Ogólna, Technologia

Raytheon oferuje staże polskim studentom

Copyrights by Raytheon Źródło: patriotsystem.pl

Firma Raytheon  [NYSE: RTN], dostawca rozwiązań dla systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej WISŁA, będzie gościć siedmioro polskich studentów na dwumiesięcznych praktykach w fabrykach w USA.

Staże dla studentów z politechnik w Łodzi, Kielcach, Krakowie i Wrocławiu rozpoczną się w lipcu. We współpracy z opiekunami praktyk ich uczestnicy będą zdobywali wiedzę i rozwijali swoje umiejętności zawodowe, aby w przyszłości stali się profesjonalistami z doświadczeniem w międzynarodowym środowisku biznesowym. Studenci zapoznają się z działalnością firmy Raytheon i będą otrzymywali konkretne zadania, pracując w takich w takich działach jak: łańcuch dostaw, inżynierii mechanicznej, zarządzania procesami i jakością. Program stażowy został ukierunkowany na rozwój umiejętności związanych z produkcją systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot.

„Nasz program praktyk ma na celu rozwój praktycznych i pożądanych w dzisiejszym świecie kompetencji poprzez pracę w jednej z największych firm branży zbrojeniowej na świecie” – powiedział Pete Bata, wiceprezes na Polskę spółki Raytheon Integrated Defense Systems. „Firma Raytheon wspiera edukację przyszłych pokoleń polskich inżynierów, pozwalając im zdobywać doświadczenia przy najważniejszych projektach sektora zbrojeniowego, jakim jest Polski Patriot”.

Staże w Raytheonie zostały zorganizowane we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Ambasadą USA w Polsce.

O Raytheon

Raytheon Company, której obroty w 2017 roku wyniosły 25 mld dolarów i która zatrudnia 64 000 pracowników na całym świecie, jest liderem w zakresie technologii i innowacji, specjalizującym się w sektorach obronności i bezpieczeństwa, rynku cywilnym i cyberbezpieczeństwie. Historia innowacji firmy obejmuje 95 lat. Firma oferuje najnowocześniejszą elektronikę, integrację systemów realizacji misji, produkty i usługi C5I™oraz wsparcie w zakresie wykrywania, efektorów i realizacji misji dla klientów w ponad 80 krajach. Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts. Można nas obserwować na Twitterze@raytheon, a w Polsce – na @Patriot_PL. Ponadto systemowi Patriot jest poświęcona polskojęzyczna witryna http://patriotsystem.pl.

***

Informacja redakcji:

Wszelkie prawa do tekstu i zdjęć zastrzeżone dla podmiotu “Raytheon Company”, Źródło: patriotsystem.pl, opublikowane za zgodą właściciela praw autorskich. Wyłączenie licencji CC 3.0

7 komentarzy

 1. To coś takiego reklamujecie? Zgodnie z profilem powinniście S 400/500 o co chodzi?

 2. Klakier jest świeżo odzyskanym z analfabetyzmu – czytelnikiem.

  Takie są skutki, jak się już umie składać literki w słowa, ale jeszcze nie rozumie ich znaczenia.

  S400 kupiła Turcja, członek NATO.

  To taki sam produkt jak inne.

  Ciekawe, czy producent S400 zaprosił do siebie na staże tureckich studentów.

  O ile znam podejście Turków, to będą za 2-3 lata produkowali S400-S500, u siebie.

  Stopniowo i powoli, jak F-16, do którego produkują nawet silniki.

  A tu taka sugestia ze strony Klakiera.

  No jeśli poziom rusofobii w Polsce jest taki jak tu Klakier reprezentuje, to źle z Nami Wszystkimi.

  Bo jeśli Klakier jest zatrudnionym pracownikiem, co z “urzędu” sprawdza i się wpisuje – to jeszcze gorzej dla zatrudniającego go pracodawcy.

  Przecież to są stracone pieniądze.

  Utrzymywać głupka za publiczne pieniądze?

 3. @Klakier. 🙂
  Taki “rozrzut” tematyczny ma swoje określenie w stwierdzeniu: i panu
  Bogu świeczkę, i diabłu – ogarek.
  Z reguły nigdy nie czytam tekstów sygnowanych jako “Redakcja”.

 4. Rozdziobią nas kruki wrony

  No pardon, ale kto im ma te Patrioty ulepszać, serwisować, itd.? Afrotentamtego? Podejrzewam, że ci, co pojadą na ten staż, do Polski już nie wrócą. Tak, jak naukowcy i studenci z mojej działki – gdy otworzyły się możliwości wyjazdu na staże, wymiotło prawie wszystkich. Teraz nie narzekajcie na zatrute chemią żarcie, na toksyczne leki z masą efektów ubocznych – to nasi najzdolniejsi rodacy nad tym pracują na Zachodzie. To samo będzie z Raytheonem. Nasi przyczynią się do rozwoju broni, ale nie dla nas, tylko dla zachodnich koncernów zbrojeniowych. Reszta może co najwyżej takim Patriotem oberwać.

 5. Rozdziobią nas kruki wrony

  @Klakier – portal jest informacyjny, rzetelny i wyważony. Czyli taki, jakie powinno być dziennikarstwo. Ty jesteś chyba jakimś młodym pampersem, któremu wpojono, że dziennikarstwo jest tożsame z propagandą – piszesz tylko to, co wydawca zleci. No, to nie do końca i nie wszędzie tak działa.

 6. wieczorynka

  Lubię jak polscy studenci odbywają staże w USA. Znamy takich z poprzednich lat. Na ogół wracają do Polski na różne wysoko płatne stanowiska (w każdym bądź razie nie kosmetyczek wnętrz/czytaj sprzątaczki i pracowników budowlanych – z pełnym szacunkiem do tych zawodów gdyż wykonują pożyteczną pracę) .
  Zresztą ta sytuacja dotyczy nie tylko Polski ale również również innych państw. wieczorynka

 7. wieczorynka

  Ponieważ Polska jest cała europejska i na dodatek cała światowa to z pewnością państwo wiedzą, że 25.05. 2018 urodziny obchodzi R.O.D.O. zatem cieszmy się. Internet jako niezbyt poważna instytucja zaczął chichrać i wymyślił skrót R.O.D.O….S czyli rodzinne ogródki działkowe otoczone…siatką. Pozdrawiam tych co mają poczucie humoru. wieczorynka

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.