Paradygmat rozwoju

Rosja nie dała się rzucić na kolana!

Już dzisiaj można to powiedzieć z całą odpowiedzialnością. Rosja nie dała się rzucić na kolana w narzuconej jej przez Zachód wojnie gospodarczej i przez sankcje polityczne. Rosja, chociaż jest jeszcze w trudnej do zaakceptowania dla większości Rosjan sytuacji ograniczeń gospodarczych, to jednak wzrost wartości rubla względem walut krajów agresorów pokazuje jak sztuczna była cała akcja przeciwko Rosji, jak bardzo chciano załamać ducha rosyjskiego społeczeństwa.

Dzięki konsekwentnej polityce władz Federacji Rosyjskiej, wielkie plany ludzi nieczystych sumień się nieudały. Nie pomogło ani nałożenie sankcji, ani ograbienie Rosjan z wartości ich waluty przez międzynarodowych spekulantów, ani próba izolacji politycznej, z której w podręcznikach historii nawet na Zachodzie będą się śmiać, jako z przykładu samo kompromitacji niektórych państw zachodnich.

W genialnej zachodniej mistyfikacji i tym mega kłamstwie, będącym majstersztykiem czarnego soft power, Zachód przeliczył się, co do jednej rzeczy – źle ocenił Rosjan, zakładając, że jeżeli nie będzie w Moskwie premiery nowego elektronicznego gadżetu, zabraknie wykwintnego sera lub luksusowych perfum, to ludzie zbuntują się i doprowadzą do „Majdanu” jak na Ukrainie. Popełniono błąd mierzenia tą samą miarą, zarazem odsłaniając najsłabsze oblicze Zachodu – pozbawione prawie wszelkich wartości społeczeństwa, dla którego przeważnie największą aspiracją jest nowa konsola do gier elektronicznych lub seks wakacje w krajach trzeciego świata. Ten błąd przesądził o totalnej nieskuteczności zachodniej soft power, adresowanej do Rosjan, ludzi w większości wyznających tradycyjne wartości oparte na głębokiej wierze w Boga, Państwo i coś dla wszystkich Rosjan najważniejszego – WYŻSZOŚĆ MORALNĄ CYWILIZACJI ROSYJSKIEJ, która jako oparta na wartościach jest dzisiaj po zwycięstwie w tym konflikcie oczywista i niepodlegająca dyskusji.

Rubel dzisiaj jest najsilniej umacniającą się walutą na całym świecie. Dlaczego nie mówią o tym zachodnie media masowe, które tak ochoczo trąbiły triumfalnie jeszcze nie dawno o kolejnych „rekordach” spadku wartości rosyjskiej waluty? Zachodni inwestorzy zorientowali się, że Rosja to jednak miejsce strategiczne z punktu widzenia globalnych interesów ich firm? Warto tam być? Ruble nie śmierdzą? Jednak? Jaka to cyniczna hipokryzja! Jaka to podłość, gdy najpierw cynicznie złodzieje wszyscy rzucili się, żeby pogrążyć Rubla, w ogóle nie licząc się np. takimi kwestiami jak ryzyko wzrostu cen detalicznych leków w Rosji i innych, dotyczących zwykłych ludzi, którzy nie mają z wielką polityką nic wspólnego. Dlaczego uparto się, żeby pogrążyć Rosję poprzez zubożenie i ryzykowanie życiem tych ludzi?

Jednakże nie udało się, albowiem mówienie dzisiaj do potomków Bohaterów Leningradu, Stalingradu obrońców Brześcia i Sewastopola językiem sankcji i embarga, to tak jak mówienie do potomków ofiar Holokaustu językiem antysemickiej propagandy. Wszelkie knowania i działania negatywne Zachodu odbiły się od nieprzebitego muru rosyjskich sumień, rosyjskiego patriotyzmu oraz gorliwości Prawosławia, Islamu i innych wielkich religii wyznawanych przez Rosjan. Zachód udowodnił przed obliczem historii, że nie da się pokonać Narodu, który ma ducha, a jego wyrazem jest jego własna oryginalna cywilizacja i będąca jego emanacją silna władza państwowa.

