Rosyjska oznajmiła, że będzie chronić swoich obywateli prowadzących misje humanitarne i inną działalność na terenie Syrii na zaproszenie tamtejszego rządu. To Rosja wysłała tam lekarzy, inżynierów, budowniczych i cały szereg innych specjalistów, których rolą jest udrożnienie i odbudowa infrastruktury. 

Jakim trzeba być hipokrytą, bandytą i przestępcą, żeby takich ludzi bombardować? Jeszcze do tego trąbić na cały świat, że się zlikwidowało „rosyjskich najemników”! Szczyt bezczelności amerykańskiej propagandy jest tak parszywy, że nie da się tego nawet komentować. Pomijamy już ten „drobny szczegół”, że wszystkie inne wojska, niż rosyjskie i wydzielone formacje libańskie, irackie i irańskie, są na terenie Syrii nielegalnie. Syria posiada legalny rząd, który jest suwerenem na własnym terytorium, łamanie ich suwerenności, nie pomaga w zakończeniu tej brutalnej wojny domowej.

Ostatnie doniesienia o użyciu broni niekonwencjonalnej przeciwko ludności cywilnej przez rzekomo siły rządowe, nie są potwierdzone. Jeżeli to miało miejsce, to jest powodem do hańby dla władz w Damaszku, zasługuje na potępienie i stosowne konsekwencje. Jednakże trzeba mieć świadomość, że to mógł być po prostu błąd lub prowokacja. Ponieważ tam nie ma jednoznacznych sytuacji, w jednym z wcześniejszych tego typu ataków wykazano, że to terroryści posłużyli się wcześniej przejętą bronią chemiczną dla sprowokowania amerykańskiego ataku na siły rządowe.

W tym kontekście rosyjskie anonsowanie sposobu postępowania, w przypadku kolejnych ataków na ich siły i środki przebywające w Syrii, wraz z zarezerwowaniem sobie prawa do odpowiedzi agresorowi na atak – to uczciwe postawienie sprawy. Nikt, kto zaatakuje siły rosyjskie w Syrii, nie będzie mógł twierdzić, że został zaatakowany przez Rosję, ponieważ sam jest agresorem. Dodajmy, że wcześniejsze strącenie rosyjskiego samolotu nad Syrią przez Turcję, czy amerykański atak rakietowy na selektywnie wybrane cele w Syrii, to dowody na łamanie prawa międzynarodowego i normalna bandycka agresja na suwerenny kraj i jego sojusznika, który ma prawo w nim legalnie przebywać. Jednak o tym się oczywiście nie mówi w mediach.

Sytuacja jest kuriozalna i nakazuje stawiać znaki zapytania jeżeli chodzi o kwestie logiczne w kontekście wypowiedzi pana Prezydenta Trumpa. Ponieważ po tym, jak zagroził inteligentnymi, czy sprytnymi Rosjanom rakietami, w jednym z kolejnych sugerował możliwość wsparcia gospodarczego! 

Nie jest to śmieszne z jednego powodu, otóż ten przywódca na pewno zdaje sobie sprawę z tego, czym byłaby pełnoskalowa wojna z Federacją Rosyjską. Istnieje więc ryzyko, że mógłby zgodzić się na scenariusz wojny proxy, w której bardziej chodziłoby o wizerunek, niż o rzeczywiste pokonanie przeciwnika. Jest to szczególnie niebezpieczne, ponieważ jedyną stroną zwycięską w takim wariancie „Wojny Krymskiej” pomiędzy Zachodem a Rosją, mogą być tylko Chiny.

Jeżeli uświadomimy sobie nasze położenie strategiczne, nie można udawać, że te problemy nas nie dotyczą. Mogą dotyczyć nas w każdej chwili, a obecność amerykańskich instalacji wojskowych w Polsce, w tym tych, które mogą mieć zdolności ofensywne przeciwko Federacji Rosyjskiej (Redzikowo), czyni nas krajem podwyższonego ryzyka.

