Rosyjscy hakerzy zdominowali świat… wyobraźni

Rosyjscy hakerzy są wszędzie, wiedzą wszystko, decydują o wszystkim. To wielki sukces, że jeszcze pozwalają na istnienie życia biologicznego na naszej planecie, ponieważ jak wiadomo – mogliby za jednym przyciśnięciem klawisza unicestwić całą cywilizację. Oczywiście włamując się do amerykańskiego systemu obrony strategicznej i odpalając amerykańskie rakiety, na cele w Ameryce i na całym świecie w tzw. kraje sojusznicze wobec USA. Oni na pewno mogą to zrobić, jakby tylko był rozkaz z Kremla. To nie ulega najmniejszej wątpliwości. Rosyjscy hakerzy zdominowali świat… wyobraźni zachodnich analityków, publicystów i polityków.

Do tej pory kłamstwa na temat Rosji były w swojej konstrukcji przeważnie prymitywne. Przez dwa lata karmiono cały Zachód propagandą o tym, jak to Rosjanie zjadają małe ukraińskie dzieci w okolicach Donbasu, a to że rząd Ukrainy używa artylerii rakietowej, ciężkich kalibrów i bombardowania do ataku na miasta – nie było problemem. Gdyby jednak, to Powstańcy ostrzeliwali Kijów z dział 152 mm lub 203 mm, słyszelibyśmy o terrorze wobec ludności cywilnej. Przyzwyczailiśmy się, że Oni tam w Doniecku, Ługańsku i innych terenach, które upomniały się o godność i prawo do wolności – to gorsi ludzie, to „ruscy”, którzy wysługują się Putinowi i z tego prostego powodu nie warto jest ich żałować. W zasadzie nawet nie funkcjonowały na Zachodzie, żadne pokłady współczucia dla ludzi pod ciężkim ostrzałem artyleryjskim, może raz lub dwa pojawił się komunikat jednej z organizacji pozarządowych, jednak szybko to wyciszono.

Podobnie jak kłamano nas i ciągle się okłamuje w kwestii większości wydarzeń w Donbasie, zastosowano analogiczne kłamstwa wobec rzekomych rosyjskich hakerów. Trzeba przyznać, że to pomysł na stosunkowo wysokie postawienie poprzeczki. Mamy w tle – wybory prezydenckie w USA, w których jednym z aktorów jest Prezydent Federacji Rosyjskiej! Wymyślono bajeczkę o działaniach rosyjskich wobec Ameryki, realizowanych wprost na polecenie Kremla. Wcześniej słyszeliśmy, że zestrzelenie malezyjskiego samolotu pasażerskiego nad Ukrainą, również zlecono z Kremla w Moskwie.

Powstaje więc pytanie – czy jest cokolwiek, w czym nie biorą udziału rosyjskie służby specjalne? Prawdopodobnie ktoś skroił scenariusz, pozwalający po wygranych wyborach przez panią Clinton, na zaostrzenie kursu wobec Rosji, być może nawet – potraktowania rzekomych rosyjskich działań jako powodu do wojny? Proszę wyobrazić sobie sytuację, w której to pani Clinton wygrała wybory i obwieściła Amerykanom i światu, że ma dowody na spisek pana Władimira Putina i Donalda Trumpa, mający na celu przejęcie władzy w USA. Nakręcono by histerię, szybko powstałyby wielkobudżetowe filmy, pokazujące działania „złych ruskich”, przeciwko światowemu porządkowi (znaczy się dominacji USA), media dostałyby wścieklizny, ludzie wzajemnie podsycaliby emocje, w krajach satelickich wobec USA przeprowadzono by polowanie na czarownice. Znamy te schematy postępowania z okresy Zimnej Wojny, kiedy to kolejne filmy w rodzaju „Rambo”, albo „007” pokazywały stałe zmagania z „czerwonymi”, ewentualnie na wesoło w rodzaju „Szpiedzy tacy jak my”. Naprawdę nie trzeba wiele, żeby przekonać zachodnią opinię publiczną, że skoro w Rosji jest zimno, to Rosjanie to zimni i nieprzyjaźni ludzie, którzy nienawidzą wszystkich innych, ponieważ (tutaj dowolny argument) i właśnie dlatego dążą do panowania nad światem, co widać na filmie takim, a takim. W ciągu roku, dwóch można przygotować opinię publiczną do koniecznych działań – jak np. interwencja na Ukrainie, a później do konfrontacji z Rosją. Być może nie pełnoskalowej, ale czegoś w rodzaju „Wojny Krymskiej”, o ograniczonym zakresie – tym razem np. na Łotwie. Szybki konflikt, zmieniłby sytuację międzynarodową na lata.

