Pytanie o odpowiedzialność Chin za wirus to pytanie o konsekwencje

Panorama_of_Hankow_and_Wuchang(20170422)_from_699pic Northward view from Wuchang (2017). Landmarks from left to right: Tortoise Mountain TV Tower (Hanyang), Wuhan Center (Hankou), Wuhan Yangtze River Bridge, Wuhan Greenland Center and Yellow Crane Tower (Wuchang). By 射手座2017[1] – http://699pic.com/tupian-500595384.html No.500595384, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68603785

Pytanie o odpowiedzialność Chin za wirus, to pytanie o konsekwencje jakie Chiny miałyby ponieść wobec świata, a przynajmniej tej jego części, która będzie w stanie na Chinach tę odpowiedzialność wymusić. W istocie to pytanie o to, kto będzie po której stronie konfliktu USA i Chin. Jeżeli USA zdecydują się wytoczyć ciężkie działa przeciwko Chinom, oskarżając je o spowodowanie globalnej epidemii, to ci którzy nie będą z nimi – siłą rzeczy będą przeciwko nim. To prawdopodobnie najważniejsze pytanie dla naszej rzeczywistości, które zarazem wskazuje, że sytuacja może nie być taka czarno-biała, za jaką może być podawana. Proszę pamiętać, że dla przekazu medialnego – fakty nie mają znaczenia, liczy się tylko to, jak informacje są przekazywane. Przekonanie świata do swojej wizji rzeczywistości, będzie trudne, jednak to najważniejsze zadanie dla przemysłu PR i propagandy całego Zachodu.

Pan Donald Trump Prezydent Stanów Zjednoczonych podczas sobotniej konferencji prasowej dał do zrozumienia, że Chiny powinny ponieść konsekwencje wybuchu epidemii koronawirusa, jeśli byłyby za nią „świadomie odpowiedzialne”. Pan Prezydent Macron powiedział, że nikt nie jest na tyle naiwny – odnośnie chińskich statystyk. Równolegle wcześniej, pan Władimir Putin – Prezydent Federacji Rosyjskiej, mówił o tym, że należy być rozsądnym w ferowaniu wyroków o odpowiedzialności za obecną sytuację.

Chińczycy zaczynają reagować dość stanowczo na zachodnią narrację, doskonale wiedzą co ich czeka. Europa jawnie mówi o chińskim zagrożeniu gospodarczym, władze Unii Europejskiej (czytaj Niemcy i Francja), szukają sposobów na ograniczenie chińskiej ekspansji gospodarczej. Okazało się, że kapitał nie tylko ma narodowość, ale także rasę, jak i służy ideologii. Zachód nie może pogodzić się z tym, że inny imperializm przejmuje jego aktywa.

Dopóki Zachód potrzebuje chińskiej pomocy w zakresie zabezpieczenia się w środki ochrony przez koronawirusem, respiratory i leki – jeszcze nie wydarzy się nic nadzwyczajnego. W momencie jednak jak Zachód uniezależni się od Chin w zakresie leków, które mają strategiczne znaczenie oraz innych wyrobów medycznych, od tych najprostszych zaczynając jak maseczki, a na respiratorach i innych urządzeniach kończąc, wówczas będą stosowane nowe reguły gry.

USA porozumiały się z Arabią Saudyjską w sprawie cen ropy, Rosja zgodziła się przystąpić do tego porozumienia, po rozmowie telefonicznej pana Trumpa z panem Putinem. Skutkiem będzie stabilizacja globalnej ekonomii, w tym zakresie że nie będzie wojny cenowej producentów energii, która powodowałaby destabilizację gospodarki. W praktyce oznacza to, że ropa podrożeje, także dla Chin. To porozumienie ma to znaczenie, że Rosja zgodziła się na to, na co niespełna miesiąc temu, nie chciała się zgodzić. W ten sposób wstępnie opowiedziała się po stronie Zachodu, ponieważ ma dokładnie ten sam interes – stabilizację cen energii, z których eksportu się w dużej mierze utrzymuje. Czy to się rozwinie w szersze porozumienie, to czas pokaże, na pewno jednak – fikcja sankcji przeciwko Rosji będzie musiała się skończyć.

