Przesilenie potrzebuje bodźca przełamania

Przesilenie potrzebuje bodźca przełamania. Odejście od zgnilizny moralnej, szaleństwa doktrynalnego i czystego zła jakim jest neoliberalizm postępuje. Stopniowo Stany Zjednoczone i inne kraje Zachodu, które wymyśliły, wdrożyły i przez lata kultywowały neoliberalizm, odchodzą od tej poronionej doktryny. Nawet jeżeli stosują ją już głównie na użytek zewnętrzny, to ma to tylko i wyłącznie wartość imperialną, traktują bowiem doktrynę neoliberalną jako środek do realizacji swoich celów. W tym do nacisków na innych, którzy nie chcą się im podporządkować. Jednak trend jest jednoznaczny.

Niemcy przeciwstawiły się przejęciu jednej z ważnych firm przez kapitał chiński, drenaż technologii byłby czymś oczywistym i normalnym, tego się po prostu spodziewano. Włosi przeciwstawiają się przyjmowaniu statków, które – jak twierdzą włoskie władze – mogą współpracować z przemytnikami ludzi. Coś, co powinno być normą, stało się czymś zupełnie normalnym. Jeszcze media nagłaśniają przypadki tych czynów, gdzie życie ludzie poświęca się dla chwili chwały przed kamerami. Jednak sytuacja już normalnieje, kończy się okres wyławiania ludzi u brzegów Libii i przywożenia ich do Włoch. Nawet w Niemczech obecność Alternatywy dla Niemiec powoduje, że zaczęto mówić wprost o przestępczości jaką powodują inno-kulturowi imigranci i nielegalni inno-kulturowi imigranci, jak również o tym, że inno-kulturowa ludność nie integruje się nawet przez pokolenia. Przypadek jednego z piłkarzy w reprezentacji narodowej pokazał dobitnie jak niewiele może znaczyć niemiecka flaga dla tych ludzi.

Rosja pomimo kolejnych obłąkańczych sankcji ma się bardzo dobrze. Chociaż poniesiono znaczne koszty i ofiary, to jednak udało się uniezależnić od szeregu kwestii, które wcześniej były praktycznie w pełni importowane. Dzisiaj pan Minister Ławrow mówi o odejściu od Dolara na rzecz walut narodowych w transakcjach z takimi krajami jak Turcja, Iran i Chiny. To byłby przełom, co prawda bardzo ryzykowny dla Rosji, albowiem widać co już dzieje się z turecką Lirą – a dopiero to tylko zapowiedzi. Jednakże zawsze trzeba ponieść pewne koszty, jeżeli chce się usamodzielnić. Dalsze trwanie w warunkach amerykańskiej dyktatury regulacyjnej, formalnej i nieformalnej – to tylko dalsze straty. 

Świat targają różne niepokoje i konflikty, które wchodzą w różne stadia. Widzimy, że sytuacja w Syrii nieco się klaruje, rządowi udało się odzyskać kontrolę nad dużą częścią kraju. Oczywiście daleko tam od stabilizacji, jednak widać światło w tunelu. W Iraku również udało się doprowadzić do odtworzenia struktur państwowych. Tamtejsze elity bardzo racjonalnie oceniają relacje z Iranem.  Nie zgodzą się na życie pod perską-szyicką dominacją. Niepokoi sytuacja w Jemenie, co ciekawe światowa opinia publiczna nie jest w tym przypadku informowana tak, jak o wojnie w Syrii. To naprawdę ciekawe świadectwo zachodniej hipokryzji, kłamstw, łgarstw i tworzenia rzeczywistości alternatywnej. Chociaż może byłoby głupio pokazywać, że saudyjskie bomby jakie zabijają jemeńskie dzieci są Made in EU lub USA?

Sytuacja na Ukrainie się unormowała, tamtejsze władze skompromitowały się w pełni wobec mieszkańców własnego kraju i zagranicy. Zachód po ostrzeżeniach ze strony Centrum Simona Wisenthala, OBWE i innych czynników, może milczeć na temat skali faszyzmu, antysemityzmu i ksenofobii na Ukrainie, jednakże nie może już udawać że oto Ukraina kroczy szeroką i równą drogą do Unii Europejskiej. Potencjalnie punktem zapalnym może być tzw. Zakarpacie, gdzie mniejszość węgierska ma powody do troski o swoją przyszłość, ponieważ po prostu nie pasuje do wizji jednolitej narodowo Ukrainy, tak jak bohaterscy Powstańcy republik ludowych Donbasu. Jest tylko kwestią czasu, kiedy dojdzie tam do czegoś szalonego. To ważny element, który trzeba brać pod uwagę w ocenie sytuacji w regionie, a tym samym w takich sprawach jak NATO i w ogóle wszystko, czym tak łatwo się szasta udając, że ma jakąś wartość.  

