Skompromitowane USA, NATO i UE mogą pocałować rosyjskiego misia w dupę!

Zachód został skompromitowany i błyskawicznie pokonany przez konkretne, szybkie i zdecydowane działania Federacji Rosyjskiej, nawet atak na giełdę w Moskwie się nie powiódł, ponieważ globalnie rośnie cena ropy naftowej, a wyprzedawane za bezcen aktywa przedsiębiorstw – to najlepsza okazja dla Rosji, żeby pozbyć się banksterów i różnej maści neoliberalnych zachodnich złodziei i kombinatorów ze swojego rynku. Trzeba pamiętać, że Rosjanie mają górę pieniędzy – odłożoną przez ostatnie lata doskonałego zarządzania krajem przez Pana Władimira Putina – Prezydenta Federacji Rosyjskiej. Zachód chcąc ukarać Rosję paniką na giełdzie – a okazuje się, że sam do siebie przenosi falę spadków. To działanie umożliwia Rosjanom legalną nacjonalizację – zdecydowanie poniżej wartości tych części majątku narodowego, który wcześniej – przeważnie w sposób nielegalny lub złodziejski za pomocą przejmowania majątków aferzystów i złodziei nabył zachodni kapitał.

Stany Zjednoczone wycofały się militarnie, politycznie i gospodarczo z Europy, nie odgrywają praktycznie żadnego znaczenia na naszym kontynencie. Przez co wszelkiego rodzaju ostra retoryka i tak słabego prezydenta jakim jest Barack Obama – nie ma pokrycia. Wszystko co mogą zrobić Amerykanie to zaproponować światu sankcje przeciwko Rosji, ale w praktyce będzie to oznaczało, że rosyjskie surowce przez kolejne 10-50 lat nowej zimnej (a raczej chłodnej) wojny popłyną do Chin i Azji, a nie na Zachód. Spowoduje to poważne osłabienie strategiczne Zachodu w długiej perspektywie. Skutkiem ubocznym ewentualnych sankcji, będzie zastosowanie przez Rosję polityki faktów dokonanych w Arktyce, gdzie Zachód zupełnie odda pola i pogrąży się w strategicznej zapaści – o ile nie doszłoby na tym tle do konfliktu od razu.

NATO nie jest nawet papierowym tygrysem z wyrwanymi zębami, NATO jest po prostu fikcją, cieniem samego siebie i mechanizmem dostarczania taniego mięsa armatniego na egzotyczne kolonialne wojny bogatszych i silniejszych państw Sojuszu, w których mogą zupełnie bez sensu ginąć „tańsi” a równie sprawni żołnierze z biedniejszych państw członkowskich – póki co lojalni swoim rządom. Strach pytać, czy są zrobione plany ewentualnościowe dla Polski, w jaki sposób zamierzamy bronić państw bałtyckich? Co z doktryną obronną Rosji, rezerwującą sobie prawo do wyprzedzających taktycznych uderzeń jądrowych? Czy genderowi generałowie fikcyjnych armii, w których mogą służyć kobiety, transseksualiści i homoseksualiści (poza turecką) – są w stanie sobie w ogóle wyobrazić, że mogą stanąć przeciwko doskonale uzbrojonego przeciwnika, który potrafi walczyć bez zachodnich napojów gazowanych a nie półnagim bojownikom z ręcznie kutymi „kałasznikowami”, których nazywają terrorystami? Genderowe NATO jest fikcją, niestety minister spraw zagranicznych Polski – nie był w stanie nawet doprowadzić do zwołania posiedzenia na szczeblu ministerialnym – na ambasadorów jest za późno. Widać, że Sojusz – nawet w zakresie obrotu swoimi papierami nie działa.

Unia Europejska nie jest w stanie być jednomyślna co do sankcji wobec Rosji, ponieważ TRZEBA TO POWIEDZIEĆ OTWARCIE – JEST OD ROSJI UZALEŻNIONA GOSPODARCZO! Nikt w Niemczech, czy Francji nie zamierza ryzykować napiętych budżetów krajowych ewentualnymi retorsjami ze strony Kremla! Po prostu bez rosyjskich surowców potężny europejski przemysł (głównie niemiecki) stanie, nie będzie mógł produkować, albo będzie produkował drożej. Rosja jako partner handlowy jest bardzo ważna – tutaj nie ma żartów, Niemcy nie są tak naiwni jak Polacy, nie zaryzykują powodzenia globalnych koncernów, tak jak Polacy olewają swoich producentów trzody chlewnej, mebli i maszyn górniczych! Tam gdzie są pieniądze – nie ma sentymentów, to nawet nasz nieszczęsny rząd powinien zrozumieć. Przede wszystkim na przykładzie Niemiec, które mają swoją “rurę” i w ten sposób zabezpieczone własne interesy. Można się z tego śmiać, ale możliwy jest scenariusz w którym Polska toczyłaby wojnę z Rosją, a Niemcy tą wojnę finansowali w zamian za gaz. Tak proszę państwa wygląda Unia Europejska w kwestiach strategicznych.

ONZ w ogóle się nie liczy, Rosjanie mogą śmiać się na zebraniach Rady Bezpieczeństwa do woli, są supermocarstwem termonuklearnym i to oni dyktują warunki, a nie one są im dyktowane.

Zachód musi się wreszcie nauczyć cyrylicy na tyle, żeby zrozumieć że Putin to nie jest Jelcyn, albo skaza na honorze – Gorbaczow. Czasy miękkiej polityki Rosja ma już dawno za sobą, jeżeli zechce może dzisiaj zaatakować Europę i nie będzie miał kto się jej przeciwstawić – takie są fakty!

Tymczasem skompromitowane USA, NATO i UE mogą pocałować rosyjskiego misia w dupę! Oni nam mogą! A my im nie! Do tego doprowadził ogólny upadek wszystkiego – w wyniku globalizacji i neoliberalnego drenowania gospodarek, w tym wysyłania produkcji i miejsc pracy na Daleki Wschód. Biedna Europa nie ma czym się bronić, a młodzi zachodni Europejczycy zamiast odbywać służbę wojskową – zastanawiają się nad zmianą płci, ewentualnie który nowy model smartfona jest lepszy i jaki kolor stringów sobie kupić, żeby podobać się partnerowi/partnerce/płeć nieoznaczona! Poza tym, proszę mi pokazać Baracka Obamę podejmującego decyzję o ataku jądrowym na np. Psków (w odpowiedzi za np. atak jądrowy na Kielce). Myślicie państwo, że zaryzykuje odpowiedź strategicznych wojsk rakietowych na Nowy Jork, Dallas lub Miami? Proszę nie mieć złudzeń. Żadnych. Liczy się tylko czysty pragmatyzm.

W obecnej sytuacji tak naprawdę powinniśmy być wdzięczni panu Władimirowi Putinowi – Prezydentowi Federacji Rosyjskiej za to, że zmusił nas wszystkich do dostrzeżenia jak porażająco jesteśmy słabi. Gdyby to samo zrobił odrodzony, zjednoczony i wojowniczy Islam, dzisiaj Zachód nie miałby szans.

Europo zbudź się! W Moskwie masz partnera – trudnego, bo wzgardzonego i poniżanego, ale wartego każdych starań! Tymczasem głupcy, wodzeni za nos przez polskojęzycznego konia trojańskiego – myślą o sankcjach wobec Rosji!

Rosyjskie tłumaczenie tekstu [tutaj]

136 myśli na temat “Skompromitowane USA, NATO i UE mogą pocałować rosyjskiego misia w dupę!

  • 6 marca 2014 o 14:40
   Permalink

   Мы вас всех порвём.
   Так порвём, как и ранее – в 1812-м, в 1945-м – рвали всю вашу скотскую европейскую “цивилизацию”.

   С нами Бог.
   Разумейте языцы и покланяйтеся, яко с нами Бог.

   Odpowiedz
   • 8 marca 2014 o 23:28
    Permalink

    Ты,быдло украинско-фашисткое,вы,это кто,три придурка-нациста у власти и майданутые?ну-ну,попробуйте)))Над вами уже весь мир смеётся,а вы всё,как петушки,хорохоритесь)))

    Odpowiedz
   • 17 marca 2014 o 23:44
    Permalink

    No i jak powolanie do roku 1812 ukrainiec mogł by zrobić? Oczywiśćie, że komentarz powyżej nie należy do ukrainca. Prosze się przekonać, że ukraińscy nacjonaliści, tacy jak ja, nie niosą odpowiedzialności za prowokacje. Zobaczcie sami, bracie polacy, kto jest faszystą. Teraz Ukraina stoji między Europą a rosijskimi czołgami. Albo stanemy razem, albo dojdą do waszych granic.

