Przerwanie ognia? Rozejm? Pokój?

Ukraina zrozumiała, że nie da się prowadzić dłużej wojny ze swoim własnym narodem, ale mówiącym po rosyjsku, świadomie i z dumą. Nieszczęsna, ludobójcza i po prostu niepotrzebna operacja pacyfikacji obwodów na wschodzie przestrzeni post-ukraińskiej nie miała żadnego sensu. Ta błędna decyzja pana prezydenta Poroszenki kosztowała tysiące istnień ludzkich, wrogość w obrębie jednego Narodu, śmierć niewinnych ofiar w dramacie samolotu pasażerskiego i inne tragedie. Tysiące ludzi nie mają dachu nad głową, nie są wypłacane renty i emerytury, zakłady produkcyjne przerwały pracę. Ludzie nie mają środków na utrzymanie, chorzy mają poważne problemy z kontynuowaniem terapii. Wiele osób niepotrzebnie cierpiało, cierpi i będzie cierpieć – przez tą jedną po prostu niewłaściwą decyzję!

Dlaczego? Po co? W jakim celu pan Poroszenko zamiast bezpośrednio po swojej nominacji – rozpocząć negocjacje proklamował „operację antyterrorystyczną”? Co dało Ukrainie to wypowiedzenie się zbrojne? Jakie realnie korzyści wyniosła Ukraina z tej traumy, z tego dramatu i tego nieszczęścia? A czy ktokolwiek w ogóle pytał, jakie były cele? Udzielono jakichkolwiek odpowiedzi?

Proszę nie mieć złudzeń – to całe przedsięwzięcie miało tylko jeden cel – atak na Federację Rosyjską i dostarczenie powodów do jej gospodarczego i politycznego osłabienia w przestrzeni międzynarodowej. Ukraina jest tylko narzędziem w tym machiawelicznym procesie. O ile, więc Ukraina nadal nie ma kontroli nad częścią terytorium, to „wolny świat” a najbardziej wiadomo, które państwo ma wygodny powód do prześladowania Federacji Rosyjskiej. To już się dzieje, rosyjskie firmy są dyskryminowane na międzynarodowych rynkach, Rosjan traktuje się jak gości nieproszonych lub klientów drugiej kategorii, o tym co media piszą i mówią o przywództwie politycznym w Federacji oraz o Rosjanach nawet nie ma sensu wspominać. Mamy oto „szatana północy” i jego 140 mln diabłów. Wszyscy mają tylko jeden cel – chcą tak na prawdę nie wiadomo czego, ale nie znają się za bardzo na geografii. Ważne jest to, że stanowią zagrożenie – na to operacja na Ukrainie dostarczyła aż zbyt wiele „dowodów”.

Mamy, zatem odrobinę rozsądku w Kijowie, zima się zbliża a to jest trudna pora roku w naszej części świata, tym trudniejsza im jest się dalej od wielkiej rury z błękitnym paliwem. Jak będą wyglądały dostawy jeszcze nie wiadomo, możemy tylko mieć nadzieję, że nasi rosyjscy przyjaciele podołają wszelkim przeciwnościom, ale nie mogą przecież bez niczego tolerować faktu, że ktoś ich po prostu okrada. Jeżeli nasi ukraińscy sąsiedzi zaczną zachowywać się zgodnie ze standardami europejskimi, to nic złego nie powinno się już więcej eskalować. Oczywiście najrozsądniejszą opcją byłoby wyjście naprzeciw postulatom środowisk patriotycznych z republik Konfederacji, jednakże nie można zapominać o reszcie ludności rosyjskojęzycznej, która na pozostałej części przestrzeni ukraińskiej nie może być ludnością drugiej kategorii – ani w relacjach z administracją, ani w wyniku nieformalnych relacji z dominującą społecznością ukraińskojęzyczną. Być może nie będzie wyjścia dla federalizacji, być może jedynie niepodległość części obwodów a daleko posunięta autonomia innych? To władze Ukrainy powinny tutaj zrobić pierwszy krok, zamiast obrażać się na rzeczywistość i prześladować własnych obywateli – po prostu poszukać rozwiązania, które może nie usatysfakcjonuje każdego, ale zapewni pokój i spokój!

Oczywiście nie może być mowy bez rzeczywistego przyczynienia się Kijowa do wyjaśnienia szeregu dramatycznych okoliczności i wydarzeń, które miały miejsce w trakcie tej zbrodniczej wojny domowej. Przede wszystkim chodzi o trzy sprawy, które może nie są równoległe, ale są równie ważne na swoich poziomach odniesienia:

Po pierwsze należy uczynić transparentnymi zasady użycia wojska oraz praktyki działań wojsk specjalnych oraz jednostek ochotniczych, w tym także tych rekrutowanych z jednostek zdolnych do ekstremizmu i radykalizmu. Każda jednostka powinna mieć opisany szlak bojowy, to z kim walczyła, jakimi metodami i jakie straty spowodowała u drugiej strony oraz w infrastrukturze i wobec ludności cywilnej.