Z innych regionów oczywiście na uwagę zasługuje to co dzieje się na Morzu Południowo-Chińskim, gdzie Chiny na trwałe osadziły swoje możliwości logistyczne do stałej obecności wojskowej. Równie ciekawie dzieje się na pograniczu indyjsko-chińskim, gdzie chińskie inwestycje hydrologiczne stworzyły możliwość wstrzymywania przepływu wody, z której korzysta około 100 mln ludzi w Indiach bezpośrednio, a pośrednio jeszcze więcej. O tym też się nie mówi, a jest to prawdopodobnie jeszcze większy przejaw wzrostu chińskiej potęgi imperializmu, niż to co robią na morzu. Zresztą Rosja nie bez powodu przeprowadza wzmacnianie garnizonów rakietowych z taktyczną bronią jądrową, właśnie poczynając od tych na granicy z Chinami na Dalekim Wschodzie. Iskandery są wystarczającym sygnałem dla Pekinu, że nie da się prowadzić ekspansji siłą faktów dokonanych w kierunku Syberii. Jednak Azja Środkowa jest już uzależniona od Chin w stopniu przekraczającym nasze wyobrażenia. Jedyną siłą zdolną zagwarantować w tym rejonie bezpieczeństwo jest Rosja. Tak się składa, że doskonale wiedzą to Amerykanie i ich sojusznicy, którzy prowadzą względnie samodzielną politykę przy amerykańskiej. Stąd umizgi pana Prezydenta Trumpa do pana Prezydenta Putina. Będzie ich więcej, dużo więcej, bo to Rosja jest strategiczną osią, która jest zdolna do powstrzymania Chin. 

Szokuje sytuacja w Wenezueli, to co zrobiono z tym krajem jest wstrząsające, zwłaszcza jak sobie uświadomimy, że oni mają ponad 20% znanych globalnych zasobów ropy naftowej. To przykład, jak własne elity, stosując zasadę „ulica i zagranica”, przy wsparciu zagranicznego supermocarstwa były w stanie przyczynić się do pogorszenia sytuacji własnego kraju. Oczywiście nikt nie kwestionuje błędów w zarządzaniu krajem, one są oczywiste. Jednakże Wenezueli byłoby łatwiej przejść przez kryzys i nie byłby on tak duży, gdyby nie wpływ potężnych, przeciwnych im czynników zewnętrznych. Należy spodziewać się tam rewolucji, która może być krwawa. Nie rozleje się na sąsiednie kraje, jednak może mieć wpływ na ceny ropy naftowej.

Ponieważ świat nie jest w pełni wypadkową różnych czynników, tylko podlega politycznemu, ekonomicznemu i ideologicznemu modelowaniu, to należy się spodziewać, że gdzieś „ktoś” będzie chciał indukować bodziec przełamania. 

Stany Zjednoczone wydają na armię ponad 700 mld USD. Część tych pieniędzy muszą pożyczyć wcześniej za granicą, głównie w Chinach, Japonii, Rosji, Arabii Saudyjskiej, czy Unii Europejskiej. To w istocie jest przerażające, że najpotężniejszy kraj świata, którego korporacje dosłownie są właścicielami świata, musi się pożyczać od tych, którzy za grosze produkują dla niego zabawki, sprzedają mu ropę lub samochody. Bez względu na to jacy kłamcy dostaliby najważniejsze nagrody z ekonomii i czego by nie mówili spece od rynków finansowych. Widać wyraźnie, że system który wymyślili Amerykanie i który w tej chwili zwijają, to jedna wielka katastrofa dla świata. 

