Paradygmat rozwoju

Rosja uprzedziła swoją izolację?

 Trudno jest orzec cokolwiek o geopolityce, ale prawdopodobnie właśnie na naszych oczach pisze się historia i to wielkim i literami. Zachodni- i dalekowschodni świat upatruję w Rosji zasobu surowcowego, rezerwuaru terytorium lub jak podał niedawno jeden z amerykańskich polityków – stacji benzynowej. Tymczasem wielki kamień milowy w rozwoju i modernizacji Rosji jakim był wysiłek inwestycyjny państwa związany z organizacją Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Sochi – udowodnił, że nie jest problemem modernizacja Rosji. Być może właśnie to przeraziło zagranicznych interwentów zainteresowanych tym, żeby Rosja nie była w stanie wytrzymać swojego własnego ciążenia. Nie ma bowiem nigdy dymu bez ognia, muszą być jakieś powody, dla których zostały podjęte określone działania.

Prawdopodobnie zachodni interwenci zdali sobie sprawę, że budowa Unii Celnej w oparciu o potęgę gospodarek krajów byłego ZSRR – może zagrozić hegemonii bloku zachodniego, albowiem zjednoczone kraje pod przewodnictwem Rosji – nie mogłyby być zastraszane przez Chiny, ani naiwnie eksploatowane przez Zachód. Stworzenie nowego bloku gospodarczego – było wybitnie nie po myśli „kogoś”, prawdopodobnie jakiegoś tajemniczego „ktosia”, który okazał się „niewidzialną ręką” na Majdanie – co oczywiście nie odejmuje ludowego i narodowego charakteru tego społecznego buntu Ukraińców, którzy zostali w pewnej mierze prawdopodobnie wykorzystani a na pewno zmanipulowani.

„Ktoś” musiał przestraszyć się, że Rosja powtórzy chiński model rozwoju gospodarczego – w oparciu o potęgę swojego zaplecza surowcowego i przemysłowego wszystkich połączonych krajów Unii Celnej. W ten sposób przestałaby być „eldorado” dla zachodnich koncernów – szykujących się do kolejnej fazy eksploatowania bogactw krajów, które mogą bezpiecznie schronić się pod parasolem ochronnym potężnej Rosji.

Nie bez powodu pan Władimir Putin – Prezydent Federacji Rosyjskiej mówił niedawno o wyczerpaniu znaczenia dochodów z eksportu surowców dla finansowania rozwoju gospodarki! Był to bardzo istotny sygnał dla tego tajemniczego „kogoś” pokazujący, że pomimo świadomości machinacji na międzynarodowych rynkach i możliwych niekorzystnych konsekwencji jakie mogą spotkać Rosję – nie cofnie się przed faszystowską hydrą, którą zainfekowano część bratniego narodu, tylko po to żeby docelowo podpalić Rosję. Ta wypowiedź pokazuje, że Rosja o wszystkim wiedziała i wszystko zaplanowała wliczając w koszty – z konieczności – niektóre elementy uzależniającej współpracy z Zachodem.

Być może właśnie w ten sposób Federacja Rosyjska uprzedziła próbę jej izolacji na arenie międzynarodowej, po prostu skracając dystans? Nie ma skuteczniejszej strategii w uprzedzeniu nożowników, którzy się skradają dookoła żeby osaczyć ofiarę niż wyprzedzające uderzenie na najbardziej rozzuchwalonego z nich. Doświadczony w walce wręcz i technikach samoobrony – wybiera tego ze skradających się bandytów, który jako pierwszy obnaży nóż lub nawet zacznie nim wymachiwać – uciszenie takiego powoduje u innych konieczność zastanowienia się i przemyślenia zamiarów, albo wściekły atak. W tym przypadku wściekły atak nie nastąpił ponieważ „nożownicy” nie byli skoordynowani, jednakże to wcale nie oznacza że teraz się nie zmówią.

