Rosja zadziwiła świat!

Владимир Путин Президет России. Церемония открытия чемпионата мира по футболу 2018 года Source: пресс-службы и информации Президента России kremlin.ru

Rosja swoją wspaniałością i otwartością zadziwiła świat. Oto mamy sytuację, że kraj oskarżany o agresję, prowadzenie polityki siły i straszenie sąsiadów, jest wart zaufania na tyle, żeby go odwiedzić. Na miejscu zaś goście, a wraz z nimi ludzie na całym świecie  mogli bardzo szybko się przekonać o prawdzie o Rosji i mieszkających tam ludziach.

Organizacja piłkarskich mistrzostw świata, to kolejny wielki projekt modernizacyjny, który skutecznie przeprowadzają władze Federacji Rosyjskiej.

Kłamliwe i nonsensowne sankcje nałożone na Rosję przez zachodnich podpalaczy pokoju światowego rozbiły się o wielką rosyjską serdeczność i gościnność. Media na całym świecie, nawet jeżeli zdobywają się na dalsze przekłamywanie rosyjskiego wizerunku, czy też szczególnie parszywe obrażanie pana Władimira Putina Prezydenta Federacji Rosyjskiej, to nie są w stanie przekłamać przekazu. Na zdjęciach widać tłumy szczęśliwych, radosnych i zadowolonych ludzi. Piękne stadiony, tłumy świętujących i cieszących się, kolorowy tłum, gości przemieszanych z gospodarzami – wszyscy są zadowoleni i się im podoba. Przede wszystkim podkreśla się gościnne i przyjazne przyjęcie tysięcy ludzi. Czego świadectwa są w mediach społecznościowych na całym świecie.

Rzeczywistość jest właśnie taka jaką widzimy. Rosja to piękny i bardzo bogaty kraj, a Rosjanie to praktycznie zawsze – bardzo serdeczni, przyjaźnie nastawieni i szanujący każdego ludzie. No, chyba że przychodzi się do ich pięknej Ojczyzny z mieczem… Jak wiadomo i to udowodnili wiele razy w historii, to zawsze szybki sposób na samobójstwo napastników.

Uwagę mediów przykuwają również potężne środki ostrożności. Rosja jest supermocarstwem i jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo zarówno swoim mieszkańcom jak i gościom. Jednak do wszelkich utrudnień należy odnosić się ze zrozumieniem, ponieważ nie brakuje ludzi, którym rosyjski sukces nie odpowiada i chcieli by popsuć to wielkie futbolowe święto.

Powstaje pytanie jaki sens ma kontynuowanie idiotycznych sankcji wobec Rosji, jeżeli właśnie to na Rosji skupia się uwaga całego świata i cały świat właśnie korzysta z rosyjskiej gościnności? Dodajmy również z rosyjskich pieniędzy, ponieważ organizacja takich imprez nie jest darmowa, to olbrzymie koszty. Czy politycy krajów, których piłkarze właśnie korzystają z rosyjskiej gościnności, a ich obywatele są na miejscu jako kibice lub cieszą się wspaniałością wydarzenia przed własnymi telewizorami – powiedzą jak przez ostatnie lata szkodzili Rosji? Oczywiście, że tego nie powiedzą, ponieważ te tysiące cieszących się ludzi na ulicach Moskwy i innych miast świata są najlepszym dowodem na to, że Rosja z tej narzuconej konfrontacji wyszła jak zawsze zwycięsko!

Cała sytuacja zarazem pokazuje rosyjski charakter narodowy, który uwidacznia się w polityce tego kraju. Większa część zachodniego świata przez ostatnie lata pluła na Rosję, szkodziła jej, czy nazywając rzeczy wprost – po prostu ją okradała. Tymczasem Rosjanie robili swoje, codzienną ciężką pracą udowadniając, że kraj mający tak wspaniały Naród jest w stanie przezwyciężyć wszelkie przeszkody, osiągnąć swoje cele i to bez zemsty, dosłownie bez chociażby najmniejszych negatywnych emocji czy działań. Właśnie tak zawsze wygrywają Rosjanie, zwyciężając zło – dobrem.

