Rosja nie ma wyboru – od pewnego momentu będzie musiała się bronić!

Bezwzględność ataków na Federację Rosyjską jest zatrważająca, skala napaści kosztuje praktycznie jedną czwartą posiadanych zasobów, to co przeżywa Rosja od końca Olimpiady w Sochi, to niewypowiedziana wojna gospodarcza mająca na celu pozbawienie tego kraju zasobów umożliwiających swobodne formułowanie swojej narodowej polityki i jej realizację.

Najpierw podpalono Ukrainę, obalając legalny i demokratyczny rząd, haniebnie przepędzając własnego prezydenta, następnie wywołano wojnę domową, w której celem stali się ludzie mówiący po rosyjsku. W totalnym szaleństwie, jakiego byliśmy świadkami – prowokacji wobec Federacji Rosyjskiej nie było końca, a hipokryzja państw zachodnich wobec realiów geopolitycznych w regionie (casus kocowa) jest po prostu bezgraniczna. Doszło nie tylko do międzynarodowej izolacji Rosji, ale także do jej stygmatyzacji i wykluczenia z tych procesów globalizacji, które przynoszą korzyści jej gospodarce. Oczywiście nie za darmo, Rosjanie muszą za wszystko płacić, a tutaj się okazuje, że nie mają mniej środków, ponieważ Zachód redefiniował wzajemne warunki gospodarczej koegzystencji.

Sytuacja tak naprawdę jest przerażająca, ponieważ coś, co się wydawało do wczoraj niemożliwe – dzisiaj jest faktem. Wróg dosłownie stoi u bram, na ziemi Świętej Rusi i ma się świetnie – karmiony nienawistną i wrogą rusofobiczną ideologią podsycaną osobistą nienawiścią do przywódcy Rosji. To jest niesamowite, ponieważ konflikt udało się zrealizować na trzech płaszczyznach – mentalnej w percepcji zwykłych ludzi, politycznej, gdzie Rosja dzisiaj oznacza wszystko, czego nie chcemy i kulturowej – na Ukrainie pali się rosyjskie książki w bibliotekach! Tego dramatu nie da się nawet komentować, to jest wielkie nieszczęście i czas wielkiego smutku dla wszystkich Słowian i narodów z nimi zjednoczonych. Ponieważ to się nawet Hitlerowi nie udało, owszem faszyzm niemiecki zaraził umysły części Ukraińców, jednakże skala i poświęcenie ukraińskich bohaterów, którzy w szeregach Armii Czerwonej walczyli z czarną zarazą zmazała prawie wszystkie winy narodu ukraińskiego wobec cywilizacji ludzkiej! Dzisiaj niestety jest na odwrót, na Ukrainie Hitler zwyciężył, Lenin nie ma już siły, żeby ustać na swoich pomnikach – zabrakło zastępczej ideologii zdolnej do zjednoczenia Narodu, to znaczy ta ideologia jest, ale ona przychodzi z Moskwy i nazywa się na roboczo „przywrócenie godności”, być może, dlatego tak przyśpieszono działania, zanim to, co dobre miało szansę zwyciężyć?

Dla wszystkich jest oczywistym, że to, z czym mamy dzisiaj do czynienia na Ukrainie, to jedynie preludium do triumfalnego pochodu na Moskwę! Ten pochód zaczynali teutońscy rycerze, kontynuowali magnaci Rzeczpospolitej, potem prawie udało się Napoleonowi a zwiadowcy wojsk Hitlera widzieli Kreml w szkłach swoich lornetek. Co będzie dalej – zobaczymy! Jednakże nie spodziewajmy się banalnej wojny, to już nie są metody, jakimi posługiwałby się Zachód wobec termonuklearnego mocarstwa! Wręcz przeciwnie, sytuacja będzie wyprowadzona w taki sposób, żeby Rosjanie musieli prosić Zachód o pomoc i wsparcie. Dzień przebudzenia smoka na Wschodzie jest bliski, podobnie nie z przypadku dzieją się teraz rzeczy na południu. Rosja od zawsze musiała działać w okrążeniu, kwestią równowagi jej potęgi i słabości jej przeciwników jest siła tego stalowego uścisku. Presja z jaką mamy do czynienia dzisiaj, jest nieporównywalna nawet z realiami Zimnej Wojny, ponieważ wówczas ZSRR był niezależnym systemem gospodarczym, a dzisiaj na tym polega wielkie kłamstwo Zachodu, że wykorzystał otworzenie się Rosji na globalizację – jako broń przeciwko niej samej.

