Raz sierpem – raz młotem czerwoną hołotę!

Wszystko trzeba próbować zrozumieć. W tym także osoby, które się zradykalizowały, czego często wyrazem są proste, niezwykle chwytliwe hasła, które tego typu osoby zdarzają się wyrażać także publicznie. Szczególne miejsce w repertuarze haseł ma hasło tytułowe: „raz sierpem – raz młotem czerwoną hołotę”. Hasło jest proste i bardzo bezpośrednie, doskonale się rymuje. Bardzo często jest podnoszone na wszelkich manifestacjach. Niestety jest silnie nieprecyzyjne, chociaż może to właśnie dzięki temu, w jego pojemności mieści się tak wiele różnych znaczeń. Dzisiaj z braku Komunistów, dotyczy wszystkich innych, których uznaje się za wrogów np. mniejszości seksualne, wszelkiego rodzaju tzw. lewaków i innego rodzaju podmioty.

Problem jest jednak o wiele szerszy, niż obejmują go dowolnie rozumiane desygnaty pól pojęciowych tego hasła. Problemem jest to, skąd się ta „czerwona hołota” wzięła? Nie można historii postrzegać z perspektywy roku 1989 lub nawet 1981. To bardzo płytkie postrzeganie. Podobnie jak, gdybyśmy się zwrócili w kierunku 22 lipca 1944 roku, jako źródła wszelkiego zła. To również byłoby jedynie powierzchownym poruszeniem tematu. Tymczasem, jeżeli już mamy podjąć się tak poważnej rewizji historii, a w konsekwencji dekomunizacji itd., top trzeba dotrzeć do źródeł.

W naszym przypadku źródłem komunizacji Polski było przyzwolenie na to, ze strony Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej oraz Wielkiej Brytanii na konferencji w Jałcie. To wtedy „się zdecydowało”, czy też raczej może „nie sprzeciwiono się”, że to położenie geostrategiczne będzie determinować naszą przyszłość. Takie są fakty – historycznie potwierdzone, będące oczywistością chyba dla wszystkich, ale jakąś taką ukrytą? Trudno jest odgadnąć, dlaczego – nie mówi się o źródłach i praprzyczynie, a jedynie o efektach i skutkach?

Nic dziwnego zatem, że grzebiąc w polskim kociołku, wszystko co możemy osiągnąć, to wewnętrzną dekompozycję, może jakąś wersję pośredniego zamordyzmu, ponieważ jak się zacznie, to będzie na poważnie. Ludzie wyładują swoją energię do wewnątrz, co będzie totalnym zmarnowaniem potencjału. Kto na tym zyska i dlaczego taka wersja scenariusza jest powszechnie promowana?

Nie ma przypadków, jeżeli chodzi o państwo. Dlatego można sobie pokrzykiwać – kogo to sierpem, czy młotem i nadawać dowolnie negatywne kwantyfikatory, ale to w żadnej mierze nie zmieni naszego położenia. Wychodzi bowiem na to, że Polacy sprzedani, zdradzeni i porzuceni przez sojuszników – w wyniku przemian polityczno-ustrojowych, sami zaczną się brać za łby, bez żadnego sensu i bez żadnego celu. Jeżeli bowiem celem ma być wyeliminowanie czerwonej hołoty, jakkolwiek byśmy ją zinterpretowali, to proszę pamiętać, że to będzie działanie skierowane do wewnątrz. Generalnie, sami ograniczymy swój potencjał. Może na tym skorzystać czynnik zewnętrzny jak tylko się pojawi. Tego nie da się zrozumieć, nawet kierując się dużą dozą dobrych chęci.

Oczywiście argumentacja mówiąca o konieczności pozbycia się elementów niepewnych, reakcyjnych i problematycznych pachnie rokiem 1933 i retoryką ludzi, którzy przejęli wówczas władzę w Niemczech. Niestety wewnętrzna mechanika rządów autorytarnych jest dokładnie taka sama, jak rządów totalitarnych. Tylko skala jest inna.

