Robimy konkurs na globus ziemi bez Federacji Rosyjskiej

Russia on the globe with unrecognized territories in light green.[a] By FutureTrillionaire (original)Seryo93 (derivative) – Own derivative from File:Russian Federation (orthographic projection) – Crimea disputed.svg, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64867602

Robimy konkurs na globus ziemi bez Federacji Rosyjskiej. Ta nowa wspaniała inicjatywa będzie bardzo na czasie. Jeżeli bowiem jest możliwe usuwanie insygniów państwowych w czasie oficjalnie rozgrywanego meczu – wprost sprzed oczy skoncentrowanej na warcabach zawodniczki, to dlaczego mielibyśmy nie zrobić konkursu na globus bez federacji rosyjskiej?

Przecież, to jest samo w swojej istocie genialne – Federacja Rosyjska zajmuje mniej więcej połowę lądów na długość półkuli północnej – więc jaka to fantastyczna oszczędność materiałów! Ile plastiku można zaoszczędzić! Czyli w zasadzie eliminując Federację Rosyjską z globusów, możemy mówić o produkcji globusów bardziej ekologicznych – mniej plastiku, to mniej energii do ich wytworzenia, pomalowania, a później mniej odpadów do utylizacji. To naprawdę genialne.

Pomysł globusa ziemi bez Federacji Rosyjskiej tak bardzo się nam podoba, że można iść za ciosem i np. drukować mapy świata, bez Federacji Rosyjskiej – nie ważne dlaczego, po prostu wykluczamy Federację Rosyjską z mapy i dla nas jej nie ma. Nagrodą jest wielka oszczędność materiałów – ile papieru, ile farby drukarskiej! Ewentualnie w miejsce Federacji Rosyjskiej można nadrukować jakąś reklamę!

Głupia sprawa będzie jednak, jeżeli te pomysły podchwycą producenci map lotniczych i morskich, wówczas ich użytkownicy mogą się „trochę” zdziwić przy próbie nielegalnego przekroczenia teoretycznie nieistniejącej granicy, ale kto by się tym przejmował? Po co martwić się na zapas? Jakoś tam będzie przecież!

Realnie jednak niestety, nie ma powodów do śmiechu. Ponownie doszło do parszywego antyrosyjskiego aktu, z jak się wydawało poważną organizacją międzynarodową w tle, której władze zażądały od polskiego organizatora wydarzenia warcabowego – usunięcia rosyjskich insygniów państwowych w trakcie meczu. Jak ekstremalnie „innym” intelektualnie trzeba być, żeby coś takiego nakazać zrobić i to w trakcie meczu rozgrywanego na żywo. Inaczej niż haniebną rusofobią nie można tego tłumaczyć, albowiem nawet jeżeli – Rosja jest wykluczona z rozgrywek międzynarodowych, to nie powinno się rozpraszać zawodniczki w trakcie meczu warcabowego tak ekstremalnie ksenofobicznym i krzywdzącym aktem. To hańba niestety i parszywe wydarzenie, niestety kolejne jakie ma miejsce w naszym kraju i będzie z nim kojarzone – przeciwko Rosji.

Może to jest jakieś nieszczęście i po prostu na tej ziemi rodzą się ludzie z dysfunkcją mózgów? Naprawdę, trudno jest ocenić jak to skomentować, nawet gdybyśmy chcieli użyć w całej kwiecistości języka rynsztokowego, to nie oddamy skali hańby jakiej się dopuszczono. Wielki wstyd! Albowiem można wiele zrozumieć, jednak coś takiego jak wystawienie insygniów państwowych lub odmowa – powinny być uzgodnione przed meczem, a w zasadzie przed udziałem zaproszonych partnerów (GOŚCI – jakby ktoś nie zrozumiał). Niestety tak się nie stało, pokazaliśmy polską gościnność w pełnej skali.

W sumie to rosyjska zawodniczka powinna się cieszyć, że nie przyszła Policja, nie skuła jej w kajdanki i nie rzuciła na ziemię, a następnie nie przetrzymywała 48 godzin w niewiadomym miejscu, bez dostępu do prawnika i służb konsularnych. Przecież tak nasze państwo ostatnimi czasy traktuje wiele kobiet, nawet tych zaawansowanych wiekiem. Więc, rzeczywiście reprezentantka Rosji miała dużo szczęścia, bo mogło się skończyć właśnie w ten sposób.

