Co się stało z konsekwencją w działaniu Unii Europejskiej?

Zło wypełzło z najczarniejszych zakamarków sąsiadującego z nami obcego kulturowo świata. Globalne prawa dyfuzji czynią swoje, nie jesteśmy izolowanym kontynentem, co więcej nawet nie potrafimy obronić granic Unii Europejskiej przed zwykłymi ludźmi, którzy po prostu idą. Europa okazała się bezradna wobec kobiet, dzieci, starców, jak również i młodych agresywnych, – jeżeli trzeba mężczyzn. To samo w sobie jest abstrakcyjnym fenomenem, jak bowiem to jest możliwe, że piesi uchodźcy rozłożyli unijną jedność, co więcej pokonali systemy prawne państw, gdzie za złe zaparkowanie samochodu i nie zapłacenie mandatu – komornik może obywatelowi odebrać dom. Jak to jest możliwe, że Ci ludzie potrafią zapewnić sobie prawo do pobytu i przestrzeń do pobytu w Europie, gdzie żeby mieć mieszkanie trzeba brać kredyt na 35 lat życia? Co jest nie tak z systemem?

Argument humanitarny jest jednoznaczny i nie ma, o czym dyskutować, ludziom w potrzebie, których życie jest zagrożone trzeba pomóc. Nie można zamykać oczu na tragedię ludzi w potrzebie, ale nie można tolerować sytuacji, w których nielegalni przybysze wymuszają sytuację patologiczną, której likwidacja wymaga udzielenia im pomocy. Formy pomocy, czas pomocy, jej warunki itd., to kwestia do ustalenia. Na pewno jej warunkiem brzegowym musi być bezpieczeństwo ludności kraju pomagającego. Nawet, jeżeli ceną byłoby zamknięcie granic, to trzeba je zamknąć, albowiem zawsze można je potem otworzyć, ale tylko dla ludzi, na których się godzimy w Polsce. I nie ma znaczenia, czy popełniamy błąd, mamy prawo do dowolnego zachowania na własnym terytorium. Żadne przymusowe relokacje nie wchodzą w grę, nikt nie będzie ćwiczył Polaków w tolerancji.

Dlaczego w ogóle podejmuje się dyskusję na temat zasadności pomocy dla uchodźców? Przecież nie ulega najmniejszej wątpliwości, że każdy musi codziennie zjeść, co najmniej dwa posiłki, że jest potrzebna pomoc medyczna, miejsce do spania itd.

Dotychczasowy model przyjmowania uchodźców w Europie Zachodniej jest szczytem naiwnego idiotyzmu, na jaki mogły pozwolić sobie tylko kraje, głupio poprawne politycznie. Bo niby, dlaczego model ma zakładać przyjmowanie ludzi obcych, obdarowywanie ich mieszkaniami, pomocą socjalną i darmowymi benefitami, na których nie stać wielu autochtonów? Czy to jest efektywny model pomocy humanitarnej? Czy to jest w ogóle pomoc humanitarna? Czy to jest sprawiedliwe wobec autochtonów?

Z jednej strony mamy ludzi, którzy przedostali się przez kordon i korzystają z pomocy zachodnich modeli socjalnych, a inni którzy utknęli na granicy, albo w obozach uchodźców na Bliskim Wschodzie. Czy nie jest hipokryzją pomaganie jednym, a innym nie? Jednym współczujemy i pomagamy, a na innych zamykamy oczy? Przecież to są dokładnie ci sami ludzie, dokładnie tacy sami, potrzebujący tak samo pieniędzy. Poza tym model asymilacji, który się z powodów kulturowych nie udaje, napędza ciśnienie na nielegalną imigrację już nie uchodźców, ale nielegalnych imigrantów do Europy. Ponieważ nikt nie chce żyć w obozie! To jest normalne i trzeba to rozumieć, no bo kto by chciał?

Gdyby nie chora, poroniona i po prostu szkodliwa polityka głównie Niemiec, nieudolność głównie Greków, być może nie byłoby tego wielkiego ciśnienia na granicach i można byłoby efektywniej pomagać tym ludziom na miejscu, w miejscach ich schronienia.

