Siła za pomocą ogona machająca kotem – dziwna zmiana

Wraz z dymisją rządu pojawiła się szansa pozbyć pana Ministra Obrony Narodowej, który jak się okazuje nie ma nic przeciwko temu, podobno można go odwoływać tyle ile razy się chce. Wszystko oczywiście w atmosferze kremlowskiego spisku, a zdrajcy Ojczyzny i ich sługusi robią wszystko, żeby tylko pokonać siły patriotyzmu, narodowego odrodzenia i dobra. W walce tej chodzi bowiem o wielkie idee, o Polską rację stanu itd. Zdaniem wielu niestety jest to problem z zakresu psychiatrii. Wiele wskazuje na to, że za tym zjawiskiem jest również „ktoś”, kto ma intencje innego typu wobec naszego kraju, ponieważ nie ma aż takich przypadków, w zasadzie całych serii przypadków.

Pan Minister Obrony Narodowej został powołany i otrzymał od Prezydenta nominację. Wygrał z panem Prezydentem Dudą. To znaczy, że żyjemy w kraju, którego nie można pojąć ani w racjonalnych, ani w nieracjonalnych kategoriach. Prezydent publicznie skarżył się na współpracę z Ministrem Obrony Narodowej, spór jest jednoznaczny, środowisko popleczników pana Ministra – uderza w osobę Prezydenta. Tymczasem pan Prezydent powołuje tego człowieka, jak również i niestety pana Ministra Spraw Zagranicznych – ława dobrej zmiany jest krótka, nie ma kadr.

Wszyscy chyba są zgodni, że pan Minister Obrony Narodowej ma trzy grzechy główne: po pierwsze nie dotrzymał złożonej obietnicy w sprawie zakupów dla armii, miały być śmigłowce a ich nie ma, za to morale w armii uległo rozkładowi. Po drugie miał wyjaśnić kwestię katastrofy smoleńskiej, a ona nadal nie jest wyjaśniona, w tej sprawie słychać tylko bredzenie. Po trzecie i to chyba najważniejsze jest poważnym obciążeniem wizerunkowym dla całego rządu i obozu dobrej zmiany. Jest to widoczne na scenie krajowej i międzynarodowej, ostre i konfliktowe wypowiedzi pana Ministra na spotkaniach oficjeli NATO były porażające dla części komentatorów na Zachodzie. Co ciekawe rosyjskie media odnoszą się do pana Ministra z największą powagą, chociaż właśnie w ten sposób jego komunikaty są jeszcze bardziej obciążające. Nie można tego powiedzieć o liberalnych mediach zachodnich, które robią sobie używanie z każdej wypowiedzi. Wiele nas kosztowały Mistrale (okręty) rzekomo sprzedane przez Egipt do Rosji za Dolara…

Pan Minister zachował stanowisko, to jest jednoznaczne z tym, że ogon macha kotem a odwołanie pani Szydło w dużej części okazało się jałowe. Ono swoje będzie kosztować w sondażach, więc nie można tego lekceważyć i na pewno pan prezes się do tego będzie musiał odnieść. Oznacza to, że pośrednie działania mające na celu usunięcie pana Ministra z rządu poprzez jego dymisje, docelowo obciążające pana Prezydenta za brak wręczenia teki, nie są możliwe w tym układzie kompetencyjnym. Pan Morawiecki prawdopodobnie wykonał manewr, nie chciał przyjmować odpowiedzialności za dymisje ministrów. To ma być rząd kontynuacji i ma realizować cele społeczne i ocalić tożsamość kulturową Polski.

Na kadrach i animozjach kadrowych rozkłada się każda władza. Już nie jedno imperium padło dlatego, bo miało za dużo zdolnych i wpływowych możnowładców. Podobnie było przed wojną, gdy w Polsce dwie jednostki wybitne – Piłsudski i Dmowski rozdarły politycznie kraj, do dzisiaj ich trumny są istotne w naszej polityce. Nie mamy szczęścia do elit. Ostatnio wyjątkowo nie mamy.