To klęska oszustwa neoliberalizmu, który okazał się grą o sumie zerowej, doprowadzi do III-ciej wojny światowej. Wspomnianym bodźcem przełamania może być problem z dostępem do wody. to już widać gołym okiem tego lata w Europie, że klimat się zmienił. Będzie jeszcze ostrzej, to będą długotrwałe procesy. My jeżeli się do tego odpowiednio nastawimy, w tym wprowadzimy program małej retencji obejmujący całe terytorium kraju – możemy na tym wygrać. Problemem jednak stanie się ochrona przed masowymi migracjami. Na ten czas potrzebujemy silnej armii i sprawnych sojuszników, którzy będą w stanie powstrzymać zagrożenia – zachowując nas świat w niezmienionej formie. Inaczej wszystko się zmieni, dosłownie wszystko. Żeby przetrwać trzeba powrócić do odrzuconego przez towarzyszące neoliberalizmowi rozmiękczacze umysłów jak gender, czy inne błędny do paradygmatu siły. W ostatecznym rozrachunku liczy się bowiem tylko siła i tylko o siłę się rozchodzi, jeżeli nie ma się siły, to nie ma się prawa do bytu… To rzeczywistość weryfikuje, a nie konwencje lub marzenia!

Bądźmy gotowi jak nadejdzie przesilenie, sytuacje kandydujące do bycia bodźcami przełamania są liczne i widać je gołym okiem. Przesilenie potrzebuje bodźca przełamania i ten bodziec będzie wyindukowany i wzmocniony. Ponieważ USA doskonale wiedzą, że jeszcze są w stanie powstrzymać Chiny poprzez reset militarny, ale za 30 lat już na pewno nie będą miały tej możliwości.

21 myśli na temat “Przesilenie potrzebuje bodźca przełamania

 • 17 sierpnia 2018 o 06:26
  Permalink

  Zgadzam się z twierdzeniem, że coś się wydarzy. Myślę że autor ma rację to może być znowu wielka gra na ropie. Poprzednio obniżono jej ceny – teraz proszę się spodziewać podwyższenia. Będzie wesoło, trochę śmiesznie i dla wielu tragicznie. Nawet bardzo tragicznie.

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2018 o 09:09
  Permalink

  Ciekawy przegląd sytuacji na świecie.

  No i interesujące wnioski.

  Ale My, ze swoją kawalerią, TS-11 Iskra oraz reaktywowanymi furmankami (pomysł Premiera zamiast aut elektrycznych) – damy radę!

  Amen.

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2018 o 09:18
  Permalink

  Słowa zmieniły swoje znaczenie i sens.Demokracja, sprawiedliwość ,prawa człowieka i obywatela,a liberalizm przekształcił się w”liberalny terroryzm”.Wiara w wolny rynek to swoista religia w którą mało kto wierzy.Jedyny plus to przekształcenie jedno polarnego amerykańskiego świata w wielo polarny co niesie za sobą i problemy o których pisze Krakauer.

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2018 o 09:38
  Permalink

  Czasami szczerość możnych tego świata i pokłosie zaoranych systemem zniewolonych ludzi powala… . np.”dyrektor generalny Nestle: Człowiek nie ma prawa do wody…..” ??

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2018 o 09:47
  Permalink

  Zwięźle i krótko acz uzupełniłbym że “reset militarny” który w istocie stanie się III wojną ŚWIATOWĄ będzie “grą o sumie zerowej”.
  Poziom wyżej jest jeszcze to jak (według obecnego stanu Wiedzy i Nauki) wygląda Świat. Całkiem możliwe że “Ziemia jak to ma w Naturze” kolejny raz “strzepnie pchły ze swojego grzbietu”, bo czym innym jest życie w symbiozie a czym innym pasożytowanie – i to bynajmniej nie jest stwierdzenie ideologiczne.

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2018 o 09:57
  Permalink

  Neoliberalizm może i się zgrał, ale swoje zachód osiągnął. Utrwalił swoją dominację i przesunął upadek w czasie oraz zdobył dla zachodu nowe kolonie ekonomiczne. Teraz będą musieli opracować, jak ten stan utrwalić na lata, zakonserwować przed ruchawkami społecznymi i narodowymi krajów skolonizowanych, w tym naszych demoludów. Stąd będzie większa inwigilacja krajów ekonomicznie skolonizowanych i manipulacja świadomością ich społeczeństw oraz utrzymywanie ich na respiratorze pomocy socjalnej w celu przetrwania i utrzymania taniej siły roboczej. Będą więc mityngi i igrzyska z kromką chleba. Będzie uzależnianie polityków i organizacji, naukowców od zachodnich “panów”.