    Odpowiedz
  • 16 kwietnia 2014 o 20:33
   Permalink

   Coś ten artykuł pisany za kasę z kremla

   Odpowiedz
   • 23 listopada 2015 o 19:08
    Permalink

    Pani Michalino,
    Czy samodzielne myślenie jest synonimem konszachtów z Kremlem? Chyba nie…

    Odpowiedz
 • 4 marca 2014 o 07:44
  Permalink

  czy Bronek, Donek i Kurdupel mają komputer ? i czy umieją korzystać z kompa.

  Odpowiedz
 • 4 marca 2014 o 08:12
  Permalink

  Zastanawiam się ostatnio, czy Putin jest zdrowy psychicznie, szczególnie po komentarzu Angeli Merkel, że stracił on kontakt z rzeczywistością.

  Oto link to RTV, gdzie jedna z prezenterek krytykuje swojego pracodawcę:
  http://www.youtube.com/watch?v=ZolXrjGIBJs
  A oto transkrypt jej komentarza:
  “Before we wrap up the show I wanted to say something from my heart about the ongoing political crisis in Ukraine and Russia’s military occupation of Crimea. Just because I work here, for RT, doesn’t mean I don’t have editorial independence and I can’t stress enough how strongly I am against any state intervention in a sovereign nations affairs. What Russia did is wrong. I admittedly don’t know as much as I should about Ukraine’s history or the cultural dynamics of the region but what I do know is that military intervention is never the answer and I will not sit here and apologize or defend military aggression. Furthermore the coverage I have seen of Ukraine has been truly disappointing from all sides of the media spectrum and rife with disinformation. Above all my heart goes out to the Ukrainian people who are now wedged as pawns in the middle of a global power chess game. They’re the real losers here. All we can do know is hope for a peaceful outcome for a terrible situation and prevent another full blown cold war between multiple super powers. Until then I’ll keep telling the truth as I see it. Have a good night everyone, I’ll see you back here to break the set tomorrow.”

  Odpowiedz
  • 5 marca 2014 o 15:54
   Permalink

   Z waszą “wyimaginowaną” rzeczywistością, w której zresztą nigdy nie przebywał.

   Odpowiedz
 • 4 marca 2014 o 09:59
  Permalink

  РОССИЯ В СЛУЧАЕ ВВЕДЕНИЯ САНКЦИЙ СО СТОРОНЫ США БУДЕТ ВЫНУЖДЕНА УХОДИТЬ В ДРУГИЕ ВАЛЮТЫ, СОЗДАВАТЬ СВОЮ РАСЧЕТНО-ПЛАТЕЖНУЮ СИСТЕМУ — ГЛАЗЬЕВ
  РИА НОВОСТИ

  http://ria.ru/economy/20140304/998048715.html?fb_action_ids=674666172576637&fb_action_types=og.recommends&fb_source=other_multiline&action_object_map=%5B732504880114662%5D&action_type_map=%5B%22og.recommends%22%5D&action_ref_map=%5B%5D

  Odpowiedz
 • 4 marca 2014 o 10:47
  Permalink

  Pisze Pan:
  “W obecnej sytuacji tak naprawdę powinniśmy być wdzięczni panu Władimirowi Putinowi – Prezydentowi Federacji Rosyjskiej za to, że zmusił nas wszystkich do dostrzeżenia jak porażająco jesteśmy słabi”
  a ja dodałbym jeszcze do tego: I GŁUPI!

  Odpowiedz
 • 4 marca 2014 o 13:09
  Permalink

  Poświęciłem trochę nocy, aby oglądać na żywo konferencję prasową Putina. Najlepszy komentarz napisała żona ministra Sikorskiego Anne Applebaum: “Jesteśmy świadkami tej dziwnej w chwili, w której dyktator zaczyna wierzyć w swoją własną propagandę.”

  Wydaje mi się, że diagnoza kanclerz Angeli Merkel, że “Putin stracił kontakt z rzeczywistością” jest nie tylko prawdziwa, ale zbyt pozytywna dla tego psychopaty. O jego “klasie” jako “męża stanu” świadczy choćby wypowiedź z 2008 r. na temat ówczesnego prezydenta Gruzji, którego chciał publicznie “wieszać za jaja”.

  Jaruzelski, który powinien dokonywać żywota w więziennym szpitalu za zbrodnie przeciwko Polsce i narodowi polskiemu jawi się w tym kontekście jako gwiazda polskiej i międzynarodowej dyplomacji. Jak nisko musi jeszcze upaść Putin i jego kleptokracja, aby naprawdę wielki naród rosyjski mógł po stuleciach wewnętrznej niewoli i ucisku odzyskać swoją godność i narodową tożsamość?

  Dla rozumiejących rosyjski polecam oglądnięcie tego filmu, który nawiązuje do politycznego rodowodu Putina: https://www.youtube.com/watch?v=_RQVSHfuPCQ
  Jak pisał Norwid, “narody tracąc groby tracą pamięć”. Czeka, NKWD i KGB mordowały ludzi i grzebały ich zwłoki w bezimiennych, masowych grobach, często zasypywanych ziemią zmieszaną z palonym wapnem, aby rozłożyć nawet kości ofiar ich terroru.

  Odpowiedz
  • 4 marca 2014 o 18:56
   Permalink

   W nocy “starsi panowie”, powinni się wysypiać,
   choćby po to by w “dzień”,spłodzić z sensem kilka zdań.
   Bylibyśmy dozgonnie wdzięczni, gdybyś pan przygarnął
   do siebie “nasz ałtorytet” – “zagraniczny”,i mniej
   powoływał się na “jego żonę”.Taka moja wola, a może i nie tylko moja.

   Odpowiedz
   • 4 marca 2014 o 22:03
    Permalink

    Swoją wolę możesz sobie wsadzić tam, gdzie słońce nie dochodzi, szowinistyczny jołopie. Po drugie, to mów za siebie, sierotko po komunie!

    Odpowiedz
  • 8 marca 2014 o 23:59
   Permalink

   Я вас переубеждать не буду,время покажет,но вы здесь не живёте,мы просим Путина,умоляем,чтобы он нас оградил от нацистов-бандеровцев с майдана,с Киева,нового правительства…В Киеве грабят,убивают неугодных русских,метят,как в ВОВ ,дома,у власти бандеровцы-нацисты,последователи Бандеры,он для них Бог ,неужели вы своих дедов так можете предать?Сколько ваших полегло от их рук? Вы уверены,что они любят поляков?))) Да они имеют к вам ненависть с той самой резни,просто сейчас ищут в вас союзника,но поверьте,это дружба не надолго…Вспомните,кто такие НАЦИСТЫ!!!Вот эти люди сейчас главенствуют на Украине.
   П.С. А может вы свою историю забыли?Это была не война,это была резня! И вот такие же люди сейчас в правительстве и у них ряды под подчинённых…
   http://vybor.ua/article/Istorija/prestupleniya-oun-upa-volynskoy-rezni-foto-svidetelstva-prestupleniy-upa.html

   Odpowiedz
   • 17 marca 2014 o 23:49
    Permalink

    Виктории:
    Сколько русских зарезали в Киеве за последний месяц?

    ХВАТИТ ВРАТЬ!

    Odpowiedz
  • 10 marca 2014 o 18:28
   Permalink

   mniej jadu a więcej rozumu by ci się przydało.

   Odpowiedz
 • 4 marca 2014 o 19:55
  Permalink

  Chińczyki, tzn. “Rosjanie trzymają się mocno.”
  Dobrze, że “czarne scenariusze” co do możliwości Rosji
  pisane przez “niektórych”, możemy potraktować
  jako pisane “sobie a muzom.”
  “Pisać każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej”…
  i to by było na tele.

  Odpowiedz
 • 4 marca 2014 o 20:47
  Permalink

  A popros Chińczyków.Ktoś z Państwa “czytających i komentujących”zauważył, brak reakcji strony chińskiej
  w “temacie ukraińskim”, otóż spieszę donieść( bez podtekstów), iż Kreml wydał komunikat, następującej treści:
  Rosja i Chiny zgadzają się w sprawie Ukrainy.
  Poinformowało rosyjskie MSZ, po rozmowie szefów dyplomacji obu krajów.
  Siergiej Ławrow i Wong Yi podczas rozmowy telefonicznej
  uznali że” punkty widzenia Rosji i Chin na sytuację, która rozwinęła się w kraju i wokół niego są zbieżne.”
  Podano też, że oba kraje mają ściśle współpracować w sprawie Ukrainy.

