Rosyjskie czołgi pod Krakowem i Warszawą, czyli marzenia ukraińskich oligarchów?

Rosyjskie czołgi pod Krakowem i Warszawą, NATO kupujące pampersy i pełna kapitulacja Zachodu przed Rosją, to wizja jednego z ukraińskich oligarchów. Generalnie należy umieć słuchać ludzi, a jeżeli ktoś jest zapleczem finansowym dla organizacji para faszystowskich, samemu przyznając się otwarcie do przynależności do narodu zamieszkującego pewne małe bliskowschodnie państwo (nie jest to Liban), to zapewne wie co mówi. Dlatego trzeba słuchać takiej osoby szczególnie uważnie.

Jeden z wywiadów dla prasy zachodniej pana Igora Kołomojskiego był o tyle zaskakujący i szokujący w treści, że warto sobie przypomnieć o dramatycznym losie ludzi z których ziemiami zamieszkania sąsiadujemy, zanim przyjadą do nas wszyscy. 

Procesy jakie mają obecnie miejsce we władzach w Kijowie są zatrważające, albowiem pan Prezydent Żełeński chyba nie ma ochoty słuchać się swojego byłego pracodawcy lub panowie robią ustawkę. Generalnie ukraińska polityka, zrobiła kilka głębokich ukłonów w stronę Moskwy.

Po pierwsze pan Prezydent Władimir Żełeński, chce się spotkać w cztery oczy z panem Władimirem Putinem Prezydentem Federacji Rosyjskiej. W związku z tym udało mu się wpłynąć na siły pacyfikujące i blokujące Donbas, żeby zeszły z linii ognia. Po drugie po tym jak państwa bałkańskie pocałowały klamkę Unii Europejskiej, wie że jego los jest taki sam. Wszystko na co ma szansę to wasalizacji polityczna i wyssanie ekonomiczne. Po trzecie, to co odstawiła w sprawie Ukrainy dyplomacja amerykańska, musiało być szokiem nawet jak na ukraińskie standardy. W tym kontekście nie można się im dziwić, że są zagubieni i zdezorientowani, chyba że sprytnie grają.

W tych realiach oświadczenie oligarchy, o tym że jego kraj może zwrócić się w kierunku Rosji, a krew przelana zakrzepnie w kilka lat, to coś więcej niż pragmatyzm. To bezsilność ludzi, którzy rozpoczęli wojnę domową budząc demony. Do czego jeszcze tacy ludzie są gotowi się posunąć? Zwłaszcza jak wybrana przez nich władza, konfiskuje im, ich własne banki? 

W wypowiedzi pana Kołomojskiego nie zaskakuje zdolność do werbalnej zmiany sojuszy, ani nawet sugestia, że Ukraina miałaby satysfakcję z wojny NATO z Rosją. Tego można było się spodziewać wiedząc co to za człowiek i jakimi metodami działa. Zaskakuje natomiast to, że jego motywacją są tylko pieniądze. Bogaty człowiek, żyjący w oderwaniu od swojej ojczyzny, co więcej realnie wpływający na jej los, wszystko czego oczekuje to pieniądze? Przecież to inteligentny człowiek i na pewno nie oczekiwał, że ktokolwiek na Zachodzie poświęci cokolwiek dla jego wizji rzeczywistości?

To zatrważające, że nasz kraj przez ostatnie lata popierał polityków, którzy życzyliby sobie rosyjskich czołgów pod Krakowem i Warszawą, jako wyniku jednej z prowadzonych gier strategicznych. Proszę pomyśleć, przegraliśmy wszystko to wspólnie z dotychczasowym wrogiem, zaatakujemy tych, którzy nie dali nam tego, co sobie wyobraziliśmy? Czy to się nazywa nieodpowiedzialność? Czy może to już terroryzm państwowy? Chociaż jeżeli chodzi o elastyczność w podejściu do sojuszy, to mieszkańcy ziem ruskich mają bardzo bogatą tradycję.

Ukraina nie ma własnych elit, rządzi nią myśląca kategoriami własnych interesów wyalienowana mniejszość narodowa, mająca zaplecze tylko w pieniądzu. Tylko pieniądze ich interesują. Dla ich zdobycia podpalili swój kraj i doprowadzili do śmierci tysięcy ludzi. Na pewno mają jeszcze zewnętrznych mocodawców, tylko że w tej chwili oni nie mają już władzy w kraju za wielką kałużą, dlatego mogą sobie pozwolić na więcej. Dodatkowo grając na swoich byłych mocodawców, jeżeli udałoby się im dostarczyć powodów do odwołania Prezydenta USA! Wówczas rzeczywiście mogą wywołać taki chaos, że w jego wyniku będzie oczywistością, że jedynym stabilnym państwem w naszym otoczeniu i globalnym supermocarstwem na jakim można polegać jest Federacja Rosyjska.