Jeżeli pan Trump chce zaryzykować wojnę termojądrową z Rosją, to może za 8 mln lat znowu coś wypełznie z oceanu na ląd i życie się zacznie od nowa?

40 komentarzy

 1. Polskie media o sprawie piszą jednostronnie nie siląc się na drążenie tematu. Co więcej informacje o przeprowadzonych atakach mają priorytet niższy niż relacje z programów typu “taniec na lodzie”. Nie straszy się stadka przed …

 2. Putin kazał rosyjskim “lekarzom i inżynierom“ przeprowadzić operację rozpoznania bojem. Chociaż tak naprawdę to byli muzycy od Wagnera.

 3. To są klocki tej samej układanki. Najpierw Trump składa oświadczenie o wycofaniu się z Syrii, i ewentualnym spotkaniu z Putinem ,następuje seria prowokacji (Skripale,Duma),stek bzdur i kłamstw o agresji Rosji.Następnie nowe sankcje!

 4. Ps,obecne naloty według scenariusza Jugosłowiańskiego pokazują jak świat się skundlił,czy ktoś myśli o ofiarach cywilnych,czy ktoś myśli o Syrii? Czy ktoś wierzy że naloty mają ma celu obronę ludności? Hipokryzja Zachodu nie zna granic!!!

 5. Rozumiemy też że istnieją granice zdrowego rozsądku w głowie
  WWP, przy całej świadomości konsekwencji wynikających z
  przekroczenia przez Zachód tejże zony – Rosja będzie
  usprawiedliwiona, tylko że to już nie będzie miało żadnego
  znaczenia. Zachód ma świadomość że nie ma dla siebie przyszłości,
  więc nieważne czy utopi się czy zawiśnie… póki co liczy
  na postępującą nieubłaganie demokrację i prawaczłowiecze,
  jak zawsze i wszędzie… tak niewiele i zarazem tak wiele zostało
  do wprowadzenia rządu światowego ze stolicą w Jerozolimie.
  Jeden rząd, jedna religia, jedna waluta – nadludzie + “garstka”
  niewolników do obsługi. Świat protestancko-syjonistyczny
  to współczesne wcielenie szatana na Ziemi. Precz z Zachodem.

 6. Emeryt z Toporu

  Niestety międzynarodowi podpalacze zaatakowali

 7. Trzeźwy osąd sytuacji.

  Pamiętamy o propagandowej przyczynie wojny z Irakiem, gdzie “miała być” broń masowego rażenia i co się po latach wydało, że to było kłamstwo.

  Potem zginęły tam i w okolicy setki tysięcy ludzi i tym śmierciom – nie ma końca.

  Śmierć kilkunastu osób w krajach Zachodu – to tragedia, a zabicie setek ludzi w ciągnących się konfliktach w Syrii, to tylko statystyka …

  Tego nie da się dłużej już ukryć w dobie Internetu.

  Bomby niosące wolność i demokrację?

  Tam jest inny świat i te pojęcia są rozumiane tam inaczej.

  Ale prawo do “całego” dachu nad głową i wody dla dzieci, to kwestie nieistotne dla krzewicieli zachodniej demokracji w krajach Islamu. Ku

 8. Rozdziobią nas kruki wrony

  Następne Tomahawki mogą spaść na Warszawę jako odwet Prezydenta FR za Syrię. Nie szkodzi, że nadlecą od Zachodu. Putin wszystko może.I, bl@#$, nie w tym problem, że te syny sparszywiałych suk łżą i mordują, tylko że ludzie udają, że tego nie widzą. Trzeba powiedzieć DOŚĆ. Tylko – jak??? Rozpacz.
  A gdyby WWP po prostu zakręcił kranik? Na zawsze? Rosja sobie poradzi, a te śmierdziele niech wyzdychają. Łącznie z nami, ale, bl@#$, należy nam się!