Gra toczy się o najwyższe stawki, powtórzona po 10 latach rewolucja na Ukrainie – tym razem się powiodła, udało się obalić legalne w świetle Konstytucji władze dzięki zablokowaniu centralnego placu w stolicy i szturmowaniu budynków administracji rządowej – to jest scenariusz wyjątkowej koncentracji – powiązanej z wirusowym rozniesieniem rewolucji na inne części kraju, gdzie eliminowano administrację terytorialną – to nie mogą być przypadki. W bardzo tani sposób przejęto kontrolę nad 46 milionowym krajem, jego przemysłem, zasobami naturalnymi, elektrowniami jądrowymi – wszystkim co będzie można teraz „transformować” w kierunku neoliberalnej gospodarki rynkowej. Chińskie i hinduskie huty już czekają na złom z deindustrializacji Ukrainy, ponieważ „niewidzialna ręka” ma pełną świadomość że prawie na pewno nie będzie się dało na Ukrainie umocnić na tyle, żeby po jej przeprogramowaniu mogła ona stanowić siedlisko rozsiewu „rewolucji”. Dlatego też o wiele bardziej będzie się opłacało Ukrainę restrukturyzować po prostu rozbierając jej przemysł na złom, bo to daje gwarancje, że nie posłuży on do wzmocnienia „drugiej strony” nie mówiąc już nawet o aspiracjach atomowych, na które nikt Kijowowi obecnie nie pozwoli.

Rosyjskie tłumaczenie tekstu [tutaj]

15 komentarzy

 1. inicjator_wzrostu

  Dalekowzroczny tekst.
  Doskonała analiza przyczyn – to prawidłowe wnioski na przyszłość w rozwoju wydarzeń.

 2. Nie da się izolować Rosji, wystarczy popatrzeć na mapę. To nie jest możliwe a najlepiej oddaje to właśnie ta mapa. Jeżeli ktoś myśli o izolowaniu Rosji jest szaleńcem

  • Racja, i trzeba dodac, ze rosjanie organizuja sie bardzo szybko jesli chodzi o obrone kraju. Wartosci czlowieka i patriotyzm stoja u nich wyzej niz bieg za pieniadzem.

 3. Piekny propagandowy tekst , ale ma sie nijak do rzeczywistosci. Rosja rozwija sie tylko w wielkich miastach, reszta kraju wyglada jak za Chruszczowa , 50% PKB to surowce ,4/5 eksportu to bron.Zachud i Chiny nie musza walczyc ani zdobywac Rosji , ona sama wymrze i zapije sie na smierc , srednia zycia mezczyzny to 59 lat i najwiekszy odsetek alkoholikow .

  • Bzdury, nawet gdyby to była bezludna kraina to Chiny i “Zachud” 😉 konkurowały by.

  • pszepraszam za moj POLSKI smieszy mie to w jaki sposub Ludzie ktuzy uwazajom sie za mysloncych analizujom te wydazenia.Dö Pana albo Pani niewiem bo Imie czacza ieje mi nie znane jaki to rozwuj w Polsce jesli czlowiek ktury utczwie pracuje i zostaje horym niejest w stanie zaplacic wizyty u lekaza czy kuplc Lekow kture mogly by mu ratowac rzycie ale jestesmy w nato wydajemy pieniondze na woine w Iraku w Afganistanie mamy nawet tajne wienzenie w ktorych popieramy Tortury jaka jes korzyscidla Polski z tego wszystkiego .Moja reflekcja jet bardo pros Dostojewski opisal to w Idiocie jak ten swiat funkcjoniert niestety odebrano Ludziom mozliwosc wolnego myslenia ograniczon ich mozliwosci na poziom naj prymitywnieszy zwiezont ktore tylko chca rabowac zeby jesci i posiadac bez mozliwosci patrzeni w pszyszlosc

  • Nie masz co wylewać żalów, Polska to też kraj płynący gorzałą, średnia życia nie wiele większa lub taka sama. Największe wydatki reprezentacyjne polskich oficjeli to zakup alkoholi, katastrofa smoleńska tez utopiona w oparach wieczornej gorzały, praca ojców narodu to knajpa sejmowa, europosłowie to bywalcy burdeli a nie sali posiedzeń a jednak się “rozwijamy” a nawet jestesmy już potęgą.

