Rosja, Prezydent Władimir Putin i Świat – Rosyjskie społeczeństwo (cz.2)

Przyglądając się Rosji z dystansu, a właściwie przez pryzmat tego, co można przeczytać i zobaczyć w Internecie, można odnieść wrażenie, że społeczeństwo podzieliło się tam z grubsza na dwa obozy – względnie zadowolonych z pana Władimira Putina Prezydenta Federacji Rosyjskiej i sposobu sprawowania przez niego władzy oraz tych nastawionych bardzo krytycznie do jego działalności.

W grupie zadowolonych są oczywiście polityczni zwolennicy pana Prezydenta, czyli członkowie partii „Jedna Rosja”. Do tej grupy zaliczyłem obywateli, dostrzegających wady i niedoskonałości rosyjskiej rzeczywistości, którzy pomimo tego akceptują stan obecny, ponieważ nie są zainteresowani przeżywaniem kolejnych rewolucyjnych zmian na własnej skórze.

Taką filozofię życiową można zaobserwować w Polsce i innych państwach byłego bloku socjalistycznego. Rosjanie mieli inną historię, więc odnoszą się do innych faktów historycznych. Znają tragiczne skutki czteroletniej wojny domowej, między Bolszewikami i tzw. Białymi, jaka nastąpiła po rewolucji w 1917 roku. Prawdopodobnie wielu ma w pamięci fatalne skutki załamania gospodarczego, jakie nastąpiło po rozwiązaniu ZSRR. „Kątem oka” obserwują wyniki przemian z „dobrego na lepsze”, jakie zafundowali siebie Ukraińcy, gdzie zbożny cel integracji z Unią i NATO po raz kolejny doprowadził do spadku ich stopy życiowej.

Prawdopodobnie nie bez znaczenia na poglądy tej grupy obywateli wpływa świadomość wyrównywania się ich poziomu życia z poziomem życia obywatelami państw unijnych. Nie mają wątpliwości, że to rządy pana Władimira Putina Prezydenta Federacji Rosyjskiej doprowadziły do zdecydowanie najlepszych warunków życia, jakie mieli kiedykolwiek Rosjanie. Tak jak obywatele innych państw europejskich większość rosyjskich obywateli jest w stanie przemieszczać się i mieszkać gdziekolwiek chcą w kraju lub za granicą, jeżeli mają na to środki finansowe.

Drugą grupę w społeczeństwie rosyjskim tworzą ludzie, którzy są wyraźnie niezadowoleni z rządów pana Władimira Putina Prezydenta Federacji Rosyjskiej i swoje niezadowolenie wyrażają publicznie.

Tym ludziom nie podoba się podwyższenie wieku emerytalnego oraz ciągły wzrost cen towarów i usług. Wielu Rosjan krytycznie ocenia rząd pana Dmitrija Miedwiediewa, Dumę Państwową i działania lokalnych gubernatorów.

Fundacja Walki z Korupcją pana Aleksieja Nawalnego zbiera dowody na to, że wysocy rosyjscy urzędnicy państwowi masowo oszukują w deklaracjach majątkowych. I muszą dostawać ogromne pieniądze “bokiem”, bo inaczej nie byłoby ich stać na te wszystkie zegarki, biżuterię, luksusowe samochody etc. Przewidując systematyczny wzrost gospodarczy i ciągły wzrost własnych dochodów zaciągnęli kredyty, których nie są w stanie spłacić.

Tymczasem od kilku lat gospodarka rosyjska się nie rozwija. Wprawdzie władze corocznie ogłaszają niewielkie wzrosty PKB tyle, że wzrost ten nie przekłada się w sposób widoczny na wzrost dochodów ludności.

Dużej grupie obywateli nie podoba się pozostawanie we władzach, na wysokich stanowiskach, urzędników nazywanych Liberałami, którzy uzyskali stanowiska jeszcze za czasów rządów prezydenta Jelcyna. Ze szczególną niechęcią odnoszą się do takich osób działających aktywnie w biznesie i bankowości, których podejrzewają o zdobycie swoich stanowiska z poręczenia ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Bila Clintona. Uważają, że elity finansowe niewiele dbają o narodowe interesy Rosji i Rosjan, ponieważ w swoim interesie wysługują się międzynarodowym elitom liberalnym.

