Różne kultury mają wykluczające się i przeciwstawne wartości

Jedyną pożądaną formą dyfuzji międzykulturowej jest wymiana handlowa. Żadna inna nie jest udana i nie przyniesie korzyści wszystkim stronom, ponieważ naturalnym dążeniem do określonego typu relacji międzykulturowych jest dążenie do dominacji i zależności. W konsekwencji takiej natury relacji dochodzi zawsze do kolonizacji lub wypierania. Klasycznymi przykładami kolonizacji jest to, spotkało naszych przodków ze strony zachodnich Chrześcijan, mieszkańców antycznego Lewantu od Muzułmanów. Przykładami wypierania było to, co Chrześcijanie zrobili w Ameryce, zwłaszcza środkowej i południowej, jak również Turcy w Bizancjum. Przykładów jest o wiele więcej, każdy kto ma chociaż ogólne pojęcie o historii może ich kilka przedstawić. Natura tych procesów zawsze była taka sama, cele identyczne, metody podobne – skutki analogiczne.

Istotą konfliktów międzykulturowych są wykluczające się i przeciwstawne wartości, w tym w szczególności te, które wynikają z kodu religijno-cywilizacyjnego. Nie da się pogodzić na jednej przestrzeni chociażby dwóch wspólnot religijnych, jeżeli różni je sposób postrzegania sacrum i system filozoficzno-prawny, który na tej podbudowie historycznie wytworzyły. Było to zawsze powodem do podziałów, albowiem wspólnoty dostarczały swoim członkom argumentów na własną wyższość i niższość konkurentów. Do naturalnej konkurencji dodawano ideologię motywowaną religijnie, czym to się kończy doskonale znamy z pogromów w Europie, jak również z częstego zachowania się większości Muzułmanów na łodziach nielegalnych imigrantów, gdzie zdarza się i są takie udokumentowane wypadki, że w razie przeładowania wyrzucano za burtę Chrześcijan. Motywacja w tym kontekście jest jednoznaczna i ma charakter fundamentalny o znaczeniu pierwotnym. W tym znaczeniu jest naturalna. Tutaj nie ma przekłamać – wspólnota wyrzuca obcych za burtę. Nie trzeba być socjologiem, żeby zrozumieć jakie mechanizmy działają w takich warunkach.

To samo działa w składzie wielkich społeczności – w skali wielkich liczb. Przy czym słabsze liczebnie wspólnoty kulturowe, które kolonizują większe wspólnoty innokulturowe, wykazują się olbrzymim sprytem i umiejętnościami wykorzystania praw, zwyczajów i wszelakich słabych punktów większej wspólnoty, żeby sparaliżować ją przez jej własne normy i schematy interakcji. Chociaż nie mają one niczego wspólnego z relacjami międzykulturowymi. W uproszczeniu – stosowanie narzędzi penitencjarnych wobec ludzi, którzy uznają konieczność zabicia wroga za punkt honoru całej społeczności, nawet jeżeli to wymaga poświęcenia jednego z jej członków – stawia na przegranej pozycji tą wspólnotę, która reaguje w sposób miękki. Jeżeli w demokracji wspólnota ludzi uznających wyższość prawa religijnego zdobędzie większość, to czy nowa mniejszość będzie miała się podporządkować? Czy też będzie podlegała sankcji własnego prawa, jeżeli przeprowadzi zamach stanu, nie chcąc się podporządkować zmianom kulturowym? To trudne i wymaga wysiłku intelektualnego, ale trzeba odpowiedzieć na to pytanie już dzisiaj. Widać już bowiem, że na skutek nienormlanej dyfuzji brutalność, wojna i przemoc i tak są nieuchronne. Jest tylko kwestią – kto – kogo i kiedy?