  Odpowiedz
  • 4 marca 2014 o 21:57
   Permalink

   To tylko Krowopasom marzy się konflikt FR-Chiny.
   Byłby to optymalny scenariusz (i rozwiązanie!) na ich obecne kłopoty. Problem jednak w tym, że ich horyzonty myślowe do pięt nie urastają horyzontom strategówm czy to rosyjskich, a tym bardziej chińskich.
   Nie trzeba zakładać wielkich siatek wywiadowczych w Krowolandzie, by wywnioskować, iż chętnie widzieliby to “starcie” i na pewno zrobią wszystko, by próbować doprowadzić do takiego konfliktu.
   Zapewne mówi się o już tym na szkoleniach, bo co poniektórzy ageńci stopnia 0-wego ;), podczas swojego ględzenia używają tego argumentu, jako pewnika.
   Stratedzy chińscy, a tym bardziej rosyjscy to nie Kliczko, czy inni prymitywni “bojownicy Alkaidy” Iraku, Egiptu, Afganistanu, czy innej Syrii. To “szachiści”, którzy potrafią w tzw. białych rękawiczkach osiągać swoje cele…
   A tak na marginesie, na Swiecie istnieją jeszcze inne kraje, które również mają coś do powiedzenia, a słowem się nie zająknęły (Japonia, Pakistan, korea Płn, Iran)…

   Odpowiedz
  • 4 marca 2014 o 23:58
   Permalink

   Oświadczenie chińskie w sprawie sytuacji na Ukrainie.

   Foreign Ministry Spokesperson Qin Gang’s Remarks on the Current Situation in Ukraine
   2014/03/02

   Q: On March 1, the Russian Federation Council authorized Russian President Vladimir Putin to use armed forces in order to protect Russians and Russian military officers and soldiers in Ukraine. What is China’s comment on the current situation in Ukraine?

   A: China is deeply concerned about the current situation in Ukraine. We condemn the recent extreme and violent acts there and have been urging the relevant parties in Ukraine to resolve their internal disputes peacefully within the legal framework so as to safeguard the lawful rights and interests of all ethnic communities in Ukraine and restore normal social order at an early date.

   It is China’s long-standing position not to interfere in others’ internal affairs. We respect the independence, sovereignty and territorial integrity of Ukraine. There are reasons for why the situation in Ukraine is what it is today. China will follow the development of the situation closely and call on relevant parties to seek a political resolution of their differences through dialogue and negotiation based on respect for international law and norms governing international relations in order to uphold regional peace and stability.

   I nastepnego dnia dodał:

   Q: The Russian Parliament approved the use of force against Ukraine. Does China offer diplomatic support to Russia? Does China recognize the new Ukrainian government?

   A: On your first question, please refer to the remarks I made yesterday. With respect to the Ukrainian issue, we uphold China’s long-standing diplomatic principles and basic norms governing international relations, and also take into account the history and complexity of the issue. It is fair to say that our position, which is objective, fair, just and peaceful, follows both principles and facts.

   On the second question, judgement needs to be made based on laws of Ukraine.

   http://www.fmprc.gov.cn/eng/xwfw/s2510/t1133558.shtml

   Telefonicznie można sobie wiele powiedzieć, by nie powiedzieć nic.

   Odpowiedz
 • 4 marca 2014 o 22:25
  Permalink

  In burned Kiev I seen huge poster – People of Poland suspend Maidan.I wish you to see burned downtown in Warsaw.And poster with Stephan Bandera on central street.Like in Kiev
  Best wishes

  Odpowiedz
 • 5 marca 2014 o 08:59
  Permalink

  @observer48
  W temacie minimum kultury i przyzwoitości,nadążasz
  pan całkiem skutecznie, za “niektórymi”…w stanach ?
  emocjonalnych …wyłazi prawdziwe oblicze…
  tym razem życzę, panowania nad emocjami.

  Odpowiedz
 • 6 marca 2014 o 14:05
  Permalink

  В России все люди очень переживают за Крым.У многих родственники живут в Крыму .Там живут РУССКИЕ !И это естественно , что они хотят быть вместе с Россией не боятся за свои жизни и за своих детей.Жаль , что Вам показывают историю с одной стороны…Путин не делает ничего против жителей Крыма.Мы- русские об этом знаем.

  Odpowiedz
  • 7 marca 2014 o 08:44
   Permalink

   Я из Крыма. У меня родственники по всей России, но в Россию я НЕ ХОЧУ!!! ПОЙМИТЕ!!! РОССИЯ – ДЕСТАБИЛИЗАТОР КРЫМА

   Odpowiedz
   • 7 marca 2014 o 10:47
    Permalink

    Петя, скоро референдум, сможете высказаться. А затем принять волю большинства.

    Odpowiedz
   • 7 marca 2014 o 22:52
    Permalink

    Не ври, провокатор! Ты вовсе не из Крыма. А мы все равно будем с Россией.

    Odpowiedz
   • 8 marca 2014 o 06:58
    Permalink

    Петя , ты или ДУРЕНЬ, или провокатор. Быстрее первое. Какие у тебя критерии оценки действий России и обстановки? Ты умеешь анализировать или просчитывать ситуации дальше своего нос, ткже желудка и кармана.

    Odpowiedz
   • 8 marca 2014 o 08:12
    Permalink

    вот то что ты троль – это точно!И не из Крыма – это однозначно!Иди спать и не вмешивайся….Вот я из Крыма! И ЧТОБЫ ВСЕМ БЫЛО ЯСНО!!!!!! ВЕСЬ!!!!!ВЫ СЛЫШИТЕ!!ВЕСЬ!!!! КРЫМ ЖЕЛАЕИ ВОССОЕДИНИТСЯ С РОССИЕЙ МАТУШКОЙ!

    Odpowiedz
 • 7 marca 2014 o 12:51
  Permalink

  Wielu ludzi starszego pokolenia w Polsce zapomnieli, a być może i do tej pory nie zdają sobie sprawy w jaki sposób zaczęła się II Wojna Światowa. Bo wtedy nie było Internetu, komputerów i tak szybkiego i łatwego dostępu do informacji.
  Faktem pozostaje, że wielu zlekceważyli pojawienie się na arenie politycznej Włoch, a później Niemiec najpierw małych i nic nie znaczących zrzeszeń radykalnych nacjonalistów – faszystów.
  I nagle jak na drożdżach te małe zrzeszenia zaczęły rosnąć w siłę … do takiego stopnia, że najzwyklejszym obywatelom niemieckim odbiło (z przyczyn polegających na zastosowaniu okultystycznych metod ogłupiania dużych mas ludzi) i zaczęła się światowa wojna.

  Historia lubi się powtarzać. Dzisiaj znów z różnych przyczyń wielu ludzi nie widzi, że w Ukrainie nikt i nic nie przeszkadza i nie powstrzymuję zaczynających panoszyć się wszędzie swobodnie faszystów ukraińskich – banderowców.
  Dla mnie oni nie są nawet Ukraińcami. To są zwyrodnialcy rodzaju ludzkiego. Którzy chowają się za ogłupionymi propagandą Ukraińcami i rżnącymi głupa mediami publicznymi USA i UE. Póki media ukrywają przed zwykłymi obywatelami istotę tej rzeczy, banderowcy mają co raz więcej pewności siebie i czują się bezkarni. Dochodzi do tego, że ogłaszają już swoje daleko sięgające plany zawojowania ziem i polskich, i rosyjskich. A media dalej rżną głupa.

  Trzeba zrozumieć wreszcie Polakom, że banderowcom wszystko jedno, kogo oni pójdą zgładzić najpierw. Dzisiaj Polaków, a jutro Rosjan, czy jutro Polaków, a dzisiaj Rosjan. A następni w kolejce i sami Ukraińcy, jeżeli będą próbowali im się sprzeciwiać.

  W tej sytuacji również trzeba pamiętać, że podczas II Wojny Światowej i teraz była i jest Trzecia strona? Zderzająca łbami narody i hodująca starannie swoich przeznaczonych do zadań specjalnych wilkołaków – faszystów. Na razie ta Trzecia strona nie powiedziała faszystom: “Bierz!” i zapewne myśli, że trzyma ich krótko na wodzy. Jednak historia już pokazała, że faszyści potrafią w swoim wściekłym nieludzkim podnieceniu urwać się ze smyczy.
  Kto da gwarancje, że ta historia się nie powtórzy? Kto chcę na własnej skórze albo skórze swojej kochanej rodziny sprawdzić – a co będzie gdy się urwą ze smyczy?

  Odpowiedz
   • 9 marca 2014 o 02:56
    Permalink

    Bardzo BARDZO! mnie cieszy ze sa w Polsce ludzie, jak wy, kto widzi “dalej swojego nosa” i analizuje co sie teraz dzieje w Ukrainie. Mamy codziennie nabierajaca moc w Ukrainie formiriwanie swietnie ideologicznie zagipnozowane i sponsorowane Stanami panstwo nazi, ktore dziala metoda terrory (wiele przykladow w necie). My nie chcemy wojny!!!, nie potrzebne nam jeszcze terrytorje, nie mamy nienawisci do ukraincow, polakow, kogo kolwiek. Jezeli my razem teraz nie zatrzymamy nazi, to przez jakies 5-10-15 lat bedziemy mieli 50-cio millionowe panstwo z nazi ukladem. I kiedy to panstwo zacznie trzecia wojne swiatowa na terenie calej Europy, to Stany beda nam sprzedawac zbroje i smiac sie z “tych glupich”. Dzis wojna Rossii i Ukrainy jest w interesach tylko USA. P.S. Przepraszam za pomylki.