Po drugie niezbędne jest wyjaśnienie dramatów o znaczeniu symbolicznym jak ludobójstwo i spalenie żywcem ludzi w Odessie 2 maja, oraz nieszczęsny dramat samolotu malezyjskich linii lotniczych. W obu przypadkach i wielu innych, w tym także tych mało medialnych, ale dotyczących np. zwykłego „znikania ludzi” potrzebne jest wsparcie podmiotów międzynarodowych.

Po trzecie należy uczynić transparentnym proces wyborczy i zaprzestać prześladowań wobec przedstawicieli Partii Regionów i innych oficjalnie rugowanych partii i środowisk politycznych. Być może wybory prezydenckie będzie należało powtórzyć, w istocie, bowiem pan Poroszenko, jako winny eskalacji konfliktu – powinien się podać do dymisji.

Co będzie dalej z Ukrainą zobaczymy, na razie powinniśmy zrobić wszystko, żeby mieć możliwość dotrzeć z pomocą do zwykłych ludzi na dotkniętych przez wojnę terenach. Pomoc powinna być adresowana dla każdego potrzebującego bez względu na język, wyznanie czy poglądy polityczne. Mówimy o zachowaniu cywilizacji na tym terenie – pamiętając o tym, że pierwszą pomoc region otrzymał od Federacji Rosyjskiej i to pomimo totalnych przeciwdziałań niechętnych władz w Kijowie.

Czas najwyższy na wewnętrzną refleksje i może nawet rozliczenia na Ukrainie. Zwykli, uczciwi i patriotycznie nastawieni Ukraińcy powinni dokładnie przyjrzeć się ludziom, którzy nimi rządzą. Z pewnością zobaczą znajome twarze, które w wielu przypadkach prawdopodobnie okradały ich przez ostatnie lata. Wnioski są oczywiste – Majdan zaczął rewolucję, Majdan ma prawo rozliczyć władzę, która NA JEGO KRWI – KRWI BOHATERÓW UKRAIŃSKIEGO NARODU – DOSZŁA DO SPRAWOWANIA URZĘDÓW i już zawiodła.

Pamiętajmy – pokój nie byłby możliwy, gdyby nie ciągłe, nieprzerwane i nie znające przykładu w stosunkach międzynarodowych – starania Federacji Rosyjskiej  w tym działania osobiście jej Prezydenta pana Władimira Putina. Rosja pomimo  presji międzynarodowej, pomimo przestępczych sankcji, pomimo ciągłych oskarżeń o wszystko co najgorsze – od pierwszego dnia tego nieszczęsnego nieporozumienia wyciągała bratersko do Kijowa dłoń. Z tej rozgrywki międzynarodowej morał jest taki, że Ukraińcy, wierząc w zapewnienia panów, których sobie wybrali sami – przynieśli ogień i zniszczenie na Świętą Ruś. Mądrość i cierpliwość Rosji pozwoliła ten ogień zdusić a zniszczenia ograniczyć do obszaru dramatu. Nigdy więcej wojny na Świętej ziemi! Nigdy! Winnych tego dramatu trzeba nazwać z imienia i nazwiska, wskazać ich role, żeby ludzie nie dali się więcej nabrać na proste kłamstwa!

Czy Ukraina tę szansę wykorzysta? Jeżeli nie to w w obecnym stanie spraw Ukrainę należy bacznie obserwować i niestety izolować się od niej, ponieważ frustracja ludzi i ewentualne niepokoje, mogą potrzebować nowego wroga. Pomoc wysyłana tam, powinna być adresowana przede wszystkim bezinteresownie – oni są w takiej sytuacji, że nie ma ciągłości pomiędzy wczoraj, dzisiaj i jutro.

60 myśli na temat “Przerwanie ognia? Rozejm? Pokój?

 • 6 września 2014 o 09:56
  Permalink

  przez tą jedną po prostu niewłaściwą decyzję! – to nie była jedna niewłaściwa decyzja, to była świadoma decyzja o zbrodni ludobójstwa i po ustaniu działań wojennych powinny ruszyć do pracy Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze. Zbrodniarze z Kijowa powinni stanąć przed szubienicą .

  Odpowiedz
 • 6 września 2014 o 10:33
  Permalink

  czas na prace Międzynarodowego Trybunału Karnego, MTK (ang. International Criminal Court, ICC), zbrodniarze z Kijowa powinni ponieść odpowiedzialność karną.