Proszę zwrócić uwagę, że nawet podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej wątek prac komisji nie był eksploatowany. Podobnie odpuściły prawicowe media będące medialnym zapleczem rządzących. Temat jest wyciszany, sprawa jest oplatana w kolejne warstwy waty tajności, motania i spraw nadzwyczajnych. Prawdy być może nie dowiemy się nigdy. To oznacza, że pan Minister Obrony Narodowej jest nieskuteczny. Nie sprowadził ani wraku do Polski, ani nie wyjaśnił kwestii katastrofy. Jednak nawet takie oczywistości nie budzą znaków zapytania w betonowym elektoracie dobrej zmiany. Chyba nie ma czegoś takiego, co mogłoby wpłynąć na tych ludzi, może poza samym panem prezesem?

W konsekwencji naprawdę ogon macha kotem, tylko że okazuje się, że to nie jest sam ogon, ponieważ jest do niego podczepione całkiem duże środowisko religijno-medialno-biznesowe. To jest właśnie siła, która może za pomocą ogona machać całym kotem. Prawdziwa dziwna zmiana.

Na układy nie ma rady. Nie da się przeskoczyć zagadnień politycznych, delikatnych ustaleń i całego szeregu kwestii z tym związanych. Chociaż po drugiej stronie „kota” stoi pan prezes i swoim czułym spojrzeniem mobilizuje go do odpowiedniego zachowania. Łatwiej jest zmienić w tym kraju słabego premiera, niż silnego Ministra!

Ta próba sił może być pierwszą poważną rysą na granitowym obliczu obozu dobrej zmiany. Nie da się zdusić ambicji ludzi, ich oczekiwań, tego co uważają że się im należy. Bezwzględnie zachowanie się pana Ministra wobec pana Prezydenta jest naganne, przy czym nie ma znaczenia to, co robi lub mówi pan Minister. Liczy się to jak przedstawia sprawę pan Prezydent. Niestety może on co najwyżej prosić, Minister znaczy w tym kraju więcej od niego.

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że opozycja jest zupełnie bierna. Poza pokrzykiwaniem i kilkoma naiwnymi komentarzami, w tym głównie w mediach społecznościowych – nie zrobili niczego, w ogóle nie rozegrali sprawy. Jeżeli nawet tego nie potrafią, gdzie wystarczy tylko wbić klin i lewarować szczelinę, to lepiej niech rządzi obóz dobrej zmiany. Z punktu widzenia państwa liczy się bowiem skuteczność. Polska ma rząd, który działa, Niemcy są pogrążone w kryzysie politycznym, we Francji zbiera się bunt przeciwko Prezydentowi, który okazał się inny, niż większość oczekiwała, o USA, czy Wielkiej Brytanii nie ma co wspominać.

Nie będzie innej okazji do pozbycia się tego pana jak i jego kolegi od spraw zagranicznych z tak ważnych funkcji politycznych.

Pan Prezydent mówił o choince, zdaje się o nastroju świąt, że w zasadzie nie ma zmiany – ale jest zmiana, nowy Prezes Rady Ministrów, który podjął decyzję że chce pracować z dotychczasową Radą Ministrów, zanim podejmie zmiany w jej składzie. Pan Prezydent szanuje tę decyzję i gratuluje jej panu premierowi oraz ma prośbę jako Prezydent. W skrócie liczy na to, że mankamenty, które były we współpracy z rządem – znikną. Wszyscy pracują dla Rzeczypospolitej itd.

Ciekawe, czy odwołany i powołany rząd otrzyma 3-miesięczną odprawę? Fajnie byłoby taką dostać…

Rosyjskie tłumaczenie tekstu [tutaj].

30 myśli na temat “Siła za pomocą ogona machająca kotem – dziwna zmiana

 • 12 grudnia 2017 o 05:11
  Permalink

  Też się spodziewałem, że odwołają Antoniego. Morawiecki nie chciał się antagonizować….