Zwłaszcza, jeżeli Stany Zjednoczone a wraz z nimi cały Zachód, będzie chciał nałożyć sankcje na Chiny za „przyczynienie się” do epidemii. Bez Rosji, takie sankcje się nie udadzą, nie mają sensu i praktycznie byłyby niemożliwe do wdrożenia. Natomiast mając chociaż rosyjską neutralność, Zachód może bardzo skutecznie szachować Chiny, stopniowo dusząc je w ich własnym sosie. Ponieważ chińska gospodarka zapadnie się pod ciężarem swoich własnych możliwości, jeżeli nie będzie mogła eksportować. Chyba, że zostanie przestawiona na produkcję zbrojeniową, ale to w konsekwencji będzie oznaczać ryzyko wojny, której kształt i konsekwencje są niemożliwe do wyobrażenia.

Ciężko jest prognozować w dalszej perspektywie, niż na kilka miesięcy do przodu. Jeżeli na Zachodzie, w tym oczywiście w USA uda się opanować epidemię w ciągu najbliższych 3 miesięcy, to na przełomie lipca i sierpnia zacznie się wyłaniać nowy porządek światowy. 3 listopada 2020 zaplanowano w USA wybory prezydenckie. Dlatego okres od wygaszenia epidemii i opanowania jej przebiegu – do wyborów, będzie się dział w okresie kampanii wyborczej. Jest chyba oczywistością dla każdego, że kwestie ekonomiczne – przy tak szokującym wzroście bezrobocia będą w niej najważniejsze. Ponieważ nie wiadomo, jak będzie wyglądać gospodarka, to będzie potrzebny „kozioł ofiarny”.

Kozłem ofiarnym był już kiedyś Irak, potem został nim Afganistan, w między czasie udało się „zaprowadzić demokrację” w Libii, jak również na Ukrainie udał się zamach stanu. O dramacie Syrii już nie wspominajmy, dzięki wielkiemu wysiłkowi i pomocy humanitarnej ze strony Rosji, tamtejszemu rządowi udało się uniknąć upadku państwa. To przerażające, że wszędzie tam, gdzie swoje interesy realizuje Zachód – dochodzi do wojny, dramatów, tragedii i biedy. Dlatego nie można mieć złudzeń, co do przyszłości.

28 thoughts on “Pytanie o odpowiedzialność Chin za wirus to pytanie o konsekwencje

 • 20 kwietnia 2020 o 06:05
  Permalink

  Dopóki Zachód potrzebuje chińskiej pomocy w zakresie zabezpieczenia się w środki ochrony przez koronawirusem, respiratory i leki – jeszcze nie wydarzy się nic nadzwyczajnego. W momencie jednak jak Zachód uniezależni się od Chin w zakresie leków, które mają strategiczne znaczenie oraz innych wyrobów medycznych, od tych najprostszych zaczynając jak maseczki, a na respiratorach i innych urządzeniach kończąc, wówczas będą stosowane nowe reguły gry.

  Odpowiedz
  • 20 kwietnia 2020 o 10:51
   Permalink

   Edward Janyga “wówczas będą stosowane nowe reguły gry”

   Albo stare. Na Zachodzie główkują jak powtórzyć Wojny Opiumowe i znowu złupić Chiny.

   Odpowiedz
   • 22 kwietnia 2020 o 17:56
    Permalink

    @Bibke Freak
    Kommentator “ujal” !!!

    Odpowiedz
    • 22 kwietnia 2020 o 19:55
     Permalink

     “krolowa” poprzez ‘ujęcie w cudzysłów” wypaczyła sens jakże krótkiej (jak na kom.) wypowiedzi. 😏
     Na powyższym przykładzie mamy potwierdzenie iż nie na każdą okazję stosowny będzie garnitur.

     Odpowiedz
 • 20 kwietnia 2020 o 08:17
  Permalink

  USA porozumiały się z Arabią Saudyjską w sprawie cen ropy, Rosja zgodziła się przystąpić do tego porozumienia, po rozmowie telefonicznej pana Trumpa z panem Putinem. – to esencja współczesnej geopolityki…

  Odpowiedz
 • 20 kwietnia 2020 o 09:12
  Permalink

  Bardzo trafna i zarazem spokojna ocena sytuacji.

  Wniosek: dopóki koronawirus szaleje – mamy jeszcze pokój …

  Amen.

  Odpowiedz
 • 20 kwietnia 2020 o 09:57
  Permalink

  Bez względu na obawy pana redaktora Krakauera, osobiście mniej się boję hegemoni Chin jak USA. Jak wielkim gówniarzem jest ten drugi naród wobec Chin wiemy wszyscy. Wykorzystali wszelkie podłości dostępne na tym świecie, od Hiroszimy i Nagasaki, po niewolnictwo, wyplewili prawie do zera rdzenną ludność, za ropę zażynali wiele krajów, propagandę doprowadzili do perfekcji, zmodyfikowali żywność i alkohol, obniżyli jakieś podstawy edukacji, osiągnęli największą przestępczość, mają najbardziej rozbudowaną inwigilację i królują w bezdomności. I ten łajdak rządził dotychczas światem. Czy może być gorzej? Zwłaszcza ze strony Chin?