  Odpowiedz
  • 6 września 2014 o 19:08
   Permalink

   Dobre.Sądzę że nie traktujesz poważnie pobożnych
   życzeń!

   Odpowiedz
   • 6 września 2014 o 21:50
    Permalink

    to nie zmienia faktu ze zbrodni wojennych i ludobójstwa dopuścili się zbrodniarze Ukraińscy.

    Odpowiedz
 • 6 września 2014 o 11:08
  Permalink

  Drodzy czytelnicy, polecam zaznajomienie się z faktami dotyczącymi dramatu 300 osób wydarzeń w Odessie. Tylko jak to jest możliwe, że fakty dotyczące odrąbywania żywcem ludziom kończyn, brutalnych gwałtów na kobietach, 116 ofiarach podpalonych żywcem oraz rozstrzeliwanych podczas ratowania się z tej masakry ludzi, jakoś mało kto, bądź nawet nikt, nie pamięta… 25 lat temu, ktoś w tym kraju podobno walczył o wolność, w tym wolność słowa… Dziękuje redakcji oraz autorowi, za obiektywne spojrzenie na dramat tych wydarzeń.

  Odpowiedz
  • 6 września 2014 o 19:15
   Permalink

   Mord w Odessie(nierozliczony), jest i będzie
   do “czasu” wrzodem na sumieniu ludzi dobrej woli.
   WSZYSCY, włączne z nieletnimi “dziewkami,benzyniarkami”
   poniosą zasłużoną karę…która może być tylko
   jedna i SŁUSZNA!

   Odpowiedz
 • 6 września 2014 o 11:50
  Permalink

  Затишье перед бурей!

  Odpowiedz
 • 6 września 2014 o 12:15
  Permalink

  Przerwanie ognia? Rozejm? Pokój?

  TAK!Ale na jakich warunkach? Czy zostały uwzględnione
  cele polityczno – społeczne, które zostały
  nakreślone w szerokim zarysie przez m.in. Gubariewa.
  Od strony militarnej Noworosja,na dziś ma
  przewagę nad napastnikami,o morale,duchu i klimacie
  obu stron nie wspominam – to oczywistość!
  Na kanwie rozmów warto mieć na uwadze słowa
  wypowiedziane przez jednego z dowódców…

  Mozgowoj o rozmowach w Mińsku.

  Jak wielu nie podoba się i jak wielu nie chce się
  doprowadzić rozpoczęte dzieło do politycznego
  zakończenia!

  Tylko pieniądze,gabinety i teczki w głowach!

  A w jakim celu powstał lud południowego wschodu??? Czy aby tylko po to ażeby zgasło mnóstwo żywotów ludzkich, ażeby utracić pracę i pewność przyszłości?! Jeżeli walczymy za sprawy ludu to komu jak nie temu ludowi decydować o wyniku tej walki? Pokazać wszystko…Kto z tak zwanych członków rządów Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej zainteresował się opinią powstańców, którzy tracą w bojach swoich towarzyszy, opinią rodzin, które straciły ojców, synów i córki w tej wojnie o prawo do życia w wolności i o prawo do samodzielnego wyboru swojej drogi? Myślę, że nikt…Wszystko to jest podobne do farsy, do spektaklu w którym rolą ludu Noworosji jest masówka. Już miało miejsce kilka etapów „dywersyjnego wykańczania” Noworosji (w tym także usunięcie Igora Striełkowa). Teraz, na moje oko, jest kolejna próba, za pomocą negocjacji, zakończenia oporu i walki (powstańców-tłum.) i nie dopuszczenia do zniszczenia oligarchicznej władzy na Ukrainie. Piąta kolumna działa…Przejście władzy od oligarchii do ludu jest teraz straszliwym koszmarnym snem dla, tak zwanej, społeczności międzynarodowej. Dla wszystkich jest przecież zrozumiałe od dawna, że światem rządzą Walcmany (Poroszenko-tłum.), Czubajsy, Rockefellery. Odsunięcie ich od władzy to dla nich coś w rodzaju śmierci. A co my teraz widzimy? NEGOCJACJE I DOGADYWANIE SIĘ ! I TO Z KIM ??? Przy stole negocjacyjnym czcigodny Kuczma! W latach jego rządów kryminalni grabieżcy dopiero nabierali tempa w grabieży wraz ze wzrostem apetytów. Korupcja sięgnęła niebotycznych poziomów. On powinien być sądzony zamiast prowadzenia z nim rozmów! Co będzie ze specjalnym statusem Noworosji kiedy pod bokiem będą wszyscy ci dolarowi mordercy? O jakich gwarancjach może być mowa z tymi ludźmi, którzy słowo PRAWDA już dawno wyrzucili ze swoich słowników? Tylko kapitulacja Kijowa może rozwiązać dzisiejszą sytuację. Tylko usunięcie biznesu od władzy może dać możliwość zbudowania państwa z ludzką twarzą. I tylko sąd nad wszystkimi posiadającymi władzę, nad „elitą” społeczeństwa, da możliwość przywrócenia ludowi poczucia własnej godności. Inaczej wszystko na próżno…i hasła i ofiary. Czy chcemy być marionetkami w rękach gabinetowych cwaniaków? Mnie taka perspektywa nie urządza! Nie po to chwyciliśmy za broń ażeby zatrzymać się w pół drogi. Strach zawsze był i będzie, teraz u wielu strach przed zbliżającą się zimą…Ale to jest strach zwierzęcy. Mnie bardziej przeraża, że pozostanę chłopem pańszczyźnianym, że pozostanę właśnie zwierzęciem w rękach wypolerowanych feudałów. Ja będę szedł do końca! Do osiągnięcia zamierzonego celu! Do pełnego i bezwarunkowego zwycięstwa wolnego i dumnego Słowiańskiego Świata Ruskiego!!!