Rosjanie nie dali się zastraszyć ani niewypowiedzianą wojną gospodarczą, ani próbą izolacji politycznej, ani ludobójstwem ludności rosyjskiej na bratniej Ukrainie (2 maja 2014r., Odessa – PAMIĘTAMY). Przez cały czas trwania konfliktu na Ukrainę, pomimo narastających sankcji na Rosję, licznych prowokacji i wydarzeń prowadzących do kryzysów wizerunkowych (dramat samolotu malezyjskiego w strefie działań wojennych państwa ukraińskiego, morderstwo jednego z rosyjskich polityków i inne mniej znane) – poparcie dla władz w Rosji, w tym w szczególności dla pana Władimira Putina Prezydenta Federacji Rosyjskiej stale wzrasta.

Słabość Zachodu wynika z jego hipokryzji i zakłamania, nie można stosować różnych standardów dla Bałkanów od tych dla rejonu Morza Czarnego. Kłamstwo, przymus i kradzież terytorium nie może być uznawana za coś dobrego, jeżeli stoi za tym Prezydent Stanów Zjednoczonych. Podczas, gdy równolegle cynicznie odmawia się prawie jednolitej narodowościowo ludności prawa do referendum!

Rosja nie dała się rzucić na kolana! Pomimo potężnego ataku na jej gospodarkę i próby okłamania jej społeczeństwa – te wszystkie wysiłki, tak jak mówił na początku pan Prezydent Władimir Putin – przyczyniły się do wzmocnienia Rosji.

Dzisiaj Rosja jest bardziej odporna na próby manipulowania zasadami globalizacji. Dzisiaj Rosja nie ma złudzeń, jakie intencje wobec niej mają niektóre państwa Zachodnie. Dzisiaj Rosja ma pełną świadomość, jakie są ryzyka współpracy z Zachodem, którego nigdy nie była, nie jest i nie będzie partnerem, ponieważ Zachód uznaje tylko zasadę dominacji i postępuje zgodnie z logiką siły.

Co pokaże przyszłość zobaczymy, możemy być jednak pewni, że Rosjanie po prostu nie zapomną o doznanej krzywdzie i poniesionych stratach. Kto przychodzi do Rosji z mieczem, od tego miecza zginie. Tak wielu już próbowało, że gdzie jak gdzie, ale w Polsce powinniśmy to doskonale rozumieć.

33 komentarze

 1. Wspaniała alegoria Wszechrusi i ten Chrystus Pantokrator! Pięknie!

 2. Gratuluję Braciom Rosjanom ich wielkich: patriotyzmu, poczucia wspólnoty, tradycji, narodowej kultury oraz prezydenta służącego narodowi i państwu.

  • Przylaczam sie do zyczen” @Pozorovatel”, w upadek Rosji nie.wierze, ale sie ona w walce z “hydra zachodu” mocno wykrwawi !

 3. Wierny_czytelnik

  Dodałbym, że Rosja nie da się rzucić na kolana – JUŻ NIGDY

 4. W podszczypywaniu Rosji przoduje niestety Polska, nagrodą za sojusz z oligarchią ukraińską i neo banderą jest rozpad Trójkąta Wyszehradzkiego i samotność u boku wizowego Wujka Sama.Gorzkie gratulacje,pozdrowienia dla Jerzego.

 5. Piękny tekst, bardzo na czasie. Rubel się umacnia, kłamstwa Zachodu są już fikcją

 6. Piękny przykład mozaiki cerkiewnej

 7. Wojna przeciw Rosji wciąż trwa – wzrosty rubla zależą od wallstreet i trend może zostać zmanipulowany. Chiny szantażują FR na wszystkich polach i to z sukcesami (sprzedaż S400) przejmowanie kontroli nad złożami etc. Jedyny plus, to to, że kraje UE zaczynają stawiać opór szantażowi USA. Ale te jeszcze nie skończyły.
  Nb stan moralny rosyjskiego społeczeństwa jest generalnie zły (podobnie jak chińskiego)- materializm jest główną siłą. Globaliści chyba zrozumieli, że otwarta presja cementuje władze FR i teraz zmienią retorykę i środki – ale nie cel

  • Zaluje, ale chyba tak jest, jak @ewra prezentuje , nadal trzeba sie miec na bacznisci, nie wiem nawet czy kiedys ta walka moze zaniknac az nie do rozpoznania, moze ? – “nadzieja umiera jako ostatnia”

  • “Nb stan moralny rosyjskiego społeczeństwa jest generalnie zły (podobnie jak chińskiego)- materializm jest główną siłą.”