 9. Że Ameryka atakuje to normalne. W ciągu ponad 250 letniej swojej zbrodniczej historii, tylko przez cztery lata nie prowadziła wojen zaborczych, agresji, mordów, bombardowań, i wyzysku narodów. Ale udział w bombardowaniu Syrii europejskich satelitów, ich dyskwalifikuje pod każdym względem. Zważywszy, że bombardują dawne swoje ograbiane przez lata kolonie. Tylko patrzeć jak nasi się do tej zbrodni przyłączą. Tzw cywilizacja zachodnia się degeneruje i upada. Odrodzi się za 8 milionów lat.
  A gdzie w tej zbrodni kościół i papież? Przecież właściwie to w Syrii narodziło się chrześcijaństwo. I w Syrii upada.

 10. Krzyku,jak już wiesz 1/3 rakiet zostało starym radzieckim sprzętem zlikwidowano.W tym wszystkie brytyjskie!, mam nadzieje że samobójcy wyciagną wnioski!110 rakiet(71 nie doleciało)Szkoda że jedna nie dotarła do rusofoba Boba.!

 11. Ps.Chińczycy wyciągają wnioski,jeśli nie zbratają się z Rosją to następny cel Chiny! Powód? Jak mówią Chińczycy”jak chcesz uderzyć psa to kij się znajdzie”.

 12. Emeryt z Warszawy

  Znamy tą bakę już z Iraku. Znamy te amerykańskie i brytyjskie kłamstwa. bezkarne sku….y

 13. Kurtyna kłamstwa

  Żenujący pokaz amerykańskiej słabości

 14. Jugosławia, Irak, Libia, Ukraina, Syria… co dalej?

 15. Tuk Tuk
  14 kwietnia 2018 at 12:30

  Na świecie jest prawie 200 państw. Jest w czym wybierać.

 16. Sekretarz obrony James Mattis zwrócił uwagę, że USA nie mają dowodów na to, że Syria dokonała ataku chemicznego. Asad nie miał też żadnej motywacji. Wiele natomiast wskazywało tu na operację fałszywej flagi. Jaki więc był rzeczywisty powód tej akcji?

  Choć sytuacja wygląda groźnie, na razie możemy spać spokojnie. Jezus zapowiedział: “Będziecie słyszeć o wojnach, a także wieści wojenne; baczcie, żebyście się nie przerazili. Bo to musi nastąpić, ale to jeszcze nie koniec” (Mateusza 24:6). Rzeczywiście do końca jest jeszcze daleko. Trzecia wojna światowa też nam na razie nie grozi. Wskazuje na to analiza biblijna. Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: “I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [w ZSRR wprowadzono wówczas ateizm państwowy i wierzących represjonowano], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem [to oznacza tu także rozpad UE i NATO]. I wkroczy na południe [to może być Gruzja], ale nie będzie jak wcześniej [2008 – Gruzja], lub jak później [Ukraina], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie, na początku bez Brytyjczyków] i będzie utrapiony i zawróci” (Daniela 11:28-30a).

  Ta wojna rozpocznie się konfliktem etnicznym. “Powstanie bowiem naród przeciw narodowi”, podobnie jak w 2008 w Gruzji (Mateusza 24:7). Wówczas, występująca w roli “króla północy” – Rosja znów ruszy na pomoc swoim sojusznikom. Jednak tym razem (a będzie to już po powrocie “króla północy”) Amerykanie niespodziewanie zaatakują (Daniela 11:29,30). Syria nie pasuje do tego scenariusza.

  W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę “króla południa”. Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję “króla północy”, rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27).

 17. Rozdziobią nas kruki wrony

  W pysk lać, i patrzeć, czy równo puchnie:

  https://www.pravda.ru/news/politics/14-04-2018/1380858-pari-0/

  Won z tą całą śmierdzącą zagrają, może Iran faktycznie powinien przydzwonić w Izrael i byłby święty spokój, przynajmniej na jakiś czas.
  A tak to mi popsuli cały piękny sobotni poranek, te jankesko- żabojadzko – cockneyowskie skunksy.