Gdzie dzisiaj są ci wszyscy podli oszczercy Rosji, którzy przez lata zapewniali nas, że Rosja chce zająć sąsiednie kraje? Prowadzi agresywną politykę? W końcu dąży do nuklearnej konfrontacji? Cała rusofobiczna propaganda prysła wraz z pierwszą bramką na Łużnikach, a było ich pięć. Właśnie tak Rosja odpowiada na kłamstwa – przedstawiając swój prawdziwy, zwycięski i triumfujący obraz, to są fakty o Rosji, które dzisiaj widzi cały świat.

Nie byłoby tego wielkiego wydarzenia, ten triumf by się nie wydarzył, gdyby nie jedność, wytrwałość, siła i duma Rosjan. To Oni wygrali! Pomimo wszelkich przeciwności nie padli na kolana, co więcej wykorzystali sankcje na swoją korzyść, do wzmocnienia własnej gospodarki, a dzisiaj organizują igrzyska dla całego świata.

To jest możliwe tylko w Rosji i tylko tam mogło się wydarzyć. Dzisiaj Rosja emanuje pozytywną energią na cały świat, każdy może się przekonać o jej sile, wspaniałości i doskonałości.

Rosja zadziwiła świat nie pierwszy raz. Należy wykorzystać tą okazję do wali z rusofobią i haniebnymi dla ich wyrazicieli stereotypowymi poglądami i innymi kłamstwami. Dzisiaj każdy może się przekonać jak wygląda i jaka jest Rosja.

32 thoughts on “Rosja zadziwiła świat!

 • 17 czerwca 2018 o 08:17
  Permalink

  Przed Mundialem opisywano jak to Rosjanie nie zdążą z budową stadionów, teraz przypominają sobie o “politycznych ukraińskich” więźniach zapominając o rosyjskich na Upadlinie! Scenariusz jak z “umierająca Tymoszenko” przed Majdanem! A Rosja mimo wielu trudności kolejny raz udowodniła że”Rozumem Rosję nie zrozumiesz,jedną miarą nie zmierzysz.W Rosję można tylko wierzyć! A dla rusfobow warto przypomnieć ze głupotą jest mieć pretensję do głupców o ich głupotę! Brawo Rosja, brawo W.W.Putin!Brawo Krakauer!

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2018 o 08:35
  Permalink

  Problem w tym że na Zachodzie ton nadają “reptilianie” – a GADY,
  już “swoje wiedzą” – zdania nie zmienią.Pozytywne postrzeganie
  Rosji wywoła w chorej psychice nieludzi kolejne tsunami rusofobii.
  I to już wkrótce.
  NIESTETY!!

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2018 o 09:27
  Permalink

  Doskonała ocena sytuacji – ale dla Rusofobów to za mało.

  Sukces Rosji jako gospodarza jest już widoczny, mimo że to dopiero początek mundialu.

  Teraz muszą tylko wytrwać w swojej pracy, są to setki tysięcy Rosjan i zachować daleką idącą czujność, żeby prowokatorzy nie zakłócili radosnej atmosfery igrzysk piłkarskich.

  Świat musi zmienić swą nieracjonalną postawę wobec Rosji.

  Wymuszą to miliony rozsądnych obserwatorów na świecie.

  Prawdy bijącej z ekranów i relacji zagranicznych uczestników – nie da się zakłamać.

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2018 o 10:00
  Permalink

  W piękny sposób pan podsumował to jak wielki sukces odnieśli Rosjanie. To niesamowite, że kraj uważany za agresora – nie wyraża żadnej agresji.

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2018 o 10:24
  Permalink

  Ludzie opętani nienawiścią i tak tego nie zrozumieją. A właśnie przyjazne nastawienie i prawda jest siłą Rosji, o które rozbijają się nikczemne zamiary psychopatów tego świata.

