Rosja nie ma wyboru – od pewnego momentu będzie musiała się bronić!

fot. IVV Rodion Malinowski (ros. Родион Яковлевич Малиновский)Bezwzględność ataków na Federację Rosyjską jest zatrważająca, skala napaści kosztuje praktycznie jedną czwartą posiadanych zasobów, to co przeżywa Rosja od końca Olimpiady w Sochi, to niewypowiedziana wojna gospodarcza mająca na celu pozbawienie tego kraju zasobów umożliwiających swobodne formułowanie swojej narodowej polityki i jej realizację.

Najpierw podpalono Ukrainę, obalając legalny i demokratyczny rząd, haniebnie przepędzając własnego prezydenta, następnie wywołano wojnę domową, w której celem stali się ludzie mówiący po rosyjsku. W totalnym szaleństwie, jakiego byliśmy świadkami – prowokacji wobec Federacji Rosyjskiej nie było końca, a hipokryzja państw zachodnich wobec realiów geopolitycznych w regionie (casus kocowa) jest po prostu bezgraniczna. Doszło nie tylko do międzynarodowej izolacji Rosji, ale także do jej stygmatyzacji i wykluczenia z tych procesów globalizacji, które przynoszą korzyści jej gospodarce. Oczywiście nie za darmo, Rosjanie muszą za wszystko płacić, a tutaj się okazuje, że nie mają mniej środków, ponieważ Zachód redefiniował wzajemne warunki gospodarczej koegzystencji.

Sytuacja tak naprawdę jest przerażająca, ponieważ coś, co się wydawało do wczoraj niemożliwe – dzisiaj jest faktem. Wróg dosłownie stoi u bram, na ziemi Świętej Rusi i ma się świetnie – karmiony nienawistną i wrogą rusofobiczną ideologią podsycaną osobistą nienawiścią do przywódcy Rosji. To jest niesamowite, ponieważ konflikt udało się zrealizować na trzech płaszczyznach – mentalnej w percepcji zwykłych ludzi, politycznej, gdzie Rosja dzisiaj oznacza wszystko, czego nie chcemy i kulturowej – na Ukrainie pali się rosyjskie książki w bibliotekach! Tego dramatu nie da się nawet komentować, to jest wielkie nieszczęście i czas wielkiego smutku dla wszystkich Słowian i narodów z nimi zjednoczonych. Ponieważ to się nawet Hitlerowi nie udało, owszem faszyzm niemiecki zaraził umysły części Ukraińców, jednakże skala i poświęcenie ukraińskich bohaterów, którzy w szeregach Armii Czerwonej walczyli z czarną zarazą zmazała prawie wszystkie winy narodu ukraińskiego wobec cywilizacji ludzkiej! Dzisiaj niestety jest na odwrót, na Ukrainie Hitler zwyciężył, Lenin nie ma już siły, żeby ustać na swoich pomnikach – zabrakło zastępczej ideologii zdolnej do zjednoczenia Narodu, to znaczy ta ideologia jest, ale ona przychodzi z Moskwy i nazywa się na roboczo „przywrócenie godności”, być może, dlatego tak przyśpieszono działania, zanim to, co dobre miało szansę zwyciężyć?

Dla wszystkich jest oczywistym, że to, z czym mamy dzisiaj do czynienia na Ukrainie, to jedynie preludium do triumfalnego pochodu na Moskwę! Ten pochód zaczynali teutońscy rycerze, kontynuowali magnaci Rzeczpospolitej, potem prawie udało się Napoleonowi a zwiadowcy wojsk Hitlera widzieli Kreml w szkłach swoich lornetek. Co będzie dalej – zobaczymy! Jednakże nie spodziewajmy się banalnej wojny, to już nie są metody, jakimi posługiwałby się Zachód wobec termonuklearnego mocarstwa! Wręcz przeciwnie, sytuacja będzie wyprowadzona w taki sposób, żeby Rosjanie musieli prosić Zachód o pomoc i wsparcie. Dzień przebudzenia smoka na Wschodzie jest bliski, podobnie nie z przypadku dzieją się teraz rzeczy na południu. Rosja od zawsze musiała działać w okrążeniu, kwestią równowagi jej potęgi i słabości jej przeciwników jest siła tego stalowego uścisku. Presja z jaką mamy do czynienia dzisiaj, jest nieporównywalna nawet z realiami Zimnej Wojny, ponieważ wówczas ZSRR był niezależnym systemem gospodarczym, a dzisiaj na tym polega wielkie kłamstwo Zachodu, że wykorzystał otworzenie się Rosji na globalizację – jako broń przeciwko niej samej.