Dokładnie tak samo będzie w Europie. Zmiany kulturowo-cywilizacyjne, do jakich doprowadziła głupia i ograniczona intelektualnie część elit rządzących, będą miały krwawy koniec. Dojdzie do wzajemnej rzezi, mordów i przepędzenia ludności – być może powstania nowych państw kulturowo-religijnych na kontynencie? Trudno ocenić, bo wiele będzie zależało od dynamiki rozwoju inno-kulturowej populacji. Możemy być zaś pewni, że dyfuzja, łączenie kultur – są niemożliwe. Udaje się to częściowo w przypadku pokrewnych kulturowo wspólnot, jednak i tak tylko w ograniczonym zakresie.

Jeżeli nie ma wspólnoty wartości i to w sprawach zasadniczych – dotyczących codziennego bytowania, jak i rozumienia i postrzegania rzeczywistości, to nie może być mowy o wspólnocie. Zawsze będziemy mieli do czynienia z elementem obcym. Uwaga nie przesądzamy, kto ma rację – to byłaby ksenofobia. Jednak trzeba pamiętać o tym, że jak obok pojawiają się obcy ludzie, którzy uważają, że mylimy się w postrzeganiu Boga (albo że nie mamy prawa twierdzić, że go nie ma – w ten sposób automatycznie zasługujemy na śmierć) i w ogóle jesteśmy nieczyści, a zarazem wyciągają ręce po pomoc socjalną – to właśnie jest kolonizacja. Do póki nasz system normatywny przekłamany przez hipokryzję w postrzeganiu winy przez byłe kraje postkolonialne, będzie umożliwiał hodowle raka, tak długo będzie się poszerzał obszar destabilizacji. Mamy przykłady z zachodnich miast, do czego prowadzi niekontrolowana dyfuzja i rozwój populacji innej kulturowo – tworzą się getta, będące zapleczem dla terrorystów i wszelakiej nienawiści, do ludzi którzy im finansują dach nad głową i jedzenie. Czy naprawdę o to chodzi?

Nie możemy w Polsce popełnić takich błędów, jakie popełniono na Zachodzie Europy. Nie ma sytuacji nieodwracalnych, jednak będzie to oznaczało przelanie krwi. Jest to tylko kwestią czasu, kiedy dojdzie do takich przemian społecznych, że politycy pozwolą strukturom siłowym i grupom inicjatywnym na zachowania asertywne. Ponieważ nigdy nie jest tak, że akcja nie spotyka się z reakcją. Dzisiaj bomby wybuchają w jedną stronę, zabijani są głównie autochtoni. Jednak dzień reakcji większości – przy tak biernej polityce władz jest nieunikniony. Musimy zrobić wszystko, żeby uniknąć tego zła. Nie da się jednak utrzymywać fikcji, że oto mamy w społeczeństwie ludzi, którzy nie chcą się integrować i tworzą swoją inną wspólnotę, jedynie pozornie tolerującą zastany porządek. To tak nie może działać i coraz więcej ludzi o tym wie. To smutne i przerażające, ale to będzie wynikiem głupiej polityki dotychczasowych elit, które przegrały szanse dla swojego i kolejnego pokolenia. Miejmy nadzieję, że ci ludzie za to odpowiedzią.

Nie można dopuścić do szaleństwa. Dla dobra wszystkich, trzeba za pomocą procesów politycznych powstrzymać i odwrócić na ile się tylko da, te zdarzenia, które już miały miejsce. Będzie to przykre, często trudne – jednak można to co konieczne przeprowadzić w pełni szacunku dla wszystkich interesariuszy procesów, szanując ich prawa i w pełni zrozumienia dla ich sytuacji. Chociaż nie będzie to ani proste, ani bezbolesne, na pewno będzie mniej bolało, niż naturalne rozwiązanie problemu, zgodne z historycznymi wzorcami zachowań większości wobec mniejszości. Im szybciej dojdzie do ograniczeń i jasnego postawienia sprawy, tym lepiej. Przy czym uwaga – nie oznacza to, że nie należy udzielać okresowej pomocy, – oczywiście że należy i to w takim zakresie w jakim jest ona potrzebna, jednak na naszych warunkach. To znaczy, że każdy kto przybywa do Unii Europejskiej musi zaakceptować prymat jej wartości nad jakimikolwiek własnymi przekonaniami wynikającymi nawet z kodu religijnego. Inaczej nie mamy obowiązku pomagać ludziom, którzy nas nie szanują i nie są do tego zdolni. Ponieważ to jest klasyczne pasożytowanie, a nawet jeżeli takie nie jest to w ten sposób może wyglądać i to jest właśnie niebezpieczne, ponieważ będzie napędzać ksenofobię, ta nienawiść a nienawiść zrodzi wcześniej czy później (raczej wcześniej) czyste zło.