  Dlaczego Polski nie stać na niezależne myślenie, prawdę i przyjaźń, jak ongiś w czasie wspólnej walki z niemieckim najeźdźcą i w czasie PRL, gdy prowadziliśmy w miarę niezależną politykę międzynarodową opartą na przyjaźni i pokoju bez wojennej retoryki?
  Gratulacje dla Rosji, za udana organizację.

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2018 o 10:46
  Permalink

  A mnie zadziwiła mysz, która wdarła mi się do pokoju, pomimo tego, że zatkałem dziurę przez którą wchodziła kartonowym papierem. A ona go zwyczajnie przegryzła i weszła mi na biurko by zjeść mi chrupki.

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2018 o 10:58
  Permalink

  Zadziwia, że w Polsce mógł ukazać się tego typu tekst. Czy autor nie spodziewa się wizyty ABW w towarzystwie CIA? Wypada złożyć autorowi gratulacje.

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2018 o 13:16
  Permalink

  Zgadzam się, że Rosja to to wspaniały i silny kraj a Rosjanie to życzliwy i dumny naród. Zachód ze swoimi paradami równości niech pozostanie za Odrą, czyli naturalną granicą pomiędzy Wschodem a Zachodem.

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2018 o 14:57
  Permalink

  @Realista To niesamowite…. BA! To już taka (russka) tradycja…
  https://uploads.disquscdn.com/images/8fb50b2f45f1e0333cef03bb7479b00233d8fa30801ac1bda6ce898ac52ead87.jpg?w=600&h=580

  —————————

  ” Media na całym świecie, nawet jeżeli zdobywają się na dalsze przekłamywanie rosyjskiego wizerunku…” Zanotowano na przykładzie niemieckim, iz “ru-neta”. – Бойкот есть. В Германии никакой рекламы нигде. Не написана даже страна чемпионата, а просто -чемпионат мира. Обычно трубят аж за три месяца по радио и телевидению, везде в магазинах плакаты, а тут пусто. Даже на карточках, которые собирают дети ничего, они черного цвета, где написано”коллекционные карты” – всё. В СМИ тишина. Это ли не байкот?

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2018 o 16:15
  Permalink

  Zadziwia mnie takie podejście jak Twoje a czy autor popełnił przestępstwo? Nie można normalnie czegoś o Rosji powiedzieć, czy napisać?

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2018 o 17:03
  Permalink

  Xsun Zi, każdy ma swoje priorytety, jedni wybierają Rosję inni Mysz. Mam nadzieję, że nie masz kotów, gdyż w moim przypadku gdy kot przyniósł żywą mysz, to mąż przegoniwszy koty łapał mysz przez dwie godziny. Cała akcja zakończyła się pomyślnie, mysz przeżyła a koty ponownie żądzą w domu.

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2018 o 20:16
  Permalink

  @Fretka pana D. Zadziwia mnie takie podejście jak Twoje ….
  Czy Fretka mogłaby uściślić – do kogo kieruje “znaki zapytania”?
  Poniekąd wedle chronologii wpisów czuję się wywołany do tablicy.
  Tak, na dwoje babka wróżyła… 🙂

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2018 o 20:34
  Permalink

  Nie oglądam meczów piłki nożnej, interesuje mnie tylko końcowy wynik (dane są na sputniku). Niemcy przegrały z Meksykiem, jednym słowem Niemcy jako państwo nie mają szczęścia do Rosji.

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2018 o 21:15
  Permalink

  wieczorynka
  17 czerwca 2018 at 17:03

  Bardzo dobrze 🙂 Dzisiaj nauczyłem się, że polityka nic nie znaczy. To tylko wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości (nawet ten komentarz będzie przeszłością po jego napisaniu), a prawdziwe życie toczy się tu i teraz obok mnie. A że znalazłem nowe miejsce zamieszkania, otaczają mnie ptaki, myszy, konie, barany, krowy, muchy i komary. To jest prawdziwe życie, nie jakaś tam polityka – ten powiedział tamto, a ten podpisał co innego, a jeszcze inny wpadł na jakiś pomysł. Przyszłość dopiero nadejdzie za chwilę, więc lepiej żyć teraźniejszością. Na przeszłość straciłem ponad 15 lat życia.