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2018 o 11:02
  Permalink

  Porozumienie 1 – Chiny, Rosja, Pakistan, Iran, Turcja.
  Porozumienie 2 – USA, UE, Indie, Japonia, Arabia Saudyjska.
  Porozumienie 3 – USA, UE, Rosja, Japonia, Kanada, Australia, Arabia Saudyjska.
  Który układ pasował by nam najbardziej?

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2018 o 11:56
  Permalink

  Mieclawie, racja! Wystarczy przeanalizować strategie działania mediów

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2018 o 12:05
  Permalink

  Mieclawie, racja! Wystarczy przeanalizować strategie działania mediów.Albo chłam, albo kłamstwo a jak nie wygodna prawda, milczenie!Pozdro.

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2018 o 13:37
  Permalink

  W Polsce takim bodźcem przełamania może być tylko upadek kościoła i oświecenie Polaków, bo przesilenie chyba się już zbliża, skoro Klub Inteligencji Polskiej mający w swoim logo: BÓG-HONOR-OJCZYZNA, publikuje takie prawdziwe opinie.

  POLAKU MUSISZ TO WIEDZIEĆ I KONIECZNIE PRZECZYTAĆ Z TRAFNYM KOŃCOWYM KOMENTARZEM REDAKCJI:
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/08/na-jakim-etapie-jest-proces-przeksztalcania-iii-rp-w-panstwo-wyznaniowe-teokratyczne-na-wzor-izraela-iranu-i-arabii-saudyjskiej/

  Klub inteligencji Polskie powinien zmienić swoje logo na:
  WIEDZA-ODPOWIEDZIALNOŚĆ-OJCZYZNA
  Może ktoś ma z nimi kontakt, jeżeli nas nie czytają i zwróci im uwagę na moją propozycję.

  Chwała im za ten tekst i wiele innych, ale faktycznie czas na to aby Polacy wstali z kolan, wiarę zachowali w sercu jeżeli jej potrzebują, ale odbudowę Polski trzeba zacząć na prawdziwych egalitarnych i humanitarnych wartościach, a nie w oparciu o okupacyjna obcą religię. Nie można dopuścić żeby zdrajcy narodu wpływali na nasze życie i je kształtowali, a w zasadzie dalej wykańczali Polskę i zamykali umysły Polaków w mistycyzmie religijnym, tak wygodnym dla obcych kolonistów, podobnie jak kiedyś dla Hitlera.
  Jestem pod wrażeniem tak odważnych publikacji, więc gratulacje dla światłych ludzi z KIP.

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2018 o 14:47
  Permalink

  Zgadzam sie to będzie kombinacja ceną ropy i uwaga także żywności. Jedzenie jest towarem strategicznym.

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2018 o 15:37
  Permalink

  @Miecław
  To nie jest takie proste bo to “system” naczyń połączonych i to redundantny. Jak nie “rzymskowatykanizm” to będzie “torunizm” albo inny “lichwizm” ubrany w ornat zaczepiony w “systemie” w dokładnie ten sam sposób.
  Kluczem jest dotarcie do korzeni tak aby drzewo wyrosłe z wiary pozbyło się chorych narośli.
  Chyba że jesteś na stanowisku że znacząca większość ludzi nie potrzebuje Wiary. W rozumieniu Wiary nie piszę o mitologii stworzonej na potrzeby podatkowe, tylko coś co określa cel i umowny sens życia i trwania, wspólnoty, celowość poznania i poznawania, rozumienia i zrozumienia.

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2018 o 18:11
  Permalink

  /Wojciech/ Ukazała się nowa książka znanego chińskiego ekonomisty /anty neoliberała/ Song Hongbinga pt “Wojna o pieniądz 4” Jest to już czwarte jego znakomite dzieło. Tym razem bardzo trudne w percepcji przez nie tylko normalnego człowieka ale i przez wielu profesorów i tzw ekonomistów. Książka o degeneracji ustroju ekonomicznego w USA i jego zaplątaniu w niezwykle skomplikowane operacje bankowo, finansowo giełdowe. W sumie męka w czytaniu, ale czuć z niej rozpad, zgniliznę i grozę wściekłości zarzynanej bestii. Nie jestem ekonomistą /choć wcześniejsze dzieła Songa, szczególnie pierwsze były łatwo przyswajalne, więc nie czuje sie na siłach nawet na krótką jej charakterystykę. Zacytuje więc tylko krótki fragment, coś w rodzaju motta autora.
  “Ludzie nie są zdolni do dokładnego poznania natury procesów gospodarczych z powodu braku spójnego, racjonalnego systemu wyjaśniającego te zjawiska. Zresztą sama aktywność gospodarcza nie jest powodowana racjonalnymi argumentami, lecz wynika z pragnienia zdobycia majątku i opiera się prostych emocjach: chciwości, zawiści, pożądaniu. A zatem podstawową siłą napędzającą motor gospodarki jest ludzka natura, a zwłaszcza typowa dla niej chciwość”
  Chciwość więc przyjęła w USA i nie tylko karykaturalne rozmiary.