  Dowódca brygady Mozgowoj

  Gorzkie słowa…”coś” musi być na rzeczy.

  Odpowiedz
  • 6 września 2014 o 20:26
   Permalink

   Tego słuchałem/słucham – współgra z wypowiedzią
   Mozgowego…

   Вперед друзья! Вы друзья моего ополчения, нам с вами по пути. Только вперед! Теперь вы понимаете гораздо больше и готовы идти дальше. Вы понимаете тайну слова приказ, назначенье границ и глубокий, мистический смысл Родины и ее Святынь. Наше ополчение ценою крови и жертв сдерживает зло в чистом виде. Мы снова стоим против зла и демонов. Мы знаем, что власть их велика а злоба сильна. Но люди с Божьей помощью побеждали даже самых сильных демонов. Не падайте духом! Не надо отчаиваться! Вспомните героев защищающих Саур-Могилу. Они не одни. На страже священного кургана стоят солдаты Красной Армии. Их ведет в бой Сталин, который завещал нам то, что очень нужно нам для такого случая, как сейчас. Ни шагу назад! А великолепная песня говорит нам идти дальше – ВПЕРЕД! Освободим Киев, Украину от фашистской нечисти!

   Ни шагу назад! Максим Равреба

   https://www.youtube.com/watch?v=WGAqXH3uenc

   Jestem, zawsze byłem duchem i sercem z Nową-Rosją!!

   Odpowiedz
 • 7 września 2014 o 02:40
  Permalink

  Panie Krakauer, rozejm, rozejm i po rozejmie. Ukraiński ostrzał Doniecka z okrazonego lotniska jest kontynuowany tak jak zachodnia farsa z udziałem ukraińskich marionetek a ludzie giną.

  Jak czytamy z informacji dowództwa rebeliantów opublikowanej tydzień temu, przedstawiciele noworosji mieli mandat TYLKO na zawarcie czasowego zawieszenia broni, aby przeprowadzić wymianę jeńców i przekazać zwłoki zabitych żołnierzy rodzinom. I takie porozumienie podpisali.

  Wszystko inne, jak pokojowe rozmowy etc. to propaganda, niestety powielania nie tylko na zachodzie ale i w Rosji przez niektóre media. Wszystko to wprowadza zamieszanie u czasami nawet przychylnych obserwatorów. Wygląda na to ze rebelianci wyciągnęli jedna i podstawowa naukę z II wojny światowej ze z faszystami się nie negocjuje.

  Rebelianci walczą nie tyle o wolna noworosje ale chcą upadku faszystowskiego rzadu w Kijowie i to nigdy nie będzie tematem negocjacji tak jak mówi slogan “Faszyzm nie przejdzie”. Jak to się stanie, to ogłosza wybory i beda mieli swoją noworosje bez żadnego dalszego rozlewu krwi.

  Z drugiej strony konfliktu oligarchowie i pogrobowcy UPA chcą zagrabic albo zniszczyć co się da zanim nie uciekna do Canady. Jaki tu może być political proces.

  Jedna bardzo istotna rzecz, ominieta w prawie wszyskich mediach na wschodzie i zachodzie jest to ze to co się dzieje w Dombasie to nie jest tylko rebelia przeciwko faszystom ale przede wszystkim rewolucja przeciwko globalizacji, światowym bankom i oligarchom, przeciwko okrutnemu wyzyskowi obywateli na całym świecie.Proszę tylko przeczytać dokumenty parlamentu noworosji ze by się przekonać.