    Odpowiedz
  • 9 marca 2014 o 02:52
   Permalink

   С волнением прочитал ваш комментарий. Я вырос в Советском Союзе, живу в Петербурге. Поляков, украинцев, белорусов врагами не считал никогда, и в страшном сне не приснился бы мне такой поворот событий. Видимо, история прошла по кругу, и снова у славян общий враг – может, стоит забыть старые обиды, и снова стать спина к спине? Мы не враги, нам не нужна чужая земля, мы просто не бросаем своих. И вас мы тоже всегда считали своими. Уж извините, если что не так.

   Odpowiedz
   • 10 marca 2014 o 00:36
    Permalink

    No i ja nie uważam Rosjan,Ukraińców ,Białorusinów za wrogów.Zawsze bylem pewien że jesteśmy z tego samego rodu i jesteśmy podobni.Myśle że możemy sie porozumieć.tylko ta polityka przeszkadza.

    Odpowiedz
  • 10 marca 2014 o 08:58
   Permalink

   Jedynym dzisiejszym odpowiednikiem Hitlera znanym w Europie jest Putin i być może minister Sikorki ma rację twierdząc, że na przekór “kieszonkowym Chamberlainom” Krym wróci do Ukrainy (http://wyborcza.pl/1,75477,15591517,Sikorski__Ukraina_nie_musi_poswiecac_Krymu_dla_ratowania.html).

   Również niedzielny artykuł w New York Timesie prezentuje dość wnikliwą analizę obecnej sytuacji i nastrojów w Polsce (http://www.nytimes.com/2014/03/10/opinion/why-poland-cares-so-much-about-ukraine.html?_r=1).

   Jaceniuk leci w środę do Waszyngtonu na zaproszenie prezydenta Obamy, a podpisanie umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią Europejską jest planowane na poniedziałek 17 marca 2014 roku.

   Odpowiedz
 • 7 marca 2014 o 17:12
  Permalink

  Zgadza się Rosja ma obecnie wielkiego przywódcę który dba o interesy swojego narodu. Możemy Rosjanom tylko zazdrościć że mają takiego męża stanu.

  Odpowiedz
 • 7 marca 2014 o 17:41
  Permalink

  Dlaczego nikt nie organizuje demonstracji przeciwko faszyzmowi?

  Odpowiedz
  • 7 marca 2014 o 23:55
   Permalink

   Люди понимают, что опасно против них устраивать демонстрации. Правый Сектор вооружен и продолжает вооружаться. А угрожают они не только жителям Ураины, но и российским губернаторам соседних областей.

   http://news.mail.ru/politics/17281113/?frommail=1
   http://news.mail.ru/incident/17282714/?frommail=1

   Odpowiedz
  • 12 marca 2014 o 08:29
   Permalink

   Они организуются, в Харькове, Донецке, Луганске, Одессе.. В сети много роликов. В Киеве это не возможно, там демонстрантов против фашизма просто изобьют.

   Odpowiedz
 • 7 marca 2014 o 23:51
  Permalink

  Cały czas organizują w południowo-wschodniej Ukrainie oraz w Rosji.Tylko polskie kanały telewizyjne tego nie pokazują.

  Odpowiedz
  • 9 marca 2014 o 09:09
   Permalink

   W Polsce informacja i “demokracja” płynie
   w jedną stronę …obowiązuje mentalność Kalego.

   Odpowiedz
 • 8 marca 2014 o 22:28
  Permalink

  Статья конечно профессиональная, видно человек думающий.
  Крым не подарок, но те територии, которые Россия получала с большой кровью, всегда дарились Украине, когда она была в составе Союза, просто так, т.е.даром.
  Сталин подарил западную часть,Хрущев Крым, Ленин Донбасс.
  Но мы родные братья с украинцами, и всё чтобы я хотел, это, чтобы мы вместе с Украиной и Белоруссией снова стали одним государством, пусть даже со столицей в Киеве.
  Вот это будет волшебно.
  Прошу прощения, за то что на русском.
  п.с. Если бы не русские солдатики, сейчас Правый сектор добивал бы уже крымчан, а Запад бы молчал и улыбался.

  Odpowiedz
 • 9 marca 2014 o 06:02
  Permalink

  Нехай трясеться світовий гегемон. А Путіну – щастя та здоров’я, і буде мир у всьому світі!

  Odpowiedz
 • 9 marca 2014 o 12:10
  Permalink

  Drodze Polacy! Moze pora wspomnic rosyjski jezyk i to ze jestes ci wy Slowianami. I nawet jezeli waszy dzieci nie uzuwaja go doprowadzic wasza wiedze do wnukow. Przeciez kiedy slysze gadke dwuch mlodych warszawiakow trudno pozbyc sie obaw ze nie w stanie oni poprostu bronic swoja rodzine – natylie oderwane oni od swojch korzeni.

  Odpowiedz
 • 9 marca 2014 o 12:39
  Permalink

  Украинцы могут успешно противостоять русским фашистам самостоятельно, без нато, тактических ракет, генштаба и прочей ерунды.

  Odpowiedz
  • 9 marca 2014 o 18:23
   Permalink

   Посмотрим,как Вы будете с поляками разбираться,забирая у них часть их территории.

   Odpowiedz
  • 25 marca 2014 o 17:06
   Permalink

   успешно противостоять еврогеям и всем кто сво задницу подставил пендосам может только россия -доказано неоднократно-учите историю пшеки

   Odpowiedz
 • 9 marca 2014 o 13:16
  Permalink

  Важно показывать подвиги предков показывать что они делали как они делали.
  Меня не расстраивают раздетые и убитые еврейки г. Львова – бендеровцы убивали взрослых людей, возможно действительно чтобы понравится немцам.
  Однако польские дети на Волыни это другое.
  Бандеровцы ведь убивали их садистски
  Достоевский высказал тезис о “слезе ребенка” на которой ничего нельзя построить.
  Россия ныне и проверит крепкость Нового Бандеровского Государства.
  А то вдруг Достоевский преувеличил или соврал.

  Я не понимаю как можно ныне полякам поддерживать бандеровцев, ОУН и УПА – ну да это ваше дело.
  Мы сами с этой нечистью разберемся.

  Odpowiedz
 • 9 marca 2014 o 18:36
  Permalink

  Ja etniczny polak . Chcę powiedzieć obywatelom Polski-“Im więcej Będziesz chować głowę w piasek, tym więcej będą mieć w jedno miejsce”. Myśl własną głową , a nie wujkiem USA. A zachodnio-ukraińcy na was plują i w sumie słusznie Miej odwagę przyznać , że sami przyznajcie edukacja faszyzmu w pobliżu swoich granic.

  Odpowiedz
  • 9 marca 2014 o 19:07
   Permalink

   @valerov, część polskich mediów pisze w ten sposób, choć przyznaję, że mniejszość. W wiodących mediach dominuje głos rządzących i potakiwaczy.

   Odpowiedz
 • 9 marca 2014 o 20:27
  Permalink

  Привет всей Польше!! Очень уважаю польский народ!! Интересная статья но не совсем верная! Сегодня Россия это разворованная страна с разложившейся армией и флотом!! Не один здравый солдат не будет воевать за нефтяные вышки олигархов в России!! Русскому народу война не нужна! Да и Крым тоже-это больше политика. Мне кажеться автору статьи приплатили из Москвы))

  Odpowiedz
  • 10 marca 2014 o 06:37
   Permalink

   Powiedz lepiej, ile zapłacono tobie i skąd.

   Odpowiedz
  • 10 marca 2014 o 11:22
   Permalink

   Да уж… Заявление неудачника.

   Odpowiedz
  • 10 marca 2014 o 12:25
   Permalink

   Привет Друг! Тоже и Ваш народ уважаю- нормальные люди друг друга уважают, уважая тоже права других нации и свободу народов. По моему мнению, российским вором не понравилось, что Украина хочет освободиться из системы „олигархократии” и взяточництва. А Россия, кстати, жаль- такая-же в большом масштабе. Иначе сила России бы была в технологии. Не в сыревой экономике, похоже на великую- но банановую Державу ;-))

   Odpowiedz
  • 11 marca 2014 o 10:54
   Permalink

   Соглашусь, что сегодняшнее руководство России сдало все что можно было сдать и сдаст как Янукович Малороссию так Путин Великороссию. По стране гуляет ветер. Но есть русский дух. И выросли мальчишки которым дорог народ, страна а не новая модель айфона. Главный вопрос – в самоорганизации. Как, в какой форме.