Właśnie, dlatego Rosja nie ma wyboru, od pewnego momentu będzie musiała się bronić, a najlepszą obroną jest – ATAK. To tylko kwestia czasu, aż Rosja zostanie sprowokowana do użycia siły, zapalnych ognisk nie brakuje. W krajach bałtyckich Rosjanie są obywatelami drugiej lub nieoznaczonej kolejności. Sytuacja w Naddniestrzu robi się nieprzyjemna. Wschód Ukrainy płonie, niejasny jest status ludności rosyjskojęzycznej na Ukrainie. Kaukaz to osobny problem, tam wojna się tli. Do tego dochodzą wyzwania w Azji Środkowej, gdzie byłe republiki radzieckie nie są w stanie stworzyć efektywnych struktur państwowych, a ludność rosyjska często napotyka na bariery niespotykane w dotychczasowym współistnieniu.

Oczywiście potem, wszystkiemu znowu będzie winna Rosja, taki jej los, w naszym współistnieniu, Bizancjum także było wszystkiemu winne…

26 thoughts on “Rosja nie ma wyboru – od pewnego momentu będzie musiała się bronić!

 • 27 października 2014 o 09:25
  Permalink

  Ale propaganda, tekst śmieszny miejscami 🙂

  Odpowiedz
 • 27 października 2014 o 09:45
  Permalink

  Rosja to pomyłka historii. Kraj ktory przez cała swoją historię był zacofany a jedynie jakie “idea” jakie zdolny był stworzyć to kompletne anty-wzorce cywilizacyne.
  Porownajcie sobie koree północna stworzona przez rosyjskich architektow i koree południowa stowrzona przez amerykanskich. I odpowiedzcie sobie na proste pytanie. Czy nie lepiej być zbombardowanym przez ameryke niz wyzwolonym przez rosje?

  Odpowiedz
  • 28 października 2014 o 10:42
   Permalink

   “Rosja to pomyłka historii. Kraj ktory przez cała swoją historię był zacofany…” Zapewne nie wiesz, że tylko “Teatr Wielki” w Moskwie jest starszy od całej twojej Ameryki. I jeszcze pytanie, KTO tu jest pomyłką?! „Для того, чтобы утвердить и удержать свое “право” на эксплуатацию других народов, Америка регулярно прибегает к использованию крайних форм насилия, и прежде всего военного. Вот список известных вооружённых интервенций и других преступлений. Конечно, на абсолютную полноту он претендовать не может, но более полного не существует. http://www.usinfo.ru/intervencyiindex2.htm

   Odpowiedz
   • 28 października 2014 o 10:59
    Permalink

    @Wiktoria – Odpuść pani głąbom.”Gdyż nie wiedzą
    co czynią” tzn.piszą!! “Umniaki” 🙂

    Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • 28 października 2014 o 17:58
   Permalink

   Rosja to jednocześnie Petersburg, Ermitaż, Moskwa, Kreml czyli prawdziwe perełki rosyjskie kultury, dodam do tego jeszcze rosyjski balet St.Petersburg to już diament. Nie chcę być lekceważąca w stosunku do USA, jednak wiem, że uwielbiają rodeo i saloony, uwielbiają też strzelać do siebie nawzajem gdyż większość obywateli posiada broń.
   USA również posiadają krajobrazowo piękne tereny, jednak ostatnio mają głównie inklinacje do spluwy i rakiet. Temu krajowi brakuje szacunku do tradycji i kultury innych nacji np. w Iraku w XIII wiecznych budowlach/świątyniach urządzili sobie bazę wojskową. Oczywiście nie mam na myśli zwykłych obywateli, to politycy mieszają ludziom w głowach.
   Wniosek, wiele czytać i to nie tylko w internecie a wnioski wysnuwać samemu po przemyśleniach.