   Pani @ewra, jeszcze dwa lata temu bym bezwarunkowo zgodził się z taką oceną, ale nie dzisiaj.
   Oczywiście istnieją badania socjologów na temat stanu moralnego r. społeczeństwa. Ale szczerze mówiąc, socjologia i statystyka, w sensie zaufania, leżą w jednym koszu, i jest to kosz na śmieci.
   Pamięta pani ten stary dowcip o średnią temperaturę w szpitalu: w kostnicy temperatura jedna, u chorych na grypę – inna, ale średnio 36,6 stopni Celsjusza.

   Nieracjonalne zachowanie nie poddaje się analizie. Można to nazwać imperialnym myśleniem, przejawem szowinizmu, hurra-patriotyzmem, może być jeszcze jakoś, ale ani wytłumaczyć, ani przewidzieć nie da się.

   “Умом Россию не понять,
   Аршином общим не измерить:
   У ней особенная стать —
   В Россию можно только верить.”

   Федор Тютчев
   1866 год

 8. Nigdy nie zapomnimy, że to ZSRR uratował nas od biologicznej eliminacji przez Niemców.

  • To powinno byc wartoscia i miara dla kazdego Polaka, no i jeszcze nie wiadomo czy nie nie bedzie powtorki !
   Im silniejsza Rosja , tym Pokska dla zachodu ma wiekasza wartosc i sie wiecej o Polske zabiega, by nie daj Boze ta nie przylegla znowu do Rosji, polska to “zderzaki” dla calego zachodu, przy odopiwiedniej polityce i dyplomacji to polozenie i to nie tylko geograficzne mozna by lepiej wykorzystac !

  • No właśnie, kwestia cygańska/romska oraz żydowska została rozwiązana i przyszedł czas na Słowian, na szczęście lub jak kto woli dzięki Bogu, Armia Czerwona powoli zaczęła przesuwać się na zachód. Dzięki Armii Czerwonej przeżyło wielu, wielu Polaków.
   Gwoli przypomnienia, naloty dywanowe na niemieckie miasta (gdzie ginęli głównie cywile) to nie ZSRR a kraje Zachodu. Przestańmy zatem bezkrytycznie gloryfikować Zachód i bezkrytycznie potępiać ZSRR.

   • “Zachod” dobrze wie, co zawdziecza Rosji i czekal z utesknieniem na jej przymieze w walce przeciw Hiltlerowi, coz za hipokryzja !
    Stany widzac we wspolpracy UE z Rosja wielka konkurencje dla siebie preparuje konflikty by wzrost gospodarczy nie nabieral rozmachu, a “zachod” aportuje, jak pies …firmy na zachodzie oplakuja utrate zyskow z uwagi na sankcje “plastusia”, zdaje sie , ze moze to jeszcze sie przeciw Stanom odwrocic, “nie mow hop, zanim nie przeskoczysz ! “

 9. Uważam, że autor pięknie ratuje honor Polaków jako ludzi myślących. Liczyłem też na “Zmianę”, ale okazali się prymitywnymi antysemitami. tylko OP jest reprezentatywnym środowiskiem rusofilskim w Polsce.

  • okazali się, czy ktoś im taką gębę dorobił? Nie znam żadnych antysemickich poglądów Piskorskiego – no chyba, że krytyka państwa Izrael. Ale to już “antysemityzm” wg rozdzielnika

 10. Wiem, że nie ładnie jest przypominać, a nie mówiłam, jednak od zawsze pisałam jak chodzi o sankcje Zachodu w stosunku do Rosji cytując filozofię mistrza Zen “a to się jeszcze okaże”. I potrzebne ci to było Zachodzie, wylewanie wiader “źródlanej wody” na Federację Rosyjską?