  „Widelec i nóż”

  Gdy w państwie bałagan i skrajna heca,
  i gdy głodne czasy w kraju,
  najpierw argument na końcu widelca,
  z czasem na noża skraju.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 20 kwietnia 2020 o 10:10
  Permalink

  Dlatego Chiny muszą niezwłocznie ogłosić, że w obawie przed drugą falą epidemii zaczynają robić zapasy i wstrzymują eksport środków ochrony osobistej oraz lekarstw. Dzięki temu zmniejszą liczbę wrogów do pokonania a reszta rozszarpie własne rządy za politykę antychińską.

  Odpowiedz
 • 20 kwietnia 2020 o 12:45
  Permalink

  Co do porozumienia w sprawie ropy Rosji z USA to bardzo w to wątpię. Trump się tym chwali. Ale Trump nie ma żadnych środków, żeby zabronić prywatnym firmom wydobywać ropę z łupków ani oganiczać to wydobycie. To po pierwsze.
  Po drugie. Arabia Saudyjska już łamie porozumienie i gra znowu przeciw Rosji. (zwiększa wydobycie i daje kupcom termin płatności do trzech miesięcy a nawet gotowa jest i ten termin wydłużyć). Cena ropy marki Ural spadła do 17 $ za baryłkę i spadnie jeszcze niżej.Tak więc “porozumienie” to jest raczej działaniem propagandowym ku poparciu antyglobalisty Trumpa. Zgadzam się z tezą artykułu, że nie ma znaczenia, kto zrobił wirusa dla światowej opinii, bo będzie się liczyć tylko ilość kłamstw i kolorowych fotografii. Jednak Rosja musi coś zrobić z zagrożeniem, bo w każdej chwili znowu może zostać zaatakowana w podstępny sposób. Wyjaśniałem to już tutaj pod artykułem prof. Matyi. Czy USA uda się zapewnić neutralność Rosji w tej kampanii? Wątpię. Natomiast w nowe groźby i nowe wojny po prostu wierzę.
  Chiny sobie łatwo poradzą, bo wiedzą, że Rosja ich nie opuści, natomiast Rosja nigdy nie może być pewna lojalności Chin.

  Odpowiedz
 • 20 kwietnia 2020 o 15:20
  Permalink

  POZBAWIĆ sss WŁADZY I NIE BĘDZIE W POLSCE ŻADNEGO KORONAWIRUSA !!!

  Odpowiedz
  • 20 kwietnia 2020 o 17:42
   Permalink

   ‘Jerzyjj” jesteś naiwny niczym (pijane) dziecko we mgle, czy myślisz że gdyby miast aktualnej partii
   nawiązującej do sanacji, rządziła inna z bandy pookrągłostołowej , zakładamy
   że rządzą (euro)komuchy – myślisz że”nie byłoby niczego” ? Jeśli tak, Toś… kiep! 😊

   Odpowiedz
    • 22 kwietnia 2020 o 21:27
     Permalink

     do anonim i jerzyij: ostatnie dwa wasze wpisy obniżają jakość dyskusji na tym portalu

     WIEM O TYM ALE W IMIĘ WOLNOŚCI SŁOWA – NIECH SOBIE PISZĄ CO CHCĄ. WEB. JÓZ.

     Odpowiedz
     • 23 kwietnia 2020 o 07:40
      Permalink

      DO: WEB.JÓZEF i @daniel. Stawiam w ciemno na 99,9% , “Anonim” i “jerzyjj” to ta sama osoba
      jeno (jeszcze) w dwu odsłonach, niczym Bóg Ojciec i Syn Boży, a zatem poczekamy na kolejną odsłonę BO, “Boh trojcu ljubi’t”, czyli na Ducha Świętego.
      Amen’t!

      Ps. Oczami wyobraźni już widzę płatki piany (wściekłości) wydostające się z pod ‘naryjnika”
      komentatora “jerzyjj”, ale – cóż z/robić, wyjaśnieniem takiego a nie innego stanu niech będzie mądrość ludowa, którą TU przytoczę a brzmi mniej-więcej tak: kto sieje “wiater”, ten zbiera burzę… nieprawda’ż, p. “jerzyjj”?