   Odpowiedz
   • 28 października 2014 o 19:30
    Permalink

    “czyli prawdziwe perełki rosyjskiej kultury,”…
    dodam że wymienione miejsca i obiekty
    cywilizowani ludzie mierzą w kategoriach
    światowych (UNIESCO). Oczywiście za wyjątkiem
    niejakiego/jakiej(niepotrzebne skreślić),qwet…

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Obiekty_z_listy_%C5%9Awiatowego_Dziedzictwa_UNESCO_w_Europie#Rosja_.28cz.C4.99.C5.9B.C4.87_europejska.29_.2816.29

    “To tylko” drobny wycinek bogactwa kulturowego
    przechowanego ,odrestaurowanego,przekazanego
    następnym pokoleniom.Podobną dbałość, jeśli
    nie na większą skalę, obserwujemy w Republice Białoruś,
    taka troska o zabytki przeszłości i szeroko rozumianą
    kulturę jest możliwa i realizowana pod światłymi
    rządami p.prezydenta A.G.Łukaszenki.
    Na tym tle “ukraina” to dzicz i czarna dziura!!!!

    Pozdrawiam

    Odpowiedz
   • 28 października 2014 o 20:34
    Permalink

    @ krzyk, właśnie jak mam dość polityki to “łażę” po różnych takich jak podrzucone w linku, część z tych podrzuconych tematów oglądałam. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
 • 27 października 2014 o 12:27
  Permalink

  Gwet i ejbh jedzcie do DETROIT IRANU LIBII zapoznać się z ośiągnięciami cywilizacji made in USA – CYMBAŁY

  Odpowiedz
  • 27 października 2014 o 15:13
   Permalink

   Hm… Zdanie “Rosja to pomyłka historii” uwazam akkurat za wynik antyrosyjskiej pragogandy… Najgorsze: spotykaja sie ludzie, ktorze nawet nie wiedza, dlaczego nie lubia Rosjan i Rosji…ale dokladnie wiedza, ze oni sa “zrodlem zla” (((

   Odpowiedz
 • 27 października 2014 o 14:34
  Permalink

  No cóż Ameryka to mordy, gwałty i grabieże na ten temat mogą
  więcej powiedzieć Indianie, murzyni a nawet polscy dawni emigranci, nie mówiąc o Wietnamczykach i innych mordowanych
  przez amerykanów narodach aby pozbyć się przestarzałej broni.

  Odpowiedz
 • 27 października 2014 o 17:56
  Permalink

  Roja jest wielka i takie USAxxxxx nigdy jej nie zagrożą. Ukraina to sztuczny twór i wróci do do Rosji nim się obejrzycie. Potem Mołdawia i zostanie połączyć się z Kaliningradem. A wtedy nikt nie będzie miał odwagi podskoczyć.

  UZNALIŚMY TO ZA NAJLEPSZY KOMENTARZ PÓŁROCZA. POZDRAWIAM W IMIENIU REDAKCJI WEBMASTER JÓZEF

  Odpowiedz
 • 27 października 2014 o 18:58
  Permalink

  Rosja nic nie musi!
  Nie musi się bronić ani atakować. Ma czas i wszelkie atuty oraz zasoby – żeby przetrwać.
  Do tego ma rację w sporze z Zachodem, bo neoliberalizm i turbo kapitalizm tam się nie sprawdziły.
  Jeśli Rosja pójdzie SWOJĄ drogą – wygra po pewnym czasie.

  Odpowiedz
  • 27 października 2014 o 21:18
   Permalink

   Prawda,że “nic nie musi”, tylko jedno małe “ale” –
   MUSI liczyć się z parciem wewnętrznym które
   będzie nieuniknione w miarę rozszerzania nożyc
   pomiędzy możliwościami państwa i oczekiwaniami
   tej części społeczeństwa która już bywała w świecie
   jest “europejska,kosmopolityczna, światowa”.
   Inaczej – inteligencja “rosyjska” – znakomita
   jej część nigdy nie czuła “rosyjskiego ducha”…
   czy to w Rosji białej,czerwonej czy obecnie “za Putina”!Nic się nie zmieniło.