Warto pamiętać o tym, że koszty utrzymania ludzi w Niemczech, czy generalnie w Europie są o wiele wyższe, niż w Libanie lub Turcji. Przyjmowanie ludzi w Europie nie rozwiązuje problemu Syryjczyków uciekających przed wojną. Przecież pomoc finansowa dla ludzi w Libanie lub Turcji istotnie przyczyniłaby się do ożywienia gospodarek tamtych krajów! Dlaczego zmarnowano taką szansę?

Okazało się, że przyjęto setki tysięcy nielegalnych imigrantów z Afganistanu, Afryki Północnej, Dalekiej Azji, Bałkanów i kierunków totalnie abstrakcyjnych. Jest to olbrzymi błąd, który obecnie państwa zachodnie zaczynają naprawiać, likwidując koczowiska nielegalnych imigrantów stanowiących zagrożenie dla ludności i łamiących prawo. Zaczynają się procesy odsyłania ludzi do ich bezpiecznych krajów pochodzenia. Zaczyna się misja marynarek wojennych NATO na Morzu Egejskim, łodzie z imigrantami po odłowieniu mają być zawracane. Wszystko to, to zawsze ludzkie dramaty. Czy nikt nie zauważył, że poprzez głupią i beznadziejną politykę, staliśmy się mimowolnie współodpowiedzialni za dramat tych ludzi? Lepiej jest nie tworzyć nigdy nikomu aluzji, jak również lepiej jest mówić prawdę prosto w oczy.

Dlaczego Europa jest tak słaba, że nie potrafi narzucić przybyszom własnej kultury? Czy chociażby nawet własnego prawa? Czy tylko systemu zakazów ograniczającego ich sposób rozumienia kultury, prawa i porządku? Wedle prostego modelu – łamiesz prawo – wylatujesz! Kolejnego dnia! Ewentualnie, jeżeli nie można sprawcy odesłać do kraju pochodzenia – ośrodek zamknięty, kraty, cele, reżim więzienny. Bo w naszej kulturze nie ma tolerancji dla przestępców!

W ostateczności wszyscy przybysze powinni wiedzieć, że pozostanie na stałe w Europie jest niemożliwe. Pobyt może być tolerowany pod warunkiem przyjęcia unijnych praw i obyczajów, musi mieć również wyznaczoną granicę czasową prawa do pobytu. Inaczej dokonujemy manipulacji w ramach inżynierii społecznej i oszukujemy tych ludzi. Jeżeli bowiem większość społeczeństw państw Unii, nie chce ani uchodźców, ani jakiejkolwiek imigracji – należy uszanować ich wolę. Z tego prostego powodu, ponieważ wola obywateli Unii Europejskiej jest i musi być nadrzędna, wobec woli kogokolwiek, kto chociażby chce do niej przybyć. To jest tak proste jak odkręcanie kranu…

Jeżeli czeka nas w najbliższych dniach kolejna unijna debata w przedmiocie sposobu rozwiązania problemu uchodźców, to byłoby dobrze, żeby nasz rząd konsekwentnie domagał się bezwzględnego uszczelnienia granic oraz natychmiastowego wydalenia imigrantów ekonomicznych, nie ma mowy o przyjmowaniu ludzi, którzy szukają po prostu wygodnego życia na socjalu, ponieważ nas na to nie jest stać. Po prostu trzeba być konsekwentnym, to jest uczciwe i wobec własnych obywateli i wobec partnerów w Unii i w ostateczności, a może i przede wszystkim wobec tych ludzi, którzy nie wiadomo, czego szukają w Europie! Natomiast nie ulega wątpliwości, że należy zwiększyć ofertę polskiej pomocy dla uchodźców. Ponieważ relokacja nie jest możliwa, można zgodzić się na znacząca pomoc finansową – tyle możemy zrobić. Przy czym mniej niż 2-3 mld Euro pomocy, to nie ma nawet, co się ośmieszać. Chodzi o to, żeby wytrącić argument naszej rzekomej niechęci do partycypowania i solidarności z krajami ponoszącymi największe obciążenie tym dramatem. To będą dobrze zainwestowane pieniądze, ale skąd je wziąć? To już problem rządu. Jednakże trzeba zadziałać i zaskoczyć hojnością partnerów, tak żeby wytrącić wszelkie argumenty – poczuwamy się i chcemy być w centrum rozwiązań, nie jesteśmy bogaci, ale możemy pomóc tak jak sytuacja tego wymaga. Będzie to doskonały argument zatykający usta tym, którzy będą chcieli „ukarać” Polskę za rzekomy brak „solidarności’ rozumianej po niemiecku.

