Przerwa techniczna

Szanowni Państwo

Przypominamy o przerwie technicznej. Prosimy być bardzo rozsądnym w zamieszczaniu komentarzy pod starszymi artykułami. Niestety cały czas odnotowujemy próby – “dokonywania się”- zapewne przypadkowo – nazwijmy to “dziwnych zdarzeń” i innych interakcji z naszą bazą danych. Poczyniliśmy istotny postęp w odbudowie ochrony systemu zabezpieczeń portalu i możemy swobodnie już moderować komentarze, więc nie będzie więcej przeszkód w umieszczaniu dowolnych przez Państwa, moderacja będzie na bieżąco zgodnie z Regulaminem portalu.

Zawsze liczymy na Państwa dobrowolne wsparcie w formie darowizn. Bez Państwa wsparcia, nie ma przyszłości dla portalu.

Jedyną formą wsparcia dla naszej fundacji jest przelew na jedno z poniższych kont bankowych (to znaczy udzielenie darowizny dla fundacji), fundacja nie prowadziła i nie prowadzi żadnych zbiórek, puszek, ani innego rodzaju form wsparcia bezpośredniego.

Zgodnie z obowiązującym prawem, nie ma możliwości odliczenia dokonanej dla nas darowizny w polskim systemie podatkowym i prosimy tego nie robić.

Proszę pamiętać – liczymy na drobne kwoty, które nie stanowią obciążenia dla Państwa prywatnych budżetów. To bardzo ważne. Większe kwoty warto wpłacać dla osób potrzebujących wsparcia np. ze względów zdrowotnych lub złej sytuacji życiowej. Do czego również serdecznie zachęcamy.

Średnia wartość jednorazowej darowizny dla naszej fundacji w drugim półroczu 2021 r., nie przekracza kwoty kilkudziesięciu Złotych. Całość naszych przychodów przeznaczamy na bieżącą działalność fundacji tj. czynsze, koszty działalności informatycznej (serwer, domeny, certyfikaty, wsparcie profesjonalne hostingodawcy), zakup sprzętu i oprogramowania. Nikt z członków organów fundacji i jej zespołu nie otrzymywał i nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia. To jest w pełni działalność społeczna, oparta na dobrowolnej i nieodpłatnej działalności ludzi dobrej woli.

Obecnie sytuacja dzięki wsparciu kilku ludzi dobrej woli nie jest tragiczna, potrzebujemy jednak jeszcze opłacić serwer, bez tego portal zniknie.

Równolegle cały czas prowadzimy prace nad anonsowanym wcześniej projektem “Obserwator Polityczny – dziedzictwo”, niestety blokady informatyczne (zapewne przypadkowe) w naszej bazie danych uniemożliwiają nam odzyskanie i zabezpieczenie mniej więcej połowy zasobu (mniej więcej sprzed 2016 roku). Będziemy informować na bieżąco, a to co uda się uratować udostępnimy w formie PDF na koniec roku do pobrania z tej strony lub innej zastępczej – jak ta będzie już niedostępna (po 1 stycznia 2022).

Wszystkie osoby zamierzające udzielić bezpośredniego wsparcia finansowego fundacji proszone są o wpłacanie pieniędzy na poniższe konta bankowe (z dopiskiem DAROWIZNA):

Fundacja Pisanie Książek

Złota 61

00-819 Warszawa

Nr konta bankowego:

Dla przelewów w PLN 63 1020 1097 0000 7102 0229 0724

Dla przelewów w Euro PL 02 1020 1097 0000 7902 0307 3541

Konto fundacji jest prowadzone przez bank:

PKOBP Oddział 1 w Krakowie ul. Lubicz 17a, 31-503 Kraków

Symbol SWIFT banku to: BPKOPLPW

z dopiskiem – „DAROWIZNA” – to obligatoryjny zapis, bez którego pieniądze będą odesłane po odliczeniu kosztów przelewu.

Serdecznie pozdrawiamy

Zespół Obserwatora Politycznego

z poważaniem

Redakcja portalu

15 komentarzy do “Przerwa techniczna

 • 11 listopada 2021 o 13:27
  Permalink

  Dobrze będziemy grzecznie komentować, pisać “pomidory” lub “eskimosi”.
  Możecie już zacząć publikować bo wiele osób przez was straci prace w poważnych instytucjach?