   Odpowiedz
   • 28 października 2014 o 12:38
    Permalink

    Ma Pan racje(zresztą jak zawsze), to słuszna uwaga. Optymizmem napawa fakt ,że poparcie dla polityki WWP(Putina) w Rosji stanowi ponad 80%,więc społeczeństwo świadome zachodzących zmian. Jak się teraz mówi: “Rosja-to Putin,Putin- to Rosja”.

    Odpowiedz
 • 27 października 2014 o 23:36
  Permalink

  Oj tam oj tam przecież Putin rzekł że rosji nic nie zagrozi, dlaczego nie wierzycie słowom swojego wodza:)? NIC TO ZNACZY NIC, hehehheeeeeeee

  Odpowiedz
 • 28 października 2014 o 10:14
  Permalink

  No cóż….Rosjanie w swoich zwycięstwach doszli do Paryża, do Berlina….dotrą i do Waszyngtonu. Tak to już jest z tą Rosją. Przynajmniej, najprzystojniejszy i nie mniej inteligentny Niedwiedż zapowiedział, że SWOJEJ tajgi nikomu nie odda.

  Odpowiedz
 • 28 października 2014 o 15:33
  Permalink

  Cytaty ze strony FB Pana Stanisława:
  Dziś najbardziej mi sie spodobał jego komentarz – cytuję bez tłumaczenia:
  „Посмотрел сейчас на портале Onet.pl комментарии поляков на замечание Путина о Львове. Ну что вам могу сказать, если бы сейчас проходили выборы польского круля, думаю, что Władimir Wielki процентов 75-80 набрал бы.
  (так что надо бы Раша Тудей запускать на польском, а через год польская кавалерия сама на Киев поскачет)”

  Boskie! Prawda?

  Dalej Pan Stanisław cytuje ostatnie słowa Prezydenta Putina:
  „Путин: „А Львов был каким городом, как не польским? Вы что, не знаете?”

  Link na stronę FB Pana Stremidłowskiego
  https://www.facebook.com/stremidl?fref=ts

  Odpowiedz
  • 28 października 2014 o 17:38
   Permalink

   To wiemy.PRAWDA. Tylko (gdyby już),co zrobić
   z “popsutymi mózgami” żyjącymi we Lwowie…
   Lwów nieoficjalna, a może oficjalna stolica
   Banderlandu.Eeeeech!Gdyby tak populację
   zweryfikować, negatywnych…właśnie – GDZIE???????
   II RP – minister Pieracki,zamachy, terror.
   Inaczej jak żyć z przeszłymi i aktualnzmi bandytami pod jednym dachem,któremu na imię POLSKA!!NIE DA SIE!!

   Odpowiedz
  • 29 października 2014 o 14:36
   Permalink

   Dzięki! Ale rozbawiło- i ta kawaleria z przystankiem w Kijowie ,i te rusofoby, skazane na wyż rosyjski…..A więc, tych 75-80% to agentura КГБ(ГРУ)(jak kto woli) ma się rozumieć.Nawet nie wiedziałam, że jestem wariatką, шпионом(szpiegiem),(nawiązuje tu do historii znanej polskiej publicystki)…. tylko dlatego, że nie uważam Putina za faszystę, i nie nienawidzę Rosji(a wręcz odwrotnie). A co do poczucia humoru, to…Słowianie są nie do pobicia(исключительные, непревзойдённые, неповторимые,находчивые…).Pozdrawiam wszystkich “wariatów”!