Właśnie, dlatego Rosja nie ma wyboru, od pewnego momentu będzie musiała się bronić, a najlepszą obroną jest – ATAK. To tylko kwestia czasu, aż Rosja zostanie sprowokowana do użycia siły, zapalnych ognisk nie brakuje. W krajach bałtyckich Rosjanie są obywatelami drugiej lub nieoznaczonej kolejności. Sytuacja w Naddniestrzu robi się nieprzyjemna. Wschód Ukrainy płonie, niejasny jest status ludności rosyjskojęzycznej na Ukrainie. Kaukaz to osobny problem, tam wojna się tli. Do tego dochodzą wyzwania w Azji Środkowej, gdzie byłe republiki radzieckie nie są w stanie stworzyć efektywnych struktur państwowych, a ludność rosyjska często napotyka na bariery niespotykane w dotychczasowym współistnieniu.

Oczywiście potem, wszystkiemu znowu będzie winna Rosja, taki jej los, w naszym współistnieniu, Bizancjum także było wszystkiemu winne…

26 myśli na temat “Rosja nie ma wyboru – od pewnego momentu będzie musiała się bronić!

 • 27 października 2014 o 09:25
  Permalink

  Ale propaganda, tekst śmieszny miejscami 🙂

  Odpowiedz
 • 27 października 2014 o 09:45
  Permalink

  Rosja to pomyłka historii. Kraj ktory przez cała swoją historię był zacofany a jedynie jakie “idea” jakie zdolny był stworzyć to kompletne anty-wzorce cywilizacyne.
  Porownajcie sobie koree północna stworzona przez rosyjskich architektow i koree południowa stowrzona przez amerykanskich. I odpowiedzcie sobie na proste pytanie. Czy nie lepiej być zbombardowanym przez ameryke niz wyzwolonym przez rosje?

  Odpowiedz
  • 28 października 2014 o 10:42
   Permalink

   “Rosja to pomyłka historii. Kraj ktory przez cała swoją historię był zacofany…” Zapewne nie wiesz, że tylko “Teatr Wielki” w Moskwie jest starszy od całej twojej Ameryki. I jeszcze pytanie, KTO tu jest pomyłką?! „Для того, чтобы утвердить и удержать свое “право” на эксплуатацию других народов, Америка регулярно прибегает к использованию крайних форм насилия, и прежде всего военного. Вот список известных вооружённых интервенций и других преступлений. Конечно, на абсолютную полноту он претендовать не может, но более полного не существует. http://www.usinfo.ru/intervencyiindex2.htm

   Odpowiedz
   • 28 października 2014 o 10:59
    Permalink

    @Wiktoria – Odpuść pani głąbom.”Gdyż nie wiedzą
    co czynią” tzn.piszą!! “Umniaki” 🙂

    Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • 28 października 2014 o 17:58
   Permalink

   Rosja to jednocześnie Petersburg, Ermitaż, Moskwa, Kreml czyli prawdziwe perełki rosyjskie kultury, dodam do tego jeszcze rosyjski balet St.Petersburg to już diament. Nie chcę być lekceważąca w stosunku do USA, jednak wiem, że uwielbiają rodeo i saloony, uwielbiają też strzelać do siebie nawzajem gdyż większość obywateli posiada broń.
   USA również posiadają krajobrazowo piękne tereny, jednak ostatnio mają głównie inklinacje do spluwy i rakiet. Temu krajowi brakuje szacunku do tradycji i kultury innych nacji np. w Iraku w XIII wiecznych budowlach/świątyniach urządzili sobie bazę wojskową. Oczywiście nie mam na myśli zwykłych obywateli, to politycy mieszają ludziom w głowach.
   Wniosek, wiele czytać i to nie tylko w internecie a wnioski wysnuwać samemu po przemyśleniach.

