Społeczeństwo

SBB zaprasza prof. dr hab Małgorzata Gersdorf na rozprawę dotyczącą BTE

 Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu zaprosiło prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf na rozprawę dotyczącą pozbawienia tytułu wykonawczego wykonalności (BTE – sygn. akt II C 64/17) [godz. 10.00, miejsce rozprawy: Sąd Okręgowy w Warszawie, Al. Solidarności 127, sala 212).].
Stowarzyszenie SBB zwraca uwagę, iż sprawa ta toczy się w oparciu o niekonstytucyjne przepisy także po wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2015 r. (P 45/12).

Stowarzyszenie SBB przypomina, iż niekonstytucyjne przepisy o Bankowym Tytule Egzekucyjnym, funkcjonowały przez kilkanaście lat. W ocenie większości Sądów niestety dalej zachowują one moc, także po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Sąd Najwyższy, kierowany przez Panią prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf  do 3 lipca 2018, również nie dostrzegł bezprawności orzekania opartego na niekonstytucyjnych przepisach.

Mając na uwadze powyższe, Stowarzyszenie apeluje o wsparcie działań, zmierzających do likwidacji z obrotu prawnego  milionów tytułów egzekucyjnych, wydanych wbrew Polskiej Konstytucji.

Treść pisma w załączeniu [po kliknięciu w link poniżej w sąsiedniej karcie przeglądarki otwiera się plik PDF].

2018.III.P.20

12 komentarzy

 1. Życzę powodzenia …

 2. dobrze, że to publikujecie inni nic o tym nie mówią a to było wielkie zniewolenie Polaków.

 3. Ale to mmmmm jest na urlopie a wy Polacy dalej wspierajcie tę hołotę warszawską na czele z mmm. do dzisiaj krew mnie zalewa, że w PRL musiałem płacić daninę na odbudowę Tej pseudo stolicy zarządzaną przez pseudo elitę. nie mówiąc już, że wpłynąłem na wpłatę pokażną kwotę na odbudowę zamku królewskiego.
  wydaje mi się, że najwyższy czas aby zmienić stolicę Polski na inne miasto, gdzie mieszkają w miarę uczciwi ludzie i przede wszystkim mądrzy, którzy nie dają się nabijać w butelkę wszelakiej hołocie z pod znaku cc, ccc czy . c. Żal mi prostego ludu, który nie zawsze myśli co czyni. To widać na spotkaniach z Panem Patrykiem JAKIM.

 4. Na artykuł odpowiem pytaniem: a ileż to przepisów, które stanowią w Polsce prawo jest nie konstytucyjnych ?
  Dodam tylko, że na straży Konstytucji stoi Prezydent.

 5. krolowa bona

  Czy to nowa moda i nowe zasady jezyka polskiego ?
  W jezyku polskim stosuje sie fleksje tj.odmienia sie przez przypadki rzeczowniki a czasowniki zmieniaja forme w zaleznosci od uzytego czasu, co ma kominikowac zaisniale zdarzenia……a w powyzszym tekscie jakies zarty czy cos w tym guscie….zamiast “Malgorzate” w dopelniaczu ( kogo ?,czego ? ) stoi forma mianownika Malgorzata ( kto?, co ?), podobne bledne formy w komentarzu @Winetu….co tu jest tu grane ? Oczy i uszy czlowieka bola
  “Ja nie lubiec taki (r )zart ” ….!!! ” Panstwo rozumiec moje przeslanie ?”
  ****
  Co do meritum, to SBB i wszyskim ofiarom tych przestepstw zycze powodzenia , doprawdy najwyzsza pora by zaczeto stosowac zasade rownosci praw dla wszystkich a przede wszystkim by stosowano prawo stanowione a nie prawo kaduka i katowskiego miecza….wszystkie publikacje OP na ten temat pochwalam, gdyz w tej przedziwnej grze politycznej w Polsce nikt nie kwapi sie ku obiektyzmowi i nikomu nie zalezy na obronie polskiej racji stanu wysylajac poskich obywateli na przemial swiatowym koncernom i pozwalajac na arryzacje polskiego majatku /polskich gruntow czy tam nieruchomosci…pojac nie mozna,by sprawy posunely sie tak,tak daleko by walczyc o uniewaznienie klazul wykonalnosci wydanych przez rzekomo niezawisle sady orzeczen i wyrokow i to rzekomo na mocy obowiazujacego prawa stanowionego… science fiction stalo sie zyciem….podczas tych walk i procesow z towarzyszacym na karku jak katowski miecz strachu z wywalanka na ulice i staniem sie
  bezdomnym osoby tym dotkniete musza pracowac i to wydajnie,gdyz stoja w konkurencji z innymi, dzieci i mlodziez musi sie ksztalcic i zdawac egzaminy, chorzy w tym z pewnoscia ciezko lub nieuleczalnie sie leczyc lub w spokoju umierac..itd., itd….czy taka pani prezes SN i inni wysocy urzednicy i dygnitarze kiedykolwiek zastanowili sie jaka to odgrywa role i jaka to tresc w zyciu ludzkim zawieraja takie toczace sie latami procedery i jaki ma to wplyw na ogolna kondycje panstwa i narodu ? Ciekawi mnie wrecz niezwykle co taka pani prezes SN miala by tu do powiedzenia i jakich argumentow mogla by uzyc na swoje usprawiedliwienie…..