To, że nas taki wydatek zaboli – to oczywiste, jednakże lepiej żeby bolało na naszych własnych warunkach, albowiem można taki ból amortyzować, niż miałoby nas boleć przez działania strony trzeciej.

Bądźmy konsekwentni, zdecydowani i jednoznaczni – inaczej przegramy. Brakuje woli politycznej? To poczekajmy na kolejne wybory w kolejnych krajach jak zaczną wygrywać skrajni prawicowcy. Wówczas będziemy mieli reset wewnętrzny i problem uchodźców/imigrantów w ogóle nie będzie się liczył, bo nikogo nie będzie interesował. Będą większe problemy…

Co będzie dalej? To jest bardzo ciekawe, jednakże nie ma akceptacji dla osiedlania obcych kulturowo ludzi – przynajmniej w naszym kraju, jak również w wielu innych krajach Europy. Czy rządy uszanują opinię własnych społeczeństw?

13 myśli na temat “Co się stało z konsekwencją w działaniu Unii Europejskiej?

 • 7 marca 2016 o 07:58
  Permalink

  Kolejny + dla Krakauera, Arabia Saudyjska i pozostałe marionetki umywają ręce!

  Odpowiedz
 • 7 marca 2016 o 08:19
  Permalink

  Dzisiaj pani Angela da Turasom 3 mld Euro z których my wyłożymy 83 mln

  Odpowiedz
 • 7 marca 2016 o 15:24
  Permalink

  od 25 lutego wszyskie świnie hodowane w UE, nawet 1 sztuka na potrzeby własne , muszą być rejestowane, opisane , naznaczone /nie wiem jak, może pólksięzycem wypalonym na sórze?/, iotrzymają specjalną książkę, czytaj dowód osobisty, pewnie po to , aby nikt nie ubił i nie zjadł zwierzaka, obrażając tym samym delikatne uczucia wartości muzułmańskich, islamskich, kiedy oni przychodzą do naszej rzeczywistości bez żadnych dokumentów i jest dobrze.
  Przychodzą , wymagają domów,utrzymania, nie chcą pracować, narzucają nam swoje prawa i zasady życia.
  Ja mam wszczepione dwie protezy biodrowe, pracuję na siebie i rodzinę, wychodzi, że muszę pracować również na rozwrzeszczanych, leniwych i aroganckich wyznawców islamu, że niedługo będę musiał się zastanowić głęboko, czy bezpiecznym będzie ubranie choinki na Boże Narodzenie i zrobienie kraszanek oraz święconki na Wielkanoc.
  Zastanawiam się, kto i w imię czego zaprzedaje się sam lub całymi partiami /krajami/ dobrowolnie w islamsko -turecki jasyr, jeśli tak jest słodko z nimi obcować , to przecież nikt nie przeszkadza, wyjechać tam i służyć im.
  Ktoś , kto ucieka przed biedą i wojną nie stawia żądań, jest zadowolony, że ma spokojne niebo nad głową, że żyje i stara się o pracę aby utrzymać swoich najbliższych, dostosowuje się do zwyczajów i prawa tego państwa gdzie dotarł a nie usiłuje to państwo i jego mieszkańców zmusić do przyjęcia jego zwyczajów i jego kulkury/?/ oraz religii , bo jeśli nie to urządzi totalny gwałt, chuligaństwo i terroryzm.
  Może czs wyjść z pod nienormalnego, chorego dyktatu ludzi bogatych, bezpiecznych /nad ich bezpieczeństwem czuwają odpowiednie służby/ i oderwanych od realiów normalnego życia społeczeństwa, przynajmniej naszego polskiego.
  Naprawdę przeciętnemu obywatelowi naszego kraju trudno jest zarobić na życie, i chciałoby się po pracy odpocząć, kiedy trzeba poświętować, pocieszć się rodziną, a nie żyć w ciągłym strachu i obawie o swoich najbliższych, i jeśli nic się nie zmieni , to nasz spokój, jaki by on nie był, kończy się.