Wielu z niezadowolonych jest za przeprowadzenia w kraju radykalnych zmian mających na celu odwrócenie tendencji niekorzystnych dla przeciętnych obywateli.

21 myśli na temat “Rosja, Prezydent Władimir Putin i Świat – Rosyjskie społeczeństwo (cz.2)

 • 4 sierpnia 2019 o 07:10
  Permalink

  https://businessoutsiderpl.wordpress.com/2019/07/22/petrodolar-final/
  =============

  Walka z Rosją, jest walką o zasoby i utrzymanie dominującej roli $.
  Dość dokładnie wyjaśna to ten tekst.
  Któryś z amerykańskich polityków wyraził się o Rosji, że jest to “stacja benzynowa”.
  Niestety, zbyt dobrze uzbrojona dla światowych rabusiów zasobów…….

  Ostatnio mamy protesty w Moskwie.
  Media prześcigają się w ich nagłaśnianiu, brutalność policji, itd.
  Dokładnie takie same scenki z nieco innymi komentarzami, można obserwować w Paryżu.
  W każdym kraju znajdzie się grupa malkontentów, niezadowolonych ze stanu faktycznego, uważających że maja lepszy pomysł na rządzenie krajem.
  I nie posiadających wiedzy o tym, jak konkretne rozwiązania wdrożone w innym kraju, zaowocowały nieprzewidzianymi konsekwencjami dla wdrażających je.
  Na ogół, kończy się to po wymianie ekipy sprawującej władzę, uniwersalnym “teraz k…MY”……

  Odpowiedz
 • 4 sierpnia 2019 o 08:30
  Permalink

  Co prawda, większość polityków zrezygnowała z posługiwania się terminem Manifest Destiny, jednak wielu badaczy jest zdania, że zmodyfikowana koncepcja, a zwłaszcza najistotniejszy jej element, czyli przeświadczenie o „misji” Amerykanów, zwłaszcza „misji szerzenia demokracji”, nadal wywiera wpływ na uzasadnianie amerykańskiej polityki zagranicznej i na pojmowanie przez Amerykanów ich roli we współczesnym świecie.

  Tego zdania jest, m.in. Anders Stephanson, który uważa, że odegrała ona istotną rolę w motywowaniu wielu amerykańskich interwencji zbrojnych w okresie zimnej wojny, jak również po jej zakończeniu. Stephanson podkreśla też, że większość państw odwołujących się do mesjanistycznych wizji dotyczących ich roli w świecie z czasem z nich rezygnowała, natomiast Stany Zjednoczone usilnie przy nich trwają. Koncepcja Manifest Destiny jest, według Stephansona, częścią tego, co nazywa on „niezwykłym i nadzwyczaj silnym nacjonalizmem o charakterze nie tylko profetycznym, ale i uniwersalistycznym”.
  http://www.sprawynauki.edu.pl/archiwum/dzialy-wyd-elektron/305-politologia-el/3952-manifest-destiny
  ============

  Może warto poznać anglosaski punkt widzenia na świat?
  świat jako ŁUP, przynależny z racji predestynacji?
  Skoro jakiś kraj nie chce być łupem, tym gorzej dla niego i jego przywódców.
  Mesjanizm wywołuje krucjaty- pod byle pretekstem.
  Krucjata zaś nie jest drogą do zbawienia tylko wzbogacenia się nielicznych.

  Odpowiedz
 • 4 sierpnia 2019 o 10:16
  Permalink

  No takie są skutki modelu burżuazyjnego w polityce i gospodarce. Model zarządzania, aby wszyscy byli zadowoleni też nie wypalił z względu na lenistwo ludzi, przede wszystkim intelektualne, więc ZSRR się posypał. Okazało się, że pod przymusem ideologicznym, prawnym i państwowym też nie zbuduje się gospodarki wydajnej i konkurencyjnej a opartej na zasadach sprawiedliwości społecznej w świecie opanowanym przez wielki kapitał degenerujący człowieczeństwo.

