Rosjanie się nie przestraszą

Bez względu na to, kto był inicjatorem tego parszywego aktu barbarzyństwa, może być pewien, a nawet bardziej niż pewien, że Rosjanie się nie przestraszą. Nie przestraszą się żadnego zamachu terrorystycznego. Po Biesłanie, po dramacie na Dubrowce, po setkach innych miejsc, w których zło pokazał swoje parszywe oblicze na terytorium Rosji. Niezwykle trudno jest, spowodować wymuszanie jakichkolwiek celów politycznych na jej władzach.

To wielki dramat, ponieważ zginęły niewinne ofiary, sparaliżowano miasto, ludzie będą pamiętać o tych wydarzeniach przez lata. Jednakże Rosjanie mogą być pewni, że ich władza nie zadowoli się malowaniem kredą na asfalcie wyrazów solidarności i współczucia. Winni tego dramatu mogą być pewni i to w sposób totalny, że poniosą konsekwencje.

Służby ratunkowe oraz czynniki odpowiedzialne za bezpieczeństwo stanęły na wysokości zadania. Ewakuacja takiej ilości ludzi, to olbrzymie osiągnięcie organizacyjne. Rosjanie mają bardzo dużo doświadczenia z radzeniem sobie w przypadku sytuacji nadzwyczajnych.

Parszywe teorie o domniemanym sprawstwie zamachu terrorystycznego w Sankt Petersburgu, to więcej niż podłość. Oczywiście uwierzyć, w to że za zamachem stoją rosyjskie służby specjalne, to mniej więcej tak, jakby uwierzyć w to, że na dnie oceanu nie ma wody. Niestety takich i podobnych insynuacji, pełne są media na Zachodzie. Jak również, co akurat nie dziwi na Ukrainie oraz co jest porażające, również pojawiają się takie opinie w tzw. wolnych mediach w Rosji. Twierdzenie, że zamach terrorystyczny, został dokonany przez rosyjskie służby specjalne, jest po prostu parszywą i podłą teorią. Zwłaszcza jeżeli, to twierdzenie jest artykułowane, w kontekście niedawnych demonstracji w Rosji. Jak podłym trzeba być człowiekiem, żeby twierdzić, że władze kraju zmagającego się z terroryzmem od lat, posługują się terrorem lub przyzwalają na terror, dla wewnętrznych celów politycznych? Taka argumentacja, to coś więcej niż insynuacje. To łgarstwo, kłamstwo i kpina z wielkiego Narodu. Co więcej, to również kpina z inteligencji adresatów tych przekazów.

Rosja boryka się z poważnym wyzwaniem, jakim jest ewolucja tożsamości części inno-kulturowych mieszkańców. Z jednej strony jest to proces popierany przez państwo rosyjskie i silnie promowany w niektórych regionach kraju. Przykładem może być tutaj odbudowa i rozwój Czeczeni. Jednakże Rosja, to wielka rodzina kultur, narodowości i tożsamości. Zawsze będzie tak, że będą ludzie niezadowoleni i sfrustrowani. To, co udało się w Czeczenii, niestety napotkało na pewne problemy w sąsiednim Dagestanie. Podobnych przypadków można wymienić jeszcze co najmniej kilka. Te wyzwania można rozwiązać tylko przez edukację, dialog i porozumienie. Nie ma innego sposobu, na opanowanie radykalizmu. Obecnie jest to o wiele trudniejsze, niż jeszcze kilka lat temu. Ponieważ bardzo wielu obywateli Federacji, służy pod obcą flagą. Tego wątku nie trzeba rozwijać, zło jest wszędzie.

Rosja jest olbrzymia i potężna, Rosja nie da się złamać. Wielu już próbowało. Ich prochy rozwiał wiatr, szkielety bieleją na dalekiej północy. Tego typu akt terroru, oczywiście zrodzi reakcje państwa rosyjskiego. Być może właśnie o tą reakcje tutaj chodzi? Być może właśnie celem jest, spowodowanie żeby Rosja, była zmuszona otworzyć nowy front konfrontacji z terroryzmem?Rosyjskie wsparcie dla Syrii, Libii i innych krajów zmagających się z terroryzmem, to niezaprzeczalne świadectwa sukcesów wolności. To niepodoba się wielu poważnym graczom.

W takiej sytuacji jednak, trzeba brać pod uwagę wszystkie możliwe scenariusze. Być może, wykonawcą samego aktu terrorystycznego, rzeczywiście była osoba inno-kulturowa. Jednakże, logistyką z tych działań mogły sterować zupełnie inne czynniki. Jakie, nie jest trudno się domyśleć, wystarczy przypomnieć sobie, kto dzisiaj życzy Rosji źle i bardzo źle. To smutne, ale również prawdopodobne.