   Odpowiedz
   • 28 października 2014 o 19:30
    Permalink

    “czyli prawdziwe perełki rosyjskiej kultury,”…
    dodam że wymienione miejsca i obiekty
    cywilizowani ludzie mierzą w kategoriach
    światowych (UNIESCO). Oczywiście za wyjątkiem
    niejakiego/jakiej(niepotrzebne skreślić),qwet…

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Obiekty_z_listy_%C5%9Awiatowego_Dziedzictwa_UNESCO_w_Europie#Rosja_.28cz.C4.99.C5.9B.C4.87_europejska.29_.2816.29

    “To tylko” drobny wycinek bogactwa kulturowego
    przechowanego ,odrestaurowanego,przekazanego
    następnym pokoleniom.Podobną dbałość, jeśli
    nie na większą skalę, obserwujemy w Republice Białoruś,
    taka troska o zabytki przeszłości i szeroko rozumianą
    kulturę jest możliwa i realizowana pod światłymi
    rządami p.prezydenta A.G.Łukaszenki.
    Na tym tle “ukraina” to dzicz i czarna dziura!!!!

    Pozdrawiam

    Odpowiedz
   • 28 października 2014 o 20:34
    Permalink

    @ krzyk, właśnie jak mam dość polityki to “łażę” po różnych takich jak podrzucone w linku, część z tych podrzuconych tematów oglądałam. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
 • 27 października 2014 o 12:27
  Permalink

  Gwet i ejbh jedzcie do DETROIT IRANU LIBII zapoznać się z ośiągnięciami cywilizacji made in USA – CYMBAŁY

  Odpowiedz
  • 27 października 2014 o 15:13
   Permalink

   Hm… Zdanie “Rosja to pomyłka historii” uwazam akkurat za wynik antyrosyjskiej pragogandy… Najgorsze: spotykaja sie ludzie, ktorze nawet nie wiedza, dlaczego nie lubia Rosjan i Rosji…ale dokladnie wiedza, ze oni sa “zrodlem zla” (((

   Odpowiedz
 • 27 października 2014 o 14:34
  Permalink

  No cóż Ameryka to mordy, gwałty i grabieże na ten temat mogą
  więcej powiedzieć Indianie, murzyni a nawet polscy dawni emigranci, nie mówiąc o Wietnamczykach i innych mordowanych
  przez amerykanów narodach aby pozbyć się przestarzałej broni.

  Odpowiedz
 • 27 października 2014 o 17:56
  Permalink

  Roja jest wielka i takie USAxxxxx nigdy jej nie zagrożą. Ukraina to sztuczny twór i wróci do do Rosji nim się obejrzycie. Potem Mołdawia i zostanie połączyć się z Kaliningradem. A wtedy nikt nie będzie miał odwagi podskoczyć.

  UZNALIŚMY TO ZA NAJLEPSZY KOMENTARZ PÓŁROCZA. POZDRAWIAM W IMIENIU REDAKCJI WEBMASTER JÓZEF

  Odpowiedz
 • 27 października 2014 o 18:58
  Permalink

  Rosja nic nie musi!
  Nie musi się bronić ani atakować. Ma czas i wszelkie atuty oraz zasoby – żeby przetrwać.
  Do tego ma rację w sporze z Zachodem, bo neoliberalizm i turbo kapitalizm tam się nie sprawdziły.
  Jeśli Rosja pójdzie SWOJĄ drogą – wygra po pewnym czasie.

