Soft Power

Rządzie Izraela – PRZEPRASZAMY – (za)rząd Polski

 Rządzie Izraela, przepraszamy – to my zarząd Polski w sposób zupełnie nieodpowiedzialny doprowadziliśmy do zakazu uboju koszernego na terytorium Polski, które jak wiadomo przez wieki było także terytorium Narodu Izraela.

Oświadczamy, że jesteśmy antysemitami, ponieważ w naszych głowach się nam łudziło, że możemy chcieć sami na swoim terytorium – w swoim domu o czymkolwiek zdecydować, nie zwracając uwagi na odradzającą się wspólnotę Żydowską na tej ziemi. Jest przecież oczywistym, że nie uwzględniając interesu mniejszości postąpiliśmy ksenofobicznie i zamordystycznie nie dopuszczając do głosu słusznych – przepraszamy jedynie słusznych interesów grupy religijno-narodowościowej, której interesy są słuszniejsze niż jakieś tam widzi mi się polskiego Narodu, którego reprezentanci podjęli tą bezpodstawną i hańbiącą ustawę.

Nie może być bowiem zgody na to, żeby liczący wiele tysięcy lat obyczaj szlachtowania zwierzętom gardeł przerwać z powodu widzi mi się Polaków, którzy co jest powszechnie wiadome szczególnymi gejzerami intelektu nie są.

Oczywiście nazwiska posłów, którzy ośmielili się podjąć tą antysemicką ustawę prześlemy wraz z danymi dotyczącymi miejsc zamieszkania do lokalnej komórki waszego wywiadu, żeby oni wszyscy mogli zniknąć w tajemniczych okolicznościach – budząc się po krótkim locie na pokładzie nieoznaczonego samolotu w bagażniku starego niemieckiego samochodu na środku pustyni Negev. Nie będziemy mieli litości dla tych z nas, dla których ważniejsze okazały się nakazy humanizmu i człowieczeństwa wobec zwierząt, rozumiemy i szanujemy to że wy wiecie lepiej, przecież brutalnie traktujecie na co dzień nie tylko zwierzęta, więc na pewno wiecie lepiej od nas co jest brutalne a co nie jest.

Przepraszamy także szanowne żydowskie i pro-żydowskie organizacje międzynarodowe, a w szczególności amerykańskie za ten „stress test”, który przeprowadziliśmy na ich czujności. Dziękujemy za tą czujność, wiemy i rozumiemy że nadal jesteśmy antysemitami, a przynajmniej niektórzy Polacy wysysają antysemityzm z mlekiem matki. Dobrze, że nastąpiła natychmiastowa reakcja międzynarodowa, fajnie że nie poskarżyliście się od razu w Białym Domu i Watykanie, no bo wiadomo, gdzie są dwie ostateczne instancje władzy nad Polską. Więc dziękując za waszą wyrozumiałość, obiecujemy wpłacić hojne datki gdzie trzeba!

Niestety polski Sejm ma ten problem, że nie do końca chce się słuchać własnego rządu – więc prosimy was przyjaciele Izraelczycy, z którymi niedawno mieliśmy wspólne posiedzenie obu gabinetów rządowych – pomóżcie nam przekonać naszych posłów, że ta ich bezprawna i nieludzka decyzja jest nie do zaakceptowania i tolerowana nie będzie! My zarządzający Polską odcinamy się od tych decyzji, dziękując wam – o bardzo mądry rządzie Izraelski za wskazanie nam właściwej wagi i natury spraw wewnętrznych, bo jeżeli sami gubimy miarę, to zawsze w sprawach wewnętrznych możemy na was liczyć.

Mniej więcej tak jak powyżej mógłby wyglądać list pokorny naszego ministerstwa spraw zagranicznych do ministerstwa spraw zagranicznych Izraela, które wydało słynne już oświadczenie, którego oryginał dostępny jest [tutaj]. To wydarzenie bez precedensu, nie tylko w relacjach polsko-izraelskich, ale w relacjach międzynarodowych w ogóle. Bezczelność rządu Izraela przekroczyła wszelkie możliwe do akceptacji i przyjęcia granice, to wydarzenie bez precedensu w dotychczasowych relacjach – stawiające je w zupełnie nowym – niekorzystnym dla Izraela świetle.

Nie ma dla nas znaczenia fakt, że Izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych toczy wojnę z własnym premierem, to co się stało a zwłaszcza żądanie zrewidowania decyzji przez suwerenny parlament to uderzenie wolnego Narodu w twarz. Dodajmy, narodu wyjątkowo przyjaznego dla Izraela i Żydów na świecie. Nie tak załatwia się takie sprawy między przyjaciółmi, wysyła się sygnały, prosi się o boczną furtkę, którą z pewnością Warszawa by uczyniła np. w stosownym rozporządzeniu itp. Jednakże to co zrobili Izraelczycy to po prostu poniżenie nas Polaków, poprzez bezczelne wmieszanie się w wewnętrzne sprawy Polski. Gdyby jeszcze z takim apelem zwrócił się Kneset – to byłoby do przyjęcia, ale ministerstwo spraw zagranicznych to stanowczo za mało. Izrael się pomylił i to bardzo, swoją pośpieszną, szczeniacką i nie mającą standardu międzynarodowego reakcją.

