Przybywa partii na prawicy a pan Tusk wraca?

graf. red.

Przybywa partii na prawicy, a pan Donald Tusk wraca do krajowej polityki? Działacze, którzy postanowili odejść z partii pana Gowina założyli nową partię, nazywa się zdaje się „Republikanie” lub jakoś tak. W istocie to jest tak nieważne, że nie ma sensu sobie zaprzątać tym pamięci. Chodzi tylko oto, żeby przejąć głosy tej części elektoratu, do której odwołuje się pan Gowin. To jest możliwe jak się ma pieniądze i media. Stety partie o charakterze wodzowskim nie mają w Polsce racji bytu, zwłaszcza jak „wódz” partii „matki” jest w stanie zaoferować więcej, niż własny.

O wiele ciekawszy proces dotyczy pana Donalda Tuska. Można nawet postawić hipotezę, że powrót pana Donalda Tuska do krajowej polityki jest najważniejszym wydarzeniem politycznym tego roku w polityce krajowej, postrzeganej przez pryzmat sceny, na której występują aktorzy.

Można to podsumować w ten sposób, że to byłoby bardzo dobrze, żeby pan Donald Tusk powrócił do aktywnej polityki w wydaniu krajowym, a to z dwóch powodów. Po pierwsze ponieważ zupełnie marnuje swój potencjał w polityce europejskiej, ponieważ nie ma tam nic do ugrania. Po drugie, ponieważ nie ma nadal nikogo na krajowej scenie politycznej, kto mógłby się przeciwstawić jako postać, wobec pana Jarosława Kaczyńskiego. Taki gracz się jeszcze nie ujawnił i się nie ujawni, ponieważ nasza scena polityczna jest bipolarna i skoncentrowana na przekazach dnia w głównych mediach i mendiach (tu nie ma błędu) masowych. Poza tym, to naprawdę nie miał kto zastąpić pana Tuska do dzisiaj, nie ma nikogo z takim autorytetem wśród opozycjonistów.

Powrót pana Tuska wymagał będzie zniknięcia pana Budki oraz ograniczenia ambicji przez pana Trzaskowskiego. Jeżeli pan Tusk ma rzeczywiste szanse zostać Prezydentem Polski w kolejnych wyborach, to pan Trzaskowski ma realną szansę zostać premierem – jeżeli stworzą tandem i opanują wysadzonych z pierwszego pokładu łódki – jak pan Budka. Problem polega jednak na tym, że ambicje pana Trzaskowskiego mogą być wyższe, jak również pan Budka może znaleźć sojuszników wśród wysadzonych wcześniej, może nie tych których sam wysadzał, chociaż akurat pan Schetyna jest tak silnie pragmatyczny, że powinien zadziałać wedle złotej zasady – wróg mojego wroga jest moim wrogiem. Wówczas zrobiłoby się na opozycji bardzo ciekawie.

Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, żeby opozycja wyszła z fazy planktonu, gdzie co najwyżej pojawia się jakiś większy glonojad i na tym kończy się jej aktywność i zdolność realnego wpływania na rządzących. To wymaga naprawdę zjednoczenia, a ono wymaga lidera. Naprawdę nie ma nikogo innego, niż pan Donald Tusk na dzień dzisiejszy. Można się z nim nie zgadzać, co więcej można uważać jego politykę w wielu aspektach za co najmniej szkodliwą dla Polski i zmarnowanie szans. Jednak nie można jego dorobku i doświadczenia politycznego nie doceniać. Na dzień dzisiejszy i na opozycji, jest to bezwzględnie najbardziej doświadczony polski polityk, nie ma nikogo innego, kto mógłby się z nim zrównać. Poza tym ma jedną wspaniałą cechę, niesłychanie ważną w polityce – po pierwsze jest przewidywalny, a po drugie jest obliczalny. Oczywiście w wymiarze politycznym.

Nasz pech polega na tym, że jesteśmy skazani na wybór pomiędzy dżumę i cholerę. Może jednak, możliwe będzie coś innego – może możliwy byłby wielki rząd zjednoczenia narodowego? Rzeczywisty PO-PiS z uwzględnieniem przystawek jednych i drugich, ludowców i lewicy? Proszę zwrócić uwagę na jedną rzecz, otóż pomimo całej hecy z procesami, oskarżeniami i innymi działaniami, ani PO nie postawiła przed Trybunałem Stanu nikogo ważnego z PiS i przystawek (pamiętny casus pana Ziobro), ani PiS nie zrobił tego chociażby z panem Tuskiem! Kwestia pana Nowaka ma inny wymiar, tam inicjatorem postępowania były organa ścigania innego kraju, którego pan Nowak przyjął obywatelstwo. Dlaczego więc, to wszystko co mamy na scenie politycznej, nie mogłoby się połączyć i współdziałać?