  Moim zdaniem ten rewolucyjny aspekt rebeli Dombasu sprowokował histerię polityczna na zachodzie a także przesadną neutralnosc Rosji w sytuacji kiedy jej podstawowe narodowe interesy są niewątpliwie zagrożone.

  Odpowiedz
 • 7 września 2014 o 22:49
  Permalink

  Zawieszenie broni i co dalej?

  http://www.mysl-polska.pl/node/205

  “Nie zaskakuje więc, że w tej sytuacji zawarcie porozumienia o przerwaniu ognia wywołało niezadowolenie części noworosyjskich liderów. W stanowczych słowach wyraził to Alieksiej Mozgowoj, czołowy przedstawiciel lewego skrzydła w armii Noworosji, zwany „Żołnierzem ZSRR”. „W mojej ocenia zachodzi teraz kolejna próba powstrzymania za pomocą negocjacji ruchu oporu i uniemożliwienia likwidacji oligarchicznej władzy na Ukrainie. Piąta kolumna w działaniu… Przejęcie władzy z rąk oligarchatu przez lud to teraz straszny sen tak zwanej społeczności światowej. (…) Tylko kapitulacja Kijowa może rozwiązać zaistniałą sytuację. Tylko odsunięcie od władzy biznesu może umożliwić budowę państwa z ludzkim obliczem. I tylko sąd nad wszystkimi dzierżącymi władzę, nad „elitą” społeczeństwa stworzy możliwość przywrócenia ludowi poczucia własnej godności. Inaczej daremne były wszystkie hasła i ofiary” – oświadczył”…

  Odpowiedz
  • 8 września 2014 o 21:05
   Permalink

   Jeszcze “otwiera się”, przyznam iż wchodzę
   bezpośrednio na Adnovum.neon.

   … a Pan Józef tego nie pokasował!…

   Dokument,niemy(krzyczący),świadek zdarzeń i wydarzeń –
   tragedii która NIGDY nie powinna się “przytrafić”.

   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 • 11 września 2014 o 23:43
  Permalink

  Polecam do poduszki albo do rannej kawy:

  http://pracownia4.wordpress.com/2014/09/08/ukraina-na-krawedzi-upadku-a-usa-sieje-propagande-o-rosyjskiej-inwazji/

  http://gazetawarszawska.eu/2014/07/24/cud-jaroslawa-zestrzelenie-na-ukrainie/

  http://www.e-petrol.pl/wiadomosci-energia-gigawat/87318/ukraina-osiem-sposobow-na-gaz

  http://www.termedia.pl/Polsce-grozi-epidemia-chorob-zwiazanych-z-wojna-ukrainska,14177.html#

  http://ryszard.opara.neon24.pl/post/112742,poczatek-wielkich-zmian

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_11/Polska-jest-okradana-z-gazu-8156/

  http://dearputin.com/pl/

  http://makarewicz-53.blog.onet.pl/

  Odpowiedz
  • 12 września 2014 o 08:09
   Permalink

   Przy “porannej kawie”,zaledwie przejrzałem zajawki,
   lektura na dzisiejszy pózny wieczór…a tyle się
   dzieje,trudno ogarnąć, tak by być “na czasie”.
   (Prace remontowe wewnątrz domu) – bałagan!!!!!

   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 • 13 września 2014 o 21:26
  Permalink

  “Proszę zauważyć jak wzorzec ten jaki obecnie obowiązuje na Ukrainie, co bardzo łatwo jest dostrzec, przypomina również to wszystko co obserwujemy na naszym polskim podwórku. Różnica można powiedzieć jest tylko jedna, a więc to co na Ukrainie robi się w sposób całkowicie otwarty nie oglądając się na tamtejszą opinię publiczną, u nas jest bardziej zakamuflowane i ukryte, ale generalnie skutek jest taki sam.

  Sytuacja ta dowodzi, że tak Polska jak i Ukraina, podlega obecnie pod to samo centrum decyzyjne, które za pomocą swej agentury prowadzi politykę nie licząc się z interesem, suwerennością i jakimikolwiek normami i standardami prawa państw mianujących się demokratycznymi. Można więc powiedzieć, że narzucone podstępem i w sposób niejawny formy władzy i system są wyłącznie parodią demokracji nie mając z nią nic wspólnego, co my odczuwany nacodzień już od dobrego ćwierćwiecza.”