Na marginesie warto zauważyć, że ludzie, którzy doprowadzili do wojny domowej, nie wahają się snuć planów jej rozlania, a nawet doprowadzenia do konfrontacji globalnej, w imię własnych interesów. Tak wygląda terroryzm państwowy, w którym państwo jest narzędziem do osiągania celów sił, stojących za marionetkami w roli lokalnych kacyków. Wyciągnijmy z tego wnioski. Podstawowym jest związanie losu elit rządzących, z krajem i ludźmi, którymi władają. Jeżeli te związki można realizować, z pokładu prywatnego samolotu, którym lider może w każdej chwili odlecieć do innego kraju, którego również jest obywatelem, w tym etnicznym. To zarządzany potencjał traktuje na zasadzie co najwyżej zobowiązań biznesowych. Niestety często już wobec masy upadłościowej.

Przecież pan Kołomojski nie mógł być tak naiwny, żeby myśleć, że Zachód coś im da? Ewentualnie, że uzna, to co się wyłania z ukraińskiej wojny domowej, za partnera? Nie mógł, bo doskonale orientuje się w czynnikach wpływu na mechanikę dużej polityki. Jeżeli dzisiaj się zorientował, że wcześniejszy układ partnerstwa z Rosją był dla nich wszystkich korzystniejszy, to lepiej próżno niż wcale. Chociaż po prostu ludzi szkoda… tak zwyczajnie i po ludzku.

Lekcja z zaangażowania w bagno na Ukrainie jest dla nas bardzo bolesna. Elity tego kraju nie mają nic przeciwko rozlaniu się wojny, którą wywołały na nasze terytorium. To nie jest dla nich problemem. Nawet nie jest zagadnieniem. Z powyższych względów im szybciej Rosja zapewni stabilizację na post ukraińskiej przestrzeni państwowej, tym lepiej dla stabilności świata jaki znamy. Bezwzględnie trzeba zrobić wszystko, żeby zabezpieczyć się przed chaosem, jaki grozi światu z ukraińskiego piekła. Niestety oni nie potrafią rozwiązywać swoich problemów sami, inaczej niż poprzez zastępowanie ich kolejnymi, jeszcze większymi problemami. Skala zagrożenia z ich strony ma znaczenie regionalne. Może jednak doprowadzić do resetu całego układu sił i relacji. Być może panu Kołomojskiemu może być wszystko jedno, co będzie się działo z krajem, którego część bogactwa posiada. Jednak nam nie będzie wszystko jedno, co będzie z naszym. 

Niestety nasze władze zachowują się tak, jakby dzisiaj dowiedziały się, że mają do czynienia z ludźmi bezwzględnymi. Co więcej, z ludźmi którzy śmiało rozporządzają posiadanymi aktywami gry politycznej. Oni nie mają nic do stracenia, bo swoje pieniądze, mają już zabezpieczone. Wręcz przeciwnie, na wojnie i destrukcji mogą zarobić kolejne miliardy.

Jakie to żałosne, że nasi politycy tych ludzi popierali. W imię czego? Nie pamięta już nikt? “Błękitna prawda całą dobę” aktualnie nie nadaje w tym temacie, to już nie pamiętamy? Przecież to “heroje”  bronili cywilizacji i świata, przed zagonami pancernymi z Rosji! Teraz zaś ich główny sponsor ma wizję tych czołgów pod Krakowem i Warszawą, no ale nie ma problemu. Rzeczywistość się zmieniła czy nas okłamywano? To Ukraina, nie jest sojusznikiem? To kim jest? “Błękitna prawda całą dobę” zamilkła i nie wiemy jak interpretować fakty? Może “gówno wybiórcze” pomoże? No śmiało, gdzie są ci wybitni analitycy strategiczni? Gdzie są ci znawcy polityki wschodniej? Gdzie ci wychowankowie “szkoły” czy doktryny ś.p. pana Brzezińskiego? Schowali się? To, może ktoś od polityki jagiellońskiej pomoże? Szanowni Państwo. Sprawa jest poważna, proszę sobie wyobrazić, że człowiek tak bogaty, jak wszyscy nasi najbogatsi, który sponsoruje własne siły zbrojne, nagle stwierdza, że czołgi, przed którymi bronił swojego kraju, pojawią się w kraju NATO, a NATO na to będzie mogło kupić sobie pieluchy… Miłej rzeczywistości sobie życzmy, bo robi się już wystarczająco ciekawie.