To mocne słowa. Jednak ten trudny temat ich wymaga. Im szybciej to zostanie rozwiązane tym lepiej. Obecna sytuacja skończy się rzezią. To tylko kwestia czasu.

Za wszelką cenę trzeba ograniczyć ryzyko takich wydarzeń jak ostatnie w Turcji. Zamach na bezbronnych ludzi jest czymś odrażającym. Musimy chronić Europę i Polskę przed takimi zagrożeniami.

27 thoughts on “Różne kultury mają wykluczające się i przeciwstawne wartości

 • 2 stycznia 2017 o 05:03
  Permalink

  Wydarzenia w Ełku też mają podobne podłoże.

  Do tego lansowana przez hierarchów dominującego w Polsce Kościoła o wyższości PRAWA NATURALNEGO nad zwykłym …

  Jesteśmy POMIĘDZY i lepiej odczekajmy jedno pokolenie, budując raczej mosty niż rowy, za wyjątkiem szczelin przeciwlotniczych, które są szczególną formą rowu …

  A tych ostatnich nigdy za wiele.

  Odpowiedz
  • 2 stycznia 2017 o 07:56
   Permalink

   Do tego lansowana przez hierarchów dominującego w Polsce Kościoła o wyższości PRAWA NATURALNEGO nad zwykłym …

   Jedna z nielicznych już ostoi normalności(?).
   A jednak szkoda że Kościół dominujący odszedł
   w imię przypodobania się – aż tak daleko, nie tylko
   od Boga ale i PRAWA NATURALNEGO.

   O chorobie KK na Zachodzie wspominał papież PawełVI,
   jeszcze w na początku lat 70′,gdy mówił iż “do świątyni Pana wdarł się swąd szatana…”Podczas swojej homilii wygłoszonej w 1972 roku w święto Apostołów Piotra i Pawła papież Paweł VI powiedział znamienne, wstrząsające słowa: „Odnosimy wrażenie, że przez jakąś szczelinę wdarł się do Kościoła Bożego swąd szatana. Jest nim zwątpienie, niepewność, zakwestionowanie, niepokój, niezadowolenie, roztrząsanie. Brak zaufania do Kościoła. Natomiast darzy się zaufaniem pierwszego lepszego świeckiego »proroka« wypowiadającego się za pomocą prasy lub przemawiającego w jakimkolwiek ruchu społecznym i żąda się od niego formułek dla prawdziwego życia! Nie myśli się przy tym, że my te formuły już posiadamy!”. Amen!

   Odpowiedz
 • 2 stycznia 2017 o 05:05
  Permalink

  W pełni popieram – żądamy twardej polityki, możliwości działania – nie może być tak że ktoś nam wchodzi na głowę. Chcemy broni!

  Odpowiedz
 • 2 stycznia 2017 o 09:13
  Permalink

  Kochany Autorze, jako polak, pewnie zna pan swój kraj lepiej niż ja. Może to prawda że polska kultura wyklucza innych i samozadowala się wartościami przeciwstawnymi innym. Może to prawda, i może nawet Polska ma z tego rozkosz. Może Polska to taka dziewczyna która nie wychodzi nigdy z domy, nie ma kolegów (ani chłopaka) i sama się zajmuje sobą. Ale proszę, nie mówić za innych. Inni, poza Polską, są przyjacielscy, chodzą na koncerty, bawią się, nie boją się powiedzieć “lubię cię”

  Odpowiedz
  • 2 stycznia 2017 o 10:04
   Permalink

   Oczywiście – uśmiechają się i rysują kredkami na asfalcie 🙂 natomiast w tym samym czasie inno-kulturowi mordercy strzelają do nich z karabinów, dźgają nożami i wysadzają się ładunkami wybuchowymi Dziękujemy za taką otwartość i przyjaźń. Stop morderstwom. Nie chcemy obcych zagrożeń. Nie chcemy niczego od obcych. Niech nam nie zagrażają. Europa dla Europejczyków.

