Raytheon przyznał spółce Huta Stalowa Wola S.A. kontrakt na opracowanie planów produkcji dla wyrzutni systemu Patrio

SkyCeptor Copyrights Raytheon, Source: http://patriotsystem.pl/taxmedia/all/

 

Rozpoczęto przygotowania do podpisania kontraktu na produkcję wyrzutni dla Patriota przez Hutę Stalowa Wola S.A.
Warszawa, 24 października – Firma Raytheon przyznała Hucie Stalowa Wola S.A. kontrakt w zakresie zarządzania programem,  na mocy którego opracuje ona zgodne z wymogami Departamentu Obrony USA plany niezbędne do rozpoczęcia prac nad wyrzutniami pocisków  dla polskiego Patriota.

– Współpracujemy z Hutą Stalowa Wola  przy opracowaniu złożonych planów zarządzania programem budowy wyrzutni w oczekiwaniu na podpisanie kontraktu produkcyjnego. – powiedział Pete Bata, wiceprezes polskiego programu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w firmie Raytheon. – Raytheon dotrzymuje swojej obietnicy dotyczącej nawiązania aktywnej  partnerskiej współpracy z polskim przemysłem i transferu wiedzy zdobytej przez nas w zakresie zarządzania dużymi, złożonymi programami Departamentu Obrony USA.

Przyznanie kontraktu Hucie Stalowa Wola S.A.  to część pierwszej fazy programu “Wisła”, który zmierza do zakupu systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej średniego zasięgu w dwóch fazach. W fazie drugiej programu Polska planuje pozyskać dalsze jednostki ogniowe Patriot, dookólny radar z technologią aktywnego elektronicznego skanowania fazowego (AESA) opartą na azotku galu, a także niskokosztowy pocisk przechwytujący SkyCeptor™.

Oświadczenie:

Cieszymy się z podpisania dzisiejszego kontraktu. Otwiera on drogę Hucie Stalowa Wola do produkcji i integracji wszystkich 16 wyrzutni dla jednostek ogniowych polskiego Patriota. Umowa rozpoczyna także proces podpisywania kontraktów z polskimi przedsiębiorstwami, które pozyskają i zaabsorbują wiodące w świecie technologie obronne. Dzięki temu Polska będzie mogła uczestniczyć w produkcji istotnych komponentów systemu Patriot, zarówno na swoje potrzeby, jak i dla innych użytkowników Patriota. Dotrzymujemy swojej obietnicy, dotyczącej prowadzenia aktywnej partnerskiej współpracy z polskim przemysłem i transferu zdobytej przez nas wiedzy o zarządzaniu dużymi, złożonymi programami Departamentu Obrony USA. Wspólnie z Hutą Stalowa Wola i PGZ będziemy nadal pracować nad sukcesem programu WISŁA.

Wes Kremer, Wiceprezes Raytheon Company, Prezes  Raytheon IDS

O Raytheon

Raytheon Company, której obroty w 2017 roku wyniosły 25 mld dolarów i która zatrudnia 64 000 pracowników na całym świecie, jest liderem w zakresie technologii i innowacji, specjalizującym się w sektorach obronności i bezpieczeństwa, rynku cywilnym i cyberbezpieczeństwie. Historia innowacji firmy obejmuje 95 lat. Firma oferuje najnowocześniejszą elektronikę, integrację systemów realizacji misji, produkty i usługi C5I™ oraz wsparcie w zakresie wykrywania, efektorów i realizacji misji dla klientów w ponad 80 krajach. Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts. Można nas obserwować na Twitterze @raytheon.

***

Informacja redakcji:

Wszelkie prawa do tekstu i grafiki zastrzeżone dla podmiotu Raytheon Company, wyłączenie licencji CC 3.0.