     • 23 kwietnia 2020 o 10:15
      Permalink

      DO daniel !!!
      Nie musisz się specjalnie wysilać, jest oczywistym, że natychmiast jak ogłoszą, że szczepionka istnieje, to Minister nie wiadomo dlaczego zwany Zdrowia, natychmiast wyda TWOJE pieniądze na zakup tego preparatu. Będzie to skutkowało podwyżką podatku zdrowotnego.
      Efekt dalszy, to wzrost inflacji i pogorszenie Twojego życia.
      PO WOJNIE 100% społeczeństwa w Polsce posiadło umiejętność myślenia-to nie boli,czytania i pisania ,
      98% nie wie zupełnie w jakim celu.CZYŻBY CIEBIE NIE DOTYCZYŁO???!!!
      Ale CIEBIE turlają … jak chcą … ignorancja sięgnęła zenitu … Szare komórki zaczną się niedługo wyprowadzać z TWOJEJ głowy do innych ssaków … ewolucja panie Ewolucja …
      PROPONUJĘ ODSŁUCHAĆ !!!
      Dr Jerzy Jaśkowski (1/2): To co się dzieje wokół pandemii koronawirusa to tylko i wyłącznie oszustwo
      https://www.youtube.com/watch?v=jv0Qs5NZEdQ

     • 23 kwietnia 2020 o 17:05
      Permalink

      W sumie tak się składa że z kom. “jerzyjj” jadę (często) na jednym wózku- i dlatego niezrozumiałe
      jest to, że gryziemy się niczym pies z kotem., tak jest i tym razem podzielam p. zdanie odnośnie
      “scypionek” jak i globalnego oszustwa w temacie (nie twierdzę że “wiarusa” nie ma, napiszę
      więcej zawsze był, jest i będzie – TO co nam serwują, to normalne oszustwo, prigotowka do czegoś poważniejszego…

   • 22 kwietnia 2020 o 03:43
    Permalink

    do krzyk58!!!
    STAŃ PRZED LUSTREM A NA PEWNO ZOBACZYSZ NAIWNIAKA…

    Odpowiedz
 • 20 kwietnia 2020 o 16:41
  Permalink

  “Zachód nie może pogodzić się z tym, że inny imperializm przejmuje jego aktywa.” To normalne,
  nikt nie

  “USA porozumiały się z Arabią Saudyjską w sprawie cen ropy, Rosja zgodziła się przystąpić do tego porozumienia, po rozmowie telefonicznej pana Trumpa z panem Putinem.’
  Znaczi’t Rosji – dokopano, na nic zdało się wcześniejsze wierzganie…http://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/154421,wyniki-wojny-o-rope-naftowa-upokarzajaca-kapitulacja-rosji

  “zacznie się wyłaniać nowy porządek światowy. NWO. Wedle “naszych” umiłowanych przywódców,
  będzie -“tylko” NOWA NORMALNOŚĆ…. Panie, miej nas w swojej opiece… “Tylko INTELIGENT może w coś takiego uwierzyć – żaden zwykły człowiek nie mógłby być takim durniem – George Orwell 🙂 Amen

  MOTTO: Oby poniższe proroctwa zamieniły się w “fenikalia”…
  “Jesteśmy na krawędzi globalnej transformacji. Wszystko, czego teraz potrzebujemy to odpowiednio wielki kryzys, a wtedy narody zaakceptują Nowy Porządek Świata.” [David Rockefeller]

  “Nad społeczeństwem dominować będzie elita… która dla osiągnięcia swoich politycznych celów nie będzie wzbraniać się przed stosowaniem najnowocześniejszych technik kształtowania publicznych zachowań i utrzymywania społeczeństwa pod ścisłą kontrolą i inwigilacją [Zbigniew Brzeziński w książce “Between Two Ages” 1970 r.] TO, ‘sie dzieje” na naszych oczach…

  “Idealną sytuacją dla każdego człowieka jest ta, która pozwala mu na pełną wolność działania przy jednoczesnym kontrolowaniu zachowania innych w celu wymuszenia posłuszeństwa na drodze do realizacji własnych pragnień. To znaczy, innymi słowy, każdy człowiek poszukuje władzy nad światem niewolników.” [James Buchanan, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii] Nic dodać!!

  @daniel. “Co do porozumienia w sprawie ropy Rosji z USA to bardzo w to wątpię. ”

  USA i Rosja wcześniej ZSRR) są skazane na siebie już ponad 150 lat, nawet tzw. zimna wojna była w interesie NAS WSZYSTKICH, (układy i sojusze) czy TO się podoba komuś czy nie… TO “stymulowało”
  strony, nie tylko do wyścigu zbrojeń…

  ………..Chiny sobie łatwo poradzą, bo wiedzą, że Rosja ich nie opuści… Ejże? 🙂 Popatrz ,”smotruchu”
  przez kogo otoczony jest od …nastu lat Putin – myślisz, że pozwolą na (zbyt) bliski romans z Pekinem?

