Soft Power

Sankcje wobec Rosji walczącej w obronie cywilizacji trywializują wszelkie wartości Zachodu

 Dzisiaj jak ktoś Syrii mówi o rosyjskich samolotach, to mówi o skrzydłach wolności, które pomagają stabilizować sytuację w tym umęczonym przez terrorystów kraju. Rosyjskie operacje lotnicze w stopniu znaczącym przyczyniły się do wyrugowania terrorystów i wszelkiej maści nielegalnych bojowników z nimi współpracujących z kluczowych pozycji na froncie. Precyzja rażenia, przy względnie niskiej intensywności nalotów dowodzi jak bardzo skuteczne są działania lotnictwa Federacji. Dzięki wsparciu z powietrza syryjskie siły rządowe, były w stanie odzyskać sporą część terenu w zachodniej części kraju, co jest nie bez znaczenia dla sytuacji ludności cywilnej w tamtym rejonie.

Tymczasem Zachód zachowuje się w przeważającej części ultra komicznie, żeby nie powiedzieć gorzej, ponieważ to, co prezentują sobą niektóre kraje – z USA na czele, to coś czego nie da się w żadnej mierze zakwalifikować jako chęć do obrony naszej cywilizacji, wartości humanitarnych i generalnie człowieczeństwa, nie mówiąc już w ogóle o ludności w Syrii, jej problem chyba raczej nikogo z możnych i bogatych nie interesuje. Czymże bowiem jest zrzucanie amunicji i broni bojownikom z nielegalnych ugrupowań, którzy standardowo zmieniają swoje sztandary wedle chwilowej potrzeby? Czymże jest bombardowanie Kurdów dokonywane cichaczem przez niezidentyfikowane samoloty bez oznaczeń? Czymże jest ciągły przemyt bojowników i uzbrojenia, chociaż ten akurat nieco przysechł, ponieważ liczba chętnych do szybkiego umierania nie jest już taka duża. Nade wszystko jednak Zachód, nie uznaje działań Rosji, za działania pozytywne i potrzebne, ponieważ nie chce zgodzić się na rozwiązania polityczne, uwzględniające rosyjski punkt widzenia tj. zachowanie władzy w Syrii przez rząd tego kraju. W logice Zachodu i jego sojuszników, czymś normalnym jest dokonanie rewolucji i wywrócenie wszystkiego do góry dnem. Na tym tle oskarżenia pana Donalda Tuska wobec Rosji, o to, że jej działania wygenerowały już ileś tam tysięcy uchodźców, to po prostu nieprawda. Równie dobrze można oskarżać pana Tuska, że jego działania doprowadziły do wojny domowej na Ukrainie, prawdopodobnie tutaj znalazłoby się o wiele więcej dowodów i świadków niż rzekomego rosyjskiego negatywnego oddziaływania na cywili w Syrii.

Sytuacja jest zupełnie odwrotna, mianowicie czas najwyższy jest zapytać – w świetle wypełnienia przez strony wojny domowej na Ukrainie porozumień z Mińska – jakie mamy prawo dalej i jakie znajdujemy uzasadnienie dla utrzymywania bezprawnych sankcji gospodarczych wobec Federacji Rosyjskiej i jej obywateli, podczas gdy to jej wojsko walczy dzisiaj w obronie cywilizacji ludzkiej, humanizmu i wszelkich wartości, które na zachodzie tak bardzo lubimy uznawać za własne i stanowiące podstawę naszego funkcjonowania? Przecież polityka bezprawnych w rozumieniu zasad międzynarodowego handlu sankcji, to jest dzisiaj nic innego jak trywializacja, a w wielu przypadkach wręcz zaprzeczenie przez Zachód tym wartościom, które z takim pietyzmem uważa za podstawę swojej wyższości!

Jakie mamy moralne prawo atakować gospodarczo Rosję, podczas gdy jej synowie – każdego dnia narażają życie w obronie dokładnie tych wartości, które dla Zachodu są podstawą odniesienia, ale tylko tam i tylko wtedy, kiedy to zachodnie bomby spadają na głowy jakichś nieszczęśników? Jak to w ogóle jest możliwe, że w zachodnich mediach wprowadza się w ślad za retoryką niektórych zachodnich polityków i wysokich urzędników takie pojęcia jak np. „umiarkowani bojownicy”? Zachód prowadząc z Rosją wojnę gospodarczą, równolegle trywializuje fundamenty własnej cywilizacji. To, że podchodzi relatywnie i wybiórczo do ich przestrzegania to jest jedno. Natomiast, to że w sposób tak niesłychanie cyniczny szkodzi Rosji, która podjęła się obrony tych samych wartości, albowiem naprawdę ceni ich uniwersalizm – to jest ostateczny dowód na to, że nie ma już dzisiaj na zachodzie niczego trwałego. Wszystko jest ulotne, dzisiaj jest tak, jutro będzie inaczej. Wszystko można trywializować, wedle tego jak jest wygodnie i jak by się chciało widzieć własne interesy.

