Ruiny i zgliszcza pytają, kim są ci barbarzyńcy z Zachodu?

Ruiny i zgliszcza Donbasu, łzy kobiet i dzieci, wszechobecne trupy – umęczona pod butem reżimowych siepaczy święta ziemia i bestialsko mordowany Naród pyta się, kim są ci barbarzyńcy, którzy przyjechali zabijać, niszczyć i burzyć na wschodzie? Co za matki wydały na świat takich synów! Co za ojcowie ich wychowali? W jakiej tradycji ci młodzi ludzie wyrośli – tak niesłychanie chętnie, często na ochotnika zabijając, niszcząc i paląc? Przecież jedynym grzechem mieszkańców Doniecka, Ługańska lub małych i nieznanych nikomu wsi jest tylko to, a może aż to, że z ojca na syna mówią po rosyjsku?

Czy to taka wielka wina? Czy małe dzieci w piwnicach Doniecka są ostrzeliwane z potężnej ukraińskiej artylerii, dlatego ponieważ strzelający wyrównują narodowe rachunki? Przecież jeszcze rok temu zarówno strzelający jak i rodzice ostrzeliwanych dzieci – razem dzielili nędze i niedostatek życia w państwie równo okradanym przez jego własną elitę! Co takiego się stało, że nagle jedni zaczęli strzelać do drugich? Co takiego się stało, że piękny europejski sztandar został tak brutalnie zbrukany, jako narzędzie zasłaniające parszywe oblicza kłamców? Jak to było możliwe, że tak niewielu okłamało tak skutecznie, tak wielu w tak krótkim czasie?

Nie da się ukryć, że kłamstwo, które nadeszło na Ukrainę trafiło na podatny grunt. Naród ukraiński zarażony niegdyś w części przez parszywą hydrę hitlerowskiego faszyzmu, której się wysługiwał – do dzisiaj przechował w sobie nienawiść do innych, których najczęściej obwinia o swoje porażki i błędy. Jednakże takie jest prawo narodów, nie można mieć pretensji o to, że ktoś jest nacjonalistą. Jednakże, jeżeli nacjonalizm z dnia na dzień przeradza się w ksenofobię i to bez wyraźnej przyczyny – to nie tylko trzeba podejrzewać, że coś mocno jest nie tak jak powinno być, ale niestety zło raz zakorzenione niestety przetrwało. Naród, który wybiera dobrowolnie nienawiść i zabijanie – nie będzie nigdy dobrym sąsiadem.

Jednakże to w jak cyniczny sposób okłamano Ukraińców – w znacznej większości ich tłumaczy. Żaden tak ciężko doświadczony przez własną elitę Naród nie byłby w stanie rozpoznać kłamstwa tak cynicznego, tak perfidnego i tak słodkiego, jakie zostało rozlane po umysłach Ukraińców. Nie można jednak NICZYM I W ŻADEN SPOSÓB WYTŁUMACZYĆ PODSTAWY TEGO MEGA KŁAMSTWA, KTÓRA JEST TAK PERFIDNIE FAŁSZYWA, ŻE NIKT ROZSĄDNY NIE MIAŁ PRAWA SIĘ NA NIĄ NABRAĆ, – dlaczego Ukraińcy uwierzyli w to, że Rosjanie są ich wrogami? Dlaczego Ukraińcy uwierzyli tak ordynarnemu kłamstwu – to prawdopodobnie będą badać politologowie i specjaliści od nauk społecznych przez kolejne lata.