  Odpowiedz
 • 20 kwietnia 2020 o 20:53
  Permalink

  В Осетии восстание. В Москве задержания. (Nie, “nie w tej”, w Północnej).

  https://www.youtube.com/watch?v=RVbPe7g5WQs&t=592s

  Протесты в Северной Осетии

  https://www.youtube.com/watch?v=8dVwV3t2L48&t=1s

  Электронное рабство 2020 /Ольга Четверикова

  https://www.youtube.com/watch?v=qgGdMKRa42g&t=1356s

  Религия вне закона. Пасха и лжепатриарх

  https://www.youtube.com/watch?v=ub3eOTOl-xM
  —————————————————————–
  Nasze, polskie zbieżne z … sprawy… https://www.youtube.com/channel/UCS3TLgeM9gEiLEGT1glAK6w/videos
  Czy:
  https://www.youtube.com/user/eBOKISZ/videos

  Odpowiedz
 • 20 kwietnia 2020 o 21:34
  Permalink

  Финский полицейский поет “Я люблю тебя жизнь!”

  https://www.youtube.com/watch?v=TIR8WvoeJWM&t=40s

  Postawiłem sobie pytanie – czy w ‘rp tszeciej i pul” jest taki odważny solidarnościowy ubek, co by
  ‘w formie”, na głos zaśpiewał słynną RADZIECKĄ pieśń z dobrych czasów, najlepiej pod oknem ministra wojny, czy spraw wewnętrznych (i adm.) 😄 Gdzie TE chłopy? Miecławie?

  Zadałem sobie nieco trudu co by nie zalinkować z rossjańskiego kanału YT mającego w nazwie
  nawiązanie do “radia wolności”… dlatego pieśń brzmi z kanału “Родина Моя”!!! ….

  Zauważyłem że w poście wyżej w odniesieniu pierwszym nie dokończyłem myśli, albo uciekła mi z klawiatury, pozostało “To normalne,
  nikt nie” I co dalej miało być? Myślę, że czasami lepiej nie zabierać głosu, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości, nieprawda’ż @jerzyjj? Więc dla dobra sprawy pozostanę z niedokończoną (urwaną) myślą, no, BO jeśli to mogła by to być np. myślo-zbrodnia? O którą w “czasach zarazy”… nie, nie dokończę! 🙂
  Tradycyjnie, mój czas kończy się pora na przygotowanie się do ……..no czego, jak TO nazywa się ? 🙂
  Chyba zabyłem…

  Odpowiedz
  • 22 kwietnia 2020 o 09:21
   Permalink

   @krzyk58
   Piękny głos i śpiew u tego policjanta, no musi śpiewak jakiś być. 🙂
   A co do twojego pytania?”
   “Postawiłem sobie pytanie – czy w ‘rp tszeciej i pul” jest taki odważny solidarnościowy ubek, co by
   ‘w formie”, na głos zaśpiewał słynną RADZIECKĄ pieśń z dobrych czasów, najlepiej pod oknem ministra wojny, czy spraw wewnętrznych (i adm.)” – no to trzeba powiedzieć wprost, że prawdziwych ubeków już nie ma, przeca PiS wszystkich którzy pracowali kiedyś w PRL wyrzucił z roboty pod takim czy innym pretekstem, nawet jeżeli zostali pozytywnie zweryfikowania w 1990 r. i z dawnymi milicjantami zrobili podobno to samo.

   Teraz w resorcie zapewne pracują już prawie sami ministranci więc określenie “solidarnościowy ubek” brzmi ironicznie, ale nie adekwatnie, musisz wymyślić jakiś nowy termin bardziej właściwy, może coś z inkwizycją? No bo skoro pragną wprowadzić nam dyktaturkę religijną, to sam rozumiesz, że to jest sprzeczność sama w sobie nazywać ich ubekami, o obrazie nie wspominając. 🙂 Bardziej pasuje chyba “solidarnościowo-kościelny inkwizytor”, czy coś w tym stylu.

   Także raczej oczekuj rzucania konfetti, jak na Podlasiu, przebierania się za aniołków (gdzieś to się zdarzyło) oraz śpiewu pieśni religijnych, skoro na odprawach policjanci podobno już się modlą na polecenie swoich szefów, nawet w spec. służbach. Nie tak dawno sam dawny szef UOP mówił to na jakimś wywiadzie w TV, chyba na forum o tym wspominałem zbulwersowany. No byłem w szoku.