  Odpowiedz
 • 12 grudnia 2017 o 05:28
  Permalink

  Doskonała rekapitulacja “burzy w szklance herbaty”, bo Pan Prezes woli ją od kawy.

  Zmiana nazwy: rząd “dobrej” zmiany na “dziwną” jest kapitalna.

  Co do Pana Ministra, który może denerwować Pana Prezydenta – to ma On olbrzymie zasoby energii i inteligencji.

  Brakuje mu tylko bezpośredniego nadzoru osoby o wielkim autorytecie, a takiego niestety Pan Nowy Premier – nie posiada.

  Jeszcze nie posiada.

  Konflikty na linii MON-Kancelaria Prezydenta mogą się przenieść na styk: Minister ON – Nowy Premier, historyk i bankier zarazem.

  Może to oznaczać mniejszą skuteczność rządu “dziwnej zmiany”.

  A wystarczy tylko zacząć DOKŁADNIE rozliczać Pana Ministra od Obrony, za zainicjowane zmiany, które same w sobie są wartościowe.

  Jest tam w MON-ie taki jeden mądry człowiek, wiceminister Tomasz Sz., który ma wszystko “połapane” i mógłby zastąpić Pana Antoniego – jakby co, a Ojciec Dyrektor by się na tę zmianę zgodził, a Prezes zatwierdził …

  Technokrata, który powinien mieć wiele wspólnego z Nowym Premierem.

  Zatem: Szczęść Boże Nowej Zmianie, bo sprawy które są do zrobienia w dziedzinie obronności – są bardzo istotne dla Polski.

  No i to wszystko ma być zrobione za Nasze Wspólne i to OLBRZYMIE pieniądze!

  Na razie straciliśmy tylko trochę czasu.

  Co z wydatkowaniem pieniędzy?

  To się dopiero okaże.

  Np. Wojska Obrony Terytorialnej jakby przestały się już DYNAMICZNIE rozwijać.

  Kolejne Msze, przysięgi i parady, w których je widzimy – to jeszcze nie jest SIŁA, a tu chodzi o SIŁĘ – nie malowanki!

  Jeszcze poczekamy rok, a upłynęły już dwa …

  Amen w Nadwiślańskim Macondo!

  Odpowiedz
 • 12 grudnia 2017 o 06:07
  Permalink

  Dokładnie to kręcenie kotka za pomocą młotka, a młotek ma ojciec redaktor i jego zaplecze. Oni wspierają Antoniego, bo on im pomaga…. jest jeszcze pan Mariusz K. ułąskawiony przed uprawomocnieniem się wyroku….

  Odpowiedz
 • 12 grudnia 2017 o 06:12
  Permalink

  Znowu kpina ze społeczeństwa. Szydło została upokorzona. Pan Duda w wymiarze rzeczywistej siły politycznej został sprowadzony do roli mniejszej niż polityczna przystawka. To po prostu łamanie konstytucji.

  Odpowiedz
  • 12 grudnia 2017 o 08:03
   Permalink

   Czy ktoś ma jeszcze złudzenia?Ja ich nie mam!Nie do ruszenia,jak wszyscy ci którzy reprezentują Kościół Toruński!I w tym gronie należy szukać następców Prezesa,bierny,mierny ale wierny!

   Odpowiedz
 • 12 grudnia 2017 o 09:25
  Permalink

  Referencie Owocowy zaczynasz wreszcie kumać i potwierdzasz, że DOBRA ZMIANA jest nie do ruszenia bo tak się prowadzi politykę a nie jak ty, twoi znajomki itd. Należy stwierdzić, że to wy doprowadziliście do takiej sytuacji, utyskiwanie tu nic nie pomoże.Dla dobra Polski i Polaków trzeba DOBRĄ ZMIANĘ wspierać a zwłaszcza w oczyszczeniu tego biednego KRAJU od wszelkiej maści złodziej, szkodników i byłych towarzyszy, którzy dupska pochowali w PO. A patrząc na “obrońców demokracji” to od razu człowiek osiąga stan WYMIOTNY. A co do PAD-a czytaj zapis w innym miejscu.