 18. Rozdziobią nas kruki wrony

  @Xun Zi
  Niech się wezmą za Kazachstan.

 19. @Wojciech. “Ale udział w bombardowaniu Syrii europejskich satelitów, ich dyskwalifikuje pod każdym względem.” 🙂
  A niby dlaczego mieliby zachować się “inaczej” – wszak oni są nieodłączną
  częścią ‘ zachodniej cywilizacji” antyrosyjskiej, antysłowiańskiej,
  włącznie z Niemcami, tak, tak proszę nie mieć złudzeń…

  @Rozdziobią nas kruki wrony. W czym i komu wadzi Kazachstan?

 20. Słucham konferencję Pentagonu.Główny wniosek “Dowodów na użycie gazu nie pokażemy ale jesteśmy przekonani że zrobiliśmy słusznie”.”Nie będziemy komentować ile rakiet straciliśmy”?To jest”kużwa”wytłumaczenie! Kto w to uwierzy? Chyba tylko ci którzy wierzą w zamach w Smoleńsku i bombę atomową Saddama!

 21. W czym komu przeszkadza Kazachstan? ano w niczym natomiast ma ogromne pokłady ropy naftowej i to jest poważny powód.

  Teraz aby się uśmiechnąć: janki raczej nie były na Księżycu bo tam nie ma ropy, przynajmniej niektórzy internauci tak twierdzą.

 22. В чем разница между Россией и Францией, Россией и Германией, Россией и Канадой? Разница не в размере и не в географическом положении. Даже не в климате, хотя у нас он куда более суровый.

  Разница в том, что Россия это цивилизация, а Франция, Германия и Канада это страны. Это части Западной цивилизации. Мы же не страна, мы уникальная цивилизация. Русская цивилизация. Русский мир…https://nstarikov.ru/blog/92463#disqus_thread

 23. Odbiegnę od tematu, jednak chcę zachęcić czytelników do “polubienia” janków. Wczoraj oglądałam zdjęcie satelitarne z Detroit gdzie całe połacie są zajęte samochodami gdyż nikt ich nie kupuje, choćby ze względu na brak funduszy. Znacznie wcześniej oglądałam też zdjęcie satelitarne gdzie całe połacie u janków były zajęte przez maszyny latające, których Polska nie jest w stanie wykupić w całości, choćby ze względu na obszar.

  Ponadto wizyta prezydenta Izraela w Polsce była udana, na pytanie dla kogo udana każdy odpowie sobie sam.

 24. Je Suis Obserwatorpolityczny.pl

  Tytuł bardzo trafiony

 25. @bob. Wojska rosyjskie w Syrii działają legalnie
  na zaproszenie legalnej władzy, która ma poparcie Syryjczyków. Natomiast świat syjonistyczno-protestancki jakby nie… )))
  Putin nic nie musi, od tego ma d-ców w ‘gorącej toczce”.
  “Наше дело правое, враг будет разбит, победа будет за нами”
  Końcowe słowa wystąpienia W. Mołotowa na falach radiowych
  22.06.1941 Rosjanie rozbijają zachodnich wagnerowców,(psy wojny)
  i będzie kolejny bol doopy u ‘ojców demokracji i prawczłowieka’. )))
  “bob”, ranny z ciebie ptaszek…noo, nie z tytułu uczestniczenia w ‘koncercie Wagnerowskim”.
  Wnioskuję, że lubisz ‘mocno” poważną muzykę…

 26. Chciałbym dożyć czasów, kiedy świat stanie się wolny od tego agresywnego ścierwa oraz powoła drugą Norymbergę, aby ich osądzić.
  Tymczasem zachowajmy wyższą świadomość i wolność, nie dajmy się wciągać w politykę agresji upadających kulturowo państw kolonialnych.
  Zob. “Przepowiednia Starego Indianina.” – https://www.youtube.com/watch?v=f0eqLNKg430