  Odpowiedz
 • 7 marca 2016 o 15:33
  Permalink

  noi co?, któryś raz z kolei nie ma miejsca na mój komentarz?

  SZANOWNY PANIE – MYŚLĘ ŻE NIE UWZGLĘDNIA PAN FAKTU, ŻE WEBMASTER POSIADA DOŚĆ LECIWEGO JUŻ JAMNIKA, KTÓRY MNIEJ WIĘCEJ RAZ W MIESIĄCU “SIĘ PSUJE” I TRZEBA ZWIERZAKA ODSTAWIĆ DO PRZEMIŁEJ I BARDZO SYMPATYCZNEJ PANI WETERYNARZ, DO KTÓREJ AŻ SIĘ CHCE PRZYCHODZIĆ I CZĘŚCIEJ, BO OD SAMEGO OGLĄDANIA CZŁOWIEK ZDROWIEJE JAMNIK TEŻ. WIĘC TYLE MAM DO POWIEDZENIA ODNOŚNIE PANA MAŁEJ WIARY, BRAKU ZAUFANIA I BEZPODSTAWNYCH INSYNUACJI. A W REGULAMINIE JASNO JEST NAPISANE W JAKIM CZASIE POJAWIAJĄ SIĘ KOMENTARZE. PROSZĘ NIE KREOWAĆ FIKCJI. ZOBACZYMY CZY UMIE SIĘ PAN ZACHOWAĆ… WEB. JÓZ. PS. JAMNIK MA NA IMIĘ “SZTRUKSIK” MOGE TYLKO POWIEDZIEĆ ŻE PAN MIJA SIĘ Z PRAWDĄ I JEST NIECIERPLIWY

  Odpowiedz
 • 7 marca 2016 o 15:34
  Permalink

  a to pytanie , to nie trzeba było zmoderować?

  SZANOWNY PANIE – MYŚLĘ ŻE NIE UWZGLĘDNIA PAN FAKTU, ŻE WEBMASTER POSIADA DOŚĆ LECIWEGO JUŻ JAMNIKA, KTÓRY MNIEJ WIĘCEJ RAZ W MIESIĄCU “SIĘ PSUJE” I TRZEBA ZWIERZAKA ODSTAWIĆ DO PRZEMIŁEJ I BARDZO SYMPATYCZNEJ PANI WETERYNARZ, DO KTÓREJ AŻ SIĘ CHCE PRZYCHODZIĆ I CZĘŚCIEJ, BO OD SAMEGO OGLĄDANIA CZŁOWIEK ZDROWIEJE JAMNIK TEŻ. WIĘC TYLE MAM DO POWIEDZENIA ODNOŚNIE PANA MAŁEJ WIARY, BRAKU ZAUFANIA I BEZPODSTAWNYCH INSYNUACJI. A W REGULAMINIE JASNO JEST NAPISANE W JAKIM CZASIE POJAWIAJĄ SIĘ KOMENTARZE. PROSZĘ NIE KREOWAĆ FIKCJI. ZOBACZYMY CZY UMIE SIĘ PAN ZACHOWAĆ… WEB. JÓZ. PS. JAMNIK MA NA IMIĘ “SZTRUKSIK” – CHYBA NAPRAWDĘ PAN NIE MYŚLI ŻE KTOŚ CZEKA NA PANA KOMENTARZ Z ZAPARTYM TCHEM? PRZEPRASZAM, TAK NIE WYGLĄDA RZECZYWISTOŚĆ…

  Odpowiedz
  • 7 marca 2016 o 18:08
   Permalink

   Szanowny Moderatorze, na politykę nie mam nastroju natomiast bardzo spodobało mi się imię Jamnika “Sztruksik”. Moje kocury Łaciek, Archibald i Supełek oraz panie koty Smółka i Cętka nie wyłączając mnie pozdrawiają Sztruksika i Moderatora.