8 thoughts on “Raytheon przyznał spółce Huta Stalowa Wola S.A. kontrakt na opracowanie planów produkcji dla wyrzutni systemu Patrio

 • 26 października 2018 o 04:54
  Permalink

  Czyli o wiele więcej niż malowanie nadwozi i wyrzutni?

  Klawo jak cholera …

  Odpowiedz
 • 26 października 2018 o 06:05
  Permalink

  Zdjęcie bajkowe, brakuje jeszcze małych różowych jednorożców unoszących się pomiędzy rakietami i błogosławienia przez siłę wyższą – takiej ręki jak z kaplicy sykstyńskiej

  Odpowiedz
 • 26 października 2018 o 09:01
  Permalink

  Poetycko przedstawia się “ten łobrazek”…serce roście patrząc na te czasy…. 🙂

  Odpowiedz
 • 26 października 2018 o 09:38
  Permalink

  Do kogo te Patrioty będą strzelać? Pytanie czy zdążą.

  Odpowiedz
 • 26 października 2018 o 15:28
  Permalink

  Musisz to wiedzieć(337) Niepokojące wieści

  ttps://www.youtube.com/watch?v=rGCaYSt13mY&t=29s

  Odpowiedz
 • 26 października 2018 o 15:54
  Permalink

  Najpierw zacytuję z artykułu:
  “Firma Raytheon przyznała Hucie Stalowa Wola S.A. kontrakt w zakresie zarządzania programem, na mocy którego opracuje ona zgodne z wymogami Departamentu Obrony USA plany niezbędne do rozpoczęcia prac nad wyrzutniami pocisków dla polskiego Patriota”.

  Czy Autor (Redakcja) zdaje sobie sprawę co kryje się pod hasłem “zarządzanie programem”? Odnoszę wrażenie, że nie całkiem. Obojętnie czy nazwie się to zarządzaniem programem (czy zarządzanie projektem lub czym innym), jest to zawsze praca administracyjno-biurokratyczna, która ma za zadanie opracowanie takich kwestii jak: zakres, czas, koszty, jakość, siła robocza, czy komunikacja. Dotyczy to ustalenia organizacji programu (projektu), a więc zaplanowanie wszelkich działań organizacyjnych, struktury zarządzania, koniecznych wysiłków inwestycyjnych oraz ustalenia systemu kontroli. Nie określa to wcale żadnego zakresu bezpośrednich działań produkcyjnych, które byłyby realizowane w HSW. Na razie mają zostać opracowane “plany niezbędne do rozpoczęcia prac…”. W efekcie może się okazać, że w przyszłości będzie to tylko MONTAŻ wyrzutni (nie pocisków) dla “polskiego Patriota”. Ciekawe na jakich pojazdach. Czy na polskich Jelczach, jak zapowiadano? Można przypuszczać, że prace związane z opracowaniem “zarządzania programem” będą wycenione wysoko, co przyczyni się istotnie do wypełnienia deklarowanego w kontrakcie offsetu (ok. 1 mld. zł). 🙂
  Ali

  Odpowiedz
 • 27 października 2018 o 04:16
  Permalink

  NIE MA OBAWY MAŁPA BRZYTWY NIE DOSTANIE !!!

  Odpowiedz
 • 21 listopada 2018 o 10:29
  Permalink

  @kaskader
  To nie zdjęcie, to wizualizacja.

  Ale masz rację, jest cudowna…
  – zrobiona tak fantastycznie, że prawdopodobnie zostanie wciągnięta, jako motyw do nowej gry komputerowej w najnowszej technologii 3D. Ba, a może nawet w 4D !

  Co prawda, trochę tam niekonsekwencji, trawa za wysoka (w stosunku do pojazdów), cienie padają, jakby słońce już zachodziło, a przecież, jak widzimy w dalszym planie, świeci prosto z góry…
  Ale co tam, poprawi się w następnym wydaniu gry…

  Kolorystyka za to jest fantastyczna, pełna gama, chyba 32 bity…!
  – na miarę zaoceanicznych przygłupów…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.