  A oto wyższa kultura słowiańska w pięknej muzycznej oprawie.
  Zayazd-Prasłowiańska noc.
  https://www.youtube.com/watch?v=MPiTh02RtJU
  Zayazd – Dziki i swobodny.
  https://www.youtube.com/watch?v=vLG5HwPFkBs
  GreenWood – Kołysanka Piastowska
  https://www.youtube.com/watch?v=BiQKpb8TJG8&index=18&list=PLslbZgzQFiZHG-Ckx1SkGvieyKcR07Cub

 27. Kasyno zawsze wygrywa

  Tak, tytuł wyraża wszystko jest kompletną informacją.

 28. Pytanie: Czy te wydarzenia w Syrii są rzeczywiście takie poważne?
  Odpowiedz: Wyciąganie tak generalnych wniosków na postawie drobnych akcji harcowniczych jak w tym artykule jest ogromną przesadą.

  Pytanie: Akcja harcownicza?
  Odpowiedz: Nikt poważny nie wierzy w użycie gazów bojowych w Brytanii i Syrii. Są państwa, które chcą coś ugrać dla siebie w tych niepewnych czasach.

  Pytanie: Po co to wszystko Stanom?
  Odpowiedz: Prezydent Tramp chce zadowolić swoich wyborców i zyskać nowych zwoleników w Stanach.

  Pytanie: Jak to widać?
  Odpowiedz: Trump doje do zrozumienia: rysuję “czerwoną” linię i karzę z jej przekraczanie. Prezydent Obama tak się nie zachowywał. Patrzcie – jestem lepszy od niego

  Pytanie: A Brytania?
  Odpowiedz: Brytania chce pokazać swoim obywatelom, że jeszcze coś znaczy w światowej polityce. Obywatele innych państw już się na to nie nabiorą.

  Pytanie: Coś jeszcze?
  Odpowiedz: Z naszego punktu widzenia, ważne były reakcje państw europejskich na te “wydarzenia”.

  Pytanie: A jakiego reodzaju była ta reakcje?
  Odpowiedz: Po “otruciu” w Brytanii, w ocenie “zdzarzenia” pojawiły się wyrażne rysy na spójności państw europejskich. Innymi słowy, na solidarności państw unijnych.

  Pytanie: Jak to było widać?
  Odpowiedz: Były państwa, które nie wydaliły rosyjskich dyplomatów. Państwa, które wydaliły po jednym dyplomacie dały do zrozumienia, że w przyszłosci nie będzie można zawsze liczyć na ich solidarność.

  Pytanie: A jaka reakcja państw europejscc była tym razem?
  Odpowiedz: Tym razem najważniejsze było “zachowanie” się Niemiec.

  Pytanie: Coś więcej?
  Odpowiedz: Początkowo Niemcy poparły atrak na Syrię ale szybko zmieniły zdanie i wycofały swoje poparcie. Stanęły po stronie większości państw unijnych, którym nie bardzo podobał się pomysł ataku na Syrię

  Pytanie: Jakie to ma znaczenie?
  Odpowiedz: Niemcy mogły swoim zachowaniem zmylić Macrona i wpuścic Frację w maliny. Francja, która chciała odgrywać rolę przywódcy w zmodernizowanej Unii niespodziewanie znalazła się po stronie Stanów i Brytanii. Czyli, niby taki “lider” światowy.

  Pytanie: A co złego z byciem liderem światowym i “stania po stronie” Stanów?
  Odpowiedz: Polityka “handlowa” Trampa pokazuje jednoznacznie rządom państw europejskich, że trzymanie się “spódnicy amerykańskiej” nie przyniesie żadnych korzyści ekonomicznych. Najwyżej dodatkowe wydatki na zbrojenia.

  Pytanie: Czyli?
  Odpowiedz: Wiele państw unijnych będzie znowu myślało, że to jednak Niemcy powinny być liderem Unii i Europy ponieważ są samodzielne, nie dają się wodzić za nos Stanom i nie trwonią pieniędzy na zbrojenia.