   Odpowiedz
   • 2 stycznia 2017 o 12:42
    Permalink

    Dopiero pan wykonał straszny grzech. Powiedział pan “Europa dla europejczyków”. Z mojej perspektywy to pan, jako polak, czyli dla mnie inno-kulturowiec, śmie powiedzieć mi i innym niepolskim europejczykom jak mają żyć? Może pan powiedzieć “Polska dla polaków” i powodzenia w waszej wysepce. Ale proszę nie powiedzieć jak inni mają żyć we własnym kraju. Ja jestem z przekonania że do mojego kraju może imigrować każdy, polacy również. Powtarzam, do mojego kraju, do mojego suwerennego kraju, którego jestem obywatelem, a nie będzie jakiś cudzoziemiec powiedzić mi jak u mnie powinno być. Wykonał pan taki grzech że napił się pan najpierw z kielicha nienawiści przed kielichem logiki. I wyszło bagno.

    Odpowiedz
  • 2 stycznia 2017 o 10:49
   Permalink

   🙂 Trwajcie (pomimo,a może właśnie dlatego) w błogim
   samozadowoleniu,ułudzie…proszę mieć jednocześnie
   na uwadze że ‘wasi’ koloniści – pogardzają wami,waszą
   lewacko – tolerancyjną kulturą czy też raczej ANTYKULTURĄ. A,aaaaaa,o współżyciu prawdziwej tolerancji
   proszę DO NAS nie mówić – tym tonem….DLATEGO,BO
   kiedy “u was palono żywcem” ludzkim – oponentami, NAJJAŚNIEJSZA RZECZYPOSPOLITA była naprawdę mocarstwem wielonarodowościowym w pozytywnym znaczeniu…winniście czerpać garściami z Naszej
   Historii – Skarbnicy Narodowej…

   Odpowiedz
   • 2 stycznia 2017 o 13:01
    Permalink

    Nie znam ‘kolonistów’. Znam obywateli mojego kraju i znam osobiście też kilku cudzoziemców, między innymi w Polsce. Znam również ludzi, którzy mnie pogardzają. Ale nie dostrzegłem żadnego źwiązku między nimi a jakimiś rzekomymi ‘kolonistami’. Wezmę to za charakterystyczne polskie urojenie, z czym już miałem doświadzczenie. Hm. Będę musiał przeczytać jakąś książkę o historii Polski. Jeśli kiedyś było tak wspaniale jak pan mówi, to brawo. Może weźmie pan z tego przykład. U mnie, już dawno nauczyliśmy się przestać palić żywcem i nienawidzieć. Możemy nawet udzielać korepetycje. Zapraszamy.

    Odpowiedz
   • 2 stycznia 2017 o 13:52
    Permalink

    @Gaillard.
    Czytałem w miarę dokładnie. Ze zrozumieniem,przynajmniej podstawowych pojęć
    (tak nieskromnie uważam) nie mam (większych)
    problemów… ‘pacz pan’ odniosłem(niemiłe) wrażenie ze rozmawiam z człowiekiem z innej planety(język polski niem tu nic do rzeczy)mam nieoparte wrażenie że
    rozmawiam z zaprogramowanym poprawnie ‘europejczykiem” – nowym tworem multi-kulti,
    na pewno nie wojownikiem,być może babo-chłopem
    – owocem kosmopolitycznej “polityki” gender…
    i TO mi już wystarczy.Nawiasem pisząc – koniecznie należy przeczytać coś w temacie historii Polski, zanim zacznie pan Nas Polaków na dobre pouczać o wyższości kultury tzw.europejskiej nad POLSKĄ. Jeszcze uwaga,
    ważne jest źródło z którego czepie się wiedze i informacje…polecam na szybko opracowanie
    Pawła Jasienicy ‘Rzeczpospolita obojga Narodów’. A,a z lekcji ‘europejskości” nie skorzystam – “tam” byliśmy/jesteśmy OD ZAWSZE –
    nie tylko fizycznie…