 11. CIESZ się MATKO POLSKO,wbrew oczekiwaniom polskojęzycznych
  syjonistów i neokonserwatystów, z pod znaku “wołowego
  ogona”…NASZA SŁOWIAŃSKA siostra FEDERACJA ROSYJSKA,
  naprawdę poradzi sobie z dziką hordą euroatlantystów…
  zawsze starałem się, podkreślić , wyższość moralną
  CYWILIZACJI ROSYJSKIEJ nad zgniłym zachodem.
  (Któryś z wyższych d-ców III Rzeszy, po bandyckim
  napadzie na ZSRR,raportował do A.Hitlera,cytuję z pamięci:
  “tej wojny nie wygramy NIGDY -, bardzo wysokie morale,
  i czystość w kwestii seksualnej dziewcząt i kobiet
  rosyjskich”…)
  O zarazie napoleońskiej 1812r. nie wspominam – po stronie rosyjskiej, przeciwko protoplastom A.Hitlera,
  walczyły wówczas także polskie oddziały.Temat (celowo)
  zapomniany… (“dał nam przykład Bonaparte”…??????????? Już wówczas podnóżek zachodu – kolonia!)
  Przypominam! IDEAŁY NAJJAŚNIEJSZEJ, to nie tylko KK.
  i “Solidarność!! Jest jeszcze NARÓDiPOLSKA RACJA STANU.
  Od 1989r. w totalnej niełasce…
  Czas na NOWE ROZDANIE! Na ZMIANĘ!
  Ukłon w stronę @ Henryka Stawki.

  Ps. Jeszcze nie doczytałem, do końca. Gratuluję
  świetnego ujęcia tematu.
  Pozdrawiam

 12. Dodatek muzyczny do wcześniejszego kom.(moje ulubione ЛЮБЭ).

  https://www.youtube.com/watch?v=yCbA5C5xQ-8

 13. Tak to prawda,nie udało się,taka natura jest polityki tu nie ma skrupułów.A wydarzenia
  w Oddesie 2 maja ubieglego roku,przypominają działania UPA na Wołyniu i regionie lwowskim,Stanisławowskim rzezie objeły prawie cale wojewodztwo lwowskie,Łuckie,rejon Przemysla,czyli całe terytorium Polskiej Ukrainy zachodniej w latach 1941 -1947 nigdy nie zapomnimy tej rzezi tam byla eksterminacja ludnosci polskiej,to co robili sotnie ukrainskie to gestapo czy nkwd wypadaja blado.A Rosja konsekwentnie odparla nagonke zachodu.Czas pokaże co bedzie dalej.

 14. Moje ulubione też, dzięki.

 15. Treść felietonu krzepiąca. Ale optymizmu dodają również komentarze.
  Pozdrawiam.

 16. A propos parszywej polityce dominacji prowadzonej przez USA – CZY CZYTELNICY TEGO ARTYKUŁU WIEDZĄ CO TO JEST TTIP ??? Jeśli jeszcze nie wiecie, to spieszcie się dowiedzieć i walczyć, zanim będzie zapóźno… ACTA TO PIKUŚ W PORÓWNANIU DO TTIP !!!
  PODPISZ PETYCJĘ !!!
  obywateledecyduja.pl/stop-ttip/

  PRZYKRO MI NIE MOŻNA PRZEDRUKOWYWAĆ CUDZYCH ARTYKUŁÓW BEZ LICENCJI LUB ZGODY. WEB. JÓZ.

  • ok – a linka tez nie możecie Państwo podać? Zamieściłam tam link do tego opracowania:

   NIE POPIERAMY MEDIÓW MAINSTREAMOWYCH ZE WZGLĘDU NA ICH GENERALNĄ SZKODLIWOŚĆ DLA SPRAW PUBLICZNYCH W POLSCE.WEB. JÓZ.