  Odpowiedz
  • 12 grudnia 2017 o 12:56
   Permalink

   Ps.To nie jest dobra zmiana,to jest Drobna Zmiana!Zobacz na ceny w sklepach,i atmosferę społeczną.Nawet RAS popiera likwidację pamięci Gen.Ziętka,tak jak ty stracili pamięć i rozum!

   Odpowiedz
  • 12 grudnia 2017 o 18:25
   Permalink

   “A patrząc na “obrońców demokracji” to od razu człowiek osiąga stan WYMIOTNY.’ 🙂
   TU nie ma na co patrzeć to faszyści i feminazistki. Dziwie się
   ze to tałatajstwo jest jeszcze tolerowane, ‘ktoś – coś” powinien jak najszybciej zrobić z tym badziewiem PAD, dwaj panowie G. i jeszcze inni – to tylko d.”Unia Wolności’ lewactwo TFU!…..SZOK! JACZEJKI atakują wRealu24! Sklepowicz i Rola o rodzącym się faszyzmie KOD i Obywateli RP!
   https://www.youtube.com/watch?v=zYl4IRnJo2g

   Odpowiedz
 • 12 grudnia 2017 o 10:41
  Permalink

  Zaczęło się to wszystko karnawałem, a kończy cuchnącym burdelem poświęconym wodą święconą. W tle gigantyczne oszustwo, pozbawienie kraju mocy rozwojowych i satelickiej okupacji przez agresywne mocarstwo.

  Odpowiedz
 • 12 grudnia 2017 o 11:23
  Permalink

  Wojciechu, rzeczywiście Polska najbardziej się rozwijała za tuska i kopacz, tak trzymać. Dziękuję za uświadomienie.

  Odpowiedz
  • 12 grudnia 2017 o 11:53
   Permalink

   Winetu,ty dalej nie możesz zrozumieć że to cały czas POPIS.Najlepszy przykład Krzyżak!Wczoraj doradzał Tuskowi,a dzisiaj Prezesowi.A ci co głosowali na PADA niech nie liczą na odpuszczenie grzechów,!

   Odpowiedz
  • 12 grudnia 2017 o 13:26
   Permalink

   Przeczytaj jeszcze raz. I przypomnij sobie co to była za rozróba zwana dziś karnawałem Solidarności.

   Odpowiedz
   • 12 grudnia 2017 o 18:49
    Permalink

    Jak dzisiaj dowiedziałem z ust “hipisa” Terleckiego,po słowach Krzyżaka o potrzebie narodowej jedności należę do politycznych lumpow.I komu tu wierzyć?

    Odpowiedz
 • 12 grudnia 2017 o 19:54
  Permalink

  Jak na możliwości krakauera to delikatna krytyka, w zasadzie nawet nie krytyka tylko obiektywne stwierdzenie faktów.

  Odpowiedz
 • 12 grudnia 2017 o 20:43
  Permalink

  @wlodek. “o potrzebie narodowej jedności”. Doprawdy, nie widzę nic niestosownego w wystosowanym apelu – pomimo że nie znam całokształtu wypowiedzi . O to samo prosił niegdyś np. Jaruzelski,
  to taka uwaga na kanwie kolejnej już(tykającej) rocznicy….

  Ярузельский1 https://www.youtube.com/watch?v=bOJxNu_pUnQ&t=58s

  Ярузельский2 https://www.youtube.com/watch?v=ldb7UM27zcU&t=12s

  …o sobie i czasach w których przyszło żyć i podejmować DECYZJE/wybory.

  Odpowiedz
  • 12 grudnia 2017 o 22:11
   Permalink

   Czy ty krzyku czytasz tak jak chcesz.Terlecki nazwał inaczej myślących politycznymi lumpami,a ty o Jaruzelskim!Dobrze że nie wspomniałeś o trockizmie i lewakach.Na tym forum zadałem ci dziesiątki pytań,a ty “gadał dziad do obrazu a on ani razu.Przestanę Cię poważnie traktować.”W razwiedku z taboj by nie poszol”Pozdro kretaczu.