 6. krolowa bona

  C.d. @wieczorynka….skoro bardzo duzo przepisow stanowiacych w Polsce prawo jest niekonstytucyjnych a na strazy konstytucji stoi prezydent to poslugujac sie zasadami logiki praktycznej wynika ,ze sam prezydent jest niekonstytucyjny (…sprzeczny z konstytucja )…co daje wielce do myslenia….

 7. krolowa bona

  @wieczorynka,11.07’2018, 15:17
  No komentatorka “ujela”… w tym zakresie to Niemcy robia Polsce konkurencje, w Niemczech wiekszosc przepisow i rozporzadzen,kzore stanowia prawo jest sprzecznych z konstytucja,wszelkie rekordy bija reformy bylego kanclerza ,niejakiego Gerhard’a Schröder’a zwane “Agenda2010” z reforma zwana “Hartz IV” (od imienia pewnego managera pana Hartz’a, ktory za przestepstwa gospodarcze nawet trafil do wiezienia ), gdzie panstwo zmusza obywateli do PRACY PRZYMUSOWEJ, co bylo po 2WS i obozach kocentracyjnych zupelnie do 2004 zakazane …dalej jak ktos sie pracy przymusowej przeciwstawie poprzez egzekucje administracyjna pozbawia sie go ( sankcjonuje) wszyskich srodkow do zycia tj do zakupu srodkow zywnosci oraz skazuje na bezdomnosc..jak juz wspomnialam odvywa sie to w drodze egzekucji administracyjnej vez zadbych tam dlugich procesow sadowych….i tak to ludzi sie zmusza do umow smieciowych i dumpingu,ktiry wykonczyl cala UE….podobne fenomeny i wariactwa we wszystkich innych dziedzinach..pisalam juz na lamach OP wielokrotnie, ze ovywatel w Niemczech jest “poddanym” i wszystko “musi”, co mu panstwo rozkaze… brat laureata literackiej nagrody Nobla Tomasza Mann’a ( “Rodzina Bunderbrokow”,”Czarodzieska gora” ) niejaki Henry Mann popelnil takie dzielo pt. “DER UNTERTAN”/”PODDANY”, ktore to wszystkim tu goraco jako lekture obowiazkowa polecam…

 8. krolowa bona

  A propos…..nie chce byc drobiazgowa i robic tu za “Donalda Trump’a , ale pani Malgorzata Gersdorf ma absolutnie niemieckie nazwisko, czy ma takze polskie obywatelstwo, niezbedne by piastowac tak wysoka funkcje panstwowa…
  *****
  Swojego czasu Donald Trump zazadal opublikowania metryki urodzenia Baraka Obamy, gdyz zachodzily podejrzenia,ze Obama nie jest obywatelom amerykanskim a piastuje urzad prezydenta…… na swiecie zdarzaja sie rozmaite dziwy i dziwki….

 9. Hmmm. W co gra “stowarzyszenie”?
  Dlaczego by nie zaprosić p. M. Kijowskiego?

  @krolowa bona. Robi pani problem z brzmienia nazwiska?
  I kto to pisze – chciałoby się zapytać?
  Zapewniam , “niektóre” zmieniane były po wojnie kilka już razy
  więc brzmią ‘złotopolsko” tyle że nic z tego nie wynika..

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/07/tajna-polityka-jakuba-bermana-jest-wspolczesnie-jawnie-realizowana/

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/08/jak-konspirowano-syjonistow/

 10. krolowa bona

  @krzyk58,11.07’2018, 20:43…..
  komentatorze @krzyk58 .. a propos : “i kto to pisze…” nie do mnie to alibi,dobra”…..a wie Pan,ze by mnie i ciekawilo kto i kiedy zmienial tj tlumaczyl nazwisko….zaskakuje mnie, ze jest w Polsce tak duzo obcych nazwisk, glownie pochodzenia niemieckiego czy tam “niemieckobrzmiacych”…. z dawniejszych czasach za PRL to te fenomeny nie wystepowaly, kazdy pragnal miec nazwisko polskojezyczne, mozna bylo latwo nazwisko zmienic czy tam zpolszczyc by nalezec kulturowo,homogenicznie do Polski,tak bylo w Usa i w Szwecji i w Niemczech ….a teraz mam takie wrazenie, ze w Polsce to wrecz na odwrot…ale ludzie w Europie, glownie przez te dwie wojny swiatowe to mocno przemieszani… …. w Alzacji i Lotaryngii,obecnie nalezacej do Francji to istna szachownica z francuskich,niemieckich i polskich nazwisk…

 11. Krolowa bona, lepiej poświęcić czas na zapoznanie się dokładne z działalnością pani idola Rajch Ranickiego w Polsce nie tylko będzie sprawiedliwie ale i uczciwie. Pouczanie Polaków niech pani zostawi im samym.
  Mam w rodzinie też takiego co wybrał niemcy na swoją nową ojczyznę, dałem mu radę, żeby się zajął dokładniej niemcami a zwłaszcza Bawarią.

 12. ISLANDIA ZROBIŁA PORZĄDEK Z BANKSTERAMI…
  Prawda jest tym, co dostaliśmy w spadku i jest naszym dziedzictwem, które oddamy następnemu pokoleniu. Mówić prawdę jest naszym obowiązkiem wobec samych siebie i wobec innych; To honor, obowiązek i nasz zapis dla przyszłych pokoleń. Jest to część naszego prawowitego dziedzictwa.

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.