  Odpowiedz
  • 27 października 2014 o 21:18
   Permalink

   Prawda,że “nic nie musi”, tylko jedno małe “ale” –
   MUSI liczyć się z parciem wewnętrznym które
   będzie nieuniknione w miarę rozszerzania nożyc
   pomiędzy możliwościami państwa i oczekiwaniami
   tej części społeczeństwa która już bywała w świecie
   jest “europejska,kosmopolityczna, światowa”.
   Inaczej – inteligencja “rosyjska” – znakomita
   jej część nigdy nie czuła “rosyjskiego ducha”…
   czy to w Rosji białej,czerwonej czy obecnie “za Putina”!Nic się nie zmieniło.

   Odpowiedz
   • 28 października 2014 o 12:38
    Permalink

    Ma Pan racje(zresztą jak zawsze), to słuszna uwaga. Optymizmem napawa fakt ,że poparcie dla polityki WWP(Putina) w Rosji stanowi ponad 80%,więc społeczeństwo świadome zachodzących zmian. Jak się teraz mówi: “Rosja-to Putin,Putin- to Rosja”.

    Odpowiedz
 • 27 października 2014 o 23:36
  Permalink

  Oj tam oj tam przecież Putin rzekł że rosji nic nie zagrozi, dlaczego nie wierzycie słowom swojego wodza:)? NIC TO ZNACZY NIC, hehehheeeeeeee

  Odpowiedz
 • 28 października 2014 o 10:14
  Permalink

  No cóż….Rosjanie w swoich zwycięstwach doszli do Paryża, do Berlina….dotrą i do Waszyngtonu. Tak to już jest z tą Rosją. Przynajmniej, najprzystojniejszy i nie mniej inteligentny Niedwiedż zapowiedział, że SWOJEJ tajgi nikomu nie odda.

  Odpowiedz
 • 28 października 2014 o 15:33
  Permalink

  Cytaty ze strony FB Pana Stanisława:
  Dziś najbardziej mi sie spodobał jego komentarz – cytuję bez tłumaczenia:
  „Посмотрел сейчас на портале Onet.pl комментарии поляков на замечание Путина о Львове. Ну что вам могу сказать, если бы сейчас проходили выборы польского круля, думаю, что Władimir Wielki процентов 75-80 набрал бы.
  (так что надо бы Раша Тудей запускать на польском, а через год польская кавалерия сама на Киев поскачет)”

  Boskie! Prawda?

  Dalej Pan Stanisław cytuje ostatnie słowa Prezydenta Putina:
  „Путин: „А Львов был каким городом, как не польским? Вы что, не знаете?”

  Link na stronę FB Pana Stremidłowskiego
  https://www.facebook.com/stremidl?fref=ts

  Odpowiedz
  • 28 października 2014 o 17:38
   Permalink

   To wiemy.PRAWDA. Tylko (gdyby już),co zrobić
   z “popsutymi mózgami” żyjącymi we Lwowie…
   Lwów nieoficjalna, a może oficjalna stolica
   Banderlandu.Eeeeech!Gdyby tak populację
   zweryfikować, negatywnych…właśnie – GDZIE???????
   II RP – minister Pieracki,zamachy, terror.
   Inaczej jak żyć z przeszłymi i aktualnzmi bandytami pod jednym dachem,któremu na imię POLSKA!!NIE DA SIE!!

   Odpowiedz
  • 29 października 2014 o 14:36
   Permalink

   Dzięki! Ale rozbawiło- i ta kawaleria z przystankiem w Kijowie ,i te rusofoby, skazane na wyż rosyjski…..A więc, tych 75-80% to agentura КГБ(ГРУ)(jak kto woli) ma się rozumieć.Nawet nie wiedziałam, że jestem wariatką, шпионом(szpiegiem),(nawiązuje tu do historii znanej polskiej publicystki)…. tylko dlatego, że nie uważam Putina za faszystę, i nie nienawidzę Rosji(a wręcz odwrotnie). A co do poczucia humoru, to…Słowianie są nie do pobicia(исключительные, непревзойдённые, неповторимые,находчивые…).Pozdrawiam wszystkich “wariatów”!