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2018 o 21:57
  Permalink

  Xsun Zi, miło, że znajduję osoby o podobnych upodobaniach do moich.
  Nie żyj przeszłością nie martw się przyszłością żyj tu i teraz.
  Polityka jest ostatnią rzeczą, która mnie bawi. Ot czasami lubię sobie zakpić.
  Moim wzorcem jest Stanisław Lem i Wojak Szwejk. Pierwszy z nich pisał jak będzie wyglądał świat, natomiast drugi jak sobie z tym radzić.

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2018 o 23:07
  Permalink

  @Xun Zi, @wieczorynka

  A może jednak weźmiecie poprawkę na swoje cele życiowe? 🙂
  Zbytnie przywiązanie do życia tylko tu i teraz, zwykle się źle kończy w przyszłości, bo ktoś wam ją zagospodaruje po swojemu i będziecie musieli tak żyć. 🙂 Zbyt wielu ludzi w PRL żyło właśnie teraźniejszością, nie chcieli pamiętać o ciężkim życiu swoich przodków w II RP, mając bezpieczeństwo gwarantowane przez państwo “przepili” socjalizm bo twierdzili, że ważne jest życie teraźniejszością niż przeszłością. Tak mi odpowiadano, gdy uprzedzałem ich co może się stać przez ich bezrefleksyjne podejście do życia i nie interesowanie się polityką? Tylko, że ktoś inny tą politykę im następnie cały czas narzucał i zagospodarował im przyszłość na zachodnich zmywakach w III RP.

  Lepiej więc uczyć się na błędach, aby ich nie popełniać w przeszłości, czyli tu i teraz trzeba pamiętać o przeszłości i planować przyszłość, co nie zmienia faktu, że można się cieszyć teraźniejszością, zwłaszcza jak się ją odpowiednio wcześniej przygotowało i można od niej odcinać kupony.

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2018 o 23:13
  Permalink

  @krzyk58. 17 czerwca 2018 at 20:33

  Czas najwyższy zabrać im te przywileje rodem z czasów ZSRR. Chcą do Europy opozycjoniści to niech się dostosują, ciekawe czy na zachodzie by protestowali.? 🙂 Chcą im zrobić zachód emerytalny, a ci nie rozumieją, jaka to nagroda pracować do grobowej deski na majątek kapitalistów. 🙂

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2018 o 23:53
  Permalink

  Niemcy mają większe szczęście do Rosji niż Polacy. Niemcy to bogaty kraj współpracujący z Rosją (na polskim rynku Niemcy są wrogami Rosji…ale to tak dla plebsu), Polska to biedny kraj nienawidzący Rosji. @Wieczorynko, opamiętaj się!

  Odpowiedz
 • 18 czerwca 2018 o 08:03
  Permalink

  @Miecław.
  Niewłaściwie odczytałeś mój “punkt ciężkości”.
  – Zauważ co obiecał WWP w 2005.
  Po wygranych wyborach abarotno przygarnął
  kosmopolitycznych liberałów, “европечиков”.

  “Chcą do Europy opozycjoniści to niech się dostosują, ciekawe czy na zachodzie by protestowali.”
  Kosmopolitom, Rosja (w Rosji) zawsze śmierdziała, ony od zawsze
  byli, są i będą obcą naroślą. BA! Nawet za samego STALINA
  też tak było.

  “Chcą im zrobić zachód emerytalny, a ci nie rozumieją, jaka to nagroda pracować do grobowej deski na majątek kapitalistów.’
  Załóżmy że tak się stanie – KOMU zawdzięczać będą ‘prostowanie”
  przywilejów z poprzedniej epoki??