Co jeszcze rusofobicznego jesteśmy w stanie wymyślić? Może spalmy rosyjskie książki z bibliotek? Albo w ogóle zakażmy posiadania książek napisanych w języku rosyjskim? Przecież centra nauczania języka rosyjskiego przez lata funkcjonujące przy polskich uczelniach wyższych już są likwidowane. Może rzeczywiście masowe palenie książek rosyjskich na centralnych placach miast to właściwy pomysł na kultywowanie naszej rusofobii? Pomników wdzięczności wobec Armii Czerwonej już prawie nie ma, zostały wykopane i przeniesione lub zniszczone.

Co dalej? Czym będziemy karmić naszą rusofobię? Przecież to już tradycja i wręcz sport narodowy!

Sytuacja jest żenująca i jest powodem do wstydu. Być może, chociaż wiązałoby się to z poważnym ryzykiem – warto byłoby zainicjować akcję promocji rosyjskiej flagi? Właśnie na przekór głupocie, rusofobii i kreowaniu kolejnej hańby. Przecież naprawdę to wszystko świadczy o nas. O obrazie Polski w rosyjskich mediach, to już nawet nie ma co wspominać.

To, co idziemy w globusy bez Federacji Rosyjskiej? Może rząd da nam jakąś dotację na opracowanie prototypu? Tylko powstaje jeden zasadniczy problem – jak oznaczyć miejsce tragedii smoleńskiej – jeżeli z map i globusów usuniemy Federację Rosyjską? Kaliningrad można zastąpić Bałtykiem, wystarczy kilka bomb termonuklearnych i to będzie przecież odzwierciedlenie prawdy!

Ps. Prototypów globusów proszę nie przesyłać pod adres redakcji, ale – pod nadzorem i po uzyskaniu zgody lekarza – i zastosowaniu certyfikowanych kasków ochronnych, można się nimi spróbować przymierzyć do głowy.

27 myśli na temat “Robimy konkurs na globus ziemi bez Federacji Rosyjskiej

 • 29 kwietnia 2021 o 05:15
  Permalink

  Artykuł słuszny.
  Omawia graniczne zjawiska rusofobii w Naszym Nadwislańskim Macondo.
  Oznacza to, że skoro nie nie jesteśmy w stanie wojny z Federacją Rosyjską, a nawet dalej utrzymujemy “jakieś” stosunki dyplomatyczne z tym krajem – to takie działania stawiają nas poza cywilizowaną wspólnotę międzynarodową.
  Nie znam szczegółów incydentu, ale jeśli tak się naprawdę stało, to może jakiś “działacz” postanowił dokonać aktu usunięcia symboli państwowych FR akurat podczas meczu – żeby osłabić zawodniczkę z Rosji.

  To oznacza, że kibolskie zachowania dotarły na szczyty sportowych federacji.

  Zdziczenie – to za mało.

  To już koniec wszelkich norm i obyczajów.

  Odpowiedz
  • 13 lipca 2021 o 21:49
   Permalink

   Oj,oj, “zond” polski obudzi sie z reka w kiblu…..
   pozdro

   Odpowiedz
 • 29 kwietnia 2021 o 06:46
  Permalink

  Do tego artykułu przekonany byłem, że sprawa z warcabami to jakaś instalacja artystyczna, jakiś performance, nawet byłem usatysfakcjonowany kunsztem aktorskim i pomysłowością. I piszę to poważnie. Teraz się dowiaduję o powadze sytuacji. Przecieram oczy ze zdumienia. Weszliśmy głęboko w absurd, który swym znaczeniem przekona nieprzekonanych a z prymitywnych ludzi uczyni światłymi. Jestem pewien oświecenia w niższych warstwach społecznych. Oczywiście tylko w tym temacie. Nie można bowiem już bardziej przekroczyć granicę barejowską.