  Odpowiedz
  • 11 listopada 2021 o 14:26
   Permalink

   @WPK
   Musisz się na coś zdecydować – albo Wielka albo Katolicka, bo to nie idzie w parze. Na ten przykład Targowica była baaardzo Katolicka…

   PS. Ja również uważam, że tymi “Pomidorami” to forum się trochę ośmiesza, ale ja tu tylko gościnnie zaglądam.

   A WOLI PAN POZWY, SPRAWY W SĄDZIE I PROBLEMY? MY BARDZO LUBIMY POMIDORY. POZDRAWIAM WEB. JÓZ. PS. WIADOMO KIM JEST PAN WPK, PROSZĘ O DYSTANS.

   Odpowiedz
   • 11 listopada 2021 o 19:07
    Permalink

    Przecież jest bardzo rygorystyczna moderacja, więc w czym problem?

    BO SĄ TYSIĄCE SPAMU KOMENTARZY I USTAWIAM FILTR PRZEPUSZCZAJĄCY DLA ZNANYCH ADRESÓW IP, RESZTY NIE WYŁAPIE. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

    Odpowiedz
   • 11 listopada 2021 o 22:00
    Permalink

    I NIE TYLKO “za to” szanuję …Targowicę tak, tak p. Dzieju. Jedziesz p. schematem i (żyjesz) stereotypami! (lewicowo-liberalnymi). 🙂

    Odpowiedz
    • 12 listopada 2021 o 10:43
     Permalink

     @krzyk58

     To żadne schematy tylko prawda postępu społecznego. Wówczas lud cierpiał pod władzą pana i plebana, a Konstytucja 3-maja jednak trochę ograniczała feudalną władzę. To był postęp, aczkolwiek nie na miarę późniejszych rewolucji społecznych. A dzisiejszą targowicę trudno do czegoś podstawić, bo mamy ją z obu stron sceny politycznej i barwy prawie takie same, generalnie służą oni obcym interesom.
     https://demotywatory.pl/5100737/Targowica-AD-2021

     Za porażkę socjalizmu w Polsce odpowiada m.in. Kościół i to wbrew nauce społecznej Jezusa.
     Podobnie było w historii I RP, gdy Kościół stanął po stronie panów a nie owieczek.
     https://demotywatory.pl/5077675/W-tweecie-oskarzajacym-kosciol-o-przyczyny-polskich-porazek
     https://demotywatory.pl/5069837/Kosciol-uznal-Konstytucje-3-maja-za-zamach-stanu-Kler-obawial
     https://demotywatory.pl/5069796/Mija-230-rocznica-uchwalenia-Konstytucji-3-maja

     Odpowiedz
     • 12 listopada 2021 o 18:49
      Permalink

      @Miecław.
      Otóż ty abarotno nic nie poniał, po części jest to moja wina ( a ta twoja to- “ludowa” schiza) . Jako że dochodziła 22 nie miałem czasu pisać porządnej epistoły z rozwinięciem podtematów, próbowałem zasygnalizować że termin ‘Targowica” w opinii liberałów i lewaków (lewicy)
      podobnie jak np. “Stalin” ma “swoje” jedynie (tylko i wyłącznie!) pejoratywne konotacje. Dlaczego takie i podobne po/mroki jasne krążą po półkulach mózgowych pod sufitami “oświeconych” rusofobów nie zamierzam wyłuszczać. Jest to praca domowa dla ciebie i s-ki. Ja dobrze sprężysz się – dasz radę! 🙂 Mimo wszystko – wierzę w człowieka, niekoniecznie pracy! 🙂
      Poczytaj sobie o politycznym uwarunkowaniu TARGOWICY z porządnych źródeł (odrzuć lewacko-komunistyczne, rewolucyjno-demokratyczne bzdety) może zajarzysz? A przy okazji p. ‘Niechodzący …? Bo jak to mówią uczeni w oracji i retoryce ( o logice już nie wspominam) “jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści”, co przekłada się “po naszemu” –
      z woli Boga nawet to, co zdaje się niemożliwe, może się zdarzyć. Więc i TY Miecławie stoisz przed szansą ! 🙂 Zakładam z góry że odpuścisz sobie takie i podobne “przekaźniki “wiedzy” jak : https://pl.wikipedia.org/wiki/Konfederacja_targowicka
      Reasumując: Targowica – OK. Konstytucja 3-go maja – już nie! Abstrahuję już od okoliczności jej uchwalenia … 🙂 to dopiero (były) jaja …