   Odpowiedz
 • 28 października 2014 o 15:45
  Permalink

  Aktualnie proponuję cieszyć się ,dosłownie pogodą,
  nawet rusofobi, muszą przyznać – jest PIĘĘĘĘKNIE
  a to za sprawą wyżu rosyjskiego, 🙂 🙂
  błękit nieba,uśmiechnięte słońce 🙂
  Prawdopodobnie podarunek nam – Polakom
  od naszych braci Noworosjan!! Pomimo odległości
  tysiąca ileśtam jesteśmy w zasięgu i oddziaływaniu
  tego samego FRONTU – jesteśmy razem!!

  Odpowiedz
 • 28 października 2014 o 21:02
  Permalink

  A wy dalej swoje. Jak widzę mało kto tu zagląda prócz krzyka i jemu podobnych.Co niektórym jawnie się we łbie poprzewracało. Coś mi się zdaje że za dużo czasu wolnego dają wam w Tworkach.

  Odpowiedz
  • 29 października 2014 o 08:55
   Permalink

   Ha,ha,ha…Nina.pl.Witaj 🙂 🙂

   Piszesz w tonie atlantyckiego zamordysty, i pomyśleć
   że w 80′”solidaruchy” bełkotali coś o pluralizmie…
   a może mi się wydaje, to było tak dawno…wg.Ciebie
   wolność wypowiedzi istnieje gdy “chwalimy czołobitnie
   amerykańskiego pana”, Nowego Wielkiego Brata.
   Rosja – temat zakazany…no chyba ze w stylu podobnym
   do półgłówków realizujących się w formie i stylu
   zakrawającym o paranoje na pewnych “portalach
   i gazetach”. Rzut oka na stronę i przypomniały
   mi się nicki (senior,observer48), podobni duchem
   “filozofowie złamanego pióra” – dywagujący
   o “d…e Maryni”!
   A jeśli (już), jesteśmy w okolicy “Tworków”…
   proponuję lekturę, jako formę odtrutki po psychotropach,
   tak,tak – drogi Panie (Nina, a jednak pan).

   Polityczne Tworki nad Wisłą

   http://www.mysl-polska.pl/node/230

   PS Czas na zmiany, także w sferze świadomości,takich
   jak “niny.pl”,no chyba że są niereformowalni
   (jak onegdaj się mówiło),druga ewentualność
   wizyty SŁUŻBOWE. I to Rozumiem …prywatnie
   jednak polecam(jako odtrutkę),lekturę strony:

   http://www.mysl-polska.pl

   PS1 – Na OP,bywasz więc skąd ta troska o frekwencję…

   Odpowiedz
 • 29 października 2014 o 18:37
  Permalink

  co za za rusofil spłodził te wypociny.

  Odpowiedz
  • 31 października 2014 o 21:05
   Permalink

   SZANOWNY PANIE JEŻELI COŚ NIE MA ZWIĄZKU Z TREŚCIĄ PROSZĘ DAROWAĆ, ZRESZTĄ MOŻE SIĘ PAN DOMYŚLIĆ DLACZEGO PRZEKROCZYŁ PAN CIENKĄ GRANICĘ DOPUSZCZALNOŚCI NA TYM PORTALU, WROGÓW SPRAWY NIE BRAKUJE. POZDRAWIAM LICZĄC NA ZROZUMIENIE WEBMASTER JÓZEF

   Pozdrawiam Bogusława,Ninę.pl,qweta
   i wszystkich “chorych na Moskala”
   Zdrowia życzę!!
   🙂

   Odpowiedz
   • 1 listopada 2014 o 09:33
    Permalink

    WEBM.JÓZEF – Rozumiem. Nadużywam
    gościnności i cierpliwości pańskiej,
    za co serdecznie przepraszam i w związku
    z powyższym, jako formę pokuty, nakładam
    sobie tylko- bierne uczestnictwo na OP,nieokreślone ostro w czasie.

    Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam

    Odpowiedz
  • 31 października 2014 o 22:59
   Permalink

   Bogusławie, czy twoja percepcja jest w stanie pojąć, jaki temat został poruszony w artykule?, czytając twój wpis przypuszczam, że ocierasz się o wyżyny…( tu proszę wstawić dowolny wyraz) no i oczywiście nie jesteś trollem.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.