  To tyle na poważnie, a teraz pomysły oszczędności a propos likwidacji Federacji Rosyjskiej:

  – nie bądźmy tacy “do przodu”, zlikwidujmy czas moskiewski. Wówczas już nie tylko my będziemy zapóźnieni.
  – wszelcy bogowie (tolerancja) będą mieli ćwierć świata mniej do zbawienia, ile tu korzyści.
  – wyrobione i bardzo elastyczne nadgarstki poprzez malarski ruch w trakcie zamalowywania flag FR i w związku z tym nowa dyscyplina sportowa. Polski potencjał, bylibyśmy mistrzami na każdych zawodach.
  – wyrażenie “nie ma” jest krótsze niż “Federacja Rosyjska”. Jest takie samo w porównaniu do “Rosja” ale “Rosja” pisze się z wielkiej litery. Tak czy siak…korzyść.

  są też wątpliwe straty:

  – przewietrzone półki z księgami rosyjskimi pochłoną więcej powietrza. Czymś trzeba te regały uzupełnić. Ustaną więc huragany w USA. Trzeba się zastanowić jeszcze czy to strata czy korzyść.
  – więcej CO2 w atmosferze po spaleniu wszystkich książek wszystkich pisarzy rosyjskich. Sądzę, że zawartość tlenu w atmosferze spadnie z 21% do 11. Ale przecież wzrośnie CO2. Mamy więc w zasadzie naddatek. Można go opylić na rynkach.
  – trzeba by przeznaczyć bardzo dużo pieniędzy na badania wpływu zmiany wschodu Słońca na zachodni, sądzę jednak że gra warta świeczki, lepiej przecież by Słońce wschodziło na zachodzie i tam też zachodziło. Kwestia przeprowadzenia badań.

  wątpliwości:

  – No coś trzeba byłoby zrobić byśmy w dziurę po Rosji nie wpadali. Musimy poradzić się kogoś jak budować mosty. I czy w trakcie budowy możemy mieć przy sobie zapałki.
  – czy możemy najsłynniejszą broń świata nazwać niemasznikow?
  – pierogi niemuskie? (tak wiem, chodzi o Ruś, ale nie dla większości Polaków)
  – dekoncentrat pomidorowy

  ***** *****

  pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 29 kwietnia 2021 o 09:54
   Permalink

   Tak piszmy rosja małą literą! Genialne! Dziękuję!

   Odpowiedz
  • 29 kwietnia 2021 o 10:45
   Permalink

   “pierogi niemuskie? (tak wiem, chodzi o Ruś, ale nie dla większości Polaków)”

   Pierogi wyklęte?

   Odpowiedz
 • 29 kwietnia 2021 o 09:47
  Permalink

  Polacy powinni sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcą być tak samo traktowani w innych krajach, które uznają nas za nieprzyjazne? Jaki wtedy będzie jazgot kretynów służących zachodnim interesom?
  Ogólnie to wielki wstyd i hańba. Ja wolałbym nie przynależeć do takiej organizacji międzynarodowej i naszym sportowcom zapewniać niezależne zawody, niż wystawiać się na hańbę i pośmiewisko.
  I tak oto Polska zaczyna się pozbywać honoru na arenie międzynarodowej.
  Gdzie te czasy z PRL, gdzie żadna zachodnia ciota nic nie była w stanie nakazać Polsce i Polakom!

  Odpowiedz
  • 29 kwietnia 2021 o 11:17
   Permalink

   @Miecław. “Gdzie te czasy z PRL, gdzie żadna zachodnia ciota nic nie była w stanie nakazać Polsce i Polakom!”
   Kiepsko ująłeś sens zdania, podpowiem, BO wówczas – dysponent był inny. 🙂

   Odpowiedz
  • 29 kwietnia 2021 o 12:52
   Permalink

   To prawda pohańbiono gości do tego dopuszczono co samo w sobie jest skandalem nie można tak traktować gości zaproszonych na ustalonych warunkach.

   Odpowiedz
 • 29 kwietnia 2021 o 09:50
  Permalink

  umiecie wykpić jak mało kto! oj umiecie!

  Odpowiedz
 • 29 kwietnia 2021 o 15:03
  Permalink

  Tylko że to nie jest śmieszne w ogóle bo wiecie za takie potraktowanie to należy się spodziewać problemów. Zwróćcie uwagę, że Rosjanka nic nie zrobiła w żaden sposób nie sprowokowała nikogo a doping – dotyczy oskarżeń sportów fizycznych a nie umysłowych!