  Pytanie: A jaki wpływ atak na Syrię może mieć na pozycję Rosjii na Bliskim Wschodzie
  Odpowiedz: Zerowy. Rosja już osiągnęła tam pierwszy najważnieszy cel.

  Pytanie: A jaki to był cel?
  Odpowiedz: Górnolotnie można powiedzieć, że z głębokiego niebytu Rosja wróciła do roli jednego z państw “rozgywających” na tym obszarze.

  Pytanie: A mniej górnolotnie? Co to znaczy?
  Odpowiedz: Był czas kiedy Rosja będąc jednym z największych producentów ropy nie była w stanie zatrzymać spadku ceny aż do $20 za baryłkę. Wygląda na to, że teraz współkontrolują cenę ropy.

  Pytanie: Jak można podsumować naszą rozmowę?
  Odpowiedz: Atak na Syrię to taka akcja harcowników. Prawdziwa rozgrywka ciągle przed nami.

 29. Mieclawie, mimo mojej sympatii tego czasu nie dożyjemy! Miałem plan żeby po wzięciu odprawy emerytalnej z żona i dziećmi obejrzeć mecz reprezentacji Polski w Stalingradzie a później zwiedzić Moskwę i Leningrad. Coś mi się zdaje że ten skundlony Zachód poprzez prowokację tym razem na Upadlinie doprowadzi do zmiany MŚ w Rosji!Pozdro.

 30. Сирийское небо славян
  https://www.youtube.com/watch?v=Sds7dAD4rFY&t=156s

  СЛАВЯНЕ – ДЕТИ БОГОВ :: Наташа Морозова :: Улетай на крыльях ветра
  https://www.youtube.com/watch?v=0Gn68WktZz0

 31. Rozdziobią nas kruki wrony

  @Krzyk58 dlaczego Kazachstan, odpowiedziała @Wieczorynka. A co komu zawiniła Syria? Bo Irak i Libia wiadomo, że się komuś nie spodobały. A Kazachstan…Bo jeśli krowiarzy nie wykończył Afganistan (szkoda) to może Kazachowie daliby radę.

 32. Miecław
  14 kwietnia 2018 at 20:46

  “Chciałbym dożyć czasów, kiedy świat stanie się wolny od tego agresywnego ścierwa oraz powoła drugą Norymbergę, aby ich osądzić”

  Eh, marzenia… A życie to nie bajka…

  Rozdziobią nas kruki wrony
  14 kwietnia 2018 at 13:30

  “Niech się wezmą za Kazachstan.”

  Strach pomyśleć co będzie, gdy znajdą ropę w Watykanie

 33. Mikołaju,głosowanie w RB ONZ pokazało że Rosja może liczyć na Chiny.Opisanie przez Ciebie sytuacji nie wymaga komentarza.Brawo!

 34. Nie zapominajmy o konieczności rotacji starych Tomahawków.

  To już druga setka w ciągu paru lat.

  To są wymogi technologii, a pretekst do ataku mogły dać miejscowe “uśpione aktywa” wywiadu, o czym wspomniał wczoraj w TVN gen. Dukaczewski.

  Taki jest świat.

 35. @Incjator. ………………”to’, Dukaczewski jeszcze ma głos?
  A,aaaa, w TVN-nie – rozumiem…

 36. Obserwuje dziwną ciszę wokół “sukcesów”nalotów. Gubią się jak w otruciu Skripalow. Ani słowa o demonstracjach przeciw nalotom w Waszyngtonie,Londynie. Czyżby szykują się na prowokację na Upadlinie?A Dukaczewski niech się wytłumaczy o naszym zaangażowaniu w Iraku!Ile to oprócz ofiar kosztowało, i gdzie profity?

 37. Historia Ziemi jest niedługa: -Maczuga- Atom -Maczuga.

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.