  Obecne problemy gospodarcze Rosji to zapewne pochodna sankcji i obrony interesów narodu przed poddaństwem zachodowi. Nie wszyscy Rosjanie są tego świadomi zapewne, ale jak sobie przypomną czasy Jelcyna, to powinni zweryfikować swoją postawę. Liberałowie zaś muszą wybrać między interesami własnymi a interesem narodu. Czas pokaże, czy pogrążą Rosję, czy wyprowadzą na prostą w starciu z zachodnim imperializmem.

  Niewielki wzrost PKB nie jest tragedią, bo może świadczyć o powolnym, ale zrównoważonym rozwoju bez nadmiernego życia na kredyt. Nie wiem, jak u nich wygląda zadłużenie konsumenckie obywateli. Jeżeli jest mniejsze niż w Polsce, to nie ma tragedii, bo siła nabywcza pieniądza jest większa mimo spadku jego wartości w układzie międzynarodowym. Dzięki temu będą bardziej odporni na światowy kryzys i niezależni. To zachód powinien się martwić swoim nadmiernym zadłużeniem, bo jeżeli nie znajdzie nowych zasobów do drenażu kolonialnego na świecie ich stopa życia poleci, a wtedy się zacznie kolorowa wojna domowa u nich. Wtedy musimy być gotowi na natychmiastowe opuszczenie UE i zamknięcie granic. Nie mamy żadnego interesu, aby po skolonizowaniu jeszcze pomagać wrogom w przetrwaniu.

  Odpowiedz
  • 4 sierpnia 2019 o 13:01
   Permalink

   Całość zadłużenia zagranicznego Rosji, to 17% PKB, przy stałych nadwyżkach w handlu zagranicznym.
   Obecne rezerwy walutowe w całości i z naddatkiem pokrywaja zewnętrzne zobowiazania, wynoszą bodaj 470 miliardów $.

   Przy czym- UWAGA!!!+ rezerwy w amerykańskich papierach dłużnych w ciągu ostatnich kilku lat, zostały zredukowane o 90%.
   https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/bankowosc/juan-i-zloto-nie-zastapia-dolara-w-rosyjskiej-gospodarce/

   Odpowiedz
  • 4 sierpnia 2019 o 17:33
   Permalink

   “Obecne problemy gospodarcze Rosji to zapewne pochodna sankcji i obrony interesów narodu przed poddaństwem zachodowi. Nie wszyscy Rosjanie są tego świadomi zapewne, ale jak sobie przypomną czasy Jelcyna,” itd…
   Ejże… (?) !! 🙂 Toż to kontynuacja w prostej linii…nawet Konstytucja FR
   ta sama pisana pod dyktando CIA, czy podległość ЦБ Rosii zagranicznym
   ‘chadziajom”…
   «Безумие и бескультурье»: Власть гуляет, а народ страдает…
   https://www.youtube.com/watch?v=oxCuoVr_qA8

   «Список, которому нет конца»: Всё имущество бывшего мера Нижнего Новгорода Олега Сорокина
   https://www.youtube.com/watch?v=Lk_qKPBUm-w

   vs.

   «Запретили жить»: Административная ответственность за сбор шишек в лесу https://www.youtube.com/watch?v=V8T7aFPx4WA

   ” jak sobie przypomną czasy Jelcyna” To co? Tak wiele na lepsze zmieniło się? Возрождение ОПГ в России – Почему возвращаются 90-е…
   Poszukaj na “yuotube”, na kanale Андрея Караулова

   Odpowiedz
 • 4 sierpnia 2019 o 10:34
  Permalink

  …jeżeli mają na to środki finansowe.” To stwierdzenie wyjaśnia wszystko.
  Do “placu bolotnego” podział był prosty obóz zwolenników Putina
  vs. “liberałowie i demokraci” z miażdżącym wskazaniem na zwolenników
  partii władzy , ‘po Krymie” euforia gwałtownie opada, przybywa przeciwników, podział już nie jest taki czytelny. Ten proces będzie pogłębiał się… Zachód ma powody do zadowolenia, wystarczy ‘nic nie robić”. Czekać!