  Odpowiedz
 • 29 kwietnia 2021 o 15:06
  Permalink

  Na zachodnich granicach Rosji, zwłaszcza w państwach byłego obozu socjalistycznego oraz byłych republik ZSRR, obserwujemy narastającą falę rusofobi. Tak jak wszystko w polityce, również pojedyncze zachowania, takie jak opisane w artykule, nie muszą być przypadkowe. Równe dobrze może to być fragment większej rozgrywki, jaka odbywa się poza naszymi oczami.
  O ile wcześniej Moskwa reagowała na tego typu „zaczepki” raczej powściągliwie, to w rewanżu, w nadchodzących dniach może rozpocząć nakręcanie nastrojów skierowanych przeciwko sąsiednim państwom na swoim terytorium.

  Odpowiedz
 • 29 kwietnia 2021 o 17:53
  Permalink

  Odnośnie tej mapy to także dobry pomysł. Zwróćcie uwagę, że Rosja bez Ukrainy i Kazachstanu nie jest nawet państwem Europejskim. A o imperium to sobie mogą marzyć w snach. W zasadzie należy mówić już o Syberii jako części Chin. Reszta zostanie jako jakaś mała kadłubkowa konająca w brudzie i biedzie dziura w ziemi.

  Odpowiedz
  • 29 kwietnia 2021 o 18:52
   Permalink

   @NSZ 2.0

   Z geografii to ty orłem nie byłeś jak widać. 🙂
   Tak naprawdę Rosja nie potrzebuje Europy, to bardziej Europa potrzebuje Rosji. Jeszcze 30 lat i na kolanach zachód będzie w Moskwie prosił o posłuchanie i audiencję u następcy Putina, aby handlować i korzystać z zasobów.
   Rosjanie muszą tylko wytrzymać i nie dać się zdegenerować swojej młodzieży. Jeżeli zainwestują dobrze w edukację i utrzymają wysoki poziom bezpieczeństwa ekonomicznego będą wygrani, nawet mając gospodarkę wolnorynkową.

   Odpowiedz
   • 29 kwietnia 2021 o 22:16
    Permalink

    @Miecław. …i nie dać się zdegenerować swojej młodzieży. I TU pies jest pogrzebany!
    Wspólnym mianownikiem łączącym komunistów i liberastów (też ‘nawalonych”) to:chęć obalenia Putina,nienawiść do Cerkwi Prawosławnej,niejasny lub otwarcie wrogi stosunek do zjednoczenia z Krymem,brak akceptacji dla rosyjskiego wsparcia dla Donbasu. (istnieją też inne ale te są najbardziej krzyczące) !!
    Na poparcie moich “fantasmagorii” masz tu króciutki rolik: «Крым – территория Украины»: Экс-министр экономики России Нечаев «слил» русский полуостров https://www.youtube.com/watch?v=PfDHxcCpThQ В опросе “Народного голосования” принял участие экономист Андрей Нечаев. Известен своими либеральными взглядами. Он был первым министром экономики после развала СССР, с его именем во многом связывают реформы, которые привели к обнищанию граждан нашей страны. Нечаев признал Крым украинским и право извращенцев публично демонстрировать свою ориентацию.
    В опросе “Народного голосования” принял участие экономист Андрей Нечаев. Известен своими либеральными взглядами. Он был первым министром экономики после развала СССР, с его именем во многом связывают реформы, которые привели к обнищанию граждан нашей страны. Нечаев признал Крым украинским и право извращенцев публично демонстрировать свою ориентацию. Znaczi’t jak zauważyłeś w którymś poście człowiek wykształcony w komunistycznych szkołach! 🙂
    Tak Miecławie w Rosii kumają czynowniki i dzisiaj (pisałem o wielu baszniach Kremla),
    liberasty i komunisty … 🙂 Nie puszczę tobie mocniejszych wrażeń z Rosji , BO z dniem jutrzejszym
    szybko przeorientowałbyś się na komunizm ode źródeł, czyli z Zachodu i USA. Paka
    na tymczasem w Rosji mają wolne 10 dni aż do 9.05 włącznie BO to i – Pascha i 1MAJA i 3 maj….chyba
    pogoniłem w piętkę, tzn zagalopowałem się… 10 dni to 1/3 miesiąca, dobrze rachuję? 🙂