  Warto (a może nie warto),zwrócić uwagę na gmach
  udekorowany flagami,jedna warta drugiej,na zdjęcu
  przewodnim na:

  http://adnovum.neon24.pl/post/112776,wojna-domowa-na-ukrainie-12-09-2014r-szosty-dzien-rozejmu

  “Pierwsze od czasu odzyskania przez Polskę suwerenności ćwiczenia rezerwistów byłych już formacji ZOMO, odbywają się właśnie w Słupsku.

  Ćwiczenia te, pod kryptonimem “Wzmocnienie 14”, zostały zorganizowane w Szkole Policji w Słupsku i obejmują szkolenie w zakresie działania policji w “warunkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz roli policji w osiąganiu wyższych stanów gotowości obronnej państwa”

  W tym celu wezwano na dwa dni kilkuset rezerwistów z regionu słupskiego aby podczas ćwiczeń praktycznych przypomnieli sobie zasady stosowania siły fizycznej przy pomocy nowoczesnych środków technicznych podczas interwencji policyjnych.

  Takie same ćwiczenia mają zostać zorganizowane również w innych regionach, gdzie są zlokalizowane szkoły policyjne.

  Ciekawe w jakim celu byłych ZOMO-wców wezwano tak nagle na zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia gdzie jednymi z zajęć będzie szkolenie z zasad stosowania siły fizycznej. Czyżby pod pretekstem zagrożenia rosyjską interwencją w Polsce władze posiłkując się rezerwami ZOMO szykowały się do pacyfikacji spodziewanego buntu społecznego?

  Jednocześnie pojawia się pytanie: w jakim celu przygotowuje się te rezerwy ZOMO do działań przeciwko społeczeństwu jeśli w kraju jest tak dobrze, że lepiej już być nie może? O co więc to społeczeństwo ma jeszcze walczyć gdy rządzący zabezpieczyli mu wszelkie możliwe dobrodziejstwa i jest tak dobrze, że prawie wspaniale? Czego oni wzt. się obawiają?

  A może zamiast wojska z “ruską armią” cieni będą walczyć rezerwiści ZOMO i funkcjonariusze polskiej policji? Tylko co w takim razie w tym samym czasie będzie robiła polska armia?”

  Warto(a może nie warto), zwrócić uwagę na zdjęcie
  przewodnie -“polski solidarnościowy zomowiec”
  z maską na twarzy, gdy występuje w podobnym
  “kamuflarzu”, kryminalista,terrorysta – to rozumiem…

  http://adnovum.neon24.pl/post/112806,wojna-domowa-na-ukrainie-13-09-2014r-siodmy-dzien-rozejmu

  Odpowiedz
  • 14 września 2014 o 08:39
   Permalink

   Przyznaję że z podobnych, “rodzinnych” przyczyn jak “krzyk” nie wkleiłem poprzednich dni…

   Dziękuję “krzyku” za wrzucenie linków!

   Pozdrawiam pogodnie i niedzielnie!

   Odpowiedz
   • 14 września 2014 o 17:14
    Permalink

    Spoko! Tak młodsi wiekiem reagują na stresujące
    nawarstwiające się problemy.Może mają
    trochę racji – luz jest tez potrzebny
    do funkcjonowania…musimy uzupełniać
    się w miarę naszych skromnych możliwości…

    Serdecznie pozdrawiam

    Odpowiedz
  • 19 września 2014 o 22:12
   Permalink

   Na DOnbasie żyje około 30 tysiecy POLAKÓW!!!!
   Myslę że to jeden z nich!
   GDZIE JEST POLSKIE PAŃSTWO!?

   Co robi w rzadzie pan minister wojny co teraz awansował na wicepremiera – jak sam w jednym z wywiadów się chwalił – wielki działacz przemyskiego związku Ukraińców w Polsce?

   Jak się czuje pani Premier i jej zięć /narodowości ukraińskiej/

   Dzieki za link!

   Odpowiedz
   • 20 września 2014 o 10:09
    Permalink

    Prawdopodobnie “jeden z nich”, czyli z NAS…a teraz chłodno
    przeanalizujmy, kto jest bliższy(bliżej),
    “rządzącym” w W-wie, Polak z pochodzenia,
    walczący po stronie Noworosji,” czujący ruskiego,
    słowiańskiego ducha,przyznający sie do etnosu
    ruskiego, czy “ukrainiec- chochoł” z Galicji
    opętany rusofobią, “hory na Moskała”,z nożem
    w zębach, prawdziwy europejczyk…to oczywiste.
    ONI Polaków mają w doopie…i vice versa!