To co w ciągu ostatnich kilku dni urządzili naczelny rabin Polski pan Michael Schudrich i reprezentujący gminy żydowskie pan Piotr Kadlcik, oraz idący im ze wsparciem Amerykański Komitet Żydowski (AJC) jak również działająca w USA Żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL) – to po prostu zwykły nacisk na demokratyczne państwo, mniejszości narodowej, która nie uznaje reguł demokratycznie ustalanych przez demokratyczne państwo. Przez co ta banalna sprawa stała się sprawą dla Polski prestiżową i nie można jej już teraz odpuścić i popuścić. Sprawa zakazu uboju rytualnego musi być ściśle i ze wszelkimi konsekwencjami bardzo poważnie przestrzegana. Ponieważ albo państwo demokratyczne ugnie się przed krzykiem wpływowej międzynarodowej mniejszości, albo potwierdzi swoją omnipotencję na własnym terytorium ustalać prawo, które wszyscy obecni na naszym terytorium muszą przestrzegać.

Swoją drogą można tylko zazdrościć siły lobbingu, albowiem wiadomo kto straci na orzekaniu o koszerności…

2 komentarze

 1. Kosher Slaughter Banned

  Kto nie odczuwa litości dla zwierząt, tego nawiedza cierpienie.(Talmud Babiloński, traktat Baba Mezia, karta 85a).

  „Prawo Mojżeszowe, najbardziej ludzkie ze wszystkich praw, któremi rządzono się w starożytności, nakazuje mieć staranie o bydlętach, o roślinach i dla ziemi nawet naznacza czasy wypoczynku. W tym przepisie Mojżeszowem jest daleko głębsza filozoficzność, niż we wszystkich formułach filozofji niemieckiej”.

  (Adam Mickiewicz, Literatura Słowiańska, rok III, lekcja XIX).

  „Pragnąłbym umrzeć taką lekką śmiercią, jak zwierzęta, zabijane metodą rytuału żydowskiego”.

  (Piotr Emil Roux, dyrektor instytutu Pasteura w Paryżu).

  Znowu Polak, ale “pan”, nawalił sobie kloca na własne podwórko…

  W Europie zakaz uboju rytualnego wprowadziły wyłącznie państwa, które mięsa nie eksportują: Szwecja, Norwegia, Szwajcaria i Islandia.

  “Cała ta kampania o ubój rytualny jest nie tylko kompletnie absurdalna, ale przede wszystkim jest podszyta nieprawdopodobną hipokryzją środowisk, które ubój rytualny uśmierciły. Gadanina o „wykrwawianiu żywcem” jest zupełnie absurdalna, mając na uwadze, że w każdej rzeźni duże zwierzęta zabija się właśnie przez wykrwawienie. Pytanie tylko, co przysparza mniej cierpień – ogłuszenie prądem, a później rozcięcie tętnic, czy też przecięcie tętnic, tchawicy i głównych żył szyjnych jednym cięciem w stanie świadomości – czyli gdy zwierzę widzi „narzędzie zbrodni”. Czy mniej się boi z tego powodu, czy może zapach krwi innych zwierząt, który czuje przed ogłuszeniem powoduje podobny stres? Tego nie wiemy, bo żadne martwe zwierzę nam o tym nie powie, podobnie jak również człowiek, któremu poderżnięto gardło. Martwi nie dzielą się z nami wrażeniami ze swojej śmierci.
  Większość dyskutantów nie ma pojęcia, jak wygląda ubój w rzeźni. I całe szczęście, bo na wegetarianizm mogłoby znienacka przejść kilka milionów Polaków, przynosząc producentom wyrobów mięsnych nieuchronne bankructwo. A ubój w rzeźni wygląda tak, że ogłuszone – najczęściej prądem – zwierzę, wiesza się do góry nogami na haku i przecina mu tętnice, aby się wykrwawiło. Mięso pozbawione krwi podobno wolniej się psuje.” – MN

 2. Sprawę dałoby się jakoś załatwić, jako ubój proekologiczny albo i sanitarny – tylko wykonany w specyficzny sposób …
  Tylko po co ten cały krzyk?
  I jedni i drudzy zapomnieli, że wiele spraw pomiędzy obywatelami Polski żydowskiego i nieżydowskiego pochodzenia załatwiało się zawsze jakimś kompromisem, boczna furtką i przymykaniem oczu.
  To funkcjonowało kilkaset lat i się sprawdziło.
  Zatem zwracam się do mądrości Izraelskich partnerów: to się da załatwić. Tylko po co ten krzyk?
  A Polacy chętnie ustąpią – tylko dajcie im Panowie taką możliwość wyjścia z twarzą z tej całej przekrzyczanej sytuacji.
  Szalem alechem!

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.