   Jeszcze trochę a za wykroczenia policjanci wraz z pouczeniem lub mandatem będą krzyżyki pokutne rozdawać. 🙂

   Odpowiedz
   • 22 kwietnia 2020 o 19:16
    Permalink

    …….. no to trzeba powiedzieć wprost, że prawdziwych ubeków już nie ma,…. Miecławie twoja nostalgia
    przypomina mi niejakiego S. który dał wyraz swojej tęsknocie ‘za nimi” w pewnym takim sloganie…
    malowanym na murach Ja, natomiast twierdzę – chwała ci Panie na wysokościach że “nie ma” (?) już tych sqr*nów…
    niedobrze jednak stało się że mogli legalnie opuścić PRL , moim (skromnym, zresztą) zdaniem winni
    gnić po pare latek w tiurmach Polski Ludowej… w 1989 r. po zwycięstwie pobratymców na pewno podlegaliby
    amnestii..

    “to sam rozumiesz, że to jest sprzeczność sama w sobie nazywać ich ubekami… Pacz wyżej… 🙂

    “Jeszcze trochę a za wykroczenia policjanci wraz z pouczeniem lub mandatem będą krzyżyki pokutne rozdawać. Gdyby’ż TO… niestety rzeczywistość jest b. ponura o czym w rozmowie zam. nieco niżej
    mówi p. Hagmajer.

    Propaganda i manipulacje w walce z Polakami – Marcin Hagmajer

    https://www.youtube.com/watch?v=bQKBH3-3uWo

    Odpowiedz
    • 23 kwietnia 2020 o 10:19
     Permalink

     @krzyk58.

     Ech, gdzie ty dostrzegasz w mojej wypowiedzi nostalgię? To tylko stwierdzenie faktu. A ty jak zwykle sprowadzasz wszystko i całą strukturę UB do jednej grupy ludzi, na temat których póki co nie powstała żadna obiektywna praca historyczna, a wszystkie w zasadzie pisane pod tezę i na podstawie zbrodni determinowanych często własną zemstą za lata upokorzeń w II RP i eksterminację podczas wojny. A przeca w tej strukturze była cała masa Polaków budujących nowy system, nowy kraj z pobudek czysto patriotycznych, którzy nie naużywali prawa. Tych nadużywających prawa w istocie był niewielki procent, jak w każdej służbie zresztą, nawet obecnie.

     “Propaganda i manipulacje w walce z Polakami – Marcin Hagmajer” – wysłuchałem, nic nadzwyczajnego.

     Po prostu ludzie powinni zacząć samodzielnie myśleć, wtedy zasięg takiej propagandy i manipulacji będzie zniwelowany. A skoro się tylko modlą, albo żyją w kulturze sterowania smartfonem, to nie dziwota.
     Natomiast dziwią mnie te utyskiwania tych pseudo-narodowców na te techniki, skoro sami je stosują, tylko że są przeciwskuteczni. A dlaczego? Bo odwołują się często do religii, kultury łacińskiej itd., a te są chyba najbardziej zmanipulowanie i nie przystające do obecnej rzeczywistości.

     Tak więc skoro tego nie wyczaił jeszcze ten MH tzn. że był kiepskim uczniem Kosseckiego, ale i sam Kossecki popełnił ten sam błąd, bo nie wziął pod uwagę destrukcyjnego wpływu religii okupacyjnej na umysł człowieka, co przecież stanowi cybernetyczną podstawę sterowania owieczkami przez Kościół. No i skoro uczył podobno SB, czyli następców UB cybernetyki pomijając tak ważne kwestie, to wszystko dla tego kraju musiało się źle skończyć, bo zachodnie służby okazały się lepsze w stosowaniu technik cybernetycznych, no ale oni mieli też łatwiej, bo bazowali na naturalnych atawizmach i religii, czyli już gotowych profilach. Kossecki zbyt mało albo wcale nie odnosił się do narzędzie psychologicznych, a to błąd i cała jego cybernetyka społeczna ma luki. Ratowanie Polski i Polaków musiałoby się opierać na tworzeniu nowych profili cybernetycznych, co jest trudne i wymaga sporo wysiłku, wiedzy, doświadczenia, sił i środków. A tych nie ma i nie będzie, bo nie ma już siły świadomej i zainteresowanej obroną interesów Polski przed zachodnią okupacja ekonomiczną i przed okupacją religijną.