   Odpowiedz
  • 14 marca 2014 o 16:48
   Permalink

   ЗЗЗцука, Мазепа в полно понимании этого Обращения…

   Odpowiedz
  • 11 kwietnia 2014 o 19:41
   Permalink

   > Сегодня Россия это разворованная страна с >разложившейся армией

   Это сильное преувеличение. Настолько сильное, что перестает быть правдой. Воруют конечно много, но много и делается, строится и производится. И называть армию “разложившейся” тоже неверно. Был период (90-е), когда все было намного хуже.

   Odpowiedz
 • 9 marca 2014 o 20:56
  Permalink

  Wy parszywe putinowskie gnidy. Pracujecie dla GRU czy FSB? Myślicie, że ktoś się waszymi wypocinami przejmuje? W Polsce są normalni ludzie, którzy nie słuchają głupot kgbowskich świń i nie dadzą się nabrać na idiotyczne komentarze opłacanych za kremlowsko-oligarchiczną kasę. Ukraina tak jak i Polska śmieją sie z was. Wolność i tak zwycięży.

  Odpowiedz
  • 9 marca 2014 o 21:54
   Permalink

   Polacy mają już dość śmiesznych pajacy – dziennikarzy i polityków polskich? szalonych od idei prometejskich.
   A po za tym , dobrze się czujesz ?? Nic na pewno nie dolega??? Jutro służba zdrowia – chyba pracuje
   jak zwykle… jak uważasz, zbagatelizujesz – objawy
   nie ustąpią, wręcz przeciwnie…

   Odpowiedz
  • 16 marca 2014 o 09:46
   Permalink

   “Wolnosc”? Dyktatura zachodu ci w glowie totalnie namieszala. Jesli ty jestes “normalnym czlowiekem z Polski” to ja jestem z ufo.
   Co za w…..t….

   Odpowiedz
 • 9 marca 2014 o 21:01
  Permalink

  Україна моя батьківщина, без Путіна!

  Odpowiedz
  • 9 marca 2014 o 21:57
   Permalink

   I wszystko jasne – “pogrobowiec” rezunów. Nie podniecaj się , marsz do “wracza.”..

   Odpowiedz
  • 10 marca 2014 o 12:06
   Permalink

   Моя покойная Жена была одесситкой, у меня друзя и в Одессе и во всей любимой Украине. Русскоязычные особенно не хотят у себя России! Слава Україні!

   Odpowiedz
   • 14 marca 2014 o 16:49
    Permalink

    Мазепа…

    Odpowiedz
 • 9 marca 2014 o 22:28
  Permalink

  Даже и не придирешься!

  Odpowiedz
 • 9 marca 2014 o 22:51
  Permalink

  Przeczytałem, szczere do bólu – prawdziwe i rzeczywiste, naprawdę świetnie napisane, nie można się nie zgodzić. Nie ma żadnej obrony dla Polski poza papierem.

  Odpowiedz
 • 10 marca 2014 o 01:25
  Permalink

  Dupapuitna нахер ты сдался России, живи в своей западной хохляндии…и думай что ты победил…посмотри правде в глаза у тебя нет страны которая темя сможет защитить как Россия Крымчан…к чему вы стремитесь к пидарам ( ценностей человечиских в Европе просто НЕТ, Все человеческое похерили…)

  Odpowiedz
 • 10 marca 2014 o 02:30
  Permalink

  Rosja śmieszna. Rosjanki z samej Moskwy uciekają do polski szukać mężów w Polsce i rodzić Polskie dzieci. Kiedyś gościłem u siebie “Moskiewską dziewuszkę :)” Wiadomo czym to się kończy wieczorem. Mówiła że w Rosji psy dupami szczekają i nigdy tam nie wróci.

  Odpowiedz
  • 12 marca 2014 o 08:42
   Permalink

   В каждой нации есть как хорошие люди, так и плохие. Не надо ориентироваться на самый мусор. Я не в Москве живу, а в Сибири (Алтайский край), никуда уезжать не собираюсь. Работа хорошая, муж украинец из Львова и возвращаться не собирается.

   Odpowiedz
  • 13 marca 2014 o 09:01
   Permalink

   У нас много таких “московских девочек”, которые за деньги маму родную продадут, только они у нас проститутками называются! Рада, что у вас жить останутся! В нашей стране меньше грязи будет!

   Odpowiedz
 • 10 marca 2014 o 06:00
  Permalink

  Moskal czy czerwony czy biały zawsze pozostanie Moskalem depczącym prawa innych narodów do niepodległego bytu, zawsze będzie sięgał po cudze dopóki kolejny tatarski chan nie postawi mu noge na karku.

  Odpowiedz
  • 10 marca 2014 o 09:01
   Permalink

   Brzmi proroczo. Tatarzy krymscy mają za sobą Turcję, Czeczenię i Dagestan. Ponieważ są Sunnitami, mają również za sobą ponad 80% ŚWIATA ISLAMSKIEGO. To potężna siła i do tego zawsze trzeźwa.

   Odpowiedz
   • 12 marca 2014 o 20:07
    Permalink

    Co tam Turcja i “świat muslimski”, mają”analityka”
    Observera48, który poprowadzi swiat islamski
    na …z okrzykiem Allach Akbr – jak przystało
    na gorliwego katolika i Pola…nie nie Polaka.

    Odpowiedz
 • 10 marca 2014 o 13:32
  Permalink

  Большая проблема на форумах, что польских, что российских, что украинских – это хамство. При отсутствии модерации оно превращает обсуждение статей в сущую клоаку, а дальше адекватные люди теряют всякий интерес.

  Odpowiedz
 • 10 marca 2014 o 16:31
  Permalink

  Зашел на форумы Крыма (их несколько). Ну нету там поголовной любви к России !!! Разные мнения, разные точки зрения. Похоже, что их “без меня меня женили”.Контора Чурова , наверное бюллетени уже с результатами печатает.

  Odpowiedz
  • 10 marca 2014 o 19:49
   Permalink

   Хватит врать, троллятина.

   Odpowiedz
  • 12 marca 2014 o 03:12
   Permalink

   Получи свои 30 серебряников и вали нажрись

   Odpowiedz
  • 14 marca 2014 o 16:55
   Permalink

   Вам независимости хватает. Даже лишняя есть. Главное у Вас нет комплекса меньшовартости. Вы знаете свое место и место своей страны в мире. Так вот, я не называю сейчас Вашу страну ГОСУДАРСТВОМ. Потому что государство должно обеспечить Вашу безопасность физическую и экономическую. А какая безопасность может быть, если власть меняется, когда кому вздумается, и о какой безопасности может идти речь, если даже президента могут просто убить. А что говорить о Вас? И экономически Вас могут ограбить в любую минуту.
   А для того, что бы была безопасность, нужна стабильность. Что бы выбрали на пять лет, И ВСЕ!!! Кто посягнул на выбор народа, сразу яйца оторвать. Трибуну в раде блокируешь, яйца оторвать. Прогуливаешь, к едрене фене из депутатов. Без всяких разбирательств. Как на заводе, прогулял – больничный покажи, нету – вот трудовая книжка. Но ведь это же не демократично. Это диктат.
   И опять банду геть.
   Вам бы понять чего вы хотите. Дисциплины, порядка и процветания. Или свободы, анархии и разруху. А эти составляющие, они как константа. Неизменны. А вы хотите и свободы и порядка. Так не бывает. И в Америке так не бывает. Там подошел к полицейскому ближе, чем надо, можешь и пулю получить. И в воздух стрелять не будет. Сразу на поражение. А вас они просто обманывают. И вот когда страна станет стабильной, экономически и в охране безопасности, тогда можно говорить о независимости. А Вы зависимы. От любых факторов и любых стран. Нужно принять, то, что Ваша страна – это НЕ ГОСУДАРСТВО. И искать поддержку, кто Вам поможет обрести эту государственность. Засунуть свое самолюбие поглубже и пахать молча. А кто поможет, тому спасибо. Но вот Европа, увы, не поможет…

   Odpowiedz
 • 10 marca 2014 o 18:22
  Permalink

  Radzę przeczytać wywiad z doktorem Jerzym Kozakiewiczem
  kresy.pl/publicystyka,wywiady?zobacz%2Fpierwszy-ambasador-rp-na-ukrainie-w-obecnym-kryzysie-nie-ma-zadnych-interesow-ukrainskich

  “Tym, którzy skłonni są wierzyć, że to Putin właśnie jest – jak Pan elegancko nazwał – „działającym nieracjonalnie nieobliczalnym furiatem” zwróćmy uwagę, że przewrót polityczny na Ukrainie, to 31. przewrót polityczny w ostatniej dekadzie orkiestrowany przez USA, że to nie Rosja była realizatorem 14 „kolorowych, bezkrwawych rewolucji” oraz cyklu krwawych przewrotów, nazywanych „wiosną arabską”. “

  Odpowiedz
 • 10 marca 2014 o 19:20
  Permalink

  Brüder! Komm zu dir! Stepan Bandera Henker Polen und Terrorist! Bandera verflucht polnischen Volk! Heute auf Kiew Quadrate Rebellen und die Nazis marschieren unter der Flagge von Bandera, unter der Porträts von Bandera ! Polen haben sie pomagat? Heute Banditen in Ukraine “wird Ordnung durchzusetzen”, und am nächsten Tag kommen, um “Wiederherstellung der Ordnung” in Polen? Lassen Sie es, dass die “Berkut”-Monster, aber wir haben alle gesehen, dass es Rebellen verbrannt Polizei “Molotow-Cocktails” werden. Polen Feinde wollen, um es wieder in den Krieg zu schieben! Im Krieg von Bandera! Polen verrückt? Komm zu dir!