    Odpowiedz
   • 2 stycznia 2017 o 15:39
    Permalink

    Niewiarygodne. Nie dość pan ma pokręconego bzika na punkcie ludzi pochodzących z obcych krajów, to jeszcze u pana się ujawnia całą reakcję alergiczną na ludzi z własnego kraju. Babo-chłopy panu powodują świąd? O jejku. Ja na razie nie jestem wojowniczy. Jak trzeba to będę, już jestem stary, ale zapewnie w jakiś sposób bedę mógł pomóc. Parę lat temu, jak ISIS, zwane Państwo Islamskie, się pojawiło, ja pomyślalem sobie “niemało tu w Europie chciałoby urządzić takie państwo” Nie islamskie, oczywiście. Chrześciańskie. Rozumie mnie pan? A myślałem o waszej Polsce, że na pewno u was znajdzie się dużo chętnych do założenia państwa imigrantofob babochłopofob islamskofob, w jednosłowo wszystkofob, czyli Państwo Wszechnienawidzące. Dobry tytuł, co? Ciekawe czy, jak ISIS, też będzie płaciło swoim wojowniczym wojownikom złotem. A na cięcie głów ewidentnie husarska szabla. Co innego? Ale wie pan co? ISISowi się nie uda, jak w końcu już widać. Również Państwu Wszechnienawidzącemu się nie uda. Wprawdzie już to mieliśmy w Europie 70 lat temu i daliśmy radę. Tym razem też damy. Zobaczy wtedy pan jacy wojowniczy ludzie potrafią być kiedy trzeba. Co do pana referencje literackich, obejdę się bez nich. Z zasady nie czytam książek w których ludzie opisują się jako mężni zbawcy świata o duże penisy.

    Odpowiedz
   • 2 stycznia 2017 o 17:39
    Permalink

    @Gaillard.

    ” Co do pana referencje literackich, obejdę się bez nich. Z zasady nie czytam książek w których ludzie opisują się jako mężni zbawcy świata o duże penisy.”

    Jeśli pańskie zdolności poznawcze sprowadzają się do stwierdzeń zamieszczonych wyżej :)to “wysiadam” a i jeszcze
    jedno – współczuję, marny z pana polemista,’interlokutor”. Pozwoli pan że nie wyrażę już
    własnego zdania do pozostałej części wypowiedzi.
    Pan zdyskwalifikował się na własne życzenie,więc
    nie będę wyprowadzał z fałszywych założeń,”szkoda
    czasu i atłasu”,a niesmak pozostał.

    Odpowiedz
   • 2 stycznia 2017 o 18:41
    Permalink

    I mówi to ‘naukowiec od ras’. Dobrze dla ogółu że w tej chwili swojego życia zajmuje się pan kwolokium przez internet a nie odpowiedzialnymi sprawami, np projektowanie mostów, przy których zdolność poznania rzeczywistości i trzymanie się jej to mus.

    Odpowiedz
   • 2 stycznia 2017 o 20:05
    Permalink

    @Gaillard.

    2 stycznia 2017
    18:41

    Mówi,mówi nieco znudzony/znużony …mówieniem do ‘zaprogramowanego robota”. 🙂

    http://ren.tv/novosti/2017-01-02/novogodnyaya-vakhanaliya-v-berline-ochevidcy-zasnyali-varvarskoe-povedenie

    Nad Dnieprem także dzicz neonazistowska(świętuje). Zastanawiam się
    (głośno) jakie są (prawdopodobne) “więzy krwi”zachodzące w relacjach pomiędzy
    @Gaillardem a reżimem w Kijowie…”Ja wiedziałem że panu krzykowi musiało wyjść coś o żydach…. ?????? 🙂

    http://antymajdan2.blogspot.com/2017/01/ukraina-uroczyscie-obchodzi-108.html#more

    http://antymajdan2.blogspot.com/2017/01/blog-post.html

    http://antymajdan2.blogspot.com/2017/01/kijowmarsz-pamieci-stefana-bandery-full.html

