Publikacje prasowe odnoszące się do śledztwa prowadzonego w sprawie tzw. afery frankowej są niezgodne ze stanem faktycznym

GRAF. RED.Złożone przez Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu zawiadomienie do Prokuratury w sprawie zbadania nieprawidłowości powstałych w trakcie udzielania kredytów “pseduowalutowych” w żaden sposób nie odnosiło się do sytuacji majątkowej poszczególnych osób fizycznych, w tym premiera Mateusza Morawieckiego.  
Zawiadomienie to obejmuje wyłącznie nieprawidłowości w zakresie: całkowitych kosztów kredytu i rzeczywistej stopy procentowej, spreadu walutowego, braku precyzyjnych kryteriów ustalania kursu, zatajenia faktycznego ryzyka walutowego. Sprawę tę prowadzi prokuratura w Szczecinie. Osoby posiadające status pokrzywdzonych, w tym także osoby ze Stowarzyszenia, na mocy przepisu art. 156 § 5 Kodeksu Postępowania Karnego mają wgląd w akta tej sprawy.

 

„W dniu 12 marca b.r. miałem okazję osobiście przyjrzeć się materiałom zgromadzonym przez śledczych, co pozwala mi z całą stanowczością stwierdzić, że toczy się ono w zakresie nieprawidłowości wynikających z działań poszczególnych banków. Nie dotyczy w żaden sposób osób fizycznych, w tym Premiera Morawieckiego, jak sugerują to niektóre media.” – mówi Arkadiusz Szcześniak – prezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu – „Dotychczasowe efekty śledztwa pozwalają natomiast z optymizmem spojrzeć na jego przyszłość i przybliżają nas do wyjaśnienia przyczyn naruszeń prawa przez banki udzielające kredytów pseduowalutowych” – dodaje Arkadiusz Szcześniak.

Również w tym dniu zostały przeprowadzone kolejne czynności z udziałem władz Stowarzyszenia związane ze śledztwem prowadzonym wobec Pana Andrzeja Jakubiaka, byłego Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Jest ono prowadzone po złożeniu przez Stowarzyszenie 19 października 2017 r zawiadomienia, które dotyczy niedopełnienia obowiązków służbowych oraz działania na szkodę interesu publicznego i prywatnego, co stanowi przestępstwo zgodnie z art. 231 par. 1 kodeksu karnego.

Arkadiusz Szcześniak 

Prezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu

4 komentarze do “Publikacje prasowe odnoszące się do śledztwa prowadzonego w sprawie tzw. afery frankowej są niezgodne ze stanem faktycznym

 • 14 marca 2018 o 04:57
  Permalink

  To było wiadome od początku, bo tu BANKOM chodzi o ICH PIENIĄDZE.

  Jak tego Państwo nie rozumiecie, a nie macie takich pieniędzy jak Banki – to dajcie sobie spokój.

  Żeby wygrać z bandytą w państwie zbudowanym dla posiadaczy kapitałów – trzeba albo być miliarderem albo jeszcze większym bandytą.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 14 marca 2018 o 05:06
  Permalink

  Myślę, że akurat Obserwator Polityczny informuje o tej problematyce w sposób zawsze wiarygodny i stoi po stronie prawdy – skrzywdzonej grupy ludzi.

  Odpowiedz
 • 14 marca 2018 o 14:38
  Permalink

  Wiemy do kogo należy większość mediów w Polsce, dlatego takie mamy publikacje. SBB próbuje zapobiec działaniom banków na szkodę klientów, dlatego ich popieram (nie banki, tylko klientów) .

  Odpowiedz
 • 14 marca 2018 o 15:01
  Permalink

  W polskich szkołach uczą religii (bodajże 2 godziny tygodniowo) natomiast nie uczą jak radzić sobie z działaniami instytucji finansowych. Stąd wielu klientów wzięło kredyty we frankach.
  No i tak na marginesie, instytucje finansowe to nie tylko banki ale również wszelkie firmy ubezpieczeniowe itd.
  Na ogół klient zmienia zdanie gdy sam poczuje się oszukany, tylko wówczas jest to musztarda po obiedzie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.