  Odpowiedz
 • 10 marca 2014 o 19:34
  Permalink

  Przeczytałem ten tekst po raz kolejny – jest rewelacyjny! Szczera prawda prosto w oczy

  Odpowiedz
 • 10 marca 2014 o 22:53
  Permalink

  Właściwa analiza, że świat Zachodni popada w degrengoladę i jest to jego początek końca. Tak jak u nas coraz więcej obywateli nie wie w którą stronę trzyma się lufę karabinu, bo umysł obrośnięty jest tylko genderowymi penisami.

  Odpowiedz
 • 11 marca 2014 o 13:18
  Permalink

  Зачем анализировать на что способна Россия и к чему приведут санкции против нее?
  Разве не мир в Украине сейчас важнее всего? Страна рушится у нас на глазах.
  Европейцы, не анархии ли в Украине Вам сейчас надо боятся?
  В России боятся именно этого.
  А угрозы войны с западом или экономические санкции против России – это паранойя. Не Россия начала этот силовой переворот, но готова положить этому конец вдоль своих границ – юг и восток Украины, а с западными нацистами новой Украинской власти разбирайтесь сами. Мы не знаем, что с ними делать и делать ничего не собираемся…

  Odpowiedz
 • 11 marca 2014 o 14:30
  Permalink

  Разоружить нацистов и радикалов. Отправить в отставку Януковича (он юридически еще президент), проводить новые выборы. То есть восстанавливать закон и порядок законными методами.

  Odpowiedz
  • 12 marca 2014 o 00:59
   Permalink

   Так кто же их разоружит и кто даст команду на разоружение? Яйценюх уже давно под дулом автомата, остальные или молчат (по существу) или потихоньку отползают. У меня нехорошие предчувствия, что там будет или недетская война или России придется опять защищать русских и русскоязычных от фашизма.

   Odpowiedz
   • 12 marca 2014 o 08:51
    Permalink

    А потом весь мир будет кричать, что русские оккупанты, Путин-тиран обидел мирных, пушистых фашистов! Вот это совсем не радует. Но другого выхода нет, после ВОВ у русских людей на генетическом уровне ненависть к национализму и фашизму.

    Odpowiedz
 • 12 marca 2014 o 18:18
  Permalink

  Политики всегда желают войны.А мирный народ должен все это разгребать.Не люблю Путина.Но,то, что он делает для России(или себя) лучше,чем та ситуация,которая была до него. Польше привет,осенью увидимся:-)

  Odpowiedz
 • 13 marca 2014 o 05:29
  Permalink

  Vietnam,Iraq,Libya…and thousands of war crimes usa

  Odpowiedz
 • 13 marca 2014 o 12:35
  Permalink

  Подписываюсь под каждым словом.

  Odpowiedz
 • 13 marca 2014 o 16:27
  Permalink

  Автор МОЛОДЕЦ! Русские никогда не поддержат агрессию против Польши и других стран ЕС, нам чужого НЕ НЕДО, но Крым и Восточная Украина наши – это справедливо. Вернув наши южные земли и собрав русский народ мы будем дальше строить государство на благо себе и всей Евразии! Россия и ЕС должны объединиться в борьбе с финансовой гегемонией ФРС США.

  Odpowiedz
  • 14 marca 2014 o 09:56
   Permalink

   Yes. Not just Europe or Russia, but 4/5 of entire world WISHES that those stinking yankies will stop prying into other countries’ affairs and keep their crooked greedy hands off; the best scenario will be if they disappear from the planet Earth altogether!
   Everybody is fed up with them beyond description!

   Unfortunately, USA had bound everything together in such way that if they go down – the most of this world will follow them & collapse too…
   🙁

   Odpowiedz
   • 19 marca 2014 o 18:18
    Permalink

    Вы про крах системы доллара

    Odpowiedz
 • 14 marca 2014 o 16:36
  Permalink

  А сейчас я Вам расскажу про Бендеру….Вы готовы положить на алтарь своих родственников на Украине? Завтра они Будут чистить пространство для своего комфортного проживания…. Де жавю… это было 1942- 1945 г. ПОМНИТЕ? Мой отец бегал за ними 1945-1956г. БЕГАЛ НЕПЛОХО – 2 ОРДЕНА Красной Звезды. я ГОРЖУСЬ им…. А чем сегодня гордитесь ВЫ? ….

  Odpowiedz
 • 15 marca 2014 o 14:13
  Permalink

  A ja ciągle powtarzam:
  – przestrzeń wokółziemska, jak narazie, całkowicie kontrolowana jest przez Rosjan…!
  Krowopasy nie mają żadnych możliwości technicznych, by w razie konfliktu, ochronić swój system satelitarny (z braku zielonego badziewia, ich NASA leży i kwiczy!). Rosjanom wystarczy kilka godzin, by “zneutralizować” większość krowiarsko-zachodnich satelitów, a co za tym idzie, z braku możliwości prędkiej komunikacji ich “technika” w ciągu kilku godzin zamieni się w kupę drogiego i bezużytecznego złomu.
  Prawdopodobnie jest to też jedna z przyczyn, by oderwać i wchłonąć Ukrainę w struktury EU, bo Rosjanie pozostawili tam stosunkowo nowoczesny “kosmodrom”, a wiadomo, że dotychczasowe próby dogonienia techniki kosmicznej Rosjan przez EU, Chin i innych spaliły na panewce.
  Co do “neutralizowania” zachodniego badziewia wokółziemskiego przez Rosjan, prawdopodobnie może to być “przedostatni” argument, który zostałby przeprowadzony w razie zagrożenia światowym konfliktem atomowym. Jednym słowem, jeśli się kiedyś obudzimy bez GPSu lub TV-Sat, może być to znakiem, że prawdopodobnie nie zostało nam wiele życia…

  Odpowiedz
 • 16 marca 2014 o 21:38
  Permalink

  когда-нибудь увижу нечто подобное и на своем блоге

  Odpowiedz
 • 18 marca 2014 o 12:04
  Permalink

  @Yurij
  Nie powołuj sie na “wspólnotę interesów”, nam z wami
  “ukrainskimi zapadnikami” nie po drodze – no może ,
  “naszm” zarządzającym w Warszawie, w imieniu Brukseli…
  my Polacy podobnie jak nasi słowińscy bracia Rosjanie,
  czy też rosyjskojęzyczni Ukraińcy wiemy dobrze
  co to FASZYZM, NAZIZM, BANDY UPA,do czego prowadzi
  nienawiśc, czy słuchanie rozkazów “podżegaczy wojennych.”

  Odpowiedz
 • 19 marca 2014 o 08:32
  Permalink

  Czytam te wszystkie komentarze i oczom swoim nie wierze , Ukraincy to banderowcy , faszysci same zlo , to jak nazwac Rosjan ktorzy w latach 30 ubieglego wieku zaglodzili kilka min. Ukraincow , jak nazwac narod ktory razem z Hitlerem doprowadzil do IV rozbioru Polski , ktory po 17 wrzesnia 1939r. wywiozl kilkaset tysiecy polskich obywateli na syberie i do Kazachstanu , ktory rozstrzelal ponad 20tys. oficerow , urzednikow , policjantow w katyniu . Ja ich nazywam narodem mordercow i bestii w ludzkiej skorze. Co do pulkownika KGB Putina , to teraz pokazal prawdziwa twarz mial godnych nauczycieli , Stalina i Hitlera i mam nadzieje ze caly swiat zachodni wyciagnie z tego wnioski.