20 thoughts on “Rosyjskie czołgi pod Krakowem i Warszawą, czyli marzenia ukraińskich oligarchów?

 • 19 listopada 2019 o 05:00
  Permalink

  Dobry artykuł, tylko to co łopatologicznie podaje Autor – nie dotrze do polskiego szarego czytelnika.

  Po prostu nie tylko NIEBIESKA TV i Wybiorcza zamilkną wobec klapy swoich proukraińskich urojeń i wielkojagielońskich mrzonek.

  Pozostała cześć mendiów też zamilczy, bo w zasadzie wszyscy, łacznie z mediami Ojca Dyrektora – też były proukraińskie i antyrosyjskie.

  Tak się to nakręciło, że tu był pełen sojusz.

  Nawet czołowi politycy opozycji uchodzą za ambasadorów Ukrainy …

  Ich rodzice znaleźli się na Ziemiach Zachodnich po wojnie i nie wiadomo kogo na ówczesnych Kresach, które musieli opuścić – naprawdę popierali …

  Znaków zapytania jest wiele, ale nawet zdawałoby się propolscy politycy z rządzącej PRAWICY też powtarzają podszyte antyrosyjską fobią bzdury, w myśl prawa, że wróg naszego wroga POWINIEN być naszym przyjacielem.

  Na logikę – powinien, ale nie musi – co pokazuje obecnie sypiący się układ na Ukrainie.

  Widok Trumpa obok Putina na trybunie pod murami Kremla 9 maja 2020 roku – przedefiniuje wszystko. Pan Macron już to przeczuwa
  i stara się dostosować do zmienionej narracji.

  Ach te francuskie wielowiekowe elity i wywiad i doskonali ANALITYCY służący PRAWDZIWYM interesom Francji!

  Nas wytresowano do podawania Panu zza kałuży łapek i ewentualnie wykonywania polecenia WARUJ.

  No to warujmy w naszym Nadwiślańskim Macondo, może ktoś to doceni.

  Amen.

  Odpowiedz
  • 19 listopada 2019 o 07:04
   Permalink

   @Incjator…swietna analiza i komentarz….
   Chce dorzucic uzupelniajaco, ze wiekszosc i to generalnie rzecz biorac i takze wiecznie tu na forum OP w komentarzach powtarza sie i powtarza, to ze, ze Ukrainy – takiego kraju nie ma, ze nie maja swojej narodowej tozsamosci… no wlasnie odwrotnie koletywna swiadomosc tych burzliwych losow: zapedy polityczne i gospodarcze ze strony rosyjskiej, i ze strony polskiej, a to podporzadkowanie Cesarstwu Habsburgow i wcielenie do “Balkan”, powtarzajace sie wiecznie zapedy Turkow, wrecz tureckie potopy i chec zagarniecia Krymu i Sewastopola ( urodzil sie tam Aristoteles Onasis ) Mongolow,Kozakow i kogo jeszcze tylko… wyksztalcilo te wlasnie typowa, butna, krwawa i waleczna ukrainska koletywna swiadomosc, ktora jest decydujaca o uformowaniu narodu i panstwa… przeto infatylne mrzonki w Polsce o wcieleniu ( czesci ) Ukrainy do rzekomej polskiej macierzy sa pozbawione sensu i “gryzieniem granitu “( stare przyslowie niemieckie ), gdyz mimo( tylko ) czesciowo wspolnej historii i kiedys, kiedys slowianskich korzeni Ukraina jest odrebna kultura z mocnym elementem orientalnym i bizantyskim, z wysoce aktualna ewolucja spoleczenstwa ( “rwanie do Habsburgow i Wiednia czyli do Europy Zachodniej i “rwanie” do Rosji Kijowskej….), ktory to proces zwany jest dialektyka… nie wiem, co to ludziom roznej masci wpada do glowy ( do “makowki”) i w snach o potedzei i wyprawie po tzw.”zlote runo” projektuja wlasne urojenie ( prosze sprawdzic w encyklopedii czym jest w psychologi fenomen projekcji…) , nie tylko majac takie marzenia mozna upasc z morda na kamienie ale nawet” wywolac ” jak wilka z lasu wlasna zaglade….
   Zreszta, nie bedzie rychlej nowej UE od Lizbony do Wladywistoku beda krwawe zamieszki i przez nowe chinskie “szlaki jedwabne” po cichu i w bialych rekawiczkach Chinczycy narzuca swoj porzadek prawny terenom , ktore z uwagi na wewnetrzne konflikty i spory o inwestyture sa tak rozbite i gro spoleczenstwa zuborzone materialnie, ze kazda “mocna reka” wnoszaca lad i porzadek wykarze swoje szerokie poparcie….