Jednak wygrał pan Donald Trump, więc przygotowaną narrację o rosyjskim wpływie na amerykańskie sprawy publiczne, wykorzystano żeby stygmatyzować nowego Prezydenta. Do tej pory jeszcze nie było bowiem tak, żeby Amerykanie nie potrafili zachować jedności wewnętrznej, ustępujący Prezydent co do zasady podporządkowywał się nowemu w kontekście głównych decyzji rodzących skutki poza okres jego kadencji. Obecne działania pana Obamy, są nie tylko naiwne, ale przede wszystkim zostały obliczone na sytuację wewnętrzną. Media będą miały o czym pisać, powstaną teorie spiskowe, tropienie „ruskich” będzie zajęciem dla wielu. Jak Trump popełni jakiś błąd, zawsze będzie się mówiło, że co prawda głosowało na niego kilka milionów Amerykanów mniej, jednak przeważył głos pana Putina i jego tajnej armii hakerów.

Wszystko można kreować w wyobraźni. Nawet oskarżenia wobec innego państwa, dla własnych celów politycznych. Zobaczymy co jeszcze zostanie wymyślone, na pewno taki scenariusz jest wielopłaszczyznowy, a to znaczy że dopiero widzimy preludium. Sprawa wygląda na rozgrywkę wewnątrz amerykańskich struktur tajnych i siłowych. Niestety tych ludzi trzeba się bać zupełnie na serio.

21 thoughts on “Rosyjscy hakerzy zdominowali świat… wyobraźni

 • 1 stycznia 2017 o 04:44
  Permalink

  U mnie opanowali krajalnice do chleba sama się włącza jak tylko zbliżam chleb to go kroi. Fascynujące.

  Odpowiedz
 • 1 stycznia 2017 o 06:19
  Permalink

  Jak to jest, że ta zacofana technologicznie i gospodarczo Rosja, ten “kolos na glinianych nogach” którego gospodarkę, jeszcze dwa lata temu, fachowcy przyrównywali do potencjału gospodarczego Holandii, po tylu sankcjach, potrafi sterować życiem St.Zj. Tego właśnie USA, superpotęgi gospodarczej i militarnej o najwyższej technologii kosmicznej, o najlepszych na świecie służbach specjalnych:CIA, FBI itp.itd. Największa demokracja świata, wolne media i wolności obywatelskie (czytaj sodomia) i najbardziej inteligentnymi wyborcami na świecie daje się sterować takim zapóżnionym cywilizacyjnie “Ruskim”. Jak tym Wielkim Amerykanom nie wstyd ogłaszać takie rewelacje przed całym światem, że to Putin wybrał Im prezydenta.

  Odpowiedz
  • 1 stycznia 2017 o 08:07
   Permalink

   Odpowiedź zna zapewne @senior(marek1),observer48,
   oktawiusz itd. – i całe to “szacowne grono”
   anglosaskich rusofobów. 🙂