    Odpowiedz
 • 27 września 2014 o 11:31
  Permalink

  http://adnovum.neon24.pl/post/113252,wojna-domowa-na-ukrainie-27-09-2014r-21-dzien-rozejmu

  Dzis pozwalam sobie na cytat, bo jest to dośc istotne…

  deputowana Wierchownej Rady z Dniepropietrowska Wiktoria Szilowa, która zaprotestowała przeciwko ukraińskiej wojnie domowej:

  “….reżym Poroszenki stworzyli mordercy. W Donbasie nie ma terrorystów tylko są powstańcy, nie jest tam prowadzona operacja antyterrorystyczna tylko toczy się wojna domowa. Ukraińska telewizja i prasa kłamią bo są w rękach głównych wrogów Ukrainy, oligarchów- pasożytów i krwiopijców, którzy mają na rękach krew matek, ojców i dzieci. Na dzień 13 sierpnia było już 6 tys cywilnych ofiar tej wojny w Donbasie, podczas której armia ukraińska zabija około 200 cywilów dziennie, nie wybierając czy ich ofiara ma rok czy też 102 lata. Powracający z Donbasu żołnierze zaprzeczają propagandzie Poroszenki mówiąc, że tam trwa powstanie narodowe, i że zamast zabijać dzieci należy pertraktować. Ponieważ już cywilne i wojskowe ofiary osiągnęły liczbę 22 tys (dane na dzień 13 sierpnia br) to tego nie da się już ukryć. Ta prawda przebija się do świadomości ludzi nie tylko na Ukrainie, ale i w Rosji i całej Europie. Protesty trwają w Niemczech, Anglii, Francji i we Włoszech. Jest złożona skarga w Sądzie Konstytucyjnym Ukrainy by uznać tzw. operację antyterrorystyczną za nielegalną, wstrzymać ją, i postawić przed sądem winnych jej rozpoczęcia, a tych którzy wydali rozkaz do jej rozpoczęcia, nie mieli do tego prawa. Według art. 27 Konstytucji Ukrainy, ludzie mają pełne prawa bronić się w razie ataku na nich, a żołnierze mają prawo odmówić wykonania takich rozkazów. Otwórzcie złotą księgę Konstytucji i przeczytajcie ją. Zamieniliśmy rząd złodzieji na rząd morderców. Obecną władzę kijowską należy zmusić do przestrzegania prawa, wstrzymać tą krwawą operację, musimy stworzyć humanitarne korytarze, musimy dać ludziom możliwość przeżycia, bo oni bronią tylko swoje życie. Przeciwko komu prowadzisz tą wojnę, Poroszenko? Przeciwko ludziom Donbasu? Tak nie wolno. Za to trzeba będzie odpowiedzieć. Za coś takiego ludzie musieli odpowiadać przed Trybynałem w Hadze. Dlaczego armia wymyka się spod waszej kontroli, dlaczego podczas mobilizacji nie można zebrać nawet 50% rekrutów? Bo ludzie uciekają nie chcąc brać udziału w zabójstwach, w zabójstwach dla was, dla oligarchów. Oni tę wojnę zaczęli i zarabiają na niej 200 mln hrywien dziennie i im ta wojna jest tylko potrzebna, zaś Ukraińcy nie chcą walczyć, bo to nie jest ich wojna. Ukraina nie chce wojny. Powstańmy przeciwko tej wojnie. Przyłączcie się do naszej akcji protestu”

  Odpowiedz
 • 12 października 2014 o 10:57
  Permalink

  Witam Serdecznie i niedzielnie!

  Jak wiadomo Państwu, dzięki Panu Krzykowi, który kiedyś dał nam link na codzienne informacje na temat wydarzeń na Ukraine które były zamieszczane tutaj:
  http://adnovum.neon24.pl/

  Już dość dawno temu “przeniosłem” moje “linki” na “adnovum”, wklejając tutaj linki do informacji bieżących…

  Zamieszanie jakie powstało w portalu blogowym “neon24.pl” związane z chęcią likwidacji i próbą zdyskredytowania autora tego bloga, spowodowało że postanowiłem kontynuować “linkowanie” samodzielnie…

  W związku z tym że Wodza (AdNovum) nie ma a koty harcują, stwierdziłem że nie ma co czekać aż się coś wyjaśni…

  Z tej racji że kilka osób czytywało moje linki, ponieważ nie znana jest mi przyszłość tej strony gdzie zakotwiczyłem z linkami – postanowiłem zacząć je umieszczać w innym miejscu a tutaj dawać link. Jak Wódz wróci – dzięki temu będzie strona trochę czytelniejsza i mniej zaśmiecona moimi informacjami. Na razie metodą prób i błędów “wyrzeźbiłem” takie “cuś”….

  http://kodluch.wordpress.com/2014/10/11/11-10-2014/

  Pozdrawiam serdecznie i życzę pogodnej niedzieli!