Oczywiście oznaczałoby to konieczność pójścia na wiele dalekich kompromisów, – i to z obu stron! Jednak, czy to nie jest lepsze, niż ciągła wojna i spory – O NIC!? No, bo proszę spróbować wyjaśnić – o co – w sferze realnej – toczy się spór polsko-polski? Tylko bez bajek o modernizacji i postępie w sferze obyczajowej, bo takie problemy nie interesują więcej niż może 20% społeczeństwa! Żaden z wielkich protagonistów nie zabrał drugiemu żony, no jeden z panów zdaje się takowej nie posiada i nie posiadał. Przez  pewien okres czasu podnoszono, że jeden z panów przyczynił się do śmierci brata drugiego, ale w to już chyba nikt nie wierzy, zwłaszcza w świetle totalnej kompromitacji i żenady, ocierającej się o śmieszność w wydaniu specjalnej komisji powołanej do zbadania tego narodowego dramatu. Naprawdę nie ma realnych przeszkód, żeby współpracować.

Proszę się nie śmiać, przecież chyba wszyscy się zgodzimy, że nasza polityka nie jest robiona na wartościach, ideach lub nawet na zdrowym pragmatycznym rozsądku. Nasza polityka to koniunkturalizm. W przypadku PiS, nie ma lepszego sposobu na zalegalizowanie status quo, niż podzielenie się władzą z opozycją – w sposób kontrolowany. Tak, żeby zarazem mieć wpływ na jej kształt. Opozycja, jeżeli chce powstrzymać część dobrej zmiany i zarazem utrzymać Polskę w Unii Europejskiej, musi się z rządzącymi porozumieć. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że obie strony TYLKO BY NA TYM ZYSKAŁY. Byłaby to klasyczna sytuacja Win-Win. Na pewno niektóre kwestie byłyby niemożliwe, jednak przecież chodzi o to, żeby był spokój i żeby zgadzała się kasa? A idą trudne czasy. W kwestiach międzynarodowych jesteśmy na pozycji przegranej, można nawet dostrzec równię pochyłą. Nie da się tego powstrzymać, jeżeli nasza scena polityczna będzie rozgrywana przez zewnętrznych reżyserów. To jest ten moment, to jest ta chwila, kiedy trzeba się porozumieć, jak ktoś nie rozumie, to w imię rosołu na każdym (to bardzo ważne) – dosłownie na każdym polskim stole w niedzielę!

Przybywa nam więc partii politycznych na prawicy, a pan Tusk wraca, lub nie? Zobaczymy, na pewno jednak – wszyscy nasi liderzy polityczni mają przed sobą wielką szansę na pokazanie, że państwo i Naród są dla nich najważniejsze, nawet ważniejsze, niż wzajemna nienawiść. Jak ktoś naprawdę tego nie rozumie, niech poczyta o panu Dmowskim i panu Piłsudskim, powiedzieć, że nie przepadali za sobą, to najdelikatniej jak można. A jednak współdziałali dla dobra najwyższego jakim jest dobro Rzeczypospolitej. Czy dzisiaj pan Tusk i pan Kaczyński mają większe prawo do ewentualnego przedkładania swojej domniemanej niechęci, nad nasz interes narodowy? Oczywiście najlepiej jakby odeszli z polityki, tylko – nie ma kim ich zastąpić…

20 komentarzy do “Przybywa partii na prawicy a pan Tusk wraca?

 • 22 czerwca 2021 o 05:40
  Permalink

  Partii przybywa, zamieszanie wzrasta.

  Autor (może pod wpływem upałów) wymyśla bajki z mchu i paproci o pogodzeniu się walczących plemion!

  To nie jest realne, bo prawdziwą – bo wymyśloną wartością PLEMION w Nadwiślańskim i Banasiowym Macondo – jest WALKA pomiędzy sobą.

  Walka oczywiście o nic, ale to daje emocje, a te dają wyborców, a wyborcy zapewniają diety poselskie i uposażenia ministerialne oraz z zasiadania w zarządach spółek Skarbu Państwa.