     A okupanci ramię w ramię od wieków prowadzą działania przeciwko Polsce i Polakom, aby utrzymać ich w poddaństwie.
     http://retropress.pl/wiadomosci-literackie/nasi-okupanci/

     Teraz możesz poczytać w całości, a nie tylko wybrane przeze mnie cytaty z książek. 🙂

     Odpowiedz
     • 23 kwietnia 2020 o 11:38
      Permalink

      “A przeca w tej strukturze była cała masa Polaków budujących nowy system..” 🙂
      Cała masa ciemniaków-polaków, (ni czytaty, ni pisaty, ciemni wykonawcy zbrodniczych rozkazów płynących od naszych wrogów ulokowanych prawem pięści w Warszawie), nad którymi pieczę trzymali zbolszewizowani żydzi, którzy prijechali TU podczepieni na ruskich tankach…TAK BYŁO!

     • 23 kwietnia 2020 o 19:14
      Permalink

      @krzyk58.

      Faktycznie macie kompleksy, wy z korzeniami, bo się okazało, że ta dyktatura ciemniaków kiedyś coś zbudowała, a wy tylko doprowadzaliście zawsze w historii kraj do ruiny.

      W 1968 roku Stefan Kisielewski nazwał komunistyczne rządy „dyktaturą ciemniaków”, rzekomo trafnie podsumowując poziom wykształcenia sowieckich elit (Uważamrze nr 9/2015, s. 43)
      Czy słusznie ??? skoro ci niewykształceni ludzie potrafili spowodować rozwój gospodarczy kraju i jego odbudowę ze zniszczeń wojennych, zapewniając wszystkim potrzebującym polakom pracę i godne (bez feudalnego wyzysku), aczkolwiek skromne , jak na tamte czasy życie. ??? Nie zadłużyli kraju, jak obecne elity, a musieli zapłacić odszkodowania wielu państwom zachodnim za znacjonalizowane mienie (tzw. umowy indemnizacyjne) i to wszystko powstało w okresie najtrudniejszym bo w czasie powojennej biedy połączonej z odbudową kraju z gruzów, tworząc przy tym potężny przemysł ciężki i nie zadłużając kraju. Dopiero Gierek w swojej dekadzie zadłużył kraj, gdy ta dyktatura ciemniaków zmiękła, czyli od czasu utraty władzy przez Gomułkę.

      To dlatego „jaśnie państwo” i kler tak nienawidzili tej „dyktatury ciemniaków” bo ona okazała się skuteczna, zarówno na poziomie zapewnienia bezpieczeństwa państwa, jak i jego odbudowy i industrializacji. Dyktatura sanacyjna i ta z I RP może tylko czyścić buty tym „ciemniakom” budującym po wojnie system sprawiedliwości społecznej, zresztą pod światłym wpływem inteligencji przedwojennej lewicowej i to najczęściej szlacheckiego pochodzenia, z czym tzw. „jaśnie państwo” i kler nigdy się nie pogodzili. Mają kompleksy do tej pory, więc niszczą kraj, aby nie został kamień na kamieniu z dawnej świetności przemysłowej PRL, bo nóż jeszcze młode pokolenia zaczną marzyć o tamtej Polsce sprawiedliwości społecznej i zrobią rewolucję antyfeudalną i antykapitalistyczną obecnie. To spędza sen z powiek post-sanacyjnym kurduplom moralnym. 🙂

      W porównaniu z tamtymi czasami to obecnie w całej III RP na pewno można mówić, że mamy dyktaturę ciemniaków, która wykształcona tylko na niby, zniszczyła cały dorobek PRL.
      Nawet już o tym piszą, ci co kiedyś także wyśmiewali dyktaturę ciemniaków i wspomagali styropian oświecony nową zachodnią religią demokracji wyzwolonej z prawdziwej demokracji. 🙂 https://www.tygodnikprzeglad.pl/dyktatura-ciemniakow/

      I kto tu ostatecznie okazał się ciemniakiem? Prosty robotnik i chłop powojenny wspomagający tamte służby i budujący gospodarkę, często za cenę wielu wyrzeczeń, bo kraj trzeba było postawić na nogi po wojnie? Czy obecny wykształciuch inteligentny inaczej, który nic w III RP nie potrafił zbudować, a wszystko co zastał po PRL sprzedał za bezcen? Kto okazał się większym niedojdą życiowym, robotnik i chłop pod wodzą Bieruta i Gomułki, czy inteligent zarządzający majątkiem spadkowym po PRL?