   Odpowiedz
   • 13 grudnia 2017 o 08:10
    Permalink

    @Włodek. BO, 🙂 jak przypatruję się “kobietom – czarnym”, czy pozostałym
    UBywatelom (europejczykom) to cisną się słowa zdecydowanie ostrzejsze niż lump.W mojej interpretacji tenże wyraz o znaczeniu zdecydowanie pejoratywnym jest w odniesieniu do… tylko neutralny.
    Włodku dziesiątki razy dawałem do zrozumienia co/kogo uważam
    za lewą stronę komuny i obecne jej odpowiedniki w świecie
    euroatlantyckim. Powtarzać nie będę, chyba że kiedyś “przy okazji”.
    Myślę że nasz czas, niestety – przeminął, nie tylko do zwiadu, ale
    nie zaangażowano by nas do “taborytów” – podciągać kuchnie polowe z grochówką, czy nieśmiertelnym 100g. Jeśli mowa o zwiadzie – proponuje doskonały (rosyjski) serial, oglądałem swego
    czasu premierę – ‘z nieba”, wracałem również do tegoż filmu,
    “w necie”. https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D0%B5_%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B0

    Грозовые ворота. 1 серия https://www.youtube.com/watch?v=8wjHl6LFYMU

    Pozdrawiam

    Odpowiedz
    • 13 grudnia 2017 o 08:59
     Permalink

     Dla mnie filmem nr1 jest”A zori zdies tichyje”.Pokazuje słowiański charakter i dlaczego Zachód nigdy nie wygra z “Matuszka Rosją”.Pozdro.

     Odpowiedz
 • 12 grudnia 2017 o 21:17
  Permalink

  Wałęsie udało się (jak rzadko) porównanie obserwowanego Cyrku, tylko do tego, że MAŁPY zamieniły się miejscami.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 12 grudnia 2017 o 21:18
  Permalink

  Zapomniałem dodać, że DYREKTOR Cyrku jest nadal ten sam.

  Odpowiedz
 • 12 grudnia 2017 o 21:26
  Permalink

  Odbiegnę od tematu, właśnie wysłuchałam wypowiedzi Generała Wojciech Jaruzelskiego z dnia 13 grudnia 1981 roku.
  Dzięki decyzji Generała Jaruzelskiego uniknęliśmy wojny domowej w Polsce czyli chwała Generałowi. Piszę w swoim imieniu gdyż tak uważam.

  Odpowiedz
  • 12 grudnia 2017 o 22:24
   Permalink

   Wieczorynko,takich jak ty,czyli podobnie myślących są miliony.Tak że nie jesteś sama,ja do Jaruzelskiego mam pretensję za to że nie wykorzystał stanu wojennego do rzeczywistego skończenia ze “styropianowa rewolucją”.A oni w podzięce chcą go wyprowadzić z Powazek!

   Odpowiedz
   • 12 grudnia 2017 o 23:16
    Permalink

    @Wlodek. Moje wnioski są tożsame. Ale z drugiej strony, z taką skalą indolencji i kulturowego katolicyzmu ludzi w Polsce, ile by to jeszcze potrwało??? Przecież na punkcie zachodu ludziom całkowicie odbiło, i żadne argumenty nie docierały. Ludzie stracili całkowicie instynkt samozachowawczy i pamięć historyczną genealogiczną, komu i co zawdzięczają? I nadal to trwa. Popatrz na tzw. narodowców, co to krzyczą “precz z komuną”, 99 % ma pochodzenie pańszczyźniane, nawet o tym nie wiedząc i modli się za wyklętych w kościołach. Fałszywa świadomość opanowała umysły Polaków i nie widać żadnej siły, która by z tego stanu mogła Polaków wyprowadzić.
    http://demotywatory.pl/4817730/Chwala-bohaterom