Jeżeli więc chcemy rzeczywiście wyrugować zjawisko opisywane jako wspomniana czerwona hołota, to powinniśmy sięgnąć do źródeł, które zaowocowały pojawieniem się tego zjawiska w Polsce. Nie da się zaprzeczyć ustaleniom konferencji teherańskiej, jałtańskiej i poczdamskiej. Dlaczego o tym dzisiaj nie mówimy? Dlaczego ci wszyscy odważni ludzie nie dodają tych kwestii do haseł? Naprawdę to się samo z siebie nie wykluło – mówmy prawdę, przedstawiajmy fakty historyczne, miejmy świadomość naszego dramatycznego położenia.

Bezrefleksyjne powtarzanie pustych haseł może być po prostu głupie, dlatego warto jest wypełnić te hasła treścią. W tym przypadku treść jest bezwzględna, niestety dla nas tak bardzo niewygodna, że nie mieści się w retoryce tych wielu oratorów, którzy te hasła mniej lub bardziej bezmyślnie powielają.

Jak jednak to hasło powinno brzmieć? Raz sierpem – raz młotem – zdrajców aliantów i czerwoną hołotę? Wszystko trzeba próbować zrozumieć…

45 myśli na temat “Raz sierpem – raz młotem czerwoną hołotę!

 • 15 grudnia 2016 o 05:30
  Permalink

  Władza jest już przygotowana na zamieszki, jak na razie jeszcze SPOKOJNE.

  Przykład: udział żołnierzy w ochronie zgromadzonej garstki na ostatniej “miesięcznicy”, bo Żandarmi są Żołnierzami WP, z ostatnio coraz szerszymi uprawnieniami wobec “cywili”.

  Jak by wytłumaczono podstawę prawną ich obecności, gdyby były ofiary z ich udziałem?

  Wsparcie sił policyjnych, to za mało.

  Przecież obecność kilku posłów, nawet z TYM NAJWAŻNIEJSZYM, nie jest uroczystością państwową, tylko partyjną.

  To już PiS-u nie stać na zatrudnienie kilkuset ochroniarzy na 2-3 godziny?

  Odpowiedz
 • 15 grudnia 2016 o 06:46
  Permalink

  Nie wymagajmy od zmanipulowanego społeczeństwa historycznej refleksji,ogłupianie narodu w”narodowych mediach”to szczyt paranoi. Na dzień dzisiejszy jaka władza takie hasła!

  Odpowiedz
   • 19 listopada 2019 o 11:36
    Permalink

    ci co wjechali do Polski na sowieckich czołgach i ci co chcieli i odcinali ręce “Reakcji “

    Odpowiedz
 • 15 grudnia 2016 o 07:51
  Permalink

  Jest to głos wołającego na puszczy. Myślę, że absolwentom KUL lub Wiadomo jakiej szkoły z Torunia taka retoryka sprawiłaby ból intelektualny, doszłoby do syntax erroru. Ludzie postrzegają bardzo płytko fakty. Nic się na to nie da poradzić, każda władza na tym korzysta. No, a że to kłamstwo historyczne to inna sprawa – po prostu nie mówią pełni prawdy. Zgadzam się że powinniśmy chcieć rozliczenia aliantów to oni nas zdradzili. Tylko tego nie da się dokonać.

  Odpowiedz
  • 15 grudnia 2016 o 09:14
   Permalink

   Krzyku,marksizm starał się wyjaśnić istotę kapitalizmu i w większości zrobił to w sposób prawdziwy! I nie on jest winien co obecnie mamy,a ty kolejny raz bardziej nienawidzisz lewicy niż kapitalizm.Niech p.Karoń podważy tezę Społeczny byt określa społeczną świadomość! to jutro idę na mszę w intencji krytyków marksizmu.Pozdro od człowieka który wierzy że religia to opium ludu!