  Do tego hojne rozdawnictwo kosztem zadłużania państwa na pokolenia.

  Inflację, jak zaszaleje opanuje się za 5-7 lat operacją WYMIANY PIENIĄDZA, jak w 1950 roku.

  Zerowe stopy procentowe lokat bankowych sprzyjają temu procesowi …

  I dalej to się będzie kręcić.

  A kraj będzie się odsuwał od Europy.

  Okaże się prawdziwe stwierdzenie nieżyjącego już polityka Chrześcijańskiej Demokracji, że najważniejsze żeby Polska była KATOLICKA!

  A reszta się nie liczy, bo chodzi o ZBAWIENIE.

  Biednym zresztą łatwiej będzie trafić do Królestwa Niebieskiego (słynne Ucho Igielne!).

  Bo o to w tym wszystkim chodzi w 50 rocznicę święceń kapłańskich Ojca Dyrektora.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 22 czerwca 2021 o 10:28
  Permalink

  Prawicowe, konserwatywne w formie – politpoprawne, eurosocjalistyczne w TREŚCI! Niestety,ciemny lud to kupi – za klasykiem. “TO wszystko” oceniam jako jeden (wspólny) dramat Polski i Polaków, paka im dalej w las widzę w perspektywie kwadraturę koła …

  Musisz to wiedzieć (1134) Czy “podzielimy” los Jugosławii, Libii, Ukrainy, Syrii..

  https://www.youtube.com/watch?v=hb92Wng_QoU

  Odpowiedz
  • 23 czerwca 2021 o 03:12
   Permalink

   “Czy “podzielimy” los Jugosławii, Libii, Ukrainy, Syrii..”
   Tak, tak szybko jak przestaniemy się słuchać.

   Odpowiedz
 • 22 czerwca 2021 o 11:22
  Permalink

  Marzenie o porozumieniu jest piękną utopią, przecież oni mu zabili brata. Ale zaraz zaraz jak to zabili? przecież antoni potrzaskał parówki w puszkach i co ? i nic ? Czyli g. jak zwykle.

  Odpowiedz
 • 22 czerwca 2021 o 11:27
  Permalink

  Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans (lewicowy, politpoprawny eurokomuch – moj przyp.) porównał Polskę i Węgry do “uczniów czarnoksiężnika” – którym to czarnoksiężnikiem jest Władimir Putin. Skomentował w ten sposób nowe dyskryminacyjne prawo na Węgrzech oraz “strefy wolne od LGBT” w Polsce.

  Frans Timmermans odniósł się do Polski i Węgier w jednym z wątków obszernego wpisu na Facebooku. Pisał m.in. o prawicowych ruchach politycznych, które negują różnorodność społeczeństw, a w tym kontekście – o powrocie antysemityzmu i tendencjach homofonicznych.

  “Putin był pierwszym, który użył homofobii jako broni, a ‘uczniowie czarnoksiężnika’ w Polsce i na Węgrzech poszli w jego ślady” – napisał. Stwierdził, że “strefy wolne od LGTBIQ+ “w Polsce i nowe “skandaliczne węgierskie prawo zakazujące treści LGTBIQ+ w szkołach lub w telewizji dla dzieci, które łączą bycie gejem z pedofilią”, są “nowym dnem i powinny przypomnieć wszystkim, że w sercu UE w XXI wieku używa się podręcznika Putina”. 🙂 🙂 🙂
  Przeczytałem w lewicowo-liberalnej gazecie …
  Jesteśmy “czarnym Piotrusiem” BO …. itd. marność (eurokomunistyczna) nad marnościami , i jeszcze raz marność.
  Ps. BRAWO W.W. PUTIN. Wieszają na Nas psy, znaczi’t ‘kursa” mamy słuszne!