Tymczasem tam w Syrii i w Iraku, o którym nie możemy zapominać codziennie umierają niewinni ludzie, bezlitośnie mordowani przez terrorystów, tylko dlatego ponieważ są innego wyznania, albo należą do innego klanu lub nie są w stanie zapłacić podatku, jaki jakaś krwawa banda sobie wymyśli na danym terenie, nad którym sprawuje kontrole.

Jeżeli polityka Zachodu wobec Rosji się nie zmieni, to Zachód stanie moralnie po stronie tych ludzi, którzy wybrali dehumanizację w imię nieograniczonego zabijania innych ludzi. To już dzisiaj widać, że nie ma na Zachodzie sił zdolnych do „zrobienia czegoś” w sprawie syryjskiego konfliktu. To jest naprawdę niesamowite, żeby w tym samym czasie wyrządzać straty jedynemu państwu na świecie, które zdecydowało się tym biednym prześladowanym ludziom w Syrii przyjść z pomocą w walce z terroryzmem. Co za wstyd. Co za w istocie hańba! Wszelkie sankcje wobec Federacji Rosyjskiej powinny być bezzwłocznie zniesione. To nie jest już nawet kwestia bezprawności, to jest kwestia elementarnej sprawiedliwości, po prostu nie zadaje się ciosów w plecy komuś, kto broni naszego domu.

9 komentarzy

 1. Już zniesiono, ale uwaga najpierw przedłużono wobec Białorusi (wygasały i żeby je zawiesić je przedłużono)!!! Rosja również w ciągu kolejnego roku będzie ponownie normalnym partnerem, a Ukraińcy no cóż… a nas się ktoś pyta o zdanie? no więc właśnie – tamci się tylko niepotrzebnie zdecydowali na tą głupią wojnę domową całkowicie komplikując wszystko. Jednak zrobił to poroszenko na ich ryzyko

 2. Ukraińcy opublikowali listę lotników rosyjskich w Syrii,a my o wartościach,a oni szerzą terroryzm,i co chrześcijańska Europo?

 3. Trzy filary jankeskiej dyplomacji – pogróżki, sankcje, bombardowania…

 4. Witam i dziękując za poruszenie ważnego tematu, dodam jako swoisty komentarz dwa linki…

  Jeden link to “nówka” z Pracowni – sprawa była niedawno wałkowana na AdNovum – teraz mamy ładne tłumaczenie…
  https://pracownia4.wordpress.com/2015/10/30/polskie-i-ukrainskie-lupienie-zachodniej-pomocy-zeby-zasilac-terroryzm-i-zbijac-na-tym-kase/

  Drugi komentarz linkowy – to ad hoc przetłumaczony ciekawy tekst Pana Witalija Sagaidarka – bardzo ciekawe “politykal fykszyn” – ale jakże możliwe…

  Tekst jako komentarz tutaj:
  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/10/29/syria-30-dzien-sprzatania-swiata/comment-page-1/#comment-72461

 5. Ciekawostka..
  Jadąc wczoraj rano do pracy miałem okazję wysłuchać częściowego wywiadu z pracownikiem niemieckiej ambasady w USA, który relacjonował najnowsze “usasadnienia” Poganiaczystad “najnowszych decyzji” dotyczących Syrii (ew. udział wojsk lądowych w “konflikcie”).
  Oprócz potoku każdemu znanych pierdół, uderzyła mnie jedna relacja wypowiedzi jakiegoś amerykańskiego urzędnika, a mianowicie, “powstaniu ISIS winny jest reżym Asada, bo to on do tego dopuścił, że ta formacja się tak rozprzestrzeniła i wyrosła w siłę” !
  Krótko i zwięźle 😉
  Audycja radiowa “DLF” z dn. 29.10.15, godz ok. 7:45
  A my durni i niczego nieświadomi nawet nie przypuszczaliśmy kto ponosi winę za ten cały bliskowschodni haos!

  • Nie dość że MUSZĄ mieć rację,to jeszcze posiadają
   monopol na prawdę(objawioną)- jedynie słuszną!
   A w takich “okolicznościach przyrody” nie wypada
   polemizować – nawet gdy jest się Niemcem…

  • A ja byłem dotąd święcie przekonany że za całe zło tego świata odpowiada WWP (Pan Putin) 😀

 6. …po prostu nie zadaje się ciosów w plecy komuś, kto broni naszego domu.

  Więc powtórzę po raz kolejny – “jestem ROSJANINEM”!!

 7. Wychodząc z tych przesłanek , JA TEŻ.

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.