  PS
  Strona jaką wczoraj “wyrzeźbiłem” jest poddawana jeszcze “obróbkom” różnym, więc może chwilowo “znikać” i przekształcać się do mam nadzieje lepszej wizualnie formy…

  Wdzięczny będę za merytoryczne uwagi i podpowiedzi…

  Odpowiedz
  • 12 października 2014 o 20:00
   Permalink

   “Adnovum.neon”, obok “antymajdan.pl’, na portalu “Prawda2′
   to były (są), porządne w przeciwieństwie do “błękitnych
   mainstreamowych mediów’ porządne,obiektywne zródła
   informacji na temat “wydarzeń ukraińskich’…hasbara
   i piąta kolumna banderowska w Polsce i nie tylko w Polsce,
   nie zasypia gruszek w popiele” – postbanderowcy w szerokim
   ujęciu po 89′ uaktywnili się, a już szczególnie po tzw.
   ‘pomarańczowej rewolucji’…myślę że “białe rękawiczki’
   nie służą piszącemu na portalu “Neon24.pl’ -AdNovum”
   bywają prowokowane zdarzenia i sytuacje,które wymagają posiadania “grubej skóry”. Niestety, z takimi zamierzonymi prowokacjami należy się liczyć,brać w rachubę,inaczej nie przetrwamy. A próba zbudowania czegoś nowego (na gruzach),jest jak najbardziej chwalebna.Popieram.Na pewno będę częstym gościem,
   może nie tylko biernym obserwatorem… Panie Kodłuch POWODZENIA!!! Choćby do czasu unormowania i wjaśnienia sytuacji na “AdNovum’ żeby przybliżyć
   zaistniałe problemy,proponuję ostatni text na “AdNovum.neon.pl” wraz z komentarzami…

   SZANOWNY PANIE PROSZĘ WYBACZYĆ ALE PANA PROBLEMY Z INNYM PORTALEM TO NIE JEST NASZA SPRAWA – MY NIKOGO NIE CENZURUJEMY I NIKOMU NIE ODMAWIAMY ŁAMÓW ANI FORUM – POZA WIADOMYMI SPRAWAMI ZWIĄZANYMI Z KONIECZNOŚCIĄ PRZESTRZEGANIA POLSKIEGO PRAWA – NIESTETY JEDNAK NIE MOGĘ OPUBLIKOWAĆ – PRZYZNAM CIEKAWEJ I RZECZYWIŚCIE ŚWIADCZĄCEJ O PANA KRZYWDZIE CZĘŚCI KOMENTARZA PONIEWAŻ NIE MOŻEMY JEJ ZWERYFIKOWAĆ A NIE ZAMIERZAMY BYĆ STRONĄ W SPRAWIE. PAN PODAJE TAM NAZWISKA I FAKTY, KTOŚ MOŻE CZUĆ SIĘ Z TEGO POWODU OBRAŻONY, JEŻELI PAN CHCE TAKIE COŚ PUBLIKOWAĆ POLECAM STWORZENIE SWOJEGO WŁASNEGO BLOGA – JEST WIELE PLATFORM DARMOWYCH I UMOŻLIWIAJĄCYCH INTUICYJNE OPEROWANIE CMS-EM, ZE WZGLĘDÓW PRAWNYCH NAJLEPIEJ NA AMERYKAŃSKIM LUB ROSYJSKIM SERWERZE. POZDRAWIAM SERDECZNIE WEB. JÓZEF.

   Odpowiedz
 • 26 października 2014 o 10:01
  Permalink

  Nic straconego,zainteresowana osoba zawsze może ‘wstąpić’
  na zapodane linki.Warto!

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 27 października 2014 o 12:15
  Permalink

  http://adnovumteam.wordpress.com/2014/10/27/wojna-domowa-na-ukrainie-27-10-2014r-51-dzien-rozejmu/comment-page-1/#comment-2578

  PS
  Zapraszam jak zwykle niezwykle serdecznie na północne linki:

  http://kodluch.wordpress.com/2014/10/26/26-10-2014-polnoc/

  ORAZ PROŚBA!

  Założyłem stronkę z zamiarem zebrania i zarchiwizowania w jednym miejscu klipów rosyjskich, noworosyjskich a może też ukraińskich / rusińskich/ wiążących się przede wszystkim z tym co się dzieje wiadomo gdzie…

  Na razie od hoc wrzuciłem kilka ostatnio wklejonych tutaj filmików, postaram się to wszystko jakoś uporządkować tak by każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie…

  Zapraszam do pomocy w gromadzeniu tego archiwum…

  http://kodluch.wordpress.com/2014/10/27/klipy-rosyjskie-i-noworosyjskie-wesole-i-serceszczypatielnyje/

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.