   Odpowiedz
 • 19 listopada 2019 o 06:02
  Permalink

  Tak, także byłem zaskoczony ale tak na prawdę to wszystko jest typoą logiką kozacką – zmiana sojuszy, odwrócenie, żądanie pieniędzy, ponowne żądanie pieniędzy i ciągły chaos. Ktoś się dziwi, że dopiero w ZSRR mieli swoją podmiotowość? Oni nie są zdolni do rządzenia sobą. No i AZOW, czyli ISIS Ukrainy…

  Odpowiedz
 • 19 listopada 2019 o 08:32
  Permalink

  Ten “pan”… mam w zanadrzu na określenie konduity tego potwora stosowny zasób słów które TU mogłyby być uznane za …niecenzuralne? Otóż zapewniam że (jak przystało na…) jest mocno elastyczny…
  on’że zapowiada szantażyk wobec “wolnego świata” 🙂 polegający na zwróceniu się na północ, w stronę Moskwy, nie zapominajmy że w Rosji, a także
  na samym Kremlu nie brakuje “bratnich dusz”…przypatrujmy się uważnie:
  kto z kim i o czym będą rozmawiać – marionetki kijowskie nie mają nic do stracenia, Rosja jak najbardziej! Twarz. Jeśli rozmawiać będzie z “tymi samymi’. Małorusini, to nie tylko xxxxbanderowcy, to bratni
  Rosji Sławianie. Bez stosownej denazyfikacji (ODESSA i nie tylko!)
  nie ma o czym i z kim rozmawiać (moim skromnym zresztą zdaniem).

  “Może “gówno wybiórcze” pomoże?” Może Kwaśniewski? Może pozostała
  polskojęzyczna eurolewica laicka zarządzająca Polską nieprzerwanie po 1989 r. ? Ajjjajj- giewałt….

  Odpowiedz
 • 19 listopada 2019 o 09:40
  Permalink

  Brytyjski generał: Rosji wystarczy 48 godzin, aby znaleźć się pod nosem NATO…

  Rosja w ciągu dwóch dni może wdrożyć na terytorium krajów NATO kontyngent z dziesiątkami tysięcy żołnierzy przy wsparciu lotnictwa i floty, podczas gdy Sojusz będzie na to potrzebować miesiące, uważa generał Barrons.
  Zdaniem brytyjskiego wojskowego, jeśli tak się stanie, NATO straci część terytorium, a także straci kontrolę nad przestrzenią powietrzną i wodami terytorialnymi, zanim wszyscy jego 28 członkowie dogadają się, co przedsięwziąć.
  Barrons zaznacza, że dodatkowy kontyngent, który NATO planuje rozmieścić w Polsce i krajach bałtyckich, nie będzie miał wystarczającej siły ognia. Ponadto siły te nie mają nawet ustalonych zasad prowadzenia walki w przypadku „wtargnięcia Rosji”.
  PS !!!
  SZEREMIETIEW Czy z armią, która pomieści się na jednym stadionie, możemy liczyć, że agresor się jej wystraszy?

  Odpowiedz
 • 19 listopada 2019 o 09:46
  Permalink

  Świetny jakże prawdziwy obraz zdegenerowanego świata oligarchii wykorzystującej państwa i społeczeństwa je zamieszkujące do realizacji własnych interesów. Nic dodać nic ująć. Przy czym trzeba zaznaczyć, że to jak dawniej, gdy monarchowie i arystokracja robili ze swoimi poddanymi to samo. Historia zatacza więc koło, o dziwo w bardziej nowoczesnych i cywilizowanych społeczeństwach, ale metody i cele pozostały te same. Wyalienowane elity, nie tylko na Ukrainie, ale i na całym świecie walczą o swoje interesy, często wzajemnie ze sobą, używając ludu jako swoich poddanych i żołnierzy. Dlatego implementuje się ludowi religię i różne chore ideologie, aby uczynić ludzi bezwolną masą posłuszną im w realizacji własnych celów, czyli podboi i zysków.

  Po II wojnie światowej komunizm pokonując faszyzm stabilizował trochę świat, przynajmniej w naszym regionie, dzięki temu był pokój, dopóki zachodniej oligarchii nie udało się tego zmienić poprzez implementowanie kolorowych rewolucji w celu przejęcia zasobów demoludów. U nas posłużył tej sprawie pewien Kościół i masa styropianowa.