  Odpowiedz
  • 19 marca 2014 o 20:30
   Permalink

   …czytam Twój komentarz i…oczom nie wierzę…
   skąd u ciebie ta zbitka propagandowa, czas
   ochłonąć po “karnawale solidarnościowym”.
   Piszesz jakby ci czas zatrzymał się w początkach
   dziewięćdziesiątych…albo… rozum wysechł, do cna.
   Czas na poważną, realną politykę, a nie durnowate
   pobrzękiwanie “sanacyjną” zardzewiałą, szabelką,
   “prometeizm” i “solidarnościową politykę wschodnią”
   – nawet nie do lamusa, na śmietnik historii.
   Razem z ideologami i wykonawcami(wskazane, “przebić
   osikowym kołkiem”). Co by “upiory”,raz na zawsze…

   Odpowiedz
  • 21 marca 2014 o 09:41
   Permalink

   Och nie…!!!, następny, który “myśli” historią…
   Przecież nikt nie neguje, że tych rzeczy nie było. Mniej, lub bardziej (zależnie przedstawiającej frakcji) pokrywa się to z faktami historycznymi. “Myśląc” tymi kategoriami musielibyśmy dojść do początków Polski i Rusi!. Ba, powinniśmy w ten sposób rozpatrywać historię Pra-Słowian, Bałtów, Prusów, Czechów i innych, bo dlaczego fakty sprzed 200 lat mają mieć większą wartość, niż np. te sprzed 1.000-ca lub sprzed 600 lat…!?
   Były okresy historii, że sami Polacy byli również ciemiężycielami innych narodów. Szczególnie Ukraińców!
   Chmielnicki to nie postać z bajki, a “sobiepaństwo” polskich watażków doprowadziło do buntu i powstania ciemiężonych Ukraińców. Podobnie było z Rosją za ZygmuntaIII/Henryka. Gdyby nie pazerność, buta i bezwzględność polskich “królewiąt” i szlachty były nawet szanse, iż Polacy mogli objąć i UTRZYMAć carski tron W ówczesnej Rosji!
   To ich niechlubne czyny doprowadzały w bardzo krótkim czasie do sprzeciwu, protestów i powstań. A ciemiężone narody długo pamiętają swoich ciemiężycieli!
   Nie przedstawiaj więc Pan wybiórczo faktów, obciążających tylko Rosjan i jeśli sięgasz do historii, to rób to rzetelnie, analizując CAŁOść, t.j. nie tylko skutki, ale i PRZYCZYNY!
   Nawet Katyń miał swoje przyczyny! Nie usprawiedliwiam Rosjan, ale wielu ówczesnych oprawców rosyjskich, było 20 lat wcześniej “oprawianych” przez tych samych oficerów polskich, gdy, jako młodzi, niczemu niewinni rzołnierze Armii Czerwonej MUSIELI uczestniczyć w konflikcie Rosja-Polska i w trakcie “Cudu nad Wisłą” nieopatrznie dostali się do polskiej niewoli. Proszę sięgnąć do neutralnych materiałów źródłowych, a dowie się Pan, że w ówczesnych obozach polskich, raczej sielanki nie mieli, a ich przeżycie i ewentualny powrót do Kraju stał pod wielkim znakiem zapytania
   A ilu z nich zostało brutalnie zamordowanych!
   Wracając do czasów współczesnych, Panie Czacza, co wspólnego ma Rosja z wypadkami na Majdanie!?
   Przecież to sami Ukraincy tam od kilku miesięcy mieszają! Przecież to Ukraincy nawzajem się tam pomordowali! To przecież Oni obalili wybrany przez siebie wcześniej Rząd i “wybrali” nowy. I proszę zauważyć, iż protesty Ukraińców na Majdanie nie miały charakteru politycznego, tylko charakter KLASOWY!
   Ukraińcom “postawiły” się dotychczasowe struktury rządowe, korupcja itd. Dopiero propaganda KROWIARZY z klasowego konfliktu, uczyniła polityczny! A Wy dajecie się wodzić za nos i tańczycie, jak Wam zagrają!
   Cóż Pan zarzuca Rosjanom!? Czy to, że widząc haos ogarniający Ukrainę zabezpiezyli SWOICH rodaków przed eskalacją “niewiadomego”, wstając w ich obronie?
   A cóżby Pan powiedział i jakiej reakcji polskiego Rządu by Pan oczekiwał, gdyby np. Litwini zaczęli napierać na mniejszość polską i staliby się dla niej fizycznym zagrożeniem?
   Czy zostawiłby Pan na pastwę losu zagrożonych rodaków?
   Odłóż Pan szabelkę, niech Pan trochę ochłonie i przeanalizuje sytuację ze spokojem…

   Odpowiedz
 • 19 marca 2014 o 08:59
  Permalink

  [url=http://slavamed.ru/uchyonye-mira-o-voprosax-stareniya]виды условных рефлексов[/url]

  Приобрести и реализовать сегодня можно почти все, но есть такие вещи в жизни людей, которые нельзя приобрести даже за огромную сумму денег. Здоровье человека – это главное сокровище в жизни, которое необходимо оберегать, за ним всегда нужно следить.

  [url=http://slavamed.ru/page/30]от чего бывает спаечная болезнь брюшины[/url]

  Ужасная экология, неправильное питание, привычки, вредящие здоровью, приводят к началу разнообразных заболеваний. Конечно, мы не можем спастись от всех бед в жизни, но многое зависит и от нас.

  [url=http://slavamed.ru/metody-obnaruzheniya-mikobakterij]томография легких[/url]

  Этот сайт ответит на важные вопросы, которые освещают тему здоровья человека. Здесь раскрыты многие заболевания, которые удручают жизнь, варианты их устранения. Отдельно созданы рубрики для мужчин и рубрики для женщин, здесь говорится о вопросах, которые касаются конкретного пола. В рубрике советов вы сможете получить инструкции, с помощью них можно продлить молодость своего организма. Также на портале размещаются последние новости, касающиеся медицины.

  [url=http://slavamed.ru/vitamin-v]рибофлавин витамин в2 цена[/url]

  Мы поможем вам сохранить здоровым свой организм. Здоровый образ жизни приносит долголетие, а заболевания несут массу бед людям. Знакомьтесь с нашими статьями и следуйте советам, их дают специалисты. Мы помогаем поддерживать ваше здоровье.

  Odpowiedz
 • 19 marca 2014 o 18:33
  Permalink

  Хорошая статья! Конечно с небольшими преувеличениями. У России нет тех возможностей которые здесь описываются. )))) Нет своей национальной финансовой системы (впрочем где она своя?) и запасы денег сомнительные. Да и желания что-то там захватывать точно нет. Так как западные СМИ вой до небес поднимают от любого, даже незначительного телодвижения России. Так что не беспокойтесь граждане поляки – мы на вас точно не нападем! )))))) А вот бандеровцы могут, в будущем…

  Odpowiedz
 • 20 marca 2014 o 00:31
  Permalink

  Ale dlaczego akurat atak jądrowy na Kielce? :X

  Odpowiedz
 • 20 marca 2014 o 01:49
  Permalink

  [url=http://www.101suvenir.ru/kruzhka-avtomobilnaya-s-podogrevom-12-volt-3502.html]кружка для машины с подогревом[/url]

  Чтобы клиенты конкурирующей фирмы стали вашими, нужно привлечь их внимание. Сувенирная продукция с именем вашей компании – это эффективный вариант заявить о себе.

  [url=http://www.101suvenir.ru/purp/16.html]гранд прима ручка с нанесением[/url]

  Данное решение может поднять бизнес на высокую ступень. Имя вашей фирмы будет у всех на устах, если вы сделаете заказ письменные, офисные предметы с рекламой.

  [url=http://www.101suvenir.ru/]спортивная одежда логотипы[/url]

  Такой ход принесет в деле доход. Вы увеличите клиентскую базу посредством того, что о вас узнает больше народа. Затрат минимум – результат отличный. Теперь ваши деньги не будут потрачены на печать рекламных буклетов, большая часть которых окажется в мусорном ведре. Рекламная компания на сувенирной продукции очень результативна, потому как, попав к будущему клиенту, она задержится у него на какое-то время.

  [url=http://www.101suvenir.ru/catalogue/chasy_nastennyje/]настенные часы для спальни недорого в розницу[/url]

  Есть несколько типов сувенирной продукции. Обычная продукция выдается во время рекламных акций. VIP продукция производится для деловых партнеров или постоянных клиентов. В данное время возможно производство абсолютно любой продукции. Наша фирма удовлетворит любую фантазию заказчика. Мы поможем продвинуть вашу компанию вперед. Мы подумаем, посоветуем и выполним все, что вы у нас закажете.