Zło, jakie osadzono na Ukrainie będzie owocować, wydawać swoje żmijowe owoce przez długie lata. Tą wojną Ukraina sama na własne życzenie odcięła się od Rosji, języka rosyjskiego i sympatii Rosjan. Chociaż nie wszyscy Ukraińcy zawinili, bo o nie winie jest tutaj mowa, tylko o zniewoleniu umysłów – wszyscy Ukraińcy poniosą smutne konsekwencje tego, co zrobili swoim rodakom na wschodzie. Rosja nie będzie już więcej dotować Ukrainy, co więcej Rosjanie mają prawo czuć się zwyczajnie, tak po ludzku oszukani. Przez lata bowiem Ukraińcy udawali ich przyjaciół, może sceptycznych, ale jednak mimo wszystko przyjaciół, ponieważ fajnie było mieć gaz trzy razy taniej niż Europa, świetnie było sprzedawać na rosyjski rynek bez ceł, wreszcie jak znakomicie było pracować w Rosji milionom Ukraińców. Długie 24 lata „wolności” Ukraina wykorzystała na to, żeby od Rosji brać jak najwięcej, brać ile się tylko dało. Jednakże znowu jak to w tragicznym losie Ukrainy bywa – najmniej miał z tego Naród, skorzystali głównie oligarchowie. Skasowali, wywieźli, wybudowali swoje złote pałace. Ktoś jest w stanie to wytłumaczyć dlaczego Ukraińcy tego jak byli i są okradani nie widzą? Przecież nawet na profilu społecznościowym jednego z tzw. ochotniczych batalionów byłych aktywistów z Majdanu (podejrzewanych o sympatie faszystowskie) walczących obecnie na wschodzie pojawiają się wpisy, że walczą dla Ukrainy a nie dla swoich dowódców i jawnie oskarżają generałów i urzędników o sprzeniewierzanie pieniędzy przeznaczonych na broń i żywność dla nich – przelewających (we własnym mniemaniu) krew za Ukrainę. Ci młodzi ludzie, którym nikt nie ma prawa odmówić patriotyzmu, jednakże należy negować jego rusofobiczny sposób rozumienia – prawie na pewno mają rację. Ilość relacji z Ukrainy o oszustwach i rozkradaniu środków przeznaczonych na front po prostu przeraża. Tym bardziej jest to wszystko przerażające i niczemu dobremu nie wróży.

Dzisiaj Ruiny i zgliszcza Donbasu pytają, kim są ci barbarzyńcy z Zachodu? Po co oni przyszli na wschód? Dlaczego strzelają? Mordowane ofiary nie wiedzą nawet, że są ofiarami takich samych ofiar jak one! Jedynie potwornie okłamanych i wykorzystanych!

2 thoughts on “Ruiny i zgliszcza pytają, kim są ci barbarzyńcy z Zachodu?

 • 11 sierpnia 2014 o 10:04
  Permalink

  Niestety, te okrutną wojnę wywołała mniejszość, ale wina spadnie na WSZYSTKICH!

  Przede wszystkim na obywateli Ukrainy – o dziwo – szczególnie tych którzy nie chcieli tej wojny ale swą bierną postawą pozwolili ją rozpocząć i kontynuować…

  Wina spadnie na prezydenta Putina za bierność i brak pomocy opozycji. W przypadku zduszenia powstania na DOnbasie – Rosji grozi rewolucja!!!!

  Wina oczywiście spadnie na nas, sąsiadów Ukrainy i Rosji – za podjudzanie do tej haniebnej wojny i pomoc jednej ze stron. Co dziwne – pomagamy nie jak w naszej historii bywało – słabszym, mordowanym, walczącym o wolność – ale silniejszym, bezwzględnym mordercom którzy nie rozliczyli się z rzezi Wołyńskiej. To jest jakiś koszmar!

  Wina spadnie na Europę “Zachodnią” – i może już jutro “Europa” przekona się namacalnie do czego doprowadziła swą polityką. Przypominam że jutro na wniosek Pana “Arszenika” Wierchowna Rada będzie głosować nad “sankcjami” polegającymi na odcięciu /C A Ł K O W I T Y M/ tranzytu gazu!!!!

  Wina spadnie na USA – w końcu prędzej czy później społeczeństwo tamtejsze pojmie prawdę!

  Wina spadnie na Izrael – bo wrogie mu arabskie siły – rozdmuchają na lewo i prawo “wkład” jego obywateli w genocyd na Ukrainie…

  Wina spadnie na Arabów – bo już są dowody – ilu arabskich najemników walczy po stronie Kijowa / vide – filmy i zdjęcia z dokumentami/

  A my dalej jak te lemingi podążamy w kierunku wysokiej skały nad brzegiem oceanu, nie odróżniając rzeczywistości od fikcji….

  Odpowiedz
  • 11 sierpnia 2014 o 14:58
   Permalink

   Rok szkolny na Ukrainie może zostac przyspieszony ze względu na brak gazu do ogrzewania budynków. Jest propozycja , żeby uczniów wysłać na miesiące zimowe do domów, a obecnie tydzień wydłużyć o sobotę . Współczuję rodzicom i dzieciakom. Pytanie co z zakładami przemysłowymi, szpitalami i mieszkaniami obywateli. W Kijowie ciepła woda pojawia się dwa razy w tygodniu.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.