  “Fundacja Walki z Korupcją pana Aleksieja Nawalnego…” Ten pan wśród
  (zwykłych, z ulicy) Rosjan cieszy się taką samą popularnością jak nie przymierzając ultraliberalni kremlowscy czynownicy z obozu władzy WWP. Amen!
  Ps. Zdecydowana większość Rosjan (jeszcze) czeka że WWP “obudzi się”,
  i ZDECYDOWANIE powtórzy 1937 r.
  Jeszcze raz – Amen!

  Odpowiedz
  • 4 sierpnia 2019 o 20:53
   Permalink

   Widzę, że tobie @krzyk58 marzy się okrutny stalinowski terror? 🙂 Ale kogo tam mieliby eksterminować, jak w 1937 roku?, przecież komunistów praktycznie nie ma, a ci co są to raczej popierają Putina!, bo widzą gwarancję rozwoju Rosji, a że pod szyldem liberalnym to już inna sprawa. Mogli kiedyś nie przepić swojego systemu sprawiedliwości społecznej. 🙂

   Nie mam czasu na jakieś tam pogłębione analizy rosyjskich problemów. Można natomiast wnosić jedno, że teraz wszyscy dostają pensje i emerytury w przeciwieństwie do czasów Jelcyna, więc siłą rzeczy mają świeżą pamięć. Młodzi protestujący mogą być zachwyceni zachodem w dobie internetu, ale jeżeli rozwalą sobie państwo, jak nasze styropiany z kościołem do spółki, to potem nawet jak zmądrzeją na starość, już będzie za późno i to se ne wrati.

   Patrz trafne wnioski @wmw.

   A niemiaszki odważnie żądają uwolnienia demonstrantów. Czyżby ich V kolumnę służby rosyjskie rozbiły i teraz jest skowyt i kociokwik? Bo jakoś nie słyszałem o notach protestacyjnych wobec Francji, aby łagodniej postępowali z żółtymi kamizelkami, a tam wiele osób utraciło zdrowie, i co? i nic? Oni mogą z opozycja się rozprawiać, a Rosjanom nie wolno? Oczywiście nie wypowiadam się, czy te protesty w Moskwie są słuszne, czy nie? Nie mam pojęcia, jaka jest tam sytuacja. Idzie o to jak władza reaguje i jakie są reakcje innych państw.
   Nie da się jednak uniknąć podejrzeń o zachodnią inspirację do kolorowych rewolucji. To dowód, że Rosja może sobie prowadzić interesy gospodarcze z Niemcami, ale zaufać im do końca nie może, bo utworzą swoją V kolumnę i odkurzą “Generalny Plan Wschodni”.
   Można wyguglać na Interia.pl
   “MSZ Niemiec domaga się od Moskwy uwolnienia opozycyjnych demonstrantów “