   Odpowiedz
 • 7 marca 2016 o 15:37
  Permalink

  wydaje się , że komentarze nie ,, po linii,, nie są ,,ujawniane,, to już nie pierwszy raz, a na pewno nie były ,, niegrzeczne,,

  SZANOWNY PANIE – MYŚLĘ ŻE NIE UWZGLĘDNIA PAN FAKTU, ŻE WEBMASTER POSIADA DOŚĆ LECIWEGO JUŻ JAMNIKA, KTÓRY MNIEJ WIĘCEJ RAZ W MIESIĄCU “SIĘ PSUJE” I TRZEBA ZWIERZAKA ODSTAWIĆ DO PRZEMIŁEJ I BARDZO SYMPATYCZNEJ PANI WETERYNARZ, DO KTÓREJ AŻ SIĘ CHCE PRZYCHODZIĆ I CZĘŚCIEJ, BO OD SAMEGO OGLĄDANIA CZŁOWIEK ZDROWIEJE JAMNIK TEŻ. WIĘC TYLE MAM DO POWIEDZENIA ODNOŚNIE PANA MAŁEJ WIARY, BRAKU ZAUFANIA I BEZPODSTAWNYCH INSYNUACJI. A W REGULAMINIE JASNO JEST NAPISANE W JAKIM CZASIE POJAWIAJĄ SIĘ KOMENTARZE. PROSZĘ NIE KREOWAĆ FIKCJI. ZOBACZYMY CZY UMIE SIĘ PAN ZACHOWAĆ… WEB. JÓZ. PS. JAMNIK MA NA IMIĘ “SZTRUKSIK”

  Odpowiedz
  • 8 marca 2016 o 09:21
   Permalink

   Przesłuchałem ponownie wypowiedź p. Albina Siwaka
   w cz. III wywiadu, gdzie p.Siwak w ocenie Marszałka
   Rokossowskiego także przez W.Gomółkę – odwołuje się
   moim zdaniem mylnie, do “obozu Natolińczyków”, przypisując im negatywne opinie o Marszałku .
   Moim zdaniem(?)winno być “PUŁAWIANIE’…akcja dzieje
   się gdzieś tak około 34 – 37 min. w dalszej części wywiadu jest ponowne odwołanie , nie sprostowane przez p. Zakrzewskiego…inaczej,”dziwnym zbiegiem”, do Gomółki
   trafiły koncepcje “Puławian” – czyli “wczorajszych’
   stalinistów – katów Polaków,(trzymających “wczoraj’ także Gomółkę w więzieniu z myślą o procesie pokazowym,
   o kard. Wyszyńskim nie wspominam!) z dnia na dzień
   przedzierzgniętych w liberalnych demokratów. 🙂
   Płk.UBP Izaak Fleischfarb “Światło” i jemu podobni już po 53′ po rozwałce ‘kilku” garnizonów NKWD,
   wyczuł zmieniający się kierunek wiatrów – odtąd
   “nadawał” z Monachium pod kuratelą CIA…
   Taka ironia sud’by!
   🙁

   Odpowiedz
 • 7 marca 2016 o 18:08
  Permalink

  “nieudolność głównie Greków”

  Po tym jak Unia zdecydowała się Grecję wepchnąć w jarzmo lichwy gorsze od tureckiego i wyzuć z ojcowizny, Grecy stracili interes we wspieraniu tych co okazali się ich śmiertelnymi wrogami. Grecy przetrwali 4000 lat, nie
  dlatego, że są nieudolni.