    Odpowiedz
   • 13 grudnia 2017 o 16:45
    Permalink

    A ja odwrotnie,(mam pretensje) za to ze po Malcie i Reykjaviku” – skumał się
    z lewicą laicką….skąd wynikło całe zło świata tego…

    Odpowiedz
   • 13 grudnia 2017 o 18:36
    Permalink

    A “śpioch stanu wojennego” twierdzi że 13 grudnia znaleźliśmy się jak 1939 pod okupacją!???Będzie miał pretensje do końca życia że nie został internowany jako czołowy bojownik walki o demokrację.Będziesz jeszcze miał szansę,pożyjemy zobaczymy!

    Odpowiedz
   • 19 grudnia 2017 o 12:07
    Permalink

    @Mieclaw, 12.12’2017, 23:16…
    Calosciowa analize komentatora w nawiazaniu do uwag @wieczorynka &
    @wlodek podzielam w calej rociaglosci,od zawsze i to z naciskiem podkreslam, ze stan swiadomosci rodakow wymaga conajmniej ok.200 lat,w ktorym to okresie czasowym musi dojsc do straszliwych wydarzen i rozlewu krwi ,podobnemu rewolucji francuskiej oraz tragedii 1 i 2 WS ,by wogole jakis analtyczny proces myslenia mogl zaczac fermentowac oceniajac wlasnie etymologie pochodzenia warstw i klas spolecznych i ich roli historycznej….ci,ktorzy maja pochodzenie “panszczyzniane” i ci majacy za pochodzenie warstwe: “biedote miejska” = “lumpenproletariat” z gruzlica i (awitaminoza,analfabetyzmem to nawiecej uragaja na PRL,mimo ze calosciowo fizycznie i mentalnie wszystko,ale to wszystko jej zawdzieczaja…ludziom,pod wplywem glownie kk i agresywnej dzialalnosci obcych sluzb specjalnych z sabotazem gospodarczym najwyzszego stopnia,z wrzutka w obieg faszywych polskich pieniedzy pozbawieni w sposob calkowity oceny powodow i skutkow oraz celow tych szerokozakrojonych wrogich dzialan zdarli by skore z siebie,by wszyskto co wogole mialo jakiekolwiek znamiona polskie pozbawic racji bytu,to zmiany nazwy ulic…takze rozbudzone pragnienia niczym po seansie filmow pornograficznych przyjecia modelu zycia “zachodniego”…po prostu ludziom odbilo na punkcie sztucznie zaaplikowanej oceny rzeczywistosci i oni tkwia w tej pozornej,faszywej swiadomosci tracac omamieni konsumizmem i galeriami handlowymi i marketami,ktore wprowadzaja ich w stan uzaleznienia konsumpcyjnego (parafrazujac krotko :”kupuje,wiec jestem…”) i traca kompletnie instynkt samozachowawczy…jak w transie….ten trans,to.min.”podczepka” zniszczenia “Palacu Kultury i Nauki”,choc achitektonicznie pochodzi ten styl sztuki architektonicznej z Nowego Jorku z ustawy z 1916 roku o wysokich budowlach tak skonsruowanych,by nie rzucac jednolitego cienia na nizsze budowle i ulice…zamiast robic nagonke na rozbior “Palacu Kultury i Nauki” trzeba by te budowle prawnie chronic,jako zabytek sztuki architektonicznej,pomijajac jego znaczenie praktyczne z sala kongresowa,teatrami,kinem,siedzba rozmaitych instytucji kulturalno-oswiatowych i sportowych, salami prob baletu,basenami …po.prostu z uwagi na galopujaca glupote,ale to galopujaca brakuje mi tchu by takie trywialne rzeczy ,ktore same przez siebie sie rozumiec musi tu wykladac…..niestety tu na forum OP bardzo,bardzo duzo czytenikow/komentatorow bylo zagorzalymi czlonkami i dzialaczami “solidarnisci”,taki prymitywny zbir,co to sie nie mogl wyslowic oczarowal ich umysly i serca do oststniej zywej komorki…podskakiwali z radosci przykladajac sie do upadku polskiej gospodarki, organizujac strajki za strajkami,przeprowadzajac sabotaz nigdzie na swiecie nie spotykany np.przewieszajac tabliczki nazw ulic i nr.budynkow,by nikt nie mogl sie “pokapowac” gdzie jest i argumetujac to wola posiadania “spasionego” samochodu “zachodnuej” marki itd.,itd…obecnie widzac wlasna nedze i brak praw dostepu do podstawowych dobr prawnych jak np.rownosc klas przed sadem i materialnych np. prawo do mieszkania i obowiazek panstwa organizacji budownictwa komunalnego,drog i komunikacji publicznej oraz wszystkim obywatelom dostepnej sluzby zdrowia oraz szkolnictwa….teraz niektorzy to widza…..pisze i mowie: niektorzy tylko i ci “tylko niektorzy” wypusuja na OP zalosne krotofile,chc aktywnie i agresywnie ,jak np.@krzyk58 i bardzo,bardzo wielu innych wlasnymi rekoma rozwalili PRL…….widze te fenomeny jako faze rozwojowa ewolucji, ktora cofajac sie do tylu o przynajmniej 200 lat powolnie musi doprowadzic do “fermentycji” i “skoku chromozomow”,by te komorki zaczely innaczej,analitycznie pojmowac otaczajacy swiat….gdyz infantylizm prezentowanych wanych tu na lamach OP dzialan i ocen sytuacji
    z okresu “karnawalu solidarnisci”odciaga sie calkowicie i zupelnie mojej percepcji…jedyny komentator ,ktory wspominal o tym byl@Lech,ktory niestety bardzo rzadko publikuje na lamach OP i z pojawieniem sie publikacji @Mieclaw poszerzyl (!) grono”realos” o jedna osobe…..moze jeszcze pare ale nieliczna grupe dalo.by sie do tych “realos” dolaczyc..inni niestety jeszcze w ewolycyjnej fazie…nawet ladnie przy pomocy OP wyciagaja wnioski.ze zdarzen,jtorym sami dali poczatek…..Pozdrowienia…n.