      Wychodzi na to, że niby światowy człowiek, wielki twórca i literat etc. Stefan Kisielewski rozminął się z prawdą – co jest zresztą dla tych środowisk szczególnie związanych z Kościołem praktycznie normą. 🙂
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Kisielewski

     • 23 kwietnia 2020 o 21:46
      Permalink

      @Miecław. Precyzyjniej będzie jeśli określimy że zbudował Naród Polski, z ową dyktaturą, jak piszesz “ciemniaków” niewiele mający punktów stycznych, w decydowanej masie bezpartyjny i mocno wierzący, rozwinięcie tematu dyktatury ciemniaków znajdziesz w linku z odniesieniem (aluzją) do
      dnia dzisiejszego https://janadamski.eu/2017/07/dyktatura-ciemniakow/
      No, a wykształcenie nie było mocną stroną PZPR na tle towarzyszy , tow. “Wiesław” – “szlusarz”
      mógł faktycznie uchodzić za intelektualistę , porządnego socjalistycznego inteligenta… 🙂
      no BO i Gierek, i Bierut nie powalali nikogo wykształceniem ni erudycją.
      Przechodze do : “23 kwietnia 2020 o 10:19”
      “Tak więc skoro tego nie wyczaił jeszcze ten MH tzn. że był kiepskim uczniem Kosseckiego, ale i sam Kossecki popełnił ten sam błąd……. 🙂 🙂 🙂 stary numer i jeszcze ‘mię” śmieszy.
      TO już u ciebie takie charakterystyczne …

      “A przeca w tej strukturze była cała masa Polaków budujących nowy system, nowy kraj z pobudek czysto patriotycznych, którzy nie naużywali prawa. Tych nadużywających prawa w istocie był niewielki procent, jak w każdej służbie zresztą, nawet obecnie.”

      Zgoda, pod warunkiem że TO byli Polacy przedwojennej daty i roboty. Oni budowali POLSKĘ z wojennych ruin.
      Nadużywający, to generalnie komuniści kosmopolitycznego pochodzenia… (skrót)

     • 24 kwietnia 2020 o 08:23
      Permalink

      @krzyk58.

      Ano widzisz, dla mnie PRL to nie była dyktatura ciemniaków, tylko rządy prawdziwych patriotów, narodowców z prawdziwego zdarzenia, a ich barwy nie mają znaczenia, bo wśród nich oczywiście dominowała lewica laicka, ta komunistyczna i socjalistyczna, czy ludowa, ale też dużo ludzi identyfikujących się z prawicą, którzy zrozumieli, że można zbudować dzięki konsensusowi lepszą Polskę. Tak to były pokolenia przedwojenne, ciężko doświadczone przez reżim feudalno-kościelny. To o sanacji i Kościele w II RP można śmiało powiedzieć, że spełniała kryteria dyktatury ciemniaków.
      Ot taki przykład opisany przez Boya-Żeleńskiego: http://retropress.pl/wiadomosci-literackie/list-biskupi/

      Ten JA z twojego linku nie zrozumiał nic z PRL, a twierdzenie, że dyktatura ciemniaków zaczęła się w III RP razem z rządami PiS dyskwalifikuje intelekt tego autora. Ta dyktatura ciemniaków rozpoczęła się wraz z tzw. wiosną Solidurności i na dobre zadomowiła się po 4 czerwca 1989 roku, którą to datę można uznać za początek rządów ciemnoty w demokracji sterowanej przez cwaniaków.

      „Naprawdę skuteczne państwo totalitarne to takie, w którym wszechpotężna egzekutywa politycznych przywódców oraz ich armia menadżerów kontroluje populację niewolników, których nie potrzeba do niczego zmuszać, ponieważ kochają swoją niewolę.”- Aldous Huxley

      “Musicie baczyć by nie wyzyskiwali waszej wiary, co Boga i Ojczyznę mają wciąż na ustach,
      ale sam fałsz i obłudę w duszy, co dla swoich prywatnych celów
      gotowi są nadużyć Kościoła i ambony” – Wincenty Witos

      No cóż i tak naród tego nie rozumie.

 • 22 kwietnia 2020 o 18:38
  Permalink

  Wszystkie analizy geopolityczne produkowane przez zachód, są zerojedynkowe.
  Albo z nami, albo przeciw nam…..
  Tak jakby nie istniały w rzeczywistości geopolitycznej słowa- koegzystencja, współpraca, konstruktywne współdziałanie, konwergencja.
  To wykluczone?
  Musimy podporządkować się, bądż zdominować, innego wyjścia nie przewiduje się?

  A może, jest to jedyna szansa ludzkości?
  Inne systemy zarządzania są ani lepsze, ani gorsze.
  Pora zrozumieć, że inne modele społeczno gospodarcze są, istnieją, będą funkcjonować…….
  Bez względu na zachodnie poczucie wyższości.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.