      W USA postępy komunizmu widoczne są już “gołym okiem” gdzie realizowane jest prawo do ” …każdemu według jego potrzeb” a, że potrzeby bywają różne (każdy chce nachapać jak najwięcej, najmniejszym kosztem) to i sporo ładują nawet nie w nocy z wytrychem w ręku, nowe (neo, neo) komunistyczne prawo jest wielce pobłażliwe,
      przychylne wobec takich “aktów desperacji”, do 1000 usd można brać “legalnie-bezkarnie”. Nikt nie
      staje na drodze komunisty bo po co komu problemy w sądzie? Tak to działa… ЖЁСТКИЙ шопинг в США
      https://www.youtube.com/watch?v=mil8RHOcG6o&t=390s grab zagrablennoje czy jakoś tak nakazał
      niejaki Lenin (w Rosji sowieckiej) w Ameryce mają się na kim/na czym wzorować (dopiero Stalin cywilizował …)
      Dorzucam:
      “CO SŁYCHAĆ?” KW 64 Pt. 5.11.2021r. Aleksander Jabłonowski, Maciej Poręba NPTV.pl
      https://www.youtube.com/watch?v=I5MiqUAHmmE
      Zauważyłem ze na gazecie podnosi się (koszerne) aj waj – giewałt z powodu “wczorajszego Kalisza”… 🙂

     • 12 listopada 2021 o 21:32
      Permalink

      @krzyk58

      Dla czystości idei umówmy się, że ta liberalno-obyczajowa burżuazja zachodnia i u nas prozachodnia, żadną lewicą nie jest. Podpina się tylko pod zarządzanie ekonomią ubóstwa, aby rewolucji nie było celem utrzymania stanu posiadania. Stąd poniekąd sami kapitaliści prześcigają się z niby lewicowymi hasłami i rzucają na rynek respirator ekonomiczny po to żeby na nim z naddatkiem zarobić, czego dowodem jest wzrost PKB po 500+. Nikt jednak nie tworzy bezpiecznego ekonomicznie systemu społecznego i gospodarczego, aby demografia nam skoczyła jak w PRL-u. Za to wszelkiej maści polityczne durnie wymyślają dziwne programy z których i tak dzieci nie przybędzie.
      Wyguglaj sobie, bo link może nie przejść:
      “PiS szuka sposobów na zachęcenie Polek do rodzenia dzieci”.
      To już kuźwa Hitler miał większe sukcesy demograficzne, niż ci kapitalistyczni lokaje zachodniego imperializmu.

      Niż demograficzny to bezpośredni skutek liberalnego kapitalizmu i zachodniej bezwartościowej antykultury, u nas dodatkowo wspomaganej przez Kościół korzystający z dobrodziejstw kapitalizmu po odzyskaniu majątków kosztem swoich owieczek. Zachodnia oligarchia i burżuazja już swoje społeczeństwa wykończyła, bo dzietność jest niska a ich kultura zachodniego białego człowieka jest zagrożona wchłonięciem przez multi-kulti.

      A Stanach też żadnego komunizmu nie będzie, tylko Mad Max w ostateczności, gdy respiratory ekonomiczne nie podtrzymają ich feudalnego systemu gospodarczego kapitalizmu.
      Paka

      Ps. mógłbyś się choć raz postawić przeorowi i iść spać później. 🙂

      RANO ZAPRASZAMY. JA JUŻ PRZECZYTAŁEM. WARTO. WEB JÓZ.