  Zmiana retoryki Kołomojskiego i Trumpa, może też świadczyć o tym, że ponowna implementacja faszyzmu na Ukrainie oraz w Polsce nie znalazła szybkiej stopy zwrotu, w postaci wojen domowych i wojny z Rosją, na co oni zapewne liczyli. Na szczęście polskie społeczeństwo okazało się nadzwyczaj dojrzałe, więc u nas faszyzm na większą skalę nie przejdzie mimo modlitw za kolaborantów faszystowskich w Kościołach i implementowanie Polakom fałszywej historii. Polacy się budzą i to jest jaskółka, która wiosny jeszcze nie czyni, ale ona wkrótce nadejdzie i wszystkie hieny żerujące na narodzie będą musiały zaszyć się w norach.

  Mocno autor stwierdza: “Jakie to żałosne, że nasi politycy tych ludzi popierali. W imię czego? Nie pamięta już nikt?”. Ja dodam, że jest to też godne pogardy.

  Polacy pamiętają kto jeździł na Majdan, kto tam skakał i śpiewał. Kto następnie chciał wysyłać polskie wojsko na Ukrainę do walki o Donbas. Nie zapomnimy m. in. czcicieli UPA, o których pisze Bogdan Piętka w Myśli Polskiej, a którzy wcześniej tworzyli wywrotową sytuację w Polsce Ludowej. http://www.mysl-polska.pl/2096
  Nie zapomnimy kto popiera gloryfikację banderowców. Nie zapomnimy do czego doprowadzili na Ukrainie i co przez to uczynili zwykłym normalnym i uczciwym Ukraińcom.
  A pamięć to siła, to świadomość, to opór społeczny przed faszyzacją kraju.

  Odpowiedz
  • 19 listopada 2019 o 16:24
   Permalink

   @jerzyjj. Znaczi’t, proponujesz (propagujesz) za generałem natowskim prewencyjny atak na Rosję? BO, “kto pierwszy ten lepszy”? Rusofobie… 🙂

   @Miecław. “Polacy pamiętają kto jeździł na Majdan, kto tam skakał i śpiewał.” Dokładnie, pamiętają kto tam jeździł, na dłuuugo przed II Majdanem, ‘niczym do siebie”, (przygotowywał grunt nie tylko pod prywatę , ale i “integrację”, czy myślisz że wylosowanie Polski i “ukrainy” na EURO 2012 to był przypadek, czy bezwizowy ruch przygraniczny w 2004(?), było tego sporo więcej….) Jak widzisz bliższa lewicowa koszula chachłackiemu ciału)… a i “wykładał b. towarzysz elokwentnie’ (jajcarz!) młodzieży
   wyższość “wspólnego europejskiego domu’ vs. “kołchozowe żyliszcze w postsowieckim prostranstwie” 🙂

   Masz TU opinię, jakże charakterystyczną dla wszelakiej lewicy, postkomunistów i jeszcze innych 🙂 “Mylą się jednak ci na lewicy, którzy pokładają nadzieje w Putinie i rządzie Rosji jako obrońcach pokoju czy stabilności. Lewica nie musi pokładać nadziei w którymkolwiek państwie czy bloku państw kapitalistycznych. W swoim niedawnym artykule brytyjski
   działacz socjalistyczny, profesor Alex Callinicos, komentując sytuację na Ukrainie napisał: “Socjaliści na Zachodzie muszą oczywiście sprzeciwiać się jakiejkolwiek militarnej interwencji USA czy NATO na Ukrainie. Ale ten kryzys przypomina nam, że imperializm nie ogranicza się do amerykańskiej dominacji. To jest system ekonomicznej i geopolitycznej rywalizacji pomiędzy wiodącymi potęgami kapitalistycznymi. Zamiast iść w ogonie którejkolwiek z tych potęg, musimy walczyć z całym systemem. To oznacza przeciwstawienie się rosyjskiej interwencji na Ukrainie. Nigdy jeszcze hasło ‘Ani Waszyngton ani Moskwa’ nie miało większego znaczenia”.