  @Grzegorz z Kotliny Kłodzkiej. Rosjanie na przykładzie m.in.
  Olimpiady widzą jaki jest stosunek Niemców do Rosji .
  Patrz wyżej: 17 czerwca 2018 at 14:57.

  Odpowiedz
 • 18 czerwca 2018 o 08:23
  Permalink

  Miecław
  17 czerwca 2018 at 23:07

  Interesując się polityką, zostając zwolennikiem jakiegokolwiek polityka, nadajesz znaczenie wszystkim politykom. Podkręcasz ich ego, ich pragnienie władzy, dominacji. Mogą wtedy czuć się ważni i potrzebni, a w rzeczywistości nie są. Podobnie jak kapłani wszelakich religii. A kim są politycy? To nawet nie małpy, bo małpa potrafi milczeć, gdy nie ma nic do powiedzenia, a oni tylko gadają, gadają i gadają i z tej paplaniny co wynika? Tak naprawdę to politycy i kapłani ciągle zamieniają ludzi w stado, w podporządkowane stado, a ludzie im ulegają, ponieważ w stadzie mogą również poczuć się więksi niż są. Mi oni nie mają nic do zaoferowania. Są całkowicie niepotrzebni. Wypełniają tylko marność swoją i marność innych, równie słabych ludzi jak oni. A niestety ludzie w swej przeważającej liczbie są przeciętni.

  Oczywiście w takich czasach żyjemy, że raz zakręconego koła szaleństwa nie da się tak łatwo zatrzymać, a na pewno nie zrobi tego jednostka. Co innego, gdyby tak wszyscy nagle wysiedli z tego koła. Wtedy politycy i kapłani w jednej chwili straciliby znaczenie i musieliby szukać innego zajęcia. Ale o to już niech się martwi każdy sam na własną rękę – czy chcą dalej napędzać szaleństwo i stawać się sterowalnym tłumem czy zbuntować się i wysiąść.

  Odpowiedz
 • 18 czerwca 2018 o 09:29
  Permalink

  @Xun Zi. 18 czerwca 2018 at 08:23

  Oczywiście co do istoty problemu z politykami i kapłanami masz rację, ale nie zmienia to faktu, jak zauważyłeś że w tym tkwimy po uszy wszyscy. Więc moje zdanie jest takie, że należy zachować jak największą świadomość tego co się dzieje w polityce i gospodarce, po to choćby, że cię nie wykorzystano nieświadomie w niecnych celach. A nie być “pożytecznym idiotą” w dzisiejszych czasach manipulacji świadomością to też wielka sztuka. Wcale nie trzeba być zwolennikiem jakiejś jednej opcji politycznej, wręcz przeciwnie, na wszystkie trzeba patrzeć obiektywnie krytycznie z punktu widzenia i siedzenia tzw. niezależnego i świadomego obywatela. Dlatego popieram taki indywidualny rozwój, jaki tu prezentujesz bo wtedy politycy i kapłani mając do dyspozycji takie niezależne jednostki mają ograniczone możliwości manipulacji. I o to właśnie chodzi, aby pogodzić własne tu i teraz ze sferą publiczną, aby te bałwany nie robiły z nami tego co im się podoba.

  W temacie anarchizmu, ale w pozytywnym aspekcie, nie wypaczonym przez dzisiejsze lewactwo i prawactwo, polecam twórczość Edwarda Abramowskiego z przełomu XIX/XX wieku.

  Odpowiedz
 • 18 czerwca 2018 o 14:41
  Permalink

  @ Miecław, mnie moje życie i to od dawna zagospodarowali politycy, dlatego się przed nimi w miarę własnych możliwości bronię. Politycy podobnie jak Kościół pragną władzy. Aby osiągnąć władzę należy potęgować strach wśród społeczeństwa, ale o tym pisał już Machiavelli .