    Odpowiedz
  • 19 grudnia 2017 o 15:30
   Permalink

   @ Królowo, podpisuję się pod tekstem wyłączam jednak z tego część o @krzyku,uważam, że krzyk ma prawo do własnych poglądów poza tym z jego wpisów wynika, że bardzo mu zależy na dobru Polski.
   Ja wspierałam (nie) solidarnych jednak nigdy do tej organizacji się nie zapisałam. Dość szybko zrozumiałam, że ich działania są szkodliwe dla Polski.
   Królowo, duża część Polaków nie znała prawdy o (nie) solidarnych. Pomagały w tym skutecznie Radio Wolna Europa gdzie szefem był Polak i sam przyznał się do tego, że Polacy byli celowo okłamywani, podobnie zachowywał się głos Ameryki i Radio Londyn.
   Błędem PRL było to, że ograniczali wyjazd Polaków na zachód, wówczas ci sami by się przekonali jak “słodko” jest w tej krainie, choć wówczas na Zachodzie żyło się znacznie dostatniej aniżeli obecnie. Pozdrawiam

   Odpowiedz
 • 13 grudnia 2017 o 21:23
  Permalink

  Nic dodać nic ująć wsio rawno i gawno, to jak uczyliście i kontrolowaliście pospólstwo, że teraz pozostał wam tylko nocnik.Zamiast zabrać się do roboty i wspomagać tych co coś chcą zrobić dla tego Kraju, co będziecie tkwić w tym bajzlu razem z hajdamaką z Wrocławia czy hucułem ze Śląska zwanym też borysławiem. Na Pad-a też przyjdzie czas i naród go w odpowiednim momencie rozliczy, czas płynie szybciej niż się komuś wydaje.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.