   Odpowiedz
  • 1 stycznia 2017 o 16:22
   Permalink

   @Czeslaw
   No komentator “ujal”, tez tak sobie dedukuje ( od dedukcji Dr.Watsona i Sherlocka Holmsa ), wie komentator oni juz od zawsze byli w tej swietnej formie, nie “wykryli” tych w samolotach co im przez wieze przelrcieli 11 wrzesnia, ani tych co im zastakowali budynki zarzadu wojska, nie rozpoznali butelki oranzady z gazem od broni masowego razenia i gazow trujacych, na zdjrcisch z “ksiezyca” kladzie sie cien sloneczny i flaga na wietrze… kosmonauci zapakowali do plecaka slonce i wiar. ..no i w droge. .ahoj przygodo. ..!
   Troche wyzej stawialam Obme , a tu kompromitacja w kazdej niemal dziedzinie, podobno fundusz ochrony osobistej jego malzonki i coreczek, ktore cciagle jezdzily do Europy na wakacje wrosly o cos 600% a tu niejaki @sasanka ma torsje jak polskie dzirci naja goraca zupe w zimue i ciepla czapke…

   Odpowiedz
  • 1 stycznia 2017 o 16:27
   Permalink

   a na dodatek amerykańskie stacje kosmiczne na orbitę okołoziemską wynoszą rosyjskie rakiety. Foch jakiś, czy co?

   Odpowiedz
  • 1 stycznia 2017 o 08:27
   Permalink

   – A skąd św. Mikołaj wie o wszystkich?
   – Św. Mikołaj to ruski haker.

   Odpowiedz
 • 1 stycznia 2017 o 08:55
  Permalink

  Amerykańskie insynuacje na temat Rosji są tak wiarygodne jak faszyzm

  Odpowiedz
 • 1 stycznia 2017 o 09:27
  Permalink

  Nie mam nic przeciwko rosyjskim hakerom. Życzę im sukcesów w osłabianiu wojennych planów zbrojnego kartelu US/NATO. Rosja wydaje tylko 8 procent tego co NATO wydaje na zbrojenia. Niech więc nadrabia i walczy techniką.

  Odpowiedz
 • 1 stycznia 2017 o 11:54
  Permalink

  “…wybory prezydenckie w USA, w których jednym z aktorów jest Prezydent Federacji Rosyjskiej!”. Ochh, nie docenia Autor Włodzimierza Włodimirowicza, bo przecież jest on reżyserem a nie “jednym z aktorów”. Każdego dnia czytam siejące grozę wiadomości: mogą zakłócić amerykańskie systemy łączności, mogą w systemie GPS obrócić północ z południem a zachód ze wschodem (gdzie polecą wtedy rakiety z bombami atomowymi?),mogą zestrzelić każdego satelitę a rakiety balistyczne jeszcze w kosmosie, mogą Ameryce zgasić światło, a do tego narzucają swoją wolę narodom głosującym w demokratycznych wyborach. Po prostu Putin Wszechmogący. Pomysły propagandowe wywodzące się w prostej linii od koncepcji pozbawienia brody ś.p. Fidela Castro. Co jednak niebezpieczne społeczeństwa którym edukację zastąpiono propagandą są gotowe dać wiarę takim przekazom. Czyżby kres cywilizacji ?

  Odpowiedz
  • 1 stycznia 2017 o 13:05
   Permalink

   CO ZA WYRAFINOWANA PROWOKACJA! POZOROVATEL TY PROWOKATORZE? Widzisz właśnie na tym polega subtelna sztuka opisywania tych spraw, żeby unikać takich prymitywnych prowokacji. Twierdzenie o reżyserce oznacza że wskazujesz na zaangażowanie państwa rosyjskiego, a to o to chodzi, że nic niczego nie można udowodnić nawet jakby się chciało. Pozorovatel – prowokator? Tu nie ma aż takich frajerów, żeby się na takie coś nabrać. Już to widzę jakie Gazeta Gów***na miałaby użycie: “Obserwator Polityczny twierdzi, że Prezydent Rosji wyreżyserował wybory w USA”… Uważam że za taką prowokację powinien pan sam coś wpłacić na rzecz Fundacji w ramach samokrytyki… o ile przyjmą pana datek

   Odpowiedz
   • 1 stycznia 2017 o 13:16
    Permalink

    Mimo wszystko nie posądzam @pozorovatela
    o działalność na iluś tam frontach. Co to,to nie.
    Być może niedokładnie zrozumiałem brzmiące przesłanie”Franciszka z NY”…lecz mam wrażenie
    iż riposta p.Franciszka brzmi raczej poważnie…
    i bądź (tu) mądry! 🙂

    PANOWIE WIĘCEJ LUZU – PAN POZOROVATEL JEST STAŁYM CZYTELNIKIEM I WPRAWIONYM KOMENTATOREM. PROSZĘ O WIĘCEJ DYSTANSU W WYPOWIEDZIACH, NIE MOŻNA WSZĘDZIE SZUKAĆ DZIUR PANOWIE. WEB. JÓZ.