   Odpowiedz
  • 15 grudnia 2016 o 12:45
   Permalink

   Nie rozumiem Kolegi. Czego właściwie Kolega oczekuje od Swiata?
   – polecam przeczytać przynajmniej “Kapitał” Marksa…
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
  • 15 grudnia 2016 o 13:50
   Permalink

   @50-parolatek
   Co tu rozumieć? Zmieniły się realia i zasady gry.
   Zdezaktualizował się stary Marks, rozmyła się
   gdzie po drodze, w wirtualnym świecie klasa robotnicza…powrót możliwy jest już tylko we wspomnieniach
   tych co pamiętają a i to nie wszyscy tak samo widzą
   – “powrót do przeszłości’… Pozdrawiam

   Odpowiedz
   • 15 grudnia 2016 o 15:18
    Permalink

    Krzyku,ja stary powiem ci czego nauczył mnie stary Marks, to metoda badawcza która się nie starzeje,zmieniła się klasa robotnicza bo wyróznik w postaci pracy fizycznej maleje ale pozostali pracownicy najemni a z drugiej strony właściciele środków produkcji i kapitału i sprzeczności między nimi nie maleją ,10% ludzi posiada tyle ile pozostali mieszkańcy Ziemi.Analizować materialne interesy i nie wierzyć w nagrodę lub karę po śmierci.Tu i teraz rozstrzyga się nas los.Jeśli to jest stare to co jest nowe? Marksizm to nie Biblia ,którą ludzie nie tylko nie znają ale nie przestrzegają, nawet 10 przykazań.Pozdro,to metoda a nie wiara!

    Odpowiedz
 • 15 grudnia 2016 o 08:26
  Permalink

  “Ci ludzie” przejeli wladze w Polsce juz w 1926 roku nie musieli czekac na 1933. Jalta nie musiala tez wcale zatwierdzac istnienia komunistow w Polsce. Oni tu byli mimo represji od dawna. Mozna sie pokusic o teze ze ziemie dzis polskie byly swoista kolebka ruchu robotniczego (komunistycznego) a jego przywodcy dazyli do rewolucji za wszelka cene nie liczac sie z ofiarami gotowi wspolpracowac z kim popadnie. Nikt u nas jednak nie przeprowadzil skutecznej de…..cji po wojnie jak to mialo miejsce u sasiadow. Co wiecej spora czesc “tych ludzi” przetrwala wojne ukrywajac swoje poglady w emigracji i wrocili jak tylko pojawila sie okazja. Dodajmy do tego dzalanie struktur konfesyjnych traktujacych Polske jako przyczolek do atakuStad mamy to co mamy.

  Odpowiedz
  • 16 grudnia 2016 o 09:19
   Permalink

   @Jakub
   Niezwykle waska to pryzma, jaka komentator tu prezentuje, zreszta inni takze otoz z pojawieniem sie industralizacji powstal ruch robotniczy i komunistyczny, byl bardzo, bardzo widoczny we Wloszech, nawet dzlo tak daleko, ze Amerykanie obowiali sie powstania tam czystej republiki komunistycznrj, dalej podobne zjawiska istnialy w Niemczech, powstalo NRD, do ery Maggi Thucher z przesilnymi zwiazkami zawodowymi gdyz istnial bardzo silny przenysl tendencje te istnialy w W.Brytanii i zostaly niezwkle krwawo stlamszone przez Maggi Thucher. . dookola te tendecje byl ostre gdyz to to zjawisko towarzyszace uprzemysliwieniu i wylonieniu sie nowej klasy spolecznej robotnikow i ich koncepcji organizacji zycia, poddanstwo chlopow zistalo zniesione, epoka oswiecenia przyniosla powdtanir panstwa obywatelskiego i dotychczysowy wladca “dusz” stracil bezpowrotnie swoj niepodwazalny status z epoki feudalizmu…..zaskakuje, ze jk robi takie ruchawki , sieje takie niepokoje, ktore o wlos moga cala Europe doprowadzic do wojny i wrzenia wszystkich mozliwych tendencji… ci co rzucaja te hasla maja scisle etymologie “komunistyczna”….wtedy wyszli z lepianek i suteren i zdobyli wwyksztalcenie….karmia ich narkotykami ? Bardzo nie dobrze, ze iagle Polske idrywa sie od ogolnego rozwoju swiata i Europy i przypiduje mesjanistyczne cechy….dlaczego kk chce doprowadzic do zguby i kloci caly narod ze soba…rzuca slowem”komunizm” jak najgorszym przestepstwem….nie ba zac na to, ze ich “idol”Jezus organizacje zycia opieral wylacznie na komunizmie…dopiero w Cesarstwie Rzymskim “wynaturzono” te wiare robioc z niej podpore dla przetrwania arystokracji i feudalnej irganizacji zycia, wtedy to krk “dorobil” sie swego krwawego majatku ….a to ci szykuja niespdzianke na swieta…niepokoje spoleczne…