  Odpowiedz
  • 7 marca 2016 o 19:01
   Permalink

   @Dyzio
   wywod komentatora @Dyzio jest niezwykle wazny , w Panstwie Greckim dzieje sue zle , ich przedano za bezcen , przedtem wszystkie panstwa chcialy wydrzec od nich kawal terenu, czerpac korzysci, niestety takze W.Brytania jesli chidzi o stosunki wkasnosciowe …az narod “zlamali” ….caky swiat wscieka sie na nich i nie rozumiejac tej specyfiki, obecnie w kryzysue z uchodzcami …..jak na zabiedzone panstwo lozyc na miliony uchodzcow lub pokrywac koszty statkow wojennych w akcji mirskuej ..to dziennie tyle to s tyle milionow €, ktirych Grecja przeciez nie moze wydac …,,to porozumuenie “DUBLIN” UE to kpiny .,.np. Niemcy nie maja zadnej granicy zewnetrznej UE a z Wloch i Grecji latami sie nabijali, jak te “nawiedzone” milionami uchodzcow blagaly i pomoc i materialna i logistyczna ..,,ja samu o tym na lamach OP pisalam i tym …o kradziezy ryb przrz UE ( kupiwanie od skorumpowanych rzadow tzw. kwot polowowych ryb …) i tym bialka u wybrzezy np.Somali , wogole Afryki, nuszczenie rolnictwa i np.przemyslu tekstylnego w Afryce przez subwencjoniwana tanioche z UE, wiadomi, ze ci nedzarze pewnego dnia przyjda do UE …,no wlasnie, slowo stalo sie cialem …….a propos na moje wielokrotne komentarze i apele by tylko kupowac ryby polskie z polskuch rzek i polskich hodowli ( ok.30 gatunkow ) i przestac krasc przy pomocy UE bialko innym ludziom / nedzarzom nawet mi.pues z kulawa noga nie opowiedzial, krakauer i redakcja OP nie zainteresiwala sie co to sa te KWOTY POLOWOWE UE ….. moze teraz chociaz cos na ten temat ….?

   Odpowiedz
 • 7 marca 2016 o 20:54
  Permalink

  Sięgnę po parę przepowiedni ludzi którzy
  niegdyś widzieli więcej
  dalej i szerzej ze swojej, niekiedy jakże odległej
  w czasie perspektywy…” przypatrując się proroctwom Nostradamusa, Irlmaiera czy też Teresy Neuman, los takich krajów jak Francja, Wlk. Brytania czy też Niemcy – jest wręcz przypieczętowany. Szczególnie ucierpią Niemcy, a proces destrukcji już się właśnie rozpoczął…
  Proroctwo Irlmaiera mówiące o tym iż kolumny wojsk rosyjskich wejdą w pewnym momencie od południa do Niemiec, niekoniecznie musi oznaczać inwazję. W czasach w których może nie być już elektryczności i nie będzie działać jakakolwiek elektronika – ponownie w historii na znaczeniu zyskają armie liczebne wyposażone w podstawową broń (np. Rosja, Chiny…). Wejście Rosjan może być więc misją stabilizacyjną, której celem jest opanowanie chaosu wywołanego przez imigrantów”.