     • 13 listopada 2021 o 09:25
      Permalink

      @Miecław. “Niż demograficzny to bezpośredni skutek liberalnego kapitalizmu i zachodniej bezwartościowej antykultury…” Dokładnie! Tylko, zadajmy “sobie” pytanie kto miał decydujący wpływ
      na pielęgnowanie owej bezwartościowej kultury ? Zwłaszcza w kontekście takich person jak Rudi Dutchke Spinelli czy tzw. Szkoła Frankfurcka. W początkach Millenium dokonał się był już “długi marsz przez instytucje” i któraś RP miała to nieszczęście trafić w 2004 r. do komunistycznego (neo..neo..) już “łagru” znanego jako Jewrosojuz. Z deszczu pod rynnę.
      Widzisz taka persona jak Rudi D. o poglądach lewicowo-komunistycznych w NRD nie mogła/by realizować się, podobnie jak “polscy” komuniści-trockiści (kiedyś – stalinowcy) ,Kuroń, Michnik, Modzelewski … &, w Polsce Ludowej trafili zresztą do więzienia za krytykę PZPR ( z pozycji jeszcze bardziej “na lewo” od samego serca” – nie była wystarczająco w ich lewackiej opinii – komunistyczna!) Nb. “piękna” karta opozycyjna w którejś RP ))) Podobnie dedukował Rudi D. jeszcze w NRD, za to w NRF trafił na podatny grunt gdzie bez przeszkód rozwijał “lewicowe skrzydła”. Na tej samej zasadzie w latach 30′ ub. w. do ZSRR przyjeżdżali “masowo” różni komuniści”, głównie żydowskiego pochodzenia ( w tym ruchu – oni dominowali) po zderzeniu własnych założeń z rzeczywistością dnia codziennego prędzej czy później (raczej to pierwsze) trafiali ci komuniści do więzień, całkiem zresztą słusznie moim zdaniem, jeśli tylko przeżyli to uciekali również masowo z ‘ojczyzny robotników i chłopów” abarotno na Zachód i do USA zakładać własne neokomuny o innym odcieniu niż w ZSRR tak powoli rodził się trockizm, eurokomunizm, frankfurtczycy, maoiści i Bóg wie co jeszcze na silnie lewicującym od połowy lat 60 ubiegłego wieku Zachodzie i USA …a ZSRR (i co oczywiste osoba Stalina) w ich opinii pozostał wrogiem nr 1 na zawsze ! 🙂

      http://kotwicki.blogspot.com/2012/03/rewolucja-nowej-generacji.html

      https://teologiapolityczna.pl/agnieszka-kolakowska-z-frontu-wojny-kultur-nowe-zycie-gramsciego

      https://teologiapolityczna.pl/teologia-polityczna-co-tydzien-nr-56-czy-kultura-jest-lewicowa

      http://www.tomaszgabis.pl/2009/11/11/morowe-powietrze-nad-europa/

      Ps. Nie. Instytucja (jeszcze) mocno zhierarchizowana, niestety coraz mocniej skręcająca w lewo!

     • 13 listopada 2021 o 18:20
      Permalink

      @Miecławie. Prodołżajem w temacie gdzie ująłeś: “Dla czystości idei umówmy się, że ta liberalno-obyczajowa burżuazja zachodnia i u nas prozachodnia, żadną lewicą nie jest.”

      Teoria Krytyczna neomarksistowskiej Szkoły Frankfurckiej i filozofia praktyczna „wydoskonalonego” leninisty Gramsciego stały się zatem dwoma potężnymi dźwigniami pozwalającymi przezwyciężyć kryzys rewolucji typu leninowskiego i przejść do nowego jej typu. Pozostawiając bez zmian jako zasadę leninowskie hasło „szturmu na centralne ośrodki władzy” kapitalistycznej Gramsci zredefiniował jednak same te ośrodki, wskazując, iż nie stanowią ich jedynie urzędy państwowe, punkty dowodzenia wojskiem i policją, koleje, poczty czy telegrafy, lecz również instytucje opiniotwórcze, konstytuujące a nawet kreujące świadomość, jak ambony, szkoły, katedry uniwersyteckie, domy wydawnicze, redakcje czasopism i rozgłośni radiowych (a dziś oczywiście także telewizja i media elektroniczne). Jego bierna rewolucja, prowadząca wojnę pozycyjną, była precyzyjnie opracowanym scenariuszem komunistycznego Kulturkampf, realizowanego jako marsz przez instytucje władzy nazywanej później metapolityczną, a zapewniającej zdobycie hegemonii najpierw kulturalnej, a wreszcie i politycznej. Ten marsz przez instytucje Nowa Lewica podjęła po tym, jak przegrała nazbyt frenetyczną, by mogła się powieść, rewoltę młodzieżową 1968 roku, a także równie beznadziejną próbę szturmu na instytucje państwowe drogą terroru indywidualnego (RAF, Czerwone Brygady, Czarne Pantery etc.), wyciągając wnioski z obu porażek. Wykształconych kadr koniecznych do opanowania sieci instytucji kulturalnych dostarczyli Nowej Lewicy właśnie adepci i wychowankowie Szkoły Frankfurckiej. Dziś, po półwieczu od rozpoczęcia tego marszu można stwierdzić, że został on uwieńczony pełnym powodzeniem, także w sferze stricte politycznej. Co więcej, ta marksistowsko-leninowsko-freudowsko-demoliberalna mikstura nie tylko zatruła Zachód, lecz stamtąd infekuje dziś narody i państwa Europy Środkowo-Wschodniej, które ledwie wyzwoliwszy się z opresji komunistycznej w jej „klasycznej” postaci, żarliwie rzuciły się w objęcia Zachodu, naiwnie sądząc, że wracają do wspólnej tradycji, a otrzymując od niego tę samą truciznę w nowej massa tabulettae i w nowym, atrakcyjniejszym opakowaniu. https://teologiapolityczna.pl/prof-jacek-bartyzel-szkola-frankfurcka-antonio-gramsci-i-nowa-lewica