  @ Grzegorz z Kotliny, ja opamiętałam się już w 1990 roku. Piszesz Niemcy to bogaty kraj, można się z tym zgodzić, tylko należy sobie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego bogaty?. Otóż 70% (lub więcej) zysków z całej z całej UE trafia do Niemiec.
  Natomiast pisząc, że Niemcy nie mają szczęścia do Rosji miałam na myśli lata 40 – XX wieku.

  Odpowiedz
 • 18 czerwca 2018 o 18:21
  Permalink

  @krzyk58. 18 czerwca 2018 at 08:03
  Wiem jakie miałeś intencje, ale ja specjalnie to tak przedstawiłem, żeby pokazać, jak teraz tzw. zachód będzie inspirował ich opozycję do walki o prawa rodem z ZSRR. Taka ironia losu. 🙂
  Przeciwko PRL też wykorzystywali różne rzeczy propagandowo, np. dużą ilość więźniów i politykę karną, a teraz mamy podobną liczbę więźniów, statystyka przestępczości skoczyła na maksa, ba nowe zakłady karne się buduje, polityka karna jest ostra i zachodowi to nie przeszkadza. A “jaśnie państwo” pisze w prawackiej prasie tylko o komunizmie w PRL oczerniając tamten system, jak tylko mogą, takie biedni kompleksy mają, że robotnik i chłop bez ich bata i kropidła plebana potrafił coś zbudować i odbudować kraj.

  A ci od praw człowieka nawet się nie zająkną, co najwyżej gdzieś tam na własnych konferencjach niby naukowych bąkną ukradkiem, jak to dużo u nas recydywy się zrobiło i ilość karanych obywateli wzrosła, ale oczywiście nie spotkasz żadnego opracowania naukowego porównującego rzetelnie politykę karną i ilość skazanych w PRL ze stanem III RP. Żaden naukowiec chyba nie dostał koncesji, aby to zrobić? 🙂
  W istocie staczamy się na dno, społeczeństwo durnieje, okupanci po Polsce rekonesans robią, ale jest cisza nad tą trumną.

  Odpowiedz
 • 19 czerwca 2018 o 08:04
  Permalink

  Miecław
  18 czerwca 2018 at 09:29

  Hmm, nie nazwałbym tego co robię anarchizmem. Pomimo przemian jakie zachodzą we mnie nie uważam, że jestem przeciwko władzy jako takiej ani tym bardziej organizacji. Jedynie mogę się zbuntować przeciwko obecnemu typu władzy opartej na dominacji psychologiczno-fizycznej. Niestety wielu uważa, że ludzkość osiąga dziś szczyty rozwoju, ale tutaj muszę zgodzić się z Osho, że tak naprawdę istota ludzka jeszcze się nie narodziła, ponieważ nauka ma dopiero 300 lat, a religijne zabobony żyją jeszcze pomimo jej osiągnięć. Prawdziwy człowiek dopiero może się narodzić, ale tylko jeżeli pozna samego siebie i odrzuci dotychczasowe wierzenia i rozwiązania, które okazały się nieskuteczne, które obecnie zagrażają jego biologicznemu przetrwaniu (mam na myśli niebezpieczeństwo atomowego samobójstwa) oraz świadomemu samorozwojowi. Nowe sposoby władzy i organizacji trzeba już jednak pozostawić przyszłym pokoleniom, my co najwyżej powinniśmy im umożliwić tą pracę nie dopuszczając, by musieli zaczynać od początku.

  Odpowiedz
 • 19 czerwca 2018 o 09:33
  Permalink

  @Xun Zi. 19 czerwca 2018 at 08:04.

  Chodziło mi o taki anarchizm w pozytywnym aspekcie, jako wyższa świadomość człowieka i bojkot wszelkich politycznych inicjatyw zniewalających człowieka i wykorzystujących ludzi do własnych partykularnych, często niecnych celów. Stąd moja koncepcja oporu społecznego opartego na świadomości i wyborach. Coś jak koncepcja Gandhiego. Abramowski pisał o tym w innych czasach, ale jego nauki są dziś źle rozumiane przez prymitywnych anarchistów.
  Też się zgadzam z “Osho, że tak naprawdę istota ludzka jeszcze się nie narodziła, ponieważ nauka ma dopiero 300 lat, a religijne zabobony żyją jeszcze pomimo jej osiągnięć.”
  Za to ma u mnie plusa. Poleć jego lekturę na ten temat, muszę go sobie przypomnieć po latach, a zapewne są jakieś nowości w latach 80-tych i 90-tych jeszcze nie dostępne.

