Referendum pana Komorowskiego odniosło wielki sukces

graf. red.Referendum pana Komorowskiego odniosło wielki sukces. Widać właśnie na jego przykładzie, jakie to decyzje podejmował pan prezydent, jakie to sukcesy odnosił, jak niesłychanie ważny był jego wkład w te wszystkie dziedziny władztwa publicznego, w które się angażował. Możemy powiedzieć” „ho ho ho” – życzylibyśmy sobie jak najmniej takich sukcesów, albowiem jeszcze druga kadencja tego pana i mogłoby rzeczywiście nie być Polski. Niestety to referendum odniosło wielki sukces w psuciu Polski a za to pełną, nieograniczoną i rzeczywistą odpowiedzialność ponosi pan Komorowski osobiście, ponieważ to była jego osobista decyzja. Nie tylko, jako decyzja niepotrzebna, ale jeszcze zawierająca złe wskazania, te pytania jakie zostały tam zawarte, po prostu wołają o pomstę już nie wiadomo gdzie, no ale widocznie na tyle wystarczyło percepcji panu Komorowskiemu, dobrze że tego człowieka już nie ma i miejmy nadzieję, że nie będzie w naszej polityce – NIGDY. To naprawdę przerażające, ale właśnie dobrym referendum, bo wystarczyło zmienić pytania – ten pan, mógł na zawsze zapisać się w historii państwa, albowiem wynik referendum mógłby przesądzić o uspokojeniu nastrojów społecznych i kierunku działania państwa w kolejnych latach, bez względu na to, kto by rządził. Jednak do tego trzeba było mieć, chociaż na odchodnym minimum odwagi reformatora i

Jednakże będziemy się upierać przy swoim, że to jednak był sukces, to jak społeczeństwo odniosło się do referendum, to jedno wielkie NIE, wykrzyczane w stronę establishmentu, ludzie nie dali się oszukać, ani wykorzystać, jak również oczywiście – nie dali zrobić z siebie idiotów.

Oczywiście jest to ostatni cios w Platformę Obywatelską, jaki zadał jej pan Komorowski, a partia rządząca musiała to przełknąć ze względów wizerunkowych, płacąc straszną cenę, za współpracę z panem prezydentem. Dzisiaj to na pewno będzie PO pamiętane, postara się o to i nowy prezydent i prawica, których inicjatywa referendalna, skorelowana z wyborami została odrzucona przez zdominowany przez senatorów PO Senat.

Być może jednak zmarnowanie tych 100 mln zł (BO JAK INACZEJ NAZWAĆ FREKWENCJE NA POZIOMIE 7,8%?) było potrzebne do skanalizowania procesu tworzenia społeczeństwa obywatelskiego w Polsce? Może te pieniądze były warte tego, żeby establishment usłyszał, gdzie społeczeństwo ma jego nieudolne gierki! Jakim skandalem jest bowiem to, żeby rządzący przez całą kadencję prezydent nie potrafił zadać w referendum pytań, które rzeczywiście byłyby ważne dla większości społeczeństwa i byłyby godne podniesienia do materii referendalnej!

Teraz wszyscy przeciwnicy form demokracji bezpośredniej będą mieli ułatwioną sytuację na rzecz retoryki niechęci i negacji. Jakiekolwiek próby, być może nawet celowe i potrzebne – odwołania się do woli Narodu, będą banalnie torpedowane – przywołaniem tego przykładu psucia państwa i nadzwyczajnej nieodpowiedzialności. Mówi się: „trudno”. Bo co można powiedzieć na tą sytuację? W zasadzie to nawet trzeba się temu przypadkowi bliżej przyjrzeć, ponieważ może być tak, że ta kompromitacja nie była przypadkowa, może chodziło o coś szerszego?

Cieszmy się, więc z tego, że w sumie nic się nie stało. Tylko zmarnowaliśmy pieniądze, aczkolwiek aparat Państwowej Komisji Wyborczej, miał możliwość przećwiczyć swoje procedury. Doszukując się pozytywów, trzeba cieszyć się z tego, ponieważ sam fakt uświadomienia sobie przez społeczeństwo jak złym prezydentem był pan Komorowski, nie ma już większego znaczenia, chociaż może dla zwolenników prawicy ma. Ponieważ ludzie mając świadomość, co do szkodliwości rządów rządzącej elity, mogą przenieść swoje głosy na prawicę.

Miejmy nadzieję, że na przyszłość – ktokolwiek, kto będzie domagał się od Polaków rozpatrzenia kwestii w referendum, będzie na tyle odpowiedzialny, że będzie w stanie przedstawić kwestie rzeczywiście istotne dla większości społeczeństwa. Przecież jest tyle spraw, które moglibyśmy z powodzeniem poddać pod głosowanie, żeby np. zmusić rządzących – z jakiejkolwiek opcji do reform!

2 myśli na temat “Referendum pana Komorowskiego odniosło wielki sukces

 • 8 września 2015 o 07:55
  Permalink

  Mnie się widzi że to dobrze że to pękło, mają nauczkę na przyszłość i już mają pomysł żeby zakazać referendów w okresie wyborczym. Generalnie referendum powinno być co roku – jak jest do tego potrzeba ale nie może mieć takich bezgranicznie głupich pytań jak to

  Odpowiedz
 • 8 września 2015 o 08:09
  Permalink

  Dlaczego nie używacie właściwego nazwiska w/w pana?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.