    Odpowiedz
    • 30 kwietnia 2021 o 08:55
     Permalink

     @krzyk58

     Zdrajców nie brakuje nigdzie, wśród niby komunistów też się znajdą. Jednym słowem radzieccy tzw. komuniści cywilni dali doopy kiedyś na całego pozbywając się ZSRR. Gdyby nie komuniści w resortach, to już dawno Rosji by nie było. A liberałowie chyba wszędzie na świecie stali się synonimem złodziei więc sam rozumiesz, że od nich niczego oczekiwać nie można. Sprzedali by własną rodzinę, gdyby tylko zysk to przyniosło. Generalnie to ludzie bez honoru i wartości, pozbawieni inteligencji społecznej psychopaci wszędzie na świecie. Wśród biznesu powszechna jest psychopatia i brak empatii, więc gospodarki oparte na liberalizmie niszczą swoje społeczeństwa. Takie są fakty naukowe.

     A co do cerkwi prawosławnej to znasz moje zdanie na temat religii. W Rosji też podnosi kler prawosławny głowę i usiłuje narzucać swoją władzę osobom niewierzącym i de facto państwu. Rok temu Wachtang Kipszydze z Wydziału Patriarchatu Moskiewskiego ds. Stosunków Wzajemnych Kościoła ze Społeczeństwem i Środkami Przekazu stwierdził nt. ślubów cywilnych, że takie związki prowadzą do poniżenia oraz braku moralności. W tyk roku w ostrych słowach wystąpił przeciwko eurowizyjnej propozycji Rosji, utworowi „Russian woman” bo rzekomo narusza godność kobiety, a faktycznie piosenka opowiada m.in. o prawach kobiet. Zob. info: Fakty po Mitach nr 15/20021.

     O czym to świadczy? Zaczynają robić to co u nas. Następny krok to podział społeczeństwa rosyjskiego na lepszych bo wierzących i gorszych bo niewierzących, a potem implementowanie wzajemnej nienawiści i dalej już poleci. Moim zdaniem ekipa Putina musi uważać na cerkiew i trzymać ich na dystans, niech prowadzą słabszych intelektualnie Rosjan moralnie, ale wara im od decydowania o polityce, także rodzinnej bo to już jest ingerencja w nie swoje sprawy. Oni mają służyć państwu, a nie ingerować w życie społeczne.

     Jeżeli Rosjanie pozwolą zamknąć umysły młodzieży w mistycyzmie religijnym to będzie początek końca Rosji. No ale to już problem Rosjan i polityki Putina, nie mój. Jeżeli chcą kiedyś zjednoczyć Słowian pod wspólnym ideowym sztandarem, nie mogą to zrobić na bazie cerkwi, a tylko na nowoczesnej słowiańskiej kulturze i kosmocentryzmie. Takie jest moje zdanie. Każdy odłam nad-jordańskiej dżumy to zło wcielone niszczące umysły ludzi.

     Odpowiedz
     • 30 kwietnia 2021 o 12:57
      Permalink

      Niech twoje słowa będą tak, tak – nie, nie, dlatego BO – wszystko inne pochodzi od dyjabła! 🙂 A ty mi piszesz wedle schematu tego szatana, (liberalnego komunisty). “Jeżeli chcą kiedyś zjednoczyć Słowian pod wspólnym ideowym sztandarem, nie mogą to zrobić na bazie cerkwi, a tylko na nowoczesnej słowiańskiej kulturze i kosmocentryzmie.” Tak uważasz? – To pozostań z Bogiem.
      A, tiepier dwa zdania o nowoczesnej sławiańskiej kulturze (politycznej), czy jeśli herszt rosyjskiego związku słowian https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%91%D0%BC%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B8%D0%BD,_%D0%94%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B9_%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87 łazi po wszystkich opozycyjnych mediach w tym Echu Moskwy i mówi o tym że “Kreml finansuje wojnę przeciwko ukraińskim braciom” i że “Kreml rozpętał wojnę na Ukrainie” to można udać że się tego nie słyszy i nie widzi?