   Putin jako szef państwa jest zarządcą interesów potężnych rosyjskich kapitalistów, a politycznie reprezentuje konserwatywne skrzydło rosyjskiej burżuazji. Czy kremlowskim elitom faktycznie zależy na losie mieszkańców Krymu czy wschodniej Ukrainy? Do tej pory obecność mniejszości rosyjskiej na Ukrainie była korzystna dla rosyjskich kapitalistów, którzy zapewniali sobie w ten sposób głosy w ukraińskich wyborach na rzecz sił sprzyjających rosyjskim inwestycjom czy przyjaznym rosyjskim interesom. Nie ma tu nic do rzeczy fakt, że większość mieszkańców Krymu faktycznie chciała przyłączenia do Rosji i że obecna sytuacja generalnie jest zadowalająca dla większości mieszkańców Krymu. Gdyby kalkulacje rosyjskich oligarchów i geopolityczne potrzeby rosyjskiego imperium były inne, nikt by się nie upomniał o mieszkańców Krymu czy wschodniej Ukrainy.”
   http://lewica.pl/?id=29291&tytul=Bart%B3omiej-Zindulski:-O-Ukrainie,-Rosji-i-polskiej-lewicy
   Może życzysz jeszcze? Proszę! TU bryluje w rossjańaskiej “wolnej
   europie”, po to by “przyp*ić kacapam”. Квасневский: “Россия второй раз подряд делает одну и ту же ошибку”
   https://www.youtube.com/watch?v=hGHovJ7qImA
   Czy myślisz że to był wypadek przy pracy?
   TO była obowiązująca wówczas norma postkomunistyczna. 🙂

   A! W nawiązaniu do “wczorajszego” videorolika ze Spicynem w roli głównej, jeno czytaj ze zrozumieniem, tzn.
   łącz wszystkie nici, BO wiodą do kłębka, “Gośkę” 🙂 możesz sobie odpuścić,
   nie jest w temacie, dlatego BO tylko pisze co wie… https://prawda2.info/viewtopic.php?t=21826 wątek stary (maj 2011) – ale jary, pokaz mi równorzędnego
   ‘analityka-geopolityka” tak błyskotliwego w problematyce rosyjskiej/radzieckiej ? Ni mo go! 🙂
   Za zakończenie mojego przydługiego posta co by nie przynudzać- proponuję ‘ rewolucyjną szutkę”, a może i nie? Городок. Красные латышские стрелки https://www.youtube.com/watch?v=4scVTYUuXCY

   Odpowiedz
   • 19 listopada 2019 o 23:40
    Permalink

    Oczywiście, że nic nie dzieje się przypadkiem w polityce. Natomiast opinie zachodniej koncesjonowanej tam lewicy burżuazyjnej nigdy nie będą sprzeczne z celami imperialnymi ich państw. Nie biorę więc do bani, bo i po co. Tam nie ma prawdziwej socjalistycznej lewicy, tak jak i u nas. Tam wszystko z lewa i prawa obraca się wokół wolnego rynku i liberalizmu jak wokół złotego cielca.

    Odpowiedz
    • 20 listopada 2019 o 08:04
     Permalink

     Tzn. – nie ma nigdzie. (Na Zachodzie nie ma, na Wschodzie tym bardziej!)
     Czysta utopia niczym wizje pierwszych socjalistów.
     Więc stąpajmy twardo po ziemi.
     Amen
     🙂

     Odpowiedz
   • 20 listopada 2019 o 08:16
    Permalink

    NAFTY SZKODA NA CIEBIE.RECE OPADAJĄ JAK SIE CZYTA TWOJE ROZUMOWANIE…

    Odpowiedz
 • 19 listopada 2019 o 11:10
  Permalink

  Stare Ukraińskie przysłowie głosi: “pamiętaj Lasze po Wisłę to nasze”. Możemy czuć się bezpieczni gdy Ukraina na trwałe będzie związana z Rosją. Czego nasi zdradzieccy i głupi politycy styropianowi nie pojmują. Zaślepieni rusofobią i satelicką zależnością od USA.

  Odpowiedz
 • 19 listopada 2019 o 15:45
  Permalink

  W Ukrainę i kolejne Majdany, zainwestowano gigantyczną sumę- pani Nuland….
  Pierwszym pociągnięciem nowego rzadu, była ustawa językowa, wykluczająca rosyjski, i wywiezienie złota w nieznanym kierunku.
  Następnym, bombardowania zbuntowanych i formowanie prywatnych oddziałów najemników.
  Kolejnym, zbrodnia w Odessie, nie pozostawiająca żadnych wątpliwości co do “człowieczeństwa” najemników.

  Ugrupowania nacjonalistyczne i faszyzujące, pomimo zaledwie kilkuprocentowego poparcia, uzyskały decydujący wpływ na kierunek polityki- KONFRONTACJA za wszelką cenę.

  Pamiętam wyliczenia z 2004 roku.
  100 najbogatszych oligarchów, dysponowało majątkiem równym 81% PKB Ukrainy- jakieś 200 miliardów $, ulokowane w zachodnich jurysdykcjach podatkowych.
  Prawie wszyscy, dysponowali nieukraińskimi paszportami.