  Odpowiedz
 • 22 czerwca 2021 o 23:27
  Permalink

  Absolutnie żadnego Tuska i każdego innego styropiana. Tusk ze swoim PO-PSL pogrążył polską gospodarkę, szkolnictwo wyższe i oświatę, a teraz PiS to dobija i przebija, mimo pozornie dobrych chęci.
  Oni nie są w stanie uratować Polski i Polaków.
  Polecam ciekawe, choć stare już raporty:
  http://www.plp.info.pl/2012/04/02/raport-polskiego-lobby-przemyslowego-straty-w-potencjale-polskiego-przemyslu-i-jego-ulomna-transformacja-po-1989-roku-wizja-nowoczesnej-reindustrializacji-polski/
  http://www.plp.info.pl/2011/05/29/przyczyny-i-konsekwencje-globalnego-kryzysu-finansowo-gospodarczego-i-jego-przejawy-w-polsce/
  http://www.plp.info.pl/2005/06/05/raport-o-stanie-panstwa-i-sposobach-jego-naprawy-opracowany-przez-konwersatorium-o-lepsza-polske/

  Śmietnik historii to jest właściwe miejsce dla nich, skoro ambasadorzy głównego hegemona i zachodnich okupantów mają więcej do powiedzenia niż polski suweren. Niech więc rządzą ambasadorzy skoro nie mamy żadnej suwerenności, po co nam kosztowni sejmowi i senaccy pośrednicy, jako namiestnicy w zarządzie powierniczym.

  Warto też sobie przypomnieć w kontekście tego felietonu i postawy rządzących polityków ważne i znamienne słowa ALEKSANDRA MAŁACHOWSKIEGO sprzed wielu wielu lat:
  „Cokolwiek mamy na swoje usprawiedliwienie, to jedno musimy mieć – odwagę powiedzieć publicznie, głośno i wyraźnie: oszukaliśmy naród. Taka refleksja zaświtała mi w głowie, gdy patrzyłem przez kilka kolejnych dni na pokazywane przez telewizję obrazy pracowniczych pochodów, maszerujących pod sztandarami „Solidarności” w proteście przeciwko skutkom łajdackiej prywatyzacji lub też postępującej likwidacji zakładów pracy, co dla nowych dziesiątków tysięcy polskich rodzin oznacza wstąpienie do swoistego piekła biedy i poniżenia bezrobociem. Bezrobocie bowiem to nie tylko kłopoty z utrzymaniem rodziny, ale także – a może przede wszystkim – wieka katastrofa życiowych aspiracji. Bezrobotny staje się zarazem kimś niepotrzebnym.

  Wyklinaliśmy komunę i obiecywaliśmy ludziom znaczną i szybką poprawę egzystencji. Nigdy to się nie sprawdziło. Miliony doznały pogorszenia losu.
  Miałem, nie wiem, czy tyle szczęścia, czy rozumu, że bardzo szybko dostrzegłem złe strony prowadzonej transformacji. Zacząłem głosić hasło sprzeciwu wobec „reformy przez ruinę”. W otoczeniu neofitów, wyznawców liberalnej dogi przekształceniowej patrzono na mnie krzywo, nieraz wręcz wrogo, ale to mnie nie usprawiedliwiało. Należało już wtedy, gdy dostrzegłem tę rujnującą kraj cechę nadchodzącego upadku, zacząć czynnie protestować. Jak? Choćby położyć się na schodach w sejmie i zacząć głodówkę, a może w jakiś inny skuteczny sposób zacząć gromadzić wokół siebie szeregi protestujących. Wszak byłem wpierw posłem, potem nawet wicemarszałkiem. Niestety, bałem się.

  Wysprzedano w obce ręce duży spadek po PRL, wprowadzono mocno kaleki kapitalizm, zrujnowano spółdzielczość, zlikwidowano setki, jeśli nie tysiące państwowych zakładów pracy, zafundowano Polsce wielomilionową armię bezrobotnych i nędzę w setkach tysięcy rodzin. Nie takie były oczekiwania sierpniowe rodzącej się „Solidarności”, nie dla takich rozwiązań niepodległościowa rewolucja robotnicza obdarzyła nas zaufaniem i powierzyła nam władzę. Polsce potrzebna była własna, oparta na zdrowym rozsądku, koncepcja zmiany ustrojowej i gospodarczej. Przejmując władzę staliśmy się odpowiedzialni za los Polski, który – co uparcie powtarzam – dla setek tysięcy polskich rodzin okazał się zgubny, choć co innego obiecywaliśmy ludziom. Nie da się ukryć: oszukaliśmy naród! Na tym naszym oszukańczym działaniu zbijają teraz kapitał wyborczy groźni dla przyszłości kraju, cyniczni, polityczni cwaniacy, lansujący populistyczne obietnice, warte tyle samo, ile nasze osiągnięcia w upowszechnianiu biedy.”
  Źódło: http://okres-prl.blog.onet.pl/2013/11/30/oszukalismy-narod-panowie-z-solidarnosci-kiedy-i-wy-przeprosicie-narod-polski/
  Niestety link już nie działa.