   Odpowiedz
   • 4 sierpnia 2019 o 21:46
    Permalink

    “Widzę, że tobie @krzyk58 marzy się okrutny stalinowski terror?”
    Jak wy – Miecławie ni H*ja nic nie przyswajacie, dedukujecie na poziomie
    pezetpeerowca. Tak kazano myśleć komunistam z krajów tzw.demokracji ludowyj, i w ZSRR, i to ciemny motłoch(aparatczycy) komunistyczny – kupił!! 🙂
    A to (zmiana etapu “mądrości”) przytrafiło się po XX zjeździe i wygłoszonym “tajnym referacie”,gdzie i za co tego zasrańca Chruszczowa o mało co nie zlinczowano….
    Wielu współczesnych historyków i publicystów rosyjskich ,nawet tych z “prawej strony”,stwierdza że w sposób nienaturalny , ba ;niezgodny z historycznymi faktami uwaga wszystkich skupia się na działalności Stalina w latach 1930 – 1937 r ,zupełnie jakby ktoś nie chciał pamiętać że rewolucja rozpoczęła się w 1917 r Zastanawiające jest dlaczego nic o tym sie nie mówi ,co jest powodem milczenia na temat spraw o których należałoby raczej krzyczeć .
    Czerwony Terror – to konkretne pojęcie ,zwiazane z ściśle określonym momentem historii, z konkretnymi osobami :Lew Dawidowicz Bronstein ( Trocki ),Jesel Grisz ( Zinowiew ) ,Jankiel Miriamowicz ( Jakow Swierdłow )
    Być może ten zestaw dziwnie brzmiących nazwisk jest powodem tego że rzadko się je wymienia ,być może zbrodnie o wymiarze jakiego jeszcze nie znała historia ludzkości.
    Kiedy po wieloletniej wewnątrz partyjnej walce Stalinowi uda się “Czerwony Terror ” zmienić na Wielką Czystkę czyli likwidowanie frakcji Trockiego i ludzie będą krzyczeć :Rozstrzelajcie ich ! rozstrzelajcie ich jak wściekłe psy ! ,to trudno jest powiedzieć czy oni bardziej kochali Stalina czy nienawidzili tamtych czy też kochali Stalina dlatego że on tak ja i oni nienawidził tamtych….”
    Ty poniał o co grano w 37′ ?!
    I w jakim celu ja wklejam “filmiki” z poważnymi historykami rosyjskimi
    którzy zęby zjedli w archiwach akt dawnych, niedostępnych zwykle dla
    ‘śmiertelnego historyka”.
    Rozumiem że jesteś z tych jak to “gdzieśtam” ujmowano – odporny na wiedzę….?
    🙂
    Ps. Odniosłem się zaledwie do pierwszego zdania…

    Odpowiedz
    • 5 sierpnia 2019 o 09:23
     Permalink

     Dodaj jeszcze, że nie tylko odporny na wiedzę, ale trudny do zaje-ania! 🙂

     Ale do rzeczy. Chyba nie wyobrażasz sobie, że w tych czasach mogliby powtórzyć to co zrobił Stalin? I to wszystko. A perspektyw historycznych jest wiele, mniej więcej tyle ile opcji politycznych, ideologicznych wspomaganych przez pseudo-historyków. Każda zawiera trochę prawdy, trochę półprawdy i dużo nadinterpretacji.

     Odpowiedz
     • 9 sierpnia 2019 o 14:52
      Permalink

      “Chyba nie wyobrażasz sobie, że w tych czasach mogliby powtórzyć to co zrobił Stalin?”
      Wyobrażam sobie że mogą pozwolić sobie na “jeszcze więcej” niz w latach 30′ – BO, za nimi stoi tzw. opinia publiczna, tzw. wolnego świata…i szereg person na Kremlu!

      “Приказ Сталина №120 от 1924 года . О лесных пожарах. Лиц пойманных за умышленным поджогом, расстреливать на месте !!!
      A w Rosji “pali się” jak Syberia długa i szeroka, powodzie też były, podobnie
      jak w 2010 r. myślisz że to przypadek, (nie inspirowane przez nikogo dzieło natury) i nikt za tym nie stoi, że to nie jest
      jeden z elementów toczącej się od paru lat wojny?
      @Robert. sytuacja polityczna w Rosji jako żywo
      przypomina tę z drugiej połowy lat 30′ Stalin vs. wewnętrzna (komunistyczna) opozycja, ‘dziś ony” występują jako opozycja wobec Putina
      w drugim i trzecim pokoleniu…. “А. Проханов о митингах детей и внуков троцкистов против Сталина и Путина”. Wklejam ponownie:
      Пройдём ли мы игольное ушко русской истории. А. Проханов. И. Шишкин https://www.youtube.com/watch?v=IuLly6ZuLnM
      Kto kogo “przechytrzy”…

