Słuszną linię ma nasza władza bo…

„TrybunaLudu” autorstwa Italian satyric weekly „Il Male” PD na podst. Wikimedia Commons
„TrybunaLudu” autorstwa Italian satyric weekly „Il Male” PD na podst. Wikimedia Commons

Słuszną linię ma nasza władza, ponieważ linia ta jest słuszna. My nie będziemy się kopać z koniem, nie będziemy wywarzać otwartych drzwi, nie będziemy się przeciwstawiać systemowi, ponieważ popieramy państwo, jako państwowcy. Wyrok demokratycznie zapadł, konkretna partia ma większość, nie ma, po co demonstrować – przecież to jest bezproduktywne. O wiele lepiej jest dokładnie wszystko spisywać i podawać do publicznej wiadomości, wszystko to, co zdaniem opozycji jest złamaniem prawa przez rządzących. Bądźmy, bowiem realistami, jako państwowcy, czym jest, bowiem łamanie praw demokracji? Co to za bzdura? Może mamy poszperać nieco w historii tych „dojrzałych” demokracji, które dzisiaj zaczynają pluć na nasz kraj i przypomnieć, co nieco? Wystarczy sobie uświadomić jak działa rynek mediów, a zwłaszcza drukowanych w dominującej większości tych krajów, zwłaszcza w Europie i widać, że mamy inne standardy. Chodzi o to, że żaden demokratyczny i szanujący się kraj nie pozwoliłby sobie na zmonopolizowanie mainstreamu medialnego przez źródło wszelkiego zła w życiu publicznym, tak jak niestety dzieje się to w Polsce.

Właśnie, dlatego słuszną linię ma nasza władza, ponieważ linia ta jest słuszna! Nie bez powodu używamy tutaj powtórzenia, proszę się dokładnie w to wczytać. Nie trzeba niczego więcej, żeby zrozumieć racje obecnie rządzącej większości. Przecież oni robili jeszcze gorsze rzeczy w życiu publicznym przez lata, z nieuznawaniem legitymacji demokratycznego rządu do sprawowania władzy włącznie. Jednak to nie tylko uszło na sucho, ale przyczyniło się do wielkiego zwycięstwa, dzisiaj strategia prymitywnego małpowania ich działań nie ma sensu. Pisaliśmy o tym swego czasu, warto odnaleźć i poczytać.

Słuszną linię ma nasza władza, ponieważ władza zawsze się wyżywi, a my nie. Dlatego jeżeli chcemy mieć ciepłą wodę w kranie, chociaż jeden raz w tygodniu to lepiej jest z władzą nie zadzierać. Chyba, żeby to zrobić skutecznie – oczywiście w ramach państwa demokratycznego. Będzie to bardzo trudne bez wolnych mediów dających uczciwy dostęp dla wszystkich, ale czy my mieliśmy media dające równy dostęp wszystkim? Niestety część naszych mediów głównego nurtu to najzwyczajniejsi kłamcy, kreujący rzeczywistość zamiast ją relacjonować. Dlaczego więc dzisiaj mielibyśmy żałować tego stanu rzeczy? Ewentualnie wychodzić na mróz i protestować w imię obrony czyichś miejsc pracy?

Szkoda tylko, że władza się bawi za nasze pieniądze, ponieważ zamiast zlikwidować zbędne instytucje mediów publicznych – będzie je przekształcać na dla siebie samej użyteczne. Jeżeli to spowoduje, że będziemy grabieni z abonamentu, czy tez innego rodzaju podatku pogłównego na media, których nie oglądamy wraz z rachunkiem za energię elektryczną – to w sumie dobrze, ponieważ społeczeństwo szybciej znienawidzi nowe porządki. Polacy nienawidzą zmian, zwłaszcza jeżeli zmiany prowadzą do zmuszania ich do czegokolwiek. Dzisiaj większa część społeczeństwa nie płaci za media publiczne, jeżeli nie ogląda ich i ich nie słucha, niewiele traci. Jeżeli obowiązek będzie stworzony tak, że nie będzie się go dało obejść, na pewno odejmie to władzy sporo zwolenników, a jeżeli będzie tak jak krążą pogłoski, że np. przedsiębiorcy mają płacić także, to w ogóle będzie komedia, bo nie każdy ma nawet radio w pracy – powtórzmy – Polacy nienawidzą jak się ich do czegoś zmusza.

Poza tym wszystkim, nie ma możliwości żeby nasza władza mająca oczywiście jedynie słuszną słuszność – nie wygłupiła się tak bardzo, że wszyscy będą się z niej śmiać. Ciemny lud nie kupi każdego kłamstwa, nawet jak będzie tysiąc razy powtarzane, zwłaszcza że pewnych rzeczy nie da się dzisiaj ani cofnąć, ani powstrzymać. Jesteśmy w stanie, w którym generalna zmiana myślenia się dokonała i coś takiego jak przewartościowanie całości jest możliwe tylko, jeżeli będzie zamordyzm. To znaczy, jeżeli ludzie będą strzelani po laskach i zakopywani w leśnych parowach – bez śladu, to się wszystko uda. Jednakże trzeba być szaleńcem, żeby o takie zamiary dzisiaj kogokolwiek posądzać.