  Jak długo jeszcze ci którzy zwyczajnie i cynicznie oszukali naród i wpuścili go w długi będą jeszcze mieli czelność rządzić?
  A dobre samopoczucie wielu nie opuszcza, nawet takich co przyjechali po 90-tym roku aby przejmować nasz majątek i zadłużać kraj. Nadal uważają, wbrew logice i rozsądkowi, że była to słuszna droga, m.in. z prywatyzacją bankowości.
  “Grzechy główne banków polskich – szczera rozmowa z nestorem naszej bankowości”.
  https://businessinsider.com.pl/finanse/jozef-wancer-grzechy-glowne-polskich-bankow-tylko-u-nas/sd49e3k

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/wp-content/uploads/sites/2/2018/01/M%C4%85dro%C5%9B%C4%87-%C5%BBeromskiego.jpg

  Odpowiedz
  • 23 czerwca 2021 o 18:47
   Permalink

   @Miecław. “Absolutnie żadnego Tuska i każdego innego styropiana.”

   Jak to? Zapytam niczym owa “blondynka (z Misia)”? Znasz majstersztyki niejakiego Lenina “o kontrolowaniu opozycji’? Przypomnij mi jaki kryptonim nosiła leninowska operacja kontrolowania
   opozycji, m.in. poprzez zakładanie antybolszewickich organizacji, po to by kanalizować nastroje
   i mieć niezadowolonych z systemu “sprawiedliwości społecznej” pod “surową ręką sprawiedliwości ludowej” , co ci TO przypomina?
   Miecławie, używaj myślenia – nie ‘boly”!
   Czytaj uważnie Lenina, Marksa.

   Городок – Ленин и солдаты (Вернисаж) https://www.youtube.com/watch?v=jfh3e-AlZ6w 🙂

   Мы все в одной ложе: Масонство стало всемирным
   https://www.youtube.com/watch?v=PZGZJ8d6HU0
   http://www.iluminaci.pl/

   Лучше бы нас завоевал Гитлер-ангел? Парадокс истории (Eto gawari jewrei …)
   https://www.youtube.com/watch?v=QsGk4jVGxGU&t=197s

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Andriej_Zubow

   Firma warta 1 MILIARD?! Jak tworzyć wielki i etyczny biznes? Roman Kluska [Expert w Bentleyu]
   https://www.youtube.com/watch?v=-Kn_yp2krIE&t=335s
   Podumaj …

   Odpowiedz
   • 23 czerwca 2021 o 23:37
    Permalink

    @krzyk58

    A ty używaj rozumu, jeżeli go jeszcze nie postradałeś! 🙂
    Co ma piernik do wiatraka? Oczywiście można sobie zakładać partie opozycyjne i kontrolować społeczeństwo, ale moja opinia była negacją kompetencji styropianu do rządzenia Polską.
    Musi powstać nowa siła polityczna złożona z młodych ludzi ciężko doświadczonych przez system transformacji, bo tylko oni znajdą siłę do naprawy rzeczywistości. Nie tłuste misie na zachodnim wikcie.

    Odpowiedz
    • 24 czerwca 2021 o 11:32
     Permalink

     @Miecław. …ale moja opinia była negacją kompetencji styropianu do rządzenia Polską.”
     Ależ, ależ ‘do tego” piłem! Polską rządzili po 89’ ludzie z nadania (układy) PZPR i służb!
     Poniał?!

     Odpowiedz
     • 24 czerwca 2021 o 21:21
      Permalink

      @krzyk58

      Tym bardziej się mylisz, bo kolaborantów i zdrajców narodu nie można uznać za komunistów i lewicę, bo oni w służbie kapitału są, a nie leninowskich czy marksowskich idei. Mniej więcej połowa członków PZPR to agenci styropianu przed 1989 rokiem, a po 1990 to już chyba większość dawnych prominentów bardzo szybko porzuciła idei lewicowe i stała się prawicą lub lewicą burżuazyjną na wyścigi z tzw. styropianową opozycją durnokratyczną. Sporo było takich co legitymacje partyjne darli i w kiblu spuszczali już po sierpniu 1981 roku. Później kariery robili w TK na służbie Watykańskiej i nadal nic nie kumają z polityki, bo to bezideowe konformistyczne dna moralne po prostu.
      Nie mieszaj więc idei i pojęć, bo w ten sposób opluwasz światłe Chrystusowe nauki, do których ci tak blisko podobno sekciarzu. 🙂

     • 25 czerwca 2021 o 13:56
      Permalink

      @Miecław.