  Odpowiedz
 • 20 marca 2014 o 21:07
  Permalink

  ,,Tak żeby nikt na przyszłość nie miał wątpliwości: nie czuję się Rosjaninem, nie mówię po rosyjsku, wspólna historia, która łączy nas z tym barbarzyńskim krajem wiąże się tylko z odwieczną napierdalanką, gdzie niestety zazwyczaj to oni byli agresorami (no może za wyjątkiem okresu wielkiej smuty, który akurat dla nas był okresem radosnym). Mniejszość rosyjska, która liczy około 10 tys ludzi w naszym kraju śmiało nie musi stanowić mniejszości i może wybrać się do domu, gdzie zapewne zostanie przyjęta z otwartymi ramionami. Tak szczerze mówiąc to nawet mogę zorganizować ogólnonarodową ściepę, gdzie będziemy zbierać na tzw. “one way ticket” dla naszych wschodnich “braci”, żeby wybrali się do swej ojczyzny i tam pozostali razem ze swym chlebem z ziemniakami i ak 47.” Niemoje ale podpisuję się pod tym komentarzem i wypowiedzią w 100 %

  Odpowiedz
 • 20 marca 2014 o 23:27
  Permalink

  do @ik160 z 20 marca 2014, godz. 00:31
  KIELCE są idealnym CELEM dla różnorodnych rakiet. Nawet tych “Made in USA”.
  Po zeszkleniu i wyrównaniu Gór Świętokrzyskich z resztą równiny środkowopolskiej – nie będzie różnicy kto to zrobił.
  Liczy się PŁASKOŚĆ tego terenu – co jest istotne dla działań wojsk pancernych, które nie lubią GÓR.
  A dlaczego KIELCE?
  Bo jakby (ktokolwiek) nie celował w Polskę – to zawsze trafi w Kielce, a tam są przecież SCYZORYKI, czyli zasadnie.
  Amen.

  Odpowiedz
 • 20 marca 2014 o 23:52
  Permalink

  Upłynęło ponad 2 tygodnie od PROROCTWA autora.
  Nikt nikogo nie musi całować w cokolwiek …
  Wszystko idzie według procedur uzgodnionych z Polskim MSZ, które zainicjowało PARTNERSTWO WSCHODNIE.
  Towarzysz Radek S. – do odznaczenia!
  Jego diałania w Afganistanie jako TALIBA było niezbędne.
  Ważne, że Krym jest w Rosji.
  Bo o to chodziło cały czas, tylko po co w tym “Partnerstwie” pojawili się Szwedzi?
  Jakieś pretensje dynastyczne?
  Pytanie podstawowe – to cena benzyny w Polsce.
  Na razie jest poniżej 6 zł/litr.
  Jeśli rurociągi (z Rosji, jakby kto zapomniał) ulegną awarii (jak te w Możejkach), to cena benzyny wzrośnie do 12 – 15 zł / litr.
  Tyle kosztuje bezpieczeństwo PRZESYŁU nośników energii.
  Wszyscy o tym zapominamy.
  Wróćmy na ZIEMIĘ.
  Pomijam cenę gazu, co jest podstawowym rodzajem ogrzewania WILLI polskiej klasy średniej.
  Chodzi o EKOLOGIĘ.
  Nie można węglem – bo zanieczyszcza powietrze (smog).
  Energia jądrowa jest z natury zła, bo Pan Marek Dukaczewski jest w lobby pro-jądrowym, z uwagi na swoje pierwotne wykształcenie w TN Otwock.
  Nie są ważni Rosjanie czy Ukraińcy – liczy się nasz biznes, a ten jest AKTUALNIE zagrożony.
  Przecież Pan Józef (Joe) Biden nic nam nie gwarantował.
  Żadnego zwrotu kosztów i ewentualnych strat.
  Dlatego szukamy OCHOTNIKÓW gotowych polec w walce o lepsze jutro. Byle nasz bilans zamknął się na plusie!

  Odpowiedz
 • 21 marca 2014 o 02:38
  Permalink

  Dlaczego nikt nie przypomina Kosowa ? Skoro pan Kerry mówi w Warszawie o”grabieży ziemi” (Krym) to czym było odebranie Serbii jej najswietszych ziem ? Wtedy nie lamano prawa międzynarodowego ? I co dzisiaj w Kosowie ? Byłem,widziałem Korupcja, bandytyzm, bieda, rzady mafii. Ale panowie jankesi swoje juz zrobili,zmombardowali cywilów w Serbii i odlecieli. Pan Obama powinien zając się masowym podsłuchiwaniem własnych obywateli przez służby, których zakładnikiem jest od pierwszego dnia prezydentury.

  Odpowiedz
 • 21 marca 2014 o 15:36
  Permalink

  Minęły prawie trzy tygodnie od publikacji i wypociny Pana Krakauera stają się coraz bardziej nieaktualne. Rosyjskiego misia niedługo nie będzie można pocałować w dupę, bo będzie leżał na pleckach. Od czasów II wojny światowej ( czy jak woli tutejsze towarzystwo “Ojczyźnianej”) nikt kto zaczyna z całym światem nie wygra. Rosjanie obalcie tego psychopatę Putina, bo znów anulować będzie trzeba wyniki spisu powszechnego, gdyż nie doliczycie się 20 milinów rosyjskich dusz.

  Odpowiedz
  • 21 marca 2014 o 17:49
   Permalink

   … po za “tym” , nic nie dolega?? “demokrato”,
   solidarnościowy???

   Odpowiedz
  • 21 marca 2014 o 20:39
   Permalink

   Cheeee…, cheeee…., cheeee….!
   – widzę, że co poniektórzy tak się zbłaźnili swoją wcześniejszą argumentacją, iż zaczynają zmieniać nicki, jak rękawiczki.
   A jeśli nie zmieniają, to powielają się nawzajem.
   No cóż, nie warto marnować swojego czasu na jałowe dyskusje z tymi osobnikami. “Całowanie w dupę misia, nie wygra, już przegrał, Putin psychopata” itd, itp…
   Panowie! wydukajcie coś od siebie. Choćby i głupie było, ale żeby było Wasze. Wówczas możemy poprowadzić jakąś konstruktywną dyskusję. W innym przypadku przejdzie sobie na jakąś interię, gazetę, albo inny onet, bo tutaj, wierzcie mi, marnujecie tylko czas i swój talent…

   Odpowiedz
   • 24 marca 2014 o 09:11
    Permalink

    Tym razem zgadzam się z Panem w 100 %. Wszystko zależy od punktu “siedzenia”. Sprytna ogólnikowa odpowiedź, która pasuje do każdej ze stron. Kwestia interpretacji Towariszcz. Szkoda, że jeśli ktoś tutaj ma inne zdanie, jest wysyłany gdzie indziej, bojkotowany, a nawet, co zdarzyło Mnie się parę razy, spamowany. Ciekawy portal, przyznam, czytając wypowiedzi przenoszę się do PRL lat 50.

    Odpowiedz
  • 24 marca 2014 o 21:06
   Permalink

   No cóż wypada was polubić, jak komary innego wyjścia nie ma. Zauważyłam, że w tym roku jest szczególny wysyp komarów, są to jedyne istoty za którymi nie przepadam.

   Odpowiedz
 • 24 marca 2014 o 19:21
  Permalink

  Мне нравятся Ваши посты, заставляет задуматься…

  Odpowiedz
 • 25 marca 2014 o 06:23
  Permalink

  Очень интересно. Но чего-то не хватает

  Odpowiedz
 • 25 marca 2014 o 17:02
  Permalink

  одной сатаны хватит что-бы еврогеи пришли в чувства

  Odpowiedz
 • 3 kwietnia 2014 o 22:40
  Permalink

  Моё мнение вопрос развёрнуто полностью, автор выжал всё что можно, за что ему мой поклон!

  Odpowiedz
 • 17 kwietnia 2014 o 13:52
  Permalink

  Здорово вы мне помогли. Честное слово, новыми красками все заиграло.

  Odpowiedz
 • 21 kwietnia 2014 o 16:07
  Permalink

  Надеюсь, остальные записи окажутся такими же интересными

  Odpowiedz
 • 28 kwietnia 2014 o 15:50
  Permalink

  Может быть кто-нить поделится ссылочкой на что-нибудь из этой же тематики? Уж очень заинтересовало

  Odpowiedz
 • 29 kwietnia 2014 o 07:47
  Permalink

  Неплохо… Огромное спасибо за инфу. Автору респект и уважуха

  Odpowiedz
 • 10 maja 2014 o 21:35
  Permalink

  Пост понравился, пишите еще. Я с удовольствием прочту

  Odpowiedz
 • 7 lutego 2015 o 10:59
  Permalink

  Очень взвешено, объективно-разумно.Прожив три года в Варшаве и владея польским пишу по русски, потому что Россия это независимая держава, а вся Европа – подстилка США. Опять канцлеры и президенты Европы говорят и врут о нарушениях Европейских границ Россией,а сами разожгли очередную войну в центре Европы с помощью фашистов Украины и опять в надежде на обрушение России.Следует помнить, что русские три раза были в Берлине, при этом всегда после нападения на Россию. Четвертый раз русские дойдут до Ламанша.

  Odpowiedz
 • 24 czerwca 2020 o 10:58
  Permalink

  Tekst jeszcze bardziej aktualny i na czasie…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.