      Że już nie wspomnę o “sprawie Raszkina” https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0%D1%88%D0%BA%D0%B8%D0%BD,_%D0%92%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B9_%D0%A4%D1%91%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87o której ostatnio głośno.

      Tym razem uczynię wyłom w mojej niezłomności po to by tobie dogodzić, politycznie powołam
      się na ‘Dożd’ – Коммунист Рашкин защищает Навального, ведущий «России 1» раздает цветы: начало политического сезона https://www.youtube.com/watch?v=p4XOsxn59Oo

      «Они боятся, что народ выйдет на улицу»: Валерий Рашкин о выборах, Навальном и протестах https://www.youtube.com/watch?v=Qu8OdjvG4_o

      Mamy pełny przegląd rossjańskiej menażerii od komunistów po liberastów (trockistów),
      poprzez ideowych ‘sławian”. Myślisz że celowo, z premedytacją pominąłem “nacjonałów”?
      Gdzie tam – oni też dmą w te same trąby … byleby dop.ić Putinowi!
      Masz pełen przegląd możliwości sławian, liberastów i komunistów, czego tobie brakuje do
      uznania status quo menażerii antyputinowskiej? “Wspólnym mianownikiem łączącym komunistów i liberastów (też ‘nawalonych”) to:chęć obalenia Putina,nienawiść do Cerkwi Prawosławnej. Wot i wsio!

     • 1 maja 2021 o 09:38
      Permalink

      @krzyk58

      Tacy “sławianie” to tylko pożyteczni idioci a może i fałszywa flaga, tylko kogo? jestem ciekaw kto go prowadzi na smyczy? Mogę się domyślać kto opanował sztukę manipulacji do perfekcji.
      Powinieneś wiedzieć doskonale jak to wygląda w rzeczywistości. Jak może ten dureń twierdzić, że jest to walka przeciwko braciom ukraińskim. Ten kto się brata z zachodnim hegemonem i odtwarza faszyzm u siebie nie jest już Słowianinem. To obcy wrzód na tyłku Słowian który sami Słowianie na Ukrainie powinni usunąć, jeżeli chcą należeć do światłych narodów i słowiańskiej kultury. Wolność i kultura słowiańska jest nie do pogodzenia z faszyzmem, jaki tam ponownie sobie implementują.

      Niestety w tzw. ruchach słowiańskich jest sporo ludzi nawiedzonych i nie rozumiejących polityki narodowej, tworzą się różne sekty z potrzeby wiary. Nie ma kto ich zjednoczyć i poprowadzić z jednolitą słowiańsko-narodową misją. Nie ma kto im wyłożyć i nauczyć systemu wartości.

      Kiedyś liczyłem, że w PRL zaczną władze to robić w ramach systemu oświaty, aby wzmacniać socjalizm i komunizm na bazie słowiańskiej kultury. Niestety partia została opanowana przez hipokrytów i ciemnych bałwanów cichaczem biegających do kościołka na modlitwy w innej parafii. To nie mogło się udać.
      A pamiętam piękne obchody słowiańskich świąt ze szkoły na początku lat 70-tych. Niestety Kościół miał długie łapy i to się szybko skończyło, nawet w takim PRL-u.

      Wiedz jedno, że nie zmienię zdania co do nad-jordańskiej dżumy, która we wszystkich jej odłamach jest destrukcyjna, bo z natury wsteczna, polityczna i kosmopolityczna, a także antynarodowa i antysłowiańska. To przez tą dżumę wolnych kmieci słowiańskich zamieniono w niewolników chłopskich na pańszczyźnie, także w carskiej Rosji.
      Alternatywą może być tylko odtworzenie narodowej słowiańskiej kultury i współpraca państw-plemion w ramach bloku słowiańskiego.Oczywiście to samo się nie zrobi, ktoś musi to poprowadzić i dobrze by było, aby ktoś tego nauczał oraz zaczął tworzyć nową kulturę pod szyldem państwa narodowego. To jest perspektywa kilku pokoleń, w jedno pokolenie nie zmienisz nic i nie osiągniesz wiele, mając tylu wrogów.