      …..a nie leninowskich czy marksowskich idei. ” Posłuchałbyś lepiej Nestora w roliku: СССР 2.0 – путь раба https://www.youtube.com/watch?v=87-AznnE144&t=1553s od 8 min. do 8:48, od 10;54 do …
      a najlepiej hurtem plus Кто такой «ГЛОБАЛЬНЫЙ ПРЕДИКТОР»? https://www.youtube.com/watch?v=G7pscVeJHpI&t=49s na dokładkę Почему андроповский КГБ давил патриотов и выращивал диссидентов. Андрей Фурсов https://www.youtube.com/watch?v=Pt9BloAoBl0
      Bonus: Сталин ☭ 10 ФАКТОВ о которых ЗАПРЕЩЕНО говорить в СМИ ! https://www.youtube.com/watch?v=3ITYURN5Png&t=23s Na zakończenie “dwa zdania w pewnej kwestii do której odnosisz się
      z uporem …(jakim?) Nic takiego jak “duch słowiański” nie istnieje.
      Słowianie to grupa etniczna wewnętrznie skłócona i intensywnie nienawidząca się nawzajem.Właśnie ta a nie inna cecha odróżnia Słowian od innych mega-etnosów więc jeśli można mówić o jakimś wspólnym pierwiastku to z pewności jest to pierwiastek dezintegracji i chaosu.
      Duch germański istnieje i można go z łatwością odnaleźć nawet bez uciekania się do genetyki a duch słowiański nie istnieje.Istnieją Słowianie. Po śmierci Stalina projekt integracji etnosu sławiańskiego
      zapoczątkowany w okolicach 1950 r. definitywnie, gdzieś tak do 1960 r. wrzucano do kosza. Obecnie
      nawiązuje do tej idei (Konfederacja Słowiańska) prof. I. Panarin, jednak w nieco już innym kontekście…
      Może mam przypomnieć kto i dlaczego ‘nie lubi” Stalina? 🙂

     • 25 czerwca 2021 o 19:36
      Permalink

      @Miecław. Mimo wszystko – przypomnę! 🙂 Jako ze pamięć ‘czeławieka” jest mocna zawodna (a jużci od kadencji do … następnej, i łotry chodzą w przedbiegach w glorii chwały takich co to eletoratowi-“owcam” nieba przychylą …)! a już w “pewnym” wieku, margaryna zwykle miesza się z Maryną, nieprawda’ż, Miecławie?

      Соловьев сказал «Мощно!» про это выступление Захара. Багдасаров и Прилепин про украинских гордонов https://www.youtube.com/watch?v=fVwzDQkxxtc

      https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%BE%D0%BD,_%D0%94%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B9_%D0%98%D0%BB%D1%8C%D0%B8%D1%87

      vs.

      https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%8C%D1%91%D0%B2,_%D0%92%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80_%D0%A0%D1%83%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%84%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

      Wątek “polski” z niejakim Korejbą ze “Sputnika”, kto trzyma “Sputnik”, zainteresowani wiedzą i chwatit… to wszystko co ma miejsce to “tylko” draka w żydowskiej rodzinie’. Nieprawda’ż?
      Szkoda tylko że My Sławianie musimy być którąś ze stron …
      «Ты все сказал? А теперь пшел вон!»: Соловьев позвал охрану, чтобы вывести польского эксперта из-за слов о евреях и СССР https://www.business-gazeta.ru/news/419798

      https://zavtra.ru/blogs/vladimir_solov_ev_kak_yavlenie_netipichnogo_evrejstva

      Skazałem nieco o Sołowjowie …o Gordonie (z litości) pomilczę, taka to dialektyka jewrejska “na noże”
      jakby z odeskiego kiczmana – https://ru.wiktionary.org/wiki/%D0%BA%D0%B8%D1%87%D0%BC%D0%B0%D0%BD zdrobniale z polskiego ‘kicio, poszedł do kicia”, ach te naleciałości u nas 🙂 A Prilepin – kak wsiegda, mołodiec!