   Odpowiedz
   • 16 grudnia 2016 o 10:34
    Permalink

    Królowo cenny komentarz na temat historii ruchu robotniczego i KK,który tyle ma wspólnego z Jezusem co ja z PISEM.Pozdro.

    Odpowiedz
  • 16 grudnia 2016 o 10:44
   Permalink

   @Jakub. Wspominał pan o mniejszościach narodowych,
   to generalnie z nich składał się”ruch robotniczy”
   (komunistyczny). “Nikt u nas jednak nie przeprowadzil skutecznej de…..cji po wojnie jak to mialo miejsce u sasiadow.”
   Myślę że jeszcze przed wojną nieźle rozwiązał problem
   “istnienia” KPP – STALIN…

   Odpowiedz
 • 15 grudnia 2016 o 09:13
  Permalink

  Drugi bardzo dobry tekst – moje gratulacje, tylko nie zgadzam się z czarnowidztwem – ludzie wyjdą na ulice a gnidy przedmuchają swoje chorągiewki jak wieje wiatr

  Odpowiedz
  • 15 grudnia 2016 o 16:56
   Permalink

   Chyba, dopóki nie przerwie się radykalnie tych “prywatyzacji”, dopóty będą na te sposoby kontynuowane. I nie chodzi tylko o Polskę. Dotyczy to już prawie całego zachodniego Swiata.
   Obietnice, kłamstwa, propaganda, rozporządzenia, przepisy, ACTY, TTIPy itp., demokratyzowanie, gwałty, morderstwa, lokalne konflikty z wojnami włącznie przygotowuje się i przeprowadza nie po to, by ułatwić i umożliwić Ludzkości pokojowe współistnienie, tylko po to, by POSIąść JESZCZE WIęCEJ, a samych ludzi ZNIEWOLIć na ile to możliwe.
   Och, jacy byliśmy naiwni!
   – w PRLu, mając niezbędne minimum do życia i rozwoju całego Społeczeństwa, w 100% zapewniony “parasol ochronny” przed w/w “uzurpatorami” do naszego życia i dóbr, dobrowolnie oddaliśmy wszystko za kilka kolorowych opakowań bez treści…
   Szkoda…

   Odpowiedz
 • 15 grudnia 2016 o 09:45
  Permalink

  Jezus Chrystus Królem Polski! Wiem parszywi kłamcy że nie opublikujecie tego komentarza. Huj z wami

  A JEDNAK ZDECYDOWALIŚMY SIĘ PANA NIE CENZUROWAĆ. MA PAN PRAWO DO SWOICH POGLĄDÓW I DO FORMY W JAKIEJ JE PAN WYRAŻA. SZANUJEMY TO I BĘDZIEMY SZANOWAĆ. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
  • 15 grudnia 2016 o 10:15
   Permalink

   Miej minimum litości dla otoczenia

   Odpowiedz
  • 15 grudnia 2016 o 10:54
   Permalink

   Tak zwyczajnie/niezwyczajnie marginalizujesz nie tylko
   własne(prymitywne zresztą)- “ja”…także i opcję z którą starasz się usilnie utożsamiać.
   Wariant nie do wykluczenia – jesteś prowokatorem…

   Odpowiedz
   • 15 grudnia 2016 o 14:50
    Permalink

    To chyba zwykły, zmęczony życiem …….