    Odpowiedz
 • 2 stycznia 2017 o 13:47
  Permalink

  Jeszcze coś, co ma związek z dawną historią Polski. Nigdy się nie zgadzałem z kolonialnymi tezami. Ale również nigdy się nie zgodziłem z nacjonalistymi tezami wychodzącymi z koloni. Kiedy wybuchła wojnę w Algerii, ci ludzie ewidentnie wołali o wolność i o demokrację. Ale we Francją mamy konstytucję która zapewnia nam wolność i demokrację. Zatem, weźcie ją, niech będzie waszą też. Pewnie będziecie chcieli jakiś coś nie coś mniej ważne zmienić. Proszę bardzo. To zmnieńmy te coś nie coś i miejmy wspólne państwo pod jedną konstytucją. A oni że nie, że chcą niepodległość. Wtedy nie rozumiałem, nadal nie rozumiem. W każdym razie, konstytucja francuzka jest wystarczającą konstytucją dla każdego algeryjczyka jak i każdy algeryjczyk jest wystarczającym człowiekiem dla konstytucji francuskiej. Jak za morzem nalegają że chcą mieć własne państwo, co zrobić? Ale we Francji są u siebie też. Tak samo jak polacy. Zapraszamy. W końcu czy to nie było tak z unią Polski z Litwą? I dlaczego nie unia Polski z Francją? Jak patrzyć na obie konstytucje, są prawie identyczne. Różnice tak naprawdę są tylko w kwestiach organizacyjnych a nie podstawowych które dotyczą wartości zasadniczych. Synchronizuyjmy się i zróbmy jedną wspólną republiką. Czemu nie?

  Odpowiedz
 • 2 stycznia 2017 o 15:19
  Permalink

  …Dokładnie tak samo będzie w Europie. Zmiany kulturowo-cywilizacyjne, do jakich doprowadziła głupia i ograniczona intelektualnie część elit rządzących, będą miały krwawy koniec. Dojdzie do wzajemnej rzezi, mordów i przepędzenia ludności – być może powstania nowych państw kulturowo-religijnych na kontynencie?

  Władimir Putin – Rosja w pierwszej kolejności dla Rosjan [Polskie napisy]

  https://www.youtube.com/watch?v=Mj6T5grAOvM

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/10/10/zydowski-plan-zniszczenia-bialej-rasy-glownie-slowian/

  NIE LINKUJEMY DO MEDIÓW TEGO TYPU. WEB. JOZ.

  https://marucha.wordpress.com/2014/08/13/o-mieszaniu-ras-i-dlaczego-zydom-tak-na-nim-zalezy/

  Odpowiedz
  • 2 stycznia 2017 o 17:25
   Permalink

   Rosja w pierwszej kolejności dla Rosjan ie Obywateli Federacji Rosyjskiej! Nie dla Ruscy narodowo-kulturowo-religijno-cokolwiek! Rosja dba o wszystkich swoich obywateli. W Federacji Rosyjskiej każdy obywatel muzułmanin jest traktowany przez władze z tym samym szacunkiem jak każdy inny obywatel, co na pewno nie można by było powiedzieć o Polsce, gdyby pan krzyk stanął na sterach. Tylko polak potrafi pokręcać te mądre słowa i zamienić je na szowinistyczne. Każde państwo dba o swoje obywatele. Może RP stanie się właśnie wyjątkiem – państwo w którym tylko polacy narodowo-kulturowo-religijno-cokolwiek będą zadbani, a reszta wynocha lub do gazu. Ja wiedziałem że panu krzykowi musiało wyjść coś o żydach oraz o słowiańskim HerrenVolku. Niestety nie znalazłbym pan miesjca przy stole prezydenta Putina na gadu gadu. Pan prezydent nawet nie zwraca uwagi na ludzi pana kalibra, tak jak na muchy, jest on wierny dziedzictwu swojego państwa co wymiotł z powierzchni ziemi innych takich nadętych o wyższości swojej ‘rasy’. Nie do końca wiem co to są ‘rasy’, nie skończyłem naziolskiego technikum, ale jeśli żydzi tak są zaangażowani w mieszaniu tego czegoś, to bardzo dobrze! Niech żyją żydzi!