      Przeczytaj sobie Fakty po Mitach aktualne wydanie artykuł Siergieja Rykowa opisujący emigrację z Rosji, ilu Rosjan aktualnie ma zamiar emigrować. Zarażeni zachodnią pseudo-wolnością nie mają alternatywy dla systemu wartości im zaimplementowanego przez liberalny kapitalizm. System wartości oparty na słowiańskiej kulturze narodowej i kosmocentryzmie może być tą alternatywą, ale musi być nauczany. Czy będzie to skuteczne, trudno powiedzieć, bo w zglobalizowanym świecie zachodni imperializm posługuje się najniższymi atawizmami, a wiemy jak trudno jest pokonać najniższe instynkty i wyjść na wyższy poziom świadomości. Uzupełnieniem tego słowiańskiego systemu wartości musiałby być egalitarny system społeczny.

      Nigdy nie będzie współpracy między odłamami tej nad-jordańskiej dżumy, która opanowała różne państwa słowiańskie i jest wykorzystywana do wzajemnego zwalczania się plemion słowiańskich od wieków. Dlatego nigdy nie wyzwolimy się spod wpływów zachodu, gdy nie zostanie usunięty rak umysłu.
      Poniał ty wreszcie.

      Ale też nie oszukujmy się, bo gdy tylko zaczęlibyśmy tworzyć wspólny słowiański ruch z prawdziwego zdarzenia, zachodni imperialiści nie zostawią tego spokojnie i będą rozbijać go na każdym kroku we własnym interesie. Sępy muszą się przecież żywić padliną, czyli upadłymi narodami i ich zasobami.

     • 1 maja 2021 o 19:54
      Permalink

      @Miecław. “A pamiętam piękne obchody słowiańskich świąt ze szkoły na początku lat 70-tych. ”
      Przypominam sobie ze komunistom i ruchowi odwołującemu się do tradycji sławiańskiej
      przynajmniej w PRLu było nie po drodze. Internacjonalizm tak, wypaczenia sławiańskie-nie! 🙂

     • 2 maja 2021 o 00:08
      Permalink

      @krzyk58

      Nie dochodziłem kto interweniował w tej sprawie, ale wydaje się, że u nas na tej zabitej wiosze to Kościół maczał w tym palce, bo większość nauczycieli biegała się modlić. Tego nauczyciela który to organizował gdzieś przeniesiono potem, może sam odszedł. Nie wiem, jak go zabrakło to wszystko padło. Potem za to hitem były majowe różańce przy figurce, jakaś odwilż nastąpiła w stosunkach Kościoła z władzami, a wiemy że Gierek chciał pozyskać przychylność Kościoła, więc i obraz chodził i śpiewano przy figurkach, a ksiądz je objeżdżał i sprawdzał, czy się modlą.

      No ale masz po części rację, że kosmopolitom nie po drodze było z odtwarzaniem słowiańskiej kultury. Zresztą Stachniuk przez to chyba ucierpiał nawet, a okupant religijny na tym tylko zyskał. Ogólnie narodowi komuniści zostali wyrolowani przez kosmopolitów spod wiadomego znaku i oczywiście przez kosmopolityczny Kościół.

  • 29 kwietnia 2021 o 21:50
   Permalink

   Nie pisz tak o Polsce, przecez jestes z nsz.

   Odpowiedz
  • 29 kwietnia 2021 o 23:48
   Permalink

   @NSZ 2.0
   Jeżeli jesteś z Brygady Świętokrzyskiej, to znaczy, że kolaborowałeś w czasie wojny z Niemcami. Ale nie masz się czego wstydzić, bo Niemcy są obecnie naszym sojusznikiem. No i nie martw się tak o Rosję, bo ona sobie poradzi, tym bardziej, że ma surowce energetyczne, złoto, pallad, diamenty, tytan, metale ziem rzadkich i… 6500 głowic “A” i “H”.