      Miecławie, pro Sarmacji….Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że sami Osetyjczycy uznają Stalina za swego ziomka i uważają to za powód do narodowej dumy. W północnej i południowej Osetii do dzisiaj spotkać można rozsiane po okolicy pomniki i popiersia Stalina.
      Osetyjczycy jako potomkowie starożytnego plemienia Alanów, będącego jednym ze szczepów Sarmackich, są ostatnimi (obok węgierskich Jassów) żyjącymi potomkami Sarmatów. Nie wiem co na to powiedzieli by nasi polscy sarmatolodzy i potomkowie polskiej szlachty, ale wątpię by ucieszył ich ten fakt . 😁

     • 9 sierpnia 2019 o 23:45
      Permalink

      @krzyk58. 9 sierpnia 2019 at 14:52

      Spoko, jako sarmaci-sławianie wytrzymamy ten imperializm żydo-anglosaski. My Słowianie już tak mamy, że jesteśmy dobrzy do czasu, ale gdy się przebudzimy to nic nas nie powstrzyma, nawet mury starożytnego Rzymu. 🙂
      Pewnym problemem może być tylko przebudzenie słowiańskiej świadomości i trochę może to potrwać.
      https://demotywatory.pl/4938738/Moze-jesli-powiemy-ludziom-ze-mozg-jest-039aplikacja039
      https://demotywatory.pl/4940217/Pamietacie-jak-przed-wynalezieniem-internetu-wszyscy-mysleli

      Ale coś się dzieje w kwestii świadomości:
      https://demotywatory.pl/4941782/Prosimy-Sejm-RP-o-wywieranie-nacisku-na-USA-w-sprawie
      https://demotywatory.pl/4938799/Odkryto-fundament-wszechswiata

 • 4 sierpnia 2019 o 13:15
  Permalink

  Przyglądając się Rosji można odnieść wrażenie, że społeczeństwo jest zadowolone z pana Władimira Putina Prezydenta Federacji Rosyjskiej i sposobu sprawowania przez niego władzy !

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_prezydenckie_w_Rosji_w_2018_roku

  Wybory prezydenckie z wynikiem 76,69% ważnie oddanych głosów wygrał Władimir Putin.
  Frekwencja wyborcza wyniosła 67,50%[44].

  Kandydat Partia Głosy %
  Władimir Putin Niezależny 56 430 712 76,69
  Pawieł Grudinin KPFR 8 659 206 11,77
  Władimir Żyrinowski LDPR 4 154 985 5,65
  Ksienija Sobczak Niezależna 1 238 031 1,68
  Grigorij Jawlinski Jabłoko 769 644 1,05
  Borys Titow Partia Wzrostu 556 801 0,76
  Maksym Surajkin Komuniści Rosji 499 342 0,68
  Siergiej Baburin Rosyjski Związek Narodowy 479 013 0,65
  Nieważne/puste głosy 791 258 1,08
  Razem 73 578 992 100
  Zarejestrowani wyborcy/frekwencja 109 008 428 67,50
  Źródło: Centralna Komisja Wyborcza Federacji Rosyjskiej

  Odpowiedz
 • 4 sierpnia 2019 o 14:44
  Permalink

  Są to wszystko gdybania.

  Pożyjemy, zobaczymy.

  Porzekadło to ma swój dokładny odpowiednik w rosyjskim języku.

  Zatem poczekajmy.

  Odpowiedz
 • 5 sierpnia 2019 o 08:15
  Permalink

  Wydaje mi się “Единая Россия” –
  to raczej zjednoczona, zwarta, jednolita…

  Od czasów barona Zygmunta von Herberstein minęło już prawie 500 lat, ale, o dziwo, gdy  chodzi o Rosja znów  te same “Zapiski o Moskowii” ( RERUM MOSCOVITICARUM COMMENTARII).