   Odpowiedz
   • 2 stycznia 2017 o 18:25
    Permalink

    Wystarczy minimum inteligencji by zinterpretować
    jednoznacznie treść wypowiedzi p.Prezydenta FR.
    Jednak jest to już poziom nie do przeskoczenia
    dla wszystkich – a zwłaszcza, pozwolę sobie
    wymienić imiennie ‘odkręcającego kota ogonem” – @Gaillard’a. 🙂

    SZANOWNI PANOWIE ODPUŚCICIE TROCHĘ BO NIC SIĘ NIE DZIEJE. CIESZYMY SIĘ Z INTELIGENTNYCH KOMENTARZY PANA GAILLARDA – NIE MUSIMY SIĘ Z TYM ZGADZAĆ, ALE MA PRAWO DO SWOICH POGLĄDÓW I MOŻE JE WYGŁASZAĆ. PROSZĘ DAĆ SZANSĘ NOWEMU KOMENTATOROWI NA SWOBODĘ WYPOWIEDZI. POZDRAWIAM WEBMASTER JÓZ.

    Odpowiedz
   • 2 stycznia 2017 o 18:36
    Permalink

    Łaskawie rzuciłem okiem na wypociny – i cóż my
    widzimy 🙂 “Ja wiedziałem że panu krzykowi musiało wyjść coś o żydach oraz o słowiańskim HerrenVolku.” A gdyby “coś wyszło” to co temat
    tabu? O słowiańskim “czymś tam”, nie słyszałem
    BO “TEGO” NIE BYŁO!! Natomiast muzułmańskie
    zwarte oddziały u boku fuhrera – A I OWSZEM!!

    Ps. Przykład pierwszy z brzegu,a mógłbym przytoczyć

    “na pęczki’…

    Odpowiedz
   • 2 stycznia 2017 o 18:39
    Permalink

    Łaskawie rzuciłem okiem na wypociny – i cóż my
    widzimy 🙂 “Ja wiedziałem że panu krzykowi musiało wyjść coś o żydach oraz o słowiańskim HerrenVolku.” A gdyby “coś wyszło” to co temat
    tabu? O słowiańskim “czymś tam”, nie słyszałem
    BO “TEGO” NIE BYŁO!! Natomiast muzułmańskie
    zwarte oddziały u boku fuhrera – A I OWSZEM!!

    Ps. Przykład pierwszy z brzegu,a mógłbym przytoczyć

    “na pęczki’…

    https://marucha.wordpress.com/2013/09/06/warszawa-i-zydowskie-gestapo/

    Odpowiedz
   • 2 stycznia 2017 o 19:42
    Permalink

    Same perły te linki. My świnie bardzo zadowolone. Teraz, pozwoli mi pan, se pójdę zająć się swoim jojem.

    Odpowiedz
   • 2 stycznia 2017 o 20:13
    Permalink

    @Gaillard

    Gaillard
    2 stycznia 2017
    19:42

    Nieprawda’ż? 🙂

    Czy dlatego BO “prawda w oczy kole”? Czy jeszcze jest coś na rzeczy o czym nie wiem, (paka) a wiedzieć jest w “dobrym tonie’ ?:)

    Odpowiedz
   • 2 stycznia 2017 o 20:29
    Permalink

    Doprawdy,nie mogłem sobie odmówić małej przyjemności podzielenia się na kanwie pańskiej aluzji o mój
    rzekomy antysemityzm,więc przytoczę po raz wtóry
    pańskie “demaskatorskie zacięcie’ godne pewnej
    instytucji “rodem z Wiednia”. “„Ja wiedziałem że panu krzykowi musiało wyjść coś o żydach…”