      BO … wedle mojej wiedzy tytułem “największego antysemity” ,”największego zbrodniarza” jak również innymi epitetami odnoszącymi się do królestwa piekieł,żydzi (komuniści) określają kogoś zupełnie innego.

      https://www.youtube.com/watch?v=MFxNlfMErWA

     • 26 czerwca 2021 o 09:23
      Permalink

      @krzyk58

      “Nic takiego jak “duch słowiański” nie istnieje.”
      – i tu grubo się mylisz. Ten “duch Słowiański” tkwi głęboko w naszych genach, tylko nie został obudzony w tek ludzkiej masie zniewolonej katolicyzmem. Pisał o tym Stachniuk, ale pisało też wielu szlachetnych ludzi herbowych dużo, dużo wcześniej w okresie nawet średniowiecza. Wystarczy pozbyć się okupanta religijnego z naszych umysłów a ten duch Słowiański powróci przy odrobinie edukacji i wspólnotowej egalitarnej polityki.

      Jak sądzisz dlaczego różnym Michnikom i innym Marsjanom oraz Niemcom zależy tak bardzo, aby Polacy pozostali katolikami, Rosjanie zaś prawosławnymi? Pisaliśmy na forum o tym nie tak dawno, jak to Michnik stał się obrońcą Kościoła. Świadomy Polak, gdy sobie to poskłada to zrozumie z jakim koniem trojańskim ma do czynienia, a takie Michniki nam go podsuwają i żerują na tym.

      Przypomnę z historii. W 1835 roku Zorian Dołęga Chodakowski w swojej rozprawie pisał krytycznie i trafnie negatywnie ocenił wpływy chrześcijaństwa na zmianę kultury i natury słowiańskiej: „Ogniwa nowej wiary wcielały niepodobnych nas do reszty narodów Europy. Uczęszczał Słowak tzn. Słowianin (Słowak, to dawne określenie Słowianina w piśmiennictwie polskim) z nabożeństwa lub potrzeby do Rzymu lub Carogrodu, a przejąwszy się nienawiścią wzajemną stolic chrześcijaństwa, zapalał pochodnie wiekuistych wojen na przestrzeni swojej o to, że nie jednej głowie uświęconej daninę płaciła. Nie wspomniałbym ich może, gdyby nie miały zgubnego wpływu na ten zakres naszej historii i nie były pierwszym podkopem miłej nam zawsze narodowości. Czas przyszły wyjaśni tę prawdę, że od wczesnego polania nas wodą zaczęły się zmywać wszystkie cechy nas znamionujące, osłabił w wielu stronach duch niepodległy i kształcąc się na wzór obcy, staliśmy się na koniec sobie samym cudzymi”. Z. Dołęga Chodakowski, O słowiańszczyźnie przed chrześcijaństwem oraz inne pisma i listy, PWN, Warszawa 1967, s. 19, 22, 32 przypis 3.
      To są prawdziwe źródła zła, zaś Marsjanie podkładający nam nogi to rzecz wtórna, z którą można sobie z łatwością poradzić pod warunkiem, że Duch Słowiański zostanie obudzony.

      Masz tu smutny obraz młodych Rosjan po zainstalowaniu kapitalizmu i postawieniu religii na piedestale wartości zamiast nauki i oświecenia, zamiast idei egalitaryzmu i wyższej świadomości.
      Siergiej Rykow z Moskwy pisze w ostatnim wydaniu „Faktów po mitach”:
      – „Socjologowie i religioznawcy zidentyfikowali w ostatnich dwóch-trzech dekadach paradoksalną tendencję. Od kiedy religia, a zwłaszcza prawosławie, stała się wiodącą siłą ideologiczną rosyjskiego społeczeństwa i próbuje kształtować moralność społeczną, zachowanie rosyjskiej młodzieży przekracza wszelkie normy.

      Badania wykazały, że rosyjska młodzież jest agresywna (50 proc.), cyniczna (40 proc.), tylko w 30 proc. jest wykształcona, 8 proc. pracowita, a tylko 3 proc. młodych ludzi stara się być uczciwymi. Co szósty Rosjanin nie uważa za przestępstwo niespłacenie zobowiązań bankowych. Wśród dzieci rośnie narkomania, alkoholizm, mnożą się samobójstwa.
      Wiktor Hugo ostrzegał, że „światło cywilizacji można zgasić na dwa sposoby: najazdem żołnierzy i najazdem duchownych. Pierwsze zarażą ojczyźnie, a to drugie naszej przyszłości”. Źródło: Siergiej Rykow, Kościół zamiast matki, Fakty po mitach nr 24/2021, s. 18.