  Niezadowoleni są i będą zawsze i wszędzie. Ale rozprawiać o jakimś poważnym oporze przeciw “rezymu” Putina jest po prostu śmieszne (jeśli faktycznie wiedzieć, czym się “oddycha” zwykły Rosjanin, a nie ten koziołek  Nawalny).
  Jeśli komuś brakuje demokracji i wolności, i dlatego ten ktoś  koniecznie chce postawić “w pozycji” cały kraj, to pierwszy urwę ten tępy łeb.
  Wszystko jest względne.
  Piszę z tureckiego wybrzeża morza Śródziemnego. Wokół niemal całkowicie tylko rosyjska mowa. Nie inaczej biedni i ubodzy rodacy nabierają siły i poprawiają zdrowie dla ostatecznej bitwy z “krwawym reżimem”.

  Odpowiedz
  • 5 sierpnia 2019 o 21:20
   Permalink

   Rosja otoczona jest ponad 1000 baz militarnej zmowy kartelu US/NATO z lufami i rakietami na nią skierowanymi. Dodatkowo wewnątrz Rosji działa V kolumna. Pisze o tym znakomita szczecińska publicystka Pani Zofia Bąbczyńska. https://sophico21.blogspot.com/. Warto przeczytać.

   Odpowiedz
 • 5 sierpnia 2019 o 12:20
  Permalink

  Na polecenie waszyngtońskiej centrali niezależnych od prawdy mediów, na razie tylko Niemcy i…. Francja, potępiły aresztowania uczestników spontanicznych protestów przeciw reżimowi Putina i domagają się uwolnienia tych kawalarzy. Tylko patrzeć jak USA nałoży nowe sankcje na Rosję za pacyfikowanie protestu V kolumny USA w Rosji. Nawalny to kundel CIA w Rosji, to on wszczyna awanturki, które niezależne od prawdy media „demokratycznych” państw publikują jako rewolucję ludu przeciw reżimowi Putina. Jako Polak radzę Rosjanom. Nie pozwólcie by gnidy typu Nawalny przerodziły się we wszy i obleźli was. Nie pozwólcie, by gnidy na usługach CIA, opłacane przez CIA, kierowane przez CIA utworzyli w Rosji wszawy kołtun. Wam nie jest potrzebna milicja by z gównem CIA się rozprawić. Nie pozwólcie, by Rosja stała się kundlem USA. Nawalny, jego kamraci i ci wszyscy co ich popierają, to zdrajcy , to „ludzie” na usługach CIA, oni są śmiertelnymi wrogami Rosji. Na pohybel wrogom Rosji. 5.08.2019

  Odpowiedz
 • 9 sierpnia 2019 o 07:47
  Permalink

  Artykuł szyderczy wobec Putina albo napisany przez nieświadomego drugie dna nastolatka, który urodził się mniej więcej w okresie, gdy Putin został prezydentem i nikogo innego nie mógł zobaczyć na tym stolcu.

  Odpowiedz
 • 10 sierpnia 2019 o 20:50
  Permalink

  Fundacja Walki z Korupcją pana Aleksieja Nawalnego otrzymała ponad sto mln rubli nie wiadomo od kogo na ostatnie protesty, na które zwozili “niezadowolonych” z całego kraju , przypuszczalnie od ambasady ameryckiej w Moskwie.

  Odpowiedz
  • 11 sierpnia 2019 o 08:46
   Permalink

   Gdybyż konflikt przebiegał wyłącznie na linii ‘liberałowie, demokraci” (potomkowie trockistowskich komunistów w trzecim, i niekiedy zważywszy na wiek “mityngujących” – czwartym pokoleniu), kontra rządzący patrioci – nie byłoby problemu.
   Problemem dla zdecydowanej większości Rosjan -Ruskich jest ultraliberalna, nastawiona
   prozachodnio, proamerykańska ekipa kremlowska.
   …otrzymała ponad sto mln rubli nie wiadomo od kogo …
   Intieresno byłoby wiedzieć za pośrednictwem ‘kogo i jakimi kanałami”…
   I TU ( w tym momencie) mogłaby zapanować spora konsternacja…

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.