    Odpowiedz
   • 1 stycznia 2017 o 13:34
    Permalink

    Nie bój żaby, w oczach media matołkow i tak winien Władymir, a wsparcie się z dobrego serca przyda!

    Odpowiedz
   • 1 stycznia 2017 o 16:51
    Permalink

    @ Franciszek z NY, staram się zrozumieć wątpliwości jakie sugerujesz, jednak poczucie humoru Słowian i Anglosasów jest odmienne. Podpowiadam nie zniechęcaj się do pisana na łamach Obserwatora Politycznego, zawsze jest to inny punkt widzenia z którym chętnie się zapoznaję. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
   • 1 stycznia 2017 o 17:54
    Permalink

    Obawiam się że nie wszyscy “поняли тонкoй аллюзиy”. A to tylko szyderstwo z amerykańskiej propagandy.

    Odpowiedz
  • 1 stycznia 2017 o 15:33
   Permalink

   Pozorovatel, moim zdaniem bardzo dobry komentarz. Już nawet Francja i Niemcy piszą, że Rosja z pewnością zaingeruje w wybory w tych krajach, które odbędą się w tym roku. Pozdrawiam.

   Autorowi dziękuję za świetny Artykuł.

   Odpowiedz
 • 1 stycznia 2017 o 15:20
  Permalink

  Franciszku z NY , czy u was całkiem już zapomnieli podczas szaleństwa wyborów ( czyli obrzucania łajnem ) cienkiej IRONII ?
  Bo to właśnie zrobił @pozorovatel .

  Życzę Wszystkim w 2017 r. spokoju od kolejnych paranoi Imperium Zła , oraz zaprzestania przez w/w “szerzenia demokracji ” .

  Lecę już , bo dostałem polecenie z Kremla , żeby zrobić tak , że na Alasce wyrosną pomarańcze a Kalifornia zginie pod śniegiem . pzdr.

  Odpowiedz
 • 1 stycznia 2017 o 15:29
  Permalink

  Franciszku z NY , czy tam u was całkiem już zapomniano o IRONII ?
  @pozorovatel ironizuje , a Ty piszesz jakiś niezrozumiały komentarz !

  Życzę Wszystkim w 2017 roku odpoczynku od działań Imperium Zła . Niech nie niosą “wolności i demokracji” , bo już zupełnie nie będzie się gdzie podziać , gdy wszyscy będziemy uchodżcami.pzdr.

  Odpowiedz
 • 1 stycznia 2017 o 15:42
  Permalink

  Jeszcze jedno – Obama konając na stanowisku , robi to brzydko i grożnie .
  Jeszcze poczynił pewne kroki p-ko złagodzeniu sytuacji ze sławetnym wydaleniem 35 dyplomatów rosyjskich włącznie . Odpowiedż JE Putina była MISTRZOWSKA !
  Załatwił złego KLASĄ !

  Gryzą jeszcze senatorowie republikańscy jak np. Mc Cain. Ten to zupełnie “nowa jakość ” zdziczenia . Urodził się w bazie lotniczej . Rozpylał “miłosiernie” czynnik pomarańczowy na głowy Wietnamczyków trując ich .
  Być może zdewastowało mu to psychikę .

  Miejmy nadzieję , że Trump jest wystarczająco zhakowany i nie zrobi niczego gorszego .

  Odpowiedz
 • 1 stycznia 2017 o 15:51
  Permalink

  Spokojnie wchodźmy w Nowy 2017 rok.

  A będzie się działo!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.