   Odpowiedz
 • 29 kwietnia 2021 o 22:34
  Permalink

  Kalendarz EURO-2021 w Sankt Petersburgu (czas moskiewski):
  *14 czerwca, poniedziałek — Grupa E: Polska — Słowacja (19:00);
  *23 czerwca, środa — Grupa E: Szwecja — Polska (19:00).

  https://pbs.twimg.com/media/Df4sOBDWAAMEAai.jpg:large

  Doskonała okazja dla @WPK, @ NSZ 2.0 zobaczyć ubóstwo i zacofanie.
  Przynajmniej PO mogą powiedzieć z czystym sumieniem-widziałem to na własne oczy.

  Odpowiedz
  • 30 kwietnia 2021 o 08:40
   Permalink

   @Kamczatka. Ci ‘obaj trolle” w negatywnym postrzeganiu Rosji przeszli nie tylko samych siebie ( dalej już nie ma nic, jest za to durdom) ale
   i św. Tomasza. Już widzę ripostę tych postępowych jewrokołchoźników jak płodzą riposty w stylu,
   Moskwa czy St. Perersburg nie są reprezentatywne …że tak naprawdę ‘Rosja to глубинка”, że …itd.
   Osły nie maja pojęcia jaki jest stan rzeczywisty (rozwoju) np. amerykańskiej głubinki!

   Pro głubinki: Вячеслав Антонов. Глубинка 2 https://www.youtube.com/watch?v=UfFCfSpddKY

   Любе – Не Смотри На Часы https://www.youtube.com/watch?v=yEvi2b1VqYQ

   @Niechodzący na wybory. Brygada Świętokrzyska NSZ nie jest chłopcem do bicia, a może dla niektórych i jest? Gdybyś znał “Wspomnienia” dosłownie, i w przenośni gen. Z. Berlinga śpiewałbyś
   z innego klucza.

   Odpowiedz
   • 30 kwietnia 2021 o 15:15
    Permalink

    @krzyk58 – “Brygada Świętokrzyska NSZ nie jest chłopcem do bicia, a może dla niektórych i jest? Gdybyś znał “Wspomnienia” dosłownie, i w przenośni gen. Z. Berlinga śpiewałbyś z innego klucza.”

    Widzę, że z historii to jest pan bardzo cienki. Nie chciałem o tym pisać, ale skoro zostałem wywołany do tablicy, to dodam kilka takich “kwiatków” z działalności BŚ jak: współpraca z radomskim Gestapo, bratobójcze mordy nawet we własnych szeregach, ochotnicy z BŚ szkoleni przez Niemców na “zrzutków” za linię frontu. Mogę więcej i po nazwiskach w razie czego…

    A odnośnie Berlinga, to chociaż nie jest z mojej bajki, to Jego wspomnienia akurat znam i nie znalazłem w nich nic takiego bardzo bulwersującego. Pewnie nie o wszystkim w nich pisał, ale jednak ma “na sumieniu” próbę pomocy powstańczej Warszawie.

    Odpowiedz
    • 30 kwietnia 2021 o 20:51
     Permalink

     @Niechodzący … . Odnośnie gen. Berlina miałem na myśli “tylko” list skierowany bezpośrednio
     do Stalina, niedługo po tym jak Armia Czerwona i Wojsko Polskie weszło trochę za Bug. A! list we wstępie miał
     użyte następujące stwierdzenie “Towarzyszu Stalin ratujcie Polskę i Polaków z łap trockistowskich
     (komunistycznych) zbirów… ” wstęp zacytowałem prosto z główki więc może nieco przekręciłem, ale sens
     przesłania był jednoznaczny! Niestety postawiono w Moskwie na innego konia co odbija się
     nawet dziś czkawką rusofobii. TO była jedna z niewielu ( było więcej) ‘oszybek” Stalina.

     Odpowiedz
 • 30 kwietnia 2021 o 16:06
  Permalink

  wyjscie najprostsze, to zmiana nazwy Federacji Rosyjskiej na Dziki Wschod.
  globus zostaje jak jest i oznaczenie tragedii smoleńskiej nabiera nowego sensu…!

  autor napisal (…) To, co idziemy w globusy bez Federacji Rosyjskiej? (…)Tylko powstaje jeden zasadniczy problem – jak oznaczyć miejsce tragedii smoleńskiej – jeżeli z map i globusów usuniemy Federację Rosyjską?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.