  Janukowycz nie podjął się reorientacji, po wyliczeniu, że kosztowałoby to 190 miliardów, utratę rynków zbytu, kooperantów.
  Słowo stało się ciałem…..

  Żaden oligarcha nie przejmuje sie bytem “mużyków”, na Ukrainie zapanowała sytuacja znana z krajów latynoskich. Nieliczni bogacze mający wpływy polityczne, reszta harować, albo emigrować……

  Zamiast rewolucji godności, dokonała się rewolucja podłości?

  Ps.
  Interesująco rozwija się wątek korupcji, na przykładzie syna pana Bidena i firmy Burkina.
  Elity ukraińskie chyba nie dorosły do posiadania własnego Państwa/

  Do poczytania:
  https://pracownia4.wordpress.com/2019/11/02/pladrowanie-ukrainy-przez-skorumpowanych-amerykanskich-demokratow/

  Odpowiedz
  • 19 listopada 2019 o 22:00
   Permalink

   Skoro źródłem korupcji na Ukrainie jest prezydent USA to problem chyba dotyczy tego kraju? Czym Ameryka różni się od Ukrainy? I tu i tam rządzi prywatny interes tych co u koryta więc kto nie dorósł do posiadania państwa pozostaje bez odpowiedzi. Na przesłuchaniach w kongresie, okazuje się że amerykańscy urzędnicy niskiego szczebla wiedza lepiej jak prowadzić politykę kraju niż ci którzy zostali wybrani przez Naród by ja prowadzić i za nią odpowiadają. To są po prostu jakieś żarty że zdrowego rozsądku.

   Odpowiedz
 • 19 listopada 2019 o 18:06
  Permalink

  https://forsal.pl/gospodarka/pkb/artykuly/1440145,nowy-kodeks-pracy-spowoduje-kolejna-fale-emigracji-z-ukrainy.html

  Jak robi sie z pracowników niewolników- do poczytania powyżej.

  Za pomocą aktów prawnych, można jednym nadać przywileje, innym odebrać szanse na w miarę godne życie.
  Tę sytuację już kilkukrotnie w historii przerabialiśmy.
  Że z pracownika robiło sie niewolnika.

  Zresztą ukraińskim oligarchom się nie dziwię.
  Umieściwszy gigantyczne sumy wydrenowane z własnego kraju na kontach zachodnich, poddani są dyktatowi. Albo będą akceptować dyspozycje decydentów, albo stracą cały majątek pod bzdurnym pretekstem.
  Nie pomoże im tajemnica bankowa, ani raje podatkowe, skoro wszelkie przepływy kapitału nadzoruje BIS i amerykańskie służby.

  Kacykowie afrykański sprzedawali jeńców i rodaków handlarzom niewolników.
  Mieszko I również zajmował się tym procederem.
  Chyba wracamy do tamtych czasów, skoro handluje sie ludźmi, ich godnością i przyszłością.
  Kapitał ma większe prawa niż ludzie.

  Odpowiedz
  • 19 listopada 2019 o 22:07
   Permalink

   Należało konsekwentnie, “do końca’, jeśli już powiedziało sie ‘a”… (niewiele pozostało) wymienić ze wskazaniem palcem tych co to od zawsze trudnią się tym procederem.A tak wyszło jak zawsze, czyli nijak…

   Odpowiedz
 • 19 listopada 2019 o 20:03
  Permalink

  Oto cała filozofia.
  “Panikowski  was sprzeda, kupi i znowu sprzeda, tylko drożej”.
  Ильф и Петров
  “Двенадцать стульев.”

  W 91 Historia dała mieszkańcom  byłej UkrSRR jeszcze jedną próbę.
  Ale nie jestem pewien, że chodziło o to:
  pan Prezydent Władimir Żełeński

  https://youtu.be/Ovg7LVtxoNU

  Jeśli Feuchtwanger ma  rację (utalentowany człowiek itd ), to ten facet z prawa  też ma szansę w następnych wyborach 😊.

  Odpowiedz
 • 19 listopada 2019 o 21:22
  Permalink

  Хронометраж:
  01:03 – О книге «Сталин. После войны 1945-1948»
  14:39 – Об отношении Сталина к творческой интеллигенции
  19:46 – Можно ли считать историю объективной наукой
  24:19 – Почему у многих СССР ассоциируется только со Сталиным
  30:46 – За что сидели Королев и Туполев
  38:01 – Как поступил бы Сталин с «современными ворами»
  40:31 – О взаимоотношениях Сталина с церковью
  45:31 – О взаимоотношениях Сталина и Жукова
  48:10 – О выселении северо-кавказских народов Сталиным
  51:58 – Как Сталин относился к евреям
  52:42 – Об отношениях Сталина и Тухачевского
  57:27 – О военнопленных в лагерях и Женевской конвенции