    WEB. JÓZ. POZDRAWIAM

    Odpowiedz
  • 15 grudnia 2016 o 13:39
   Permalink

   No dobrze, tylko co z tego, Szanowny Wielki Polski Katoliku?

   Ps do Web.Józefa
   Osobiście, tego agenta nie cenzurowałbym w ogóle. Przecież jego wypowiedzi są swoistą cenzurą. Jestem w 100% przekonany o tym, że każdy, kto spojrzy na te jego wypociny, bardzo prędko przejdzie zażenowany “dalej”, by czasem nie musieć analizować ich treści.

   Odpowiedz
  • 15 grudnia 2016 o 18:49
   Permalink

   Wielka Polska Katolicka do słownika albo do ferblówki

   Trzeba było ocenzurować i nie puszczac komentarza z błedami ortograficznymi.”OP” to nie onetowski szmatławiec PANIE JÓZEFIE…

   freblówka (naz. F. Fröbl, pedagog niem., 1782– –1852) nauk., daw. typ przedszkola prowadzonego wg metod F. Fröbla, w którym zwracano uwagę na wszechstronny i harmonijny rozwój dziecka, zgodny z jego cechami indywidualnymi.
   Hasło opracowano na podstawie „Słownika Wyrazów Obcych” Wydawnictwa Europa, pod redakcją naukową prof. Ireny Kamińskiej-Szmaj, autorzy: Mirosław Jarosz i zespół. ISBN 83-87977-08-X. Rok wydania 2001.

   SZANOWNY PANIE STOIMY NA STANOWISKU ŻE LEPIEJ JAK KTOŚ SIĘ “SPEŁNI” WYPISUJĄC DOWOLNIE NA FORUM NIŻ MIAŁBY TO ROBIĆ NA MURACH KAMIENIC LUB CO NAJGORSZE Z FRUSTRACJI WPROWADZAĆ W ŻYCIE. CZYTELNIK NAPISAŁ, MY WYŚWIETLILIŚMY W ZASADZIE BEZ CENZURY – MA PEŁNE PRAWO NAS KRYTYKOWAĆ DO WOLI I TO SZANUJEMY. A JUTRO I TAK WRÓCI BO TO JUŻ ELEMENT JEGO ŻYCIA. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

   Odpowiedz
 • 15 grudnia 2016 o 09:49
  Permalink

  Nie wchodząc w szczegóły II Wojnę wygrali Rosjanie, tracąc przy tym ponad 25 milionów ludzi. Polska ponad 6 milionów a USA około 300 tysięcy. Stalin w Jałcie rozdawał karty, za partnerów miał Roosevelta praktycznie w stanie kryzysu zdrowotnego i Churchilla mało trzeźwego. Stalin usadowił się w środku Europy skąd żadna siła nie była w stanie go usunąć. Nawet planowany atak Churchilla już 1 lipca 45 roku. Polska była po drodze i tylko cudem, dzięki grymasowi Stalina lub zabiegom Wasilewskiej została stworzona. Cudem od zera. Warto by dziś wraz z komuną oddać Ziemie Zachodnie Niemcom a ziemię z reformy hrabiom i książętom. I może tak się stanie.