   • To nie komentarze dziennikarzyny jakiegoś, tylko bardzo trafna analiza profesorska – prof. zw. dr hab. Leokadii Oręziak

    TO WSZYSTKO JEDNO. SERDECZNIE POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  • TTIP nie b. niebezpieczna rzecz, tzw.InwestorenSchutz =Ochrona prawna inwestorow , a wiec prywatne firmy oskarzaja rzady panstw o b.b. wysokie odszkodowania w/g prawa amer. jesli rzad nie “ustali/wyda” odpowiednieo prawa, korzystnego dla nich, bedzie zla pogoda /burza , powodz , wichura itd.. ” lub nie beda zarabiali tyle, ile sie spodziewali i to nie przed sadami powszechnymi z mozliwoscia
   rewizji/odwolania

  • …c.d.
   tylko przed prywatnymi sadami rozjemczymi, ktorych czlonkowie.beda przez te “poszkidowane firm / inwestorow ” obsadzane tzn. przez amer. adwokatow, co stanowi komplezne zaprzeczenie zdobyczy demokracji, to samo z ochrona praw konsumenta, ochrona danych osobistych, uzywani chemikalii i manipuloeanymi genami srodkami zywnosci, mozliwiscia chronionych w UE produktami tradycyjnymi np szampanem, perfumami z Francji “made in texas”, “Christian Dior” np.tez “made in texas”, rece opadaja to wszystko opisac z tym TTIP , normalizacje wkretow do samochodow mozna bez TTIP znormalizowac , w drodze b.prostego porozumienia stron.Mowi sie juz glosno i to nie ze strony rozlicznych krytykow TTIP, tylko z ust politykow np. Federalnego ministra gospodarki pana G.Gabriel’a, zeby nie liczyc w zwiazku z TTIP na nowe miejca pracy i likwidacje bezrobocia w UE !!!! Takie za przeproszeniem jaja do spodu, bo glownie mialo to TTIP prawie zupelnie zniwelowac w UE bezrobocie !!! To TTIP to moze w Europie szybko doprowadzic do rozruchow spolecznych i wojny, jak tylko zaczna ludzi zwalniac z pracy !!!! Kto moze powinien przylaczyc sie poprzez odpowiednia.petycje przeciw TTIP, sa takze petycje UE i w Niemczech, we Francji itd. TTIP to wielokrotnie niebezpieczniejsze niz ACTA no i ma na celu calkowita eliminacje Rosji ze wspolpracy gospodarczej z EU, tak by produkty ze Stanow nie mialy zadnej konkurencji….

  • Doskonale wiem, co to jest TTIP sądzę, że zdecydowana większość czytelników OP też wie. W każdym bądź razie temat jest ciekawy, można powiedzieć też nieciekawy gdy chodzi o gospodarkę Europy. Być może któryś autor OP pokusi się o rozwinięcie tematu.

   JUŻ BYŁO Z 3 RAZY – NIEUWAŻNIE PANI CZYTA WEB. JÓZ.

   • Przyznaję, że trudno mi przeczytać cały internet, zwłaszcza, że zaglądam również na inne portale. W każdym bądź razie autorzy OP mają u mnie plus, gdyż właśnie od tego portalu zaczynam przegląd prasy.

 17. геннадий

  ЕСТЬ ЕЩЕ В ПОЛЬШЕ ЗДРАВОМЫСЛЯЩИЕ ЛЮДИ!

 18. геннадий

  ИНТЕРЕСНОЕ ЗАЯВЛЕНИЕ В БУНДЕСТАГЕ ГЕРМАНИИ САРЫ ВАГЕНКНЕХТС ОТНОСИТЕЛЬНО ПОЛЬШИ ПОЛЯКИ ВЫ ЗАБЫЛИ КТО ВАМ ПЕЧИ В ОСВЕЦИМЕ ВЫКЮЧИЛ?ИЛИ ВЫ ВПИСЫВАЯСЬ ЗА УКРАИНСКИХ НАЦИСТОВ ИЩИТЕ ТОГО КТО БЫ ВАМ НАПОМНИЛ КАК ОНИ ДЕЙСТВУЮТ!

 19. Znajdzie się tu i ówdzie kilka błędów gramatycznych i stylistycznych, wizerunek Jezusa też nie budzi we mnie entuzjazmu, ale mimo to – artykuł świetny!

  ‘(…) Nie da się pokonać Narodu, który ma ducha, a jego wyrazem jest jego własna oryginalna cywilizacja i będąca jego emanacją silna władza państwowa.’

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.