  Odpowiedz
 • 19 czerwca 2018 o 21:36
  Permalink

  @Miecław
  19 czerwca 2018 at 09:33

  Jego spostrzeżeni pochodzi z książki: “Wiara, zwątpienie, fanatyzm”.
  To wydawnictwo publikuje jego książki: https://www.czarnaowca.pl/kategorie?q=Osho+.

  Ogólnie facet mnie zadziwia, bo w sumie teraz zaczynam rozumiem, co we mnie zaszło swego czasu i dlaczego poszedłem w taką, a nie inną stronę w życiu. Jego uwagi są bardzo wnikliwe i przyznam mu rację, że naukowcy widzą tylko to co na zewnątrz, ale nie potrafią spojrzeć w głąb siebie. Mistycy i naukowcy mogliby się sporo od siebie nauczyć, ponieważ pierwsi patrzą wewnątrz siebie, a drudzy na zewnątrz. Cóż by się stało gdyby psycholog zgłębił siebie w sposób taki sam, jak zgłębia problemy pacjenta?

  Tylko mistyk mógłby powiedzieć takie słowa: “Skoro poznacie samych siebie, wtedy będziecie poznani i będziecie wiedzieć, że jesteście synami Ojca żywego. Jeśli zaś nie poznacie siebie, wtedy istniejecie w nędzy i sami jesteście nędzą”.
  Źródło: https://www.racjonalista.pl/kk.php/s,1044

  Odpowiedz
 • 19 czerwca 2018 o 22:57
  Permalink

  @Xun Zi. 19 czerwca 2018 at 21:36

  Dzięki, w miarę wolnego czasu poczytam Osho.
  Jest taki schemat myślowy wśród psychologów, że ludzie wybierają się studiować psychologię, aby poznać swoje problemy, ale z tym bywa różnie. Moja droga jest poniekąd odwrotna, bo psychologia to w zasadzie ostatnie kilkanaście lat, a droga do materializmu dialektycznego prowadziła od filozofii wschodu i filozofii religii, którymi się fascynowałem w młodości. A wszystko zaczęło się na treningach judo i karate, potem przyszedł czas na medytacje zen, hatha jogę, wegetarianizm, aż po racjonalizm i materializm obecnie. Niestety w mistycyzmie nie znalazłem istoty życia, w naukach przyrodniczych jak najbardziej.

  Odpowiedz
 • 20 czerwca 2018 o 08:37
  Permalink

  @Miecław
  19 czerwca 2018 at 22:57

  Każdy ma jakąś inną ścieżkę. Ja sam jestem ciekawy dokąd mnie to wszystko zaprowadzi. Ale przynajmniej będę miał własne doświadczenie, jeśli tego czy owego spróbuję chociaż posmakować.

  Odpowiedz
 • 20 czerwca 2018 o 13:26
  Permalink

  @Xun Zi. 20 czerwca 2018 at 08:37

  I tak trzymaj chłopie. Nie daj się ciemnocie.

  Odpowiedz
 • 12 lipca 2018 o 16:10
  Permalink

  I po co te karzełki zbroją się bezskutecznie , przeciwko tak pokojowo nastawionej Rosji

  Może wreszcie kraje tego globu , pojmą , że to prawdziwe pod każdym względem Supermocarstwo , z którym należy trzymać i wzajemnie się -ubogacać?!

  Odpowiedz
 • 12 lipca 2018 o 16:15
  Permalink

  Rosji wciąż trzeba się uczyć pojmować i smakować!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.