      TO, że Ty nie dostrzegasz mogę usprawiedliwić zauroczeniem (zakochany mniej widzi) ‘tymi” chorymi miazmatami.

      ALE – ŻE TEGO nie widzi @WPK (tego ze wlazł bosą stopą “na przybosia” w wielkie goowno) TO mnie zadziwia.
      Zawsze ujmowałem że wpadliśmy w 1989/ 2004 r. z deszczu (majowego a więc radość była dla ciała i duszy) pod rynnę gdzie leją (się) na nas euroatlanto”fenikalia” jak ujął-by śp. A. Boczek!

      https://teologiapolityczna.pl/filip-memches-pewien-drogowskaz-historyczny-stanowi-kontrreformacja

     • 13 listopada 2021 o 21:23
      Permalink

      @krzyk58

      Daruj sobie te wypociny Bartyzela i innych, bo nie mają pojęcia o czym piszą, albo mają i są wykonawcami tej fałszywej flagi kapitału. Dyskutowaliśmy już o tym. W zasadzie to prawica ze sobą się żre, bo jedna ciemna i feudalna a druga wyuzdana i nieobyczajna, obie chciałby rządzić i mieć monopol na prawdę. Przy czym ta obyczajowa podpięła się pod lewicę niszcząc jej społeczne i ekonomiczne ideały. Nie ma czym gadać. Bo ani Trockiemu, ani Gramsciemu nie chodziło o taką permanentną rewolucję obyczajową.
      Paka

    • 13 listopada 2021 o 08:21
     Permalink

     @krzyk58
     Zdaję sobie sprawę z tego, że jest pan wyznawcą tych, którzy głoszą: Nieważne czy Polska będzie biedna czy bogata, nieważne nawet czy będzie na mapie Europy czy jej nie będzie – ważne aby była KATOLICKA! Ważne dla pana jest również to, aby przywrócić w Polsce feudalizm, bo w tym systemie KrK będzie miał ułatwione zadanie łupić owieczki. To dlatego Watykan popierał rozbiory, a i wcześniej notorycznie wypuszczał nas w przysłowiowe maliny [np. Warna1444]. Po prostu przyjąłem do wiadomości, że tak już pan ma…
     Ale to co tak naprawdę mnie bulwersuje w pańskich wypowiedziach, to lansowany przez pana tu na forum kult zbrodniarza i psychopaty Stalina. Tego nie jestem w stanie zrozumieć i logicznie wytłumaczyć.

     Odpowiedz
     • 13 listopada 2021 o 13:36
      Permalink

      @Niechodzący … W każdym poruszonym wątku ‘zdaje sobie pan sprawę” – a rebours!

 • 11 listopada 2021 o 20:00
  Permalink

  nO CÓŻ, OBIECALEM 500 ZL W GRUDNIU, ALE WIDZĘ, ŻE TRZA TO ZROBIĆ JUŻ TERO. nIECH WAM BOG BLOGOSLAWI.

  PROSZĘ WTEDY KIEDY PAN MOŻE. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
 • 11 listopada 2021 o 20:27
  Permalink

  Jo żem się wywiązoł, trza jeszcze sześciu chłopa, by utrzymać portol. To powinło być dla nos drobiozg.Nie dejmy się tym reżymowym s..synom.

  Odpowiedz
 • 13 listopada 2021 o 16:54
  Permalink

  @krzyk58
  A tak merytorycznie potrafi się pan odnieść do tego co napisałem? Bo do tej pory jak ognia unika pan odpowiedzi na niewygodne tematy…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.