      Jest to też wypisz wymaluj także obraz polskiej młodzieży. Wniosek z tego taki, że czekają nas trudne czasy po odejściu w edukacji od idei oświecenia oraz komunizmu i socjalizmu. A na to wszystko nakłada się jeszcze niszczenie wartości przez liberalny kapitalizm i efekty mamy w postaci destrukcji społecznej. Aby uratować Słowiańszczyznę przed totalnym upadkiem i rozgrabieniem przez zachodnią diabelską antycywilizację, należy natychmiast porzucić okupacyjne religie, a pobudzić ducha słowiańskiego z jego egalitaryzmem i kosmocentryzmem. Oczywiście to musi być tzw. miękkie przejście, aby nie było szoku kulturowego i zachód nie powinien zbyt szybko się zorientować w naszej zmianie optyki, bo już oni coś wymyślą, aby temu przeciwdziałać. Tylko rozbicie i skłócenie plemion Słowiańskim gwarantuje zachodowi panowanie nad światem i to czynią od tysiącleci, co opisywano już w starożytnych kronikach. Najgorsze jest to, że cała masa pożytecznych idiotów i nikczemnych ludzi służy im doskonale w tworzeniu tej polityki skłócania, na czym od wieków żerują i pasożytują.

     • 26 czerwca 2021 o 21:45
      Permalink

      @Miecław.”Aby uratować Słowiańszczyznę przed totalnym upadkiem i rozgrabieniem przez zachodnią diabelską antycywilizację, należy natychmiast porzucić okupacyjne religie, a pobudzić ducha słowiańskiego z jego egalitaryzmem i kosmocentryzmem. ‘ 🙂

      I co jeszcze ‘przejść” abarotno na marksizm?

      За что К. Маркс и Ф. Энгельс ненавидели Россию и русских? Маркс и Энгельс о России и русских
      https://www.youtube.com/watch?v=fn7DCvbUjIA&t=340s

     • 27 czerwca 2021 o 08:38
      Permalink

      @krzyk58

      Marksizm to tylko teoria i nauka o destrukcyjnym wpływie XIX wiecznego kapitalizmu na systemy społeczne. My mieliśmy wcześniej swój słowiański “komunizm” w ramach Zadrug, czyli słowiański egalitaryzm, co wiele razy już ci cytowałem ze starych kronik. Nie musimy odwoływać się do marksizmu, aby żyć w zgodnie z naturą i tworzyć system egalitarny.

 • 23 czerwca 2021 o 13:30
  Permalink

  Wczoraj miałem okazję odsłuchać sobie “występu-przemówienia” Kaczyńskiego w komentarzu Pana Krzysztofa Woźniaka na konferencji nowopowstałej (chyba) parti “Republikanów” (czy jakoś tak)…

  https://wolnemedia.net/kaczynski-namascil-nowa-partie-i-robi-z-nas-idiotow/

  Tak się zastanawiam, czy Kaczyński jest tak bardzo inteligentną jednostką, czy to już starczy uwiąd ?
  – czy on jeszcze wie co robi i gdzie się znajduje, czy zatracił już poczucie miejsca, pozycji i czasu w którym się znajduje ?

  Odpowiedz
 • 24 czerwca 2021 o 11:47
  Permalink

  W Polsce nie ma tzw prawicy, jest trochę lewicy i bardzo dużo tzw lewactwa ale prawicy nie ma. Może macie na myśli tzw konfederację? No to bardzo ciekawe by było, bo to byłby pierwszy przypadek na Świecie kiedy prawicą byliby praworządni legaliści będący w opozycji. Czyli tacy wierni żołnierze systemu. Pod nosem niby coś burczą ale rozkazy wykonują. To i tak nie przebije największego antysytemowca który jest najwierniejszym żołnierzem lewego systemu. Opowieść idioty albo sen wariata… albo jak to kiedyś jedna ku… tfu… teraz się mówi sexworkerka powiedziała “ale jaja, ale jaja”.

  Odpowiedz
  • 24 czerwca 2021 o 15:40
   Permalink

   @ech…
   To ja poproszę od definicję prawicy i ewentualnie jakiś wzorzec.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.