   Odpowiedz
 • 28 października 2014 o 15:45
  Permalink

  Aktualnie proponuję cieszyć się ,dosłownie pogodą,
  nawet rusofobi, muszą przyznać – jest PIĘĘĘĘKNIE
  a to za sprawą wyżu rosyjskiego, 🙂 🙂
  błękit nieba,uśmiechnięte słońce 🙂
  Prawdopodobnie podarunek nam – Polakom
  od naszych braci Noworosjan!! Pomimo odległości
  tysiąca ileśtam jesteśmy w zasięgu i oddziaływaniu
  tego samego FRONTU – jesteśmy razem!!

  Odpowiedz
 • 28 października 2014 o 21:02
  Permalink

  A wy dalej swoje. Jak widzę mało kto tu zagląda prócz krzyka i jemu podobnych.Co niektórym jawnie się we łbie poprzewracało. Coś mi się zdaje że za dużo czasu wolnego dają wam w Tworkach.

  Odpowiedz
  • 29 października 2014 o 08:55
   Permalink

   Ha,ha,ha…Nina.pl.Witaj 🙂 🙂

   Piszesz w tonie atlantyckiego zamordysty, i pomyśleć
   że w 80′”solidaruchy” bełkotali coś o pluralizmie…
   a może mi się wydaje, to było tak dawno…wg.Ciebie
   wolność wypowiedzi istnieje gdy “chwalimy czołobitnie
   amerykańskiego pana”, Nowego Wielkiego Brata.
   Rosja – temat zakazany…no chyba ze w stylu podobnym
   do półgłówków realizujących się w formie i stylu
   zakrawającym o paranoje na pewnych “portalach
   i gazetach”. Rzut oka na stronę i przypomniały
   mi się nicki (senior,observer48), podobni duchem
   “filozofowie złamanego pióra” – dywagujący
   o “d…e Maryni”!
   A jeśli (już), jesteśmy w okolicy “Tworków”…
   proponuję lekturę, jako formę odtrutki po psychotropach,
   tak,tak – drogi Panie (Nina, a jednak pan).

   Polityczne Tworki nad Wisłą

   http://www.mysl-polska.pl/node/230

   PS Czas na zmiany, także w sferze świadomości,takich
   jak “niny.pl”,no chyba że są niereformowalni
   (jak onegdaj się mówiło),druga ewentualność
   wizyty SŁUŻBOWE. I to Rozumiem …prywatnie
   jednak polecam(jako odtrutkę),lekturę strony:

   http://www.mysl-polska.pl

   PS1 – Na OP,bywasz więc skąd ta troska o frekwencję…

   Odpowiedz
 • 29 października 2014 o 18:37
  Permalink

  co za za rusofil spłodził te wypociny.

  Odpowiedz
  • 31 października 2014 o 21:05
   Permalink

   SZANOWNY PANIE JEŻELI COŚ NIE MA ZWIĄZKU Z TREŚCIĄ PROSZĘ DAROWAĆ, ZRESZTĄ MOŻE SIĘ PAN DOMYŚLIĆ DLACZEGO PRZEKROCZYŁ PAN CIENKĄ GRANICĘ DOPUSZCZALNOŚCI NA TYM PORTALU, WROGÓW SPRAWY NIE BRAKUJE. POZDRAWIAM LICZĄC NA ZROZUMIENIE WEBMASTER JÓZEF

   Pozdrawiam Bogusława,Ninę.pl,qweta
   i wszystkich “chorych na Moskala”
   Zdrowia życzę!!
   🙂

   Odpowiedz
   • 1 listopada 2014 o 09:33
    Permalink

    WEBM.JÓZEF – Rozumiem. Nadużywam
    gościnności i cierpliwości pańskiej,
    za co serdecznie przepraszam i w związku
    z powyższym, jako formę pokuty, nakładam
    sobie tylko- bierne uczestnictwo na OP,nieokreślone ostro w czasie.

    Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam

    Odpowiedz
  • 31 października 2014 o 22:59
   Permalink

   Bogusławie, czy twoja percepcja jest w stanie pojąć, jaki temat został poruszony w artykule?, czytając twój wpis przypuszczam, że ocierasz się o wyżyny…( tu proszę wstawić dowolny wyraz) no i oczywiście nie jesteś trollem.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.