Wnioski są bardzo trudne i na pewno nie mogą być jednoznaczne. Z jednej strony to dobrze, że ludzie protestują przeciwko władzy Prawa i Sprawiedliwości, ponieważ to nie jest dobra władza dla naszego kraju. Jednak źle się dzieje, że podziały w społeczeństwie zamiast maleć – rosną. To nie służy państwu. Tak jak i ten cały sztuczny podział sceny politycznej, zupełnie nienaturalny dla społeczeństwa tak umęczonego ekonomicznie jak nasze. Więc słuszną linię ma nasza władza, poczekajmy aż uwierzy we własną propagandę, to będzie pierwszy dzień jej końca. Miejmy nadzieję – rychłego.

Ps. Obrazek oczywiście przypadkowy, absolutnie NICZEGO nie ma na celu sugerować.

14 komentarzy do “Słuszną linię ma nasza władza bo…

 • 10 stycznia 2016 o 09:32
  Permalink

  Uśmiałem się jak przysłowiowa norka, tę Trybunę to przywieźli do Polski agenci służb zachodnich. Autor znowu wbija wielki kij w mrowisko, ale bardzo dobrze tak trzeba

  Odpowiedz
  • 10 stycznia 2016 o 13:10
   Permalink

   /746 linkowałem w dniu wczorajszym…natomiast /745
   ‘trzymałem na stosowna ‘okazję’. 🙂

   Ps. a odnośnie tekstu pt. “Szaleństwo czy zdrada”…
   – “nóż się samoczynnie w kieszeni POLAKA – otwiera’…

   Odpowiedz
  • 11 stycznia 2016 o 04:07
   Permalink

   @Emil
   tez tak uwazam …i patriotami i ten i ten …

   Odpowiedz
 • 10 stycznia 2016 o 14:19
  Permalink

  “ponieważ to nie jest dobra władza dla naszego kraju”. Jestem bardzo ciekaw skąd autor to wie ? Czyżby przybył z przyszłości, czy może wyssał tą wiedzę z mlekiem matki. a może z palucha ? Autorze, daj PiS-owi 4 lata a potem możesz pisać, będziesz bardziej wiarygodny niż dzisiaj.

  Odpowiedz
 • 10 stycznia 2016 o 14:32
  Permalink

  Z mediami ciągle problem.TV 1 przeznaczyć na propagandę aktualnie rządzących, wiadomości z prac rządu, obrad sejmu, przedstawianie projektów ustaw itd. a szefem niech będzie najbardziej partyjny z partyjnych czy nawet sam diabeł. TV2 przeznaczyć na tzw. programy misyjne, teatr, oświatę itd. reszta jak wyżej. Pozostałe programy, hulaj dusza piekła nie ma. A my w domach mamy pilota i własną wolę a także czasami rozum. Gdzie tu problem.

  Odpowiedz
 • 10 stycznia 2016 o 15:06
  Permalink

  Krakauer kolejny raz zmusza do myślenia ,świat krzyku nie jest czarno biały,a prawda ni zawsze zwycięża. Weźmy przykład z p.Prezydenta Zemana,otwarty na Rosję i korzystający z UE.Szanowany na Wschodzie ,nie do ruszenia na Zachodzie.

  Odpowiedz
  • 10 stycznia 2016 o 16:48
   Permalink

   Przypominam (sobie) a może nie tylko …pisałeś
   iż “prawda zawsze zwycięża”(myśl przewodnia ADNOVUM)
   zwycięża, czy tylko pozoruje zwycięstwo? Przegrywa?
   Pada pod naporem brutalnej siły (faktów)?!
   ” Podobnie rzecz wygląda dzisiaj, gdy prostolinijny Miloš Zeman jest na arenie międzynarodowej uzupełniany przez proeuropejskiego chadeka i doświadczonego dyplomatę Cyrila Svobodę”. 🙂

   http://www.mysl-polska.pl/744

   Odpowiedz
 • 10 stycznia 2016 o 18:35
  Permalink

  Autor daje w beret

  Odpowiedz
 • 10 stycznia 2016 o 19:06
  Permalink

  Krzyku,wszystko się zgadza,Zeman traktuje interes Czech poważnie, stąd jego wizyta z okazji Dnia Pobiedy w Moskwie i Pekinie.A nam kto zabrania grać na obie strony?Chyba że głupota?.

  Odpowiedz
  • 11 stycznia 2016 o 04:13
   Permalink

   @wlodek ujal, dyplomatycznie bylo by grac na dwie strony …w efekcie wiele powazania i respektu na zachodzie …

   Odpowiedz
   • 11 stycznia 2016 o 08:10
    Permalink

    @krolowa bona -Zbyt długi postój w rozkroku( a zwłaszcza możliwie szerokim) może oznaczać “zaproszenie”
    dla europejskiego postępowego “establishmentu”.
    Przypominam że ‘taka pozycja”, na Wschodzie NIGDY
    nie będzie cieszyć się szacunkiem i poważaniem (gendery,
    feminnazistki,kochający inaczej…) 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.