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2018 o 18:17
  Permalink

  Zbigniewie, biorąc pod uwagę kondycję ludzi w tym nie ulega wątpliwości trudnym życiu, jak ktoś mądry powiedział ( nie powiem kto bo musiałbym wejść w polemikę z obrońcą wiary),”Gdyby nie byłoby Boga,to i tak ludzie by go wymyślili”

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2018 o 18:49
  Permalink

  @Zbigniew. 17 sierpnia 2018 at 15:37

  “W rozumieniu Wiary nie piszę o mitologii stworzonej na potrzeby podatkowe, tylko coś co określa cel i umowny sens życia i trwania, wspólnoty, celowość poznania i poznawania, rozumienia i zrozumienia.”
  Trafna diagnoza, bo w tym aspekcie o którym piszesz, sądzę, że każdy człowiek potrzebuje takiej “wiary”, czyli generalnie poszukuje sensu życia. Cwaniacy świetnie wykorzystują te naturalne potrzeby tworząc sekty i religie. Ale sądzę, że czas religii powoli się skończy i nastanie nowa era świadomości życia w oparciu o wiedzę i prawa przyrody, oczywiście z szacunkiem do niej.

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2018 o 18:58
  Permalink

  @Miecław. … “na prawdziwych egalitarnych i humanitarnych wartościach”. Masz na myśli wartości lewicowo-nazistowskie, sączone z ‘pewnego” magistratu, przez exkomunistów?
  Zgoda. Hierarchia KK w zdecydowanej większości jest obca, wroga,
  (chora) polskiej racji stanu na dziś posiada wiarygodność i zaufanie Narodu równą wymiarowi
  (nie)sprawiedliwości czy klice odstawionych, zbuntowanych ‘gienierałów”, magistratowi (ppor. MO, p.Gawor). “W rozumieniu wiary… wystarczy z małej bukwy, jako rzekł-był pan Bóg do artysty odtwarzającego wizerunek – tyyy, nie maluj mnie na kolanach – ty, maluj mnie dobrze, tzn. ‘wiernie” nie wszystko można zmierzyć umem, “są rzeczy które nawet fizjologom nie śniły się” – ŻE, polecę klasykiem. 🙂 w kwestii wiary, normalnie po ludzku z małej litery. 🙂

  :”W Ameryce stawiają sędziów pod ścianę”.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4285

  @Miecław. “17 sierpnia 2018 at 13:37” Odpływasz za daleko na otwarte morze, czy ponosi Twoja chciejstwo – fantazyja? 🙂
  Przypominam:

  Deklaracja ideowo-programowa

  Stowarzyszenia Klub Inteligencji Polskiej
  B Ó G – H O N O R – O J C Z Y Z N A

  (…)

  Maszerujemy wspólnie w szerokim, polskim nurcie, chrześcijańskim i demokratycznym, ludowym i narodowym. Natomiast odróżniamy się od ośrodków i partii antypolskich, kosmopolitycznych i ateistycznych, grupujących także inne nacje oraz zagubionych i wykorzenionych kulturowo synów naszego Narodu.

  AMEN!

  Jeśli sądzisz że popieram lewacki, zbliżony do “komuny”
  KK – tzn. że jesteś w błędzie, na tej zasadzie działa również KIP – paka,
  czekamy….”Tym- czymś – co obowiązuje’ ekscytować mogą się lewacy, eurokomuniści i inni złodzieje… 🙂

  Po prymo – BÓG,

  Po drugie prymo – Honor,

  Po trzecie prymo – Ojczyzna!

  Poniał??