  Odpowiedz
  • 15 grudnia 2016 o 12:26
   Permalink

   Proszę pamiętać ze w Jałcie ustalono tylko wschodnią granice Polski.
   W Poczdamie, z woli Stalina, została ustalona zachodnia granica Polski, którą kraje zachodnie traktowały jako tymczasową.
   Przez dekady jedynym gwarantem granic zachodnich był ZSRR a społeczeństwo straszono rewizjonizmem zachodnio niemieckim.
   Dopiero w 1970 roku kanclerz Niemiec Willy Brandt uznał nienaruszalność zachodnich granic Polski.
   polecam link https://www.google.com.au/search?q=willy+brandt+warsaw&biw=1920&bih=983&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiEwrKmhfbQAhWHq5QKHf-PBpsQsAQIMw

   To że obecna Polska, etnicznie jednolita, w przyzwoitych granicach, z szerokim dostępem do morza, może bluzgać na komunistów zawdzięcza Stalinowi, Berlingowi i Gomółce.
   1 – Stalinowi, bo taka była jego wola wbrew stanowisku USA i WB.
   2 – Berlingowi, bo zawiesił biało czerwony sztandar na bramie brandenburskiej w Berlinie głosząc chwałę oręża polskiego.
   3 – Gomółce, bo latami zabiegał o uznanie polskich granic przez RFN.
   To taki chichot historii.

   Odpowiedz
   • 15 grudnia 2016 o 15:02
    Permalink

    Polska NIE jest etnicznie jednorodna! Rowniez Slazacy Niemcy Kaszubi Ukraincy Bialorusini Zydzi Cyganie Tatarzy Litwini sa i byli od lat rownoprawnymi Polakami.

    Odpowiedz
   • 15 grudnia 2016 o 15:40
    Permalink

    @jakub
    Po co dzielić “włos na czworo”? W analogii do
    np.I czy II Rzplitej – w obecnym kształcie jest etnicznie jednorodna.

    Odpowiedz
 • 15 grudnia 2016 o 10:25
  Permalink

  Po trzy razy sierpem i młotem czerwoną hołotę a jej zwolenników i popleczników wypędzić z kraju. “Won zdrajcy”. Poplecznicy zdrajców są zasranymi zdrajcami też.

  Odpowiedz
 • 15 grudnia 2016 o 10:35
  Permalink

  WPK możesz sobie pluć, ale ludzie wiedzą swoje

  Odpowiedz
 • 15 grudnia 2016 o 11:00
  Permalink

  Nie ma po to ulegać oczywistemu prowokatorowi.

  Odpowiedz
 • 15 grudnia 2016 o 16:11
  Permalink

  Cd,w wielu przypadkach obecnie państwo stało się zbiorowym kapitalistą okradającym obywateli nie gorzej niż indywidualny kapitalista swoich pracowników! Zamiast hasła”Proletariusze wszystkich krajów łączcie się”.Powinno być”Najemni pracownicy łączcie się”.I to jest marksizm XXI wieku!

  Odpowiedz
  • 15 grudnia 2016 o 17:15
   Permalink

   Włodku mógłbyś jaśniej odnieść się do pierwszego
   zdania?
   Niewiele zostało niestety w gestii państwa a ci
   którzy pracują/służą na państwowej posadzie
   mają się niczym paczki w maśle…a hasła “proletariackie” brzmią dziś
   niestety mocno fałszywie,że nie napiszę – bzdurnie.
   Nic nie wysłuchałeś z linkowanych monologów p.Karonia. 🙂

   Odpowiedz
   • 15 grudnia 2016 o 17:55
    Permalink

    krzyku,z przyjemnością 1/p.Karoń to dla mnie żaden autorytet i to co pisze czytałem 100 razy i co i nic ,kapitalizm jak grabie tak grabie,szkoda słów!, 2/zjawiska mobbingu ekonomicznego i społecznego wystepują zarówno w”państwowych”jak i prywatnych instytucjach i przedsiebiorstwach,czy urzędnik,inżynier,robotnik nie ma znaczenia,to pracownicy najemni.Jasne!