  “1980 rok – wizja o. Czesława Klimuszko, który w swej książce „Moje widzenie świata” tak pisał o naszej przyszłości: Jeśli chodzi o nasz naród, to mogę nadmienić, że gdybym miał żyć jeszcze pięćdziesiąt lat i miał do wyboru stały pobyt w dowolnym kraju na świecie, wybrałbym bez wahania Polskę, pomimo jej nieszczęśliwego położenia geograficznego. Nad Polską bowiem nie widzę ciężkich chmur, lecz promienne blaski przyszłości. Nadchodzi czas Polski i upadku jej wrogów. Przed Polską widzę jasność i wstępowanie do góry. Będzie bardzo dobrze.
  Dodatkowo według Ojca Klimuszki z Polski miały pochodzić osoby, które będą zmieniać świat. Sugerował, abyśmy byli optymistami i wcale nie myśleli o końcu świata. Czasami słynny polski jasnowidz ujawniał swoje wizje na temat przyszłości świata. Pisarz Tadeusz Konwicki twierdził, że ojciec Klimuszko bezbłędnie przepowiedział upadek komunizmu w 50 lat po zakończeniu II wojny światowej. Podobnie jak inni wizjonerzy, on także widział zagrożenia moralne i ekologiczne dla ludzkości i świata. Przyznał, że miał wizję potencjalnej wojny nuklearnej oraz wojen religijnych. Mówił tak:
  Widziałem żołnierzy przeprawiających się przez morze na takich małych, okrągłych stateczkach, ale po twarzach widać było, że to nie Europejczycy. Widziałem domy walące się i dzieci włoskie, które płakały. To wyglądało jak atak niewiernych na Europę. Wydaje mi się, że jakaś wielka tragedia spotka Włochy. Część buta włoskiego znajdzie się pod wodą. Wulkan albo trzęsienie ziemi ? Widziałem sceny jak po wielkim kataklizmie. To było straszne. Wojna wybuchnie na Południu wtedy, kiedy zawarte będą wszystkie traktaty i będzie otrąbiony trwał pokój. Potem rakiety pomkną nad oceanem, skrzyżują się z innymi, spadną w wody morza, obudzą bestie. Ona się dźwignie z dna. Piersią napędzi ogromne fale. Widziałem transatlantyki wznoszone jak łupinki… Ta góra wodna stanie ku Europie. Nowy potop ! Zadławi się w Gibraltarze ! Wychlupnie do środka Hiszpanii ! Wleje się na Saharę, zatopi włoski but, aż po rzekę Pad. Zniknie pod wodą Rzym ze wszystkimi muzeami, z całą cudowną architekturą […] Nasz naród powinien z tego wyjść nie najgorzej. Może pięć, może dziesięć procent jest skazane. Wiem, że to dużo, że to już miliony, ale Francja i Niemcy utracą więcej. Italia najwięcej ucierpi. To Europę naprawdę zjednoczy. Ubóstwo zbliża […]

  Proszę zwrócić uwagę na słowa – wizje o ŻOŁNIERZACH
  przeprawiających się przez morze na takich małych łódeczkach po twarzach widać było ,że to nie Europejczycy… – to nie są żadni uchodźcy,to forpoczta
  dzikich,obcych i jednoznacznie wrogich w stosunku do Naszych wartości- barbarskich hord.

  http://kodczasu.pl/viewtopic.php?t=3063

  http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2351

  Ps. “Jak to możliwe – pyta Krakauer a tak to, jest
  realizowany wstęp do napisanego “gdzieś” scenariusza.
  Kiedyś ksiądz Bozowski zwykł, był mawiać “nie ma przypadków, są tylko znaki”. Należy je właściwie
  odczytywać i wyciągać wnioski – jeśli już( nie jest za późno…

  Amen!

  Odpowiedz
 • 8 marca 2016 o 02:46
  Permalink

  Dawno nie czytałam czegoś tak głupiego, 2-3 miliardy ani grosza mniej? zastaw się a postaw się? to sprawa “rzondu” znaleźć te miliardy? gdzie? na śmietniku. Czy autor ma jakiekolwiek pojęcie o czym pisze i ile to jest miliard? Ile polaków umrze nie otrzymawszy pomocy w szpitalach za te miliardy.
  Autor i ten portal to jakaś agentura ? co ma przekonać ciemny lud który nic nie wie i nic nie rozumie?
  Agenci uważają polaków za debili. Ile się na tym zarabia? Która reprezentująca obce nam interesy fundacja to g.. finansuje?

  MY RÓWNIEŻ NIE CZYTALIŚMY RÓWNIE GŁUPIEGO KOMENTARZA – JESTEŚMY ŚPIĄCYMI RYCERZAMI SPOD TATR PRZYSZLIŚMY ZROBIĆ PANI DOBRZE W RAMACH USZCZĘŚLIWIANIA CIEMNEGO LUDU – HURA ! PS. KOMENTARZ OPISAŁEM NA JEGO POZIOMIE RETORYCZNYM. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.