  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2018 o 20:16
  Permalink

  Mieclawie, Bóg, Honor,Ojczyzna! Z takimi argumentami chcesz dyskutować? Jaki Bóg, jaki honor, jaka Ojczyzna? Na to prawicowa stajnia ma jedną odpowiedź. Nasz Bóg, nasz honor i nasza Ojczyzna.!Żydzi do Izraela,komuniści na Sybir, a ateiści do Chin.!Biała rasa i tylko katolicka!

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2018 o 20:18
  Permalink

  @krzyk58. 17 sierpnia 2018 at 18:58

  A jednak nadal zamiast poszukiwać wiedzy i uprawiać swój umysł, to ty baldachim trzymasz. 🙂

  Od dawna czytam KIP i widzę ich ewolucję, zmiany …. na lepsze oczywiście. No może ostatnio przeginają trochę z nutka antysemicką, jak dla mnie irracjonalną zbytnio, bo fakty się liczą a nie spiskowe teorie. Ale ogólnie z radia-maryjnego nurtu już chyba wyszli? Czas więc żeby zacząć myśleć i postawić w logo na wiedzę, a nie abstrakcyjnego boga, na odpowiedzialność, a nie honor, którego próżno szukać, bo to puste hasło. Obecne logo to promocja średniowiecznej niewolniczej mentalności i podległości okupacyjnej religii. Czas z tym skończyć.
  Hasło, które zaproponowałem jest uniwersalne, tak jak wartości egalitarne i humanistyczne. Ani lewicowe, ani prawicowe. Kiedy prawactwo to zrozumie?

  Widzę też, że ci się nieźle pomieszało w głowie, skoro utożsamiasz lewicę z nazizmem, a tym bardziej nazizm przypinasz do komunizmu.

  Popatrz sobie kim byli naziści i kto się z nimi kumał, kto ich wspomagał, dzięki komu Hitler wygrał wybory, czyimi głosami, kto im święcił sztandary w drodze na Polskę i dalej na wschód? Chyba nie zaprzeczysz, że tam lewaków nie było?
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/08/na-jakim-etapie-jest-proces-przeksztalcania-iii-rp-w-panstwo-wyznaniowe-teokratyczne-na-wzor-izraela-iranu-i-arabii-saudyjskiej/kk-i-hitler-2/
  https://www.racjonalista.pl/ks.php/k,1888
  https://www.racjonalista.pl/kk.php/d,101
  http://www.macierz.org.pl/artykuly/nauka/ustasze,_chorwacja_i_faszyzm_-_ante_paveli%C4%87_a_zbrodnie_i_mordy.html

  Jaka religia i imię jakiego boga stoi za tymi zbrodniami faszystowskimi?
  Faszyzm został pokonany tylko dzięki lewicy i komunizmowi, takie są fakty, więc zacznij myśleć, zanim napiszesz bzdury.

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2018 o 21:39
  Permalink

  Żukowska i Korycki – Koncert : Ballady Bułata Okudżawy i nie tylko … ” https://www.youtube.com/watch?v=G5iaWsbgIZY&t=1703s

  @Miecław. Pacz tu i teraz, na odżegnywanie się od tego co drogie polskiemu sercu sukienkowych hierarchów “franciszkowych”,
  na Ubywateli , kodomitów, zbuntowanych późnokomuszych gienierałów,
  co to na rozkaz, albo i bez, pognali by na Moskala. Podporuczników
  Milicji UBywateskiej w służbie nowego laickiego,lewicowego pana.
  Kto i kiedy wymiecie to sq…ństwo? Juz cas… Miecławie! 🙂
  … Na PiS co to jest zaprzeczeniem samych siebie. Pozoranci…:
  nic nie warci… 🙂

  O! I “wlodek” (filosemita, ) dał głos… 🙂

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia 2018 o 22:26
  Permalink

  @krzyk58. 17 sierpnia 2018 at 21:39

  Zgoda. Ale jeszcze raz powtarzam – czystość idei i pojęć. A ty się tego nie trzymasz.
  Tylko to może ratować przed manipulacją, a nie wrzucanie wszystkiego do jednego worka i potępianie, jako lewicowe i komunistyczne.

  Komuniści kiedyś próbowali to wymieść, albo zamieść pod dywan cenzurą, co by to nie degenerowało młodych umysłów i przyzwoitych ludzi, ale jak widzisz przegrali. Ludzie chcą grzeszyć a księża rozgrzeszać, więc wszystko jest jak gdyby po bożemu, zgodnie z prawem naturalnym? podobno? 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.