  Чем больше лгут про Сталина, тем выше его популярность в народе
  https://www.youtube.com/watch?v=1DNGlQbwOIo

  @wmw. “Interesująco rozwija się wątek korupcji, na przykładzie syna pana Bidena i firmy Burkina.”
  Swoje udziały ,podobnież 🙂 w geszefcie miał (ma ?) “nasz b. ‘prezydęt”-
  sądzisz pan że wyłga się? I dlaczego pan nie zauważa, ? 🙂
  Sprawa “sie rypnie”? Cokolwiek ruszysz, wszędzie umoczeni komuniści,
  lewica i złodzieje….taka naszła mię -konkluzja, niezbyt optymistyczna.
  ‘Nic to” jak zwykł był mawiać…. no właśnie kto? Wiem że ktoś z Trylogii,
  do rzeczy podładuję akumulatory jakimś pozytywnym (?) akcentem muzycznym,

  Максим Трошин – Ты не пой соловей.
  https://www.youtube.com/watch?v=JYVEYmmF8C8

  Максим Трошин – СССР печатает талоны.
  https://www.youtube.com/watch?v=-xsDxI113jw&list=PLNyPZ_Qhc75iO6JZkmZ8D9ER8lZ0rDj86&index=7

  “Lata 90-te były dla Cerkwi latami prześladowań i nikt nie zrozumiałby tego fenomenu gdyby w 1997r polski żyd Zbigniew Brzeziński w swej książce “Wielka Szachownica” szczerze nie wyznał że: Teraz został nam jeden wróg-cerkiew prawosławna!
  Na pierwszy ogień poszły charyzmatyczne osoby które choć świeckie,a może właśnie dlatego że świeckie, w tych niełatwych czasach mogły by skupiać wokół siebie tłumy.Na przykład Igor Talkow którego śmierci nie udało się wyjaśnić albowiem główny podejrzany nazajutrz wyjechał do Izraela czy Maksym Troszyn.

  Odpowiedz
  • 19 listopada 2019 o 23:47
   Permalink

   Kwaśniewski dał nazwisko, chroniące przed zbyt wnikliwym śledztwem.
   Skasował bańkę, Biden ponad trzy- jego nazwisko było warte więcej.
   I oczywiscie, POWIĄZANIA……

   Korupcja jest zła, jeżeli nasi są korumpowani.
   Jeżeli my korumpujemy, jest dobra.
   To jest cała filozofia obecnego systemu.
   Zachodnie firmy do perfekcji opanowały metody korumpowania polityków.
   Ba, wliczają to sobie w KOSZTY działalności!!!

   Zastanawia mnie jedno- od czasów Bagsika- Gąsiorowskiego.
   Te tysiące izraelskich paszportów w posiadaniu różnych hochsztaplerów.
   I oczywiście, brytyjskich.
   Talent do zajmowania pozycji pozwalających na łupienie dawnych demoludów, jest niezwykły u tej mało liczebnej nacji.
   To są biliony $ wyprowadzane do zachodniego systemu finansowego.
   Tubylcom zostaje wielkie g……
   Albo, “nasze ulice, wasze kamienice”……

   Ps.
   Każdy chętny, o mocnych nerwach, może sobie znaleźć zdjęcia z Odessy.
   Ci zwyrodnialcy, dalej sa bezkarni.
   Ludzie ludziom zgotowali taki los.
   W czasie wojen domowych, nie za bardzo jest miejsce na człowieczeństwo, niestety.

   Odpowiedz
   • 20 listopada 2019 o 08:48
    Permalink

    “Te tysiące izraelskich paszportów w posiadaniu różnych hochsztaplerów.”
    To taka forma immunitetu-glejt nietykalności osobistej, TO naprawdę działa
    (w jedną stronę), żądania ekstradycji kończą się zwykle zdecydowaną odmową, zaś uporczywe i natarczywe oskarżeniem o… antysemityzm.

    “Każdy chętny, o mocnych nerwach, może sobie znaleźć zdjęcia z Odessy.”
    konsekwencje złych czynów dokonanych z premedytacją można odczuć nawet po bardzo długim czasie – i TO ma miejsce… pan Bóg nierychliwy,
    ale sprawiedliwy, więc ‘każdemu” będzie dane to na co zasłużył. Amen

    Odpowiedz
 • 20 listopada 2019 o 08:19
  Permalink

  NAFTY SZKODA NA CIEBIE.RECE OPADAJĄ JAK SIE CZYTA TWOJE ROZUMOWANIE…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.