    Odpowiedz
   • 15 grudnia 2016 o 20:13
    Permalink

    @wlodek
    “Karoń to dla mnie żaden autorytet”. Dzięki za szczerość.I wszystko jasne. 🙂

    Odpowiedz
 • 15 grudnia 2016 o 18:22
  Permalink

  CAH PRL 1. Cybernetyczna analiza historii PRL cz. 1 (HD) – Józef Kossecki .

  HarFOR zaprasza na specjalny wykład docenta Józefa Kosseckiego poświęcony dziejom PRL.

  Historia PRL jest dziś oceniana zazwyczaj niezwykle jednoznacznie i przez pryzmat stereotypów. Negatywnych (“komuna”, “kartki”) lub pozytywnych (“czasy Gierka”). Jeśli jednak chcemy wyciągać z historii naukę, odrzucimy emocje i spojrzymy na generalne zjawiska, to szybko zauważymy ogromną różnicę pomiędzy latami 50, ’70 czy ’80. Pod wieloma względami – choćby gospodarki, geopolityki, demografii – są to po prostu inne czasy.

  Wykład skupi się na socjocybernetycznej analizie procesów sterowania społecznego w okresie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Józef Kossecki oprze się na faktach i dokumentach, także tych nieznanych opinii publicznej. Prelegent ujawni też niektóre dezinformacje tzw. polityki historycznej III RP.

  https://www.youtube.com/watch?v=6Iz8HnkNF0M

  Odpowiedz
 • 15 grudnia 2016 o 22:17
  Permalink

  krzyku,na dobranoc cała przyjemność w kwestii krytyki marksizmu p.Karonia po mojej stronie!A kojarzenie Habermasa,liberalizmu z marksizmem to tak jak byś kojarzył polski Kościół z nauką Jezusa! Dobranoc!Powroć do źródeł ,Kapitału,i do Biblii nie krytyków i opowiadaczy o tych dziełach!Wtedy się rozjaśni i będzie Światło albo Noc.Pozdro.

  Odpowiedz
 • 31 grudnia 2016 o 01:02
  Permalink

  Witaj Krakauer 🙂
  Może to dziwne, ale NIE będę się ustosunkowywał(:) do twego skądinąd ciekawego i kontrowersyjnego tekstu. Choćby dlatego, że jak podejrzewam właśnie wywołanie kontrowersji było Twym celem i udało sie doskonale, a nawet LEPIEJ. Lepiej, bo pobudziło stale tych samych forumowiczów do powtórki ich mentalnej ideologii w której wyrośli i która nadal dyktuje im sposób postrzegania świata i bliźnich. Dla nich w zasadzie NIC się NIE zmieniło, no może poza zmiana technicznych możliwości szerzenia “światowej rewolucji” i marksistowskiej dialektyki.
  Pozdrawiam
  Ps. Warto szczegółowiej pogmerać w pismach wybranych Dugina, aby zrozumieć jak stos. prosto mona połączyć dialektykę szerzenia rewolucji marksistowskiej z wielkoruskim nacjonalizmem po polaniu tego wszystkiego duża porcją panslawiańskiego sosu.

  Odpowiedz
  • 31 grudnia 2016 o 08:30
   Permalink

   E,eeeeee,Panie Ładny 🙂

   Pan nie widzisz nic złego w totalnym poddaństwie
   Polski u “anglosaksonów”, naszych odwiecznych wrogów.
   Natomiast moja skromna osoba widzi Polskę – Naszą
   rację stanu w naturalnym dla Nas związku
   euroazjatyckim z Federacją Rosyjską. Drogi Panie…
   Polecam(ponownie) wnikliwej uwadze…”Aleksander Jabłonowski, rusofobia geneza wirusa – Maciej Poręba.”

   https://www.youtube.com/watch?v=SqXKh3XOftE

   Odpowiedz
 • 12 listopada 2018 o 19:13
  Permalink

  Mocno napisane w pełni się zgadzam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.