  • Nie propaganda a rzeczywistosc, oczywiście na jakże
   nam bliskie tematy polskie(Rosję zostaw w spokoju).
   – Reż Ewa Bożęcka “Arizona”, 1997r. od debiutu minęło kilkanaście lat, temat aktualny – na czasie, dzięki
   judeochrześcijaństwu i solidarnościowcom…aha tytuł filmu od marki wina popularnego bardzo wśród mieszkańców popegeerowskich miejscowosci(ucieczka
   od solidarnościowej rzeczywistości).
   Tytuł drugi: Druga Japonia – “Polska 2011” w reżyserii
   Edwarda Maciejczyka z Chicago.
   Kilka zdań do filmu wyrwanych z…
   “nieustannie od 1989r.społeczeństwo polskie karmione
   jest wizją nadchodzącego dobrobytu – począwszy od
   drugiej Japonii Wałęsy, a obecnie drugiej Irlandii Tuska, tego typu socjotechniczne chwyty miały obudzić
   sympatię Polaków do “słusznych” i “koniecznych”
   reform. W krótkim reportażu E. Maciejczyk, reżyser
   i dokumentalista filmowy polskiego pochodzeni kontroluje mit z rzeczywistościa transformacji
   ustrojowej po 1989 i wstapienie do UE – wyprzedazy
   majatku narodowego, pauperyzacji szerokich mas
   społeczeństwa oraz zwielokrotnienie udziału
   międzynarodowego kapitału w polskiej gospodarce.
   Z drugiej strony, jako przykład kraju, który
   nie uległ zapędom globalistów przedstawiona jest
   Białoruś – znienawidzona przez euro – atlantyckich
   kabotynów w osobach Radosława Sikorskiego czy Jerzego Buzka. Reportaż treścią wyróżnia się na tle
   stablishmentowych “opiniotwórczych mediow”, takich
   informacji nie znajdziemy w “wyborczej” czy “polskiej”. Warorto obejrzec!!
   Pozostanę (na razie), przy wymienionych 2 pozycjach,
   adresuję szczególnie do @czacza(czacza,czacza??).
   “Szukajcie, a znajdziecie”…(wymienione filmy, mialem na mysli).

  • 4/5 eksportu Rosji to broń, jeżeli uznać, że jest to prawda to USA zzielenieją z zazdrości. Handel bronią to bardzo intratny biznes.

 4. nie ma co tu roztrząsać Rosji, przeciez to UE i USA nasłały bandytów na Ukrainę, Rosja jedynie musi oczyścić Ukrainę z bandytów a UE i USA mogą wyć do gwiazd w tym czasie. Na Ukrainie są terroryści a nie rząd czy prezydent. MFW to może pozyczyc pieniądze terrorystom a nie Ukrainie. Ci bandyci nie maja żadnej legitymizacji do rządzenia Ukrainą. Terroryzm jest przestępstwem czy to sie komu podoba czy nie.

  • To są też “moje słowa”, uważam tak co najmniej od
   2004r.czyli pierwszej hutzpy “na majdanie” w Kijowie.
   Gdzie udawały sie nieprzerwanie pielgrzymki
   “polskich polityków”, budujących z Juszczenką
   mit UPA i Bandery,patrz: żałosne dokonania L.Kaczyńskiego , który “odszedł” w niesławie( zwykle
   używam dosadniejszych epitetów)…

 5. Jak chodzi o sytuację na Ukrainie, to gra toczy się o wyższe stawki, jak napisał Autor. Kto wygra? a to się jeszcze okaże jak powiedział mistrz Zen.

 6. Jako ze nie samym chlebem…warto zapoznać się, co piszą
  na “gorące tematy” i co ważne , nie wszyscy poszaleli
  no może za wyjątkiem na posadach czynowicy polscy,
  oni muszą tak śpiewać, gdyż są w “chórze” euroatlantyckim
  w przeciwieństwie do NARODU POLSKIEGO.
  http://www.swiatoczamipolaka.neon24.pl/post/107430,rosyjska-duma

 7. księgowa lucyfera

  PROSZĘ SIĘ PO PROSTU ZAREKLAMOWAĆ NIE TRZEBA UKRYWAĆ LINKA 🙂 WEB. JÓZEF 🙂

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.