Sprawa już żyje w mediach własnym życiem. Będą pojawiały się, kolejne teorie spiskowe, oczywiście wszystkiemu będzie winien osobiście pan Władimir Putin Prezydent Federacji Rosyjskiej. Retoryka antyrosyjskiej propagandy jest jednokierunkowa i zawsze skupia się w swoich atakach na przedstawicielach najwyższych władz Rosji. Jednakże możemy być pewni, że Oni nie tylko będą mieli pełny obraz sytuacji, wyciągną z niej wnioski, wprowadzą środki zaradcze i postawią winnych przed sądem. Przede wszystkim będą wiedzieli, kto jest wrogiem, bo właśnie się ujawnił.

Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar, przekazujemy najgłębsze kondolencje. To wielka tragedia.

22 thoughts on “Rosjanie się nie przestraszą

 • 4 kwietnia 2017 o 04:41
  Permalink

  Kondolencje dla wszystkich Rosjan.

  Żyjemy w dzikich czasach.

  Smutne.

  Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2017 o 05:51
  Permalink

  Nie tylko się nie przestraszą, ale jeszcze będa ścigać tych zwyrodnialców.

  Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2017 o 06:02
  Permalink

  To oczywiste, że sami zlecili te zamachy. W ten sposób odwracają uwagę od protestów Nawalnego. Rosja się budzi na naszych oczach, nie zakłamiecie obrazu zdrajcy i kgbiści!!!!
  OP=KGB

  Odpowiedz
  • 4 kwietnia 2017 o 07:02
   Permalink

   Każdy wie że to nie KGB tylko wywiad wojskowy. Dodam że bylibyście zaskoczeni którego kraju. Shalom.

   Odpowiedz
  • 4 kwietnia 2017 o 08:01
   Permalink

   Na pewno dobrze spał? 🙂 “Rosja się budzi…………” boli was to że
   nie udało się podbić Rosji……………a już(lis) był w ogrodzie (kurniku),już witał się
   gąską…………………….. 🙂

   Odpowiedz
  • 4 kwietnia 2017 o 09:29
   Permalink

   Do OP=KGB..
   – oczywiście, wg. “pańskiej” retoryki, World Trade Center w Nowym Jorku to też robota KGB, a co najmniej Putina…
   A tak na marginesie do określenia “zdrajcy”, mianowicie KOGO ma Pan na myśli, KTO został “zdradzony” ?
   – czy nie czasem wszyscy ci, którzy za “Jelcyna” z radości w pory robili, jak łatwo przejmą sobie rosyjskie (poradzieckie) dobra?

   Odpowiedz
  • 4 kwietnia 2017 o 09:46
   Permalink

   Radze ci sprawdzić gaśnice samochodową bo tam była umieszczona bomba,chociaż i tak prędzej czy później good bay!

   Odpowiedz
  • 4 kwietnia 2017 o 22:06
   Permalink

   bbb bbbb , a kto to nawalny to taki bbbbb tusk!!!

   Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2017 o 06:41
  Permalink

  Krakauerze, przyłączam się do twoich kondolencji i uwag.Po co daleko szukać tych zwierząt z krzyżem w rękach jeśli komentarz tego znawcy “Op KGB” to potwierdza. Dzieci Sorosa w akcji.!Rosja jest Wielka i ma mądrych Przywódców i ani “padonek”Nawalny ani pisomatołki tego nie zmienią! A o 80% procent poparcia dla Władymira mogą pomarzyć! Rosjanie jesteśmy z Wami!

  Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2017 o 06:52
  Permalink

  No jaki mialby interes W.Putin czy DUMA Federacji Rosji???…
  (Putin bez zadnych “bajerow” medialnych ma poparcie Rosjan ponad 80% I jakiekolwiek zamachy czy zadymy sa dla W.Putina czy DUMY jak “plaster na tylku”…(jak bol w d…pie)..
  =================
  jasiek z toronto

  Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2017 o 07:57
  Permalink

  Ad OP=KGB
  Niech Bóg da Tobie zdrowie, bo na rozum za późno.

  Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2017 o 08:29
  Permalink

  Składam wyrazy współczucia bliskim ofiar zamachu, rannym życzę powrotu do zdrowia. Wyrażam też oburzenie barbarzyństwu zamachowców i życzę rosyjskim służbom sukcesu w śledztwie i ujęciu sprawców.
  Niepokoi mnie przy tym że zamach ten wpisuje się w ciąg antyrosyjskich działań propagandowych służb USA, Polski i Ukrainy. Kiedyś też nie przychodziło nam do głowy że zabójstwo Olafa Palmego mogło być inspirowane i organizowane spoza szwedzkich granic. A jednak myliliśmy się. Szczytem absurdu jawić się może dzisiejszy zarzut polskiej prokuratury, umyślnego sprowadzenia katastrofy Tupolewa przez oficerów kontroli lotów strefy lotniska smoleńskiego. Dzisiejsza prasa sugeruje dalej idący zarzut wobec prezydenta Putina. Jednak nie jest to wybryk jakiegoś niezrównoważonego psychicznie polskiego prokuratora, bowiem są oni dzisiaj zbyt mocno uwikłani i bezpośrednio sterowani politycznie. Jutro nie pozostanie Polsce już nic innego jak tylko wystosować wobec Federacji Rosyjskiej ultimatum z żądaniem ograniczenia suwerenności dla przeprowadzenia polskiego śledztwa oraz wydania (Polsce) podejrzanych celem: oskarżenia, osądzenia i egzekucji. Zaś gdyby prezydent Putin za przykładem króla Piotra I Karadziordziewić’a ultimatum odrzucił , to nie zostanie polskiej stronie nic innego jak pójść w ślady Franciszka Józefa I w sprawie Gawriło Principa – zabójcy Franciszka Ferdynada Habsburga i jego małżonki Zofii von Chotek.
  Co było dalej chyba wszyscy pamiętamy.

  Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2017 o 09:34
  Permalink

  BOMBY POD PUTINA to najbardziej paskudny, wredny i podły tytuł radości wyrażanej dziś przez gazetę Michnika.
  To znak upadku, degeneracji narodu, podłości i nieludzkiej wrogości ekip solidarnościowo kościelnych wobec aktów terroru. Terror stał się znamieniem czasów dominacji i agresji zbrodniczego kartelu US/NATO, który od czasów II Wojny jest odpowiedzialny za śmierć ponad 20 milionów ludzi.

  Odpowiedz
  • 4 kwietnia 2017 o 16:06
   Permalink

   Co rożni liberałów z GW i konserwatystów z PISU?Jedno że jedni byli a drudzy są przy władzy. A łączy wszystko,styropian,rusofobia, ślepe posłuszeństwo Jankesom!Można wymieniać i mieniać,

   Odpowiedz
   • 4 kwietnia 2017 o 20:17
    Permalink

    “Co rożni liberałów z GW i konserwatystów z PISU?” WSZYSTKO!
    A może jeszcze więcej…………..gdybyś,Włodku raczył napisać,
    co różni ‘liberałów’ (liberałów – a to dobre..) i lewicę (postkomuchów) np. z SLD…byłbyś praw….

    Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2017 o 15:50
  Permalink

  Nie brakuje dowodów hańby w naszych mediach. Wy jesteście ostoją rozsądku.

  Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2017 o 15:57
  Permalink

  Wczoraj zaraz po tragedii nagle poczułem jak wielomilionowe miasto stało się niby jedną rodziną.
  Gdy zostały zamknięte wejścia we wszystkie stacje metra, i wzdłuż dróg i na przystankach zgromadziły się tłumy ludzi, to taksówkarze przestały brać opłatę za przejazd, a kierowcy samochodów zatrzymywali się, aby odwieźć ludzi do domu.
  Gdzieś zaraz zniknęła agresywność wielkiego miasta. Nie było żadnej paniki, strachu. Ludzie patrzyli prosto w oczy.

  Odpowiedz
  • 4 kwietnia 2017 o 18:05
   Permalink

   Kamczatko ,to miasto przeżyło blokadę przeżyje i tych “paddonkow”Piter jesteśmy w żalu wraz z tobą, ani na krok nie należy ustąpić islamistom,ani tym którzy doprowadzili do tragedii na Bliskim Wschodzie. Zobaczcie co dzieje się w “wyzwolonym Iraku, Syrii,Afganistanie”.

   Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2017 o 18:27
  Permalink

  Bardzo wyważony i stonowany artykuł na temat tragedii, która spotkała Rosję. Sądzę, że ta tragedia wzmocni Rosjan.
  Wyrazy współczucia wszystkim Rosjanom.

  Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2017 o 21:24
  Permalink

  ……….Jednakże Rosjanie mogą być pewni, że ich władza nie zadowoli się malowaniem kredą na asfalcie wyrazów solidarności i współczucia. …i to rozumiem i popieram! FR na szczęście, to nie
  genderowo- poprawny ‘jedynie słuszny świat’.

  ……………Parszywe teorie o domniemanym sprawstwie zamachu terrorystycznego w Sankt Petersburgu …………..to już też historyczna (parszywa) tradycja,
  środowisk lewacko – trockistowskich w Rosji,patrz: zabójstwo Kirowa,
  Leningrad – XII, 1934r. winę za dokonaną zbrodnię na osobie Kirowa
  “środowiska” przypisały oczywiście STALINOWI………………………………..
  5 колонна о теракте в Питере https://www.youtube.com/watch?v=_6s0NKJx9pA
  https://uploads.disquscdn.com/images/3b756a4883dbb27efc36b5aa0c06e4e781728bf077de3ac1082e0d72ac37b228.jpg?w=600&h=607

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.