    Drogi Panie!… “Analizując spotkanie w Jerozolimie, gołym okiem widać akcenty, które sprawiają, że postronny widz odnosi wrażenie iż większość Polaków jest antysyjonistami. Paradoksalnie, to nie antysemityzm, który dotyczy jedynie promila polskiego społeczeństwa, jest problemem, ale krwiożerczy antypolonizm, bezpardonowo podsycany przez wyznawców religii mojżeszowej….

    http://ruch-obywatelski.com/absurdy/w-izraelu-jest-znacznie-wiecej-antypolonizmu-niz-w-polsce-antysemityzmu/

    Czy dość jasno wyraziłem się? I to byłoby na tyle…

    Dobrej nocy

    Odpowiedz
   • 2 stycznia 2017 o 20:33
    Permalink

    PANIE JÓZEFIE. Przed minutką spostrzegłem pański
    apel: ‘SZANOWNI PANOWIE ODPUŚCICIE TROCHĘ… ” 🙂
    Co niniejszym czynię,życząc “więcej spokoju – mniej
    ‘krzyku…” ….:).

    Odpowiedz
   • 2 stycznia 2017 o 21:16
    Permalink

    @Gaillard….PANIE JÓZEFIE – Proszę o wybaczenie
    obiecałem “wyłączyć magnetofon’….jednak czuję się
    (ponownie) z’obligowany uwagą p.Gaillarda, a brzmi
    to nieco sarkastycznie “Same perły te linki’ więc
    jestem zobowiązany ‘pójść za ciosem’ czyli uzupełnić
    korale kolejną perłą.Zapewniam, ostatnia w kolekcji.
    Kilka słów wprowadzenia… “Родства не помнящие: кем были предки российских либералов

    Перед вами неполный список известных журналистов, политиков, общественных деятелей, которые сделали себе имя на категорическом неприятии советского прошлого и образа жизни. В последние годы некоторые из них, в пику официальной линии, поддерживают проекты наподобие “Бессмертного барака”, критикуя масштабные празднования Дня Победы и других дат, которые ассоциируются с советским периодом истории России.

    A teraz przechodzimy do rzeczy samej, “meritum” czy
    sedna sprawy – jak zwał – tak zwał,mniejsza z tym…

    https://ruposters.ru/news/27-05-2016/roots?utm_medium=referral&utm_source=lentainform&utm_campaign=ruposters.ru&utm_term=1263590&utm_content=4932721

    Następna sprawa ,’dieło” 🙂 GDZIE, pod co,kogo ???
    można w III RP podczepić wspomniane analogiczne “nasze”
    towarzystwo? Podpowiadać nieładnie,no może naprowadzę
    na trop KOD-ziarze…co nie znaczy że tylko tam…:)

    Odpowiedz
 • 3 stycznia 2017 o 06:38
  Permalink

  Jakie to wszystko proste!Znów winni żydzi i lewacy.A o roli USA które spowodowały ten syf na Bliskim Wschodzie i w Europie cisza?

  Odpowiedz
 • 3 stycznia 2017 o 18:17
  Permalink

  Też uważam tak jak Gaillard że my, polacy,za dużo zajmujemy sie innymi a za mało troszczymy sie o swój los, prometeizm, giedroyciostwo, troska o Gruzję, wspomaganie państw bałtyckich,reewangelizacja Europy itd. A po co to nam ?, to nie podnosi naszego bezpieczeństwa. Niech oni radzą sobie sami z nieuniknionymi skutkami starcia miedzykulturowego, my przygotujmy się na obronę, by przetrwać. A potem gdy usłyszymy krzyk, polacy pomózcie, jak to bywało w przeszlości, chociaż by pod Wiedniem, albo chociaż niedawno, kiedy francuzi chcieli od nas wojska dla pomocy w interwencji w Czadzie, to pokażemy im środkowy palec.To bedzie cos nowego w naszej historii i może odmieni nasz los.Bo oni szykują swoj przyszły los calkiem świadomie, to nie głupota elit, i nie chcą by im przeszkadzać.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.